Rastal

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Co je na čepu?

Co se píše o pivovarech a pivu


Co je na čepu?

[pondělí, 10. prosinec 2007]

Zde pište, co je v které hospodě či restauraci na čepu za zajímavé pivečko

11:57 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Jana

středa, 3. únor 2021
16:45

Jana

Pozdrav z Únětického pivovaru plný naděje a očekávání
Vážení přátelé, zdravíme Vás v novém roce, v roce plném nadějí a očekávání. Máme pro Vás zásadní novinu. Máte totiž štěstí, můžete s námi oslavit 10tileté výročí znovuotevření Únětického pivovaru. Přesně před 10ti lety v pivovaru probíhaly stavební práce a my jsem se těšili společně s Vladimírem Černohorským na první várku Únětického piva. Proto bychom celý rok 2021 rádi věnovali tomuto, pro nás významnému, okamžiku.
V sobotu měla být první naše společenská akce tohoto roku: Roztocko–Únětický masopust. K této události jsme jako každý rok uvařili Masopustní Bock 16°. V prodeji bude v pivovaru a u našich partnerů od čtvrtka 5. února.Společně se těšíme až nám otevřou zahrádky, hospůdky a oblíbené bary, kde to společně spláchneme. Kdyby jste ve Vašem oblíbeném podniku chtěli nově Únětické pivo, tak budeme rádi za Váš typ.
Těšíme se na společné pivko.
Váš Únětický pivovar.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

středa, 20. leden 2021
19:43

Jana

Z Kytína:
Bude to trošku delší, tak si k tomu dejte jedno kytínské.🍻
Pokud nás již nějakou dobu sledujete, tak víte, že epidemii COVID-19 nebereme na lehkou váhu, opatření svědomitě dodržujeme (někdy až tak, že od některých z Vás dostáváme pravidelně vyhubováno) a snažíme se spíš makat než naříkat. Vše má ale svou mez, a tak se již nedokážeme smířit s tím, jak vláda své „kompenzační“ kroky prezentuje a jak sklouzává do prohlášení „co by ještě chtěli“. Zmíněnou poslední kapkou bylo naše vyřazení z bombasticky prezentovaného programu COVID-GASTRO, ale vše pěkně popořadě.
Pro zájemce jsme totiž zpracovali malý přehled prezentovaných podpor a jejich skryté háčky, o kterých se nikde nemluví. Cílem není si tu poplakat, ale zabojovat s propagandou pana Havlíčka a uvést věci na pravou míru:
COVID I – Na začátku pandemii jsme se jako jedni z mála probojovali administrativním peklem a stihli podat žádost o úvěr v programu COVID I. Program byl uzavřen za pouhé dvě hodiny od spuštění a my byli rádi, že se více jak 1, 5 denní příprava podkladů vyplatila. Po několika týdnech nám pouze přišla zamítavá odpověď, že jsme ohrožený obor a není tedy možné nám úvěr poskytnout. Podle všeho tedy poskytovali úvěry pouze těm, co je nepotřebovali (podle ČMZRB z 3000 podaných žádostí jich 2800 zamítli). Byl to sice pouze úvěr, který problém pouze posouvá do budoucna ale byla to pro nás první zkušenost s tím, jak vláda něco prezentuje a v praxi je to zcela jinak. Úvěr jsme tedy neobdrželi.
ANTIVIRUS – Slavný příspěvek na mzdy a ve finále jediný nástroj, který aktivně používáme. I ten je ale mizerně promyšlený. Pominu-li to, že nejdříve byl i v případě kompletního uzavření provozu příspěvek pouze 80%, tak nijak nepřispívá na zaměstnance, kteří např. obsluhují okénko, dělají rozvoz vaří jídla do krabiček, prostě pokud se snažíte nesedět s rukama v klíně, stát vám hned příspěvek velmi sportovně pokrátí. Dále je dobré si připomenout, že ANTIVIRUS A běží pouze v případě úplného lockdownu. Pokud Vás tedy stát milostivě otevře od 11:00 do 18:00 a s 30% kapacitou restaurace, opět nedostanete ani korunu.
COVID–NÁJEMNÉ – Další panem Havlíčkem prezentovaný nástroj, ze kterého jsme byli jako Pivovar Kytín vyloučeni. V programu totiž existuje podmínka, že si nesmíte platit nájem mezi žadatelem o dotaci a jeho osobou blízkou. Na budovu jsme si jako rodina půjčili a pronajímáme ji společnosti za tržní nájemné, ale na podporu kvůli tomu nedosáhneme. Pokud tedy jste „ve vlastním“, můžete na budovu splácet půjčky nebo hypotéky, stejně nedostane ani korunu.
COVID-GASTRO – Dlouho dopředu ohlašovaný program na SLÍBENOU KOMPENZACI uzavřených provozoven na konci minulého roku a opět vyřazení našeho pivovaru z možnosti se o podporu ucházet. Proč? Před pár dny do podmínek přibyla dopředu nijak neohlašovaná věta, že žadatel musel za 4 čtvrtletí meziročně přijít o více jak 30% tržeb. V restauraci jsme klesli procentuálně o mnohem víc, ale v pivovaru jsme se celý rok s prodejem piva tak snažili, že jsme celkově tržbami spadli „pouze“ o 21%. Podepsal se na tom náš projek
Zachraň pivo
, úžasná podpora našich fanoušků ❤, regionálních obchodů a samoobsluh, spolupráce s Makrem nebo třeba předvánoční nabídka dárkových setů pro firmy. Ekonomicky vzdělaní lidé zároveň ví, že velikost tržby nijak neodráží finanční kondici podniku, ani velikost marže, která podniku zbývá na pokrytí nákladů. Do toho jen připomínám, že ne celé čtvrtletí jsme byli zcela uzavření. Výsledek je ten, že jsme se naší aktivitou ze státní podpory vyřadili a pan Havlíček nás tímto mávnutím kouzelného proutku připravil o tolik potřebných cca 300 000, -. Kdybychom seděli doma na zadku, na podporu bychom dosáhli. Slíbená kompenzace tedy 0 a stejně jako u antiviru bič na všechny, kteří se snaží pomoct si sami a ty, kteří přiznávají tržby.
DPH – S každým zavřením se nám více jak zdvojnásobí sazba DPH na prodané pivo. Na pivo s sebou zůstala sazba 21%. Za výše zmiňované poslední čtvrtletí minulého roku jsme tedy jen na DPH odvedli státu 253 000, - Kč. Připadá někomu logické, že s nuceným uzavřením restaurace se zvyšuje zdanění?
Časový faktor podpor – Pro subjekty na hranici přežití je také velmi složité se kompenzačních podpor vůbec „dožít“, vše se totiž proplácí zpětně. Např. na ANTIVIRUS si počkáte cca měsíc od momentu, kdy vy jste výplaty včetně odvodů zaměstnancům již zaslali. COVID-GASTRO má být kompenzace za období říjen-prosinec 2020 a první zájemci se ho dočkají nejdříve v únoru 2021. To vše dělá ohromné problémy v cashflow i subjektům, které podpory čerpat mohou.
Rád bych také uvedl, že jsme do pandemie šli s 12 zaměstnanci a stejných 12 zaměstnanců u nás stále pracuje. Nebojujeme tu pouze za sebe a náš podnik, ale i za jejich živobytí, nám to prostě není jedno. Zatím se i přes vyřazení z většiny podpůrných programů nějak držíme z úspor a rodinných peněz, ale pokud nás opravdu za chvíli otevřou „na oko“ s 30% kapacitou restaurace a zastaví i ANTIVIRUS, bude situace opravdu velmi složitá. Budeme proto rádi za každé sdílení, vždy je možnost společně věci změnit.
Závěrem chceme moc poděkovat všem fanouškům za podporu❤ a věříme, že si dáme všichni brzy jedno čepované. Ideálně u nás na zahrádce.
Za naši rodinu, Michal Pomahač ml., jednatel #uznemuzememlcet


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Adsense

9. březen 2021
01:14


posted by: Inzerce

Jana

neděle, 3. leden 2021
08:48

Jana

3.1.2021 od 15:00 hodin POSTAVME SPOLEČNĚ CESTU NADĚJE od úřadu vlády až na Staroměstské náměstí!
https://www.chciplpes.cz/postavme-spolecne-cestu-nadeje/?fbclid=IwAR1TiK0fFDjLkpwgfLtxynbgHCS9G9daUYvKGV82zu7kEhfGX2JBUtNsV0k


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pondělí, 14. prosinec 2020
11:13

Jana

Kdož jste milovníkem pivního stylu NEIPA, spějte do Podřipského rodinného pivovaru ve Ctiněvsi. Lepši jsem zatím nepila. Je to 15° a pozor, je dost zrádná. :D


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

středa, 9. prosinec 2020
12:27

Jana

Vyjádření SPP k atuální situaci ohledně šíření viru COVID19 a restrikcím vlády
9.12.2020 – Sdružení přátel piva zásadně nesouhlasí s nesmyslnými restrikcemi vlády, v rámci dalšího omezení provozu restaurací, které pokládá pouze za politické rozhodnutí, nemající žádné faktické ani reálné statistické opodstatnění. Nelze nad rámec nařízení ještě navíc likvidovat gastro provoz v České republice neustálými změnami. Pokud již byl představen plán protiepidemických opatření (PES) – který je vůči sektoru pohostinství jeden z nejpřísnějších, má se alespoň dodržet a nikoliv ho nahodile měnit, zřejmě na nátlak části veřejnosti. Máme tedy plné pochopení pro případné rebelující restaurace, které dnes v 20.00 hod neuzavřou svůj provoz, ale budou mít pro veřejnost otevřeno až do (dle 3.stupně PES) povolené 22. hodiny.

Jsme šokováni lidmi, kteří považují otevřené restaurace za příčinu současného nárůstu počtu nakažených, ač by se toto mohlo projevit nejdříve za týden, a tedy skutečnou příčinou jsou přeplněná OC, zaměstnání – ale i školy. Důkazem tohoto tvrzení jsou i letní měsíce, kdy restaurační zařízení jela na „plný plyn“ a byla plně obsazená a přitom nedocházelo k žádnému nárůstu počtu nakažených během celých prázdnin. Současná omezení – a natož ještě svévolně upravené nastavení 3. stupně PES – jsou tedy pouze nesmyslná, alibistická a politická gesta, určená pro jistou část veřejnosti !!!


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Chody

pondělí, 30. listopad 2020
17:18

Chody

Přišlo mailem:

Dobry den, mam tu cest byt vrchnim duchovnim Cirkve Svobodne Konzumace Piva.

O nasi registraci nastesti nerozhoduje nejaka, zjevne pravne nevzdelana, pani mluvci Ministerstva kultury, ale, v konecne instanci, Ustavni soud ci pripadne Mezinarodni soud pro lidska prava ve Strasburku.

Abychom vubec mohli zahajit proces nasi registrace, potrebujeme alespon 300 vericich.

Proto prosime, kazdy, kdo se citi vericim, napiste nam!

(az nam priste zavrou hospody tak, az nad ministerstvem kultury vyhrajeme, postaci prohlasit hospodu prechodne za nas svatostanek a slouzit v ni cely vecer msi, pri ktere se bude jako hostie prijimat pivo (v neomezenem mnozstvi).

KDYZ MUZOU CLENOVE HUSITSKE CIRKVE PIT PRI BOHOSLUZBACH MESNI VINO, PROC NE MI MESNI PIVO??? (to, ze oni nepiji toho vina moc, je pouze dusledek jejich nedokonale verouky...!!!)

Diky,

Pivospasitel I - vrchni duchovni www.CSPK.unas.cz


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Maxič

sobota, 28. listopad 2020
18:09

Maxič

Teď byla reklama na Primě - na Billu, že je tam v akci Radegast...a Gambrinus-prázdná desítka za 9.90kc
To asi prodávají prázdné lahve za 9.90, nejspis nový marketing, mám to doma rovnou vylejt, takhle alespoň nemusím táhnout plné basy a furt jsem in, páč piju super pivo, jako většina republiky.
Slyšel to taky někdo? 😉


napsal(a): Maxič [Odpovědět]

Jana

úterý, 10. listopad 2020
15:48

Jana

Pivovar Berounský medvěd rozšířil svoji kapacitu. Nová varna od firmy Kraus je dvounádobová o objemu 35 hl, Otop zůstal původní, topí se stále dřevem. Postupně se rozšiřuje i sklep pivovaru, prostory jsou připravené, tanky budou přibývat postupně. T.č. je restaurace zavřená, ale láhvové pivo je stále k mání na vrátnici pivovaru.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pondělí, 19. říjen 2020
18:20

Jana

Pivním fanouškům se dává na vědomí, že Kynšperský zajíc má nového sládka. Přesunul se tam pan Petr Bednář z Vrchlabí, Krkonošského medvěda. Lze tedy předpokládat, že se tamní kvalita piva výrazně zlepší.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Dan

pátek, 23. říjen 2020
19:27

Dan

Jana: Právě si pochutnávám na 12 ležáku z Kynšperského zajíce a je vynikající.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

kisutam

neděle, 15. listopad 2020
13:14

kisutam

Jana: Zlepší se kvalita ve Vrchlabí tím, že pan Bednář odešel, nebo se zlepší kvalita v Kynšperku tím, že pan Bednář přišel? :D


napsal(a): kisutam [Odpovědět]

Jana

středa, 18. listopad 2020
19:06

Jana

kisutam:
Platí bod č.2. :D Již několikero piv jsem ochutnala.Kdo je teď ve Vrchlabí, netuším.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pátek, 2. říjen 2020
10:43

Jana

Na výstavišti v Letňanech probíhá až do soboty již 10. ročník veletrhu FOR GASTRO a HOTEL. Oproti roku loňskému je to však zklamání. Vystavovatelů značně ubylo a drtivá část expozice se týká vybavení pro restaurace a hotely. Z pivovarů je tam pouze stánek Ferdinanda a u jednoho ještě točí ležák z Budvaru. Toť vše z pivní oblasti. V roce loňském tam byla zastoupena docela pestrá směs pivovarů průmyslových i některé minipivovary.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

úterý, 29. září 2020
18:10

Jana

V Nalévárnách pivovaru Hostomice byla včera naražena luxusní 15° märzen.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Chody

středa, 9. září 2020
14:06

Chody

V pivovaru Domažlice zakoupíte již pivo i v sedminkových lahvích


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Jana

sobota, 15. srpen 2020
18:00

Jana

Na čepu v Podřipském pivovaru je novinka-NEIPA. A rychle prý ubývá, jak je žádaná.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 13. srpen 2020
18:11

Jana

V Pardubickém kraji jsem se setkala s pivem Huhňák. Prý to má být produkt létajícího pivovaru, který je vařený v Primátorovi. Víte o tom někdo něco? Pít se to nedalo. ::cry


napsal(a): Jana [Odpovědět]

LiborP

pátek, 14. srpen 2020
07:34

LiborP

Jana:
Vypadá to na nějakého šumperského Járu Cimrmana, ale kde se vaří tam napsáno není. http://www.huhnak.cz/


napsal(a): LiborP [Odpovědět]

Jana

pátek, 14. srpen 2020
08:22

Jana

LiborP:
Dík, na ty stránky jsem se už koukala dřív, tam fakt nic není. Ovšem na logované sklenici je dole napsáno Náchod. To bylo i na tabuli s reklamou na oné pivo před hospodou.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Dwarf

sobota, 22. srpen 2020
20:40

Dwarf

Jana: dříve se to vařilo ve Vyškově, pak v Náchodě - privátní značka pro nějakou firmu ze Šumperka


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Jana

neděle, 23. srpen 2020
12:00

Jana

Dwarf:
Jo a "huhňákovskou" hospodu mají v České Třebové. :D Asi to v tom Šumperku moc neletí. Nedivím se.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

JardaK

pondělí, 20. červenec 2020
16:29

JardaK

Normálně by to Uherskému Brodu prospělo, vařit pivo v Černé Hoře, byla fakt luxusní.
Ale posledních pár let mi chybí hořkost a i z firemní prodejny, kde by měla být čerstvá a dobře skladovaná, byla párkrát nakyslá. Točenou jsem měl před měsíce a také nic zajímavého. Bohužel, další kapitola, kterou jsem uzavřel. Mimochodem, to samé platí o Klášteru, sudový byl výborný. Byl ::cry
---------------------------------
Zpráva byla upravena 20.07.2020 ve 20:53:37


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

Sekal

pondělí, 10. srpen 2020
11:45

Sekal

JardaK: KBT podle mne dost razantně vyklidilo pozice v supermarketech. Kromě těch piv prezentovaných pod značkou Lobkowicz vařených bůhvíkde a Flying cloudu. Ne že bych si chtěl třeba Klášter v lahvi, který třeba před deseti lety byl úplně běžně skoro ve všech supermarketech, kupovat, ale o něčem to svědčí.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]


Navštivte nás na InstagramuReklama na PI