Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Co je na čepu?

Co se píše o pivovarech a pivu


Co je na čepu?

[pondělí, 10. prosinec 2007]

Zde pište, co je v které hospodě či restauraci na čepu za zajímavé pivečko

11:57 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Jana

pátek, 11. říjen 2019
16:14

Jana

Chystáte-li se někdo do Letňan na veletrh For Gastro+Hotel, můžete tam ochutnat i piva ze dvou průmyslových (Ferdinand, Kout na Šumavě)a několika malých pivovarů - Hulvát, Bison, Zlatá kráva, Břevnovský klášterní, Velkorakovský a jednoho z nejnovějších-Rodinného pivovárku Parovar z Rudné.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pátek, 20. září 2019
13:51

Jana

Ačkoli Dny českého piva oficielně začínají až příští týden, pražský pivovar Staropramen, který v letošním roce slaví 150 let od založení, začal s oslavami v předstihu. Dne 19. září, pozval zájemce do oblíbeného výčepu Pod komínem, který se znovu otevřel mezi 17 a 21 hod. na dvoře pivovaru. Návštěvník dostal na uvítanou 2 žetony na pivo a poukázku na drobné občerstvení. Po vyčerpání toho přídělu mohl konzumovat další mok už za své, ale za velmi příznivou cenu. Na čepu byla smíchovská piva, největší zájem ovšem byl o Extra chmelenou dvanáctku, kterou rok co rok pivovar vaří speciálně u příležitosti oslav Dnů českého piva. Vrcholem slavnosti pak bylo slavnostní naražení sudu Extrachmelené 12° za přítomnosti vrchního sládka Zdeňka Luxe, jakož i ředitele pivovaru, pana Petra Kovaříka. Narážení samotného se ujal ředitel spřízněného pivovaru Pardubice, pan Leoš Kvapil. Obrazová galerie na nádvoří pivovaru pak návštěvníky informovala o pivních rituálech mezi které patří i úchopy pivního skla. K obveselení hostů vyhrávala staropražská kapela Fiakr. A bylo možno zde i zakoupit knihu Smíchov sobě, která mapuje 150letou historii a současnost Smíchovského pivovaru.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Adsense

21. říjen 2019
20:08


posted by: Inzerce

Jana

čtvrtek, 5. září 2019
12:55

Jana

6. Břevnovské chmelobraní, pořádané Břevnovským klášterním pivovarem proběhlo včera, 4. září, na chmelnici u pivovaru. Vzhledem k přívětivému počasí se sešlo trhačů značné množství. Do práce se zapojili i ti nejmenší, ostatně, co by pro tatínky neudělali, že. Byli zde ovšem i takoví "česáči", kteří se pouze věnovali nabízené konzumaci piva i jídla, aniž by se do práce jakkoli zapojili. Česání bylo okořeněno hudbou skupiny, v místních kruzích dobře známé, Destruktiva. A nejen o potravu duchovní bylo postaráno, na samoobslužném čepu byl místní ležák Benedikt, jakož i 8° ale. A samozřejmě nechybělo i ohniště, na kterém si česáči mohli opéct buřtíky. Z 22 kg načesaného chmele se již dnes vaří posvícenecký ležák. A jak jeho název napovídá, na čepu bude o místním posvícení začátkem října.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

neděle, 18. srpen 2019
15:14

Jana

Na sobotním setkání minipivovarů ve středočeské Veleni vyhrála v hlasování návštěvníků o nejlepší pivo 11°světlá z Podřipského rodinného pivovaru. Jejími soupeři byla piva z pivovarů: Cobolis, Kbelský pivovar, Kaberna, Vinohradský pivovar a Kolčavka.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 18.08.2019 ve 19:40:26


napsal(a): Jana [Odpovědět]

pivnisenk

úterý, 6. srpen 2019
19:21

pivnisenk

Dnes v Pivním šenku U Kacíře:
Kout 10%
Alois 11%
Kout 12%
Primadona Ale 10%
Medvěd Summer sunset Ale 10,5%

Mánesova 87, Praha 2


napsal(a): pivnisenk [Odpovědět]

pivnisenk

pondělí, 5. srpen 2019
15:10

pivnisenk

Dneska si u nás můžete představovat, že jste na dovolené v Krkonoších :)
V nabídce bude, mimo jiné, 12° Krakonoš, klasický světlý ležák a poprvé v šenku narazíme Summer Sunset Ale od Medvěda, stupňovitost je 10,5% EPM. Polotmavé svrchně kvašené pivo barvy letního západu slunce. Jedná se o lehké šťavnaté pivo plné chuti. Kombinace proslavených odrůd chmelu Citra, Galaxy, Cascade, Nelson Sauvin dává tomuto pivu famózní chmelové aroma a zaručuje výtečný chuťový zážitek.

Takže na zdraví!
Pivní šenk U Kacíře, Mánesova 87, Praha 2
---------------------------------
Zpráva byla upravena 05.08.2019 ve 15:11:10


napsal(a): pivnisenk [Odpovědět]

Jana

sobota, 3. srpen 2019
20:46

Jana

Černohorák - 3.ročník
Dnešního dne, tj. v sobotu 3. srpna se uskutečnil již 3. ročník memoriálu Vladimíra Černohorského - etapový běh z pivováru do pivovaru.Startovalo se letos z Černokosteleckého pivováru a pokračovalo přes Babice, Dolní Počernice a Kolčavku do cíle, do Únětického pivovaru. Letošní ročník byl pojat jakožto společný výběh či vyjížďka na kole, nevyhlašovalo se pořadí ani se neměřily časy. Hlavní motto běhu však zůstalo: udělat si žízeň a zavzpomínat na našeho kamaráda a sládka Vladimíra Černohorského, který miloval ženy, pivo, muziku a sport. Jednoduše řečeno:"Není důležité zvítězit, ale udělat si pořádnou žízeň!"

Memoriál Vladimíra Černohorského 2019


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pátek, 2. srpen 2019
15:46

Jana

Tisková zpráva:
věděli jste, že každý první pátek v srpnu se po celém světě slaví Mezinárodní den piva?
Dnes oslavujeme Mezinárodní den piva!
Pivní statistiky zveřejněné letos Českým svazem pivovarů a sladoven hlásí po všech směrech rekordní rok 2018. Celkový výstav českého piva dosáhl rekordních 21,3 milionů hektolitrů, což je bez mála třetina objemu Máchova jezera. Rekord v loňském roce padl také v exportu, neboť se za hranice vyvezlo 5,2 milionů hektolitrů. To je pro představu více než miliarda vypitých českých půllitrů v zahraničí. Podle statistik Brewers of Europe drží Česko prvenství také v roční průměrné produkci piva na hlavu (190 litrů) a v roční spotřebě (141 litrů). Kvalifikaci k oslavení dnešního Mezinárodního dne piva bychom tak měli, co říkáte?


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Kasei

středa, 17. červenec 2019
16:18

Kasei

Vychází publikace „Pivní sklo a pivní styly aneb jak párovat“ Ondřeje Nývlta a Petra Novotného, která si v době rozmachu minipivovarů v ČR a všemožných pivních chutí klade za cíl otevřít diskuzi nad tématem párování pivního skla a pivních stylů. Toto téma bylo v našem prostředí, na rozdíl od zahraničí, prozatím až na několik výjimek poměrně opomíjené, což je škoda, protože správné sklo dokáže umocnit požitek z dobrého piva. Naopak nevhodná sklenice umí někdy i výrazně zážitek z tohoto ušlechtilého nápoje pokazit. Co od této publikace očekávat? Není to jistě vyčerpávající „učebnice“, ale prezentuje několik světově nejznámějších sklenic a důvodů, proč není párování s danými styly samoúčelné.
V první části publikace čtenář nalezne popisy osmnácti vybraných typů pivního skla včetně vyobrazení typických tvarů a doporučení, s jakými styly je vhodné je použít. Druhou část tvoří velká dvoustranná „párovací“ tabulka sklo/styl, kam jsme vybrali ty nejznámější pivní styly, se kterými se můžete v našem prostředí setkat. Následuje krátká kapitola o doporučené teplotě konzumace piv včetně přehledné tabulky, jaký styl je vhodné konzumovat při jaké teplotě. Publikaci zakončuje popis v textu zmíněných pivních stylů z pera zkušeného Petra Novotného, autora neocenitelné Pivařky.

Vydává: Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a.s.
Formát: A4, brožovaná
Cena: 120,- Kč včetně DPH, 40 stran
ISBN 978-80-86576-85-5

Publikaci je možno zakoupit či objednat na adrese:
VÚPS, Lípová 15, 120 44 Praha, E-mail: distribuce@beerresearch.cz

Informace o prodeji zde:https://www.kvasnyprumysl.cz/artkey/inf-990000-3400_Knihy_vydavatelstvi_VUPS.php


napsal(a): Kasei [Odpovědět]

Jana

neděle, 9. červen 2019
16:20

Jana

Pár novinek z Jižní Moravy
1) Pivovar Křikloun rozšířil svůj chladící box ve svých prostorách. A též uvařil "středověké pivo" k 850. výročí první písemné zmínky o Hodonínském hradu, který stál u zrodu města. Hrad, který byl později přestavěn na zámek a tabákovou továrnu, býval výraznou dominantou města. A právě v místě "Tabačky" je situován mj. i pivovar Křikloun. Pivo bylo uvařeno ve dvou variantách za použití sladu ze Záhlinic a žateckého chmele. Poprvé si na něm mohli pochutnat návštěvníci tuto sobotu na slavnostech na hodonínském náměstí.
2) Pivovar Frankies (Břeclav) otevřel svoji novou pivnici. Nachází se na místě bývalé restaurace Arkádie, jen pár metrů od samotného pivovaru směrem k řece. Na čepu je 5-6 druhů piv.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pátek, 24. květen 2019
18:52

Jana

Zpestřete si víkend v Praze. Přímo u stanice metra Ládví probíhá dnes (ještě do 23 hod.) i zítra (10-23) oslava 1. výročí narozenin pivovaru Cobolis. Na čepu je spousta dobrých piv z cca 15 pivovarů, specialitou je pak uvařené pivo "Společné" ve spolupráci místního pivovaru a Budvaru. Kromě toho můžete navštívit malou výstavku o historii pivovarnictví na Praze 8,či se zúčastnit jedné z exkurzí pivovarem Cobolis. A samozřejmě podiskutovat s pivovarskými.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

über Bier

sobota, 25. květen 2019
18:19

Jana: zpestřete si víkend? S Cobolisem? To jako fakt? To je prdel ne?


napsal(a): über Bier [Odpovědět]

Honza PP/Nomád

úterý, 28. květen 2019
08:20

Honza PP/Nomád

über Bier: Ale vůbec ne. Vaří dobrá a zajímavá piva.


Honza PP/Nomád

úterý, 28. květen 2019
08:06

Honza PP/Nomád

Jana: Tak to pivko Společné ze samospádu nefiltrované bylo moc dobré. Je vidět, že se Budvar teď dost snaží...


Dan

středa, 29. květen 2019
00:24

Dan

Jana: Jano, Cobolis a Budvar společně? No to tedy bude ňamka. Ani nechci domýšlet co z toho vyleze. Vlastně je to zajímavá myšlenka, jestli výsledek bude ještě hnusnější, než piva z těchto dvou pivovarů samostatně...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Jana

pátek, 31. květen 2019
10:44

Jana

Dan:
Ani jedno z piv bych nepovažovala za hnusné(byť nemusí každému chutnat). Viz Honzův příspěvek. Já jsem si pochutnala,jak na společném pivě, tak i na Výročním Cobolisu i na Budvaru 33.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Dan

pátek, 31. květen 2019
16:35

Dan

Jana: Že bych měl u Cobolisu opakovaně smůlu na špatný sud? To asi ne. Spíš si dovolí do světa pustit různé nepovedené várky. Dám tomu pár měsíců a uvidíme.
Budvar hodnotit nemohu. Nepil jsem ho dlouho. Když to bylo naposledy, tak to byl opravdu hnus. A jak to tak vidím kolem sebe, třeba v restauraci U Šumavy, tak si většinou lidi dají jedno a pak raději přejdou na něco jiného.
Ale jak sama říkáš, každý máme jiné chutě...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Sekal

středa, 22. květen 2019
16:17

Sekal

News: 1. V Metropoli Zličín jsem narazil na výčep pivovaru Gwern. Na místě plní i do PET a skla různých velikostí. 2. V jídelním voze ČD jsem zakoupil třetinku piva Express Ale (od Chrousta), moc dobré.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Dan

středa, 29. květen 2019
00:27

Dan

Sekal: To je tam už delší dobu, psal jsem tu o tom 10. dubna. Ale vypadá to, že tam dlouho nevydrží. Zájem asi není takový, aby to bylo ziskové. Přitom piva z Gwernu jsou dobrá.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Sekal

neděle, 2. červen 2019
20:49

Sekal

Dan: momentálně se na prodejích podepisuje zavřeny hitleralbert. Jejich desítku si nemohu vynachválit, překvapilo mne to, měl jsem gwern naposledy 2016, a to mi nechutnalo nic.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

jiri.kana

úterý, 21. květen 2019
19:23

jiri.kana

Něco pro naštvání aneb To by u nás nešlo.


ICQ: 242044630

napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Jana

úterý, 21. květen 2019
19:55

Jana

jiri.kana:
Ten Starouš v závěru letáku je i u nás. :D


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pondělí, 20. květen 2019
10:53

Jana

V sobotu 18.5. se v Černokosteleckém pivováru konalo další z řady tradičních Vysmolení, tentokrát už osmé v pořadí. A jako vždy plné dobrého piva, řemesel bednářských i dalších (kovář, keramik, ukázka různých strojů) a samozřejmě i příležitostí k setkávání známých a pivních přátel, i příležitostí zakoupit si nejrůznější pivní suvenýry. Akce, na kterou jsou nejen specielně navařena piva, ale která se hlavně nese v duchu připomenutí i oslavení starého řemesla, které v minulosti bezprostředně souviselo s pivem – bednářství.
Piva nejen místní,od proslulé ČERNÉ SVINĚ, až po nové: světlý ležák singlemalt 11° JIRKA a 14° IPL NOBACK, ale i od "sousedů"- z pivovarů Hauskrecht, Hostomice, Dalešice, Kocour, Krkonošský Medvěd, Malenovický švec, Qásek, abych jmenovala alespoň některé. A na čepu byla i piva specielně uvařená pro Vysmolení - 12°MášAle z pivovaru Máša a 13° PaDAle (Palouš Double Ale, ESB), uvařený bratry Paloušovými v Cobolisu. Celkem udávali pořadatelé 46 druhů piv od 19 pivovarů.
Akce v Kostelci mají svůj "genius loci" ve vzájemném povídání a vyměňování si zážitků s lidmi, které člověk potká třeba jen tady. Bohužel, opět tato idyla skončila po 14 hod., kdy začal neartikulovaný řev béčkových, či spíše x-éčkových kapel. Pak už je to jen o tom co nejrychleji ochutnat sortiment a prchnout s povídáním na klidnější místo. BOHUŽEL!


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 2. květen 2019
16:27

Jana

Zrození BERGOSe
Dvě družební města- Beroun a Dolnosaské město Goslar, dva malé pivovary. A na radnici toho německého uzrál nápad o vzájemné spolupráci obou pivovarů, konkrétně v hlavě tamního místostarosty, pana B. Sieberta. Myšlenka padla na úrodnou půdu, pivovary daly hlavy dohromady a vznikl společný recept polotmavého ležáku 12,5° s přídavkem koriandru, soli a medu. Pivo se napoprvé uvařilo v pivovaru německém, celkem cca 8,5 hl a jeho poměrná část už se v místní pivovarské hospodě vypila. Zájemci z řad našich pivních fanoušků mohou tento mok ochutnat poprvé v sobotu na Keramických trzích v Berouně, kde bude slavnostně naražen na stánku Berounského medvěda v 11 hod.A jestli zachutná i našim pivařům, bude pivo vařit i pivovar zdejší. Jak jistě všichni uhodli, název je složen z počátečních písmen obou měst.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Dan

neděle, 5. květen 2019
12:41

Dan

Jana: Ochutnal jsem chvíli po naražení prvního sudu na hrnčířských trzích. Nejdřív jsem měl trochu obavy z koriandru a medu. Nutno říct, že pivo mne mile překvapilo, žádná divočina chutí. Vyladěno s citem, chuťově zajímavé a příjemné, s chmelovým dozníváním. Žádný medový slaďák. Za mne, dobrý počin.


napsal(a): Dan [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI