Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Nebuď labuť, dej si Labuť

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Nebuď labuť, dej si Labuť

Nebuď labuť, dej si Labuť [p873]

Je tu další minipivovárek na severu a tak je zřejmé, že dnes opět (již potřetí - po Rychtě a Kahanu ) opustíme seriál "Zpráv o stavu pivovarnictví v Čechách", které se pivovárkům věnují více do hloubky a jejichž zpracování zabere daleko více času. Dnes tedy aktuální rychlovka ze včerejšího otevření nového Minipivovaru Labuť v Litoměřicích.

Včera, v pátek dne 28. ledna 2011, byl v Litoměřicích otevřen další minipivovar a Vy, milí čtenáři, máte teď možnost se zde na Pivním.infu zůčastnit malé virtuální návštěvy.

Minipivovar Labuť
Minipivovar Labuť

Pivovar se nachází v Zítkově ulici, velmi blízko centrálního náměstí. Místo je mezi místními všeobecně známo jako bývalý Hotel Labuť. Na čepu jsou zatím dvě piva: 12° světlá a 12° polotmavá. Cena běžná. Jméno piva zatím nebylo určeno. Sládkem pivovaru je pan Martin Hrubeš, který sládkuje již v Minipivovaru Čený orel v Kroměříži. Nyní pendluje mezi Pomoravím a Polabím...

Celkový pohled na minipivovar
Celkový pohled na minipivovar

Pivovar a restaurace je otevřena denně do 23:00. Teplé jídlo se nekoná! Jen studená kuchyně. K dispozici je i litoměřické víno. Interiér je v kombinaci kámen - dřevo. Oficiální webová stránka má adresu www.minipivovarlabut.cz, ale jsou stále ve výstavbě. O pivu a nabídce se zatím nedozvíte nic.

Pivovarská sklenice
Pivovarská sklenice

Plnička PETek je na cestě a bude spuštěna záhy. Plánují se i vlastní pětilitrové soudky. Lze zakoupit pivovarské sklenice za 165 Kč, ale ty jsou jen ke koupi, jinak se točí do nelogovaných. Obsluha je příjemná, zatím ale nerozkoukaná. Což lze pochopit. Tácek pro sběratele je k dispozici (bílo-černý).

CzechBeerMan v Labuti
CzechBeerMan v Labuti

Rezervace se doporučuje předem, zvláště pro větší počet hostů. Technologie je dodávkou firmy M.B.S. Vše voní novotou ... pochopitelně. Vítejte v novém minipivovaru Ústeckého kraje, vítejte v Litoměřicích.


Logo CBM
S pozdravem a úctou
Váš Libor Vojáček alias CzechBeerMan
pivní reportér a sběratel
Teplice
Album vypitých piv
Album pivních suvenýrů


[Libor Vojáček] [Zobrazeno 9875x] [29. leden 2011]
[Minipivovary] [comments: 16] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

siki

pondělí, 31. leden 2011
13:01

siki

Tady se vždycky směju:-) Buď něco chci, tak si to koupím a když se mi to zdá drahé, tak to kupovat nebudu. A šmelina? Pokud bude poptávka, bude i nabídka. a blbec, kdo něco prodá za nízkou cenu, když to může prodat dráž.... Sám sbírám CZ desky (vinyly) a taky nenadávám, že sem třeba před týdnem dal na Aukru 700,- za desku, která se před 15 lety prodávala za 60,-. Prostě když to chci, tak si to koupím a neremcám. A že snaží v pivovaru prodejem skla přivydělat? No a co? Každý si chce svým podnikáním vydělat co nejvíce peněz. To je účel podnikání. A opět to opakuji. Pokud bude poptávka, proč neudělat nabídku?


napsal(a): siki [Odpovědět]

hroch

pondělí, 31. leden 2011
13:21

hroch

to siki: Já jsem se naopak snažil poukázat na to, že minipivovar na tom ani nevydělá, když ty půllitry děla jen pro sběratele, tak vše musí vyřídit dojet pro to a ten čas v době rozjíždění nšjakého projektu je sakra nedostakovým zbožím a tedy hodně drahý.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Adsense

25. únor 2024
09:24


posted by: Inzerce

Kejna

pondělí, 31. leden 2011
13:39

Kejna

to siki: přesně jsi to vystihl!


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

hroch

neděle, 30. leden 2011
16:40

hroch

Podle fota se jedná o tlustostěnný krygl, takže cena holého od 50-80Kč podle typu, k tomu tříbarevný tisk. Jelikož kvuli "sběratelům" netočí do logovaných aby jim to celé nerozkradli, tak nedělali velkou serii a pak ten tisk bude vycházet taky tak na 60Kč za kus bez DPH. Tak se páni sběratelé nekdy zklidněte a zkuste se zamyslet nad velikostí serie a kvalitou a nezvyklostí původního skla než odsoudíte finální cenu. Velké pivovary ve svých cenách vůbec nezohledňují potisk, protože to je forma reklamy a ve velké serii je ta cena potisku několikrát menší než v malé serii, takže jejich cenu skla můžete pro svá zkoumání drahosti brát jako nákupní cenu daného druhu čistého skla.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

pechi

pondělí, 31. leden 2011
13:49

pechi

to hroch: Já bych řekl, že je nutné tam započítat ještě náklady na grafiku (vymýšlení loga, zaplacení autora), a to se do malé série taky promítne.


napsal(a): pechi [Odpovědět]

hroch

pondělí, 31. leden 2011
14:27

hroch

to pechi: To logo má nejen na půllitry to je normální pro prezentaci firmy.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Mauler

neděle, 30. leden 2011
11:15

Mauler

Díky, za info.
Sklo za 165 kč to je docela přeháňka!?.
Chuť piva nezbývá než zhodnotit na vlastní jazyk.


ICQ: 330508936

napsal(a): Mauler [Odpovědět]

Děkan

neděle, 30. leden 2011
12:36

Děkan

to Mauler: Já se té ceně vůbec nedivím, když na Aukru někteří výtečníci obchodují se sklem za 400-500,-Kč/ks... Je to zhovadilost a já majitele pivovarů docela chápu.


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

val

neděle, 30. leden 2011
15:59

val

to Děkan: Jakou to má souvislost? Když bude sklo v pivovaru stát pětikilo, na aukru se bude kšeftovat za 1 200,-. Šmelináři zůstanou, jen slušní lidi ostrouhaj.


napsal(a): val [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 31. leden 2011
10:54

Malakin

to hroch: Mohl byste mi prozradit, z jakého ceníku jste v souvislosti s onou částkou za potisk sklenic čerpal? 72 korun za tři barvy, navíc v době, kdy se to skoro všechno řeší zapékáním obtisků, je podle mě dost mimo realitu. Co se ceny skla jako takového týče, těm 50 až 80 korunám i věřím, na druhou stranu však vůbec nechápu, proč jsou v minipivovarech tyhle a podobné "vázy na kytky" tak moc v oblibě. Když už se do toho netočí a je to jenom pro sběratele, tak proč nevyhovět jejich tužbám a nenabízet jenom klasické štucy, které jim na poličce nezaberou tolik místa, jsou lehčí, lépe se umývají a díky nižším pořizovacím nákladům na samotné sklo ve výsledku také podstatně levnější?

to Děkan: Jak již napsal val, vyššími cenami se proti šmelinářům bojovat nedá, to lze jedině nasycením sběratelského trhu.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 31.01.2011 ve 10:55:44


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

jiri.kana

pondělí, 31. leden 2011
10:56

jiri.kana

to Malakin:To je zajímavé s tím zapékáním. Nechtěl bys sepsat nějaké kratší pojednání o dnešních technologických možnostech různých potisků, dovozech třeba z Indonésie a výsledných cenách?


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 31. leden 2011
11:25

Malakin

to jiri.kana: Článek na toto téma mám rozepsaný již nějakých pět let, ale pořád ne a ne najít čas na jeho dokončení. :-( Něco málo se však můžeš dočíst zde - viz http://www.sahm.cz/web/web_sahm.nsf/page/technologie

Ad sklenice z Indonésie: Kdyby šlo jenom o Indonésii, bylo by to asi v pohodě, ale ony se k nám dovážejí půllitry i z Itálie ( http://plzen.idnes.cz/u-hermanovy-hute-se-prevratil-kamion-s-italskymi-pullitry-pau-/plzen-zpravy.asp?c=A110113_155056_plzen-zpravy_sou ), Rakouska (Stölzle-Oberglas), Turecka (Pasabahce) a mnoha jiných států, což je víc než smutné.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

hroch

pondělí, 31. leden 2011
12:52

hroch

to Malakin:
Ceny za potisk tří barev jsem odhadoval podle poslední mé akce s potiskem půllitrů v jedné barvě. Je pravda, že to je už starší záležitost a cena se mohla změnit, ale tenkrát vyšlo v naší oblasti levněji pískování (gravírování) než potisk dvěmi barvami. To že nenastal výrazný posun cen jsem odhadoval podle mizivé změny cen potisku textilu v posledních deseti letech. Je pravda, že se objevuje více technologií potisku jak textilu a jiných předmětů, ale vždy je pro výhodnost dané technologie důležitá velikost serie.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

penetrrrák

úterý, 1. únor 2011
09:07

to Malakin: Tak, tak nehledě na cenu, která je fakt dost vysoká, je spíš hrůza tyhle dvoukilový vázy, pod kterejma se prohejbá police. Pochybuju, že je nějakej sběratel uvítá (a pro ně je to snad dělaný né ?)
Spíš jde o to logo (sbíram loga né sklo). Takže ideal tenkostěnej okolo stovky. Ale to stejně asi chápou jen sběratelé.


napsal(a): penetrrrák (zumer(a)seznam.cz) [Odpovědět]

jiri.kana

pondělí, 31. leden 2011
11:48

jiri.kana

to Malakin:Dík za odkazy.
Mně právě ta Indonésie připadá taková nejkřiklavější.
"Kamion vezl z Itálie prázdné půllitry do nedaleké sklárny..." Ještě aby vozili z Itálie ty půllitry plné... :D

Chápu to správně, že když mám obtisk zatavený ve sklovině, můžu v hospodě v klidu rvát ty půllitry do myčky bez postupné ztráty obrázku?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 31.01.2011 ve 11:49:47


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Chody

sobota, 29. leden 2011
23:12

Chody

Další fotogalerii od Jany naleznete zde...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI