Reklama na PI Reklama na PI> Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Stavebnicové minipivovary

Po vánočním speciálu ve staroanglickém stylu India Pale Ale a po valentýnské úpravě téhož stylu s přídomkem Amber India Pale Ale je na světě pivo odlišné barvy i chuti.

Velmi příznivé ohlasy na oba předchozí speciály nám dávají za pravdu, že občasná změna je vítaná. A tak jsme po bok klasických piv na velikonoční svátky připravili speciál, u něhož jsme se inspirovali v Irsku.

JUBILER – Mild STOUT

Svrchně kvašený tmavý speciál irského typu

STOUT je jeden z mnoha světových pivních stylů. Svrchně kvašené pivo, jehož známým představitelem je pivo GUINNESS poprvé navařené v Irském Dublinu v 18. století. Jedním z hlavních znaků je užití praženého ječmene, který dodává pivu nezaměnitelnou chuť.

Stout je výrazně tmavé pivo s praženou suchostí v chuti a s jemnými ovocnými tóny, výsledný charakter určují mimo pražený ječmen i použité chmely, speciální kmen pivovarských kvasinek a odlišná technologie výroby.

Díky jemnější chuti jsme si dovolili přidat přídomek Mild. Originalitu chuti podporují i jedinečné zahraniční chmely a kvasnice. Jsme jedni z mála, kteří se v naší republice dali do výroby tohoto speciálu a jediní, kteří vyrobili pivo s názvem Mild STOUT.

Stupňovitost našeho nového piva má 12,2 % EPM (extrakt původní mladiny) a 4,7 % objemového alkoholu. Tím je docíleno krásné pitelnosti při zachování příjemné plnosti.

Použité suroviny: pitná voda, ječné slady (český, bavorský, karamelový a barvící), pražený ječmen, chmely (Premiant, Golding a Fuggle), neředěno vodou!

V prodeji bude k dispozici v lahvích i sudech ve vybraných provozovnách a v pivovarské pivnici i prodejně ve Vyškově a to od 30. 3. 2012!

Tisková zpráva

Vyškovský pivovar má k velikonocům další speciál: JUBILER Mild STOUT [p262]

V pivovaru Litovel dnes začali stáčet Litovelský polotmavý speciál Gustav. Jedná se o nefiltrovanou třináctku, která nese jméno po slavném českém zápasníkovi Gustavu Frištenském. Ten v pivovaru často pobýval a dokonce i trénoval, jeho manželkou byla totiž dcera prvního litovelského sládka.

Speciál nese nejen zápasníkovo jméno, ale má i podobnou sílu. Vaří se klasickým dekokčním způsobem na dva rmuty a plnou chuť i výborný říz mu přináší dlouhá doba zrání 100 dní. Výjimečné je také chmelení, které probíhá v několika fázích a díky tomu pivo získává vyšší hořkost i jedinečnou vůni.

Do restaurací, především na Moravě, půjde v sudech v omezeném množství 200 hl, takže v nabídce zůstane pouze do vyprodání zásob. Poprvé se v lokálech objeví tento víkend. Pivovar má zájem zachovat jeho exkluzivitu, proto o sériové výrobě zatím neuvažuje.

Recepturu pivovarníci testovali ve vlastním minipivovaru a díky tomu dosáhli jedinečného vyladění chuti, hořkosti i řízu této třináctky. K její výjimečné charakteristice dále patří tmavě jantarová barva v kontrastu s bílou hustou pěnou.

Litovelského Gustava 13º ocenili také pivovarští odborníci a udělili mu Českou pivní pečeť 2012.

Tisková zpráva


25. dubna 2012 uplyne přesně 140 let od položení základního kamene přerovského pivovaru Zubr. Toto významné historické výročí si moravský pivovar připomene nejen sérií oslav a doprovodných akcí, ale také online cestou do své historie.

Během měsíce března až do zmíněného dubnového výročí jsou na Facebook profilu Zubr bojovník denně zveřejňovány významné momenty z historie pivovaru, které postupně poodhalují fanouškům vývoj pivovaru Zubr. Nechybí ani historické fotografie či dokumenty. „Tyto příspěvky jsou navíc publikovány formou deníkových zápisů, aby byly lidštější a našim fanouškům srozumitelnější. Rovněž jsme této historické kampani přizpůsobili cover fotografii profilu, na které je vyobrazen akciový pivovar v 19. století,“ dodal Digital strategic planner reklamní agentury Comtech Marian Füry, který historickou online kampaň pivovaru Zubr připravoval.

Při této příležitosti byl spuštěn i Twitter účet pivovaru Zubr (@pivovarZubr), kde jsou rovněž každý den zveřejňovány dějinné události z provozu pivovaru. „Všichni příznivci pivovaru Zubr tak mohou být jak na Facebooku, tak i na Twitteru svědky drobných událostí, které ovlivňovaly nejen vývoj pivovaru, ale i životy jeho zaměstnanců či obyvatel Přerova,“ dodal Füry.

Účty na sociálních sítích pivovaru Zubr

Facebook: https://www.facebook.com/zubrbojovnik

Twitter: @pivovarZubr

Tisková zpráva


Velikonoční svátky a s nimi příchod jara v Belgian Beer Cafe Les Moules v Pařížské ulici oslavují skutečným skvostem pivovarnického řemesla – archivním belgickým speciálem Kasteel Cuvée du Chateau. Pýcha pivovaru Van Honsebrouck, 22° tmavé pivo, ročník 2001 bude v Les Moules na čepu od 6. dubna. Základ tvoří tmavé pivo Kasteel Bruin, které zraje 10 let v plném klidu pivovarských sklepů, což mu dodává nezaměnitelnou vůni i sametově elegantní chuť. Vysoká pevná pěna tvoří na skle krásné šněrování, vůně připomíná kvalitní portské. Jemná vyvážená chuť s nádechem pražených a karamelizovaných sladů s hořkým podtónem anglických chmelů v doznívání řadí tento prestižní ležák mezi komplexní gastronomická vysoce ceněná piva.

Kasteel Cuvée du Chateau či jinou delikatesu z neuvěřitelné nabídky 100 druhů belgických piv si hosté Belgian Beer Cafe Les Moules mohou vychutnat

ve stylovém interiéru oblíbené restaurace nebo na venkovní zahrádce, která se po zimní přestávce znovu otevírá právě na Velikonoce. A ke skvělému pivu třeba čerstvé ryby ze speciálního menu, které v Les Moules připravují každý pátek a sobotu... S vhodnou kombinací piva a pokrmů rád poradí zdejší zkušený pivní sommeliér.

Pomlázka, kraslice... zkuste do výčtu oblíbených velikonočních tradic letos zařadit i ochutnávku originálního velikonočního piva v Belgian Beer Cafe Les Moules!

Tisková zpráva


Gambrinus obohacuje svět českých pivařů. Odstartoval totiž spotřebitelský program s názvem Gambrinus team, který je naprosto nový a který odráží vyvíjející se českou pivní kulturu a charakter pivařů. Ti budou v průběhu celého roku velmi jednoduše získávat tisíce atraktivních dárků, zážitků pro přátele či své oblíbené pivo.

Foto

Čeští pivaři se nyní mohou pyšnit tím, že mají nejrozsáhlejší spotřebitelský program v České republice. Opět se tak potvrzuje, že pivo je v České republice stále právem považováno za národní a vysoce oblíbený nápoj. „Čeští pivaři si rádi hrají a sázejí, pijí pivo společně, mají rádi zážitky a historky. Právě na těchto atributech je celý program postaven,“ uvádí Jan Doležel, senior manažer značky Gambrinus.

Program je v mnoha ohledech unikátní. „Na trhu bude bezmála 350 milionů kódů pro získávání bodů do programu. Očekáváme, že během roku rozdáme bezmála 20 tisíc dárků. Principem programu je odměňovat zákazníky za to, co mají rádi a vlastně běžně dělají,“ říká Doležel.

Nový program bude fungovat na jednoduchém principu. Pod víčkem každé lahve a plechovky piva Gambrinus najdou pivaři speciální kódy. Ty po registraci na stránkách www.gambrinusteam.cz a založení osobního účtu budou vkládat do systému, který je přemění na body. Uživatelé za ně budou moci kdykoliv získat oblíbené pivní dárky i hodnotné ceny. „Kromě pořízení například piva, Xboxu s kinectem či fotbalového dresu pro sebe mohou pivaři překvapit oblíbeným pivním dárkem své přátele, nebo s nimi získat zážitkový dárek v podobě návštěvy pivovaru či společný výlet do zahraničí,“ prozrazuje Doležel.

Netradiční pojetí celého programu spočívá nejen v atraktivitě dárků, ale i v jeho samotném nastavení. Program je unikátní v tom, že oslovuje nejen jednotlivce, ale zároveň propojuje i celé skupiny přátel. Ti mohou společně získat a následně si i užít ty nejatraktivnější výhry celého programu. Právě společné zážitky jsou jedním z typických charakterů české pivní kultury a pití piva.

Pro využívání věrnostního programu stačí, když se spotřebitel registruje a vyplní krátký formulář na internetových stránkách www.gambrinusteam.cz. Ihned může čerpat všechny jeho výhody. Systém umožňuje registraci osobám starším 18 let a data z registračních formulářů jsou zpracovávány v souladu se Zákonem o ochraně osobních údajů.

Tisková zpráva


Speciální várka silného černého piva Merlin Strong, které připravili sládci pivovaru v Protivíně, právě míří do hospod. Od 16. března jej bude až do vyčerpání zásob čepovat téměř tisícovka hospod v Čechách a na Moravě včetně těch zapojených do programu Cesta pivních znalců.

Pivem Merlin Strong si mohou konzumenti připít na oslavu svatého Patrika. „Den svatého Patrika je nejvýznamnější irský svátek. Právě proto jsme pro tento den připravili speciální pivo inspirované tradičními irskými pivy. Merlin Strong je podobně jako irský stout výrazně hořké černé pivo s typickou kávovou příchutí. Je charakteristický sametovou, krémově hnědou pěnou a výraznou hořkostí,“ uvedl vrchní sládek Jiří Faměra.

Receptura speciálu Merlin Strong zahrnuje kromě tří druhů sladu, vody, a kvalitního chmele také pražený ječmen. Jak již název napovídá, Merlin Strong patří mezi silnější piva – jedná se o 14% speciál s obsahem alkoholu 5,3 % obj.

Merlin Strong patří mezi tzv. super speciály, které společnost Pivovary Lobkowicz v některém ze svých sedmi pivovarů připravuje v omezené várce jen jedenkrát do roka k určité příležitosti.

Svatý Patrik je patronem Irska. V angloamerických zemích jeho svátek připadá na 17. března. V minulosti měly oslavy tohoto světce ryze náboženský charakter, dnes jej lidé po celém světě slaví především hudbou, tancem a popíjením tmavého piva.

Tisková zpráva

Speciální várka silného černého piva Merlin Strong právě přichází na trh [p394]

Apetit Festival „přibral na váze“

[čtvrtek, 15. březen 2012]

Gurmánský festival od loňského roku „řádně přibral a rozrostl se do šířky“. Druhý ročník Apetit Festivalu totiž zabere celý prostor za OC Plzeň Plaza a program je připravený nově pro dvě pódia, kde se budou střídat hudební vystoupení českých kapel.

Festival letos bude opravdu mnohem větší a rozsáhlejší. Do programu jsme zařadili větší počet kuchařských show v podání mediálně známých osobností jako je např. Zdeněk Pohlreich či Jaroslav Sapík, ale snažili jsme se návštěvníkům vyjít vstříc i při vychutnání gurmánských specialit. Proto nyní budou přímo v parku umístěny odpočinkové zóny s lavičkami a stoly,“ říká jeden z organizátorů akce Petr Jirásek z agentury Pigs Production. Mezi další novinky patří rozšíření hudebního programu. „Na druhém pódiu jsme chtěli dát prostor zejména českým kapelám, takže vystoupí například hudební soubor Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou,“ pokračuje Jirásek.

Apetit festival také letos spojil své jméno se soutěží pro střední školy „Vaříme s regionální potravinou Plzeňského kraje“. Finálové praktické kolo soutěže se uskuteční přímo na Apetit festivalu a v porotě soutěže zasedne i Zdeněk Pohlreich. Populární kuchař měl velký ohlas už při prvním ročníku Apetit festivalu, tentokrát předvede své umění při dvou kuchařských show.

Vyvrcholením festivalu bude opět vyhlášení a předání ceny Západočeská restaurace roku a Pivovar roku. „Návštěvníci budou opět mít možnost vybrat restauraci a pivovar, kde jim nejvíc chutnalo. Mohu prozradit, že už nyní je přihlášeno 15 TOP restaurací a zúčastní se 20 pivovarů,“ doplňuje Jirásek. Chybět nebudou kavárny, koktail bary, farmářské trhy, hudební produkce, dětský koutek, nejlepší česká i světová vína, baristé nebo prezentace národní gastronomie z různých koutů světa.

Apetit festival 2012 se uskuteční v termínu 19. až 20. kvatna 2012.

Tisková zpráva


Byla to velká neznámá, když se loni v květnu na pražském Smíchově začal připravovat Staropramen Cool Lemon, osvěžující pivo s příchutí citrónu a nižším obsahem alkoholu. Odvaha se ale Staropramenu vyplatila a bezprostředně po uvedení na trh následoval obrovský prodejní úspěch. Vyvážený poměr piva a ovocného džusu se stal v Česku hitem loňského léta a otevřel u nás nový segment pivního trhu: segment osvěžujících piv s příchutí ovoce a nízkým obsahem alkoholu. Staropramen je a chce být nejsilnějším hráčem v tomto růstovém segmentu. Proto k pěti variantám balení Staropramen Cool Lemonu od začátku dubna přibude také nová příchuť Cool Grep. Na trh přichází v půllitrové lahvi a plechovce.

Staropramen Cool Lemon jsme loni uváděli na trh s cílem oslovit nové spotřebitele, kteří nejsou typickými konzumenty piva. Nebývalý zájem o Staropramen Cool Lemon, který si nakonec oblíbili nejen mladí dospělí spotřebitelé, ale i ženy, pro které byl původně určen, nás donutil přemýšlet, co navíc kromě rozšíření typu obalů pro různé příležitosti můžeme spotřebitelům nabídnout. Rozšířit nabídku o další příchuť je logickým krokem. A další novinky připravujeme,“ komentuje rozšíření portfolia piv s příchutí Zbyněk Kovář, generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen.

Kromě zpestření nabídky spotřebitelům má Staropramen Cool Grep pro pivovar ještě jednu roli - posílit pozici lídra v segmentu osvěžujících piv s příchutí ovoce a nižším obsahem alkoholu. V současnosti je totiž Staropramen v tomto segmentu jedničkou, která zásobuje zhruba 98 procent trhu. „Naše výsledky jsou pro nás velkou motivací do budoucna. Obzvlášť když si uvědomíte, že ještě před rokem v tuto dobu tento segment prakticky neexistoval,“ dodává Zbyněk Kovář. I přes vstup konkurence do tohoto segmentu jsou cíle pivovaru ambiciózní. „Chceme v Česku i nadále rozvíjet tento segment a nabízet spotřebitelům výjimečné osvěžení a nové zážitky,“ dodává Kovář.

Staropramen Cool Lemon pivovar uvedl na trh loni v květnu. To, že o něj budou mít zákazníci velký zájem, se ukázalo už během prvních měsíců prodeje, kdy nečekaně velká poptávka vedla až k prázdným pultům. Bylo proto nutné výrazně zvýšit jeho produkci. Ta se tak během letních měsíců dostala až k řádu desítek tisíc prodaných hektolitrů měsíčně, což odpovídá úrovni celkové produkce menšího pivovaru. Každý měsíc se tak v Česku v průměru vypily řádově miliony půllitrů Staropramen Cool Lemonu.

Zájem o toto osvěžující pivo s nízkým obsahem alkoholu s létem neskončil, ale pokračoval i s příchodem zimních měsíců. I proto pivovar postupně rozšiřoval nabídku obalů, v nichž je nabízen na dnešních pět druhů: půllitrová lahev a plechovka, třetinková lahev, litrová PET lahev a multibalení PET lahví. Zatímco například třetinkové lahve jsou určeny zejména do barů, litrová PET lahev se hodí na venkovní příležitosti a na cesty.

Kromě nové příchutě čeká ty, kteří si Staropramen Cool Lemon oblíbili ještě jedna důležitá změna. Stejně jako všechny další typy piv z portfolia Staropramenu budou i tato piva s příchutí ovoce a nízkým obsahem alkoholu od dubna k dostání v nové unikátní půllitrové skleněné lahvi.

Do nové sezóny s další příchutí. Na trh v dubnu zamíří kromě oblíbeného Staropramenu Cool Lemonu také Staropramen Cool Grep.

Víte, že … Staropramen Cool Lemon a Cool Grep nejsou radlery?

Staropramen Cool Lemon a Cool Grep nepatří mezi tradiční radlery, tzn. piva míchaná před podáním s limonádou, mezi které byl Lemon občas nepřesně zařazován. Jejich výrobní postup se od post-mixovaných radlerů liší. Tím zásadním rozdílem je, že pro mix s pivem využívá místo limonády džus, který je v přesně stanovenou dobu v průběhu výroby smíchán se světlým pivem. Takto zvoleným postupem je dosaženo přirozeného spojení chutě piva a chutě citrónu či grepu. Originální receptura je jedním z důvodů loňského obrovského úspěchu Staropramenu Cool Lemonu u nás.

Tisková zpráva


V Česku tak končí období stejných či podobných půllitrových skleněných pivních lahví.

Lidé, kteří si kupují lahvové pivo Staropramen, čeká v nejbližších dnech velká změna. Pivovar z pražského Smíchova a dvojka českého pivního trhu totiž investoval 200 miliónů korun a po šesti letech kompletně mění lahve, jež používá pro všechny typy svých piv. Díky jedinečnému moderním designu nového balení, jehož součástí je výrazný embos ikony značky – věnce s písmenem „S“ a letopočtu 1869 se tak Staropramen už na první pohled výrazně odliší od konkurence. V obchodní síti se tyto lahve objeví na přelomu března a dubna. Piva dostanou také novou etiketu. Změnou prošlo na začátku roku také logo značky.

V loňském roce se v České republice prodalo více baleného piva v obchodní síti než točeného piva v hospodách a v restauracích. Projevil se tak dlouhodobý trend zvyšující se domácí spotřeby piva, u kterého lze předpokládat, že bude v následujících letech pokračovat. Ve Staropramenu se proto rozhodli na tento trend zareagovat. „Protože si lidé stále častěji pivo vychutnávají doma, rozhodli jsme se, že jim pro tyto příležitosti nabídneme naše unikátní pivo v unikátní lahvi", říká k novince Zbyněk Kovář, generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen a dodává: „Nové balení odráží inovativnost a modernost značky Staropramen, ale zároveň se opírá o 143letou tradici smíchovského pivovaru.

Nová lahev tak ctí současnou filosofii pivovaru. Lahev má moderní design, je jedinečná a podtrhuje odvahu značky Staropramen nebát se novinek a inovací. Staropramen je prvním pivovarem, který se v takovémto rozsahu pustil do kompletní výměny za unikátní lahev, výrazně odlišné od dalších značek na trhu. Jde o nejvýznamnější změnu vizuální podoby značky od roku 2006, kdy byl Staropramen také první velkou značkou na trhu s novým typem lahve, tzv. long neck typem, která nahradila do té doby používané unifikované NRW lahve.

Aby si spotřebitelé mohli vychutnat Staropramen z této nové lahve, znamenalo to pro pivovar nejen nákup desítek miliónů lahví, ale také modernizaci stáčecí technologie. Celková investice pak dosáhla 200 miliónů korun.

Kompletní výměna všech půllitrových skleněných lahví piv Staropramen bude probíhat v následujících týdnech podle toho, jak se současné lahve budou vracet z trhu od spotřebitelů zpět. „Očekáváme, že naprostá většina současných lahví bude těmi novými nahrazena během následujících dvou měsíců,“ odhaduje ředitel logistiky společnosti Pivovary Staropramen Pavel Sysel.

První pivo v nových lahvích vyjede z pivovaru do obchodů v úterý 13. března. Spotřebitelé se tak s nimi v obchodech poprvé setkají především na přelomu března a dubna. Uvedení lahve na trh bude provázet mediální kampaň.

Tisková zpráva

Doposud Staropramen používal long neck typ lahve, které nyní nahrazuje novou designově unikátní lahví:

Staropramen v nejlepší formě: přichází s novou unikátní půllitrovou lahví [p655]

Export Postřižinského piva z produkce Pivovaru Nymburk zaznamenal významný úspěch. Na světlém a tmavém ležáku v plechovkách si budou pochutnávat dánští zákazníci.

Regionální dánský řetězec objednal z Nymburka 800 hektolitrů piva v půllitrových plechovkách, které jsou rozděleny přesně na dvě poloviny v poměru tmavého a světlého ležáku. Zakázka odjela do Skandinávie ve čtyřech dodávkách a je předpoklad, že spolupráce bude pokračovat. „Ochutnávka z dánské strany v našem pivovaře dopadla dobře a díky tomu rozšiřujeme export do této země,“ říká Pavel Benák, ředitel Pivovaru Nymburk. Plnění do originálních plechovek vytvořených pro dánský trh, probíhá v Kralupech nad Vltavou na specializované lince.

V Dánsku měl pivovar zatím jen jednoho odběratele, který se specializoval převážně na sudové pivo.

Pivovar Nymburk exportuje Postřižinské pivo do více než 10 zemí. V loňském roce začal dodávat do Číny a na Slovensko. Největší dodávky jsou do Ruska, Německa, Dánska, Francie, Švédska, Maďarska, Polska, Itálie a Finska.

Tisková zpráva


Tradice vaření piva ve Velkopopovickém pivovaru začala již v roce 1874, oficiálně je však místní pivo neodmyslitelně spojeno se siluetou kozla a názvem Velkopopovický Kozel teprve od 1. března 1922, kdy byla značka registrována. Tato značka se spolu s maskotem pivovaru od té doby používala v různých podobách nejen na etiketách, reklamních tabulích a dalších předmětech, ale také např. v televizní reklamě. O velké popularitě Velkopopovického Kozla svědčí i zmínky v české literatuře a filmu. Velkopopovický Kozel je oblíbeným pivem na celém světě, v současné době jde o vůbec nejprodávanější české pivo v zahraničí.

Ačkoliv je historie Velkopopovického pivovaru starší, počítá se od roku 1874, slaví letos Velkopopovický Kozel významné výročí – 90 let od registrace značky. Název společně s vyobrazením typického maskota byl úředně zaregistrován až po první světové válce, 1. března 1922. Majitele pivovaru k tomu vedl stoupající význam reklamy na tehdy silně konkurenčním pivním trhu. Reklamní tabuli, která se stala prvním vizuálem značky, namaloval podle legendy neznámý francouzský malíř, který na cestách za inspirací zavítal do pivovaru ve Velkých Popovicích.

Název Kozel odkazuje na obecné označení tmavých silných piv. Toto označení druhu piva má původ ve staré německé tradici výroby piva spodním kvašením, které se navíc vařilo velmi silné, aby vydrželo v dobré kvalitě při dlouhých transportech na formanských vozech. Touto technologií proslulo dolnosaské městečko Einbeck. Označení piva podle tohoto města se postupně zkomolilo na ein Bock (kozel) a pod tímto názvem se rozšířilo po řadě zemí.

Kozel si brzy získal výraznou pozornost, zmínky a odkazy na Velkopopovického Kozla najdeme např. v humoristickém románu Osudy dobrého vojáka Švejka od Jaroslava Haška. Reklamní cedule s vyobrazením Velkopopopovického Kozla v rukou Adiny Mandlové sehrála významnou roli ve filmu Těžký život dobrodruha, režiséra Martina Friče z roku 1941. Šlo vlastně o první skutečný product placement značky, vztahy rodiny Ringhofferů a tehdejšího Barandova byly velmi úzké. Po 2. světové válce si pivovar zachoval svou tradici, kvalitu a dědictví. Během socialistické éry byl Kozel považován za pivo pro fanšmejkry. V 90.letech značka zaznamenala velký úspěch s kultovním reklamním spotem „Divnej vrchní“. Který se stal jednou z nejvýraznějších českých reklam vůbec.

Podoba Kozla jde s dobou a během devadesáti let se několikrát proměnila, Kozel dnes patří mezi nejoblíbenější značky u nás i v zahraničí.Kozel je v současnosti nejprodávanější českou pivní značkou na světě a jeho sláva se šíří stále dál, v současnosti se vyváží do 38 zemí.

Tisková zpráva


Nikdy během uplynulých 115 let nebyl na čepu tak silný Ostravar, jako ten, který tento týden přichází do hospod. Speciální narozeninové pivo s příznačným názvem Ostravar STO150, které ostravský pivovar uvařil u příležitosti svých letošních 115. narozenin, má patnáct stupňů a obsah alkoholu 6,9%.

Vrchní sládek ostravského pivovaru Richard Kornas věří, že se se silnějším pivem trefí do chuti ostravarských štamgastů. „V Moravskoslezském kraji lidé preferují silnější piva odjakživa.V hospodách dominují ležáky a také naše speciální silná piva v minulosti vždy slavila úspěch. Proto věřím, že navážeme na tuto tradici a lidem v kraji bude i nová silná STO150 chutnat.

Výroční Ostravar STO150 má zcela novou recepturu. Je tak originální v mnoha směrech: použitými slady, způsobem chmelení, obsahem alkoholu i jinou barvou a pěnou „Mám-li použít stručnou charakteristiku, pak naše STO150 se vyznačuje sytější barvou, vyšší plností chuti a výrazným chmelovým aroma,” popisuje Richard Kornas.

Rozhodnutí, že Ostravar uvaří výroční pivo, padlo loni v létě. Kompletní příprava nového piva trvala půl roku. Během podzimu ostravští pivovarníci nejprve zkoušeli různé postupy, receptury, vůně a chutě, a poté uvařili první zkušební várky. „Hledali jsme něco výjimečného, co bude odpovídat významu našeho kulatého výročí. Vždyť žádný jiný pivovar v Moravskoslezském kraji nevaří své pivo tak dlouho jako my,“ říká vrchní sládek.

Na přelomu roku Ostravar testoval spotřebitelské preference. V polovině ledna pak v pivovaru uvařili první várku výročního piva. Náročný proces přípravy vyvrcholil v pondělí 27. února první stáčkou.“V pondělí jsme pivo stočili do sudů, v úterý 28.2. proběhne první slavnostní ochutnávka a následující den začneme s jeho distribucí do hospod,” prozrazuje Kornas.

Očekávám, že lidé budou naše nové pivo porovnávat se Strongem,“ myslí si vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas. Ostravar Strong byl dosud posledním zástupcem silných piv v nabídce ostravského pivovaru a Ostravar s tímto čtrnáctistupňovým pivem slavil velké úspěchy. Strong chutal jak spotřebitelnům, tak odborné veřejnosti, když získal několik vítězství v prestižních degustačních soutěžích. Výroční pivo má na úspěch STRONGu navázat.

Tisková zpráva


Tento týden začíná pivovar Ostravar s prodejem svého nového piva Ostravar STO150. Jedná se o speciální edici výročního piva, které ostravský pivovar uvařil u příležitosti letošních stopatnáctých narozenin. Kromě toho, že má nové pivo několik ostravarských pivních nej (historicky nejsilnější pivo na čepu, nejsilnější polotmavý speciál, největší obsah alkoholu), má také jednu marketingovou zajímavost. Výroční pivo budou propagovat přímo jeho autoři: vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas a jeho pivovarský tým.

V hlavní roli reklamní kampaně se postava vrchního sládka v novodobé historii pivovaru Ostravar objeví vůbec poprvé. „Doposud v našich reklamních kampaních vystupovali především místní party. Ať ty fotbalové nebo party kamarádů z okolních měst,“ říká manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková. „V případě výročního narozeninového piva jsme se ale rozhodli filosofii naší prezentace obrátit.

Ostravar totiž koncipuje své nové pivo jako poděkování místním partám za jejich loajalitu a přízeň. „Proto se v naší reklamě objevuje vrchní sládek se svou pivovarskou partou, který přináší pivo svým věrným štamgastům,“ dodává Cieciotková.

Nová kampaň bude výroční Ostravar STO150 propagovat na billboardech, v tisku, v rádiu i na internetu. Vidět bude samozřejmě také v místech prodeje – v hospodách i obchodech. Všem reklamám přitom budou dominovat usměvavé tváře Richarda Kornase a jeho kolegů.

Nakonec vše dopadlo dobře, ale v průběhu příprav reklamní kampaně to tak vždy nebylo,“ říká Kornas, jinak rodák z Petrovic u Karviné. „Nejvíce mi dalo zabrat natáčení rozhlasové reklamy. Točili jsme čtyři různé spoty. Myslel jsem si, že za hodinu budeme mít vše hotovo. Z jedné hodiny byly ve výsledku čtyři a půl a já se při tom pořádně zpotil. Zato focení jsem si opravdu užíval,“ říká Richard Kornas, který se v této roli objevil poprvé v životě. Své povolání by s rolí herce či modelu neměnil. „Byla to však pro mě zajímavá zkušenost,“ říká vrchní sládek.

Kreativu kampaně připravila agentura JANDL PRAHA, média nakoupila agentura Universal McCann. PR aktivity řídí agentura Walker a Lambert. Logo a celý obalový design je prací UNITY DESIGN.

Charakteristika Ostravaru STO150

Výroční Ostravar STO150 je silný patnáctistupňový polotmavý speciál. Ve srovnání s tradiční ostravarskou recepturou se Ostravar STO150 liší použitými slady, způsobem chmelení, obsahem alkoholu i jinou barvou a pěnou Vzhledem k tomu, že se jedná o limitovanou edici uvařenou u příležitosti letošních narozenin, bude výroční Ostravar STO150 na čepu a na pultech obchodů pouhé dva měsíce.

Tisková zpráva


Fénix rozzářil Strahov

[čtvrtek, 1. březen 2012]

Nová značka pšeničného piva odhalena

Na pražském Strahově se symbolicky zrodil Fénix, netradiční pšeničné pivo Plzeňského Prazdroje. Pomocí neopakovatelné videomappingové projekce oživil větrací věže Strahovského tunelu, kde z historických artefaktů a architektury vznikly věci nové, moderní a originální. Fénix Plzeňského Prazdroje přináší do pivní kategorie více lehkosti, originality a svěží energie.

Logo

Svěží pšeničné pivo Fénix s 4,9 % alkoholu přináší lehčí chuť a svěží aroma díky použití pšeničného sladu, pomerančové kůry a špetky koriandru. Je určeno všem, kteří rádi zkouší nové věci, nové chuti a tedy i nová piva.

Jsme přesvědčeni, že si naše lehké pšeničné pivo bude získávat stále více příznivců. Fénix je určen zejména skupině spotřebitelů, která je hravá a svým způsobem nekonvenční. Značka chce ukázat, že i když se věci dělají trochu jinak, mohou být zajímavé a zábavné. Udělali jsme jinak Fénixe a jinak netradičně přistoupíme i k jeho komunikaci. Věřím, že výsledek bude stejně osvěžující, jako pivo samotné,“ uvedl Jakub Štěpán, manažer značky Fénix.

Fénix experimentální

Originálním zrozením ale vše zdaleka nekončí. Všichni milovníci netradičních věcí a zábavy se mohou již brzy těšit na mnoho inspirativních projektů. Jedním z nich je třeba tzv. sociální experiment, kdy Fénix pod heslem „baví nás to po svým" vznáší otázku, zda lidé jednají podle sebe, nebo se nechávají ovlivnit davem. Jak experiment dopadl, můžete již nyní shlédnout na www.fenixinspiration.cz.

Je libo Řezníka nebo Casanovu?

Fénixe si ale jeho fanoušci mohou v originální sklenici dopřát každý po svým. Například se srpkem pomeranče, tzv. na řezníka, kdy se dužina z citrusu vhodí přímo do piva, nebo jako svůdný Casanova, který svůj srpek pomeranče nabídne osobě, která se mu líbí.

Další rituály a nevšední varianty podávání Fénixe od těch nejpovolanějších gurmánů jsou umístěny na stránkách www.fenixinspiration.cz.

Kam na Fénixe aneb Fénix již ode dneška v Blinku

Fénix bude exkluzivně od 1. března k dostání v nevšedním, alternativním klubu Blink v pražských Holešovicích, který je otevřen pouze na tři týdny.

Lidé provozující Blink chtějí přeměnit alespoň na měsíc pustou halu v útočiště současného umění. A přesně takový je i Fénix – ukazuje, že i jednoduché věci mohou být zábavné, pokud se udělají netradičně a po svém,“ doplnil Jakub Štěpán z Plzeňského Prazdroje.

Jsem rád, že tady Fénixe máme. Do klubu jsme hledali zajímavé, originální pivo, které by sedělo návštěvníkům a celkovému konceptu. Když jsem se seznámil s Fénixem, jeho filozofií a lidmi okolo něj, byla to jasná volba,“ vysvětlil Jakub Vedral stojící za klubem Blink.

Tento týden bude Fénix představen a nabídnut prvním zákazníkům Plzeňského Prazdroje a bude tak již brzy k dostání ve vybraných restauračních zařízeních a barech v čepované podobě za doporučenou maloobchodní cenu 25 Kč za 0,4 l. Seznam restaurací, kde si lze Fénixe dopřát, bude postupně rozšiřován na www.fenixinspiration.cz.

Jak se zrodil Fénix?

Videomapping je jedním z nejnovějších směrů vizuálního i audiovizuálního umění, který využívá projekci ve volném prostoru. Nejčastěji je viděn na fasádách budov a historických stavbách. Právě tuto technologii využila i nová značka pšeničného piva ke svému originálnímu zrození. Speciální technologie 3D promítání přeměnila masivní objekt strohé architektury – obrovské větrací šachty Strahovského tunelu – na něco svěžího, nového a originálního.

Z historických věcí a artefaktů starých civilizací tak vznikaly věci nové a moderní. Přítomní lidé byli svědky cyklů zániku a zrození charakterizující Fénixe, bájného ptáka, který se vždy po 500 letech zrodí a přinese s sebou svěží energii a svobodu. Záznam projekce z dílny tvůrců The Macula je umístěn na www.fenixinspiration.cz.

Tisková zpráva


V Pivovaru Vysoký Chlumec na Sedlčansku, který spadá pod společnost Pivovary Lobkowicz, se po několika měsících vývoje zrodilo zcela nové svrchně kvašené pivo nazvané Chlumecký Amber ALE. Piva typu ALE se připravují svrchním kvašením s použitím jiných pivovarských surovin než tradiční český ležák. Na českém trhu jsou doposud spíše vzácností.

Jak již název napovídá, nové pivo patří do kategorie piv typu ALE [čti ejl]. „ALE je úplně jiná pivní kategorie, než na kterou je český pivař zvyklý. Na rozdíl od spodně kvašeného klasického českého piva vzniká ALE svrchním kvašením při vyšší teplotě,“ uvedl Jiří Faměra, vrchní sládek společnosti Pivovary Lobkowicz, který se společně s vysokochlumeckým sládkem Pavlem Kortusem a jeho týmem podílel na vývoji tohoto piva.

Chlumecký Amber ALE je polotmavé svrchně kvašené pivo typu ALE o stupňovitosti 13,2 % a obsahu alkoholu 4,9 % obj. Je charakteristické zářivě jantarovou barvou (odtud název „amber“ – česky „jantar“) a hustou krémovou pěnou. Má plnou sladovou chuť s lehkým chmelovým dozníváním a s nádechem citrusů, medu a rozinek. Připravuje se ze tří druhů sladu – českého, bavorského a caraaroma, čtyř druhů chmele – dvou českých a dvou speciálních amerických, kvašení obstarává speciální kmen pivovarských kvasinek.

První várka již byla stočena do 400 sudů a v současné chvíli je distribuována vybraným zákazníkům. „Kategorie piv ALE je hodně široká a ponechává nám sládkům široký prostor pro seberealizaci. Ve vysokochlumeckém pivovaru máme rozpracované další varianty tohoto druhu piva, nicméně konečná podoba bude velmi záležet na reakcích konzumentů,“ sdělil Faměra.

Technologie výroby piva typu ALE se od výroby českého piva liší, proto byly na sklonku loňského roku v Pivovaru Vysoký Chlumec provedeny technické úpravy. Došlo k dovybavení separátní spilky svrchního kvašení a pivovar získal zařízení na pomnožování kvasinek.

Svrchně kvašené pivo bylo dominantním pivním stylem před průmyslovou revolucí, kdy neexistovalo průmyslové chlazení, a pěnivý mok tak mohl vznikat pouze spontánním nebo svrchním kvašením při vyšších teplotách. Dnes je tento typ piva nazývaný ALE velmi oblíbený zejména v anglosaských zemích. V Čechách je výroba piv typu ALE parketou spíše minipivovarů, Vysoký Chlumec je jedním z mála průmyslových pivovarů, který této pivní kategorii začal věnovat pozornost.

Rozdíly mezi pivem Chlumecký Amber ALE a klasickým českým ležákem:

Chlumecký Amber ALEKlasický český ležák

Způsob kvašení:svrchníspodní

Teplota kvašení:20 °C9 °C

Chmel:čtyři druhy včetně dvou aromatických amerických chmelůčeské odrůdy chmele

Pivovarské kvasinky:svrchní (původ USA) - na konci kvašení stoupají do pěnyspodní (původní české) – na konci kvašení klesají na dno nádob

Stupňovitost:13,2 %11,0 – 12,9 %

Vůně, chuť:bohatší květinová, citrusovásladová, chmelová

Tisková zpráva

Pivovary Lobkowicz vstupují do nového pivního segmentu; uvádějí na trh Amber ALE [p247]

Řešení, jak ekologicky naložit s odpadními pivními etiketami, našli specialisté na oblast udržitelného rozvoje v pivovaru Radegast ve spolupráci s odborníky na kompostování. Odpad, který vznikne při důkladném mytí skleněných lahví před jejich opětovným naplněním, nyní slouží jako vedlejší surovina pro výrobu kompostu. Ročně tak nově putuje 400 tun odpadních etiket do kompostárny, kde se během 90 dnů promění v průmyslový substrát. Ten lze využít například při rekultivaci skládek, úpravě okolí cest a dalších staveb.

Druhotné využívání odpadů je jednou z oblastí trvale udržitelného rozvoje, na kterou jsme se úzce zaměřili. V tuto chvíli již ekologicky nakládáme s drtivou většinou odpadů. Etikety byly jednou z posledních oblastí, kde jsme hledali řešení,“ řekl manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

Projekt začal v září roku 2011 vzorkováním, analýzami a zkušebními návozy etiket do kompostárny. Oficiální úřední povolení ke kompostování etiket získala spolupracující kompostárna v prosinci 2011.

Know – how na kompostování etiket je do budoucna využitelné jako ekologické řešení pro řadu potravinářských firem, které dosud vyvážely odpad z čištění lahví na skládku. Kompostování je navíc levnější. Pivovar ročně ušetří asi 200 tis. Kč,“ dodal Kaňák.

Při kompostování tvoří odpadní etikety 30 %, dalšími složkami jsou odvodněné kaly z čistíren odpadních vod, odpadní zeleň a tekuté odpady. Zrání kompostu probíhá ve speciálních prostorech 90 dnů. Teplota uvnitř kompostu dosahuje až 80 stupňů.

Výsledkem řízeného procesu za přísného dohledu odborníků ze specializované firmy je rekultivační substrát, který je certifikovaný u Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského.

Tisková zpráva


Piva společnosti Pivovary Lobkowicz opět bodovala. V prestižní degustační soutěži ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2012 se stalo nejlepší jedenáctkou roku 2012 pivo Klášter Ležák 11°, pivo Lobkowicz Premium Nealko získalo bronzovou medaili a pivo Páter z Pivovaru Černá Hora obdrželo Certifikát kvality.

PIVEX je dlouhodobě vnímán jako jedna z nejprestižnějších degustačních soutěží u nás, ocenění proto beru jako velký úspěch a uznání dlouhodobě vysoké kvality našich piv. Tu potvrdily také výsledky únorových Slavností piva v Táboře, kde ležák Klášter Premium získal Zlatou pivní pečeť a piva Klášter Světlé výčepní a Merlin Stříbrnou pivní pečeť,“ uvedl vrchní sládek společnosti Pivovary Lobkowicz Jiří Faměra.

Soutěže se zúčastnilo celkem 45 pivních značek z 18 pivovarů a jejím odborným garantem byl Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze (VÚPS). Vzorky byly degustovány ve dvou na sobě nezávislých kolech, což podle organizátorů vyloučí statistické chyby a uspějí jen piva dlouhodobě kvalitní. Anonymní hodnocení prováděli odborní degustátoři ze soutěžících pivovarů, dále z VÚPS a dalších odborných institucí. Degustátoři hodnotili především chuť piva, jeho plnost, vůni, říz, hořkost i další eventuální chuťové vlastnosti či jiné příznaky (např. v barevnosti, jasnosti apod.). V obou kolech soutěže byly u všech vzorků piv prováděny také laboratorní rozbory a senzorická hodnocení VÚPS Praha.

Výsledky jubilejního 20. ročníku degustační soutěže ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2012, který se konal v rámci potravinářského veletrhu SALIMA, byly oficiálně vyhlášeny včera večer v Kongresovém centru hotelu Voroněž v Brně.

Tisková zpráva


Zubr Gold se stal vítězem v kategorii světlých výčepních piv a současně porazil všechna piva v degustační soutěži Zlatý Pohár Pivex hodnocená. Vítěznou pozici vybojoval i přerovský Zubr Premium a také on se stal Pivem roku v kategorii ležáků. Obě piva tak vytvořila SUPERIOR kolekci oceněnou odborníky, tedy nejlepší ležák a nejlepší světlé výčepní pivo u nás.

Legendární úspěch Zubra v soutěži Zlatý pohár PIVEX – Pivo roku 2012 potvrzují i další medaile. Nealkoholickému pivu Zubr Free pivovarští odborníci udělili stříbro, Zubru Dark bronzovou medaili a Zubr Classic získal certifikát kvality.

Jedná se o mimořádný úspěch jedné značky, který v historii odborných degustačních soutěží u nás zatím nemá obdobu. „Zubr sice dlouhodobě patří k nejlépe hodnoceným pivům, ale letošní úspěch je skutečně legendární. Potvrzuje stabilně vysokou kvalitu a jedinečnou chuť našeho piva a je věrohodným poselstvím pro konzumenty. Loni byl šampionem náš ležák a letos se podařilo na úspěch nejen navázat, ale dokonce ho ještě rozšířit,“ s neskrývanou radostí komentuje získaná ocenění sládková pivovaru Nataša Rousková.

Hlavním kriteriem hodnocení piv v soutěži byla především chuť, vůně, říz a hořkost, ale i vzhled piva a celkový dojem po napití, tedy vlastnosti, které jsou pro konzumenta nejdůležitější. Díky těmto vlastnostech nepatří Zubru primát jen co do ocenění, ale výborně si stojí také u konzumentů. To potvrzuje jeho rostoucí obliba nejen v doma, ale i v zahraničí. „Stále držíme tradiční výrobu a proto má naše pivo osobitou charakteristiku. Konzumenti dnes preferují chuťově různorodá piva. Jednoduše nechtějí taková, která chuťově splývají,“ vidí jako jednu z příčin úspěchu manažer marketingu pivovaru Zubr Petr Hermély.

ZUBR se stal pivovarem 20letí

Jubilejní 20. ročník Zlatý pohár PIVEX letos hodnotil nejen piva, ale vyhlásil také nejlepší pivovar. Stal se jím přerovský pivovar ZUBR, který získal nejlepší ocenění pro svá piva za celou historii soutěže a nyní je držitelem Zlatého Super Poháru PIVEX. Pivovar tak potvrdil špičkovou a stabilní kvalitu v průřezu celé své produkce bez ohledu na stupňovitost a současně jedinečnou chuť svých piv. Ročně pivovar vyrobí 250 tisíc hl piva, které prodá především v ČR, kde mu v domácích regionech patří nadpoloviční většina trhu. Na export jde zhruba pětina procent produkce, především na Slovensko, do Polska, Slovinska, Itálie, severských zemí i USA. Pivovar zaměstnává 150 stálých zaměstnanců a patří k nejvýznamnějším podnikům v regionu s obratem téměř 0,5 miliardy korun. Do zkvalitňování produkce ročně investuje desítky milionu korun, což má pozitivní dopad na rozvoj podnikání u nás. Pivovar Zubr je donátorem dobročinných projektů a významně se podílí na kulturním a sportovním dění v Přerově. Je hlavním sponzorem přerovského hokeje HC Zubr.

20. ročník soutěže ZLATÝ POHÁR PIVEX – PIVO 2012 hodnotil vzorky piv ve 4 kategoriích: světlé ležáky (18 piv) světlá výčepní piva (14 piv), nealkoholická piva (7 piv) a tmavá piva (6 piv) a dvě speciální kategorie pro piva vyrobená v minipivovarech. Degustátoři hodnotili na 50 piv z produkce 16 pivovarů.

Odborná porota složená ze sládků a pivovarských odborníků z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského posuzovala základní vlastnosti piva jako je chuť a její plnost, vůni, říz, hořkost, barva i čirost. Hodnocení probíhalo anonymně a pod notářským dohledem ve dvou kolech na sobě nezávislých. Dvojí hodnocení zaručuje maximální objektivitu a má odhalit vyrovnanost značky, aby nemohlo dojít k náhodnému zkreslení. Odborným garantem soutěže je Výzkumný ústav pivovarnický a sladařský v Praze, kde jako součást hodnocení probíhá laboratorní rozbor všech vzorků. To všechno činí z Pivexu vysoce objektivní, nezávislou degustační soutěž a dává váhu výsledkům a získaným oceněním.

Tisková zpráva


Na hokejový večer se zlatou příchutí se mohou těšit všichni fanoušci olomouckého hokeje. Posedět u vychlazeného Radegastu s nimi totiž půjde Jiří Dopita a sebou přinese i slavnou zlatou olympijskou medaili z Nagana. Setkání se uskuteční v pivnici Radegastovna na Janského ulici ve středu 29. února v 18 hod.

Fanoušci mohou s jednou z největších osobností českého hokeje zavzpomínat na zlaté úspěchy nejen na olympiádě a mistrovství světa, ale i v mateřské Olomouci. Jiří Dopita přislíbil, že fanouškům ukáže tři zlaté medaile a bude mezi nimi i ta extraligová, kterou vyhrál v dresu Mory.

Fanoušci si odnesou speciální kartu s fotografií Jiřího Dopity a jeho podpisem, mohou se s ním vyfotit a získat některý z předmětů z hokejové kolekce Radegast. Zároveň budou moci diskutovat o hokeji a položit jakoukoliv otázku,“ přiblížil setkání Marek Málek, manažer značky Radegast.

Hokejové zážitky Jiřího Dopity mohou fanoušci zapít pivem, které jim v Radegastovně načepují zdarma. Podmínkou je, aby přinesli kupóny, které obdrželi při domácích zápasech Mory v základní části nebo play off. Ty jim umožní dát si k jednomu pivu druhé zdarma, a to včetně speciálu Radegast Extra Hořký.

Tisková zpráva

http://www.prazdroj.cz/cz/pro-media/aktualne/1070


Pivovarnická společnost Pivovary Lobkowicz spustila na svých webových stránkách originální online aplikaci, která uživatelům umožňuje jednoduchou orientaci mezi základními druhy piv ve světě. Zároveň poskytuje přehlednou charakteristiku piv, která společnost v daných kategoriích nabízí.

Aplikace je umístěna na http://www.pivovary-lobkowicz.cz/nase-nabidka a má podobu „pivního stromu“. „Pivní strom poskytuje milovníkům piva online orientaci v bohaté nabídce našich piv a začleňuje ji do kontextu světových pivních stylů,“ uvedl Jiří Faměra, vrchní sládek společnosti Pivovary Lobkowicz. Právě tato společnost sdružující sedm regionálních pivovarů v Čechách a na Moravě nabízí nejširší sortiment zlatavého moku v tuzemsku – standardně se jedná o padesátku značek, kterou několikrát v průběhu roku doplňují ještě tzv. „superspeciály“ připravované pouze ke speciálním příležitostem.

Aplikace zároveň slouží jako přehledný katalog sudových piv, které Pivovary Lobkowicz na českém trhu nabízejí. Zákazník se tak může jednoduše zorientovat v široké nabídce piv této společnosti seřazených jednak podle základních kategorií/větví stromu, jednak podle vlastních vyhledávacích filtrů.

Tisková zpráva

Pivovary Lobkowicz spustily  unikátního online průvodce pivními styly [p394]

«« « Strana 39 z 41 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň