Rastal

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Co je na čepu?

Co se píše o pivovarech a pivu


Co je na čepu?

[pondělí, 10. prosinec 2007]

Zde pište, co je v které hospodě či restauraci na čepu za zajímavé pivečko

11:57 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Jana

úterý, 24. březen 2020
16:04

Jana

Zpráva ze Svazu minipivovarů:
V současné složité době publikujeme informace o mimořádných prodejních akcích a nabídkách pivovarů na

pivní portálu České pivo - České zlato v sekci 'Pivní kalendář' https://ceskepivo-ceskezlato.cz/pivni-akce/

a také v mobilní aplikaci České pivovary do kapsyhttps://play.google.com/store/apps/details?id=cpcz.pivovary.cz


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

sobota, 14. březen 2020
20:33

Jana

Pokud někdo zavítáte pod Říp, nemějte obavu, že umřete žízní. Podřipský rodinný pivovar má zřízené výdejní okénko, kde můžete zakoupit pivo v PET.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Adsense

31. březen 2020
14:24


posted by: Inzerce

Dan

pondělí, 16. březen 2020
22:55

Dan

Jana: Jo jo, to má teď řada pivovarů. Snaží se v nastsalé situaci něco dělat, což je chvályhodné.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Dan

neděle, 9. únor 2020
13:58

Dan

V sobotu 8.2.2020 v 11:00 byl pro veřejnost otevřen nový pražský minipivovar s restaurací Prokopák. Najdete jej na adrese: Do Klukovic 305, Praha 5.
Krásná restaurace v retro stylu, na čepu 5 místních piv z toho dvě svrchní, piva k zakoupení sebou ve skle. Restaurace disponuje i vlastní kuchyní. Prozatím bude v pondělí a úterý zavřeno. Ostatní dny do 22:00. Podrobnosti na jejich FB.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Sekal

sobota, 1. únor 2020
13:24

Sekal

Vůbec jsem nezaregistroval, že pivotéka Base Camp byla přesunuta do Muchovy ulice (Pha) a sídlí teď naproti Krkonošské hospůdce. Jímá mne podezření, že návštěvy BC budou spojeny s nasáváním 11° z Kamenice nad Lipou.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Kasei

sobota, 1. únor 2020
18:27

Kasei

Sekal: jj tesne pred Vanocema 2019. Nove misto daleko vic dostupne od MHD. Ceny stale priznive.... Je to zlo, ja tam vzdycky necham pul vyplaty :D


napsal(a): Kasei [Odpovědět]

Jana

středa, 8. leden 2020
20:57

Jana

5. ledna zemřel ve věku 76 let významný pivovarský odborník, pan ing. Petr Ťopka. Dlouholetý pracovník Pražských pivovarů, kde řešil technologické a kvalitativní úlohy, uváděl do provozu nová zařízení a podílel se na přípravě investičních akcí. Posléze ve VÚPS se jeho činnost zaměřila na technologickou pomoc pivovarům v rámci Československé republiky a na řešení různých technologicko-strojních úloh. Po přechodu do soukromé praxe spolupracoval s německou firmou Ziemann, renomovaným výrobcem pivovarského zařízení, při výstavbě a uvádění nových investičních celků do provozu (minipivovary, CKT, varny). Byl jednatelem firmy Top Brew, s.r.o. a ProjectSoft Technology, s.r.o., soudním znalcem v oboru sladařství a pivovarství, externím učitelem na SPŠPT v Podskalské. Byl spoluautorem učebnic i autorem odborných článků, týkajících se problematice varen, chlazení mladiny, kvasničnému hospodářství, filtraci a sanitaci.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

středa, 8. leden 2020
20:03

Jana

V pivovaru Libertas na čepu, kromě klasického sortimentu, též vynikající třírmutový ležák 12°Bohemia, 13°Bob´s amber lager, 12°New Zealand ale, 16°Hopfen Weizenbock a 22°Russian imperial stout.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pondělí, 2. prosinec 2019
10:16

Jana

Pražský pivní festival 2019
V industriálnm prostředí pražské Pragovky se ve dnech 29. a 30. listopadu konal 3. ročník výše zmíněného festivalu. Každý den festivalu bylo otevřeno od 12 hodin do hodin pozdě nočních a návštěvníci mohli ochutnávat piva nabízená zúčastněnými pivovary. Celkem jich bylo 28 (z toho jeden zahraniční, budapešťský pivovar Monyo) + stánek s pivy několika pivovarů z Ruska. Výběr pivních stylů byl velmi široký- od klasických výčepních piv a ležáků po nejrůznější varianty piv svrchně kvašených. Jako všude i ze byla vynikající, průměrná i nepříliš povedená. Tu poslední "kategorii" bezkonkurenčně zastoupil žamberecký Kanec. Naštěstí drtivá většina námi (i kamarády) ochutnaných piv spadala do té "kategorie" první. Namátkou : 15° Smoky IPA Spalovač mrtvol od Nomádu, piva z pivovarů Cobolis, maďarského Monya, létajícího pivovaru Kočovný Kozí.... Dobrá byla i piva z nového pivovaru Axiom brewery i třeba NEIPA z moskevského pivovaru 1 Tonna. Na stánku Budvaru byla i limitovaná edice piva ležáku 12°Sedm spolčených, na které se podílelo 7 sládků napříč republikou.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Sekal

pondělí, 2. prosinec 2019
22:33

Sekal

Jana: Žamberk... Měl jsem to naposled snad 2011, kdy jsem usoudil, že se mám moc rád, abych to pil.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Jana

úterý, 3. prosinec 2019
09:40

Jana

Sekal:
Dali jsme mu šanci....


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pondělí, 25. listopad 2019
15:52

Jana

Na den 23. listopadu 2019 od 13 hod. zval Pavel Jákl (in memoriam) na oslavu svých devětašedesátin do Černokosteleckého pivováru. Celá akce se nesla, jak jinak, než vzpomínáním na JéPéčko - promítaly se fotky z jeho života, kamarádi se podělili se zážitky, které je s Pavlem spojovaly.

V části oficielní seznámili pánové Květák (Milan Starec) a Vodouch (Tomáš Vodochodský) s činností Pavlova nadačního fondu a bádání, představili projekt pivovarského kalendáře na rok 2021 z Pavlových maleb a prozradili, že se chystají udílet cenu Pavla Jákla za nejlepší počin v oblasti pivovarské historie a zachování tradic.

A pak už byl naražen (s poněkud větším úsilím) dřevěný soudek s Černou sviní, z něhož se nejprve symbolicky načepovalo do měděných korbelů pro Pavla, i pro Vláďu Černohorského a Jirku Vodochodského, které byly postaveny před jejich pamětní desky, umístěné na žentouru. Tam si s nimi také mohli kamarádi přiťuknout. V nepříliš přívětivém počasí venku dlouho nikdo nevydržel, následoval přesun na historickou varnu, kde bylo vyfoceno tradiční pivovarské tablo. Příspěvek na fond byl jako vždy stvrzen oučastenským listem.

"Mým životním krédem bylo vždy sdružování pivovarských a klábosení u piva." (PJ), což pak bylo náplní pro zbytek odpoledne i večera.

Fotogalerii naleznete zde...


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pondělí, 4. listopad 2019
21:49

Jana

Dnes slaví 2. výročí pivovar Falkon.V pivnici Malý/Velký v Praze 2 byla na čepu mj. piva: Dalešice- 12°Chmelnice, Zichovec Fresh Hop Ale- 12°Mandarina Bavaria, piva uvařená ve spolupraci Falkona a létajícího pivovaru Černý potoka: Session NEIPA w.cranberries a willowherb (mmch. výborné pivo)a Mistv Mountain Session NEIPA 12°. Z produkce pivovaru domácího pak např. 12°Falkon Metropolitan Session IPA aj. Další pak byla v pořadí.Rovněž gratulantů se sešla úctyhodná řádka. Tak mnoho zdaru a Dej Bůh štěstí do dalších let.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 04.11.2019 ve 21:49:55


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

sobota, 26. říjen 2019
20:20

Jana

V pátek 25.října proběhl již 7.ročník Klášterního pivobraní, v Praze U sv.Tomáše. Oproti slabému loňskému ročníku měl letošní ročník daleko vyšší úroveň. Zúčastnilo se jej pět klášterních pivovarů-kromě "místního", pro který vaří pivovar Matuška, svá piva čepovaly pivovary Břevnov, Ossegg, Želiv a nováček Vorkloster z Tišnova. Na akci jsem, bohužel, nohla dorazit až na závěr, takže už se mi nepodařilo ochutnat piva ze všech přítomných pivovarů. Mile překvapila piva z Tišnova, které jsem neznala, jakož i novinka ze Želiva-žitná 15°IPA.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pátek, 11. říjen 2019
16:14

Jana

Chystáte-li se někdo do Letňan na veletrh For Gastro+Hotel, můžete tam ochutnat i piva ze dvou průmyslových (Ferdinand, Kout na Šumavě)a několika malých pivovarů - Hulvát, Bison, Zlatá kráva, Břevnovský klášterní, Velkorakovský a jednoho z nejnovějších-Rodinného pivovárku Parovar z Rudné.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pátek, 20. září 2019
13:51

Jana

Ačkoli Dny českého piva oficielně začínají až příští týden, pražský pivovar Staropramen, který v letošním roce slaví 150 let od založení, začal s oslavami v předstihu. Dne 19. září, pozval zájemce do oblíbeného výčepu Pod komínem, který se znovu otevřel mezi 17 a 21 hod. na dvoře pivovaru. Návštěvník dostal na uvítanou 2 žetony na pivo a poukázku na drobné občerstvení. Po vyčerpání toho přídělu mohl konzumovat další mok už za své, ale za velmi příznivou cenu. Na čepu byla smíchovská piva, největší zájem ovšem byl o Extra chmelenou dvanáctku, kterou rok co rok pivovar vaří speciálně u příležitosti oslav Dnů českého piva. Vrcholem slavnosti pak bylo slavnostní naražení sudu Extrachmelené 12° za přítomnosti vrchního sládka Zdeňka Luxe, jakož i ředitele pivovaru, pana Petra Kovaříka. Narážení samotného se ujal ředitel spřízněného pivovaru Pardubice, pan Leoš Kvapil. Obrazová galerie na nádvoří pivovaru pak návštěvníky informovala o pivních rituálech mezi které patří i úchopy pivního skla. K obveselení hostů vyhrávala staropražská kapela Fiakr. A bylo možno zde i zakoupit knihu Smíchov sobě, která mapuje 150letou historii a současnost Smíchovského pivovaru.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 5. září 2019
12:55

Jana

6. Břevnovské chmelobraní, pořádané Břevnovským klášterním pivovarem proběhlo včera, 4. září, na chmelnici u pivovaru. Vzhledem k přívětivému počasí se sešlo trhačů značné množství. Do práce se zapojili i ti nejmenší, ostatně, co by pro tatínky neudělali, že. Byli zde ovšem i takoví "česáči", kteří se pouze věnovali nabízené konzumaci piva i jídla, aniž by se do práce jakkoli zapojili. Česání bylo okořeněno hudbou skupiny, v místních kruzích dobře známé, Destruktiva. A nejen o potravu duchovní bylo postaráno, na samoobslužném čepu byl místní ležák Benedikt, jakož i 8° ale. A samozřejmě nechybělo i ohniště, na kterém si česáči mohli opéct buřtíky. Z 22 kg načesaného chmele se již dnes vaří posvícenecký ležák. A jak jeho název napovídá, na čepu bude o místním posvícení začátkem října.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

neděle, 18. srpen 2019
15:14

Jana

Na sobotním setkání minipivovarů ve středočeské Veleni vyhrála v hlasování návštěvníků o nejlepší pivo 11°světlá z Podřipského rodinného pivovaru. Jejími soupeři byla piva z pivovarů: Cobolis, Kbelský pivovar, Kaberna, Vinohradský pivovar a Kolčavka.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 18.08.2019 ve 19:40:26


napsal(a): Jana [Odpovědět]

pivnisenk

úterý, 6. srpen 2019
19:21

pivnisenk

Dnes v Pivním šenku U Kacíře:
Kout 10%
Alois 11%
Kout 12%
Primadona Ale 10%
Medvěd Summer sunset Ale 10, 5%

Mánesova 87, Praha 2


napsal(a): pivnisenk [Odpovědět]


Navštivte nás na InstagramuReklama na PI