Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivovárek Koliba

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Pivovárek Koliba

Pivovárek Koliba [p987]

Není tomu tak dávno, kdy tady byl představen nový litoměřický pivovar. A dnes se podobná situace po necelém třičtvrtě roce opakuje. Slavnostní otevření pivovárku je sice až v pátek, ale Vy jej díky CBM můžete navštívit už dnes.

Tak tu máme další minipivovar v Ústeckém kraji. Zítra, v pátek 16. září 2011, se otevírá Litoměřický pivovárek Koliba , který je součástí komplexu Hotelu Koliba aneb, chcete-li, jak oficiální název společnosti zní: Motorest KOLIBA s.r.o..

Hotel Koliba
Hotel Koliba

Kdo je jednou již v Litoměřicích, nechť se vydá výpadovkou na Českou Lípu a Úštěk. Za výstavištěm Zahrada Čech je malá benzinová pumpa na pravé straně a pivovárek je hned u ní. Sládkem pivovaru je Ing. Ondřej Klír, je to muž mimo pivovarské řemeslo (profesí je chemik), podsládkem je pan Ing. Kučera Miroslav ml..

Pivovarská restaurace
Pivovarská restaurace

Kapacita pivovarské restaurace je 150 míst k sezení, na terasu se vejde dalších 50 lidí. V hotelu samotném je 25 pokojů s celkovou kacapitou 56 lůžek. Nacházejí se zde i pivní lázně, za které zaplatíte 600 Kč pro jednoho a 1200 Kč pro dva. Součástí procedury je i masáž od profesionála a sklenice piva v ceně. Společnost má deset zaměstnanců.

Vana v pivních lázních
Vana v pivních lázních

Co se týká piva samotného, jsou nyní vařena jen tři piva 12°: světlé, polotmavé a černé. Pivo má obchodní označení "Kousek". Tento název byl vybrán v referendu a anketě mezi litoměřickými občany. Sám jsem ochutnal ono polotmavé a myslím, že se za své pivo nebudou muset v Kolibě vůbec stydět! Plánují se i speciály a svrchně kvašená piva.

Varna
Varna

Technologii dodala firma Ing. Josefa Krýsla. My s kolegou pro tyto pivovárky máme lidový název "Krýslovina", který ale vůbec není myšlen zle, ba naopak. Sběratelé pivních suvenýrů mají široký výběr, k dispozici jsou pivní etikety, podtácky, ale i logované sklenice (0,3 a 0,5l.) typu Tubinger. Z výpisu z Obchodního rejstříku se dozvídáte, že majiteli jsou manželé Waldhauserovi a manželé Kučerovi.

Paní Waldhauserová na spilce
Paní Waldhauserová na spilce

Mě po pivovárku provázela přijemná a elegantní spolumajitelka, paní Jana Waldhauserová, za což jí nyní opětovně děkuji. Mám už teď na Kolibu vzpomínku: bouli na hlavě, jak jsem se zapomněl sehnout ve sklepě do nízkého vchodu ... haha. Trochu jsem přerostl. Ty dveře za to nemohou.

Ležácký sklep
Ležácký sklep

Já osobně, jako Severočech, jsem moc rád, že královské město Litoměřice se může pyšnit již druhým minipivovarem. Více na www.kolibahotel.cz. Na co čekáte? Už ať Vás vidím v Kolibě! Zítra je prvních 200 piv gratis...

Tácky a etikety
Tácky a etikety

Tak do toho! Prý je to pivo "o Kousek" lepší než jiné. No posuďte a vyřkněte ortel sami! Otevírací doba je od 10:00 ráno do 10:00 večer. Z Litoměřic zdraví a připíjí CzechBeerMan.

Na zdraví z Koliby přeje CzechBeerMan
Na zdraví z Koliby přeje CzechBeerMan

Logo CBM
S pozdravem a úctou
Váš Libor Vojáček alias CzechBeerMan
pivní promotér, reportér a degustátor
Teplice
Album vypitých piv
Album pivních suvenýrů


[Libor Vojáček] [Zobrazeno 13512x] [15. září 2011]
[Minipivovary] [comments: 7] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tomáš

středa, 5. říjen 2011
12:03

tomáš

Mohu potvrdit názor Narmera. Při včerejší degustaci, jsme opravdu cítili ovocnou banánovou chuť tak, jak má být. Dále jsme se dozvěděli, že od poloviny října bude na čepu medová 13 a pokuď bůh dá štěstí, na Svatomartinské posvícení 11. 11. Dopple bock 19, to nemůžeme nechat ujít, takže jsme tam určitě nebyli naposledy.


napsal(a): Tomáš [Odpovědět]

Narmer

pondělí, 19. září 2011
10:56

Narmer

Ochutnal jsem včera s kolegou současnou produkci z pivovárku Koliba. Konkrétně světlou, polotmavou a tmavou 12° a pšenici - rovněž 12°. Všechny 4 malé kousky mi chutnaly, návštěvu pivovaru lze doporučit. K pšenici - není tak výrazná, jako třeba Weizen z Náchoda, ale ovocnou banánovou chuť jsem v ní cítil, takže si nemyslím, na rozdíl od Jany, že nemá s pšenicí nic společného.


ICQ: 149095450

napsal(a): Narmer [Odpovědět]

Adsense

25. červenec 2024
15:06


posted by: Inzerce

Jana

pondělí, 19. září 2011
15:58

Jana

to Narmer:
Nás si to na SVS myslelo víc. A pšenic jsem tam ochutnala povícero, takže bylo co srovnávat.
Bohužel, nic jiného při naší návštěvě jejich stánku již na čepu nebylo.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Jana

neděle, 18. září 2011
17:41

Jana

Litoměřický Weizen z Koliby jsem ochutnala v Černicích. Pít se to dalo, ale s pšenicí to nemělo NIC společného.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Narmer

neděle, 18. září 2011
08:04

Narmer

Za chvíli razím na vlak do Litoměřic na Zahradu Čech a to by bylo, aby při té příležitosti pár Kousků nebylo :D


ICQ: 149095450

napsal(a): Narmer [Odpovědět]

Pavel R.

pátek, 16. září 2011
23:32

Pavel R.

Mohu potvrdit, že Ondra pracoval ve VB na spilce a myslím že i na varně, takže zkušennosti určitě má. A už se těším až ochutnám jejich pivo.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 16.09.2011 ve 23:33:28


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

CzechBeerMan

pátek, 16. září 2011
07:09

CzechBeerMan

Ještě doopravuji : Sládek Ondřej Klír není tak úplně mimo obor, vystudoval na VŠCHT obor pivovarnictví a sladovnictví a několik let pracoval v Ústeckých pivovarech i v Krušovicích. A oficiální název společnosti je Litoměřický pivovárek KOLIBA, s.r.o. což je z části dceřiná společnost Motorestu Koliba, s.r.o.. Na zítřejší otvírací den pro veřejnost je přichystána, kromě zmiňovaného světlého, polotmavého a tmavého Kouska také pšenice a v sklepu a spilkách je připraven Ale a Medovou 13 ... (takto mi to napsal pan podsládek Kučera)PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI