Reklama na PI Reklama na PI> Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Stavebnicové minipivovary

Pavel Šemík (38), dosavadní manažer plzeňských pivovarů Prazdroj a Gambrinus, se od 1. srpna 2012 stává technickým ředitelem nizozemského pivovaru Royal Grolsch*. V nové roli bude odpovídat za vaření pivních značek Grolsch a Amsterdam a bude řídit výrobu tohoto významného pivovaru společnosti SABMiller.

Pavel Šemík vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou. Do Plzeňského Prazdroje nastoupil v roce 1997 po dokončení studia jako čerstvý absolvent. Postupně byl technologem stáčení, technologem a sládkem pivovaru, podílel se na mnoha technologických i marketingových projektech. S vařením piva i řízením týmu sládků má Pavel Šemík zkušenosti, již od roku 2005 stá v čele velkopopovického pivovaru a od roku 2007 řídí oba plzeňské pivovary Prazdroj i Gambrinus.

Pavel Šemík má zásluhu na tom, že v žebříčku produktivity a efektivity se tyto pivovary trvale umísťují mezi nejúspěšnějšími pivovary společnosti SABMiller v Evropě. V posledních letech se významně podílel na vývoji a zavedení výroby řady novinek do portfolia Plzeňského Prazdroje.

Pavel Šemík je ženatý, má dvě děti. K jeho zálibám patří sport, zejména běh, rodinné výlety na kole či fotbal, po kterém si rád dopřeje dobré plzeňské pivo.

* Pivovar Grolsch vznikl v roce 1615 a dnes patří mezi významné světové výrobce piva. Mezi pivovary společnosti SABMiller se začlenil v únoru 2008.


V sobotu 14. července hostil Svijanský újezd 23. Slavnosti svijanského piva. Tradiční akce všech milovníků piva letos přilákala 16 000 návštěvníků, kteří vypili 65 000 piv. K dispozici byla všechna piva z portfolia svijanského pivovaru, příchozí si mohli pochutnat i na dvou novinkách – řezané nefiltrované jedenáctce Svijanském fandovi a Chipperovi, pivní limonádě z růžového grepu z dílny partnerského pivovaru Primátor. Obě novinky byly nabízeny i v podobě pivní zmrzliny.

Slavnosti svijanského piva probíhají tradičně nedaleko svijanského pivovaru, na koupališti v obci Svijanský Újezd. Letos přilákaly 16 000 návštěvníků, kteří vypili 65 000 piv. „Stejně jako každý rok, i letos byl nejoblíbenějším pivem Svijanský Máz 11%, hned za ním se ale umístil Svijanský fanda, nefiltrovaná řezaná jedenáctka. To je naše novinka, kterou jsme loni připravili jako překvapení pro našeho bývalého ředitele, ale všem chutnala tak, že jsme se rozhodli ji do sortimentu zařadit natrvalo. A jak je vidět, udělali jsme dobře, na Slavnostech ho návštěvníci vypili víc než 8000 půllitrů,“ říká Roman Havlík, ředitel Pivovaru Svijany. Obrovský zájem byl i o pivní zmrzlinu, které se prodalo 3300 kopečků. Letos ji připravil pivovar ze zmiňované novinky Svijanského fandy a pivní limonády Chipper vyráběné ze svrchně kvašeného pšeničného piva a šťávy z růžového grepu.

K dobrému pivu patří také dobrá zábava, a proto si mohli přítomní zazpívat s Pavlem Bobkem nebo Lenkou Filipovou, poslechnout si novou pivní hymnu od Rangers nebo si osvěžit staré hity s kapelou Žlutý pes. Chybět nemohla ani stálice Slavností svijanského piva, skupina Walda Gang nebo noční ohňostroj odměněný obrovským aplausem.


Jižní Morava je domovem kvalitního vína, ale pivo zde také nebylo zatraceno. Důkazem je II. ročník festivalu Mikulovské Pivobraní. Zúčastněte se jedinečného pivního, kulturního a gastronomického svátku a přitom poznejte historický Mikulov ležící na úpatí Pálavy, uprostřed nádherné přírody jižní Moravy.

Letošní ročník pivního festivalu Mikulovského Pivobraní bude probíhat ve dnech 10. a 11. srpna v mikulovském amfiteátru. Organizátoři tak navazují na tradici Pálavského vinobraní festivalem, který osloví i ty, jež holdují spíše zlatavému moku s pěnou.

Loňskou akcí započala tradice oslavy piva, která přilákala na tři tisíce návštěvníků. V letošním roce organizátoři očekávají až deset tisíc návštěvníků, a to především díky možnosti ochutnat více než 50 druhů piv od velkých i malých pivovarů z celé ČR i ze Slovenska.

O významu akce svědčí i osobní účast ministra zemědělství Ing. Petra Bendla, který přijede dvoudenní festival zahájit. Dalším významným hostem festivalu bude reprezentant výrobců piva, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven, pan Ing. Jan Veselý.

Jednou z novinek letošního ročníku je soutěž, ve které se tuzemští výrobci piva utkají o titul „Pivo Jižní Moravy“.

Festival nabídne pro každého něco. Především skalní fanoušci piva se mohou těšit na ochutnávku od nejrůznějších pivovarů a značek. K dobrému pivu patří i dobrá (rocková) muzika, proto na festivalu zahrají Mňága a Ždorp, Xindl X, Ukulele Trouble makers, Nebe, Medicimbal, Walter Bartoš band, Denwer a mnoho dalších.

Fanoušci piva se mohou během festivalu zapojit do nejrůznějších soutěží (v páce, v pití piva na čas, v hodu sudem na dálku, v přetahování lanem a další). Jedním z vrcholů sobotního programu bude tolik oblíbená soutěž MISS mokré tričko.

Organizátoři nezapomněli ani na rodiny s dětmi, které najdou vyžití na kolotočích, v bazénu s pěnou či v dětském koutku s dílničkami. Dětskou zábavu zajistí i vtipní klauni.

Součástí Mikulovského Pivobraní bude také fotosoutěž, která nese název „Nejlepší okamžik z Mikulovského Pivobraní 2012“. Své fotografie, na kterých fotografové zachytí nejlepší okamžiky z Pivobraní, mohou zasílat do soutěže průběhem měsíce po skončení festivalu. Z nich porota vybere dvacet nejlepších. Výherce soutěže získá fotoaparát značky Olympus.

Generální partneři festivalu:

Ministerstvo zemědělství ČR, Město Mikulov

Partneři festivalu:

Starobrno, Pilsner Urquell, Lobkowicz

Mediální partneři:

Rádio Krokodýl, Rádio Jih, Rádio Free, Maxim, Břeclavský Deník

Ostatní partneři:

Český svaz pivovarů a sladoven, Českomoravský svaz minipivovarů, Regionální muzeum v Mikulově, Správa jeskyně Na Turoldu

Ubytování:

Mikulov nabízí širokou nabídku ubytování v penzionech, hotelech i na ubytovnách.

Doprava a parkování:

Do Mikulova jezdí vlak ve směru Znojmo - Břeclav. Spojení do Brna zajišťuje autobusová linka. Návštěvníci festivalu, kteří přijedou do Mikulova autem, mohou parkovat před vstupem do amfiteátru.

Vstupné:

Jednodenní vstupné: 150 Kč (předprodej 100 Kč)

Dvoudenní vstupné: 250 Kč (předprodej 200 Kč)

Volný vstup pro prvních 150 návštěvníků: pá 16:00 – 17:00, so 12:00 – 13:00

Předprodej zajišťuje:

TIC Mikulov, tel.: 519 510 855, e-mail: tic@mikulov.cz (přímý prodej)

TIC Pasohlávky, tel.: 519 427 624

TIC Lednice, tel.: 519 340 986

Pořadatel akce:

BELLATO, s.r.o., Merhautova 1024/155, 613 00 Brno

Kontakt na organizátory:

Mgr. Veronika Žuravlova, tel. 776 498 885

JUDr. Jitka Hlaváčová, tel. 777 330 019


Branami hanušovického pivovaru Holba dnes prošel jubilejní 2012 návštěvník. Stal se jím 27letý Honza Koláček, který do Jeseníků přijel s přáteli na dovolenou. Pivovarníci ho přivítali slavnostním přípitkem ryzím pivem z hor na varně, kde převzal dárkový koš s pivem Holba, Pivovarskou kuchařku, tričko i kšiltovku Holba. Vítání jubilejního návštěvníka, jehož pořadí určuje aktuální rok, má v pivovaru víceletou tradici a pro návštěvníky je příjemným zpestřením.

Holbu si dám rád, a proto mě příležitost podívat se do pivovaru hned zlákala. Vůbec jsem netušil, že jde o tak rozlehlý pivovarský areál s vlastními rybníky, ale i studnami, ze kterých pivovar čerpá vlastní vodu pro výrobu. Teď už vím, proč je Šerák nejoblíbenějším pivem široko daleko. Už se těším na jedno chlazené,“ vyjádřil jubilant po převzetí dárku. Zájem podívat se do pivovaru roste především v létě, kdy sem zavítá až 100 návštěvníků denně. Jsou mezi nimi i ti, kteří se podívají jen do Pivovarského muzea a následně posedí v Pivovarské restauraci u čerstvě načepované Holby. Vše je součástí areálu pivovaru, kde si mohou turisté příjemně odpočinout. Venkovní posezení rádi využívají taky cyklisté, aby tady u nealkoholické Holby Free nabrali síly a pokračovali dál do hor.

Zájem podívat se na tradiční výrobu piva roste. Jen loni se exkurzí zúčastnilo více než 5 tisíc lidí a další 15 tisíc pak navštívilo pivovar v rámci Pivovarské čtvrtky a Pivovarských slavností, které letos proběhnou na konci srpna.

Okruh pivovarem trvá necelou hodinu. Začíná se prohlídkou areálu a poté, za dodržení přísných hygienických opatření, následuje návštěva varny, spilky i laboratoře a nakonec i ležáckého sklepa. Většina návštěvníků si nenechá ujít oblíbenou degustaci, která nabízí možnost ochutnat všechny druhy ryzího piva z hor. Dozvíte se při ní nejen zajímavosti o složení piva obecně, jeho chuti a co ji ovlivňuje, ale i to, jak dobré pivo poznat.


Olympijská smlouva pro fanoušky

[středa, 11. červenec 2012]

Symbolickou smlouvu odkazující k hodnotám fair play připravil pro fanoušky generální partner Českého olympijského týmu Pilsner Urquell. Za každý podpis na Olympijské smlouvě věnuje jednu korunu do fondu Dany a Emila Zátopkových.

Olympijská smlouva připomíná správné hodnoty jako respekt k soupeři, ocenění všech sportovních výkonů, dodržování pravidel a fair play. „Na tyto hodnoty se trochu zapomíná ve sportu i v běžném životě. Proto v rámci klubu fair play při Českém olympijském výboru vyhledáváme a oceňujeme správný přístup ke sportu i k životu,“ řekla předsedkyně ČKFP Květa Jeriová-Pecková, která na stránkách www.spravnehodnoty.cz vyzývá k podpisu Olympijské smlouvy.

Každý člověk, který na webové stránce smlouvu elektronicky podepíše, zároveň podpoří fond Dany a Emila Zátopkových. „Díky každému, kdo se přihlásí k hodnotám, které sdílíme společně s olympijským hnutím. Společně přispějeme na dobrou věc,“ vysvětlil brand manager Pilsner Urquell Jan Šolta.

Pro fanoušky českých olympioniků je podpis smlouvy symbolický. Měla by je především upozornit na hodnoty, které jsou důležité,“ pokračoval Šolta. Příznivci podpisem slibují, že budou fandit všem olympionikům. Ocení jejich výkony, i když se jim nepodaří dosáhnout na nejvyšší příčky, protože už samotná účast na olympiádě je velkým úspěchem. A také slibují, že oslaví české medaile. „Dodržování této části Olympijské smlouvy budeme kontrolovat v restauracích, kam fanoušky pozveme na pivo,“ doplnil s úsměvem Šolta. Pro sportovní příznivce bude totiž v případě českého medailového úspěchu přichystána oslava, při níž budou ve vybraných 300 restauracích po celé České republice naraženy sudy plzeňského piva.


Ochucené pivo Zubr YUZU&Limeta je na trhu 2 měsíce a jeho odbyt 2 tisíce hl potvrzuje velký ohlas konzumentů, kteří novinku přijali s nadšením. Jde o mimořádně osvěžující pivo s příchutí citrusového ovoce s nízkým, dvouprocentním obsahem akoholu.

V pátek 13. července sjedou z plnících linek pivovaru Zubr první PET lahve s ochuceným pivem, které se ihned poté ukáží v nabídce obchodní sítě. „Stále rostoucí poptávka předčila naše očekávání a jsme připraveni na ni reagovat. Proto rozšiřujeme sortiment obalů v podstatě na všechny dostupné také pro Zubr YUZU. Dnes je k dispozici nejen v klasických, ale také v PET lahvích i sudech a za 3 týdny se objeví první plechovky,“ říká k úspěchu ochuceného piva Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru Zubr a dodává:

„ Poté budou moci mít ochuceného Zubra konzumenti kdekoli a kdykoli.“ PET lahve v Zubru vnímají jako doplňkové, jednorázové balení, ideální pro běžnou domácí konzumaci nebo na cesty.

Z průzkumu pivovaru ZUBR, zaměřeného na nový produkt vyplývá, že konzumenti oceňují nejen dobře vyladěnou ovocnou chuť piva spolu s osvěžujícím účinkem, ale také nízký obsah alkoholu. Důležité je i to, že pivo nebudí chuťový dojem pivní limonády, není sladké ani příliš aromatické.

Ochucené pivo Zubr YUZU&Limeta je absolutní novinkou v sortimentu a úspěšně aspiruje na „skokana“ roku. Jeho chuť si vybrali sami konzumenti při testování novinky. Tu pak spolu s celkovým charakterem doladili pivovarníci a prodeje potvrzují, že úspěšně. Jde o typicky zahrádkové pití, ideální právě pro letní období. Pivovar ho dodává do gastro a obchodních sítě v celé republice.


V anketě MF Dnes a idnes o nejoblíbenější nápoj na Olomoucku vyhrála Holba před minerálkami a předstihla i ostatní, v kraji oblíbená piva. Lze říci, že výsledky ankety jen potvrzují rostoucí popularitu ryzího piva z hor nejen v domácím regionu, ale v rámci celé republiky. Úspěšně se prosazuje i tam, kde jsou doma konkurenční značky a to je určitě pozitivní bilance. Holba má ve svém sortimentu nejen alkoholické, ale i nealko pivo Holba Free, která je zdravým ekvivalentem všem ochuceným nealko nápojům.

Bez nadsázky lze říci, že Holba dnes patří k symbolům Jeseníků a ochutnat ji chce každý turista. Nejvyšší obliba dlouhodobě patří Holbě Šerák, které se ročně prodá více než 200 tisíc hl. Je to vlajková loď značky a pivovar ji nabízí jako světlé výčepní a také speciál se symbolickou stupňovitostí 13,51 podle výšky Šeráku, jednoho z nejnavštěvovanějších vrcholů Jeseníků.

Do obliby piva Holba se promítá nejen jeho osobitá chuť, ale i celková charakteristika piva. Pro Holbu je typická plná chuť, vyšší hořkost, výborný říz a vysoká pitelnost, vybízející k dalšímu doušku a delšímu posezení. To je Ryzí pivo z hor, které se rodí uprostřed drsné přírody Jeseníků z poctivé práce obětavých lidí. „Co jiní investují do reklamy, my dáváme našemu pivu. Proto se může těšit přízni konzumentů, které si velmi vážíme,“ říká ředitel pivovaru a zkušený pivovarník Holba Vladimír Zíka,


Letní počasí plní zahrádky a výrazně zvyšuje chuť na pivo.

To potvrzuje rostoucí odbyt, který v Zubru dosáhl rekordu. Ve čtvrtek pivovar za jediný den vyexpedoval 2 250 hl piva, což je zatím nejvíce v tomto roce a více než dvojnásobek ročního průměru. Se silnou poptávkou pivovar počítá také během nadcházejících dnů, a proto posiluje zásobování a obchodní servis pro odběratele.

Na letní sezónu jsme připraveni již od dubna. Kapacita ležáckého sklepa nám umožňuje vytvořit dostatečné zásoby piva a tak rychle reagovat na zvýšenou poptávku. Varna běží v nepřetržitém provozu 6denních cyklů a stáčíme na dvě směny,“ říká Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru se 140letou tradicí a dodává: „Počasí nám přeje a navíc se blíží prodloužený víkend, takže prodeje kulminují a zvýšený odbyt očekáváme také v následujícím týdnu.

Teploty ovlivňují i to, které pivo jde nejvíce na odbyt. Obecně platí, že vysoké teploty zvyšují konzumaci piv s menším obsahem alkoholu. Na žízeň se pije Zubr Classic nebo nealkoholický ZUBR Free, typicky zahrádkovým pivem je Zubr Gold nebo kvasnicové pivo. Jde o tzv. „živé“ pivo, velmi náročné na skladování a výčepní servis, proto ho nabízí jen několik restaurací na Přerovsku.

Ideální pro zahnání žízně je ochucené pivo Zubr YUZU, které si získalo obrovskou popularitu ihned po uvedení na trh. Pijí ho muži i ženy a získal si dokonce i pivaře. Má jen 2 procenta alkoholu a navíc příjemnou osvěžující chuť. Vysoký zájem konzumentů a výsledky prodejů zatím ukazují na skokana roku v letošní nabídce pivovaru.

Některé provozovny s venkovním posezením v těchto dnech prodávají až dvojnásobek piva, záleží na kapacitě i umístění provozovny. Na konzumaci se částečně podílejí i turisté a jejich rostoucí zájem o regionální pivní značky. Výjimečnost Zubra, jako tradičně vařeného piva podpoří také letní kampaň „Časy se mění, chuť zůstává“, spojená s anketou v gastro zařízeních.


Pivovar Vysoký Chlumec na Sedlčansku uvařil na oslavu letního slunovratu a svatojánské noci speciální várku piva s příchutí bylinek a konopí s názvem Janův elixír. Čepovat jej bude od pátku 22. června 2012 až do vyčerpání zásob téměř tisícovka vybraných hospod po celé republice.

Janův elixír je ochucený světlý ležák s obsahem alkoholu 4,5 % obj. „Chtěli jsme pivařům dopřát možnost pocítit atmosféru svatojánské noci. Podle pověr se v tuto magickou noc sbírají léčivé byliny. Proto jsme při výrobě tohoto piva použili extrakt konopí, kardamomu a meduňky,“ uvedl Jiří Faměra, vrchní sládek společnosti Pivovary Lobkowicz, pod kterou jeden z nejstarších doposud vyrábějících pivovarů u nás spadá. Kromě bylin a koření v něm ucítíte také lahodnou příchuť medu. Všechny chutě jsou sladěné v harmonickém celku a pivo je příjemně plné a chlebnaté, jak je u tradičního českého ležáku běžné. Pivo neobsahuje látku Tetrahydrocannabinol (zkráceně THC).

Janův elixír i všechna další piva se ve vysokochlumeckém pivovaru vaří poctivě, z kvalitních surovin a s využitím tradičních technologií. Základem je oddělené kvašení nejprve v otevřených kádích na spilce a dlouhá doba zrání piva v ležáckých tancích v pozdější fázi výroby. Pivovar nedávno investoval do vybavení separátní spilky svrchního kvašení a zařízení na pomnožování kvasinek, takže je zde možné vyrábět také svrchně kvašená piva.

Svatojánská noc z 23. na 24. června je od nepaměti spojována s nadpřirozenými silami a kouzly. Byliny posbírané o této magické noci mají podle lidových pověr mnohonásobně silnější moc uzdravovat nemocné. Některé rituály, spojené s oslavou letního slunovratu, se zachovaly dodnes a staly se součástí lidového folklóru – někde se například přeskakuje svatojánský oheň, jinde mladé dívky házejí věnce letních květů do potoků a řek. V minulosti se v den svatého Jana ihned po rozednění prodávala na trzích bájná mandragora, která údajně dovedla přičarovat lásku milované osoby.

O Pivovaru Vysoký Chlumec

První zmínky o vaření piva na panství Vysoký Chlumec pocházejí již z roku 1466. Panství i na něm vybudovaný pivovar patřily po několik století českému šlechtickému rodu Lobkowiczů, do jehož vlastnictví se pivovar po roce 1989 opět vrátil. Od roku 2008 pivovar spadá pod Pivovary Lobkowicz, a.s. Dnes se zde vyrábí již devět druhů piv.

Pivovar Vysoký Chlumec uvařil speciální várku piva k příležitosti letního slunovratu [p247]

Nedostatek piva rozhodně nebude hrozit v sobotu 23. června na Lysé hoře. Na nejvyšší beskydský vrchol vyrazí šerpové, kteří sem vynesou padesátilitrové sudy s pivem Radegast. Náročného úkolu se zhostí 50 čtyřčlenných týmů, které si v Ostravici naloží cenný náklad na dřevěný nosič. Poté je čeká cesta dlouhá 9 km s převýšením 950 metrů. Pátý ročník závodu Radegast Beskydský šerpa startuje v 10:30 a týmy, které dorazí na Lysou horu v limitu čtyř hodin, získají 100 piv Radegast.

Šerpové se vydají dobýt vrchol Lysé hory v rámci extrémního závodu Adrenalin Cup už popáté. Jak potvrzuje manažer značky Radegast Martin Troup, o závod je každý rok velký zájem: „Na start se postaví 200 skutečných chlapů, kteří jsou členy 50 týmů, což je maximální kapacita závodu. Je vidět, že se najde dost příznivců naší značky, kteří chtějí zažít společně v týmu mimořádné okamžiky. A o ty během závodu opravdu není nouze.

Zaslouženou odměnu v podobě 100 piv Radegast získá každý tým, který dokáže vynést sud na Lysou horu v limitu čtyř hodin. Ačkoli v tomto závodě o souboje se soupeři až tolik nejde, nejrychlejší tým nemine pořádná orosená pivní odměna a úspěch jim bude připomínat i speciální pohár.

Patronem závodu Radegast Beskydský šerpa je známý horolezec Leopold Sulovský, první Čech, který dobyl nejvyšší horu světa.


V neděli 24. června navštíví město Přerov sám Jan z Pernštejna, aby na nádvoří Muzea Komenského v Přerově pokřtil pivovarskou knihu a zároveň předal Purkrabímu města originál Pernštejnské listiny z roku 1541.

Ta omezovala právo šenkovat nebo vařit pivo všem nově vzniklým domům a tak regulovala várečné právo ve městě a okolí.

Předání listiny proběhne v dobové atmosféře, kterou podpoří hraná scénka, jako připomínka sporu přerovských várečných měšťanů s pokoutnými vařiči. Její originál, psaný na pergamenu, bude vystaven v hlavním sále Pivovarské výstavy až do 24. července, poté se listina přestěhuje do archivu.

Současně Jan z Pernštejna slavnostně pokřtí narozeninovým pivem Zubr MAXXIM knihu, kterou pivovar vydává ke 140. výročí založení a následně pak připije se všemi přihlížejícími měšťany na šířící slávu přerovského piva.

Kniha „ časy se mění, chuť zůstává“ mapuje historii pivovarnictví na Přerovsku a současně zajímavě dokumentuje vznik a rozvoj dnešního pivovaru od jeho založení až po současnost.

Program proběhne v neděli 24.června od 15.00 na nádvoří Muzea Komenského v Přerově.


V sobotu 14. července od 13,00 hod. proběhnou v rozšířeném areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě už 23. Slavnosti svijanského piva. Známá pivní událost letos láká na řadu novinek, mezi ty hlavní patří nová řezaná jedenáctka Svijanský fanda a grepový Chipper. Stejně jako v minulých letech potečou všechna svijanská piva ze 160 píp za jednotnou cenu 18 Kč a vstupné bude za 150 Kč, pro děti zdarma.

O Slavnosti svijanského piva je rok od roku větší zájem, a proto se letos organizátoři rozhodli zvětšit festivalový areál, zejména prostor u hlavní scény přesunuté na druhou stranu koupaliště. Tato změna by měla zlepšit pohyb po slavnostech a zkvalitnit prožitek z jednotlivých koncertů. Návštěvníci se i tento rok mohou těšit na hvězdy české hudební scény i alternativnější umělce, chybět nebudou Rangers s vlastní svijanskou hymnou, Pavel Bobek, František Ringo Čech, Lenka Filipová, Žlutý pes, Petr Kolář nebo Walda gang. Pro nejmenší a rodiny s dětmi bude vyhrazena zhruba třetina areálu s kolotoči, střelnicemi a řadou dalších atrakcí.

Na pivních slavnostech nemůže samozřejmě chybět pivo, Slavnosti nabídnou ochutnávku všech piv z Pivovaru Svijany za jednotnou cenu 18 Kč. Návštěvníci letos budou moci ochutnat i novou řezanou jedenáctku Svijanského fandu, kterého zdejší sládek připravil na podzim minulého roku pro bývalého ředitele jako dárek k narozeninám. Pivo ale účastníkům narozeninové oslavy chutnalo tak, že se pivovar rozhodl jej uvést trvale na trh. Svěží novinkou letošního léta, představenou ve spolupráci s pivovarem Primátor, je Chipper, pivní limonáda obsahující přírodní šťávu z růžového grepu v kombinaci s aromatickým pšeničným pivem. Fajnšmekři si budou moci vychutnat pivní zmrzlinu z královéhradecké cukrárny Giroma Gelato s 75% obsahem piva. Zmrzlý fanda i svěží Chipper budou samozřejmě určeny jen dospělým návštěvníkům.

Na místě bude zajištěno velkokapacitní parkoviště a úschovna kol, využít můžete také autobusovou dopravu od ČD Turnov od 13,00 hodin každých 30 minut až do půlnoci. Autobus pojede i z libereckého autobusového nádraží, stanoviště č. 4 v 11:00, 12:30, 14:00, 17:00 a zpět až do půlnoci.

Více informací o pivovaru naleznete na: www.pivovarsvijany.cz nebo www.facebook.com/svijany.


Největší pivní půllitr na Jižní Moravě stojí na okraji Mikulova. Obrovský pivní krýgl bude dva měsíce před festivalem lákat návštěvníky na Mikulovské Pivobraní. Organizátoři festivalu tak chtějí upozornit na druhý ročník akce, která si ve vinařském kraji postupně buduje silnou tradici.

Kovová maketa pivního půllitru stojí na křižovatce u vjezdu do Mikulova na hlavním tahu ve směru Brno-Vídeň, kudy denně projedou desetitisíce lidí. Do rekordně velkého půllitru by se ve skutečnosti vešlo 18 857 piv. Organizátoři ale doufají, že se jim na letošním festivalu podaří protočit několikanásobně větší počet piva. Jen v loňském roce se na Mikulovském Pivobraní, kam zavítaly tři tisíce návštěvníků, vypilo více než dvacet tisíc půllitrů piva.

Letošní druhý ročník festivalu se uskuteční ve dnech 10. a 11. srpna v Mikulovském amfiteátru. Návštěvníci budou moci ochutnat více než padesát druhů piv od menších domácích i velkých známých pivovarů. Především pro ženy je připraven velký výběr ochucených pivních nápojů. Pro letošní ročník se organizátorům podařilo získat podporu ministra zemědělství pana Ing. Petra Bendla, který přijede dvoudenní festival osobně zahájit.

Novinkou letošního ročníku je soutěž, ve které se tuzemští výrobci piva utkají o titul „Pivo Jižní Moravy“.

Na své si přijdou i příznivci rockové muziky, která k pivu zkrátka patří. Na pivobraní zahrají kapely Mňága a Žďorp, Xindl X, Walter Bartoš band, Medicimbal, Ukulele Trouble Makers, Nebe, Denwer a mnoho dalších.

Fanoušci piva se mohou během festivalu zapojit do nejrůznějších soutěží nebo do losování o hodnotné ceny. Jedním z vrcholů sobotního programu bude soutěž Miss mokré tričko. Organizátoři nezapomněli ani na rodiny s dětmi. V rámci bohatého doprovodného programu se mohou těšit na pěnný bazén, ohnivou show, kolotoče, klauny, gastronomické zážitky a různé soutěže. Pro nejmenší návštěvníky bude připraven dětský koutek s nejrůznější zábavou, hrami a dílničkami. Součástí programu bude také fotosoutěž s podtitulem „Nejlepší okamžik z Mikulovského pivobraní 2012“, kde výherci získají fotoaparát.


Speciální sadu „zlatého“ piva EURO SOCCER GOLD v počtu pouhých 11 kusů připravil v minulých dnech sládek Marek Pietoň. Počet přichystaných piv na právě probíhající fotbalový svátek není náhodný, ale má symbolicky vyjadřovat počet hráčů na hřišti.

A že to nebude obyčejné pivo, napovídá i jeho cena, která je patnáct set korun. Není se co divit, jde totiž o pivo, ve kterém plavou vločky pravého zlata. Navíc je lahvováno do unikátní zakázkové sklenice, která připomíná ženu držící nad hlavou fotbalový míč. Dostupných na trhu bude ale jen deset láhví, tu jedenáctou chce ostravský sládek věnovat útočníkovi českého reprezentačního týmu Milanu Barošovi.

Štvalo mně, že na něj každý jen nadával. Hrával jsem 20 let fotbal na hrotu útoku a vím, jak je těžké vytvořit si opravdu stoprocentní šanci, když stojíte vpředu sám. Málokdo tady mu věřil a dokonce jsem se kvůli Milanovi s kamarády v hospodě pohádal. Ale po včerejšku už je všechno jinak. Najednou ho zase všichni vzali na milost,“ směje se sládek, který je známý svými pivními experimenty.

Jeho pivo u nás cenou určitě jen tak něco netrumfne, dražší pěnivý mok se na našem trhu těžko objeví a tak sládek z řad fotbalových příznivců zároveň slíbil, že pokud se Češi dostanou stejně jako v roce 1996 až do finále, podaruje celý český tým. –„Dělám si svoje piva pro radost a naši fotbalisti mi včerejším výkonem připravili nádherný večer. Pro jistotu mám schovanou ještě jednu láhev, která je tak veliká, že se určitě dostane na každého“, dodává Pietoň. „A když ve čtvrtek prohrají, nevadí. To, že nakonec postoupili ze skupiny jako první, přece hovoří za vše. Pro mě jsou zlatí už teď.


Tradiční a oblíbená oslava Velkopopovického Kozla korunovala svůj letos již dvacátý ročník rekordem v návštěvnosti a také rekordně dlouhým grilem. Den Kozla letos přilákal na 18 tisíc lidí. Nejvíce zachutnal Velkopopovický Kozel 11° a speciál Medový Kozel, který velkopopovičtí sládci uvařili právě pro tuto příležitost. Celkem se vypilo přes 150 hl velkopopovického piva, které se na akci čepovalo ze 76 kohoutů, takže si jej návštěvníci mohli vychutnat bez dlouhého čekání. Nově rozšířenou návštěvnickou trasu pivovaru v rámci dnešního dne vidělo na dva tisíce zájemců. Návštěvníci Dne Kozla letos navíc byli svědky nového českého rekordu – v duchu oslav kovářského řemesla byl na akci pokřtěn a do knihy rekordů zapsán nejdelší gril u nás.

Foto

I letos se kromě skvělého velkopopovického piva a lákavé hudební produkce návštěvníci festivalu bavili bohatým doprovodným programem. Atmosféra byla výtečná a účast rekordní, k čemuž samozřejmě přispělo dnešní krásné slunečné počasí. K říznému velkopopovickému pivu se připravovaly zajímavé pochoutky na rekordním, nejdelším grilu v ČR. Všem fanouškům našeho piva bychom chtěli především poděkovat za bohatou účast,“ ohodnotil sobotní vydařený pivní festival ve Velkých Popovicích Vladimír Vaněk, manažer značky Velkopopovický Kozel.

Jubilejní ročník Dne Kozla připravil pro své fanoušky jako každý rok kromě oblíbeného Velkopopovického Kozla 11° také speciál, tentokrát Medový Kozel. Obě piva skvěle doplnila grilované speciality. Kdo se dnes nemohl Dne Kozla zúčastnit, má příležitost ochutnat Medového Kozla – ležák s dobře vybalancovanou chutí a příjemnou vůní, kterou mu dodává aromatický extrakt z medu - ve vybraných restauracích přibližně do konce června (seznam restaurací bude zveřejněn na www.kozel.cz).

Foto

Na nejdelším grilu v České republice připravili pro návštěvníky „kluci v akci“ Filip Sajler a Ondřej Slanina speciální pokrm dle vlastního receptu, a to grilovanou vepřovou krkovici marinovanou ve velkopopovickém pivu. Rekord grilu sestaveného z 1,25 metrových nerezových modulů o celkové délce 21,67 metru potvrdila agentura Dobrý den a zapsala jej do České knihy rekordů. Slavnostního křtu rekordního grilu se zúčastnili starostka Velkých Popovic Martina Čermáková, manažer pivovaru Jaroslav Hacko a Filip Sajler s Ondřejem Slaninou. Svou pečeť unikátní gril dostal poté, co mistři kováři během svého vystoupení ukovali památný erb. „Je to opravdu dobrý pocit, když vidíte, jak výsledek vaší práce přináší radost a užitek takovému množství lidí,“ vyjádřil svou spokojenost kovář Stanislav Šutka.

V průběhu dne se o příjemnou festivalovou atmosféru postarali Hamleti v čele s Daliborem Gondíkem, hity z repertoáru Waldemara Matušky připomněla skupina Walda Gang a o rockovou tečku na závěr se postarala klasika v podání Ondřeje Hejmy a jeho Žlutého psa. Všichni přítomni také uznale hodnotili, že kapely nezůstaly jen u svého „řemesla“, ale zapojily se i do kovářské show.


Dámy ho přivítají s nadšením, muži budou příjemně překvapeni. Doba, kdy se našinec díval na ovocné pivo přes prsty, už je pryč. Radlery jsou zkrátka čím dál více trendy. Aby ne! Vždyť kdo by pohrdl skvělým ovocným osvěžením s poctivou pivní chutí. Přesně takový je Samson Radler. K dostání je hned ve dvou příchutích. Lemon a Grapefruit. S tou přišel Samson jako první na český trh už začátkem února. A teď k tomu přidal i třetinkové lahve s twist uzávěrem!

Radlery jsou příjemným oživením naší pivní scény. Tento nápoj představuje vyváženou kombinaci, kvalitního piva, bohatého na celou řadu iontů a minerálů, a pravé ovocné šťávy, která jej činí příjemně osvěžujícím. A o tom, že je to šťastná kombinace, vypovídá jeho velká oblíbenost mezi konzumenty jak na vyspělých (Německo, Rakousko), tak i na nově rostoucích pivních trzích v Evropě (Chorvatsko, Slovinsko…).

Seznamte se: Samson Radler

Pivovar Samson si tuto skutečnost dobře uvědomuje, a proto s příchodem nového vlastníka zahájil vývoj svého radlera. A jelikož šlo o kvalitu, inspiroval se tradičním a renomovaným rakouským producentem tohoto osvěžujícího moku. To výrazně přispělo k tomu, aby byl Samson Radler skutečným originálem a současně ctil původní recepturu.

Podařilo se nám získat vytříbenou chuť. Lidé, kteří náš radler ochutnali, si chválí, že není příliš sladký, ale ani hořký. Prostě se skvěle pije a osvěží,“ říká obchodní ředitel pivovaru Samson David Posekaný. Zároveň prozrazuje, že už brzy Samson představí další ochucenou variantu.

Nikdo kromě Samsonu nemá Radlera ve třetinkových lahvích s twist uzávěrem

Skutečností je, že radlery dnes letí především mezi mladými. Tomu bylo potřeba přizpůsobit i jejich design. Hlavním požadavkem bylo, aby Samson Radler byl na pohled přitažlivý, a také skvěle padnul do ruky. Etiketa je proto čistá a osvěžující. A tvary? Klasické půllitrové plechovky a unikátní třetinkové lahve s twist uzávěry. „Samson je vůbec první, který u nás ve třetinkových lahvích radlery nabízí,“ dodává David Posekaný.

Radler už je mezi lidmi!

V nedávné době proběhla celá řada promo a marketingových akcí souvisejících s relaunchem Samsonu a jeho produktů na českém trhu. Studentské kluby rozhýbal první ročník Samson BeerPongu. V Českých Budějovicích byl zase Samson v roli hlavního partnera Majálesu. To hlavní ale přijde už toto léto.


Plzeňský Prazdroj opět přibalí svým zaměstnancům pivo na dovolenou. Jako dobrý zaměstnavatel poskytuje zaměstnancům řadu benefitů, z nichž většina vychází z kolektivní smlouvy, jako například příděl piva. V době letní dovolené tak zaměstnanci dostanou jak nový Gambrinus Originál 10°, tak ochucené osvěžující míchané nápoje z piva a přírodní ovocné šťávy, kterou jsou rovněž novinkou letošního roku.

Zaměstnanci před létem dostanou balíček 48 piv v plechovkovém balení. Základem je klasický ležák Pilsner Urquell a pak následují letošní novinky: nové míchané nápoje z piva a přírodní ovocné šťávy, tedy Gambrinus řízný citron a Gambrinus limetka & bezinka. Nebude chybět ani Gambrinus Originál 10°, pivo s plnější chutí díky vyššímu dávkování sladu a chmele. Chceme i touto formou poděkování za dobrou práci utvrdit naše zaměstnance v tom, že sledujeme přání spotřebitelů a umíme jim vycházet vstříc,“ uvedl Ivan Balogh, ředitel oddělení lidského kapitálu Plzeňského Prazdroje.

Benefity zaměstnanců Plzeňského Prazdroje byly letos rozšířeny a využití benefitních bodů se nově vztahuje také na příspěvek na dopravu do zaměstnání, životní pojištění, pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli. V nabídce zůstává také podpora v oblasti sportu, kultury a individuální relaxace.

Celková roční hodnota benefitů udělovaných Plzeňským Prazdrojem na jednoho zaměstnance přesahuje částku 16 tisíc Kč.


Plzeňský Prazdroj dbá na prvotřídní kvalitu svých produktů, a proto se rozhodl vybrat exkluzivního dodavatele pomerančů pro servírování s novým pšeničným pivem Fénix na období letních festivalů a pro další doprovodné promo aktivity. K servírování Fénixe se totiž netradičně používá právě i srpek pomeranče. Na letní období Plzeňský Prazdroj plánuje odběr citrusů v objemu 25 tun.

Vzhledem k oblibě rituálu servírování pšeničného piva Fénix se srpem pomeranče se Plzeňský Prazdroj rozhodl zajistit si exkluzivního dodavatele pomerančů speciálně určených pro jeho servírování. Fénix má svěží chuť a aroma díky použití pšeničného sladu, pomerančové kůry a špetky koriandru při jeho výrobě. Důležitou součástí servírování je přidání srpku pomeranče, což příjemně doplňuje vzhled a chuť tohoto piva. „Kvalita našich produktů je pro nás zcela zásadní. Dokonalé musí být nejen pivo ale vše, co vytváří zážitek z napití. Proto jsme se rozhodli zajistit pro letní festivaly pomeranče prvotřídní kvality, které jsou pro správné servírování Fénixe nezbytné,“ popisuje motivaci Plzeňského Prazdroje manažer značky Fénix Jakub Štěpán.

Chceme oslovit dodavatele citrusů, kteří jsou schopni dodat pro všechny letní festivaly čerstvé, šťavnaté, spíše sladší pomeranče. V současné době je plánovaná zakázka v objemu 50 až 100 tisíc kusů za období červen až září. Přední dodavatelé citrusových plodů budou osloveni přímo Plzeňským Prazdrojem. Přihlásit se ale může kterýkoli importér nebo distributor citrusového ovoce na adrese info@fenixinspiration.cz. Tu je také možné využít pro případné dotazy a bližší specifikaci.

S vybraným dodavatelem bude navázána spolupráce na zajištění pomerančů na významné akce, kde bude pšeničné pivo Fénix v průběhu léta čepováno.


Navazujeme na nyní již populární a očekávanou tradici výroby piv ze světové studnice pivních stylů, kterou jsme zavedli v loňském roce a v občasných várkách představujeme na české poměry méně obvyklá piva.

Úspěch těchto piv je velký a zaslouží si vlastní novou řadu. Rozhodli jsme se, že značka JUBILER i do budoucna bude věnována dlouholetému oblíbenému speciálu JUBILER 16,80. Nové speciální piva ponesou nově vybudovanou značku CROSS THE WORLD, která navazuje na nedávno pokřtěnou značku CROSS MIX, pod kterou jsme před několika týdny představili první radlery z našeho pivovaru.

Značka CROSS THE WORLD

Pod touto značkou se od nynějška budou objevovat piva, která, tak jak český překlad „křížem světem“ naznačuje, postupně vybereme z klenotnice piv z celého světa a budou v občasných várkách nabízena.

Hefe Weissbier

První pivo v této nové řadě je známo především v Bavorsku, ale co je již méně známo, jde o pivo, které před průmyslovou revolucí převládalo v českých zemích. Dá se tedy říci, že jde o návrat staročeského „bílého piva“, jak se také kdysi u nás nazývalo.

A jelikož je léto, není nad osvěžující variantu tohoto pšeničného piva s obsahem živých kvasnic, tedy o variantu mající 11,2 % epm. a 4,7 % obj. alkoholu. Jak je již u nás zvykem, používáme originální kvasničný kmen svrchních kvasinek a originální německé chmely, které do pšeničného piva patří.

Použité suroviny: pitná voda, pšeničný slad, ječné slady (český, barvící), upravené chmely (Perle, Saphir, Hallertau Mittelfrüh), kvasnice svrchního kvašení pro pšeničná piva, neředěno vodou!

Nepasterováno s obsahem živých kvasnic

Náš Weissbier jako jediný z českých průmyslových pivovarů obsahuje velké množství živých kvasnic, které jsme neznehodnotili pasterací. A to jak v sudech, tak i v lahvích!

V prodeji bude k dispozici v lahvích i sudech ve vybraných provozovnách a v pivovarské pivnici i prodejně ve Vyškově a to od 25. 6. 2012! Premiéra proběhne 23. 6. 2012 na nádvoří pivovaru při konání Farmářských pivovarských trhů.

… okoštujte výjimečnou várku piva


České fotbalisty čekají dva zápasy, které rozhodnou o dalším setrvání na evropském šampionátu. Do klíčových duelů Gambrinus připravil pivní motivaci a reprezentantům přislíbil sud piva Gambrinus Originál 10° za každý vstřelený gól na šampionátu, pokud se jim podaří postoupit ze základní skupiny mistrovství Evropy.

Úvodní zápas s Ruskem se národnímu týmu nepovedl, přesto mají hráči postup ze základní skupiny Eura stále ve svých rukách. Musí si ale poradit s Řeckem a domácím Polskem. Gambrinus, oficiální partner reprezentace, chce v těchto zápasech vidět v podání českého týmu útočnou hru, kterou si přejí sledovat i fanoušci. Vypsal tedy speciální pivní prémii v případě postupu ze základní skupiny mistrovství Evropy. Jak bude velká, o tom rozhodnou sami hráči. „Za každý gól získají sud piva Gambrinus Originál 10°, protože postup ze skupiny už je důvod k pořádnému přípitku,“ řekl Jan Doležel, senior manažer značky Gambrinus.

Sudy piva budou určeny celému mužstvu, a ne pouze úspěšným střelcům. „Vystřílený Gambrinus si užije celý tým, na úspěchu se totiž podílí všichni. Od brankáře přes hráče, kteří korunují snahu gólem v síti soupeře,“ doplnil Doležel. „I trenér a realizační tým si v případě úspěchu zaslouží pivní odměnu,“ nezapomněl ani na skupinu, která stojí v pozadí, ale hraje také velmi důležitou roli.

Pivo, které si mohou fotbalisté zajistit úspěšným působením na šampionátu, hráči důvěrně znají. Před měsícem totiž v Plzni založili právě tuto várku David Lafata, Milan Petržela, David Limberský, Theodor Gebre Selassie a Jiří Štajner. A po návratu ze soustředění v Rakousku tým ochutnal už hotové pivo. „Hoši, uvařili jste ten Gambáč dobře,“ pochválil manažer reprezentace Vladimír Šmicer pětici, která se 24. dubna v Plzni stala nakrátko pivovarnickými sládky.

Doufám, že budeme připravovat pro fotbalisty co nejvíce sudů s naší desítkou jako odměnu za vstřelené branky na mistrovství,“ přeje si postup národního týmu ze skupiny Doležel, senior manažer značky Gambrinus, dlouhodobého partnera české fotbalové reprezentace.


«« « Strana 35 z 41 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň