Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Co je na čepu?

Co se píše o pivovarech a pivu


Co je na čepu?

[pondělí, 10. prosinec 2007]

Zde pište, co je v které hospodě či restauraci na čepu za zajímavé pivečko

11:57 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Jana

čtvrtek, 24. listopad 2022
21:17

Jana

Trapný pokus Prazdroje. Na čtvrtek 24.11. večer zval Prazdroj novináře do restaurace KATR, v centru Prahy, na tiskovou konferenci, s programem "Představení inovativního řešení, které za pomoci moderních technologií a dat přinese hospodám výrazné úspory energií a vody. Hlavní roli bude hrát výčep." Na PI jistě doputuje tisková zpráva, kde si přečtete o co jde, ovšem to, co předcházelo samotné prezentaci, bylo více než trapné. Účastníky TK nahnali do studené místnosti s otevřenými okny, které organizátoři odmítali i po žádostech zavřít. Prý je to součást prezentace! V místnosti se svítilo pouze malými svíčkami, na stolech upozornění, že jídlo je pouze studené a vrcholem všeho bylo čepování PU ze sudu, bez chlazení. Drtivá většina jej vracela. Poté jsme se dozvěděli, že je to simulace toho, jak by to vypadalo bez energií. Domnívám se (a nejen já, ale i spousta mých kolegů), že takovouto situaci měli "servírovat" těm stávkujícím klimapošukům a ne seriózním lidem. Na uvedeném videu, kdy se toto pokusili naordinovat řadovým návštěvníkům, se setkali se samými negativními ohlasy. Nevím, jaká je náplň práce "manažera udržitelnosti" PU, ale jestli toto, pak jeho funkce je naprosto zbytečná.
---------------------------------
Zpr?va byla upravena 24.11.2022 ve 21:19:48


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Sekal

čtvrtek, 17. listopad 2022
18:04

napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Adsense

28. leden 2023
18:05


posted by: Inzerce

Jana

středa, 2. listopad 2022
10:25

Jana

ČESKÁ CHUŤOVKA 2022
V pondělí 31. října 2022 v Hlavním sále Senátu Parlamentu ČR byli slavnostně vyhlášeni vítězové již 14. ročníku soutěže o značku Česká chuťovka. Uspělo celkem 36 českých firem s 135 výrobky. Mezi nimi byly i 3 pivovary- Chotěboř, Rebel a Svijany. Zároveň byli vyhlášeni i vítězové DĚTSKÉ CHUŤOVKY 2022, kterých bylo dalších 18. Nejvíce ocenění si odnesly výrobky z hypermarketu Globus, celkem 7. Novinářskou porotou pak byly oceněny 3 vítězné výrobky. Ač mnozí z nás hlasovali i pro pivo, "masožravci" nás přehlasovali. :D

Fotogalerie


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Dwarf

pátek, 4. listopad 2022
17:58

Dwarf

Jana: masožravce beru :D


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 6. říjen 2022
18:27

Jana

Nové pivo Prahy 6
Městská část Praha 6 dnes představila novu podobu své vizuální komunikace. Prezentovat se bude stylem od studia ReDesign, které uspělo mezi 76 návrhy designérské soutěže pořádané odbornou organizací Czechdesign. Nový styl se postupně propíše do všech oficiálních komunikačních výstupů a celkové prezentace městské části.
.Jeden z grafických motivů v rámci nové vizuální identity se stal inspirací pro vytvoření piva Prahy 6. Městská část se proto spojila s Pivovarem Bubeneč, jehož sládek, pan Michal Nusko, uvařil lehké šestistupňové pivo, „Lehkou Šestku“. Obsahuje chmelovou směs „Pink Boots Hop Blend“, jež je spojena s mezinárodní nezávislou iniciativou na podporu žen v pivovarnictví. Za sladů byly použity plzeňský a mnichovský. Obsah alkoholu je 2,5-3%. Nové pivo Prahy 6, které bude k dostání čepované přímo v Pivovaru Bubeneč, oslavuje novou vizuální identitu městské části a připomíná připojení Bubenče k Praze, od něhož letos uplynulo sto let. Pivem byl též pokřtěn vítězný návrh. A k pivu mohu jen dodat, že je velmi dobře pitelné, osvěžující, plné, žádná "vodička", bez vady. K dostání je v pivovaru i v plechovkách.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Chody

pátek, 7. říjen 2022
07:55

Chody

Jana: Doplněna fotogalerie, kde vidíte sládka, starostu P6 a autory loga


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

sedm

středa, 21. září 2022
11:44

sedm

Skadinávský POP-UP ve výčepu a pivotéce sedm°
U našich sousedů v Beer Bottles jsme dostali možnost ochutnat nejlepší pecky ze současné Skandinávské pivní scény a úplně nás to dostalo. A protože se u nás v sedm° klukům z Beer Bottles taky hodně líbí a cení kvalitu našeho zařízení, slovo dalo slovo a dohoda na hodně zajímavou fúzi byla na stole.
V týdnu od 19.9. do 24.9. proběhne v našem výčepu „Skandinávský POP-UP“. Část naší přední lednice uvolníme pro produkci z pivovarů CoolHead, Omnipollo, Stigbergets a To ?l… Po celý týden si tak budete moci vybrat parádní kousky do sbírky. Dokonalou třešničkou na tomhle dortíku bude ve čtvrtek 22.9. a obsazení našich 8 kohoutů pečlivě vybraným průřezem Skandinávskou pivní scénou s představením konceptu Beer Bottles. Využijte jedinečnou možnost ochutnat z čepu Skandinávskou produkci v té nejvyšší kvalitě.::alt


napsal(a): sedm [Odpovědět]

Jana

pondělí, 12. září 2022
20:22

Jana

Pivovar Lyer na Modravě má novou varnu, 20 hl. vzhledem k celkovému rozšíření pivovaru už může uspokojit více zájemců o jeho piva. V dnešním teplém a slunném počasí se tam žíznivých vskutku sešlo hojně.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Sekal

čtvrtek, 15. září 2022
11:49

Sekal

Jana: Kolik to prosím Tě teď stojí? Byl jsem tam 2020 naposled.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

sedm

středa, 31. srpen 2022
08:20

sedm

Oslava 1. narozenin ve výčepu a pivotéce sedm°
Je nám 1 rok a budeme slavit pošetřili jsme pro Vás pár opravdu ultimátních kousků a chceme je napálit na čep a to ve složení:
1. Zichovec Homies DDH 12%
2. Wild Creatures Velvet Evolution 15%
3. Obora Barley Wine Plum & Blackberry 28+%
4. Zlatá Kráva BeerBon 20%
5. Raven Frozen Waste 40%
6. Pink Partner 10%
7. Crazy Clown Final Cuntdown 11%
8. Mazák Turbo Farmer 16%
Tak koukej dorazit...
::alt


napsal(a): sedm [Odpovědět]

Sekal

čtvrtek, 1. září 2022
21:39

Sekal

sedm: Když jdu na pivo, tak bych v multipípní hospodě uvítal alespoň jeden kvalitní ležák. Ejl apod. si dám rád, ale nevydržím to pít celej večer.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Jana

středa, 10. srpen 2022
20:48

Jana

Zítra, 11.8. se po rekonstrukci opět otevírá restaurace v Pivovarském domě, v Praze 2. Podnik změnil provozovatele, nyní je součástí Benedikt klubu (bývalý Pivovarský klub v Křižíkově). Otevřeno od 11 hodin, teplá kuchyně, pivo zatím z Břevnova, později i prý z jiných minipivovarů.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Sekal

úterý, 23. srpen 2022
11:39

Sekal

Jana: Čili pivovar je tedy uzavřen? Ne že by mne to nějak trápilo, nebyl jsem tam asi 15 let.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Jana

sobota, 30. červenec 2022
16:51

Jana

Ve čtvrtek 28,7. bylo oficielně představeno obci novinářské italské pivo Peroni v souvislosti s jeho uvedením na náš trh. Akce se konala v prostorách Čapadla, na Smetanově nábřeží v Praze. Součástí programu byla kromě představení samotného piva, též živá hudba, barmanská show i možnost ochutnat různé drinky, vč. těch na bázi piva Peroni. Přiznám se, že k tomu jsem odvahu nenašla.
Jak uvádí výrobce, Peroni Nastro Azzurro se pro český trh vaří výhradně v pivovarech v Bari, Padově a Římě. Je to spodně kvašený ležák světlé barvy o obsahu alkoholu 5 % a stupňovitosti 11,45 %. Při jeho výrobě se kromě ječného sladu používá i kukuřice Nostrano dell’Isola pěstované speciálně pro Peroni. Pivo se prodává ve skleněných láhvích o objemu 0,33 l a výhradním distributorem u nás je Plzeňský Prazdroj. Pivovar Peroni je též součástí pivovarské skupiny Asahi.
Ctitele českého ležáku asi toto pivo nenadchne, Minimálně ze studijních důvodů ale doporučuju toto pivo alespoň ochutnat. Ovšem přítomná mládež, jak jsem pozorovala, mu na chuť rychle přišla.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

neděle, 12. červen 2022
20:29

Jana

Stížnost na hygienické poměry na Žižkovském pivobraní, odeslaná na organizátora (m.č.Praha 3) a Hygienickou stanici Praha.
věc: stížnost na organizátory Žižkovského pivobraní
V sobotu 11.6. jsme navštívili výše zmiňovanou akci na Parukářce. Jsme zvyklí si nosit na podobné akce vlastní sklenici, neboť pití piva z plastu se nám příčí. Slušní pořadatelé také proto umísťují do areálu akcí barel/cisternu a pod. s pitnou vodu, kde je možno si sklo umýt. Jaké však bylo naše překvapení, když na "korýtku" s tekoucí vodou byl nápis "Voda není pitná" (viz přiložené foto). Obrátili jsme se proto na pořadatele (byl jim jakýsi mladý hoch), který prohlásil, že je to pouze voda na mytí rukou! A že je povinnost pít pivo pouze u jejich plastových kelímků, které byly k mání na zálohu u stánků. Nikde ovšem tato povinnost nebyla předem deklarována, ani na plakátě, ani přímo v místě na nějaké tabuli. Jak jsme pozorovali, dobrá polovina návštěvníků pila ze skla, buď vlastního,nebo logovaného, které bylo možno zakoupit u infostánku. Na upozornění této skutečnosti, pan pořadatel prohlásil, že je to sklo jako suvenýr a pokud někdo z něj chce pít, tak si má pivo přelít z plastového kelímku!! Skutečnost, že ty prodávané sklenice rozhodně nebyly předem myté, asi nezaregistroval. Takový člověk zřejmě neví nic o pivní kultuře a tudíž nemá jako organizátor na pivním festivalu co dělat! A ještě dotaz na organizátory: kde se provádělo mytí vratných kelímků? Rozhodně jich nebyl takový počet, který by uspokojil čistými (předem umytými?) všechny zájemce.
Je zřejmé, že pořadatel, tj. m.č. Praha 3, je silně s hygienou na štíru! Doufám, že to neunikne příslušnému odboru Hygienické stanice v Praze.
Doufám, že Vaše odpověď bude fundovaná a podložená fakty.
S pozdravem
RNDr. Jana Běhounková
http:/pivni.info/


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jirous

sobota, 25. červen 2022
18:01

Jirous

Na Parukářce nebyl s vodou vůbec žádný problém.Kdo chtěl, včetně pivovarů používal bez zásadních problémů vodu z cisterny -označenou jako užitková.Pokud se přece jen někdo eventuálně našel (včetně vás),mohl použít zdroj označený jako pitná, který se nacházel cca o 100m níže, což pro nikoho nebyla nepřekonatelná vzdálenost 👍,podle Vaší značně neadekvátní reakce zřejmě asi ano 😀😀


napsal(a): Jirous [Odpovědět]

Jana

sobota, 11. červen 2022
15:12

Jana

kdo se chystáte na Žižkovské pivobraní, tak vězte, že je nutné s sebou vzít láhev pitné vody na umytí svých sklenic (pokud teda nechcete pít z vratných plastových kelímků). Na korýtku k umývání je nápis "Voda není pitná". reakce pořadatele na moje upozornění byla silně neadekvátní, též moje odpověď. Stížnost na ouřad Prahy 3 i hygienu bude následovat!


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

sobota, 4. červen 2022
12:37

Jana

Ještě dnes do 22 hodin můžete navštívit na pražské Štvanici Crafted Postcovid-Beer and Music festival. Účastní se jej 11 pivovarů, které měly vzniknout v době covidové.(Nejen můj osobní názor je, že některé z nich už vznikly dříve.) Ochutnat lze piva z pivovarů: Psychovar, Proud, Kos, Zdibský, Hákův parní, Prokopák, Rodinný pivovar Švihov, Panaczech, Four Elements, Wild Cock a Vagabund. Akce se koná v prostoru Mystic skatepark, pod Negrelliho viaduktem, v zastřešeném prostoru.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

neděle, 29. květen 2022
10:44

Jana

V sobotu 28.5.se uskutečnil již 6.ročník Pivního festivalu Řevnice. Na čepu byla piva z 18 pivovarů, včetně 5 létajících. A k tomu jeden místní domovarník. Ne všechny však měly vlastní stánek, jejich piva se čepovala u "spřátelených" pivovarů. Návštěvníci mohli ochutnat nejen klasické ležáky, svrchně kvašená piva-IPA,APA,ale i kyseláče, či "bylinková" piva. Z devíti ochutnaných vzorků nás nejvíc zaujala piva (bez pořadí): 11°Blues Ale ze Všeradic, 12°pšeničný ležák z Řeporyjí, 10°Pampeliška Ale z Hákova parního pivovaru a 11°Hallertau Blanc eil, white wine APA.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pátek, 27. květen 2022
17:23

Jana

Pár střípků z Jižní Moravy
1. Pivovar Břeclav je na prodej
2. Frankies se drží pouze svého pivovaru, hospodu přepustili jinému nájemci. Ovšem
jejich pivo je zde na čepu jako jediné A stále výborné.
3. Pivovar Křikloun má nové pivo-žitný ale 10°
4. V restauraci pivovaru Moravský Žižkov se stále ještě nenaobědváte. Chybí personál.
5. Pivovar Lednice spěje k brzkému otevření. Pravděpodobně už 1.6.
6. Piva od Březáckého supa najdete už i v Mikulově, v pivnici U devatezo řemesel.
7. Piva z pivovaru Mamut a Wild Creatures nakoupíte přímo v „Mamutím“ pivovaru v Mikulově, Venušina 1.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Chody

pátek, 25. březen 2022
10:58

Chody

Tip na víkend: Rodinný pivovar Radobyčice
Máme zpátky PŠENIČNÉ PIVO 🤩
A dnes budou navíc KLOBÁSKY Z NAŠÍ UDÍRNY 😍

Foto


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI