Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Novinky a aktuální dění

Co se píše o pivovarech a pivu


Pivovary Braumeister

Hasiči pořádali pivní slavnosti

[neděle, 8. červenec 2012]


Vzduchem létal miniváleček i pivní sud

[neděle, 8. červenec 2012]

Pivo - jak nám pomáhá i škodí

[neděle, 8. červenec 2012]

Proč bublinky v pivu klesají dolů

[pátek, 6. červenec 2012]Pivo s vůní mandarinek

[pátek, 6. červenec 2012]V anketě MF Dnes a idnes o nejoblíbenější nápoj na Olomoucku vyhrála Holba před minerálkami a předstihla i ostatní, v kraji oblíbená piva. Lze říci, že výsledky ankety jen potvrzují rostoucí popularitu ryzího piva z hor nejen v domácím regionu, ale v rámci celé republiky. Úspěšně se prosazuje i tam, kde jsou doma konkurenční značky a to je určitě pozitivní bilance. Holba má ve svém sortimentu nejen alkoholické, ale i nealko pivo Holba Free, která je zdravým ekvivalentem všem ochuceným nealko nápojům.

Bez nadsázky lze říci, že Holba dnes patří k symbolům Jeseníků a ochutnat ji chce každý turista. Nejvyšší obliba dlouhodobě patří Holbě Šerák, které se ročně prodá více než 200 tisíc hl. Je to vlajková loď značky a pivovar ji nabízí jako světlé výčepní a také speciál se symbolickou stupňovitostí 13,51 podle výšky Šeráku, jednoho z nejnavštěvovanějších vrcholů Jeseníků.

Do obliby piva Holba se promítá nejen jeho osobitá chuť, ale i celková charakteristika piva. Pro Holbu je typická plná chuť, vyšší hořkost, výborný říz a vysoká pitelnost, vybízející k dalšímu doušku a delšímu posezení. To je Ryzí pivo z hor, které se rodí uprostřed drsné přírody Jeseníků z poctivé práce obětavých lidí. „Co jiní investují do reklamy, my dáváme našemu pivu. Proto se může těšit přízni konzumentů, které si velmi vážíme,“ říká ředitel pivovaru a zkušený pivovarník Holba Vladimír Zíka,


Nejzajímavější piva světa

[pátek, 29. červen 2012]

Letní počasí plní zahrádky a výrazně zvyšuje chuť na pivo.

To potvrzuje rostoucí odbyt, který v Zubru dosáhl rekordu. Ve čtvrtek pivovar za jediný den vyexpedoval 2 250 hl piva, což je zatím nejvíce v tomto roce a více než dvojnásobek ročního průměru. Se silnou poptávkou pivovar počítá také během nadcházejících dnů, a proto posiluje zásobování a obchodní servis pro odběratele.

Na letní sezónu jsme připraveni již od dubna. Kapacita ležáckého sklepa nám umožňuje vytvořit dostatečné zásoby piva a tak rychle reagovat na zvýšenou poptávku. Varna běží v nepřetržitém provozu 6denních cyklů a stáčíme na dvě směny,“ říká Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru se 140letou tradicí a dodává: „Počasí nám přeje a navíc se blíží prodloužený víkend, takže prodeje kulminují a zvýšený odbyt očekáváme také v následujícím týdnu.

Teploty ovlivňují i to, které pivo jde nejvíce na odbyt. Obecně platí, že vysoké teploty zvyšují konzumaci piv s menším obsahem alkoholu. Na žízeň se pije Zubr Classic nebo nealkoholický ZUBR Free, typicky zahrádkovým pivem je Zubr Gold nebo kvasnicové pivo. Jde o tzv. „živé“ pivo, velmi náročné na skladování a výčepní servis, proto ho nabízí jen několik restaurací na Přerovsku.

Ideální pro zahnání žízně je ochucené pivo Zubr YUZU, které si získalo obrovskou popularitu ihned po uvedení na trh. Pijí ho muži i ženy a získal si dokonce i pivaře. Má jen 2 procenta alkoholu a navíc příjemnou osvěžující chuť. Vysoký zájem konzumentů a výsledky prodejů zatím ukazují na skokana roku v letošní nabídce pivovaru.

Některé provozovny s venkovním posezením v těchto dnech prodávají až dvojnásobek piva, záleží na kapacitě i umístění provozovny. Na konzumaci se částečně podílejí i turisté a jejich rostoucí zájem o regionální pivní značky. Výjimečnost Zubra, jako tradičně vařeného piva podpoří také letní kampaň „Časy se mění, chuť zůstává“, spojená s anketou v gastro zařízeních.

Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI