Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

JI

Pivovary v Jihočeském kraji


verze pro tisk

Platan Protivín

[i001]Platan Protivín

Pivovary Lobkowicz, a.s.

Pivovar Protivín a.s.

Pivovarská 168

398 11 Protivín


tel.: 800 987 789

http://www.pivovar-protivin.cz/

e-mail: michal.voldrich@pivovar-protivin.cz

Facebook: /PivoPlatan/

Instagram: /pivovar_protivin/


založeno 1598

výstav piva 232 000 hl (2016)

značky: Platan a LobkowiczHodnocen piva z tohoto pivovaru

Hodnocen: 4 hvzdiek/ Hodnoceno: 10xlnky o pivovaru

 • Video z Dobřan, Protivína, Nové Paky a Plzně

  Dobřanský minipivovar Modrá Hvězda není nutné nijak zvlášť představovat, vždyť skvělé pivo vaří již 15 let. A ač mám Dobřany poměrně blízko - až se jednou zblázním, přivezou mě ve svěrací kazaj… pokraovn...
 • Michal Voldřich odpovídá...

  V dalším díle Offline rozhovoru se přeneseme na jih Čech, do Zvíkovského podhradí, kde se nachází jeden již osvědčený minipivovárek, tedy žádný nováček ani rychlokvaška. Za Pivovarský dvůr Zvíkov odp… pokraovn...
 • Pivní slavnosti v protivínském Platanu

  Tento článek začnu oproti svým dřívějším trochu netradičně, a to přiznáním, že popsat zážitky této akce bude pro mne dosud nejtěžším úkolem, který jsem pro Pivní.info udělal. No, pustím se do toho… pokraovn...
 • Pivovar Platan v Protivíně

  Staré přísloví říká, Svatá Anna – chladna z rána. Letos to docela neplatí a protože v nejbližším pivovaru od mého bydliště se koná 26. července den otevřených dveří, tak proč toho nevyužít. Tento… pokraovn...
 • Plátýnko z jižních Čech

  Když se ve firmě objevila nabídka na školení do Písku, jehož součástí měla být i exkurze do pivovaru Platan, věděl jsem, že nemohu chybět. Byl jsem tam před necelým rokem, ale za tu dobu se stalo několik … pokraovn...
 • Pouťový víkend pod Platany

  V Protivíně jsem prakticky ještě nikdy nebyl a ani letos nebyla v plánu jeho návštěva. O to víc jsem se těšil od středy, když bylo rozhodnuto, že sem vyrazíme. Abychom nepromeškali prohlídku pivovaru, kter… pokraovn...


Dn v pivovaru


Vloit koment

Jmno:
E-mail:
www:

Komente

Vladimír Hobzek

pátek, 18. říjen 2013
14:47

v Lidlu jsem kupoval Deep 11°, v tomto roce se prodává pouze Deep 10°.
Přesdtal se pro ná vyrábět a jde pouze ma export. Zájem určitě o tento
druh piva u nás byl, soudím podle prodeje!


napsal(a): Vladimír Hobzek (hobzekovi(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Dan

pátek, 18. říjen 2013
16:55

Dan

to Vladimír Hobzek: A nevyrábí se náhodou tato "pivní lahůdka" v Polsku?
Z Protivína je jen Ambronius (či jak se ta hrůza jmenuje) ve skle...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Narmer

úterý, 27. březen 2012
22:18

Narmer

Dneska jsem ochutnal v rámci Cesty pivních znalců Merlina Strong 14°. Na stránkách hlásají, že jde o "extračerný speciál". Můžu potvrdit - čerň byla dokonalá, skrz sklenici nebylo vidět ani trochu světla. A sklenice mají čisté :D . A protože nejsem rasista (mám černé rád :D ), dal jsem 3 kousky a moc jsem si pochutnal. Navíc pivo krásně kroužkovalo, i dlouho po dopití byl vidět kroužek po každém loku.


ICQ: 149095450

napsal(a): Narmer [Odpovědět]

Adsense

18. květen 2024
15:24


posted by: Inzerce

Mirek

středa, 28. březen 2012
11:30

Mirek

to Narmer: To já takový štěstí neměl.Už večer po zahájení akce došlo.Asi s takovým odběrem nepočítali....Tak jsem si dal výtečnou Klášterskou 12° a hned několik....


napsal(a): Mirek [Odpovědět]

Hříbek

neděle, 15. srpen 2010
08:46

Hříbek

Pro zběratele párty soudků - v pátek 13.8. jsem v pivovarský prodejně koupil 5 litrový soudek ležáku za zajímavou cenu 186 kč.


napsal(a): Hříbek [Odpovědět]

Pekosek

čtvrtek, 3. prosinec 2009
14:25

to Adam I.:

S tim Geckem je to vtip, ze jo?!


napsal(a): Pekosek (Pekosek(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Trhac

pondělí, 23. listopad 2009
00:01

Trhac

to jiri.kana: To si ještě žijete:-D V Praze-Čakovicích jediná pitelná piva jsou Budvar,Bernard a stále klesající zlaťák, jinak samé totální hrůzy....


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

jiri.kana

neděle, 22. listopad 2009
21:08

jiri.kana

to val:V Globusu je to čím dál tím víc stejná bída. Aspoň tedy v Budějovicích. Kromě SAB a InBev máme Budvar (+Carlsberg), Samson, Platan, Regent, Zlatopramen, Bernard, jako vrchol specialit Baron Trenck. Do Globusu pro pivo nechodím...


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

val

neděle, 22. listopad 2009
21:01

val

to jiri.kana: V Globusu jsem už asi dva roky nebyl, změnila se od té doby nějak pivní nabídka k lepšímu? Vždycky to tam bylo jen v područí Jihoafričanů.


napsal(a): val [Odpovědět]

jiri.kana

neděle, 22. listopad 2009
20:23

jiri.kana

Poslední dobou jsem tu několikrát zmiňoval nechutnost protivínského piva, takže by se slušelo ventilovat i jinou zkušenost. Po delší době jsem si dal točeného 11% Platana. Ničím nepřipomínal tu páchnoucí kapalinu s chutí po zapařeném obilí, jak se mi Platan jevil během velké části letošního roku. Naopak, bylo to docela dobře pitelné pivko.
Vyzkoušel jsem pak i lahvové. Sice z něj hodně vylézala nějaká lacinější hořkost, ale opět - se stavem z letošního léta nesrovnatelné! Že by blýskání na lepší časy?
Ne že by to bylo něco oslňujícího, ale vzhledem k mým letošním zkušenostem s Platanem mě to velmi potěšilo.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

jiri.kana

neděle, 22. listopad 2009
20:14

jiri.kana

Mimochodem, lahvová dvanáctka je v Globusu pořád v prodeji, DMT do března příštího roku.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Jarda

čtvrtek, 15. říjen 2009
07:37

to Francin:
Adam si určitě dělá srandu. A já se tu už pohybuji dost dlouho na to aby bylo jasné, že fandím regionálům, přesto, že občas zakolísají. A naprosto nestranně. A Platan poslední dobou zakolísal až moc. A Ježek mi fakt nechutnal, prostě šel do kysela, stejně jako nedávno Eggenberg z Krumlova.
A ta první věta o PR a rozmělnění diskuse, víš co to znamená, když se řekně : zloděj křičí chyťte zloděje :)
A k tomu ladění nového piva, to už jsme tu také měli, že?
Pokud to má být ležák Lobkowitz, toho jsem pil v sobotu v pivovarském klubu v Karlíně, tak je dobrý, ale vrátil jsem se ke Štěpánovi z Ječné. Říkám, je dobrý, ale v superlativech bych nemluvil.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Trhac

středa, 14. říjen 2009
13:12

Trhac

Tak za sebe můžu říct, že Ježka si dám teď opravdu s chutí, kdekoliv ho potkám, Platan mi poslední rok moc nejede:-(, Rychtář si drží kvalitu, a Klášter bývá jednou za sto let nic moc, ale jinak většinou luxusní, škoda, že se zvlášť k jeho točené podobě nedostanu častěji:-( Ke zbytku portfolia kbg se často nedostanu, tak moc nehodnotím...


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

Henri

středa, 14. říjen 2009
09:51

Henri

to Henri: Já jsem ten ypsilon s tím i takto napsal nejdříve z legrace a než jsem to změnil, tak se mi podařilo to potvrdit a už je to tady, ale nechci aby si to kdokoliv bral jako urážku, takže se omlouvám a vím, že Adam I alias Fanda českého piva samozřejmě pravopis znají.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Henri

středa, 14. říjen 2009
09:08

Henri

to Jarda: Tak se nám tu začíná rozšiřovat od zastánců KBG oslovení "Mylí". Že bychom tu měli nějakou novou obdobu "Šůvinky"?


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Lojza

úterý, 13. říjen 2009
23:52

to Francin: To nové pivo už je hotové, mimochodem naprostá paráda, takže se dá předpokládat, že i zbylá produkce v Platanu bude OK.


napsal(a): Lojza [Odpovědět]

Francin

úterý, 13. říjen 2009
23:09

to Adam I.: Nevím jestli si děláš prdel. Snad jo.

Jinak nevím co je na tom pravdy, ale prýýý jeden nejmenovaný nadnárodní pivní holding začal platit Píár agenturu, aby trochu rozmnělnily diskuzní fóra. Tak mi ten Jardův i Adama I. příspěvek příjde jako jejich dílo???????????????????

Já za sebe:
Ježek šel NEUVĚŘITELNĚ kvalitou nahoru. Na Jihlavko občas jezdím na služebky a je ho tam všude najednou po letech vidět. A že to bývalo špatné pivo není pochyb. Místní ho nyní vychvalují do nebes a vždy když jsem ho měl bylo velmi dobré. Neříkám skvělé ale moc dobré. Jiné než ostatní a tak to má být.

K Platanu - je veřejným tajemstvím, že K Brewery tam ladí to nové pivo a upravovali i chutě Platana 11-tky. Tu jsem měl o prázdninách a přišla mi průměrná. Rozhodně však lepší než třeba Starobrno, Zlatopramen apod. Měl jsem i Schwarzenberga a i ten mi přišel průměrný. Rozhodně mi to ale přišlo pivo v pohodě za slušný peníz. Mně neurazilo. Ostatní jsem neměl.

Rychtáře mi nedávno kamarád přivezl lahvovou speciální 15 % a Malvaze, obojí z mého pohledu velmi dobrá piva, řekl bych výjimečná. Malvaz opravdu můžu!

Chlumecká piva nemůžu hodnotit, ta neznám vůbec, ani nevím kam bych na ně zašel. Klášter komentovat také nemůžu, dlouho jsem od nich nic nepil.

Janáček - pil jsem v poslední době (srpen) jejich dvanáctku Extra na oslavě na Moravě a velmi mile mně překvapila. Nádherná tmavá barva, skoro bych řekl hořčí než Plzeň, ale stále příjemně.


napsal(a): Francin [Odpovědět]

Adam I.

úterý, 13. říjen 2009
21:47

Milý Jardo, určitě se už nepiď. Nic z toho co popisuješ se už vážně nedá pít, ani Svijany nejsou co bejvávali. Úplně souhlasím. Ochutnej proto Gambrinus světlé výčepní (desítka). To je skvělé pivo! Vaří ho už několikátá generace plzeňských sládků z těch nejlepší ingrediencí! Je to nejprodávanější pivo u nás a hrdý sponzor českého fotbalu, nejoblíběnějšího sportu v Česku! Můj doktor navíc říká, že na ledviny je ideální.


napsal(a): Adam I. [Odpovědět]

Jarda

úterý, 13. říjen 2009
16:37

Naivně jsem se domníval, že parta nadšenců zabrání výprodeji pivovarů, poklesu kvality a postupnému uzavírání. Něco ve smyslu prvního odstavce na http://www.kbrewery.cz/o-nas/.
Díky chuti Platana jsem vystřízlivěl. Ale i kvůli dalším. Před dvěma týdny jsem ochutnal všechny Ježky. Každý šel do kysela, až to bylo na hranici toho, co ještě vypiju. Po naprosto dokonalé 12° Klášteru v hospůdce kdesi na Kokořínsku jsem koupil basu lahváčů a nepříjemně mě zaujala jistá zatuchlost. To se může stát, v tom je kouzlo nepasterovaných piv z menších pivovarů, sedm z deseti exkluzívních, dvě várky průměrné a jedna nepovedená. Ale musí ta jedna být? Pak zúžení sortimentu Vysokého Chlumce a chuť Vévody, další důvod. Ani nevím, jestli se mám ještě pídit po Janáčkovi a po Rychtáři :(


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Petr

úterý, 13. říjen 2009
11:32

Petr

to swooper: Tmavý a uměle doslazovaný Granát se už nevaří. Dle mého názoru za moc nestál, ale kdo má v oblibě sladká tmavá piva to může vidět jinak. Polotmavý je podstatně lepší.Dle mého názoru.


napsal(a): Petr [Odpovědět]

Dan

pondělí, 12. říjen 2009
22:45

Dan

Ono to jde s Platanem celkově z kopce. Nedávno jsem si koupil po dlouhé době Prácheňskou perlu a mělo to všechny možné chutě, jen né ty, které jsem očekával. Naprosto jiné, nevyvážené, pivo.
A takové bylo dříve dobré...:-(


napsal(a): Dan [Odpovědět]

swooper

pondělí, 12. říjen 2009
21:54

swooper

nevím jestli se to tu náhodou neřešilo, ale v létě jsem si koupil multipack s 8x sv 11 + 2x Tmavý Granát a dnes když jsem otevřel Granát s novou etiketou tak je Polotmavý i dle etikety. tak nevím kde udělali soudruzi z protivína chybu. žeby nenápadný přechod od tmavýho k polo....


napsal(a): swooper [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI