Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní blok

Pivní blokZajímavá ochutnávka...

[úterý, 12. červenec 2011]

Sudánské pivo bylo ochutnáno v ČR! Byla to jeho první návštěva v Evropě... Kvalita: horší než mizerná. Chuť chmele prakticky žádná! Tohle pivo nejvíce ze všeho připomíná sladkou vodu...

White Bull Lager je pivo z pivovaru SSBL v Jubě. Dnes je toto město hlavním městem nejnovějšího státu světa. Jeho stáří je 5 dnů. Přejme Jižnímu Sudánu světlejší pivní zítřky...

(Prosím přijměte omluvu: degustátor musel být zamaskován, jeho tvář je ohyzdná, některé čtenáře /a hlavně případné nezletilé a děti/ by mohla psychicky narušit a zlomit)

Zajímavá  ochutnávka...

Online obchody s pivem

[čtvrtek, 7. červenec 2011]

Předem bych chtěl upozornit, že se nejedná o žádnou reklamu na níže uvedené obchody s pivem, žádného z majitelů osobně neznám a píšu je sem zde především pro ostatní případné zájemce o koupi piva z internetu...

Pvním obchodem je oficiální dovozce piva BrewDog do ČR a prodejce i např. piva Nogne O , Bryghus a další odddog - http://www.odddog.cz/

Druhým je prodejce výhradně českého piva, které není běžně k dostání v obchodech a to pivní shop - http://www.pivnishop.cz/

Do třetice , mnou odzkoušeným obchodem je pivo expres , který nabízí různá německá piva, většinou pšeničné - http://www.pivo-expres.cz/

Poslední , mnou ozkoušeným obchodem je dovozce belgického piva a to obchod http://www.proost.cz/ , můžu vřele doporučit, belgické pivo nabízí úplně jiné chutě, oproti českému

Našel jsem ještě na internetu obchod http://www.damsipivo.cz/ , ale z toho jsem ještě nic neobjednával, proto nevím, jestli třeba vůbec funguje.

Pokud ještě znáte další online obchody, prosím napiště je sem, rád je někdy ozkoušim

Online obchody s pivem

Oslavy 4. výročí založení pivovaru Belveder

[úterý, 5. červenec 2011]

V pátek 8. července a v sobotu 9. července 2011 od 14ti hodin proběhne na Horském hotelu Belveder v Železné Rudě oslava 4. výročí založení pivovaru.

Vyvrcholením oslavy bude křest nového světlého železnorudského ležáku ŠVEJK, které pokřtí plzeňský herec Přemysl Kubišta alias Švejk v pátek kolem

devatenácté hodiny. Hodinu předtím proběhne křest nové knihy Tomáše Cihláře s názvem Pošumavské pivovary. Kmotrou by měla být paní senátorka Jiřina Rippelová a kmotrem známý televizní moderátor pan Přemysl Čech.

Součástí křtů bude i autogramiáda, prodej knihy, reklamních

předmětů pivovaru Belveder. Živou hudbu zahrají skupiny Obšuka, Kůrovci, CK Švejk Šraml a Wyjou.

Účast přislíbily pivovary: U Rybiček ze Stříbra, Modrá Hvězda z Dobřan, Purkmistr z Plzně, Pivovar Kout na Šumavě a Pivovar Permon ze Sokolova.

Vstup a parkování zdarma.

Zájemci o noclehy mohou volat na 602 406 136 a nebo mailovat na adresu hotelgradl@email.cz

Je objednané i skvosté počasí, oproti minulým létům.

Srdečně zvou Strnadovi ze Šumavy

Oslavy 4. výročí založení pivovaru Belveder

autor: Belveder | Blok 13:06 [permalink] [reaguj]


Slánská desítka

[pondělí, 4. červenec 2011]

V pivovaru Antoš ve Slaném, který si mezi pivaři ve své kraťounké novodobé historii stačil vybudovat velice slušné renomé, vyslyšeli volání některých pivařů po lehčím letním pivu.

V letáku „10° od Antoše už vystrkuje růžky!“ pivovarští uvádějí, že dne 14. 7. od 14:00 hodin bude možné nejen ochutnat slánskou desítku, ale i zúčastnit se soutěže o její název o celý sud tohoto piva, které je dle pivovarských „po čertech dobré“!

Jde tuto výzvu vůbec nevyslyšet?

Slánská desítka

autor: Rosťa | Blok 14:17 [permalink] [comments: 2]


Sváteční exkurze v Bernardu

[pátek, 1. červenec 2011]

Republika Ovipistán domluvila v rámci své turistické akce "Herkules" (čti "Vysočina") exkurzi v Pivovaru Bernard v Humpolci na sváteční den 5. 7. 2011 od 10:00. Vzhledem k tomu, že je nás na tak velký pivovar poměrně málo, uvítáme další zájemce, kteří by naši skupinu rozšířili (a tím taky snížili cenu na osobu :-) ). Na případný zájem můžu reagovat dnes do 15 hodin na e-mailu pavel@ovipistan.cz, nebo se prostě potkáme v úterý před desátou přímo u pivovaru.

Milovníky dobrého piva zdraví předseda vlády Republiky Ovipistán

autor: Kari | Blok 08:53 [permalink] [reaguj]


Podkováň a Broumov v hostinci U Vodoucha

[středa, 29. červen 2011]

Podkováň na čepu pouze v hostinci u Vodoucha! Toto pivo můžete exkluzivně ochutnat pouze v hostinci u Vodoucha nebo v Černokosteleckém pivováře. Určitě neváhejte a přijďte ochutnat.


hAha!

[pondělí, 27. červen 2011]

Raději snad bezpřívlastkový deník Aha! otestoval nealkoholická piva. Čtenáře zaujme už jen ten podivný jazyk. „Alcoholfree pivo", to se toleruje snad jen v Aha a níž...

Termínová rozcvička pro neznalé čtenáře: "Říz – Schopnost piva osvěžita dodat touhu napít se znovu."

Aha...

Co se týče výsledného pořadí, tak Lobkowicze na prvním místě snesu, Bavaria by klidně mohla být ještě poslednější. Trochu mě mrzí výsledek Bernarda. Podle mě má pitelnost naopak vysokou. Ale dobrá, hodnotící lze považovat za důvěryhodné. Jenže, na druhou stranu – hodnotí se něco jako pitelnost i u normálních ležáků? Pokud ano, proč se vítězové degustací tak často míjejí s mými kritérii pitelnosti?

Ještě jednou zpátky k nealko Bernardovi - vyčítat mu obohacování sirupy je tedy hrubě mimo mísu (řekl bych snad skrz nohavici rovnou do boty).

Heinekenovskému nealkopivu Fríí se dostává zdrcující kritiky. Podle autora je totiž tak moc průměrné, až se dostalo na chvost. Zajímavá matematika.

"Jedinou předností piva je to, že mu není co vytknout." hAha!

autor: jiri.kana | Blok 22:45 [permalink] [comments: 1]


Pivovar Bašta se bude rozšiřovat

[pondělí, 27. červen 2011]

Pivovar Bašta se bude rozšiřovat!!!

Po dlouhém čekání pronajmout si prostory v sousedícím baráku se na nás konečně usmálo štěstí a pivovar se bude rozšiřovat o pivní museum s posezením.

Termín otevření neznám přesně ale do konce prázdnin to bude určitě otevřeno.

autor: bašta | Blok 17:27 [permalink] [reaguj]


Zlý Časy pro nekuřáky

[pondělí, 27. červen 2011]

Holdování požitku kouření tabáku na veřejnosti, v hospodách, či všude tam kde se nacházejí i nekuřáci je problematické. Dým, pro kuřáka tak lahodný, jednoznačně nepříjemně, nevhodně a zdraví škodlivě atakuje v prostoru přítomné další spoluobčany ať už tím, že jsou nuceni jej vdechovat nebo tím, že nevhodně „aromatizuje“ jejich ošacení, vlasy i pokožku, vytváří obtížně průhlednou clonu či může i obtěžovat zápachem. Protože co jednomu voní, druhému může nevonět. Vzduch potřebujeme všichni, bez něj jsme za pár minut u Manitoua, který dle tradice dal lidem mj. i tabák. Řešení složité situace, jak s kouřením ve veřejných prostorách naložit tak, aby byli spokojeni všichni, tak aby všichni byli ohleduplní ke všem, se zatím moc nedaří. Co je to za řešení, použijeme-li zákazy či segregaci, avšak na jiné se zatím nepřišlo…

Složitou situaci tuto rozhodly se Zlý Časy řešit metodou pokusu a tím možná i omylu. Ve věci kouření přikročují Zlý Časy k následujícímu prázdninovému pokusu:

Po dobu července a srpna prohlašují Zlý Časy své vnitřní prostory za nekuřácké s tím, že kouřiti bude lze na otevřené letní zahrádce. Zlý Časy na tomto místě prohlašují, že nejde o akci proti kouřícím spoluobčanům, nýbrž o pokus. Prosíme tímto naše návštěvníky, aby nám poskytli zpětnou vazbu a to formou dobrovolného anonymního vyplnění dotazníku ohledně tohoto stavu. Protože nám však nejde o názory uživatelů internetu, nýbrž skutečných návštěvníků užívajících prostory hospůdky Zlý Časy, bude forma dotazníku nevirtuální a tedy nikoliv zde. Prosíme tímto každého ochotného návštěvníka naší hospůdky, aby přímo v hospůdce anonymně vyplnil tištěný dotazník ohledně nemožnosti kouřit ve vnitřních prostorách. Každý názor bude pečlivě zvážen a vaše názory určí, zda Zlý Časy, resp. jejich vnitřní prostory, zůstanou nekuřácké i po prázdninách.

Na tomto místě nám dovolte omluvit se kouřícím spoluobčanům za jistý úbytek komfortu z jejich hlediska a poděkovat za pochopení a ohleduplnost. I vaše názory v dotaznících nás přirozeně zajímají, čili prosíme i vás o jejich anonymní vyplnění. Žádný strach, jak správně řekl inspektor Clouseau: „…áno, áno, stará dobrá anonimita!...“

Sám pisatel tohoto příspěvku se považuje za tzv. kouřícího nekuřáka, tedy někoho, jehož průměrná se pohybuje někde mezi 1 až 3 cigaretami za týden. Před lety holdoval občasnému koketování s cigaretami Gitanes (než Frantíci Seitu prodali Španělům) ať už těm Internationales s uhlíkovým filtrem nebo i těm kratším, tlustším a bez filtru a zároveň zasněně naslouchá vzpomínání starších na kubánské cigarety Ligeros, jichž bylo lze zakoupiti, dokud jsme byli kámoši s Fidelem. Vypouštěti modravý dým, tiše, soustředěně, nespěchavě, patří k požitku klidného odpoledne na zahrádce u dobrého piva u některých přímo příčinně. Proto bude v dotazníku i místo na návrhy, jak byste zapeklitou situaci ohledně kouření v hospodě vyřešili vy ke spokojenosti kuřáků i nekuřáků.

Ještě dovolte upřesnění. Abychom předešli případným manipulacím výsledky v tom smyslu, že zástupce ať už kouřících či nekouřících přijde mnohokrát, dá malé pivo a vyplní hlasovací lístek, přistupujeme k následující úpravě. Hlasovat bude lze opakovaně při každé návštěvě. Hlasovací lístek bude mít však formu rubové strany účtenky a váha hlasu bude korespondovat s váhou procentuální útraty za sledované období. Tato úprava má jediný důvod: lépe reflektovat názory na kouření či nekouření vztažmo k ekonomické realitě Zlejch Časů. Děkujeme za pochopení.

Děkujeme za spolupráci a s provoláním: Za dobrý požitek z piva pro všechny! Vaše Zlý Časy

Čistě pro zajímavost. Dotazník bude obsahovat tyto jednoduše se tvářící otázky:

1. Křestní jméno

2. Rok narození

3. Město či čtvrť, ve které bydlíte

4. Vyhovuje Vám současný stav, kdy se uvnitř nesmí kouřit?

5. Proč?

6. Jak byste problém kuřáci versus nekuřáci řešili Vy?

7. Zde napište vaše připomínky, další návrhy, nápady

Zlý Časy pro nekuřáky

autor: Rosťa | Blok 16:29 [permalink] [comments: 85]


Sedmdesátiny pana prezidenta z pivního hlediska

[úterý, 21. červen 2011]

Jistě jste zaznamenali, že minulou neděli slavil pan prezident České republiky své 70. narozeniny. Připomeňme si při této příležitosti události v českých pivovarech právě roku 1941. Jelikož zuří peklo druhé světové války, nemůžeme předpokládat, že by se nějaký pivovarský provoz zrovna budil z porodních bolestí. Vždyť celé dvacáté století dalo vzniknout jen třem českým pivovarům (minipivovary let devadesátých nepočítám). V roce 1913 to byl pivovar Hlinsko v Čechách a za socialismu, pak Radegast v Nošovicích a Pivovar Most-Sedlec, kterému bylo spojení s nošovickým kolegou osudné :(

Zkusme tedy vyhledat na českém internetu, co se stalo v pivovarech českých zemí l.p. 1941? Událostí bylo jistě o mnoho víc, můžete doplnit dle libosti.

Uzavřen byl pivovar v Benešově nad Černou v jižních Čechách. Skladovací prostory pivovaru Břeclav byly na jaře poškozeny ničivou povodní. Zrušen pivovar v Čachrově. Zámecký pivovar v Rožmitále byl funkční do 18.3.1941. Zrušena sladovna v kutnohorském pivovaru. Pivovar v Častolovicích má výstav 3 303 hl. Mezi první podzemí, která byla připravována pro zbrojní výrobu, patří sklepy zámeckého pivovaru v Litoměřicích. Registrován chmel Lučan, klon odrůdy Žatecký poloraný červeňák. Pivovar Buštěhrad vystavuje 25 729 hl piva.

V hospodářském roce 1941/42 prodal pivovar Dalešice 5 261 hl piva a 1 273 hl sodové vody. Pivovar v Koutě na Šumavě měl v roce 1941 výstav 16 864 hl. Vznikla Dechovka Budvarka jako hudba budějovického pivovaru Budvar. V pivovaru Nová Paka je provedena nástavba kotelny, koupen a namontován vodotrubnatý kotel se zauhlováním a posuvným roštem, postaveny nové stáje pro koně se zasklepením i místností pro obsluhu, doplněn stav ležáckých sudů a pořízen domácí telefon s 10ti místními stanicemi. Ve velkopopovickém pivovaru se z reprezentačních místností stává zaměstnanecká jídelna. V pivovaru Vratislavice n.N. uveden do provozu nový parní kotel, kotelna byla komplexně zrekonstruována. Majitel pivovaru Polička Rudolf Witz ubit v koncentračním táboře. Pivovar Dobruška má výstav 6 636 hl a Rychnov nad Kněžnou pak 7 092 hl.

Mnohé pivovary do dnešních dní nevydržely. Pokud přežily válku, nepřál jim bolševik a jiné sešrotovala až konkurence let devadesátých, kdy padla rajonizace. Vím, že to byla špatná věc, že demotivovala pivovary, vždyť měly v podstatě odbyt zajištěný. Leč dnes se mi po ní v některých místech naší vlasti stýská. Co je to za návštěvu třeba druhého konce republiky, když tam pomalu neseženete místní pivo? Na druhou stranu mým komínovým pivovarem by byl plzeňský Gambrinus :(

Dnes se situace v regionech dle mého začíná zlepšovat, místní značky, byť skoro vždy společně s gigantem, jsou vidět na čepech restaurací (nebo je to tím, že více hledám a ty restauratéry, kteří se nechali koupit ignoruju?). V jednadvacátém století v Česku rostou jako houby po dešti především minipivovary, ale za těch deset let jsou už i první vlaštovky v podobě průmyslových pivovarů (Chotěboř či Tambor). Přejme jim mnoho úspěchů. Stejně tak přejme mnoho úspěchů a hlavně pevné zdraví našemu panu prezidentovi, panu Václavu Klausovi. Myslím, že laťku prezidentování nasadil hodně vysoko...

Foto

P.S.: Otázka na pana Ladislava Jakla (u něhož je přeci jen větší pravděpodobnost, že si PI přečte). Jaký vztah má pan Klaus k pivu? Někde jsem zaslechl, že je spíše na víno.

Ale, jak je vidět na následujících fotografiích, pivu se zřejmě nebrání...

Foto

Foto: Týden.cz

Foto

Foto: Právo | Jiří Jíra

Foto

Foto: Blesk.cz

Foto

Foto: Rambousek.wz.cz

autor: Chody | Blok 23:59 [permalink] [comments: 19]


Zmrtvýchvstání Pivovaru Podkováň

[pondělí, 20. červen 2011]

28. 6. 2011 od 18:00

První Pivní Tramvay na konečné tramvajové linky č. 11 na Spořilově v Praze 4.

a

Zlý Časy, Praha 4, Čestmírova 5.

autor: Regent | Blok 23:24 [permalink] [comments: 2]


U Stočesů: Přijďte ochutnat naše pivo

[středa, 15. červen 2011]

autor: pi | Blok 14:08 [permalink] [comments: 7]


Hledáme pivaře: casting na nový pořad TV Prima

[čtvrtek, 9. červen 2011]

Hledáme pravověrné pivaře tělem i duší pro nový televizní pořad TV Prima. Pojďte opustit na 28 dní zaběhané koleje svého života a vrhněte se na novou profesi, kterou jste nikdy nedělal. Pod vedením zkušeného učitele se naučíte dovednosti a znalosti nové profese, natrénujete patřičný styl a celkovou manýru. Je to výzva, která obohatí Váš život o dosud nepoznané, zajímavé a atraktivní povolání, poznáte nové lidi a na chvíli budete někým jiným.

Po dobu 28 dní je zajištěno ubytování, veškerý servis, kapesné, diety apod.

Pokud jste připraven/a podstoupit životní změnu a stát se někým jiným, přihlas se zde: http://www.iprima.cz/casting-na-novy-porad

autor: Barulina | Blok 14:12 [permalink] [comments: 22]


Test nových Krušovic 10°

[čtvrtek, 9. červen 2011]

PPE chystá na 22. června degustaci nové Krušovické desítky, a chce Vás, čtenáře PI, zapojit do výběru devíti vzorků, které se s novým výrobkem Heinekenu utkají.

Bude k tomu sloužit anketa, kterou naleznete zde...

Volte až 9 dalších piv. Systém neumožňuje pevné nastavení devíti možností, takže záleží jen na Vás, nicméně já sázím na Vaši solidnost...

autor: pi | Blok 12:17 [permalink] [reaguj]


Pivovar Bašta

[úterý, 7. červen 2011]

V pivovaru Bašta na Praze 4 mají na čepu vynikající tmavou pšenici.Rodinná atmosféra, krásná zahrádka a výtající loskuták Gusta.

Pivovar Bašta

autor: bašta | Blok 17:33 [permalink] [comments: 5]


Citron v pšenici, aneb jak jsem si naběhl

[úterý, 7. červen 2011]

V sobotu jsem si naplánoval výlet do Brna, kde jsem chtěl navštívit nový minipivovar Magistr. Vyrazil jsem časně, takže jsem se už o půl desáté procházel rozpálenými ulicemi Brna. Nějaký teploměr na ulici ukazoval 30ºC, takže se dostavila žízeň. Nohy mě tak nějak sami donesly k pivovaru Pegas, kde otvírají už v 9h. Čím nejlépe uhasit žízeň v létě? Pšenicí, a tak než jsem dosedl, měl jsem objednáno. Než jsem se rozhlédl po pivnici, v které bylo asi 10 lidí včetně personálu, na stole přistála pšenice. Zhluboka jsem se napil a pusa se mi zkroutila. Citron, plaval zákeřně pod pěnou. V minipivovaru jsem ho nečekal. Vzal jsem párátko a plátek citronu vylovil a mrštil jim do popelníku. Už jsem si chystal proslov k číšníkovi o rozdílu mezi pivem a ovocným kompotem, když jsem si vedle popelníku všiml nabídky piv, kde bylo mimo jiné uvedeno pšeničné pivo, podávané s plátkem citronu. No co, tak jsem si naběhl, moje chyba, měl jsem se informovat, tak si to tedy vypiju. Zhluboka jsem se napil, chutnalo to jak citronáda. Napadlo mě si k pivu čichnout, vůně byla samozřejmě citronová. Při očichávání jsem v pivu zahlédl něco žlutého, byl to citron. Výčepní mi vysloveně přála a do piva mi hodila dva plátky. Druhý plátek se jako naschvál zasekl v zúženém místě sklenice a tak jsem ho nemohl vyhodit. Nápoj jsem rychle dopil. Schválně nepíšu pivo, protože ten citonový utrejch neměl s pivem nic společného. Pivo mohlo být klidně nahrazeno jakoukoli kapalinou vhodné barvy a výsledek by byl stejný, stejně hnusný, stejně citronový. Citronová chuť, citronové doznívání, citronová vůně, tak má chutnat pšeničné pivo? Domníval jsem se, že minipivovary jsou u nás nositely pivní kultury a rozmanitosti, ale pšenice s plátkem citronu, mě vyvedla z omylu. Pivovar Pegas v mých očích klesl skoro až někam na úrověn jihoafrických chemiků, kteří se nás pernamentním brainwashingem snaží přesvědčovat o tom, že vyrábí pivo a ne jen nepovedenou napodobeninu.

autor: moreli | Blok 15:44 [permalink] [comments: 33]


Pivo roku 2011

[pondělí, 6. červen 2011]

Dne 4.6. Pivovar Bašta vyhrál na pivních slavnostech v Českých Budějovicích dvě třetí místa v kategorii světlá 12° a polotmavá 12°.

Pivo roku 2011

autor: bašta | Blok 19:40 [permalink] [reaguj]


Krušovické referendum

[čtvrtek, 2. červen 2011]

Čím blíže ke Krušovicím, tím více se to může jevit jako náhoda. Ale čím dále Krušovicím, tak mi to připadá jako přesně cílený šrapnel.

O čem píši? Podíval jsem se do mapy, kde probíhají referenda staronových Krušovic. Ano poměrně hustě je pokrytý region do vzdálenosti několika desítek kilometrů a tak se jako náhoda můžou jevit ochutnávky v Žatci, Berouně, Praze, Kladně, Sokolovu. Ba i Most, Strakonice, Benešov a České Budějovice bych s přivřením oka akceptoval.

Ale už jsou podezřelé lokality jako Liberec a Nymburk. Co mne ale donutilo k naspání tohoto blogu jsou skoro ojedinělé přesahy na východ Čech a jih Moravy. Čtěte se mnou: Jihlava, Hlinsko, Chotěboř, Havlíčkův Brod, Náchod, Dvůr Králové n.L., Trutnov, Vrchlabí, Pardubice, Humpolec. Až na několik výjimek v těchto končinách jinde ochutnávky nejsou.

Náhoda?

Nebo záměr?

autor: VozechV | Blok 19:05 [permalink] [comments: 17]


Březňák v Praze

[středa, 1. červen 2011]

Jdouce v pondělí na oblíbenou kvótu U Klokočníka vystoupil jsem z tramvaje číslo 18 ve stanici Na Veselí. Tam přímo před obličejem bývala hospoda. Mívali tam Ferdinanda, pak Staropramen a pak to zavřeli.

To již není pravdou a v současnosti tam je hospoda tvářící se bezejmenně a jež je řádně ologována jako hospoda pivovaru Březňák Velké Březno. Maje radost, že značka ještě existuje a touže připomenout si chuť pivka dříve mnou hojně konzumovaného při dovolených na Českolipsku, vnikl jsem neprodleně do hospody a stihl jsem tak první otvírací den. Hospoda však není bezejmenná, zove se Na Veselí, avšak neon je zatím ve výrobě.

Na čepu 10, 12, 14 a volím jako testovací vzorek desítku maje na zřeteli i vedro panující venku. Velmi mile mne překvapila otázka pana výčepního oděného v pivovarském tričku, zda chci půllitr s uchem či bez. Vybírám samozřejmě s uchem a oplácím otázkou, zda je tento Březňák ještě skutečně z Března a to i ta desítka. Jsem ujištěn, že ano.

Desítka mi přišla horší než ta z před lety, ale vypil jsem ji v pohodě a rád a snad i registroval cosi z typické chuti někdejšího březenského piva a lze mi prohlásit, že mi chutnala. Pan výčepní tvrdí, že tato hospoda je již druhou akvizicí velkobřezenských, neb prvá hospoda jest naproti Nádraží Smíchov. Hospoda je vybavena i historickými či pseudohistorickými reklamními materiály jako jsou plechové cedule aj. Líbí se mi i pípa, kde loga čepovaných piv jsou pod jakousi čočkou, která umožňuje viděti logo z různých úhlů. Mám pocit celkem útulného prostoru sice skromně, leč vkusně vybaveného, je to místo, kde méně je skutečně více.

Desítka stojí pouhých 17 korun a tak již nemohu tvrdit, že nejlevnější dobrá desítka je ta o tři sta metrů dále U Klokočníka, kde stojí 19.

Po odpoledni stráveném U Klokočníka přemlouvám spolupijany k opakovanému testu březenské desítky. Když se tážeme, zda můžema pivka zkonzumovat na zahrádce pod kaštany, je nám to dovoleno, jen jsme požádáni o laskavé vrácení půllitrů, neboť již tento první den provozu jich panu výčepnímu pár chybí... Druhý test v konfrontaci s doznívající chutí desetistupňového kvasnicového Huberta dopadá tak, že registruji vyšší sladovatost a i mírnou jakoby štiplavost, která je produktem nevím čeho, doufám že ne CKT, HGB a podobných zkratek. Rozhodně je jiná než Hubertus avšak pitelná a já fandím pivodiverzitě.

Suma sumárum jsem velmi rád, že v Praze mohu sledovat piva z Velkého Března. Snad si již i majitelé uvědomili, že je lepší mít v portfoliu více piv od více pivovarů a že unifikace chuti a tzv. optimalizace výroby není ten správný krok. Jak jinak si vysvětlit investici do logované hospody se všemi náležitostmi včetně tácků a logovaných půllitrů a to i do lokality, kde jiní neuspěli. Mě rozhodně otevření tohoto podniku potěšilo.

Hospůdka je to malinká ale vkusně a nijak přeplácaně zařízená, malá zahrádka pod třemi kaštany je příjemná. Uvítal bych, pokud byste někdo ochutnal Březňáka, pokud byste napsali jak vám chutnal a jak vám chutnal a zda tomuto pivovaru fandíte. Otevřeno 11-22 a v sobotu a v neděli 13-22.

Březňák v Praze

autor: Rosťa | Blok 16:38 [permalink] [comments: 51]


Postřižinské na Kladně

[neděle, 29. květen 2011]

Tak Kladno si může připsat na vrub další druh piva i novou hospodu. Je jí "Postřižinský sklípek" v Hajnově ulici pod náměstím starosty Pavla, na místě staré hospody "pod Vobrazem", která je již drahný čas přesunuta do ulice Čs.armády. Dozvěděl jsem se o tom náhodou před pár dny a slíbil jsem si až bude čas prozkoumat stav věci. Začnu interiérem, který je velice vkusně zařízen ve stylu starých časů jak jinak, než obrázky a vůbec koloritem Nymburského pivovaru jak jej známe ze slavných Postřižin. Prostor není velký, ale bohatě postačí. Na čepu zatím dva druhy a to něžný barbar a 11°. Podle slov majitelů se piva budou příležitostně střídat s ostatními z Nymburského sortimentu i s možností přidání třetí pípy. Piva výborná, čepovaná do originálních Postřižinských půllitrů. Ostatní doplňky jako tácky a podobně též v barvách pivovaru. Majitelé- mladý pár, jsou sympatičtí a pivu rozumí, takže k dostání je i příjemná atmosféra, které dodá i stylová staropražská hudba i něco z té rockové. Návštěvu tohoto příjemného podniku vřele doporučuji všem milovníkům kvalitního piva a majitelům přeji hodně štěstí a překonání kletby, která provází všechny nové podniky vznikající přímo v centru a hodně úspěchů do budoucnosti.

Postřižinské na Kladně

«« « Strana 15 z 28 » »»
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI