Nebuď labuť, dej si Labuť
Reportáže z minipivovárků
Nebuď labuť, dej si Labuť
Je tu další minipivovárek na severu a tak je zřejmé, že dnes opět (již potřetí - po Rychtě a Kahanu ) opustíme seriál "Zpráv o stavu pivovarnictví v Čechách", které se pivovárkům věnují více do hloubky a jejichž zpracování zabere daleko více času. Dnes tedy aktuální rychlovka ze včerejšího otevření nového Minipivovaru Labuť v Litoměřicích.
Včera, v pátek dne 28. ledna 2011, byl v Litoměřicích otevřen další minipivovar a Vy, milí čtenáři, máte teď možnost se zde na Pivním.infu zůčastnit malé virtuální návštěvy.
Minipivovar Labuť
Pivovar se nachází v Zítkově ulici, velmi blízko centrálního náměstí. Místo je mezi místními všeobecně známo jako bývalý Hotel Labuť. Na čepu jsou zatím dvě piva: 12° světlá a 12° polotmavá. Cena běžná. Jméno piva zatím nebylo určeno. Sládkem pivovaru je pan Martin Hrubeš, který sládkuje již v Minipivovaru Čený orel v Kroměříži. Nyní pendluje mezi Pomoravím a Polabím...
Celkový pohled na minipivovar
Pivovar a restaurace je otevřena denně do 23:00. Teplé jídlo se nekoná! Jen studená kuchyně. K dispozici je i litoměřické víno. Interiér je v kombinaci kámen - dřevo. Oficiální webová stránka má adresu www.minipivovarlabut.cz, ale jsou stále ve výstavbě. O pivu a nabídce se zatím nedozvíte nic.
Pivovarská sklenice
Plnička PETek je na cestě a bude spuštěna záhy. Plánují se i vlastní pětilitrové soudky. Lze zakoupit pivovarské sklenice za 165 Kč, ale ty jsou jen ke koupi, jinak se točí do nelogovaných. Obsluha je příjemná, zatím ale nerozkoukaná. Což lze pochopit. Tácek pro sběratele je k dispozici (bílo-černý).
CzechBeerMan v Labuti
Rezervace se doporučuje předem, zvláště pro větší počet hostů. Technologie je dodávkou firmy M.B.S. Vše voní novotou ... pochopitelně. Vítejte v novém minipivovaru Ústeckého kraje, vítejte v Litoměřicích.
[Libor Vojáček] [Zobrazeno 10003x] [29. leden 2011]
[Minipivovary] [comments: 16] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]
Diskuse k článku
Vložit komentář
Komentáře
siki
pondělí, 31. leden 2011
13:01
Tady se vždycky směju Buď něco chci, tak si to koupím a když se mi to zdá drahé, tak to kupovat nebudu. A šmelina? Pokud bude poptávka, bude i nabídka. a blbec, kdo něco prodá za nízkou cenu, když to může prodat dráž.... Sám sbírám CZ desky (vinyly) a taky nenadávám, že sem třeba před týdnem dal na Aukru 700,- za desku, která se před 15 lety prodávala za 60,-. Prostě když to chci, tak si to koupím a neremcám. A že snaží v pivovaru prodejem skla přivydělat? No a co? Každý si chce svým podnikáním vydělat co nejvíce peněz. To je účel podnikání. A opět to opakuji. Pokud bude poptávka, proč neudělat nabídku?
hroch
pondělí, 31. leden 2011
13:21
to siki: Já jsem se naopak snažil poukázat na to, že minipivovar na tom ani nevydělá, když ty půllitry děla jen pro sběratele, tak vše musí vyřídit dojet pro to a ten čas v době rozjíždění nšjakého projektu je sakra nedostakovým zbožím a tedy hodně drahý.
Adsense
20. září 2024
19:08
posted by: Inzerce
hroch
neděle, 30. leden 2011
16:40
Podle fota se jedná o tlustostěnný krygl, takže cena holého od 50-80Kč podle typu, k tomu tříbarevný tisk. Jelikož kvuli "sběratelům" netočí do logovaných aby jim to celé nerozkradli, tak nedělali velkou serii a pak ten tisk bude vycházet taky tak na 60Kč za kus bez DPH. Tak se páni sběratelé nekdy zklidněte a zkuste se zamyslet nad velikostí serie a kvalitou a nezvyklostí původního skla než odsoudíte finální cenu. Velké pivovary ve svých cenách vůbec nezohledňují potisk, protože to je forma reklamy a ve velké serii je ta cena potisku několikrát menší než v malé serii, takže jejich cenu skla můžete pro svá zkoumání drahosti brát jako nákupní cenu daného druhu čistého skla.
Malakin
pondělí, 31. leden 2011
10:54
to hroch: Mohl byste mi prozradit, z jakého ceníku jste v souvislosti s onou částkou za potisk sklenic čerpal? 72 korun za tři barvy, navíc v době, kdy se to skoro všechno řeší zapékáním obtisků, je podle mě dost mimo realitu. Co se ceny skla jako takového týče, těm 50 až 80 korunám i věřím, na druhou stranu však vůbec nechápu, proč jsou v minipivovarech tyhle a podobné "vázy na kytky" tak moc v oblibě. Když už se do toho netočí a je to jenom pro sběratele, tak proč nevyhovět jejich tužbám a nenabízet jenom klasické štucy, které jim na poličce nezaberou tolik místa, jsou lehčí, lépe se umývají a díky nižším pořizovacím nákladům na samotné sklo ve výsledku také podstatně levnější?
to Děkan: Jak již napsal val, vyššími cenami se proti šmelinářům bojovat nedá, to lze jedině nasycením sběratelského trhu.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 31.01.2011 ve 10:55:44
Malakin
pondělí, 31. leden 2011
11:25
to jiri.kana: Článek na toto téma mám rozepsaný již nějakých pět let, ale pořád ne a ne najít čas na jeho dokončení. Něco málo se však můžeš dočíst zde - viz http://www.sahm.cz/web/web_sahm.nsf/page/technologie
Ad sklenice z Indonésie: Kdyby šlo jenom o Indonésii, bylo by to asi v pohodě, ale ony se k nám dovážejí půllitry i z Itálie ( http://plzen.idnes.cz/u-hermanovy-hute-se-prevratil-kamion-s-italskymi-pullitry-pau-/plzen-zpravy.asp?c=A110113_155056_plzen-zpravy_sou ), Rakouska (Stölzle-Oberglas), Turecka (Pasabahce) a mnoha jiných států, což je víc než smutné.
hroch
pondělí, 31. leden 2011
12:52
to Malakin:
Ceny za potisk tří barev jsem odhadoval podle poslední mé akce s potiskem půllitrů v jedné barvě. Je pravda, že to je už starší záležitost a cena se mohla změnit, ale tenkrát vyšlo v naší oblasti levněji pískování (gravírování) než potisk dvěmi barvami. To že nenastal výrazný posun cen jsem odhadoval podle mizivé změny cen potisku textilu v posledních deseti letech. Je pravda, že se objevuje více technologií potisku jak textilu a jiných předmětů, ale vždy je pro výhodnost dané technologie důležitá velikost serie.
penetrrrák
úterý, 1. únor 2011
09:07
to Malakin: Tak, tak nehledě na cenu, která je fakt dost vysoká, je spíš hrůza tyhle dvoukilový vázy, pod kterejma se prohejbá police. Pochybuju, že je nějakej sběratel uvítá (a pro ně je to snad dělaný né ?)
Spíš jde o to logo (sbíram loga né sklo). Takže ideal tenkostěnej okolo stovky. Ale to stejně asi chápou jen sběratelé.
napsal(a): penetrrrák (zumer(a)seznam.cz) [Odpovědět]
jiri.kana
pondělí, 31. leden 2011
11:48
to Malakin:Dík za odkazy.
Mně právě ta Indonésie připadá taková nejkřiklavější.
"Kamion vezl z Itálie prázdné půllitry do nedaleké sklárny..." Ještě aby vozili z Itálie ty půllitry plné...
Chápu to správně, že když mám obtisk zatavený ve sklovině, můžu v hospodě v klidu rvát ty půllitry do myčky bez postupné ztráty obrázku?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 31.01.2011 ve 11:49:47