Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary BraumeisterSpolečnost Žatecký pivovar, jehož výstav činil v loňském roce 35 tis. hl a která zaměstnává 50 lidí prodala 51% svého majetkového podílu dánské společnosti Carlsberg. Personální změny v managementu společnosti se neočekávají.

Spojením Žateckého pivovaru se společností Carlsberg se českému výrobci otevírá cesta na veškeré zahraniční trhy, kde Carlsberg působí, což je i jedním ze základních principů uzavřené dohody.

Dalším z hlavních principů dohody je povinnost Žateckého pivovaru pokračovat v tradičním způsobu vaření piva a používání pouze klasických surovin. Carlsberg se zavázal k rekonstrukcím budov pivovaru s cílem zvýšení atraktivity pivovaru a města Žatce pro cestovní ruch.


Top Delikatesa je prestižní ocenění, kterým se nově pyšní chotěbořský světlý ležák Prémium. Tuto značku špičkové kvality Chotěboř získala na základě soutěžního testu hodnotícího nikoliv pouze na základě rozboru parametrů, ale i senzoricky, na základě chuti spotřebitele.

Top Delikatesa se zaměřuje na české i zahraniční produkty, čímž se od konkurenčních soutěží výrazně liší. Vítězové soutěže se každoročně představují na mezinárodním gastronomickém veletrhu Víno & Delikatesy, jehož letošní ročník se koná od 23. do 25. dubna na pražském výstavišti v Holešovicích a je určený pro odborníky z řad gastronomie i pro běžné konzumenty. Pivovar Chotěboř zde letos rozhodně nebude chybět.

Velikonoční stůl ozdobí sváteční karamelový Speciál.

Chotěbořskému světlému ležáku se letos opravdu daří, od začátku letošního roku se prodalo již přes půl miliónu půllitrů, což je oproti loňskému roku nárůst o 15 %. V pivovaru ale nezapomínají ani na milovníky pivních lahůdek. V těchto dnech se na trh dostává velikonoční třináctapůlstupňový Speciál. Jedná se o pivo s přídavkem karamelového sladu, charakteristické jedinečnou chutí, jantarovou barvou a jemnou hustou pěnou s obsahem alkoholu 5,7 % objemu. Ideálně se páruje například s jehněčí pečínkou.


Dvacátý druhý ročník tradiční pivní slavnosti Den Kozla, který se uskuteční v prostorech pivovaru ve Velkých Popovicích v sobotu 14. června od 11 hodin, oslaví 140 let od založení pivovaru. Odměnou návštěvníkům bude pivní specialita – Nefiltrovaný ležák, tradiční české jídlo jako před 140 lety a bohatý doprovodný program. Hlavní hudební hvězdou Dne Kozla bude populární band Divokej Bill. K dobové zábavě přispějí i skupina Patrola Šlapeto s oblíbenými staropražskými šlágry, skupiny Sto zvířat a Děda Mládek Illegal Band. Vstup na akci je zdarma.

V rámci letošních oslav 140 let od založení pivovaru se chystá v průběhu Dne Kozla několik doprovodných aktivit. Více k tomu dodává marketingový manažer značky Velkopopovický Kozel Karel Kraus: „Hlavním tématem letošního Dne Kozla je 140 výročí založení pivovaru. V letošním roce na návštěvníky čekají historické Kozlí noviny, z Benešova a z Prahy se mohou svézt do Stránčic historickým vlakem s parní lokomotivou. Taky jsme se rozhodli pozvat do pivovaru lidi s příjmením Kozel a Kozlová, kteří si s námi připijí pivním speciálem ze 140l sudu. Věřím, že se jich sejde minimálně symbolických 140. Jak se mohou lidé přihlásit, jakou budou mít během oslav úlohu a další podrobnosti brzy zveřejníme na našem webu a Facebooku.

Pro letošní Den Kozla uvaří velkopopovičtí sládci pivní specialitu - Nefiltrovaný ležák. Nefiltrovaný ležák od Kozla se vyznačuje vyšším obsahem pivovarských kvasinek a dalších přírodních látek pocházejících ze sladu a chmele. Oproti filtrovaným pivům jej charakterizuje přirozený zákal a výrazná, plná chuť. Nefiltrovaný ležák bude k dostání exkluzivně na Dni Kozla. K poctivému pivu budou nachystaná typická česká jídla a pochoutky.

Největší hudební lákadlo 22. ročníku Dne Kozla bude kapela Divokej Bill. K dobré náladě jistě přispějí i skupiny Patrola Šlapeto - staropražskými písněmi, Sto zvířat a Děda Mládek Illegal Band.

I letošní oslavy Dne Kozla budou zároveň oslavou poctivého řemesla, a tak budou v průběhu dne probíhat ukázky nejrůznějších řemesel. S historií a současností pivovaru a dovedností popovických sládků se mohou návštěvníci seznámit na prohlídkách, které budou pro zájemce organizovány po celý den.

Den Kozla se koná v areálu pivovaru ve Velkých Popovicích v sobotu 14. června a vstup je zdarma.

Navštivte Den Kozla, odměňte se oroseným Kozlem a pochutnejte si na tradiční české kuchyni!


Významného ocenění od České a moravské pivovarské akademie v podobě Výroční ceny za rok 2013 se dočkal Kynšperský pivovar. Prestižní titul obdržel za nejlépe vybavenou pivovarskou prodejnu, což je pro malý regionální pivovar obrovský úspěch. Pro ředitele Kynšperského pivovaru Radka Vomočila navíc znamená velké povzbuzení do další práce a potvrzení, že se vydali správným směrem.

Jsme rádi, že se nám podařilo v tak silné konkurenci vyniknout. Ačkoli nejsme velký pivovar, tak umíme zaujmout zákazníka a nabídnout mu široký sortiment zboží. A to se zřejmě líbilo i hodnotitelům, že kromě piva jsou u nás k dostání i další regionální výrobky. Máme tu například ručně vyráběný porcelán, pivní kosmetiku, sušené maso, kozí sýry nebo klobásky,“ vyjmenoval Vomočil.

Českou a moravskou pivovarnickou akademii založil měsíčník Pivo, Bier & Ale, aby představil nejvýraznější osobnosti tohoto tradičního českého oboru. Vítězové sedmnácti kategorií Výročních cen ČMPA za rok 2013 obdrželi ocenění během slavnostního večera v Klášterním pivovaru Strahov v Praze. Mezi hlavní skupiny patří nejlepší hostince, restaurace a pivní bary, dále pivotéky, pivovarské prodejny nebo pivovary s hotelem. Z titulu Mistr výčepní, udělovaného v mužské i ženské kategorii, se může radovat Klára Valuchová (Pivovarský klub) a Jiří Bejček Stehlíček (První Pivní Tramway). Cenu za celoživotní přínos pro české pivovarnictví získal Ivan Chramosil.

V minulém roce si časopis Pivo, Bier & Ale všiml i dalších předností Kynšperského pivovaru. „Od redakce jsme dostali ocenění za nejlepší nové spodně kvašené pivo, džbánek roku a nově otevřený pivovar s kapacitou do 10 000 hl,“ připomenul ředitel.

Kynšperský pivovar se pyšní i dalším úspěchem. Od loňského roku může svoji světlou dvanáctku prezentovat jako Regionální potravinu Karlovarského kraje. „Vítězství v této soutěži si velice považujeme, jelikož o udělení značky, která je zároveň známkou kvality, rozhoduje celá řada odborníků. A na nás teď bude, abychom si ji udrželi,“ poznamenal Vomočil.

V hodnocení si vedl dobře také polotmavý ležák, jenž si v kategorii alkoholických a nealkoholických nápojů vysloužil třetí příčku. „V soutěži bychom rádi vynikli i letos. Tentokrát však k pivům přihlásíme i naše ovocné limonády míchané ze sodovky a přírodních sirupů,“ doplnil ředitel s tím, že pivovarnictví a výroba nealkoholických limonád má k sobě historicky velice blízko. „Už dříve se dělávaly takzvané sladové limonády, což byly první výluhy sladu a teplé vody, kterým se zkráceně říká sladinka,“ vysvětlil Vomočil.

Získaná ocenění jsou pro nás povzbuzením  do další práce, říká ředitel pivovaru[p1184]

Areál pivovaru se 7. června již počtrnácté otevře milovníkům dobrého piva a hudby.

14. ročník největšího svátku piva ve městě Slavnosti pivovaru Ostravar se letos uskuteční v sobotu 7. června. Příznivci dobrého piva a hudby mají možnost využít předprodeje, který začíná s dvouměsíčním předstihem, v pondělí 7.dubna. Kdo si chce Slavnosti s jistotou užít, neměl by s nákupem vstupenky v předprodeji váhat. Kapacita areálu bude totiž kvůli komfortu návštěvníků omezena. Zároveň lze v předprodeji ušetřit stokorunu na vstupném. Letos pořadatelé opět lákají na zvučná jména interpretů a kapel: Tomáš Klus, Tata Bojs, Mňága a Žďorp nebo Divokej Bill budou hlavními hvězdami na hlavním pódiu. V ceně vstupného bude již tradičně půllitr čepovaného piva Ostravar pro všechny starší 18 let.

Slavnosti pivovaru Ostravar letos proběhnou v sobotu 7. června od 12.00 hodin. Pořadatelé slibují nabitý program a tři hudební scény.

Letošní ročník Slavností bude mít tradiční formát,“ vysvětluje vrchní sládek ostravského pivovaru Roman Richter. „Sedmého června otevřeme v pravé poledne náš pivovar a na 10 hodin ho proměníme ve festivalový areál plný hudby, zábavy a dobrého piva.“ Celkem se během odpoledne a večera objeví na pódiu více než 10 kapel.

Hlavními taháky v nabitém programu budou tentokrát Tomáš Klus, Divokej Bill, Mňága a Ždorp a premiéru si odbydou Tata Bojs. „O Tata Bojs jsme stáli již v minulých letech,“ říká Jan Vošta z organizačního týmu Slavností. „Ale nikdy jsme nenašli společný termín. Jsem rád, že tentokrát to vyšlo. Tata Bojs jsou v dnes jednou z nejlepších českých kapel současnosti.

O loňský ročník Slavností pivovaru Ostravar byl obrovský zájem a poprvé v historii bylo vyprodáno. „Podobná situace může nastat i letos, proto již dopředu avizujeme, že kapacita areálu bude omezena a doporučujeme všem využít předprodeje, který začíná v pondělí 7.dubna. Včasným nákupem vstupenek si návštěvníci nejen zajistí místo, ale i ušetří“ upozorňuje manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková .Za vstupenku zakoupenou na místě letos návštěvníci zaplatí 350 Kč, v předprodeji až o stokorunu méně. Stejně jako v předešlých letech dostanou dospělí návštěvníci půllitr čepovaného piva Ostravar zdarma. Předprodej přitom bude probíhat paralelně na dvou místech - v ostravských infocentrech a na internetu na portálu www.ticketsforpeople.cz.

Základní informace o akci:

Slavnosti pivovaru Ostravar

Termín: sobota 7.6.2014

Místo: Pivovar Ostravar, Ostrava

Vstup otevřen od 12:00 hod.

Cena zlevněných vstupenek v předprodeji: 250 Kč

Cena vstupenek na místě: 350 Kč

Kapely na hlavním pódiu: Tomáš Klus, Tata Bojs, Mňága a Žďorp, Divokej Bill.


Na český trh míří první osvěžující nealkoholické pivo se zázvorovou příchutí, Birell Zázvor. Navazuje tak na úspěch stávajících dvou ochucených variant Birellu. Zázvoru se připisují různé pozitivní účinky na lidský organismus a i chuť zázvoru je v Česku stále oblíbenější. Nová chuťová varianta Birellu je ochucena zázvorovým extraktem, je bez konzervantů i umělých barviv a má jen 23 kcal/100 ml. Je ideální pro ty, kteří rádi tráví svůj volný čas aktivně.

Zázvor zažívá v Česku velký boom. Lidé mu přišli na chuť a zařazují ho stále častěji do svého jídelníčku i pitného režimu. Proto jsme se rozhodli spojit Birell se zázvorovým extraktem, který neobsahuje žádné konzervanty ani umělá barviva. Věřím, že si tento nápoj najde řadu příznivců mezi lidmi vyznávajícími zdravý životní styl,“ řekl marketingový manažer značky Birell Luděk Baumruk a dodal, že Birell Zázvor je vůbec prvním nealkoholickým pivem na českém trhu se zázvorovou příchutí. Jeho doporučená maloobchodní cena je v půllitrové plechovce 19,90 Kč.

Zázvorová příchuť rozšiřuje nabídku ochucených nealkoholickým piv Birell. První dvě varianty Limetka & Malina a Citrón & Granátové jablko patří mezi nejoblíbenější míchané nápoje z nealkoholických piv na českém trhu.

Birell Zázvor ochutnají jako první účastníci Sportisimo ½Maratonu Praha, kde bude novinka oficiálně představena.Točené versus lahvové

[středa, 2. duben 2014]Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI