Reklama na PI Reklama na PI> Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Stavebnicové minipivovary

Po stopách Kozla se do pivovaru ve Velkých Popovicích během minulého roku vydalo rekordních 28 496 návštěvníků. To představuje meziroční nárůst téměř o polovinu. Pivovar si přijeli prohlédnout tradičně především čeští a ruští turisté. Ty láká do pivovaru rostoucí obliba velkopopovického piva, ale také atraktivní program a řada novinek, které pivovar každý rok pro milovníky Velkopopovického Kozla připravuje.

Téměř padesátiprocentní nárůst návštěvníků velkopopovického pivovaru v loňském roce potvrdil správnost investic do prostor a prohlídkové trasy. „Letos počítáme s dalšími novinkami. Během podzimních měsíců jsme rozšířili trasu o prostory, kde se mohou návštěvníci seznámit s průběhem kvašení a zrání piva. Pivo Velkopopovický Kozel tak mohou degustovat v unikátním prostředí. Dále jsme vybudovali tunel, který spojil sklepy se stáčírnou. Tuto část pivovaru slavnostně otevřeme na začátku letošní turistické sezony,“ prozrazuje plány Eva Kršňáková, vedoucí návštěvnického centra pivovaru Velké Popovice.

V loňském roce převažovala organizovaná turistika nad individuální (60 % vs. 40 %). Kozel se těší velké popularitě v zahraničí, především v Rusku, po Češích tvoří Rusové druhou nejpočetnější skupinu návštěvníků. Pivovar ve Velkých Popovicích přivítal vloni ale také turisty až z Jižní Ameriky a Nového Zélandu. Nárůst individuální turistiky potvrzuje dlouhodobý trend především mezi Čechy, kteří dávají přednost trávení volného času a dovolených v tuzemsku. Malebný historický pivovar s více než 135letou tradicí je oblíbeným a dobře dostupným víkendovým cílem např. cyklistů z Prahy, od které je vzdálen pouhých patnáct kilometrů.

Pivovar ve Velkých Popovicích připravuje každý rok pro své návštěvníky zajímavý program a řadu akcí. Mezi nejoblíbenější patří vepřové hody, těch se vloni zúčastnilo téměř dva tisíce hostů. Svou popularitu si také získaly turistický pochod v dobových krojích „Krajinou barona Ringhoffera“, Velkopopovická pouť s Kozlem, soutěž hasičských týmů Kozel hasičem, adventní Kozlí nadílka nebo tradiční červnové pivní slavnosti Den Kozla.

Součástí pivovaru je Kozlův obchod s typickými rázovitými suvenýry. Na odbyt jdou všechny dárky s kozlím mottem „Kdo umí, umí“, sklenice a trička ve spojení s akcí Kozel hasičem a především dárkové balení tmavého Velkopopovického Kozla.

Zdroj: Tisková zpráva Plzeňského Prazdroje


Dne 21.1.2012 od 9.00 do 13.00, ukázka zabíjačky vepře, prodej uzenářských výrobků, pečiva, piva a speciálních pivovarských grogů – sladových zhřívanic.

Přijďte na svačinu, nebo oběd do vyškovského pivovaru. Mimo ukázky tradiční zabíjačky, bude prodej teplých a studených masných zabíjačkových výrobků pro konzumaci na místě, nebo pro odnos domů. Pekař pro Vás připraví čerstvé pečivo a k ochutnání budou také již známé Vyškovské pivovarské sladové kósky připravené ze sladu, z nějž se vyrábí Vyškovské pivo.

Mimo to budou na čepu Vyškovská piva včetně znovuobnoveného piva JUBILER 16,80 a navíc i speciální teplé pivovarské grogy – sladové zhřívanice v nealkoholické verzi i s vybranými druhy lihovin. Je libo Rumový vánek, Valašský pozdrav, Panskou jízdu, Ivánka, nebo snad Zeleného sládka?

Zdroj: Tisková zpráva Pivovaru Vyškov


Na varně přerovského pivovaru Zubr dnes převzali ocenění pro vítězné ležáky sládková pivovaru Zubr Nataša Rousková a za Litovel ředitel pivovaru Lumír Hyneček. Pivní znalci pasovali Zubra na vítěze tentokrát v rámci celoročního hodnocení světlých ležáků, prováděného členy První pivní extraligy.

Celoroční ochutnávky českých a moravských světlých ležáků, prováděné členy První pivní extraligy vyvrcholily ve finálové degustaci, do které postoupilo deset ležáků z padesáti hodnocených. Zvítězil světlý ležák ZUBR Premium z pivovaru ZUBR, hned za ním následoval světlý ležák Litovel a oba tak porazily Svijanského rytíře. Ten byl velkým favoritem základního kola a semifinále, ale ve finále na sílu Zubra nestačil.

V anonymní degustaci se hodnotí jen senzorické vlastnosti – tzn. chuť, aroma, čirost, pěna, tedy to, co je pro konzumenta nejdůležitější, bez ohledu na ovlivnění značkou.

Degustátoři První pivní extraligy se snaží o maximální objektivitu při hodnocení. Nejde totiž o klasickou degustační soutěž, do níž jednotlivé pivovary vzorky sami přihlašují, ale v podstatě o test, který má chránit zájmy konzumentů. Organizátoři projektu si testovaná piva nakupují v běžné maloobchodní síti a v základních kolech a prvním semifinále zná jména vzorků v anonymní degustaci pouze nákupčí piv. Vítěz pak vzejde z anonymní finálové degustace.

"Stojíme na straně spotřebitele a chceme mu předat objektivní hodnocení, proto nakupujeme pivo z obchodních pultů.. V tom se lišíme od běžných degustačních soutěží, do kterých se vzorky k degustaci odebírají v pivovarech nebo je pivovary do soutěží zasílají,“ říká František Trantina z První pivní extraligy. Pivo, které se dostane do finále, musí potvrdit svoji kvalitu v základním kole a semifinále.

Tentokrát jsme hodnotili na 50 ležáků a Zubr je všechny dokázal porazit. Je to pivo, jehož slogan o síle chuti není jen marketingovým tahem. Při všech našich degustacích vynikal výbornou hořkostí a plnou, přitom dokonale vyváženou chutí. Je vidět, že si s ním v Zubru vyhrají a za to jim patří náš dík i ocenění,“ říká znalec piva a přední degustátor Jan Šuráň, který se pivu věnuje už 40 let a podle svého odhadu degustoval na tisíce piv a navštívil více než 300 pivovarů na celém světě. Při prohlídce pivovaru Zubr členové První pivní extraligy ocenili klasický způsob výroby, který výrazně ovlivňuje charakteristiku piva.

Věříme, že potvrzení kvality našeho piva potěší nejen naše konzumenty, ale i všechny příznivce dobrého piva. Jeho výrobu totiž provází nejen tradiční postupy, ale také snaha o zachování poctivého řemesla, které dává vznik jedinečnému produktu,“ k ocenění vyjádřila Nataša Rousková, sládková pivovaru Zubr.

Zdroj: Tisková zpráva PMS Přerov

Nejlepší ležák v republice vaří v Zubru [p273]

Všichni příznivci hořkého piva mají důvod k radosti. Nošovičtí sládci po roce opět uvařili limitovanou várku piva Radegast Extra Hořký. V roce 2011 zaznamenal velký úspěch a pivovar se ho opět rozhodl uvařit pro první tři měsíce letošního roku. Zamíří do stovek hospod v podobě čepovaného piva a dostupná bude také v půllitrových lahvích v obchodech. Novinkou pro tento rok bude možnost ochutnat Radegast Extra hořký ve vybraných hospodách nejen na Moravě, ale i v Čechách.

Ohlas na speciál byl v loňském roce velmi pozitivní, a to byl hlavní důvod, proč ho milovníkům piva opět přinášíme. Lidé se mohou opět těšit na výraznou chmelovou hořkost, která ovšem zůstává příjemná a je vhodně doplněna plnou sladovou chutí,“ přiblížil chuť speciálu Ivo Kaňák, manažer pivovaru Radegast a dodal, že výrazná hořkost je typická pro všechny piva Radegast: „Držíme se odkazu prvního sládka Jaromíra Franzla, který Radegastu charakteristickou hořkost vtiskl. Tento atribut jsme u speciálu ještě zvýraznili. Zatímco běžné ležáky se pohybují v hořkosti kolem 30 jednotek, Radegast Extra Hořký má 42 stupňů hořkosti.

Speciál uvařili nošovičtí sládci tradičním postupem typickým pro pivo Radegast. Kromě vody z Morávky, vlastního sladu a pivovarských kvasnic mu dopřáli vyšší dávku chmele prvotřídní kvality – žateckého poloraného červeňáku.

Radegast Extra Hořký má i svého kmotra. Tím je hráč HC Vítkovice Steel Petr Pohl, který je nejméně trestaným hráčem týmu. Proč právě on, to vysvětluje manažer značky Radegast Marek Málek: „Radegast Extra Hořký podpoří na hokejových stadionech smysl pro fair play. Na vybraných stadionech přejmenujeme trestné lavice na extra hořké lavice. Po zápasech v lednu a únoru si pak týmy s méně trestnými minutami odnesou sud se speciálem.

Petr Pohl ochutná speciální pivo poprvé ve čtvrtek 12. ledna v 18 hod. v restauraci Helbich v Ostravě, kde ho doprovodí i další spoluhráči Viktor Ujčík a Tomáš Voráček. Akci zpestří svou přítomností i olympijský vítěz David Moravec. Zváni jsou všichni příznivci hokeje a správně hořkého piva.

Zdroj: Tisková zpráva Plzeňského Prazdroje

http://www.prazdroj.cz/cz/pro-media/aktualne/1053


«« « Strana 41 z 41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň