Reklama na PI Reklama na PI> Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Stavebnicové minipivovary

Z plnící linky v pivovaru Litovel sjíždí první lahve s nealkoholickým pivem Litovel Pomelo Free. Jde o další novinku, která rozšiřuje sortiment ochucených piv značky. Lákadlem je nejen chuť, ale také nulový obsah alkoholu a navíc přírodní složení. Litovel Pomelo Free neobsahuje umělá barviva, sladidla ani konzervační látky.

Litovel nejde cestou pivní limonády, což potvrzuje chuť letní novinky. Zachovává si svůj pivní charakter, který v kombinaci s ovocnou složkou osvěží a výborně zažene žízeň. Litovel Pomelo Free je příjemným letním pitím s vyšším obsahem ovocné složky a nulovým obsahem alkoholu, proto je možné dát si ho kdekoli a kdykoli. To ocení nejen cyklisté a sportovci obecně, ale i všichni, kteří si chtějí posedět s přáteli a poté třeba sednout za volant nebo alkohol nekonzumují vůbec. „Reagujeme na zvýšenou poptávku po ochucených pivech a přinášíme řešení všem, kteří se nechtějí nechat alkoholem omezovat. Kromě nealkoholické varianty v příchutí Pomelo nabízíme i Red Orange, ochucené pivo se 2 procenty alkoholu. Každý má tedy možnost volby", říká Lumír Hyneček, ředitel litovelského pivovaru. Zatím je Litovel Pomelo Free k dispozici ve skleněných 0,5 l lahvích. Výhledově se počítá také s plněním PET lahví a plechovek. Novinku budou moci zájemci otestovat v rámci série ochutnávek v místě prodeje, na koupalištích i na výletních místech.

Pivovar reaguje na velký zájem konzumentů a nově plní do skleněných NRW lahví také Litovel Red Orange, který byl dosud dostupný pouze v sudech. Na trhu je teprve 14 dní a rostoucí poptávka potvrzuje jeho úspěšný start. V současné době má pivovar Litovel v sortimentu ochucených piv Litovel Red Orange, Litovel Pomelo Free a Escape.


V sobotu 22. června se slavnostně otevřou brány Královského pivovaru Krušovice. Den otevřených dveří už tradičně doprovodí bohatý kulturní program, soutěže, ale i ochutnávka nového Krušovického Pšeničného.

Krušovický pivovar, jehož historie se datuje až do roku 1581, zahájí pivní slavnosti v pravé poledne a nabitý program poběží až do večerních hodin. Návštěvníci se mohou těšit nejen na skvělé pivo za zvýhodněnou cenu 15,-, pšeničnou novinku či různé soutěže, ale i na vystoupení takových hvězd, jako je zpěvačka Debbie či kapely Monkey Bussines a Kryštof. Hudební produkce budou navíc i letos probíhat hned na dvou místech, takže si každý najde to pravé. Program, který je i letos velmi atraktivní, v loňském roce přilákal na 8 000 návštěvníků.


Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11

[úterý, 4. červen 2013]

Pivovarské slavnosti Zlatopramen 11 i letos lákají na skvělý program a výtečné pivo. Uskuteční se 15. 6. v ústeckém letním kině a již tradičně potěší všechny milovníky zlatavého moku, kvalitní muziky a o stupeň lepší zábavy.

V sobotu 15. 6. od 12:00 se v ústeckém letním kině uskuteční další ročník Pivovarských slavností Zlatopramenu. Na návštěvníky letos čeká nejen skvělé pivo Zlatopramen 11, Březňák, Heineken, ale i nový party drink Mystery. Samozřejmostí je i nabitý kulturní program, který začíná ve 14:00. Na dvou podiích postupně vystoupí takové hvězdy, jako jsou MIG 21, Eddie Stoilow či Kryštof a známí DJ’s. Akci bude tradičně doprovázet řada soutěží a další zábavných aktivit.

Pivovarské slavnosti Zlatopramen v loňském roce přilákaly na 10 000 návštěvníků, kteří vypili téměř 165 hl piva.


Nedávné rozšíření Pivovaru Chotěboř umožnilo vedle zvýšení výstavu i přípravu nového piva. Od června se tak v nabídce pivovaru objeví Freš, míchaný nápoj z piva s příchutí limetky. „Na rozdíl od konkurence má Freš výrazný pivní charakter, který plynule přechází do citrusové příchutě. Dobře vychlazený bude ideálním letním osvěžením,“ řekl chotěbořský sládek Oldřich Záruba.

Pivo je podle Záruby určeno hlavně pro milovníky nízkoalkoholických nápojů, především cyklisty či ženy, kteří ocení, že je Freš více cítit opravdovým pivem, ale neztěžknou jim po něm nohy. „Základem je světlá desítka Originál, kterou ve speciálním tanku mícháme s limonádou. Obsah alkoholu ve Freši je jen 2,2 procenta,“ vysvětlil Záruba.

Recepturu Freše mají v Pivovaru Chotěboř k dispozici dva roky, s velkým úspěchem ji vyzkoušeli na loňských letních pivních slavnostech. „Letos jsme si na přípravu Freše pořídili technologii, kterou jsme díky rozšíření pivovaru mohli nainstalovat,“ vysvětluje ředitel chotěbořského pivovaru Richard Moravec.

Doplnil, že limetkový Freš je podobně jako karamelový Speciál, který je s 13,5 stupni na druhém konci spektra chotěbořských piv, doplňkovým produktem v nabídce Pivovaru Chotěboř. „Naše produkce je i nadále postavena na našich hodně oceňovaných klasických pivech. Freš je tedy spíše zpestřením sortimentu před nastupující letní sezonou,“ podotkl Moravec.

Freš se bude prodávat v nevratných třetinkových lahvích, k dostání v této podobě bude i v restauracích. Do budoucna pivovar zvažuje i stáčení do sudů.

Přichází Freš fest

Ruku v ruce s novým pivem přichází i tzv. Freš fest, který v létě nahradí tradičních chotěbořské Pivovarské odpoledne. První ročník Freš festu se uskuteční 24. srpna od 14 hodin v areálu zámeckého nádvoří a parku. Děti do 150 centimetrů budou mít vstupné zdarma, za lístek v předprodeji zaplatíte 99 korun, na místě pak 150 korun.

Freš fest bude jiný než předchozí Pivovarská odpoledne – bude větší, odehraje se na jiném místě a přichází s ambicí stát se největší hudebně-zábavnou akcí na Chotěbořsku zaměřenou na všechny věkové kategorie, hlavně pak rodiny s dětmi. Nabídne ale i řadu mimohudebních kulturních a sociálně-prospěšných aktivit,“ řekl Moravec.

V rámci letošního Freš Festu se v Chotěboři představí například Hudba Praha, Jan Budař, Švihadlo, Vltava, Jaksi Taksi, Tibet a další. Prostor dostanou i regionální umělci, jako jsou Jada Band, Našrot či různé amatérské scény. Freš fest bude patřit i místním neziskovkám, lidovým uměním a řemeslům, děti se budou moci bavit v parku se skákacím hradem, divadlem, šermířským ležením či se spolu s rodiči projet na pivovarském koňském povozu.

Chotěbořskou nabídku osvěžil limetkový Freš [p579]

DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice představuje letní novinku. Pivní míchaný nápoj s příchutí grapefruitu. Tento nápoj se bude prodávat pod značkou Zlaťák s příchutí grapefruitu. Novinka je k dostání na pivovarské prodejně strakonického pivovaru od pondělí 3. června 2013. K dostání je v 1,5l PET lahvích nebo 20 l KEG sudech.

Milovníci pivních specialit mají možnost ochutnat Zlaťák s příchutí grapefruitu, který bude na stánku strakonického pivovaru od počátku června. Pivaři mohou žhavou novinku Zlaťák vychutnat buď ve formě točeného piva – prodej ve 20 l KEG sudech nebo si jej odnést domů v 1,5l PET lahvi. Zlaťák s příchutí grapefruitu je připravený ze světlého výčepního piva s přídavkem 50% rekonstituované grapefruitové šťávy, obsahuje výhradně sladidlo z byliny stévia rebaudiana a neobsahuje žádné konzervanty, antioxidanty ani barviva. Míchaný pivní nápoj má snížené procento alkoholu, které je 2,4% obj., proto je vhodný pro osvěžení v parných letních dnech, při sportu nebo turistice.

Zlaťák s příchutí grapefruitu považuji skutečně za zpestření pivařské chutě. Jako sládek pivovaru však nadále zůstávám věrná staré dobré klasice a tradiční výrobě, která se ve strakonickém pivovaru uchovává. Přesto si myslím, že malá „grepová“ pivní romance může i klasika okouzlit,“ říká s přáním krásného léta Dagmar Vlková, sládek DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice.


Vysoká účast na tradičním pochodu potvrdila odhodlání a chuť vyrazit na pěší túru za každého počasí. Nejvíce lidí, celkem 1624 startovalo z pivovaru, odkud většinou absolvovali nejkratší 10km trasu.

V pivovaru byl také cíl, do kterého letos účastníky pohánělo ne zrovna teplé počasí. Ti, kteří zvolili svižné tempo, byli v pivovaru už před polednem, kde si převzali glejt a na nohy je opět postavila čerstvě načepovaná Holba. Na programu nebylo jen posezení s hudbou a tombola, ale také exkurze nebo výuka nordic walkingu. Instruktoři poskytovali cenné rady a názorně předváděli jak správně s pomocí holí chodit, aby byl pohyb příjemný a pro tělo přínosem. Na 200 zájemců využilo možnosti nahlédnout pod pivovarskou pokličku a vydalo se na exkurzi do pivovaru.

Účastníci pochodu ocenili možnost protáhnout si tělo a většina z nich vyjádřila odhodlání vyrazit na trasy i v příštím roce.


Kdo nesleze vyhraje...

[pátek, 24. květen 2013]

...je hlavní myšlenkou Free jízdy Litovel, zábavného cyklo projektu Litovelským Pomoravím. Její 7. ročník startuje v sobotu 1. června od 11 hodin. Start i cíl je v pivovaru Litovel, kde odpoledne proběhne vyhlášení vítězů všech kategorií.

Free jízda Litovel potěší nejen cyklistické nadšence, ale i ty, kteří na kolo sednou třeba jen párkrát za rok. Nabízí výběr ze 2 tras v délce 15 a 30 km. Obě vedou Litovelským Pomoravím, takže jde o pohodovou vyjížďku v nenáročném terénu bez větších stoupáků.

Akce má přinést nejen sportovní zážitek, ale současně upozornit na nebezpečí konzumace alkoholu při jízdě na kole. Určitě nejde o rekordy, ale příjemný relax v sedle“ říká Lumír Hyneček z pivovaru Litovel, který je donátorem projektu od jeho vzniku a dodává: „Zastáváme zodpovědný přístup při konzumaci piva, a s tím souvisí i rozšíření naší nabídky nealkoholického piva o další novinku, ochucené Litovel Pomelo Free. Konzumenti se na něho mohou těšit právě začátkem června.

Účastníky čeká řada zábavných úkolů přímo na trase, ale i pivní nealko doping a cyklo výzvy pro ty, kteří už mají hodně našlapáno. V cíli pak exhibice světového šampiona v biketrialu Josefa Dresslera, Aquazorning&Bumper ball i příjemné posezení s občerstvením v areálu pivovaru.

Vítězové se mohou těšit na hodnotné ceny, startovné je zdarma.


Novou vizuální identitu svých plechovek postupně představuje značka piv Zlatopramen, která patří do portfolia společnosti HEINEKEN Česká republika. Důvod tohoto kroku je nasnadě: moderní značka cílí na aktivní spotřebitele ve věku od osmnácti do třiceti let, kteří mají rádi novinky a změny. Právě jim podle průzkumů balení piva v plechovkách připadá atraktivnější než ve skleněných lahvích nebo Maxilahvích ze speciálního plastu.

V případě designu plechovek jsme se rozhodli, že jako první na trhu zvolíme velmi progresivní cestu. Obliba tohoto typu balení totiž rapidně vzrůstá u konzumentů ve věku od 18 do 29 let, kdy téměř každý druhý označuje plechovku jako nejvíce atraktivní obal. Věříme, že atraktivním obalem oslovíme více potenciálních spotřebitelů,“ komentuje důvody změn manažerka značky Zlatopramen Lenka Kroupová.

Preference spotřebitelů se vyvíjejí a podle posledního průzkumu agentury SPECTRA upřednostňuje již třetina spotřebitelů ve věku od osmnácti do třiceti let plechovky před skleněnými lahvemi. Jako hlavní důvod svých preferencí pak spotřebitelé uvádějí, že plechový obal je pro ně vzhledově atraktivní, je moderní a praktický.

Jako první se v únoru představily plechovky nového produktu, nealkoholického piva Zlatopramen N•A. V květnu přišla na trh další novinka v plechu, Zlatopramen Radler N•A Grapefruit. V červenci se mohou spotřebitelé těšit na již známé produkty také v novém obalu: Zlatopramen Radler Citrón, Zlatopramen Radler Pomeranč se zázvorem a Zlatopramen 11°. Řadu designových plechovek v srpnu doplní poslední z nich, Zlatopramen Radler Grapefruit.

Na všech druzích plechovek je logo Zlatopramen umístěno v jejich dolní třetině, což umocňuje sjednocený vzhled nových obalů. Ve spodní části pod logem spotřebitel najde popis produktu – v případě Zlatopramen Radlerů název příchuti, u Zlatopramenu N•A označení nealko světlé a u Zlatopramenu 11° podpis Petra Hauskrechta, vrchního sládka pivovaru ve Velkém Březně. Vlastní název produktu je na všech plechovkách umístěn vertikálně. Celkově je design plechovek barevně velmi výrazný, u ochucených piv graficky znázorňuje příslušné ovoce, u ostatních piv chmelové šišky.


Ideální osvěžení pro každého – to je nealkoholický Radler, který už v první polovině května obohatí český pivní trh. Zlatopramen představuje nový Radler N◦A Grep, který je určen všem, kdo si chtějí užít jeho o stupeň lepší chuť a osvěžení bez omezení, ať už například při řízení automobilu či sportu.

Rodina značky Zlatopramen je opět bohatší – zavedením nového produktu do svého portfolia tak reaguje i na oblibu pivních mixů v uplynulých dvou letech. Novinkou chce výrobce vyjít vstříc i těm, kteří alkohol nemohou nebo nechtějí konzumovat ani v takovém množství, jaké obsahují letní Zlatopramen Radlery (do 2%).

Produkt nabízí o stupeň lepší chuť přírodního grepu, tentokrát s benefitem nového nealkoholického piva Zlatopramen N◦A. Díky němu si N◦A Grep zachovává typickou jemnou pivní hořkost a skvělou pitelnost. Příchuť grepu jsme zvolili, protože ji podle průzkumů agentury AC Nielsen spotřebitelé u pivních mixů preferují. Produkt je opět slazen výhradně přírodními cukry - fruktózou,“ říká junior brand manažerka Kristina Benkovičová.

Zlatopramen Radler N◦A Grep se na trhu objeví v květnu. Prodávat se bude výhradně v půllitrových plechovkách. Na novinku budou upozorňovat reklamní upoutávky v místech prodeje i gastronomických zařízeních a ochutnávky přímo v prodejnách. Doporučená maloobchodní cena produktu je 14,90 Kč. K dostání bude v obchodní síti i gastronomických provozovnách.


Společnost HEINEKEN Česká republika se jako první mezi výrobci piva v Čechách zapojila do projektu Vím, co jím a piju. Od 1. června tak logo kvality „Vím, co piju“, ponese letos představené nealkoholické pivo Zlatopramen N◦A a to na všech obalech.

Společnost HEINEKEN dlouhodobě vyrábí vysoce kvalitní výrobky a získání mezinárodní značky Choices, která je v Čechách reprezentována označením „Vím, co piju“, je toho důkazem. Je jí možné udělit pouze nealkoholickým nápojům, a tak ho prozatím ponese jen Zlatopramen N◦A.

K získání známky kvality musel Zlatopramen splnit množství náročných kritérií, testovaných v nezávislé laboratoři. Pro nápoje, které se chtějí o logo Vím, co piju ucházet, například platí, že nesmějí obsahovat více jak 20 mg sodíku na 100 ml či více než 1,1 gramu nasycených mastných kyselin na 100g výrobku.

Naše pivo je vyráběné z nejkvalitnějších surovin a podle původních receptur. Je pro nás důležité, abychom to našim spotřebitelům dokázali představit a vysvětlit,“ říká Jiří Hauptmann, Head of Corporate Relations and Public Affairs, HEINEKEN Česká republika, a.s.

Logo Vím, co jím (pro nápoje Vím, co piju) uděluje obecně prospěšná společnost Vím, co jím a piju. Ta v České republice působí od roku 2010. Každá potravina, která se uchází o udělení loga, musí projít odborným hodnocením a současně musí vyhovět daným kritériím. Ta stanovuje Mezinárodní vědecká rada při Choices International Foundation. Rada reviduje kritéria každé dva roky. Česká iniciativa Vím, co jím a piju je smluvním partnerem globální iniciativy The Choices International Foundation. Program Choices vznikl v roce 2007 z podnětu Světové zdravotnické organizace a Organizace OSN pro výživu a zemědělství.


V čísle 5-2013 časopisu dTest pod titulkem „Plesnivý ječmen kazí pivo“ byl mimo jiné uveden i výrobek našeho pivovaru Vyškovské pivo Tmavý Džbán s údajně vysokým obsahem mykotoxinů. Článek je dle vyjádření vydavatele založen na analýzách laboratoře, jejíž jméno odmítá vydavatel prozradit. Akreditovaná a mezinárodně uznávaná laboratoř Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. v Brně však kontrolním testem prokázala, že skutečný obsah mykotoxinů je nepatrný.

Výsledek zveřejněný v daném čísle časopisu dTest a poté převzatý v řadě dalších médií informoval o výrazné zátěži lidského organizmu způsobené mykotoxiny obsaženými v některých pivech. Celkem bylo testováno 54 značek na mykotoxiny (konkrétně na Deoxynivalenol a Deoxynivalenol-3-glukosid). Jedním z testovaných piv bylo i tmavé pivo vyráběné naší společností CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY, a.s. s názvem Vyškovské pivo - TMAVÝ DŽBÁN šarže s datem spotřeby dne 2. 4. 2013.

Obsah citovaných látek v pivu se běžně nezkoumá a není ani žádným způsobem limitován. V souvislosti s nařčením dTest by veřejnosti neměla ujít ani reakce Státního zdravotního ústavu ze dne 15. května 2013, jejíž závěr zní cituji „Prostou otázkou pro běžného smrtelníka zůstává, co se mu po vypití takového piva stalo nebo stane. Odpověď zní, že podle stávajících znalostí nic.“ Celý text vyjádření je dostupný na www.szu.cz).

Na základě nařčení dTest jsme i přes výše uvedené stanovisko Státního zdravotního ústavu ihned zadali provedení kontrolní analýzy stejné šarže našeho piva u akreditované a mezinárodně uznávané laboratoře Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. v Brně. Jak dokládá přiložený Protokol o zkoušce č.265/13, jsou výsledky provedené analýzy v příkrém rozporu se zveřejněnými informacemi. Protokol je rovněž k dispozici na www.pivovyskov.cz.

dTest uvádí u látky Deoxynivalenol (DON) naměřený obsah 42 mikrogramů / litr – ve skutečnosti však kontrolní analýza prokázala obsah jen 4,82 mikrogramů / litr, tedy téměř 9x nižší koncentraci! U látky Deoxynivalenol-3-glukosid (D3G) uvádí dTest obsah 99 mikrogramů / litr, kontrolní analýza však prokázala obsah pouhých 2,92 mikrogramů / litr, tedy téměř 34 x méně!

Užijeme-li stejný vzorec pro tolerovatelné denní množství jako použil časopis dTest (ačkoliv použitý vzorec nemá opodstatnění v žádné normě), pak našeho piva může spotřebitel vypít 7,8 litrů denně, tedy více jak 15,5 velkých piv za den! Což je samozřejmě s ohledem na obsah alkoholu v pivu kritická dávka z úplně jiných důvodů.

Upozorňujeme, že kontrolní analýza byla provedena s naprosto shodným pivem shodné šarže, tedy z identické várky, jako pivo testované časopisem dTest. Stejná šarže byla společně se všemi výrobky našeho pivovaru rovněž testována na celkovou zdravotní nezávadnost další akreditovanou laboratoří Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. v Praze. Na základě analýzy Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. v Praze bylo rovněž prokázáno, že všechny sledované veličiny jsou hluboko pod hranicí přípustné tolerance. Protokol o výsledcích analýzy je k dispozici na www.pivovyskov.cz).

Další nepravdivou a velmi podstatnou informací uveřejněnou v časopise dTest je srovnání našeho výrobku Vyškovské pivo Tmavý Džbán s historickými výsledky analýz pro tmavé pivo Havran vyráběné společností Jihomoravské pivovary a.s. Tyto dva výrobky mají odlišnou recepturu, značku i výrobce a jejich srovnání je zcela neopodstatněné.

Jak bylo popsáno i v článku časopisu dTest, mykotoxiny se do piva dostávají z obilí, resp. ze sladu. Pivovar Vyškov odebírá slad pouze od renomovaných českých dodavatelů. Slad používaný při výrobě našich piv tradičním způsobem podléhá přísné hygienické kontrole. Všichni naši dodavatelé sladu nám v reakci na článek dTest opakovaně poskytli analýzy jejich zboží, které prokazují, že slad je prvotřídní kvality a obsah mykotoxinů je na hranici detekovatelnosti.

Naše společnost je negativní kampaní způsobenou nepravdivými informacemi zveřejněnými časopisem dTest silně poškozena. Proto již právní zástupci naší společnosti připravují v této souvislosti trestní oznámení, dalším krokem bude požadavek na náhradu způsobené škody a poskytnutí satisfakce.

Ing. Miloš Hrabák

CZECH BEVERAGE INDUSTRY COMPANY, a.s.


Pivo Radegast si dlouhodobě udržuje pozici nejoblíbenějšího piva na Moravě a ve Slezsku. Má nejvěrnější spotřebitele na českém trhu a vysokou vnímanou kvalitu*. Dvojnásobná investice do podpory značky nově přináší spotřebiteli nejen proměnu designu obalů Radegastu, materiálů pro hospody a prezentačních materiálů pro venkovní akce. Radegast se také objevuje v televizi s novým spotem, je partnerem hokejové extraligy, Baníku Ostrava a významných akcí. Radegast, pivo pro pravé chlapy, se svou charakteristickou hořkostí, je tak připraveno uspokojit očekávání spotřebitelů i za hranicemi Moravy.

Zvýšení investic do značky vysvětlil marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie: „Radegast je doma na Moravě a má tady nesmírně vysokou loajalitu svých fanoušků. Jeho charakteristická hořkost a zacílení na správné chlapy má velký potenciál. Proto jsme se rozhodli ještě více tuto značku podpořit a umožnit i spotřebitelům v dalších regionech ČR, aby si Radegast vychutnali. Věřím, že to pro obyvatele domácího regionu bude důvod k náležité hrdosti.

Ostatní investice do značky již mají viditelné výsledky. Inovací prošlo logo Radegastu i celé portfolio obalů, které je představováno masivní kampaní. Nový moderní design míří formou nových POS materiálů do hospod. S novou identitou Radegastu se lidé potkají i na akcích či v místech prodeje piva.

Obliba piva Radegast v domácím regionu je pro společnost velice důležitá. „Jsme partnerem nejen hokejové extraligy, ale také moravských týmů napříč soutěžemi od Zlína, přes Třinec, Vítkovice, Havířov po Olomouc. Radegast je také oficiálním pivem Baníku Ostrava a unikátní industriální památky Dolní oblast Vítkovice. V letošním roce se vrátí na Colours Of Ostrava a bude i u Masters of Rock. Léto vyvrcholí tradičně Radegast dnem, který loni navštívilo více jak 30 tis. lidí,“ přiblížil nejdůležitější aktivity Radegastu marketingový manažer značky Karel Kraus a dodává, že Radegast je aktivní také v digitálních médiích: „Profil na Facebooku má přes 45 tis. fanoušků, před pár dny jsme rozběhli i Twitter. Pozitivní ohlas mají webové stránky, které prošly také výraznou změnou.

V listopadu 2012 se stal Radegast partnerem hokejové extraligy. V této souvislosti plánuje otevření tematických hokejových hospod po celé ČR. Před pár měsíci byla otevřena třetí Radegastovna, po Olomouci a Frenštátě tentokrát v Praze. Aktuálně doprovází Radegast na turné nejoblíbenější českou kapelu Kabát.

* Zdroj dat: kontinuální výzkum TNS AISA 2010-2012


Dvacátý první ročník pivní slavnosti Den Kozla, která se koná 8. června, přinese kromě dobré zábavy i pivní specialitu – Nefiltrovaný ležák. Nefiltrovaný ležák bude k dostání nejen na Dni Kozla, ale následně také po dobu jednoho měsíce ve všech Kozlovnách a vybraných restauracích.

Tradiční slavnost pivovaru Den Kozla ve Velkých Popovicích letos překvapí návštěvníky několika lákadly. Jedním z nich bude pivní specialita Nefiltrovaný ležák. Stejně jako v minulých létech připravili popovičtí sládci jedinečnou pivní delikatesu. Tento rok zvítězil nefiltrovaný ležák, který se vyznačuje plnou chutí a jemnou hořkostí. K dostání bude mimo slavnosti také ve všech Kozlovnách a ve vybraných 200 provozovnách po celé České republice po dobu jednoho měsíce jako odměna pro všechny příznivce Kozla. „Nefiltrovaný ležák od Kozla je charakteristický vyšší přítomností pivovarských kvasinek a dalších přírodních látek, které dodávají pivu plnější chuť.“ říká obchodní sládek Velkopopovického Kozla Vojtěch Homolka. Pivo se stáčí v pivovaru přímo z ležáckých tanků bez dalších úprav, proto vyžaduje mimořádnou péči mistra výčepního.

Slavnostní naražení Nefiltrovaného ležáku proběhne na Dni Kozla 8. června v 11 hodin.

Přijďte se odměnit za celoroční poctivou práci oroseným Kozlem!

Pro ty, kteří se do Popovic nedostanou, bude nefiltrovaný ležák od Kozla připraven ve všech Kozlovnách a ve vybraných restauracích do vyprodání zásob.

Najdi si svou restauraci s nefiltrovaným ležákem Kozla na: www.kozel.cz/nefiltrovanylezak


[goto:http://www.marketingovenoviny.cz/?Action=View&ARTICLE_ID=12534]


Olomoucký hokejista Jiří Ondrušek prožil se svým týmem vydařenou sezónu. V baráži sahal po postupu do extraligy, který však nakonec nevyšel. A tak přišel čas na to, aby olomoucký obránce naplnil sázku uzavřenou před play off s Michalem Kučerou, zástupcem Radegastu, který je partnerem HC Olomouc a hokejové extraligy. Jiří Ondrušek tak vyrazil do pivovaru Radegast v Nošovicích, aby umyl ležácký tank.

Sázka uzavřená před začátkem prvoligového play off zněla jasně. V případě postupu do extraligy vyrazí Michal Kučera uklidit šatnu a střídačku na olomoucký zimní stadion. V opačném případě čeká Jiřího Ondruška směna v Nošovicích a umytí ležáckého tanku.

Svému chlapskému závazku Jiří Ondrušek dostál. Po důkladné instruktáži se oblékl do pracovního oděvu, nasadil brýle a helmu a vyrazil k jednomu z více než 150 tanků, které v nošovickém sklepě mají. „Nebylo to vůbec jednoduché, ale to jsem ani nečekal. Snažil jsem se postupovat podle pokynů a udělat to co nejlépe. Tak snad jsem místním pivovarským i trochu pomohl,“ zhodnotil odpracovanou sázku Jiří Ondrušek.

Na splnění sázky dohlížel i Michal Kučera: „Rád bych Jiřímu poděkoval, že se k sázce postavil čelem a její naplnění vzal skutečně zodpovědně. Odvedl kus dobré práce. Přeju mu a celému týmu, aby se do extraligy probojoval již příští sezónu


Pivovarská čtvrtka přiláká každoročně turisty a příznivce ryzího piva z hor z celé republiky. Pochod pořádá pivovar Holba a jde o největší akci svého druhu v regionu.

Velký zájem ukrajovat s Holbou našlapané kilometry se ukazuje i letos. Pochod startuje v sobotu 25. května a už dnes má 1100 on line registrovaných účastníků. Pokud se na www.pivovarskactvrtka.cz zaregistrujete, vyhnete se čekání u startu a navíc můžete získat dárek. Loni pochod absolvovalo více než 3000 lidí a velký zájem očekává organizátor i letos. „Chceme, abych odbavení turistů proběhlo hladce, proto jsme posílili hlídky na startech a navíc umožnili on line registrace,“ říká Alexandra Lašáková, manažerka marketingu pivovaru Holba. Trasy je třeba před akcí několikrát projít a zkontrolovat jejich značení, aby turisté nebloudili. To pivovar zajišťuje ve spolupráci se členy KČT, stejně jako program na některých trasách. Pochod, který má pod patronátem Sv. Kryštof, ochránce všech poutníků, cestovatelů a také řidičů, má několik tras a společný cíl na nádvoří pivovaru. Na každého účastníka tady čeká glejt s dárkem, občerstvení a příjemné posezení u čerstvě načepované Holby s hudbou. Pro zájemce jsou navíc připraveny prohlídky pivovaru s odborným výkladem a navštívit mohou i expozici Pivovarského muzea.

Pochod startuje mezi 8 a 10 hodinou ze 3 míst – Šumperka, Králíků a Hanušovic.

Dospělí zaplatí 50 Kč, děti 30 Kč a senioři od 70 let mají start zdarma.


NZ ALE – Variace na svrchně kvašené pivo stylu ALE – původně tradiční anglické svrchně kvašené pivo s užitím novozélandských chmelů – 4 x chmelené

Variace na jeden z mnoha světových pivních stylů. ALE je svrchně kvašené pivo. Naše NZ ALE se vyznačuje užitím novozélandského chmele Cascade a to především za studena (čtvrté chmelení metodou Dry Hopping) v ležáckém tanku, kde předává pivu své nezaměnitelné vlastnosti. Spojení lásky k pivu, um sládka a jeho hravost dalo ve výsledku pivo, které je unikátní a ojedinělé.

Jedná se o třináctku o síle 5,9 % obj. alk.

Výsledné pivo je sytě zlaté až bronzové s plným zakulaceným sladovým tělem a příjemným ovocným charakterem s jemnou, ale přesto výraznou hořkostí. Díky užití netradičních chmelů jsou výsledná vůně i chuť nezaměnitelné.

Jedná se opět o jednorázovou jedinečnou várku speciálu pod značkou CROSS THE WORLD

Pokračujeme v nyní již populární a očekávané tradici výroby piv ze světové studnice pivních stylů, kterou jsme zavedli v roce 2011 a v občasných várkách představujeme na české poměry méně obvyklá piva.

Úspěch těchto piv je velký a do podvědomí tak vstupuje vedle tradiční řady Vyškovských piv i značka CROSS, kterou už znáte ve dvou variantách míchaných limonád s pivem s naším originálním názvem CROSS BEER MIX.

Značka CROSS THE WORLD Pod touto značkou se objevují piva, která, tak jak český překlad „křížem světem“ naznačuje, postupně vybíráme z klenotnice piv z celého světa a v občasných várkách nabízíme.

Zahájení prodeje od 20.5.2013

… okoštujte piva a limonády z Vyškovského pivovaru


I pivní sklenice mohou mít příběh

[neděle, 19. květen 2013]

Příznačně na počátku turistické sezony přichází Plzeňský Prazdroj s limitovanou edicí s názvem „Sklenice s příběhem“, jež nabízí návštěvníkům pivovaru a sběratelům pivního skla příležitostzískat unikátní kousek svázaný s historií plzeňského piva. Jedná se o repliky historických sklenic vztahujících se k milníkům 170leté historie světově proslulé značky Pilsner Urquell, legendy mezi spodně kvašenými ležáky.

Příběh první: Pohár pro císaře Františka Josefa I. (1874)

V září 1874, 22 let po zrodu první várky Pilsner Urquell, se tehdejšímu Měšťanskému pivovaru v Plzni dostalo zvláštního vyznamenání. Jeho Veličenstvo rakouský císař František Josef I. při své první návštěvě Plzně okusil plzeňské pivo se slovy: „Jest skutečně zvláštní, že se dosud žádnému pivovaru nepodařilo rázovitou a lahodnou chuť plzeňského piva napodobiti.“ Originální pohár z křišťálového skla, z něhož tehdy císař plzeňský ležák vychutnával, je nyní vystaven v Síni slávy Plzeňského Prazdroje a zdařilá replika tohoto dokonale ručně broušeného poháru je cennou součástí unikátní kolekce s číslem 1/6. Císařské návštěvy napomohly popularitě plzeňského originálu v hlavním městě monarchie – v roce 1900 začala pravidelně vyjíždět každé ránoz Plzně do Vídně souprava zvaná pivní vlak.

Příběh druhý: Ochranná známka Pilsner Urquell (1898)

Obliba piva z Měšťanského pivovaru se rychle šířila po Čechách i v přilehlých zemích a s ní i touha skvělé plzeňské pivo napodobit. Už v roce 1859 si proto nechal pivovar zaregistrovat první značku PilsnerBier (Plzeňské pivo). Z tohoto názvu ale těžila i ostatní piva z Plzně a Tak novou ochrannou známku Pilsner Urquell – Plzeňský Prazdroj získal tehdejší Měšťanský pivovar v Plzni pro svůj originál v roce 1898. Nejprve ochranná známka zdobila etikety, později také nápojové sklo určené výhradně k podávání proslulého plzeňského piva. Ochranná známka Plzeňský Prazdroj, doprovozená znakem města Plzně, začala být na nápojovém skle využívána od 20. let minulého století a zdařilá replika této sklenice se v limitované edici ukrývá pod číslem 2/6.

Příběh třetí: Půllitr z mezinárodní výstavy v Bruselu (1935)

Náročnou, ale velmi úspěšnou propagační cestu absolvoval plzeňský ležák na výstavu „Expositionuniverselle et internationale“ v Bruselu v roce 1935. Během čtrnácti dnů překonalo auto s vlečným vozem a nákladem 51 hl piva vzdálenost 2 381 km ai po této trase vedené oklikou jakost plzeňského piva obstála ve zkoušce - dorazilo na místo určení v bezvadném stavu a hosté si jej navýsost pochvalovali. Na výstavě v Bruselu se tehdy Pilsner Urquell čepoval do skleněného půllitru, jehož replika nese v rámci limitované edice Sklenice s příběhem číslo 3/6.

Příběh čtvrtý: V rukou jazzové legendy (1965)

Psal se březen 1965 a do Čech zavítala poprvé a naposledy jazzová legenda Louis Armstrong, jehož koncert byl tehdy v pražské Lucerně beznadějně vyprodán. Během své návštěvy Československa ochutnal Armstrong specialitu české kuchyně – knedlo-vepřo-zelo a nevynechal ani proslulé pivo PilsnerUrquell. Slavnou návštěvu připomíná č. 4/6, tedy replika sklenice, ze které Satchmo plzeňské pivo ochutnal.

Příběh pátý: Pouze pro slavnostní příležitosti (1985)

Ani tísnivá politická a hospodářská atmosféra komunistického Československa zcela nezabránila mezinárodním úspěchům originálního ležáku Pilsner Urquell. V roce 1985 se poprvé od konce druhé světové války podařilo vyvézt do zahraniční více než půl milionu hektolitrů vynikajícího plzeňského pivaao dva roky později získal plzeňský ležák v Bruselu zlatou medaili mezinárodního institutu pro výběr kvalitních výrobků Monde Selection. V této době se pivo Pilsner Urquell čepovalo při slavnostních příležitostech do charakteristicky buclaté sklenice na nožičce s č. 5/6.

Příběh šestý: Elegantní, ale pevná a velmi odolná (2005)

Sérii historických sklenic doplňuje moderní sklenice Goblet s č. 6/6. Příběh tohoto elegantního, přesto velmi pevného a odolného skla se píše od roku 2005. Od té doby totiž sklenice v sedmi různých velikostech od 0,2 litru do jedné pinty (cca 0,6 litru) úspěšně reprezentuje značku Pilsner Urquell po celém světě.

Kolekce pivních pohárů a sklenic je utříbenou sbírkou reprezentativních kousků, která milovníkům piva a sběratelům připomíná v šesti milnících slavný příběh plzeňského pivovaru a naší nejúspěšnější pivní značky. Celou sérii či kteroukoliv ze sklenic i s jejím příběhem vytištěným na dárkovém balení si mohou zájemci zakoupit v prodejnách PilsnerUrquell v Plzni a v Praze či na stránkách Plzeňského Prazdroje www.eshop.prazdroj.cz, při pořízení celé série či více kusů dokonce za sníženou cenu.

I pivní sklenice mohou mít příběh [p308]

3. ročník festivalu minipivovarů přinese tradičně skvělé pivo od sládků z malých, rukodělných pivovarů, samozřejmě večerní dobrou muziku a po celý den unikátní spojení s evropskými závody dřevorubců EUROJACK. Takže si zapište do diářů, pivních deníčků nebo klidně i za uši, že v sobotu 15. června vedou všechny cesty do JIHLAVY.

PROGRAM:

13:00 - 24:00 festival minipivovarů JIHLAVSKÉ PIVNÍ PÁBENÍ

V letošním roce na festivalu minipivovarů ochutnáme na padesát vzorků pivních speciálů především z ČR, ale také ze Slovenska, Irska, Skotska, apod. Čeká nás degustování čepovaného piva, bude také možnost zakoupení lahvového piva, na stáncích budou i pivní sběratelské kousky a především to

bude odpoledne plné vynikající zábavy při setkání přímo s těmi, kdo Vám ten dokonalý zlatavý mok vaří!

• Radniční pivovar, Jihlava

• Pivovar Urban ,Třebíč

• Rodinný pivovar Pacov

• Pivovar Richard, Brno

• Brew Dog, Skotsko (zastoupení Slovensko)

• Rodinný pivovar Bravůr, Loučná nad Desnou

• Pivovar Černý Orel, Kroměříž

• Pivovar Kozlíček, Horní Dubenky

• Prievalský pivovar Sandorf, Slovensko

• Pivovar Hellstork, Senica (SK)

• Lucky´s Pub, Třebíč (pivo Löbl - Radniční minipivovar Jihlava a Guinness)

• Pivovar U Hušků, Běleč nad Orlicí

• Pivní rozmanitost, Praha

• létající pivovar Nomád

• Svaz pivních turistů, Jihlava

• Pivovar Ruprenz, Uhřínovice u Jihlavy

13:00 - 18:00 kvalifikace EUROJACK

Eurojack je největší seriál dřevorubeckých závodů v Evropě! V sobotu odpoledne proběhne kvalifikace, které se zúčastní zhruba třicet závodníků z 6 evropských zemí. Do nedělního závodu pak nastoupí 10 nejlepších závodníků Evropy podle průběžného pořadí a 10 nejlepších závodníků ze sobotní kvalifikace. Diváci tak budou mít v nedělním finále možnost sledovat napínavý boj 20 špičkových dřevorubců o již druhé vítězství v České republice!

19:00 - 24:00 KONCERT

• AFT, Jihlava – punk-rock´n´roll

• LAURA A JEJÍ TYGŘI, Praha – rock

• CÉMUR ŠÁMUR, Vrchlabí – surf-experimental

• 100%-ONE HUNDRED PERCENT, Dolní Čermná – progressive-punk

• INDIENAMI, Třešť – indie rock´n´roll

Více informací naleznete zde: www.radnicni-jihlava.cz; Facebook: Jihlavské pivní pábení; Facebook: Radniční restaurace a pivovar Jihlava; www.eurojack.cz


Vážený pane Beneši,

české pivovarnictví dlouhodobě používá velmi náročný způsob senzorického hodnocení piva, který zůstává po celá desetiletí postaven na odkrytí vad z hlediska cizích vůní a chutí. Časopis Pivo, Bier & Ale jej používá při degustacích a testech piva s tím, že řada českých nebo moravských pivovarů musela během posledních let číst z naší strany velmi kritická hodnocení ležáků a speciálů. Naprostá většina z nich kritiku přijala, protože se pod ni podepsali výhradně profesionální degustátoři s dlouholetou praxí a degustační testy probíhaly podle jasně deklarovaných pravidel s tím, že zahrnovala porovnatelná data.

Takovýto přístup u článku Test mykotoxinů v pivu v čísle 5/2013 dTest naprosto postrádám.

Článek není podepsán, není v něm uvedeno jméno a příjmení, popřípadě vzdělání odborníků, kteří test zpracovali, není v něm uveden název a sídlo konkrétní laboratoře a není v něm popsána ani metodika testu. Naopak jsou v něm porovnávána zcela zavádějícím způsobem data z akreditované laboratoře VŠCHT s daty pořízenými u jiného subjektu. Pokud redakce dTest tyto informace nezveřejní, nelze článek Test mykotoxinů považovat za službu čtenáři, ale můžeme z toho vyvozovat, že jde o dobře zaplacený materiál typu public relation od některé lobby, která má zájem získat finační prostředky a dotace. Problém mykotoxinů se týká celého potravinářského průmyslu a v první řadě především bioproduktů.

Chceme-li hovořit pravdivě o stavu věcí, je nutno vycházet z věcných skutečností. Jestliže v Testu mykotoxinu v pivu uvádíte v položce "tolerované denní množství v litrech" u jednotlivých piv i více než 5 litrů, dovolte mi, abych se nad tímto doporučením čtenáři nebo méně zkušenému konzumentovi alkoholu pozastavil. Nevím, co by udělalo se čtenářem vypití pěti litrů nealkoholického piva, zkuste si to sami v redakci vyzkoušet, ale konzumace pěti litrů vámi kladně hodnoceného piva Primátor Double 24% s obsahem alkoholu 10,5 procent na sobě netestujte Mohu vám garantovat, že způsobí velmi těžkou otravu alkoholem! Je to stejné, jako když doporučíte svým čtenářům usušit kočku v mikrovlnné troubě.

S pozdravem

Pavel Borowiec

šéfredaktor Pivo, Bier & Ale


«« « Strana 25 z 41 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

Islám v ČR nechceme Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň