Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Co je na čepu?

Co se píše o pivovarech a pivu


Co je na čepu?

[pondělí, 10. prosinec 2007]

Zde pište, co je v které hospodě či restauraci na čepu za zajímavé pivečko

11:57 [permalink] [reaguj]


Přidat reakci

Jméno:
E-mail:

Chody

čtvrtek, 22. červenec 2021
13:08

Chody

Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň. Dnes a zítra v podvečer na čepu Lothar 12 z Knížecího pivovaru Plasy. Do kelímku na cestu, do PET či vlastních nádob.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Jana

neděle, 18. červenec 2021
15:46

Jana

Malá pietní vzpomínka na Pavla Jákla, u příležitosti 3. výročí jeho úmrtí (18.7.2018), se včera konala v Černokosteleckém pivováru. Vzpomínání se neslo v komorním duchu, za účasti rodiny a Pavlových kamarádů. Nechyběl samozřejmě přípitek Černou sviní i společné fotografování. Následné diskuse mezi účastníky byly zavlažovány jak mokem místním, tak i 10°z Hostomického pivovaru.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Adsense

27. červenec 2021
01:34


posted by: Inzerce

Chody

pátek, 16. červenec 2021
07:44

Chody

Pivní prodejna Pod Zelenou Horou Vrčeň. Na čepu do kelímku, PET či vlastních nádob dnes odpoledne Plzeňský Bandita Beer Opener 12% nefiltrovaný ležák


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Sekal

úterý, 1. červen 2021
22:54

Sekal

A musím doplnit i Radegast Rog Session IPA, velmi příjemný lahváč.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Sekal

úterý, 1. červen 2021
22:07

Sekal

Teď jsem dopil lahváče Kozla, což je poměrně nepředstavitelné, a sice pšenici (jestli je to teda uvařený v Kozlu, člověk nikdy neví). Za mne celkem fajn.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Jana

středa, 2. červen 2021
14:04

Jana

Sekal:
Já byla na té jejich prezentaci nových piv ( https://www.ceskenapoje.cz/beer/novinky-od-kozla-mistruv-psenicny-a-mistruv-tmavy-s-cokoladovymi-slady.html ) a rozhodně nebyly špatné. Pšenice mi chutnala, na to tmavé zrovna nejsem, ale vadu nemělo.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Sekal

středa, 9. červen 2021
21:19

Sekal

Jana: To tmavý mi uniklo, ale doplnil jsem si znalosti, není to špatné, je mi záhadou, proč léta vaří kentusy, pak nějaké hokus pokusy v rámci volby sládků, a až teprve teď vylezou se dvěma pivy, co se dají pít. Nicméně by se měli, jak kdysi říkal Malakin, zaměřit na ležák, to jim zatím moc nejde.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Kasei

pátek, 11. červen 2021
16:39

Kasei

Sekal: Bohužel pšenice jako takové v tom asi moc není (i dle složení a dle chuti) - takový pšeničný ležák kvašený weizen kvasnicemi :D Když to srovnám s Primátorem, tak celkem podprůměr. Tmavé je zajímavější, ale trochu přepražené.


napsal(a): Kasei [Odpovědět]

Sekal

středa, 16. červen 2021
11:32

Sekal

Kasei: No je to spíš weissbier


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Jana

sobota, 17. duben 2021
19:06

Jana

Víte někdo, jestli už má Rýžovna svoje vlastní pivo? Udávají, že mají technologii, což dokládají fotkama z instalace, ale víc nic. Pokud ne, kdo jim to vaři?


napsal(a): Jana [Odpovědět]

yerka

pondělí, 19. duben 2021
16:53

yerka

Jana: No, pil jsem jejich pivo na "Teplickém pivním rynku 2020" a přítomní u stánku tvrdili, že je jejich. A v Mostě v jednom obchůdku se zdravou výživou, je jejich pivo k dostání v PET lahvích, přičemž pro lahve jezdí majitelka obchodu do Božího Daru. Uznávám, že to není přímo odpověď na Vaši otázku, spíš jsem se podělil jen o svou zkušenost....


napsal(a): yerka [Odpovědět]

Jana

pondělí, 19. duben 2021
17:28

Jana

yerka:
Já jsem to právě taky pila z PET láhve, zakoupené v Plzni. Tak mne zajímalo, jestli už je skutečně jejich vlastní. Pokud vím, tak tam měli nějaké problémy s čističkou odpadních vod. Tak jim to pivo vařil někdo jiný, mám dojem, že dost z daleka, ale nevzpomenu si kdo.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Sekal

středa, 21. duben 2021
14:33

Sekal

Jana: 30.-31.10.2020 zvěřejnili na svém FB video, jak stěhují do baráku varnu a tanky. Od té doby nic. Už předtím prezentovali pivo jako "své". Pochybuji, že by někdo, kdo je takto aktivní na FB, opomněl sdělit, že uvařil první várku.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Jana

středa, 21. duben 2021
15:52

Jana

Sekal:
Právě na ten jejich FB jsem narážela. Nepamatuješ si, kdo to pro ně vařil? Já teď měla jedno jejich pivo, ale nic moc.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Sekal

středa, 21. duben 2021
14:56

Sekal


---------------------------------
Zpráva byla upravena 21.04.2021 ve 14:57:08


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

jiri.kana

sobota, 13. březen 2021
15:43

jiri.kana

Už asi týden je v prodeji nový Birell IPA.
Bohužel, po jeho ochutnání musím konstatovat, že je lahodnější a pitelnější než řekněme 3/5 u nás nabízených pokusů o pivo nesoucích na etiketě zkratku IPA.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Jana

sobota, 13. březen 2021
20:50

Jana

jiri.kana:
Jirko, my jsme ho museli vylít. Prázdně, hořké, nic neříkající pivo. To i "obyčejný" Birrel je pitelnějí. Z Birrelů je nejlepší Zelený ječmen. S hodnocením některých piv IPA s Tebou souhlasím.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Roman Holoubek

pondělí, 15. březen 2021
10:19

Roman Holoubek

jiri.kana: Jirko, souhlas s tebou, v rámci nealko piv je jak Birell IPA, tak i za studena chmelený Birell dle mne nastavil laťku hodně vysoko. A spolu s nealko z Proudu můžou opravdu mnohé minipivovarnické pokusy o alkoholické IPA strčit za klobouk. Píši mnohé, jsou u nás i dobří a skvělí sládkové na piva daného stylu.


Chody

sobota, 3. duben 2021
12:56

Chody

Roman Holoubek: Za nás tedy jen prázdná voda, ani malý náznak stylu IPA.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Kasei

čtvrtek, 22. duben 2021
15:28

Kasei

jiri.kana: Nový Birell je velmi dobrý, ale nejspíše to je jen obyčejný Birell chmelený Citrou...


napsal(a): Kasei [Odpovědět]

Jana

středa, 3. únor 2021
16:45

Jana

Pozdrav z Únětického pivovaru plný naděje a očekávání
Vážení přátelé, zdravíme Vás v novém roce, v roce plném nadějí a očekávání. Máme pro Vás zásadní novinu. Máte totiž štěstí, můžete s námi oslavit 10tileté výročí znovuotevření Únětického pivovaru. Přesně před 10ti lety v pivovaru probíhaly stavební práce a my jsem se těšili společně s Vladimírem Černohorským na první várku Únětického piva. Proto bychom celý rok 2021 rádi věnovali tomuto, pro nás významnému, okamžiku.
V sobotu měla být první naše společenská akce tohoto roku: Roztocko–Únětický masopust. K této události jsme jako každý rok uvařili Masopustní Bock 16°. V prodeji bude v pivovaru a u našich partnerů od čtvrtka 5. února.Společně se těšíme až nám otevřou zahrádky, hospůdky a oblíbené bary, kde to společně spláchneme. Kdyby jste ve Vašem oblíbeném podniku chtěli nově Únětické pivo, tak budeme rádi za Váš typ.
Těšíme se na společné pivko.
Váš Únětický pivovar.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

středa, 20. leden 2021
19:43

Jana

Z Kytína:
Bude to trošku delší, tak si k tomu dejte jedno kytínské.🍻
Pokud nás již nějakou dobu sledujete, tak víte, že epidemii COVID-19 nebereme na lehkou váhu, opatření svědomitě dodržujeme (někdy až tak, že od některých z Vás dostáváme pravidelně vyhubováno) a snažíme se spíš makat než naříkat. Vše má ale svou mez, a tak se již nedokážeme smířit s tím, jak vláda své „kompenzační“ kroky prezentuje a jak sklouzává do prohlášení „co by ještě chtěli“. Zmíněnou poslední kapkou bylo naše vyřazení z bombasticky prezentovaného programu COVID-GASTRO, ale vše pěkně popořadě.
Pro zájemce jsme totiž zpracovali malý přehled prezentovaných podpor a jejich skryté háčky, o kterých se nikde nemluví. Cílem není si tu poplakat, ale zabojovat s propagandou pana Havlíčka a uvést věci na pravou míru:
COVID I – Na začátku pandemii jsme se jako jedni z mála probojovali administrativním peklem a stihli podat žádost o úvěr v programu COVID I. Program byl uzavřen za pouhé dvě hodiny od spuštění a my byli rádi, že se více jak 1,5 denní příprava podkladů vyplatila. Po několika týdnech nám pouze přišla zamítavá odpověď, že jsme ohrožený obor a není tedy možné nám úvěr poskytnout. Podle všeho tedy poskytovali úvěry pouze těm, co je nepotřebovali (podle ČMZRB z 3000 podaných žádostí jich 2800 zamítli). Byl to sice pouze úvěr, který problém pouze posouvá do budoucna ale byla to pro nás první zkušenost s tím, jak vláda něco prezentuje a v praxi je to zcela jinak. Úvěr jsme tedy neobdrželi.
ANTIVIRUS – Slavný příspěvek na mzdy a ve finále jediný nástroj, který aktivně používáme. I ten je ale mizerně promyšlený. Pominu-li to, že nejdříve byl i v případě kompletního uzavření provozu příspěvek pouze 80%, tak nijak nepřispívá na zaměstnance, kteří např. obsluhují okénko, dělají rozvoz vaří jídla do krabiček, prostě pokud se snažíte nesedět s rukama v klíně, stát vám hned příspěvek velmi sportovně pokrátí. Dále je dobré si připomenout, že ANTIVIRUS A běží pouze v případě úplného lockdownu. Pokud Vás tedy stát milostivě otevře od 11:00 do 18:00 a s 30% kapacitou restaurace, opět nedostanete ani korunu.
COVID–NÁJEMNÉ – Další panem Havlíčkem prezentovaný nástroj, ze kterého jsme byli jako Pivovar Kytín vyloučeni. V programu totiž existuje podmínka, že si nesmíte platit nájem mezi žadatelem o dotaci a jeho osobou blízkou. Na budovu jsme si jako rodina půjčili a pronajímáme ji společnosti za tržní nájemné, ale na podporu kvůli tomu nedosáhneme. Pokud tedy jste „ve vlastním“, můžete na budovu splácet půjčky nebo hypotéky, stejně nedostane ani korunu.
COVID-GASTRO – Dlouho dopředu ohlašovaný program na SLÍBENOU KOMPENZACI uzavřených provozoven na konci minulého roku a opět vyřazení našeho pivovaru z možnosti se o podporu ucházet. Proč? Před pár dny do podmínek přibyla dopředu nijak neohlašovaná věta, že žadatel musel za 4 čtvrtletí meziročně přijít o více jak 30% tržeb. V restauraci jsme klesli procentuálně o mnohem víc, ale v pivovaru jsme se celý rok s prodejem piva tak snažili, že jsme celkově tržbami spadli „pouze“ o 21%. Podepsal se na tom náš projek
Zachraň pivo
, úžasná podpora našich fanoušků ❤, regionálních obchodů a samoobsluh, spolupráce s Makrem nebo třeba předvánoční nabídka dárkových setů pro firmy. Ekonomicky vzdělaní lidé zároveň ví, že velikost tržby nijak neodráží finanční kondici podniku, ani velikost marže, která podniku zbývá na pokrytí nákladů. Do toho jen připomínám, že ne celé čtvrtletí jsme byli zcela uzavření. Výsledek je ten, že jsme se naší aktivitou ze státní podpory vyřadili a pan Havlíček nás tímto mávnutím kouzelného proutku připravil o tolik potřebných cca 300 000,-. Kdybychom seděli doma na zadku, na podporu bychom dosáhli. Slíbená kompenzace tedy 0 a stejně jako u antiviru bič na všechny, kteří se snaží pomoct si sami a ty, kteří přiznávají tržby.
DPH – S každým zavřením se nám více jak zdvojnásobí sazba DPH na prodané pivo. Na pivo s sebou zůstala sazba 21%. Za výše zmiňované poslední čtvrtletí minulého roku jsme tedy jen na DPH odvedli státu 253 000,- Kč. Připadá někomu logické, že s nuceným uzavřením restaurace se zvyšuje zdanění?
Časový faktor podpor – Pro subjekty na hranici přežití je také velmi složité se kompenzačních podpor vůbec „dožít“, vše se totiž proplácí zpětně. Např. na ANTIVIRUS si počkáte cca měsíc od momentu, kdy vy jste výplaty včetně odvodů zaměstnancům již zaslali. COVID-GASTRO má být kompenzace za období říjen-prosinec 2020 a první zájemci se ho dočkají nejdříve v únoru 2021. To vše dělá ohromné problémy v cashflow i subjektům, které podpory čerpat mohou.
Rád bych také uvedl, že jsme do pandemie šli s 12 zaměstnanci a stejných 12 zaměstnanců u nás stále pracuje. Nebojujeme tu pouze za sebe a náš podnik, ale i za jejich živobytí, nám to prostě není jedno. Zatím se i přes vyřazení z většiny podpůrných programů nějak držíme z úspor a rodinných peněz, ale pokud nás opravdu za chvíli otevřou „na oko“ s 30% kapacitou restaurace a zastaví i ANTIVIRUS, bude situace opravdu velmi složitá. Budeme proto rádi za každé sdílení, vždy je možnost společně věci změnit.
Závěrem chceme moc poděkovat všem fanouškům za podporu❤ a věříme, že si dáme všichni brzy jedno čepované. Ideálně u nás na zahrádce.
Za naši rodinu, Michal Pomahač ml., jednatel #uznemuzememlcet


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

neděle, 3. leden 2021
08:48

Jana

3.1.2021 od 15:00 hodin POSTAVME SPOLEČNĚ CESTU NADĚJE od úřadu vlády až na Staroměstské náměstí!
https://www.chciplpes.cz/postavme-spolecne-cestu-nadeje/?fbclid=IwAR1TiK0fFDjLkpwgfLtxynbgHCS9G9daUYvKGV82zu7kEhfGX2JBUtNsV0k


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

pondělí, 14. prosinec 2020
11:13

Jana

Kdož jste milovníkem pivního stylu NEIPA, spějte do Podřipského rodinného pivovaru ve Ctiněvsi. Lepši jsem zatím nepila. Je to 15° a pozor, je dost zrádná. :D


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

středa, 9. prosinec 2020
12:27

Jana

Vyjádření SPP k atuální situaci ohledně šíření viru COVID19 a restrikcím vlády
9.12.2020 – Sdružení přátel piva zásadně nesouhlasí s nesmyslnými restrikcemi vlády, v rámci dalšího omezení provozu restaurací, které pokládá pouze za politické rozhodnutí, nemající žádné faktické ani reálné statistické opodstatnění. Nelze nad rámec nařízení ještě navíc likvidovat gastro provoz v České republice neustálými změnami. Pokud již byl představen plán protiepidemických opatření (PES) – který je vůči sektoru pohostinství jeden z nejpřísnějších, má se alespoň dodržet a nikoliv ho nahodile měnit, zřejmě na nátlak části veřejnosti. Máme tedy plné pochopení pro případné rebelující restaurace, které dnes v 20.00 hod neuzavřou svůj provoz, ale budou mít pro veřejnost otevřeno až do (dle 3.stupně PES) povolené 22. hodiny.

Jsme šokováni lidmi, kteří považují otevřené restaurace za příčinu současného nárůstu počtu nakažených, ač by se toto mohlo projevit nejdříve za týden, a tedy skutečnou příčinou jsou přeplněná OC, zaměstnání – ale i školy. Důkazem tohoto tvrzení jsou i letní měsíce, kdy restaurační zařízení jela na „plný plyn“ a byla plně obsazená a přitom nedocházelo k žádnému nárůstu počtu nakažených během celých prázdnin. Současná omezení – a natož ještě svévolně upravené nastavení 3. stupně PES – jsou tedy pouze nesmyslná, alibistická a politická gesta, určená pro jistou část veřejnosti !!!


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Chody

pondělí, 30. listopad 2020
17:18

Chody

Přišlo mailem:

Dobry den, mam tu cest byt vrchnim duchovnim Cirkve Svobodne Konzumace Piva.

O nasi registraci nastesti nerozhoduje nejaka, zjevne pravne nevzdelana, pani mluvci Ministerstva kultury, ale, v konecne instanci, Ustavni soud ci pripadne Mezinarodni soud pro lidska prava ve Strasburku.

Abychom vubec mohli zahajit proces nasi registrace, potrebujeme alespon 300 vericich.

Proto prosime, kazdy, kdo se citi vericim, napiste nam!

(az nam priste zavrou hospody tak, az nad ministerstvem kultury vyhrajeme, postaci prohlasit hospodu prechodne za nas svatostanek a slouzit v ni cely vecer msi, pri ktere se bude jako hostie prijimat pivo (v neomezenem mnozstvi).

KDYZ MUZOU CLENOVE HUSITSKE CIRKVE PIT PRI BOHOSLUZBACH MESNI VINO, PROC NE MI MESNI PIVO??? (to, ze oni nepiji toho vina moc, je pouze dusledek jejich nedokonale verouky...!!!)

Diky,

Pivospasitel I - vrchni duchovni www.CSPK.unas.cz


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Maxič

sobota, 28. listopad 2020
18:09

Maxič

Teď byla reklama na Primě - na Billu, že je tam v akci Radegast...a Gambrinus-prázdná desítka za 9.90kc
To asi prodávají prázdné lahve za 9.90,nejspis nový marketing, mám to doma rovnou vylejt, takhle alespoň nemusím táhnout plné basy a furt jsem in, páč piju super pivo, jako většina republiky.
Slyšel to taky někdo? 😉


napsal(a): Maxič [Odpovědět]

Jana

úterý, 10. listopad 2020
15:48

Jana

Pivovar Berounský medvěd rozšířil svoji kapacitu. Nová varna od firmy Kraus je dvounádobová o objemu 35 hl, Otop zůstal původní, topí se stále dřevem. Postupně se rozšiřuje i sklep pivovaru, prostory jsou připravené, tanky budou přibývat postupně. T.č. je restaurace zavřená, ale láhvové pivo je stále k mání na vrátnici pivovaru.


napsal(a): Jana [Odpovědět]


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI