Pivní blok
Pivní blok
Výzkum veřejného mínění
[pátek, 8. srpen 2008]
Jsem již několik měsíců registrován na serveru, kde se zúčastňuji průzkumu veřejného mínění. Zatím to vždy byly nudné výzkumy mobilních operátorů, případně pro lidi, co plánují v brzké době koupit nový automobil.
Dnešní výzkum však byl o pivu. Po první odpovědi na otázku Kupujete si Vy osobně v obchodech lahvové nebo plechovkové pivo pro svou potřebu?
- Ano, pouze lahvové pivo
- Ano, pouze plechovkové pivo
- Ano, lahvové i plechovkové pivo
- Ano, ale nekonzumuji ho
- Nekupuji / nekupuji v obchodech,
kdy zaškrtávám první odpověď, jsem byl vpuštěn do druhého kola, kde se ptají: Jaké značky lahvového nebo plechovkového piva si v obchodech Vy osobně kupujete pro svou potřebu? Možno více odpovědí
- Pilsner Urquell
- Gambrinus
- Radegast
- Velkopopovický Kozel
- Radegast Birrel (nealkoholické)
- Jiná značka, prosíme upřesněte
Samozřejmě poctivě zaškrtávám poslední možnou odpověď a upřesňuji několik značek. Bohužel nestal jsem se vyvoleným a bylo mi odepsáno: "Děkujeme za Váš zájem o výzkum. Jak jsme již psali v úvodním dopise, tento výzkum je určen pouze pro specifickou skupinu uživatelů a podle Vámi zadané odpovědi bohužel neodpovídáte výběrovým požadavkům."
Nejsem tedy součástí specifické skupiny, ale jsem zvědavý o co v tomto průzkumu (jistě zadaném firmou SABMiller). Registruji se tedy ještě jednou a tentokrát si hraji na správného konzumenta. Volím značku Gambrinus a jsem si jistý, že tentokráte postoupím do dalšího kola, ale není tomu tak. Že bych měl volit plechovky?
Zkouším tedy třetí registraci. Volím plechovky i lahváče a měním značku, že by byl výzkum zaměřen na nealkoholické pivo? Tak ne Birell a plech také nezabral.
V dalším pokusu jsem pro jistotu zaškrtl všechny značky a byl jsem vpuštěn dál. Sláva.
Na otázku Jakou značku lahvového nebo plechovkového piva si v obchodech Vy osobně kupujete pro svou potřebu nejčastěji? Odpovídám Gambrinus a hned další otázka, která zní Kolik lahví či plechovek piva značky Pilsner Urquell kupujete v průměru za 1 týden? mě přesvědčuje o tom, že dnešní výzkum je zaměřen na prémiovou značku Plzeňského Prazdroje.
Jsem nadšen z postupu a uvádím (nepravdivě) 20 ks 0,5l lahví či plechovek a pro jistotu jednu třetinku. Další otázka zní Motivovalo by Vás obdržení nějakého dárku k nákupu většího množství lahvového piva Pilsner Urquell než doposud kupujete? Jsem takový, jakého mě (respondenta) chtějí mít a nechám se určitě motivovat.
A když už se nechám motivovat, tak je na mě vybaleno osm druhů dárků, které mám zhodnotit formou od velmi se mi líbí až k vůbec se mi nelíbí. Podívejte jaké předměty pro podporu prodeje pro nás/Vás Plzeňský Prazdroje připravuje:
U každého dárku ještě musím zodpovědět na otázky:
- Co se Vám na tomto dárku líbí?
- Do jaké míry se Vám tento dárek zdá být unikátní?
- Jak se podle Vás tento dárek hodí ke značce Pilsner Urquell?
- Kolik podle Vás stojí tento produkt, když byste si ho chtěl(a) normálně koupit?
- Zúčastnil(a) byste se akce, kde byste s nákupem určitého množství lahvového piva Pilsner Urquell získal(a) tento produkt jako dárek zdarma?
- Kolik lahví piva Pilsner Urquell byste byl(a) ochotný(a) zakoupit, pokud byste tento produkt dostal(a) jako dárek k nákupu?
- Motivoval by Vás tento dárek k nákupu většího počtu lahví piva Pilsner Urquell, než jste měl(a) původně v úmyslu?
- Jaké množství lahví piva Pilsner Urquell byste byl(a) ochotný(a) zakoupit navíc, pokud byste tento produkt dostal(a) jako dárek k nákupu?
- Koupil(a) byste si x lahví piva Pilsner Urquell, pokud byste k nákupu dostal(a) tento produkt zdarma?
- Motivoval by Vás tento dárek k nákupu piva Pilsner Urquell, pokud jste původně chtěl(a) zakoupit pivo jiné značky?
Samozřejmě volím převážně kladné odpovědi, když už jsem součástí specifické skupiny.
Další část výzkumu, otázka 97 zní: Nyní Vám popíšeme několik druhů promočních akcí spojených s nákupem piva. U každé akce prosím uveďte, do jaké míry by Vás motivovala pro nákup většího množství piva než běžně nakupujete. Pro všechna hodnocení použijte škálu od 10 do 0, kde 10 znamená „maximálně by mne motivovala“ a 0 znamená „vůbec by mne nemotivovala“.
Jak by k většímu nákupu piva motivovala akce Vás? Vyberte si z možností a můžete se vyjádřit v diskusi.
- kup 10 piv a získej klobásu / chipsy koření
- sbírej body za nákup a vyber si dárek z katalogu
- kup 10 piv a získej kupon na 10% slevu na další nákup stejné značky
- kup 10 piv a získej 10% slevu
- letáková akce na pivo – nižší cena za lahev
- kup 18 piv a získej další 2 piva zdarma
- udělej nákup v prodejně celkem za 200 Kč, který obsahuje min. 5 piv a získej dárek (u pokladny nebo na informacích)
- za nákup 10 piv získáš od promotýmu v prodejně dárek + ochutnávka promovaného piva
- speciální multibalení s hodnotnějším dárkem uvnitř za vyšší cenu
- kup 10 piv a získej plechovku piva stejné značky
- kup 9 piv a získej další 1 pivo zdarma
- kup 10 piv a získej dárek přímo na prodejně zdarma (u pokladny nebo na informacích)
- spotřebitelská soutěž – pošli 10 SMS s kódy pod víčky a získej dárek (garantovaná výhra – min. tapeta na mobil, tričko, čepice apod.)
- spotřebitelská soutěž – pošli 10 vršků a získej dárek (garantovaná výhra)
- multibalení 10 piv za standardní cenu + dárek uvnitř
- multibalení 10 piv, kde je 1 pivo zdarma“
- za nákup 10 piv získáš od promotýmu v prodejně dárek
- multibalení 10 piv za standardní cenu + kupon na 2 čepovaná piva do hospody
- sbírej body za nákup, odpověz co nejpřesněji na tipovací otázku a 3 nejlepší získají zdarma pivo na rok (365 piv), navíc každý k nákupu 10 piv získá drobný dárek(propiska...)”
- kup 10 piv a získej stírací los s výhrou (nevyhrává každý, větší hodnota cen)
- spotřebitelská soutěž – pošli 10 SMS s kódy pod víčky a MŮŽEŠ získat atraktivní výhru (TV, zájezd apod. – nevyhrává každý)
Tak co, jak byste odpověděli Vy a jaký dárek byste si z produkce značky Pilsner Urquell vybrali? Možná se s něčím brzy setkáme v obchodech.
autor: Chody | Blok 23:20 [permalink] [comments: 11]
Tak nám zavreli Karl Beer-a
[úterý, 22. červenec 2008]
Po dlhšej dobe som toto leto znova plánoval návštevu dvoch našich minipivovarov na južnom Slovensku. Šurany a Komárno.
Mojím dobrým zvykom je najprv si tam zavolať a preveriť otváračku, sortiment.....
A učinil som tak aj teraz.
Šurany - pohoda
Komárno – nikto to nebral.... tak som skúsil web – nedá sa pripojiť k serveru....
Po 2 dňoch som skúsil ešte raz a teraz mi to pre istotu povedalo, že volám neexistujúce číslo...
Prepadli ma čierne myšlienky, síce som ich v zápätí zahnal s tým že to nič nemusí znamenať, lebo pevné linky mohli zrušiť z dôvodu nenažratosti Telekomu a mobilné číslo som nepoznal. A web mohol byť v rekonštrukcii, to sa stáva.
Poslednú sobotu sme si s manželkou a synom spravili malý výlet do našich južných končín a tam sa mi k môjmu sklamaniu potvrdila „černota“ o zavretí minipivovaru.....
Cedulka: ZATVORENÉ – PREVÁDZKA ZRUŠENÁ spolu s totálnym chaosom vo vnútri mi boli jasným dôkazom.
Takže ak ste nestihli niekedy ochutnať komárňanského Karl Beer-a máte smolu..... A verte, že bol výborný...
bol a už nebude....
A prečo Vám to sem píšem? Veď Vás to vôbec nemusí zaujímať – nejaký zatvorený slovenský minipivovar....
Keď už pre nič iné, tak aspoň preto, aby som vyjadril svoju ľútosť. Ľútosť na tým kam smeruje naše pivovarníctvo.... „DO KYTEK“
PS: Neodpustím si malé rýpnutie do pánov PŽ a JJ. Vy ľutovať nemusíte, vám aspoň zmizol jeden riadok zo zoznamu nepitelných pív. Ale nám patokopijcom bude chýbať.. :-)
autor: Libor | Blok 13:37 [permalink] [comments: 32]
Sejdeme se v Nepomuku
[čtvrtek, 17. červenec 2008]
Minulou sobotu se v Nepomuku na náměstí konal koncert kapely Olympic. Na "starém" Jandovi jsem ještě nebyl, takže volba byla jasná. Přes den vydatně prší, ale k večeru se počasí umoudřuje a náměstí se zaplňuje. Samozřejmě nechybí stánky s občerstvením, ale dnes si pivo nedávám. Stany, pod kterými se nacházejí výčepy, nesou jednoznačné označení - G a PU. Předkapela Hever není nic moc, ale Olympici to je jiná káva. Tady je vidět profesionalita v tom nejlepším slova smyslu. Je znát, že v hudební branži nerozhoduje reklama, ale kvalita. Škoda, že tomu tak není také u piva.
Přesně za týden, tedy již tuto sobotu (19.7.2008) se na tom samém náměstí budou konat tradiční nepomucké pivní slavnosti, tentokráte s novým pořadatelem o.s. NEPAL (NEPomucká ALternativa). Počasí není v těchto dnech zrovna přívětivé, ale já věřím, že místní rodák sv. Jan Nepomucký nedá facku nově pojatým slavnostem, stejně jako nezklamal příznivce Olympicu.
Ale i kdyby s námi počasí rozahrálo mokrou hru, jsem rozhodnut nepodlehnout a třeba s deštníkem v ruce vyrazit. Vždyť, kdy jsme mohli na Nepomucku ochutnat na dvacet značek piv na jednom místě. No a snad pořadatelé nebo i pivovary nezaspí a přivezou nějaký ten stan...
Z webových stránek slavností se dozvídáme, že by nás měla čekat piva z těchto míst České republiky: Humpolec, Rakovník, Třeboň, Svijany, Kout na Šumavě, Plzeň, Nová Paka, Železná Ruda, Stříbro, Žatec, Malý Rohozec, Polička, Dobřany, České Budějovice, Protivín, Jihlava, Velké Popovice, Strakonice, Chyše a původem z Plzně. Měla by být i nějaká muzika, samozřejmě občerstvení a vstup zdarma. Stejně jako je prý zdarma účast pro pivovary. Nebo se mýlím?
Možná si říkáte, proč dělám zrovna těmto slavnostem agitku. Vězte tedy, že Nepomuk je nejbližší město a místo, kde se PS konají (či kdy konaly). Byl jsem účasten prvního ročníku a pak snad deset let nevynechal. Až když se pořadatelství ujali páni od Švejka a změnili koncept akce na hudební festival pod záštitou PPas. Proto jsem rád, že se snad podaří oživit duch klasických PS a možná i přidat něco ze současnosti. Uvidíme.
Já držím pořadatelům palce, aby vše proběhlo tak, jak má a ještě jednou bych poprosil patrona města o schovívavost.
Svatý Jene z Nepomuku, drž nad námi pivaři v sobotu ruku...
autor: Chody | Blok 18:58 [permalink] [comments: 11]
Kam s nimi?
[úterý, 15. červenec 2008]
Právě tahle otázka mě napadla, když jsem odnášel další krabici s lahvemi na zahradu na chatku. Nějak se mi zdejší prostory začínají zmenšovat, resp. místo zabírají další basy a krabice, ve kterých je umístěna moje sbírka "současných" pivních lahví. A je vůbec důstojné mít vystaveno jen cca 10% sbírky? Situace tedy začíná být už pomalu neudržitelná. Touto cestou bych Vás, čtenáře PI, chtěl požádat o radu a odpověď na otázku Kam s nimi?
1) Vystavení v restauraci
O této možnosti sním již několik let. Kdyby se našel podnik, který by chtěl jako dekoraci vystavit tyto lahve, byl bych tomu velmi rád. Problém však spočívá v tom, že preferuji vystavení celé sbírky (která se může do budoucna rozrůstat), nebo alespoň dle druhu lahví (tedy Euro, NRW, jiné).
Dále požaduji podnik, kde točí dle mého dobré pivo, nejraději bych nějaký minipivovar nebo hospodu, kde piva průběžně střídají na tzv. "čtvrté" pípě, zkrátka takový, kde mají dobré pivo rádi. Žádné G, PU, S, K!
Na majiteli či provozovateli restaurace pak samozřejmě zůstává starost o pořízení výstavních prostor - vitrýn, poliček apod.
a) Restauraci bych sbírku dal jako dar (snad jen nějaké to pivko, co říkáte?) s tím, že si ji již budou rozšiřovat sami
b) Sbírka by nadále zůstala v mém vlastnictví a já bych ji rozšiřoval s tím, že jednou za čas by restaurace dostala novou zásilku, kterou by vystavila
2) Prodej
Další možností je prodej celé sbírky někomu, kdo mě přesvědčí o tom, že sbírku bude nadále rozvíjet. Potom by cena byla 3Kč/láhev.
3) Aukce
Sbírka bude nabídnuta v nějaké aukci na internetu, ale zatím s tím nemám žádné zkušenosti.
4) Zrušení
Tuto cestu bych volil velmi nerad a v úplné krajní nouzi. Spočívala by ve vrácení vratných lahví a v odevzdání do sběru těch ostatních. Což by mi bylo moc líto, ale co by se dalo dělat.
Ve všech případech budu samozřejmě pokračovat ve sbírání současných pivních lahví, ale už jen virtuálně. Tedy pořízení fotky a předání lahve restauraci, sběrateli či její navrácení do oběhu.
Tož včíl raďte vážení čtenáři. Majitelé a provozovatelé restaurací a pivovarů pak zvažte všechna pro a proti mé nabídky. Myslím si, že by to byla zajímavá dekorace Vašeho podniku. Já bych byl nesmírně rád, kdyby moje sbírka nakonec skončila v dobrých rukou (... krále Miroslava).
autor: Chody | Blok 20:46 [permalink] [comments: 20]
Úvaha o fotbalu a pivu ...
[neděle, 6. červenec 2008]
K sepsání tohoto příspěvku mě přivedla jedna malá "epizodka". Mimo piva je mojí další vášní i fotbal. Fotbal má spousty úrovní i podob - nehodlám psát o naší reprezentaci, ani lize. Nehodlám psát ani o amatérském fotbale a o jeho úrovni, nehodlám psát o hráčích ani o trenérech. Budu psát o jednom malém klubu a akci, kterou uspořádal a příhodě, kterou jsem zažil.
Jsem fanouškem místního klubu (snad se funkcionáři neurazí, že budu konkrétní) - jmenuje se TJ Slavoj Moravany. A tento klub má družbu s jistým slovenským týmem a jednou za čas se sejdou, zahrají si fotbálek a pak spolu trochu popijí a poveselí se. Ne jinak tomu bylo i letos. Po zápase místní uspořádali "Letní noc" a na čepu bylo moje zamilované Kněžihorské. Věřte mi, bylo opravdovým požitkem sledovat reakce konzumentů (jen pro ilustraci - v Moravanech se na soutěžních i jiných utkáních běžně čepuje Staropramen, mají zde 2 hospody - v jedné opět Staropramen a v druhé Gambrinus) uvyklých konzumaci svých obvyklých značek, jak přijímají pivo z pod Kněží hory.
Pokusím se heslovitě sepsat pár postřehů:
1) Konzumenti se logicky rozdělili na 3 tábory - chutná - nechutná - váhající.
2) Samozřejmě se čepovalo do plastových kelímků, ale několik "vyvolených" pilo ze skla. Reakce kamaráda, když uviděl obsah mého půllitru: "To pivo je jakési kalné - ty piješ kozinu?!" (Pozn. kozina je místní název pro kombinaci piva a žluté limonády v germánských zemích nazývanou RADLER).
3) Bratrům (berte prosím upřímně) Slovákům pivo velmi chutnalo.
4) A teď to hlavní - fronta na pivo a jeden útržek dialogu:
"Normální pivo nemáte?"
"Ne, máme jen Kněžihorské."
"Hm, tak mně teda dejte dvě!"
Věřte mi, že v tu chvíli jsem se hodně smál (pod vlivem pár Kněžihorských a pár slivoviček vypitých s vedoucím A mužstva (Petře ty tvoje trnky neměly chybu)). Ale pak mi to začalo vrtat hlavou a teď mi to nedá spát.
Halasíme do celého světa, že jsme národ pivařů, a že pivu rozumíme. Reklamy na nás chrlily slogany jako - dobrý ležák nespěchá - náš ležák zraje 70 dnů - ... Je to pravda v době HGB a CK tanků?
Studie zabývající se návyky konzumentů nás ujišťovaly, že český pivař je ten nejkonzervativnější na světě - že se nikdy nestane, že by jste přišli do hospody či baru a chlapi tam popíjeli lahváče... Že preferujeme piva plzeňského typu, že si na nás nadnárodní giganti nepřijdou. Že u nás se vždy bude pít dobré čepované pivo, atd. atd. atd.
Je tomu opravdu tak?
Taky dostáváte při čtení bodů číslo 2 a 4 lehké mrazení?
Post Scriptum:
Vím, že zde máme spousty malých pivovarů s kvalitní produkcí - vím, že každý z nás preferuje "svojí" značku. Věřte mi, že jsem tuto úvahu nepsal jako filipiku proti gigantům, ale jen jako úvahu o českém pivaři.
autor: Moro | Blok 10:07 [permalink] [comments: 7]
Pivovarské muzeum Plzeň
[sobota, 5. červenec 2008]
Předsváteční páteční odpoledne lákalo k nějaké té kultůře. Zjistili jsme, že Plzeňské historické podzemí bylo prozatím ušetřeno naší návštěvy. Vyrážíme tedy a přijíždíme za pět minut dvanáct, poslední prohlídka začíná v 16:20. Ještě když jedeme okolo, lákají nás poutače. Ale když přicházíme ke dveřím, nikde nic a zamčeno - je 16:15. Takhle si tedy provozovatelé podzemí váží zákazníků. Škoda.
Auto je už ale za patřičný poplatek zaparkované na dvě hodiny a za rohem se nachází Pivovarské muzeum, kam nakonec směřují naše kroky. Lituji, že jsem si zapomněl foťák. Už jsem tu jednou kdysi byl a bylo by jistě co Vám přiblížit i obrazem. No nic. Zakupujeme vstupenky (á 80 Kč), fasujeme průvodce ve formě brožury a už můžeme vyrazit na pouť do historie pivovarnictví. Ke každé vstupence dostáváme pivní známku (viz. foto), za kterou můžeme dostat třetinku Pilsner Urquell v restauraci Na spilce v areálu pivovaru Plzeň nebo v Šenku na Parkáně, který těsně sousedí s muzeem.
K čemu sloužily pivní známky
Pivní známky byly používané v pivovarech především v průběhu druhé poloviny 19. a první poloviny 20. století pro odběr tzv. deputátního piva. Známky dostávali zaměstnanci pivovaru při nástupu do práce a během dne si mohli proti známce vyzvednout pivo ke konzumaci a občerstvení; nebo si na známky vyzvedávali pivo domů. Hodnoty pivních známek byly zpravidla 1 nebo 1/2 litru. Na známkách býval vedle objemu uveden i vydavatel, kterým mohl být buď pivovar nebo sládek. Pivní známky jsou dnes řazeny mezi tzv. účelová platidla vedle chmelových známek, známek na chléb, obědy, mléko atd. a jsou hledaným sběratelským artiklem.
Tolik letáček, který jsme dostali k známkám. Také se Plzeňský Prazdroj mohl držet tradice. Asi by jej ale ty dvě deci zruinovaly... Ještě jsem si všiml, že možnost fotografování je zde oceněna rovnými 100 Kč, alespoň mě tolik nemrzel ten zapomenutý foťák :)
Co o Pivovarském muzeu píše letáček Plzeňského Prazdroje?
Jako zázrakem se v Plzni zachoval jeden právovárečný dům ve své autentické podobě. Dům je stavební památkou světového významu a právě v něm sídlí Pivovarské muzeum, jediné odborné muzeum svého druhu v Čechách. Expozice vypráví příběh piva od starověkých počátků až do nástupu průmyslové velkovýroby. Jak se pivo vyrábělo přímo v právovárečných domech, v jakých hospodách se čepovalo, z čeho se pilo a k čemu bylo inspirací. Součástí muzea jsou zachované středověké hradby, sklepy se středověkou studnou, sladovna i typický městský dvorek. Část expozice je věnována pivovarským řemeslům, cechům, pivním nádobám, hospodám i kuriozitám.
I když je Pivovarské muzeum v majetku Plzeňského Prazdroje a dle toho to také vypadá - je zde propagován zejména Plzeňský Prazdroj, resp. Pilsner Urquell, stojí návštěva muzea za to. A příště klidně tu stovku za foťák obětuju. I když mezi námi, ono není problém fotit i bez...
Doplním tedy snad jen kontakt:
Pivovarské muzeum, Veleslavínova 6, 301 14 Plzeň, tel./fax: 377 235 574, 377 224 955, e-mail: muzeum@pilsner.sabmiller.com
Otevírací doba:
Denně 10-18 hod. (duben-prosinec) a 10-17 hod. (leden-březen)
autor: Chody | Blok 00:03 [permalink] [comments: 1]
Jak jsem neudělal pohankové pivo
[pátek, 4. červenec 2008]
Již několik let jsem se zabýval myšlenkou, že bych mohl udělat Valašské pivo, které by nebylo Valašské jen podle názvu a místa vzniku, ale i v chuti.
Nechtěl jsem jít cestou ovocných trestí – viz švestkové pivo ze Štramberka, ale jen na základě přírodních surovin. Udělat ovocné pivo, kde by při kvašení byly použité švestky, nebo jít na to jinak? V roce 2005 se mé myšlenkové pochody zastavily na pohance. Ano pohanka, pohančená kaše – to je typicky valašská surovina a jídlo z ní. Jen jsem věděl, že pohanka je velmi nevhodná na rmutování a na zcezování. Co s tím? Rozhodl jsem se pro kompromis – tak jak u většiny pšeničných piv – poměrný díl pohanky a sladovaného ječmene – tak někde okolo 50% z obou surovin.
Zkusil jsem o tom hovořit s majitelem BONu, ale o experimentech tohoto typu se se mnou odmítl bavit. A tak zatím zůstal tento nápad v šuplíku.
A ejhle – Zábřežský pivovar udělal první pohankové pivo u nás (a možná i na světě). Připadám si tak trochu jako Jára Cimrman na úřadě pro patenty. A navíc jejich pohankové je ze 100% pohanky. Jakým způsobem došlo ke rmutování?
No nic – zajel jsem okoštovat. A jaké je?
Barvy i konzistence broskvového džusu, chuť velmi nezvyklá - navinulá, osvěžující, tak jak jsem zvyklý u pšenic, jen místo ovocných esterů je cítit pohanková kaše. Zpočátku nedůvěra při pohledu, poté nezvyklá chuť k níž jsem po prvním doušku nenašel vztah a byl jsem přesvědčen, že jako druhé si dám pivo standardní produkce.
Ejhle - i druhé bylo pohankové - zapil jsem se do něj a litoval, že nemám s sebou PET "nadoma" a obsluha také žádnou neměla. Snad při mé další návštěvě ještě pohanka bude - výborná práce, ale nechtěl bych být u vaření - jak dlouho šla sladina přes cíz?
A cena? 32,- Kč za 0,5 l – nejde o žádný ležák, ale o výborně pitelnou a na svou stupňovitost i docela plnou osmičku.
Kdo to má blízko, tomu doporučuji návštěvu jak za pivem, tak za skvělou (zážitkovou) kuchyní a citlivě zrekonstruovaným interiérem i exteriérem zámku. Jen na jedno je potřeba se připravit. Zdejší ceny nejsou nízké, ale občasná návštěva vám také díru do peněženky neudělá.
Tož tak …
autor: Roman Holoubek | Blok 08:57 [permalink] [comments: 5]
Pardál
[pondělí, 30. červen 2008]
Zdravím,
chci se zeptat jak vám chutná Pardál od Budvaru. Myslím si, že je to celkem dobrý tah pivovaru zapojit do výroby piva konzumenty a podle jejich názoru na chuť vařit dobrou desítku, která se vyznačuje svou hořkostí. Mně tedy chutná více než 10 Budvar.
Budějovický Budvar, n.p. se rozhodl jít proti tomuto trendu a obohatit českou pivní kulturu o pivo s novou, originální chutí, která by vyhovovala hlavně klasickým českým pivařům. Proto při vytváření svého nového výčepního piva přizval ke spolupráci samotné pijáky - tedy ty, kteří mají pivo rádi a s jeho konzumací mají zkušenosti. V pivovaru se několik měsíců testovala a ladila vůně, barva i chuť nového piva.
autor: hackerborbi | Blok 22:32 [permalink] [comments: 16]
Zapište si do bloku
[úterý, 24. červen 2008]
Už nějaký čas přemýšlím o tom, že by bylo dobré dát větší prostor Vám, vážení čtenáři Pivního.infa, abyste mohli rychle napsat Váš názor týkající se piva. Dosud jste mohli psát do sekce Co je nového? a Co je na čepu?, což se hodí ale spíše na hodně krátké zprávičky.
Proto jsme pro Vás připravili formát BLOGu. Osobně nemám toto pojmenování rád a vlastně ani nevím, o co přesně jde. Takže místo blogu jsme vytvořili tzv. Pivní blok. Jak bude fungovat?
Názory do Pivního bloku bude moci psát každý, kdo se zaregistruje (nebo samozřejmě, kdo je již zaregistrován) na Pivním.infu.
Po přihlášení již můžete v levém menu (pod Vašimi údaji) najet na Administrace/Vložit a kliknout na Pivní blok. Zobrazí se dialogové okno a už můžete psát.
Nadpis, text není třeba nijak blíže specifikovat, záleží jen na Vás. Kategorii máte přednastavenou a její název je stejný jako Váš nick. Pivní blok Vám umožňuje vložit jednu fotografii. Fotografie by měla být ve formátu .jpg a její velikost by neměla přesáhnout cca 1 MB. Fotografii samozřejmě nemusíte vkládat.
Pokud máte fotografií více a obsáhlejší text, nic se neděje, jen prosím volte formu článku s tím, že mi text i foto pošlete mailem. V žádném případě bych nechtěl, aby Pivní blok měl nahrazovat články, na které jste již zvyklí.
Nakonec (po vyplnění políček Nadpis a Text) stačí kliknout na tlačítko Post a Váš pivní blok se nahraje do databáze a hned se publikuje. Odpadá tedy schvalování, které možná znáte odjinud.
Samozřejmě, že si ale vyhrazuji právo Váš příspěvek do Pivních bloků smazat či upravit (bude označeno) pokud: 1) bude užito nevhodných, urážlivých či vulgárních výrazů nesouvisejících s tématem; 2) se bude jednat o propagaci něčeho, co s pivem nesouvisí.
Na všechny Pivní bloky se dostanete z levého menu, kde je již připraven odkaz. Každý uživatel, který si u nás bude zapisovat do bloku, bude mít pak svoji adresu pivni.info/blok/nick, kde budou zobrazeny jen jeho bloky. Každému blokujícímu bude moci být změněna fotografie uvádějící jeho bloky, stačí ji jen zaslat mailem o poměru stran cca 540x140 pixelů.
Další novou funkcí je možnost vkládání akcí do Kalendária. Postup je stejný jako u bloků, jen kliknete na odkaz Vložit - Pivní akci. Zde bych prosil o dodržení dosavadního formátu. Pokud nevíte přesný začátek akce, pište 00:00.
Doufám, že jsme Vám Pivními bloky přišli vhod a už se těšíme na Vaše názory...
Pokud byste měli jakékoliv dotazy, neváhejte napsat do diskuse pod historicky prvním Pivním blokem, či na mail nebo icq.