Reklama na PI Reklama na PI> Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Stavebnicové minipivovary

V pátek 15. června a v sobotu 16. června 2012 se na Střelecké cestě Královské zahrady Pražského hradu představí 50 minipivovarů - členů Českomoravského svazu minipivovarů. Výjimečná degustační událost nabízí milovníkům piva možnost na jednom místě nahlédnout do světa pivní pestrosti, chuťových zážitků a fantazií padesáti sládků, kteří vybrali to nejlepší ze své produkce a na festivalu nabídnou k ochutnání na 100 druhů piva. V pátek od 14:00, v sobotu od 10:00, oba dny do 20:00 hod.

Cílem festivalu je poskytnout milovníkům pivních specialit a kvalitní zážitkové gastronomie možnost degustace širokého množství vzorků z produkce minipivovarů ze všech koutů České republiky, ochutnat a seznámit se s různými pivními druhy a styly. Nejde o klasický pivní festival zaměřený na masovou konzumaci piva. Je to příležitost seznámit se s novodobým fenoménem i s historickými kořeny českého a moravského pivovarnictví, prezentace tradiční i moderní regionální výroby piva a prostor pro objevování nové pivní kultury.

Vstupné na festival je 300 korun. Každý návštěvník obdrží degustační skleničku, rozsáhlý katalog s řadou informací o zúčastněných minipivovarech a nabízených pivních speciálech a bude moci neomezeně degustovat na sto druhů piv, které festival nabídne.

Minipivovary jsou živou vodou pivovarnického řemesla, které už bylo skoro na vymření. Před dvaadvaceti lety v celém Československu existoval jeden jediný minipivovar, pivovar U Fleků. Po roce 1991 se zvolna začínají budovat minipivovary nové a v dnešní době jejich růst nabral pořádné obrátky. Už jich máme v Česku kolem stopadesáti a byť je jejich podíl na výrobě piva zanedbatelný, začínají se stávat svébytnou součástí pivovarnického průmyslu,“ říká Jan Šuráň, prezident Českomoravského svazu minipivovarů.

Charakteristické senzorické vlastnosti nefiltrovaného čepovaného piva, jeho přírodní čistota, výroba několika druhů piv včetně specialit, vysoká úroveň pivního skla, vynikající kuchyně s krajovými i národními specialitami, to vše jsou přednosti lákající k posezení v restauraci s vlastním pivovarem. Pivo z minipivovaru je svěží, obsahuje kvasinky, které zaokrouhlují chuť, zjemňují hořkost a dávají pivu osobitý charakter. Další předností je menší nasycení těchto piv kysličníkem uhličitým, což má pozitivní vliv na tzv. pitelnost piva. V minipivovarech se většinou pivo čepuje přímo z výčepních tanků, kde má správnou teplotu, za kterou odpovídá sládek - konkrétní garant kvality denně přítomný v restauraci, nikoliv neosobní obchodní zástupce. U piva z minipivovaru je vždy zaručeno, že se jedná o pivo čerstvé, vyráběné v místě a podle potřeby. Trvanlivost nefiltrovaného piva je totiž omezena a není možné ho na rozdíl od filtrovaných, stabilizovaných a pasterovaných piv prodávat delší dobu. Zákazníky minipivovarů láká příjemné prostředí pivovarských restaurací s možností být přímo při výrobě, vnímat atmosféru a vůni vaření piva. Je to v podstatě zážitková gastronomie,“ dodává Jan Šuráň.

Na festival minipivovarů na Pražském hradě se dosud přihlásily tyto minipivovary:

Pivovarský dům Praha, Břevnov klášterní pivovar Praha, Pivovar U Medvídků Praha, Rodinný pivovar Bravůr, Minipivovar Vyšší Brod, Pivovar Kocour Varnsdorf, Šumavský pivovar Vimperk, Pivovar Groll Plzeň, Pivovar Kozlíček Horní Dubenky, Pivovar Purkmistr Černice, Novoměstský pivovar Praha, Spolkový pivovar Sazovice, Domácí pivovárek Velký Rybník, Pivovarský dvůr Zvíkov, Pivovar Na Rychtě Ústí nad Labem, Minipivovar Biovar Ostrava, Zámecký minipivovar Zábřeh, Pivovar Permon Sokolov, Antošův pivovar Slaný, Mostecký Kahan, Rodinný minipivovar Pacov, Starokladenský pivovar, Joegoodbeer Plzeň, Pivovar Zhůřák Nepomuk, Podorlický pivovar Rychnov, Sousedský pivovar Bašta Praha, Staročeský pivovárek Dobruška, Pivovar Na Mlýně Ratíškovice, Pivovar U Fleků Praha, Minipivovar Labuť Litoměřice, Pivovarský dvůr Lipan Dražíč, Pivovar Valášek Vsetín, Jihlavský právovárečný pivovar, Valašský pivovar Kozlovice, Pivovar Magistr Brno, Pivovar Mazák Dolní Bojanovice, Pivovar Černý Orel Kroměříž, Pivovar Herold Březnice, Líšeňský pivovar Brno, Pivovar pekárna Kvilda, Štiřínský pivovar, Zámecký pivovar Chyše, Únětický pivovar, Pivovar Matuška Broumy, Hostinský pivovar Excelent Rýmařov, Minipivovar Hukvaldy, Minipivovar Koníček Vojkovice, Minipivovar Rohov, Pivovar Lochota Plzeň, Pivovar Svatý Kopeček Olomouc, Městský pivovar Štramberk, Pivní rozmanitost, Zlínský Švec, Pivovar Malenovice

Místo konání:

Střelecká cesta pod Letohrádkem královny Anny Královské zahrady Pražského hradu.

Dopravní spojení:

Tram č. 18, 20, do stanice Chotkovy sady, odtud 1 min. pěšky.

Tram č. 22, do stanice Královský letohrádek, odtud 2 min. pěšky.

Doba konání:

Pátek 15. června 2012: 14:00 – 20:00 hod.

Sobota 16. června 2012: 10:00 - 20:00 hod.


Poznáte dobré pivo?

[čtvrtek, 7. červen 2012]

To hravě zvládnete, pokud objevíte správné základy degustace. O tom, že každá degustace je zajímavá i objevná, Vás přesvědčí znalec a milovník piva Jan Šuráň, člen První pivní extraligy, který sám o sobě říká: „postižen pivem“. S tím, jak správně degustovat pivo a poznat to nejlepší, návštěvníky muzea Jan Šuráň seznámí v úterý 12. června v 17 hodin v Muzeu na Horním náměstí v Přerově. Všichni návštěvníci akce dostanou plechovku Zubra Gold jako dárek.

Má první cesta vedla z porodnice do pivovaru a předznamenala cesty další,“ říká Šuráň. Učiliště absolvoval v Litovli, odkud jeho cesty vedly do Prahy až na VŠCHT Praha (Vysoká škola chemicko technologická). Odtud na Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, kde působil 13 let až do ruku 1992. Pak se vydal poznávat pivo do celého světa„Vnímat, degustovat, oceňovat a vařit. Zkrátka žiju pro pivo a pivo živí mě,“ říká Jan Šuráň, který do Přerova zavítal u příležitosti Pivovarnické výstavy ke 140 letům Zubra.

Samotná degustace začíná přečtením charakteristických vlastností pivního stylu, který degustátoři posuzují. Po ochutnání se ke každému vzorku degustátoři vyjadřují a dávají vedoucímu stolu návrhy na jeho vyřazení nebo postup do dalšího kola. Ve finálové degustaci je určeno pořadí prvních tří. Vedoucí stolu má právo veta i možnost opravit rozhodnutí dalších degustátorů. Rozhodnutí vedoucího stolu o vítězi v degustační soutěži tak často ovlivňuje úspěch či neúspěch značky,“ popisuje Šuráň.

Jan Šuráň patří mezi uznávanou světovou degustátorskou elitu. V letošním roce byl na největší světové soutěži piv World Beer Cup 2012 v San Diegu jmenován vedoucím stolu a stal se tak prvním Čechem na této prestižní degustátorské pozici.


Kvasnicové pivo Klášter excelovalo na Slavnostech piva v Českých Budějovicích. O víkendu zvítězilo v prestižní degustační soutěži Pivo České republiky 2012, která je každoročně nedílnou součástí slavností. Na stejné soutěži sklízela vavříny také piva Lobkowicz Premium a Lobkowicz Premium Nealko, která si odvezla po bronzové medaili.

Odborná porota složená z kvalifikovaných expertů z českých pivovarů tak potvrdila výjimečnou kvalitu piva Klášter, ležáku Lobkowicz Premium i jeho nealkoholické varianty Lobkowicz Premium Nealko.

Mám velkou radost, obzvlášť v širším kontextu. Naše piva letos vyhrávají, co se dá. V únoru získal Klášter Premium Zlatou pivní pečeť 2012, Klášter Světlé získalo Stříbrnou pivní pečeť 2012 a Klášter Ležák se stal nejlepší jedenáctkou v soutěži Zlatý pohár PIVEX – PIVO 2012. A teď toto významné ocenění pro naše kvasnicové pivo,“ uvedl Zdeněk Prokůpek, sládek Pivovaru Klášter.

Anonymní degustační soutěže se letos zúčastnilo 280 piv z 52 pivovarů. Vzorky byly zařazeny do 17 kategorií, odborníci je ochutnávali od středy 30. 5. do pátku 1. 6. 2012.

Klání Pivo České republiky 2012 se letos uskutečnilo již po 16., záštitu nad ním převzali hejtman Jihočeského kraje a primátor Statutárního města České Budějovice.

Pivo Klášter se vyrábí z prvotřídních surovin za použití tradičních výrobních technologií. Důležitou roli hrají také nezaměnitelné přírodní podmínky – velmi kvalitní voda a především historické sklepy vytesané hluboko ve skále pod pivovarem, kde pivo při optimální teplotě kvasí a dozrává. Piva v závěru výrobního procesu nejsou tepelně upravována pasterizací. Nepřípustná je také intenzifikace výroby pomocí CK tanků nebo ředění piva vodou na požadovanou stupňovitost.

Prémiový ležák Lobkowicz je tradiční české pivo pyšnící se charakteristickou lahodnou chutí a harmonií mezi plností a hořkostí. K jeho výrobě se používají výhradně kvalitní suroviny tuzemského původu - český chmel odrůd Žatecký poloraný červeňák a Premiant, český slad vyrobený pouze z ječmene odrůdy Bojos a voda z jihočeského hlubinného jezera, to vše za použití vlastního historického kmene kvasnic. Neobsahuje žádné chmelové extrakty či jiné náhražky, navíc je to opravdová nešizená dvanáctka vařená na stupňovitost 12,2 %. Lobkowicz Premium získal řadu dalších ocenění – například na Australian International Beer Awards 2011 nebo na soutěži Zlatý pohár PIVEX – PIVO 2011.

Nealkoholické pivo Lobkowicz Premium se vyrábí z křišťálově čisté vody z podzemního jezera, českého, bavorského a karamelového sladu a chmele odrůd Žatecký poloraný Červeňák, Premiant a Cascade, s použitím vlastního kmene kvasnic. Výsledkem je osvěžující pivo plné chuti, které se velmi blíží chuti klasického piva a které má zároveň fyziologicky vyvážené složení. Obsahuje přírodní antioxidanty, má nízký obsah sodíku a není uměle přislazováno. Díky velmi nízké energetické hodnotě je optimálním nápojem pro všechny zastánce zdravého životního stylu. Lobkowicz Premium Nealko nedávno obhájilo loňské prvenství v testu nealkoholických piv motoristického magazínu Auto Tip a úspěchy sklidilo také v dalších degustačních soutěžích – např. ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2012, Pivo České republiky 2011, Australian International Beer Awards 2011 Zlatý pohár PIVEX – PIVO 2011.


Nový podnik v Brně-Líšni láká na širokou nabídku piv, kvalitní gastronomii a sportovní atmosféru.

Sportovními událostmi nabité léto je před námi. A nejen obyvatelé městské části Brno-Líšeň si ho mohou užít ve zcela novém podniku Staropramen Potrefená husa Sport Bar, který zahájil svůj provoz v moderní budově líšeňské radnice.

Sportovní zážitky si lze vychutnat s některým z 9 druhů piv či doplnit kvalitním gastronomickým zážitkem, který restaurace této známé sítě už tradičně poskytují. Od roku 1999, kdy byla otevřena první restaurace konceptu Staropramen Potrefená husa, jde již o jubilejní 30. provozovnu v České a Slovenské republice. Tato síť je tak lídrem mezi českými gastronomickými koncepty provozovanými na bázi franšízy přímo pivovary.

Celkově třicátá, v Brně třetí. Po první Huse v nákupním centru Vaňkovka a další v historickém centru Brna na Zelném trhu se další zástupce Potrefených hus otvírá v části Brno-Líšeň. Nový podnik je moderním sport barem. „Při přípravě otevření každého podniku vybíráme ze tří konceptů, které u Potrefených hus provozujeme. Volíme mezi restaurací, Beer Pointem a Sport Barem. V Líšni jsme jako nejvhodnější vybrali třetí možnost, protože se domníváme, že spojení kvalitního piva, jídla a sportovního prostředí tady najde největší využití,“ říká k právě otevřenému podniku David Petřík , manažer sítě značkových restaurací Staropramen Potrefená husa. „Nadcházející fotbalové mistrovství a olympiáda budou pro náš nový podnik nejlepším testem,“ dodává s úsměvem.

Foto

Staropramen Potrefená husa Sport Bar Brno-Líšeň nabídne prostornou zahrádku až pro 60 hostů. Díky ní restaurace během teplých dnů poskytne místo až 180 zákazníkům. Nová restaurace nabízí celkem 9 druhů piv v čele se širokým sortimentem piv značky Staropramen. Nabídku smíchovského pivovaru doplňují točená belgická piva Stella Artois a Hoegaarden White. Pro letní osvěžení lze zvolit i piva s ovocnou příchutí a sníženým obsahem alkoholu Staropramen Cool Lemon a letošní novinku Staropramen Cool Grep.

Potrefená husa Sport Bar Brno-Líšeň si připravila i speciality, které v jiné Huse nenajdete. Hosté se tak mohou těšit například na roládu z hovězího krku plněným plátky anglické slaniny a kysaného zelí s omáčkou z pečených chilli papriček se šťouchanými bramborami. Milovníky sladkého pro změnu osloví zajímavá kombinace čerstvých jahod na pepři v medovo-ořechové omáčce s tvarohovými noky a vanilkovým luskem. Kdo zatouží po něčem lehčím, obsluha mu nabídne ledový salát s kozím sýrem pečeným v krustě sezamových semínek s rukolou, medovým dresinkem a keříčkovými rajčátky.

Není náhodou, že se právě jubilejní třicátá Potrefená husa otevřela právě v moravské metropoli. Je to dáno úspěchy jejích dvou brněnských kolegyň, které potvrzují, že Brňanům vyhovuje jejich prostředí, kvalitní menu i široká nabídka piv. Velmi si jejich přízně vážíme,“ dodává závěrem David Petřík.


Mimořádný hudební zážitek přinese jubilejní 10. ročník Radegast dne. Do Nošovic se v sobotu 15. září sjedou hvězdy české a slovenské hudební scény. Dohromady by poskládaly desítky prestižních cen, mezi nimiž nechybí Anděl, Český slavík, Aurel či slovenská Grammy. Pod Beskydami zahrají Chinaski, No Name, Mandrage, Charlie Straight, Wohnout a další. Známé interprety doplní také vítěz soutěže pro amatérské moravské kapely Radegast Líheň, kterým se letos stala skupina VSPH. Na návštěvníky také bude čekat nefiltrovaný ležák Radegast.

Pro jubilejní 10. ročník Radegast dne se nám podařilo dát dohromady kapely zvučných jmen. Ocenění, které posbíraly během své hudební kariéry, jsou myslím skvělou vizitkou. Čtyři z kapel, které nám na Radegast dni zahrají, se mohou pochlubit vítězstvím v soutěži Anděl. Velkým lákadlem bude určitě Mandrage, letošní vítěz kategorie Skupina roku. Chinaski mají sošky za nejlepší kapelu roku hned dvě a k tomu i triumf v anketě Český slavík. Řadu cen získali i slovenští No Name. To je skvělá pozvánka pro všechny milovníky správně hořkého piva i dobré muziky,“ řekl Michal Kučera, specialista značky Radegast.

Přesný časový harmonogram organizátoři zatím dolaďují. Jisté je, že jedna z hlavních hvězd, kapela No Name, rozhýbe zábavu již brzy odpoledne. Večerní program pak uzavřou Chinaski.

Čepovat se bude nefiltrovaný ležák, pro řidiče bude k dispozici Birell. Lidé budou také moci navštívit pivovar a projít si celou exkurzní trasu. Připravuje se ještě další doprovodný program, který bude včas komunikován.


Pavel Konáš z oddělení analýz kvality v Plzeňském Prazdroji se stal degustátorem roku mezi 21 evropskými pivovary SABMiller. Český zástupce se prosadil v konkurenci více než 200 profesionálních degustátorů a v historii je prvním Čechem s tímto titulem.

Foto

I když se v pivovaru provádí laboratorní analýzy parametrů piva, chuťová kontrola je nezastupitelná. „Denně testujeme vzorky piva před tím, než je stočíme do lahví a sudů. Je důležité, aby hodnoty naměřené v laboratoři byly v pořádku, kontrola lidskými smysly je ale v pivovaru odjakživa a profesionální degustátor pozná nejlépe, zda pivo chutná přesně v souladu s recepturou a chuťovým profilem. Stejně jako kuchař ochutnává jídlo, které uvaří, také my ochutnáváme pivo v jednotlivých výrobních fázích. A nejdůležitější zkouškou je samozřejmě ta před stočením piva,“ říká Pavel Konáš (45).

Kromě každodenní práce potřebují degustátoři také pravidelný trénink chuťových buněk. Proto každé dva měsíce obdrží zásilku se dvěma balíčky kapslí různých příchutí. Kapsle jsou označeny jen číselným kódem, každá kapsle se rozpustí v litru piva a záleží na schopnostech degustátora, zda dokáže určit konkrétní příchuť. Degustátoři se tak učí identifikovat příchutě, které jsou v pivu nežádoucí*, a proto je degustátor musí umět rozpoznat. Celkem se během roku degustátoři učí rozpoznávat v pivu 28 příchutí.

Degustátor roku se vybírá jednou ročně na základě výsledků slepých degustací. Hodnotí se v konkurenci dvou set degustátorů všech 21 pivovarů SABMiller** v Evropě, kteří se účastní pravidelného prověřování degustačních schopností.

Kromě pravidelného degustačního tréninku je pro degustátora nezbytná také správná péče o chuťové pohárky. „Nekouřím a nepiju kávu. Kouření je pro chuťové buňky špatné vždycky, káva vadí hlavně před degustací. Snižuje schopnost vnímat některé příchutě. Také nejím ostrá a kořeněná jídla, ačkoli je mám tak rád. Ostrou klobásu nebo čínu si musím dát až po degustaci,“ prozradil Pavel Konáš.

Současný nejlepší evropský degustátor je rodilý Plzeňák, studoval střední potravinářskou školu. Do Plzeňského Prazdroje nastoupil v roce 1986 do oddělení výroby, byl mistrem na stáčecí lince, později operátorem na filtraci a poté působil jako technolog kvašení a zrání piva. V oddělení analýz kvality pracuje od roku 2002.

* Jde o látky, které se v přírodě vyskytují běžně, ale pokud by se objevily v pivu, snížily by jeho kvalitu. Mohlo by se to stát při nedodržení výrobních postupů nebo během špatného skladování. V některých pivech jsou minimálně zastoupené nebo potlačené, u některých mají např. vyšší hodnoty některé typy esterů, dodávajících chuť charakteristickou pro jednotlivé značky.

** Pivovary patřící pod SABMiller mají své degustátory v několika úrovních. Základní degustátor musí rozpoznat 10 příchutí. Pokročilý degustátor má odhalit dalších 28 příchutí. Ještě výš je validovaný degustátor, který úspěšně prochází zkouškami (validacemi). V Plzeňském Prazdroji působí v současné době celkem 34 proškolených (validovaných) degustátorů (13 v Plzni, 11 v Nošovicích a 10 ve Velkých Popovicích).


Strakonické pivo Dudák Premium tmavý ležák získal v Českých Budějovicích při degustační soutěži Pivo České republiky 2012 zlatou příčku v kategorii tmavý ležák. Letošní 16. ročník Slavností piva se konal na českobudějovickém výstavišti ve dnech 30. května 2012 – 1. června 2012 pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje a primátora města České Budějovice.

Na zlato jsme patřičně hrdi,“ říká Dagmar Vlková sládek DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice. „Ještě více nás těší získání čtvrtého místa u našeho strakonického výčepního piva, které se na tomto čestném pořadí umístilo poprvé,“ dodává Dagmar Vlková.

Návštěvníci 16. ročníku Slavností piva měli možnost vidět jednotlivé prezentace pivovarů a ochutnat pivo z jejich produkce. Součástí těchto slavností je degustační soutěž Pivo České republiky, jehož vítěz má oprávnění se tímto titulem honosit. Degustace jednotlivých vzorků piv probíhaly anonymně, byly prováděny odborníky z českých pivovarů. Celkových soutěžních kategorií bylo 18, kdy DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice měl zastoupení v sedmi kategoriích. V kategorii tmavý ležák získal zlato - Dudák Premium tmavý ležák. Za zmínku jistě stojí, že strakonická jedenáctka a Klostermann se probojovali až do finálového kola.

Všechna naše piva se probojovala do vyšších kol, semifinále a finále, což je především radostné pro sládka pivovaru,“ říká Jaroslav Tůma, ředitel DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice. „Tento úspěch je potvrzením toho, že naše investice a píle, vynaložené za poslední týdny a měsíce, do technologie se vyplácí a kvalita piva Dudák stále stoupá,“ uzavírá Tůma.


Mimořádnou nabídku letních točených piv připravili v Belgian Beer Cafe Les Moules v Pařížské ulici. Vyhlášená belgická restaurace je jedním z mála míst v České republice, kde čepují exotické letní speciály. K nejžádanějším patří třešňový Brussels Kriek nebo grepový Pink Killer. Spokojeni budou také četní příznivci a příznivkyně originálního cideru, zkvašeného jablečného moštu s různými stupni alkoholu, jehož obliba u nás stále roste. Nyní je v Les Moules na výběr hned z několika příchutí: jablko, hruška, lesní ovoce, limeta a bez.

Sluníčkem rozpálené dny zpříjemní a nečekanými kombinacemi chutí i způsobem podávání překvapí ovocná piva Mongozo – kokos: Pivo s příchutí kokosu a nasládlým dozníváním. Původní receptura pochází z oblasti afrického Konga, kde byla po staletí předávána z matky na dceru (pivo totiž vařily výhradně ženy). Základem je slad z merlíku chilského. Podává se, jak jinak, ve skořápce kokosového ořechu.

Mongozo – mango: Pivo s příchutí zralého manga a nasládlým dozníváním, svrchně kvašené na ovoci. Původní receptura pochází z oblasti afrického Konga. Obě ovocná piva jsou ideálním doplňkem k exotickým pokrmům, velice žádaná jsou také jako alternativa míchaných nápojů.

Belgian Beer Cafe Les Moules každý den nabízí neuvěřitelných sto druhů piv a k nim výtečné chuťovky k pití, lehké letní saláty i vydatná hlavní jídla. Vychutnat si je můžete na venkovní zahrádce nebo ve stylovém interiéru restaurace.

Aktuální informace o nabídce Belgian Beer Cafe Les Moules na www.lesmoules.cz. Lahvová piva je možné zakoupit také prostřednictvím e-shopu.


Stříbrnou a bronzovou medaili udělila porota degustační soutěže Holbě Kvasničák a Holbě Šerák na 16. ročníku Slavností piva v Českých Budějovicích. Celkem tady odborníci hodnotili 320 piv z produkce 52 pivovarů v 17 kategoriích.

Holba Šerák obhájila medaili mezi světlými ležáky v silné konkurenci 33 piv známých značek. V soutěži kvasnicových piv, kde se letos utkalo 36 piv z produkce minipivovarů i velkovýrobců, Holba Kvasničák získala stříbrnou medaili. Jde o další v řadě ocenění, které Holbu řadí mezi nejlepší česká piva.

Těší se velké oblibě nejen u degustátorů, ale především u konzumentů. Důvodem je především její osobitá chuť a stabilně vysoká kvalita. K celkové charakteristice piva Holba dále patří výborný říz, vyšší hořkost a také vysoká pitelnost, kterou se vyznačují tradičně vařená piva, zatímco europivům chybí.

Holba se už 138 let vyrábí klasickým způsobem výroby podle tradičních receptur, a tím získává svoji jedinečnost. Dnes je kvalita piva samozřejmostí, a co konzumenti žádají, je chuťová odlišnost. A právě díky tomu zájem o hanušovickou Holbu každý rok roste. Loni odbyt Holby narostl o 11 procent na 336 tisích hl a letošní výsledky zatím ukazují na další nárůst produkce a rozšíření značky do nových oblastí v rámci republiky.


Pivovar Velké Popovice, který láká stále více návštěvníků, nyní rozšiřuje návštěvnickou trasu o nový úsek. Za účasti marketingového ředitele Plzeňského Prazdroje Granta McKenzieho, starostky Velkých Popovic Martiny Čermákové a Jindřišky Eliáškové, která řídí oddělení cestovního ruchu a péče o historické dědictví, dnes v 11 hodin přestřihl slavnostní pásku k nové části trasy významný host Václav Kozel, dirigent Big Bandu Českého rozhlasu. Prohlídka s příznačným názvem „Po stopách Kozla“ nyní provede návštěvníky pivovaru také unikátním tunelem vedoucím z ležáckých sklepů přímo na stáčírnu. Ve zcela nové podobě se ukáže i historická varna, sklepní prostory s novým výčepem a expozice u stáčírny.

Stále se snažíme pro návštěvníky pivovaru vylepšovat naše služby, aby se dozvěděli zajímavou formou maximum informací o pivu, které si získává stále více obliby u nás i v zahraničí. Nedílnou součástí celé expozice a příběhu piva Velkopopovický Kozel je samozřejmě jeho maskot – živý kozel Olda. První se do pivovaru dostal již ve třicátých letech až z Užhorodu a i nyní jako živoucí symbol pivovaru zakončuje celou návštěvnickou trasu,“ uvedl Tomáš Raboch, vedoucí Turistických služeb.

Pivovar ve Velkých Popovicích si získává stále větší oblibu nejen z řad milovníku dobrého piva s bohatou tradicí, ale také na straně výletníků. Vloni tuto trasu navštívilo téměř 30 000 lidí. Nyní mohou účastníci prohlídky „Po stopách Kozla“ nově projít z ležáckých sklepů 40 metrů dlouhým tunelem přímo na stáčírnu a prohlédnout si historickou varnu z roku 1928 v nové úpravě, kterou prošla v první čtvrtině tohoto roku. V ležáckých sklepích pak mohou návštěvníci ochutnat velkopopovická piva v autentickém prostředí z nového jedinečného výčepu.

Když jsem díky svému příjmení dostal nabídku od velkopopovického pivovaru otevřít novou trasu, neváhal jsem. Velkopopovický Kozel patří k mým oblíbeným a velmi rád se blíže seznámím s výrobním postupem a především historií, která se k pivu váže. Když se člověk seznámí s celým příběhem, začne pivo vnímat přece jen trochu jinak,“ uvedl Václav Kozel dirigent Big Bandu Českého rozhlasu.

Nová etapa výstavby návštěvnické trasy navazuje na první fázi projektu, která byla dokončena v roce 2009. Novinkou tehdy bylo zpřístupnění Návštěvnického centra s Kozlím obchodem, kde si vyznavači značky Velkopopovický Kozel mohli zakoupit nejrůznější suvenýry s oblíbeným motivem kozla. Návštěvníci mohli nově projít historickou varnou z roku 1928, následně se v kinosálu a expoziční místnosti dozvědět o rodinném příběhu Ringhofferů a samotném Pivovaru Velké Popovice.

Velkopopovicko představuje region s krásnými historickými, kulturními a přírodními památkami v těsné blízkosti Prahy. Zveme vás na návštěvu Velkopopovického pivovaru, který zde stojí již 135 let a v současnosti je výchozím i cílovým bodem pěších turistických výprav, cyklistů, rodin i mezinárodních exkurzí. Významnou měrou do regionu zasáhl podnikatelský duch barona Ringhoffera a jeho rodiny, která výrazným způsobem stála nejen u zrodu velkopopovického pivovaru. Dodnes se na jeho počest pořádá tradiční Pochod krajinou barona Ringhoffera.

Tisková zpráva


Organizátoři hudebního festivalu Colours of Ostrava dnes spolu s pivovarníky z Ostravaru představili sytě červený jedenáctistupňový festivalový ležák Ostravar RED, který Ostravar uvařil speciálně pro období blížícího se hudebního svátku. „Díky pivovaru Ostravar bude letos na Colours barevné i pivo,“ řekla při představení nového piva ředitelka festivalu Zlata Holušová. Nové pivo budou lidé moci ochutnat již před festivalem. V hospodách, restauracích a obchodech Moravskoslezského kraje se objeví na počátku června.

V uplynulých 115 letech jsme se nikdy nesnažili o to, aby měla naše piva jinou než tradiční pivní barvu. Nebyl k tomu důvod,“ uvedl při představení nového piva vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas. Po spojení s hudebním festivalem Colours of Ostrava se ale situace změnila. “Nechali jsme se barveným festivalem inspirovat a začali přemýšlet, zda by se dalo uvařit pivo, které by mělo tradiční chuťový profil Ostravaru, ale úplně jinou barvu a bylo tak na první pohled jiné,“ přibližuje ostravský sládek příběh nového piva Ostravar RED.

Ostravar RED je jedenáctistupňový ležák. Ten v nabídce ostravského pivovaru doposud chyběl. Oproti běžným typům piv má Ostravar RED netradiční sytě červenou barvu.

Výsledná barevná podoba každého piva je zpravidla dána typem použitého sladu, přičemž mezi nejčastějí barvy patří různé tóny zlaté, hnědé a černá. My jsme ale chtěli docílit barvy, kterou by u chuťově tradičního piva nikdo nečekal,“ vysvětluje vrchní sládek. “Červená je přitom barva Ostravaru a ke značce tak přirozeně patří,

Podle Kornase ostravští pivovarníci od začátku hledali vhodný přírodní koncentrát, který požadované zabarvení piva způsobí. A nebylo snadné ho najít. „Hledali jsme totiž takový, který by našemu pivu dokázal dát novou barvu, aniž by výrazně ovlivnil jeho chuťový profil.

Nakonec ostravští pivovarníci sáhli po přírodním koncentrátu z černé karotky. „Díky jeho účinkům získalo naše pivo nádhernou sytě červenou barvu, a přitom si uchovalo tradiční chuťové vlastnosti Ostravaru, což především znamená hořkost a říz,” říká k novince z Ostravaru Kornas “Protože však jde o jedenáctistupňový červený ležák, je jeho hořkost ve srovnání s našim tradičním ležákem jemnější. Po vychlazení na optimálních osm stupňů pivo působí osvěžujícím dojmem. Což je pro teplé letní dny v době festivalu velký benefit a doufáme tak, že lidem zachutná,” dodává vrchní sládek.

Nový červený jedenáctistupňový ležák Ostravar RED bude součástí letošního festivalového pivního menu. „Ostravar RED však mohou ochutnat všichni i mimo samotný festival.“ říká Zuzana Cieciotková, manažerka značky Ostravar, s tím, že Ostravar pošle nové červené pivo i do klasické distribuce, takže ho lidé budou moci ochutnat v hospůdkách nebo si ho koupit v lahvi domů. „Na trhu se Ostravar RED objeví začátkem června a vydrží na něm až do Colours,“ říká závěrem manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Charakteristika nového barevného festivalového piva Ostravar RED

Ostravar RED je po limitované edici extra silného speciálu Ostravar STO15, který připomíná letošní 115. narozeniny, v pořadí druhou letošní novinkou ostravského pivovaru. Jde o 11° červený ležák s obsahem alkoholu 4,9%. Byl uvařen spodním kvašením s použitím tradiční ostravarské receptury. I přes červenou barvu si tak zachovává hořkost a říz typický pro Ostravar. Ve srovnání s tradičním ležákem z produkce pivovaru je však jeho hořkost jemnější. Po vychlazení na optimálních osm stupňů pivo působí osvěžujícím dojmem.

Tisková zpráva

Festival Colours of Ostrava inspiroval pivovarníky v Ostravaru k uvaření barevného piva [p296]

Olomoucký Beerfest letos otevře slavnostní naražení soudku s pivem Holba Šerák, proslulou jedenáctkou z produkce hanušovického pivovaru Holba, která patří k nejoblíbenějším pivům v kraji i celé republice.

U piva Holba, Zubr a Litovel budou moci návštěvníci Beerfestu posedět v pivních stanech s kapacitou 500 míst. Nejoblíbenější piva na Moravě potečou z více než desítky výčepních zařízení. Na čepu budou ležáky a výčepní piva všech tří značek, ale také speciály. Litovel tady poprvé představí svrchně kvašený speciál ALE z produkce vlastního minipivovaru a nebude chybět ani Litovelský Wit, který má za sebou úspěšnou premiéru.

Připíjet se bude také Zubrem MAXXIM, uvařeným u příležitosti 140. výročí přerovského Zubra a z výčepních píp dále potečou oblíbené jedenáctky z produkce všech tří pivovarů – Holba Šerák, třicátník Litovel Moravan - vítěz Zlaté pivní pečeti 2012 a Zubr Gold, nejlepší jedenáctka v republice a Pivo roku 2012, ležáky i nealko piva. Nabídku a chuť zpestří letní novinka Zubr YUZU, pivo s příchutí exotického yuzu a limetky a také ochucené pivo Escape. Přijďte si připít nejlepšími pivy domácích značek na Beerfest, který proběhne od 30. května do 2. června na Korunní pevnůstce v Olomouci

Tisková zpráva


Plzeňský Prazdroj připravil na oslavu 170. výročí zrodu plzeňského pivovaru a prémiového ležáku Pilsner Urquell limitovanou edici zlatých a stříbrných pamětních medailí. Nejvyšší kvalitu garantuje dvorní mincovna České národní banky a jméno profesora Jiřího Harcuby, který stojí za jejich návrhem.

Foto

Zlatou medaili v limitované edici 170 kusů nechal Plzeňský Prazdroj razit ve vyhlášené České mincovně v Jablonci nad Nisou, aby u příležitosti 170. výročí zrodu ležáku Pilsner Urquell připravil milovníkům plzeňského piva překvapení a sběratelům jedinečnou příležitost vlastnit tento unikátní pamětní kousek plzeňského pivovaru.

Pamětní medaili z ryzího zlata jsme nechali razit našim věrným příznivcům, pro které je plzeňský pivovar a ležák Pilsner Urquell opravdovou hodnotou. Cenná medaile jim má připomínat dlouhou a zajímavou historii jejich oblíbeného piva,“ okomentoval ražbu pamětních medailí Zdeněk Vik, manažer obchodních služeb z Plzeňského Prazdroje.

Pamětní medaile ponese kromě pečeti s Pivovarskou bránou a letopočtem 1842–2012 také podobiznu Václava Mirwalda, jednoho ze zakladatelů plzeňského pivovaru. Svým návrhem dodal medaili patřičný lesk významný český designér profesor Jiří Harcuba a poctivé rytecké řemeslo odvedl Lubomír Lietava.

Zlatá pamětní medaile má průměr 19 mm, je vyrobena ze zlata a váží 3,49 g. Každá má svoje unikátní číslo od 1 do 170. K této limitované edici vydává Plzeňský Prazdroj i 500 kusů stříbrné medaile o průměru 34 mm váze 16 g čistého stříbra.

Ražené pamětní medaile jsou v historii Plzeňského Prazdroje zcela unikátní a nabízejí sběratelům cenných pamětihodností možnost rozšířit jejich soukromé sbírky. Cena zlaté medaile je 9 500 Kč včetně DPH a stříbrné medaile 1 500K č včetně DPH. Medaile jsou určeny k volnému prodeji, v maximálním počtu tří kusů pro jednu osobu lze objednat osobně v Dárkové prodejně Plzeňského Prazdroje v Plzni, v Pilsner Urquell Experience Shop v Praze, U Lužického semináře 11 nebo na adrese: darkovaprodejna@pilsner.sabmiller.com.

Akademický sochař profesor Jiří Harcuba, jenž stojí za návrhem pivovarských medailí, je žijícím klasikem a legendou československé a české mincovní tvorby. Výjimečná osobnost českého designu užívá zcela ojediněle tradiční metody a základy umění pro tvorbu mincí po tisíciletí příznačné: na rozdíl od svých kolegů mince nemodeluje a nedolévá přes negativní formu do sádrového pozitivu, ale návrhy do kotouče ztvrdlé sádry ryje, jak je tomu zvyklý i při práci se sklem. Ve srovnání s ostatními návrhy je specifický stavbou reliéfu i provedením detailů. K jeho výjimečnosti přispívá nejen schopnost vystihnout reálnou podobu zobrazovaných osobností, ale především jí svou osobitou interpretací vtisknout zcela jedinečný ráz.


Vynést sud plný piva na dřevěném nosiči z Ostravice na Lysou horu. To bude úkol čtyřčlenných týmů, které se přihlásí do závodu Radegast Beskydský šerpa. Zájemci o splnění extrémního úkolu si musí pospíšit, protože počet startovních čísel je omezen na 50. Akreditace startuje v pondělí 28. května na stránkách www.radegast.cz. Podmínkou k úspěšné registraci je sestavení čtyřčlenného týmu, vyplnění formuláře a zakoupení 10 piv Radegast. Unikátní šerpský závod se uskuteční v rámci extrémního závodu Adrenalin Cup v sobotu 23. června.

Úkolem čtyřčlenných týmů bude dopravit co nejrychleji plný sud s pivem z Ostravice na vrchol Lysé hory. To znamená zdolat přes 900 metrů převýšení, poradit si s tradičními rozmary počasí a dobře spolupracovat s kamarády. Sud ponesou šerpové na tradičním dřevěném šerpském nosiči, který se používá k zásobování horských chat.

Závod zavítá do Beskyd už počtvrté. „Zájem o start je každý rok velmi vysoký. Stále se najde dost chlapů, kteří rádi přijmou výzvu a zažijí spolu něco mimořádného. Účastníci předešlých tří ročníků se vždy shodli na tom, že samotná účast v závodě je obrovským zážitkem,“ přiblížil hlavní motivaci účastníků závodu Michal Kučera, junior manažer značky Radegast.

Lákadlem pro dokončení závodu v limitu 4 hodin je odměna pro každý tým. Tou je 50litrový sud s pivem Radegast. Nejrychlejší tým se může těšit na 4 sudy a speciální pohár.

Závodníci se do závodu Radegast Beskydský šerpa mohou přihlásit na internetových stránkách www.radegast.cz. Aktuální informace budou i na stránkách www.adrenalincup.com. Konec registrací 21. června 2012.

Tisková zpráva


Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11

[středa, 30. květen 2012]

Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11, které se uskuteční 9. června 2012 v Ústí nad Labem, lákají na skvělý hudební program, ale především, pochopitelně, na pivo.

Dne 9. 6. 2012 od 13:00 se již tradičně v ústeckém letním kině uskuteční Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11. Co se hudebního programu týče, asi největším tahákem, bude zcela jistě veleúspěšný písničkář Tomáš Klus, skupiny Chinaski, UDG nebo Andělem za kapelu roku ověnčení Mandrage. Hlavní scénu, na které zmíněné účinkující můžete vidět a slyšet ještě doplní skupiny O5 a Radeček a Koblížc! Na druhé scéně se nám představí zástupci ústeckého kraje, mladé rockové party Let Me Fall a Hot Pants, dále raper, písničkář a bavič v jedné osobě Vojtaano, známý z pořadu „Na stojáka!“ a účastník pěvecké TV show Hlas Česko Slovenska David Weingartner se svojí skupinou X-Left To Die.

Prodávat se již tradičně bude celá řada oblíbených pivních značek, takže si jejich fanoušci mohou dopřát například piva Zlatopramen, Březňák, Dačický, Louny, Heineken, nealkoholické Fríí, velkou prezentaci na akci bude mít nový produkt Zlatopramen Radler citron a Zlatopramen Radler pomeranč se zázvorem. Tyto produkty jsou velmi oblíbené a vyhledávané mladými lidmi, a proto pro ně budeme mít připravený zábavný a atraktivní program.

Vloni na slavnosti přišlo 7,5 tisíce návštěvníků, vypili celkem 250 sudů piva.

Na slavnostech budeme i letos od lidí vybírat prázdné kelímky. Snažíme se tak snížit dopad našich slavností na životní prostředí. Za 10 kelímků obdrží sbírající návštěvníci od hostesek los do slosování o sudy zdarma, za 0,5m kelímků dostanou zadarmo pivo a los, za 1m tričko a los.

Partnery Pivovarských slavností Zlatopramen jsou Hitrádio FM a Deník.

Tisková zpráva


Poprvé v historii tak počet účastníků překročil tři tisíce. Ve srovnání s loňskem je to o 475 turistů více a poslední ročníky ukazují, že popularita pivovarského pochodu každý stále roste. Potkávají se na něm turisté z celé republiky, aby pokořili desítky kilometrů na 7 trasách.

Pivovar Holba je připravil ve spolupráci s Klubem českých turistů v Šumperku. Největší zájem byl tradičně o ty méně náročné v délce 10 km přes Nový hrad a 12 km kolem Zámečku, kde turisty nadchl zajímavý program.

Podle dávné legendy tady totiž Sv. Kryštof pomáhal dostat se poutníkům přes vodu. Je totiž jejich patronem a stejně tak i řidičů. V sobotu si turisté legendu připomněli a kdo úspěšně přeskákal potok s malým Sv.Kryštofem v rukou, byl odměněn ručně vyklepaným medailonem s grafikou Sv. Kryštofa.

Příjemně nás to překvapilo a oceňujeme důvtip organizátora. Jde o zajímavý příběh, který s nadšením poslouchali nejen děti, ale i dospělí. Čtvrtkou jsme doslova nadšeni a příští rok jdeme znovu“, říká Mirka ze Zábřehu, která pochod absolvovala s manželem a 3 dětmi.

Všechny trasy vedly krásnou přírodou v bezpečně schůdném terénu. Letos přálo i počasí a účastníci ocenili výbornou organizaci i výbavu na pochod. Startující dostali mapu pro správnou orientaci, poukázky na občerstvení a kupon do tomboly. Nádherné počasí a vidina orosené Holby „tlačila“ účastníky k cíli, takže někteří letos zaznamenali svůj osobní časový rekord.

Už kolem poledne dorazili do cíle první turisté z nejkratších tras. V pět odpoledne se sešli na nádvoří pivovaru všichni, aby zapili našlapané kilometry ryzím pivem z hor. Ocenili příjemnou zábavu s hudbou a především možnost podívat se do pivovaru. Tradičně nechyběla ani tombola. Její výherce letos z pivovaru neodcházel pěšky, ale odjížděl na značkovém horském kole.

Tisková zpráva


Lanovku otestují sudy s Holbou

[středa, 30. květen 2012]

Sudy s ryzím pivem z hor se stanou prvními pasažéry nové lanovky v lyžařském areálu Příčná ve Zlatých horách. Ve čtvrtek 31.5. tady totiž proběhnou zátěžové testy, nutné pro běžné zprovoznění lanovky. Testování začne kolem poledne a potrvá po celý zbytek dne.

Sudy s našim pivem poskytujeme pro zátěžové zkoušky pravidelně. Holbu si rádi dají turisté a lyžaři, a proto nebude chybět ani tady,“ říká Vladimír Zíka z pivovaru Holba.

Provoz lanovky musí garantovat maximální bezpečí a tomu podléhaly všechny etapy její výstavby.

76 čtyřmístných sedaček zatíží celkem 380 padesátilitrových sudů s Holbou, na každou sedačku se počítá s pěti sudy. Celkově půjde o zátěž 24 tun, která důkladně prověří brzdný systém, proto je zapotřebí zatěžovat jen poloviční kapacitu lanovky.

Nová lanovka Doppelmayer s kapacitou 152 čtyřmístných sedaček v běžném provozu odbaví 2400 osob za hodinu a na samý vrchol sjezdovky vyveze lyžaře nebo turisty za 10 minut. Její výkon umožní plynulý provoz i při vysokém vytížení sjezdovky dlouhé 1300 m s převýšením 176 m. Lanovka bude v provozu, stejně jako ta původní, po celý rok. Jejím zřizovatelem i majitelem je město Zlaté hory. Oblast Zlatých hor je turisticky významná a nová lanovka by měla podpořit potřebnou infrastrukturu pro letní i zimní sporty.

Tisková zpráva


Tradiční Den Kozla na nádvoří pivovaru Velké Popovice oslaví letos 16. června své 20. jubileum. Návštěvníci tu mohou od 11 hodin strávit příjemný den s kovářským řemeslem, grilováním a vypilovanou chutí Velkopopovického Kozla 11°. Na Den Kozla se chystá rovněž zápis do české knihy rekordů. K vidění totiž bude nejdelší gril v České republice, na kterém „kluci v akci“ Filip Sajler a Ondřej Slanina předvedou svou kulinářskou show. Hudební scénu ovládne Walda Gang, Hamleti či Žlutý pes. Na Dni Kozla mohou také všichni prvně ochutnat limitovanou edici piva z dílny popovických sládků – Medový Kozel.

Symbolem letošního dvacátého výročí se stane poctivé kovářské řemeslo a nejdelší gril v České republice. Ručně kovaný erb pro nejdelší gril, bude slavnostně „pokřtěn“ přímo před zraky účastníků pivních oslav. Díky rekordní délce 21,25 metru, se velkopopovický pivovar stane součástí České knihy rekordů. „Každý rok se snažíme zaujmout milovníky Kozla zajímavým programem, který zážitek z pivních slavností náležitě doprovodí. V posledních několika ročnících Dne Kozla jsme návštěvníkům ukázali umění některého z tradičních poctivých řemesel, protože na poctivém řemesle stojí kvalita a obliba našeho piva. Pro letošní kulaté výročí tomu nebude jinak, návštěvníci se budou moct seznámit s náročnou prací kovářského řemesla. Kovářští mistři nám pomohou dokončit nejdelší gril v Čechách, aby bylo na čem připravit grilované pochoutky, které k pivu Velkopopovický Kozel neodmyslitelně patří,“ láká Vladimír Vaněk, senior manažer značky Velkopopovický Kozel.

Na grilu předvedou své kulinářské umění i „kluci v akci“ Filip Sajler a Ondřej Slanina, kteří budou svými vstupy návštěvníkům oslav obstarávat ty nejlepší grilované speciality, samozřejmě podlévané popovickým pivem. Mistři kováři nejenže předvedou nejrozmanitější kousky řemeslného umění, ale ujmou se také pípy, aby se přiučili něco z kumštu výčepních a dokázali načepovat popovické pivo v jeho síle, decentně nahořklé chuti a s patřičnou řízností, která k němu patří. Na oplátku se popovický sládek postaví čelem ke kovářskému nářadí.

Opravdovou lahůdku připravuje hudební scéna v podání hereckého vokálně-instrumentálního kvarteta Music band Hamleti v čele s Alešem Hámou a Daliborem Gondíkem, který je i moderátorem celého dne. Dále na pódiu vystoupí Walda Gang s rockovou interpretací legendárních písní Waldemara Matušky a o hudební vyvrcholení se postará klasika české hudební scény Žlutý pes.

Příležitost prověřit svou zručnost v čepování může během celodenních oslav také veřejnost, a to v soutěži o nejlepšího výčepního piva Velkopopovický Kozel 11°. Pro účastníky Dne Kozla jsou tradičně k dispozici prohlídky, na které se mohou těšit za poloviční vstupné.

Tisková zpráva


Více než třicet druhů piva, bohatý doprovodný program pro děti i dospělé a skupiny jako Buty, Petr Bende & band, Fleret, Premier nebo Reflexy. To jsou mimo jiné lákadla ZlínBíírFestu 2012, jehož areál vyroste od pátku 15. do neděle 17. června přímo v centru Zlína pod Velkým kinem.

Chtěli jsme ve Zlíně konečně udělat zajímavý festival pro malé i velké, který osloví nejen pivaře a fandy dobré muziky, ale také gurmány a především celé rodiny s dětmi. Dospělí mohou ochutnat více než třicet pivních speciálů z celé České republiky včetně takových unikátů jako je až čtrnácti nebo osmnácti stupňové pivo. Zároveň si mohou dát vyhlášená zlínská grilovaná kolena nebo výbornou svíčkovou z Kroměříže. Pro řidiče chystáme i osvěžující nealko pivo. Pro děti pak samozřejmě limonádu a hlavně několik vystoupení kouzelníků včetně karnevalu známého Jirky Hadaše, skákací hrady, soutěže a jiné atrakce. Na své si přijdou i milovníci čtyř kol, protože pro ně je vyhrazena další velká část doprovodného programu,“ říká hlavní organizátor ZlínBíírFestu 2012, Stanislav Vorel.

Pivo máme rádi všichni, ale ruku v ruce s alkoholem musí jít také zodpovědnost za volantem. Proto jsme oslovili promo tým, který přiveze simulátor nárazu v autě, použití speciálních brýlí – simulace opilého chodce, trenažér jízdy na motocyklu. K dispozici bude i dětské mini dopravní hřiště a o dalších ukázkách v rámci bezpečnosti jednáme také s hasiči a policií, která přislíbila ukázku nových dálničních speciálů a další techniky. Jako třešnička na dortu určitě potěší i ukázka rally vozů z týmu Martina Bujáčka, Antonína Tlusťáka, nebo sbírka old-timerů. A pro hokejové fandy připravujeme autogramiádu hokejistů z týmu PSG Zlín.

Záštitu převzali hejtman Zlínského kraje i primátor Zlína

Symbolického naražení prvního sudu se v pátek o půl šesté večer ujme primátor Zlína, MUDr. Miroslav Adámek, který společně s hejtmanem Zlínského kraje, MVDr. Stanislavem Mišákem, převzal záštitu nad celou akcí. Potom už se mohou návštěvníci těšit na hudební večer spojený s degustací pěnivého moku, během kterého vystoupí populární skupiny Reflexy, Street 69 nebo brodská formace Nohow.

V sobotu Premier, BUTY a hokejisté PSG Zlín, v neděli Petr Bende s Fleretem

Sobotní program startuje od desáté dopolední, kdy se otevřou brány areálu. Během dne mohou návštěvníci degustovat, čeká je zábavný program s Radiem Čas, pivní a jiné soutěže pro dospělé i děti, autogramiády hokejistů a rallyových jezdců, kouzelnické vystoupení a také oblíbené skupiny nejen ze zlínského regionu. O odpolední zábavu se postará kapela Premier, Kačes a jeho Nový rumpál nebo revival legendárních Kabátů – Second Hand. Hlavní hudební hvězdou sobotního večera pak bude skupina BUTY, která před pár dny vydala po šesti letech nové CD a v plné polní opět vyráží dobývat festivaly a podia.

V rámci nedělního programu se kromě už zmíněných atrakcí mohou především děti těšit na populárního kouzelníka Jirku Hadaše, který pobaví svým zábavným karnevalem. Po něm se na podiu objeví zlínská stálice Jazzzubs. V odpoledních hodinách se můžete v rámci autogramiády potkat a popovídat si s hokejisty zlínského extraligového klubu PSG Zlín. A podvečer bude patřit dalším hudebním legendám. Nejdříve vizovické skupině Fleret a na závěr celého festivalu pak zazpívá své hity Petr Bende, který vystoupí i s celou kapelou. Celým programem festivalu bude provázet moderátor Ondřej Carda.

Ke vstupence pěkný dárek, do 17 let navíc zdarma

Vstupné jsme zvolili opravdu velmi lidové. Za celý víkend 250 korun, v pátek stokoruna, za sobotu nebo neděli 120 Kč, k tomu navíc i zvýhodněné rodinné vstupné. Děti a mládež do 17 let mají navíc vstup úplně zdarma. A ke každé vstupence od nás dostanete na památku i degustaci skleněný půllitr ZlínBíírFest a jeden světlý pivní speciál u výčepu, což je dohromady bonus nějakých 65 korun,“ zmiňuje velmi přijatelnou cenu vstupného Stanislav Vorel.

Originálním platidlem ZlínBíírFestu je tzv. „Baťák“, který má dle webových stánek www.zlinskypivnifestival.cz překvapivě bohatou a zajímavou historii.

Plakát

Tisková zpráva


Další, v pořadí 21. Pilsner Urquell Original Restaurant byl slavnostně otevřen v pražských Stodůlkách, v moderním administrativním a rezidenčním centru City West. Bokovka, jak se restaurace nazývá, vnáší do výlučně moderní architektury prvky a atmosféru klasické české pivní kultury.

City West, administrativní centrum Západního města s bezprostředně navazujícím rezidenčním komplexem Britská čtvrť, získalo v nové restauraci jedinečné prostory pro setkávání lidí. Restaurace, ač obklopena moderní architekturou, se hrdě hlásí svojí celkovou atmosférou a výzdobou, která ilustruje bohatou historii české pivní kultury, k tradici českých hospod. Zdánlivý rozpor mezi moderní architekturou a dobovým interiérem posiluje význam a originalitu tohoto místa v Západním městě.

Koncept PUOR se opírá o sílu značky Pilsner Urquell a o kvalitu tohoto piva,“ vysvětluje Jiří Kaleta, jeden z majitelů Bokovky, své rozhodnutí využít koncept Plzeňského Prazdroje a dodává: „Restaurace či dobrá hospoda představuje normální život, je součástí jeho společenské stránky. Proto je samozřejmé, že i moderní administrativní a rezidenční centra potřebují tradiční restauraci. Samozřejmě s odpovídající kvalitou služeb a prostředí.

Kapacita vnitřních prostor restaurace činí 250 míst, venkovní zahrádka nabízí 90 míst. Otevřeno je denně od 8.00, kdy můžete začít den pořádnou snídaní. Na čepu je samozřejmě plzeňský ležák Pilsner Urquell čepovaný z pivních tanků, a nechybí ani nealkoholické pivo Birell.

Neobvyklým prvkem, se kterým se v Bokovce na rozdíl od mnoha jiných restaurací setkáte, je otevřený výhled do kuchyně. Host tak může pozorovat pracovní ruch a zručnost kuchařů při přípravě pokrmů.

Nová restaurace konceptu Pilsner Urquell Original Restaurant se otvírá v roce, kdy Plzeňský Prazdroj slaví 170 let od uvaření první várky piva Pilsner Urquell. Jako symbolické připomenutí historie vaření piva v Plzni a dovozu tohoto jedinečného ležáku do Prahy předal starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka majitelům Bokovky „pro štěstí“ původní koňskou podkovu pivovarských koní, kteří nejen dopravovali pivo po Plzni, ale vozili jej i do Prahy.

Pilsner Urquell Original Restaurant je koncept Plzeňského Prazdroje a představuje plzeňský ležák v prostředí, které odpovídá české pivní kultuře. Dominantním jednotícím prvkem je typický výčep s měděným krytem (replikou víka pivovarské varné pánve) přímo naproti vchodu. Dřevěný stylový nábytek, kazetové obložení stěn, interiérové doplňky a originální výčepní stojany vytvářejí pro hosty příjemné prostředí. Výzdoba interiéru je tvořena dobovými artefakty a kopiemi historických originálů. Nechybí obrazy, dobové fotografie, certifikáty, reklamní cedule, dobové reálie a artefakty, které podtrhují bohatou tradici vaření piva v Čechách a proslulost značky Pilsner Urquell.

Tisková zpráva


«« « Strana 36 z 41 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň