Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivovar Na Rychtě Ústí nad Labem

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Pivovar Na Rychtě Ústí nad Labem

Pivovar Na Rychtě Ústí nad Labem [p822]

Vážení pivní přátelé, milí čtenáři,

Tato krátká fotoreportáž je mimo můj blok „Zpráv o stavu pivovarnictví v Čechách“. Chci se jen s Vámi podělit o postřehy z nově otevřeného pivovaru v Ústí nad Labem. Mám pro To dva tři dobré důvody. Jsem z Teplic a tak mám pivovar v podstatě doma. Pak je v pivovaru sládkem pan Rottenborn, jehož jméno je zárukou toho, že u spilky nestojí nějaká rychlokvašená okurka, a že pivo bude stát za to. No a pak musím spěchat, neb jsem strašně ješitný a chci být první, kdo tu o našem „Aussigu“ něco napísne. Jsem přeci jen muž. Zde (ve fotogalerii ) máte pár fotek.

Pivovar Na Rychtě
Pivovar Na Rychtě

Pivovar najdete v samém centru města. Kdyby náhodou nějaký Ústečák, kterého se budete ptát stále nevěděl která bije, ptejte se na Českou národní banku, pivovar je hned vedle, v ulici Klášterní. Co já si pamatuji, vždy tam stávala větší hospoda se zeleným štítem Staropramene. Už v „temných dobách“. Dnes je tam zánovní pivovar a hotel. Kolik to stálo, se raději ani neptejte. Nechtěl bych mít tu půjčku.

Sládek pan Rottenborn a podsládková paní Valterová
Sládek pan Rottenborn a podsládková paní Valterová

O pivo se Vám stará sehraná dvojka z pivovaru Březňák (dva bývalí zaměstnanci) - pan sládek Jaroslav Rottenborn a paní podsládková Martina Valterová. V samotné pivovarské restauraci je 170 míst, s terasou pak celkem 230! Místa pro Vás dost. Mají od otevření, dne 9. října, stále plno a rezervace stolů je doporučena. Je to jen a jen dobře pro pivo a pro Ústí…

Restaurace s varnou
Restaurace s varnou

Seděl jsem tam a pozoroval chvíli ten cvrkot. Opravdu se mají co ohánět. Bylo plno … pijáků i strávníků. A ta jídla vypadala velmi zajímavě. Myslím, že Na Rychtě mají dobře nakročeno. Přeji jim mnoho úspěchů. Na čepu byla jen dvě piva: dvanáctky černá a světlá. Prý bude i pšenice, speciály atd.

No tak jsem se zatím sám trochu pomazlil s „naším“ ústeckým Mazlem! Učiňte tak také při Vaší návštěvě krajského města Ústí nad Labem…

Více na www.pivovarnarychte.cz.


Logo CBM
S pozdravem a úctou
Váš Libor Vojáček alias CzechBeerMan
pivní reportér a sběratel
Teplice
Album vypitých piv
Album pivních suvenýrů


[Libor Vojáček] [Zobrazeno 16158x] [16. říjen 2010]
[Minipivovary] [comments: 64] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Vašek

neděle, 12. srpen 2012
12:58

Vašek

Po včerejší návštěvě Rychty s radostí konstatuju, že jsem poznal další příjemnej podnik, kterej můžu ostatním jen doporučit. Potěšila i možnost ochutnat pivo z pivovaru Chyše, to přeci jen zatím není mezi minipivovary až tak časté, aby čepovali i jiná než svá piva. Tak ať se i nadále daří :)


napsal(a): Vašek [Odpovědět]

CzechBeerMan

neděle, 21. listopad 2010
18:45

CzechBeerMan

Dámy a pánové, jako autor článku si nemohu než mnout spokojeně ruce ..... jsem rád za Vaše komentáře. Pro Vás články píši. Přeji si ať se každému Na Rychtě líbí .... VÍTEJTE V ÚSTÍ bez rozdílu.


Adsense

22. únor 2024
12:38


posted by: Inzerce

Jiří Šťrovíček

sobota, 20. listopad 2010
18:08

Zdravím všechny příznivce "Rychty" a nejen je. V současné době máme navařený vánoční polotmavý 14-ti stupňový ležák Ústečan. Na čep půjde kolem 20.prosince.Další informace na našich webových stránkách: www.pivovarnarychte.cz Dej Bůh štěstí. Jiří Šťovíček


napsal(a): Jiří Šťrovíček (jiri-stovicek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

zde.zdenda

sobota, 13. listopad 2010
10:56

zde.zdenda

Pochvala a poděkování
Zdravím všechny pivaře dobré vůle, rád bych se připojil k Těm kterým se Na Rychtě líbilo a šmakovalo...
1) Znám pana sládka i Martinku podsládkovou a oba potvrdili můj předpoklad, že zvládnuté řemeslo a láska k němu dá dohromady vynikající pivo.
Dohady o názvu moc nechápu, kolikrát už byl zreplikován název např. "Pivovarský dvůr" - ale vždy se jedná o jiný region - tak v tom nevidím až tak velký problém.
2) Klimatizace je natolik výkonná, že nejen pojme kouř z cigaret, ale až mě mrzelo, že u vzdálenějších stolů od varny jsem necítil ani vůni nově se rodícího Mazla :)
3) Dobré pivo podpořila i dobrá kuchyně a obsluha. Jídelníček stručný a jasný, originální předkrmy, mňam...
Byli jsme na výpravě i s partou mých nevidomých kamarádů a vrchní potvrdil svou profesionalitu při nošení právě jim: lechký dotyk na rameno, "máte tady další pivčeko" položil jej na tácek a přidržoval je do té doby než se nevidomý ujistil, kde se Mazlik nachází... S úctou děkuju!

A závěr? Rypáci urejpaní bohužel asi nevyhynou, tak si z nich nemůžeme dělat až tek velkou hlavu...

Poctivému řemeslu a dobrému pivu přeju "Dej Bůh štěstí!"


napsal(a): zde.zdenda [Odpovědět]

Martina Valterová

sobota, 13. listopad 2010
23:48

to zde.zdenda:
Děkuji Zdeňku za slova chvály....Já musím zase složit úctu tvým kamarádům nevidomým,kteří zvládli prohlídku pivovaru...neřešili ani strmé schody do sklepních prostor...Bála jsem se za ně...A také děkuji za slova chvály za můj výklad....


napsal(a): Martina Valterová (martina.valterova(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Tomáš H.

úterý, 2. listopad 2010
23:37

Tomáš H.

to Martina Valterová:
to Jiří Šťovíček:


to chce klid, to se srovná, dnešní doba je holt taková divná, nepřející, závistivá a dosti pomlouvačná, to holt už nezměníme..
ať se budeme snažit sebe víc, stejně nás lidi pomluví, když se to bude dělat špatně, také nás lidi pomluví...
ono ne nadarmo se říká: "chceš-li psa bíti, hůl si vždycky najdeš"

jinak jsem váš velkým přiznivcem, a dnes již mohu o sobě tvrditi,že i stálejším hostem, a vždy budete mít ode mne plnou podporu a jen tak dál, Rychta má dost dobře našlápnuto, tak to udržte i nadále...udržte to na laťce, kterou jste si nastavili a jen max. zvyšujte, ale nikdy ne snižujte...
host, který se vrací je tou nejlepší odměnou za váš čas, který do práce vložíte s láskou a odhodláním...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.11.2010 ve 21:23:03


napsal(a): Tomáš H. [Odpovědět]

val

středa, 3. listopad 2010
11:42

val

to Tomáš H.: jen poznámka, neberte to jako útok: "Holt někomu nelze v záležitostech pravopisu vzdávat hold". Vidíte tam ten rozdíl? :-)

Taky mě pobavilo v příspěvku níže (ale to je spíše jen překlep) "a myslím si, že celý tým je postěn" - ještě pár spokojených hostů a tým Vám umře hlady :-)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.11.2010 ve 11:46:24


napsal(a): val [Odpovědět]

Tomáš H.

středa, 3. listopad 2010
12:30

Tomáš H.

to val:
chybičky již jsou opravené a v obou případech se jednalo pouze o překlepy, nikoliv vážné gramatické a pravopisné chyby a to si to kolikráte po sobě ještě i čtu.. :)
ono někdy ruce nestíhají psát, to co má mozek v mysli... :)


napsal(a): Tomáš H. [Odpovědět]

Rošťák

pondělí, 1. listopad 2010
20:35

Odpoví mi někdo proč se zde prezentuje pivovar na Rychtě a nevaří pivo? Pokud jsem dobře informován vaří se v Mutějovicích! Vyčítáme velkým pivovarům že vaří určité množství piva převážně jinde a malé pivovary nejsou na tom o nic lépe!


napsal(a): Rošťák [Odpovědět]

Henri

pondělí, 1. listopad 2010
22:13

Henri

to Rošťák: To jsi informován tedy špatně!
Na Rychtě mají vlastní pivo Mazel (12°sv. ležák)od samého počátku a nyní přibylo polotm. 12°pivo Vojtěch. Mutějovice, které jsou pro doplnění sortimentu (než doleží další pivečka)na čepu se nevydávají za piva vařená Na Rychtě, ale každý ví (třeba z účtenky)o jaké pivo se jedná, tudíž žádné podtáčení, jak naznačuješ. Nejlepší je, si vždy vše ověřit na místě, nežli se zde pustit do nějakých spekulací a odsuzujících závěrů z informací "jedna paní povídala".


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Rošťák

pondělí, 1. listopad 2010
23:15

to Henri: Dobrý den,s plněním a prodejem soudků do budoucna počítáme, v tuto chvíli však ještě
nemáme navařeno potřebné množství i potřebný sortiment a některá piva dovážíme z
Mutějovic od Rottenborna mladšího. Jakmile budeme schopni plnění soudku realizovat, všem
dáme vědět. Díky za pochopení Jiří Šťovíček ORIGINÁL ODPOVĚĎ NA E-MAIL HM


napsal(a): Rošťák [Odpovědět]

Henri

pondělí, 1. listopad 2010
23:56

Henri

to Rošťák: Tak teď to už vůbec nechápu.
Vždyť z toho mailu je zcela jasně srozumitelné i to co zde píšu já - prostě ještě nemají plný sortiment a tak některá piva jsou z Mutějovic. Takže ještě jednou:
1) přímo Na Rychtě je zcela zřejmé o které pivo jde, zda o vlastní (Mazel, Vojtěch), či Mutějovické,
2)v mailu p. Šťovíček jasně píše, že některá piva dovážejí z Mutějovic - v čem je tedy problém? Nechápu srovnávání s velkými pivovary, cituji: "Vyčítáme velkým pivovarům že vaří určité množství piva převážně jinde a malé pivovary nejsou na tom o nic lépe!" Vždyť tady jde o něco úplně, ale totálně úplně jiného! Zde nikdo nevydává pivo uvařené v Mutějovicích za pivo Ústecké.
A konec konců, proč by i do budoucna nemohli mít na čepu pro zpestření sortimentu třeba jedno pivo z Mutějovic a v Mutějovicích třeba něco z Rychty?


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Chody

úterý, 2. listopad 2010
07:10

Chody

to Rošťák:
Proč pořád používat zástupné nicky a psát štvavé příspěvky :-? Jednou jsi se na PI zaregistroval, tak by bylo fér tento nick používat...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Henri

úterý, 2. listopad 2010
08:15

Henri

to Chody: Podle nazaměnitelného slovosledu jsem hned tušil o koho se jedná.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Martina Valterová

úterý, 2. listopad 2010
06:29

to Rošťák:
Pokud se pohybujete ve světě minipivovarů,tak určitě víte,že si navzájem rozšiřují sortiment kupováním piv od sebe navzájem.Není v silách začínajícího minipivovaru uvařit 6 druhů.....A než mít omezený sortiment tak je lepší dovést pivo od nějakého jiného minivýrobce....A nevím,kdo Vám říkal,že se Na Rychtě Mutějovické pivo prezentuje jako vyrobené v Ústí....


napsal(a): Martina Valterová (martina.valterova(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Henri

úterý, 2. listopad 2010
08:19

Henri

to Martina Valterová: S tímto nemocným majitelem jedné mnohonázvé nechvalně proslulé pražské hospody nemá smysl jakkoliv diskutovat a podle mého názoru ani spolupracovat.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Narmer

úterý, 2. listopad 2010
10:50

Narmer

to Rošťák: Rošťáku, opravdu jsi informován špatně. Pivo Na Rychtě pochopitelně vaří a jak už psal Henri - k Mazlovi přibyl i polotmavý Vojtěch, kterého jsem včera ochutnal a je opravdu povedený, chuťově o něco méně hořký než světlý Mazel. Narazil jsem párkrát Na Rychtě i na piva z Mutějovic, například na 17°, ale u ní bylo poctivě v jídeláku uvedeno, že je z Mutějovic. A v neposlední řadě - měl jsem tu čest nechat se panem Šťovíčkem provést přímo v pivovaru a ochutnat přímo z výroby - o to víc mimo mi příjde tvoje poznámka "...na Rychtě a nevaří pivo?"


ICQ: 149095450

napsal(a): Narmer [Odpovědět]

Pavel R.

úterý, 2. listopad 2010
14:33

Pavel R.

to Rošťák: Pivovar Na Rychtě neprezentuje naše pivo jako své. Na rozjezd restaurace jsme doplnili jejich sortiment naším pivem a zatím je stále budeme zásobovat tmavou 12%. Kapacita pivovaru se nedá nafouknout a momentálně je o místní pivo takový zájem, že nezbývá prostor pro vaření dalšího sortimentu. Já tu kapacitu mám, tak nevidím problém proč restauraci nezásobovat tmavým pivem. Ani jedna strana tuto skutečnost netají.
Pavel Rottenborn
sládek Poddžbánského pivovaru
---------------------------------
Zpráva byla upravena 02.11.2010 ve 14:35:16


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Tomáš H.

úterý, 2. listopad 2010
21:55

Tomáš H.

to Rošťák:
bohužel nedá mi to, abych i já na daný příspěvek nezareagoval, jelikož mě doslova zvedl ze židle... ::cry
Pokud-li je mi známo, tak od samého počátku se Na Rychtě vaří pivo Mazel a kdyby jste s laskavým prominutím četl důkladnějš diskuze k tomuto pivovaru, jistě by Vám neušly, jelikož název piva z tohoto restauračního pivovaru se tu probíral od shora dolu a zleva doprava...
Při slavnostním otevření a nadále je pivo z Podžbánského pivovaru v Mutějovicích bráno jako doplněk sortimentu, aby zákazníci nebyli ochuzeni a přišli si zkrátka na své.. a na účtence je jasně napsáno, o jaké pivo jde..
a jak zde již pí. podsládková Martina a Pavel R. uvedli, pivovar Na Rychtě NIKDY nevydával pivo z Mutějovic za své...

S prominutím Vaše informace jsou natolik mylné, že raději než bych je vypustil si je pro příště ověřil... :-?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 02.11.2010 ve 22:15:57


napsal(a): Tomáš H. [Odpovědět]

VozechV

pondělí, 1. listopad 2010
17:52

VozechV

Otázkou ještě zůstává jeden fakt, vlastně více.
Byl salónek zpoplatněn, tj. je někde dostupný ceník za pronájem salónku?
A byla skupina předem upozorněna na zpoplatnění? Jak to vypadá asi ne. A pokud je pravdou co píše pan Šťovíček, že společnost se ZAZU oznámila, že si nikoho jiného nepřeje - bylo jim pak řečeno, že v tom případě budou muset platit za pronájem? Ano, či ne. Pakliže ani potom ne, pak se mi zdá jednání provozního a personálu jako nepatřičné. Ale nebyl jsem tam, nemůžu soudit.


napsal(a): VozechV [Odpovědět]

JardaK

pondělí, 1. listopad 2010
17:30

JardaK

Ať to bylo jak to bylo, mělo by to být poučením pro příště. Například co pořídit přenosné zástěny, někde jsem viděl takové pěkné, ratanové, a společnost upozornit, že nebude-li např. salonek obsazen min. ze tří čtvrtin, bude prostor těmito zástěnami oddělen a do zbytku umožněn přístup ostatních. Normální člověk to pochopí a je to docela luxusní řešení. Mimochodem, je to i o soudnosti. Já mám kolem sebe takové lidi, že když si něco zarezervujeme a do půl hodiny se nesejdeme, sami upozorníme personál, že už nás víc asi nebude...Proto píšu luxusní řešení. Přijít nás patnáct do prostoru pro čtyřicet, tak bych neřešil ani ty zástěny.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 01.11.2010 ve 17:32:11


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

Jiří Šťovíček

pondělí, 1. listopad 2010
08:46

to zazu: Musím se uhradit proti nekorektnímu a pomlouvačnému příspěvku někoho,kdo se skrývá pod pseudonymem \\\"ZAZU\\\". Včera mi telefonicky volali lidé s dětmi,proč se nemohou naobědvat u nás V restauraci Na rychtě v nekuřáckém salonku a to z důvodu nobsazenosti nekuř,salonku. Proto jsem ihned telefonoval obsluhujícímu číšníkovi,který mi řekl,že v salonku (kapacita 40 míst) je společnost čítající 15 osob, Tato společnost měla místa řádně zarezervována pro uvedený počet osob (nikolibv cdelý nekuř. salonek). Po příchodu,společnost oznámila,že si nepřeje,aby v salonku seděl kdokoliv jiný,že mají rodinou oslavu. Na to jsem číšníkovi řekl,že pokud nemůžeme využít v nekuř salonku zbývající kapacitu,tedy 25 míst,je pořeba napočítat společnosti symbolických 200,- Kč za hodinu jako pronájem, Společnost zde pobyla 4 hodiny tedy 800,- Kč,. Doklad o zaplacení pronájmu mi číšník samozřekmě předal. Chtěl bych opozornit,že nekuř.salonek nám během obědů vyprodukuje tržbu desetinásobku tržby oné společnosti,takže z pohledu obchodníka to pro nás byla velmi nevýhodná akce,přesto jsme vyhověli. Uvadím zde svůj osobní mail,takže jakýkoliv problém rád budu řešit,ale jen s konkrétní osobou,nikoliv s anonymem vydávajicím se za \\\"zazu\\\" apod. K připomínkám k pivu a jídlu bych chtěl dodat,že po Novém roce se začneme zúčastňovat jak pivních,tak gastronomických soutěží a těším se na opravdu objektivní hodnocení odborných soutěžních porot. S Pozdravem Jiří Šťovíček provoz.ředitel Pivovar hotel Na rychtě


napsal(a): Jiří Šťovíček (jiri-stovicek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

val

pondělí, 1. listopad 2010
19:45

val

to Jiří Šťovíček: Chápu to správně tak, že pokud si zamluvím salonek, nezaplním jeho kapacitu, ale přitom nebudu chtít, aby tam byl i někdo jiný, než moje společnost, musím zaplatit poplatek? Avšak pokud mi nebudou vadit "cizí" návštěvníci, neplatím nic? Pokud je tomu tak, nevidím problém.


napsal(a): val [Odpovědět]

Rebelka

úterý, 2. listopad 2010
16:52

to Martina Valterová: to Jiří Šťovíček: ...měla jsem možnost..trávit u Vás páteční večer a noc..,podotýkám že jsem z Moravy..byla jsem nadšená z prostředí..výzdoby...piva..jídla..perfektní obsluhy..atmosféry..a navíc....nechápu tady ty prostoduché války co tady čtu..ať je to jak chce...držím Vám palečky..není to nic jednoduchého v dnešní době...ale věřím Vám..a pozdravujte pana sládka..je to člověk na svém místě se srdíčkem jako Vy...a to se už jen málo kde vidí...Dej Bůh štěstí....Rebelka


napsal(a): Rebelka [Odpovědět]

Tomáš H.

úterý, 2. listopad 2010
23:02

Tomáš H.

to Rebelka:
i já jsem velmi rád, že se Vám Na Rychtě líbilo a udělala an Vás velmi dobrý dojem a myslím si, že celý tým je poctěn, že jste k nám zavítala pomalu až z druhého konce republiky...

nebojte se, nejste sama, kdo ty žabomyší války nechápe, ale občas mi to nedá a na některé záležitosti zareaguji...

ano, pan sládek, jak sám řiká, se s pivem mazlí a tak ho pro nás vyrábí s láskou a pečlivostí sobě vlastní a tak je to člověk se srdcem a duším u piva a to mu nelze odepřít..

určitě nejen personál Na Rychtě bude velmi rád, až zas k nám někdy jednou zavítáte, takových lidí se třeba jako hostů a klientů si vážit..
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.11.2010 ve 12:28:07


napsal(a): Tomáš H. [Odpovědět]

siki

neděle, 31. říjen 2010
22:46

siki

Já navštívil včera. Pivo dobré, prostor perfektní, obsluha profesionální, jídlo dobré (buřty na pivu + manželka salát (ledový) s kuřecím řízkem, malý výběr na lístku značí, že svá jídla dělají (nebo alespoň měli by dělat) kvalitně a z čerstvých surovin (nechápu hospody s pětistránkovými jídeláky kde ve finále je to pořád to samé smažené. Nádobí neobvyklé, leč moderní. Snídaně přepichová (ve dvou lidech se nám to jen tak tak vešlo na stůl). Jen sem byl trochu zaražen s cenou ubytování, ale to je moje blbost. Jejich cenu sem špatně pochopil jako cenu za pokoj, bohužel to bylo za osobu:-(


napsal(a): siki [Odpovědět]

Pavel R.

úterý, 2. listopad 2010
14:40

Pavel R.

to siki: V pátek jsme s přítelkyní také navštívili restauraci. S pivem a jídlem jsem byl moc spokojený. Obsluha neměla chybu, nestačili jsme ani dopít a už nám nosili další pivo.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 02.11.2010 ve 17:01:29


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

siki

úterý, 2. listopad 2010
22:51

siki

to Pavel R.: To mně se podařilo dostat obsluho do ouzkých, když sem si jako ubytovaný chtěl vzít ještě jedno na pokoj před spaním (dělám to tak všude, kde spím). Nikdy se nikde nedivili, jen tady:-)


napsal(a): siki [Odpovědět]

Tomáš H.

úterý, 2. listopad 2010
23:27

Tomáš H.

to Pavel R.:
mám za to, že jsem Vás tam zahlídl, ale v tom šrumu si nejsem na 100% jist, byl jsem tam jen na skok, stál jsem u baru, ale jestli jsem si dobře všimnul tak jste seděl s Vaším ctěným otcem a Martinou Valterovou u jednoho stolu...

jinak, až budu mít více času a míň starostí, tak velmi rád s přáteli zavítáme k Vám do Mutějovic ochutnat Vaše pivečko...
jinak tmavá 12%, následně pak speciál 17% mi od Vás velmi chutnali, byly na čepu při slavnostním otevření, a 12% je průběžně stále k doplnění sortimentu...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 02.11.2010 ve 23:29:53


napsal(a): Tomáš H. [Odpovědět]

Pavel R.

středa, 3. listopad 2010
05:56

Pavel R.

to Tomáš H.: Všiml jste si dobře, seděl jsem u jednoho stolu s tátou, Martinou, přítelkyní a kolegy z branže. Na Vaši návštěvu u nás v Mutějovicích se budu těšit.
S pozdravem P.R.


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

zazu

neděle, 31. říjen 2010
20:48

Dnes jsme navštívili tuto novou restauraci.... no a dojem ... nic moc! Čekali jsme více, pivo nikomu nechutnalo, z jídla málo na výběr a bramrorový koláč je steaku byl nedopečený, neochucený asi jak by měl být. Navíc velké zklamání z konečného finančního fiaska ... nevěděli jsme a ani nás nikdo neupozornil, že za nekuřácký prostor se musím platit! Náš kolektiv čítal 15lidí a měli jsem to jako uzavřenou společnost. Nikdo nás neupozornil, že se za tpo platí a ani nikde není ceník!!! Po prohlášení místního číšníka, že musíme zaplatit 1000kč, prý 200kč za 1hod. Pozkazuji, že jsme tam byli pouze 4hodiny! A že prý provozní říkal a že se mu zrovna nemůže dovolat ... ale zaplatit musíme. Bohužel jsem se toto dozvěděla až po odchodu z restaurace. Být u placení, ihned to řeším! Nakonec se prý číšník spokojil s 600kč na které nám nedal ani doklad. Takže si je dal do své kapsy?! Naše útrata byla kolem 3500kč!!!
Takže zítra budu řešit s vedením zda je toto normální postup ...
O pronájmu nikde ani slůvko, jen pronájem pokojů!!!


napsal(a): zazu [Odpovědět]

val

neděle, 31. říjen 2010
22:14

val

to zazu: Napište sem pak prosím, jak to dopadlo.


napsal(a): val [Odpovědět]

zazu

úterý, 16. listopad 2010
19:26

to val:
Dostala jsem se zpět na tyto stránky ...
Na vysvětlenou .. žádné pomlouvačné a konkurenční boje tu z mé strany nejsou! Napsala jsem pouze to, co se stalo, nehledejte v tom nic jiného! Prostě jeden den, jedna malá oslava, jedno velké nedorozumění!
Druhý den jsem volala vedoucímu, kde jsem si chtěla objednat, jako pro kolektiv salonek, ptala jsem se na ceny, kde mi bylo zděleno, že se za prostor neplatí. Ale asi jsem se rozhovořila a panu Šťovíčkovi svitlo kam vítr vane ... A že mají teprve otevřeno 3týdny ....
Znovu upozorňuji, že nás NIKDO NEUPOZORNIL NA PLACENÝ PROSTOR, že jsme tam chtěli být sami! Asi po 2,5hodině přišla číšnice, že chce s platícím mluvit asi vrchní číšník, či jak se nazývají ... tam teprve upozornil na to, že musíme zaplatit 1000kč za pronájem. Nevím kde vzal tuto sumu ... Odcházeli jsme ve tři hodiny a náš příchod byl v 11,30 - tudíž 3,5hod celkem! Platící se ohradil a řekl že dá jen 600kč a žádný doklad o pronájmu nebyl nabídnut či vydán, pouze za jídlo a pití! Kdyby nás upozornili, že se platí pronájem a že lidé tam chtějí chodit, tak je tam samozřejmě přivítáme, to nebyl žádný problém! Jenže OPAKUJI,NIKDO NÁS NEUPOZORNIL! Proč bych měla si vymýšlet story, nevím ...
Stalo se toto a pokud nikoho 4tis nevytrhnou, to je mi líto, ale každý zisk se snad počítá, ne?
Byli jsme hosti, kteří vlastně ani nebyli vítáni, protože naše útrata byla malá ... jak jinak to pak brát ...
Mimochodem, nestojím o publicitu, proto ta přezdívka a aby mi domů na pevnou, či mail psali lidé, kteří nemají co dělat ... i tací jsou mezi námi ...
Takže nemáme se nikomu co omlouvat, či doplácet za ušlý zisk, či čeřit vodu konkurence ...
Stalo se a pro nás je to už uzavřená nemilá zkušenost!
PS: a ještě si dodám, že my, co měli steak na houbách .. jsme měli veselou noc na wc, ale netuším čím to mohlo býti :-))) že by vodou? :-)))


napsal(a): zazu [Odpovědět]

Děkan

pondělí, 1. listopad 2010
07:45

Děkan

to zazu: Býti majitelem, toho číšníka bych okamžitě vyhodil! Pokud Vás skutečně neupozornil na pronájem nekuřácké části, pokud skutečně nikde nebyl ceník pronájmu a pokud jste nedostali doklad o úhradě poplatku, to je na ČOIku a inzultaci číšníka. Dnes je asi opravdu těžké najít kvalitní personál. Rychta začíná a na prvním dojmu a prvních týdnech hodně záleží, jen vzpomeňte na přerovský Parník a stížnosti na obsluhu, neznalost, nešikovnost, někteří z nás se tomuto pivovaru dlouho vyhýbali. Snad si tohle všechno majitelé Rychty uvědomují.


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

jiri.kana

pondělí, 1. listopad 2010
08:36

jiri.kana

to zazu:U někdejší Rychty, ještě za časů Staropramene, byly dva důvody, proč se tomuhle honosně se tvářícímu pajzlu (koncept Staré dobré časy) obloukem vyhnout. 1) Staropramen a 2) obsluhující personál. Tomu místu mohl pomoci v zásadě jen přímý zásah leteckou pumou, na ten už ale bylo nějakých pětašedesát let pozdě. Přestavit to zgruntu na minipivovar by mohlo mít ovšem účinek velmi podobný, tak doufám, že se to povedlo a že se tam nestáhla ústecká výčepácká spodina. Takže snad byl ten včerejší exces výjimkou, moc se totiž teším, až si zajdu na novou Rychtu užít slušné hospody.
(Abych nikomu nekřivdil, byl jsem tam naposledy tak před deseti lety, naposledy právě z výše zmíněných důvodů, mé zkušenosti nebyly ojedinělé. Pokud tam byl v posledních letech personál slušný, tak se omlouvám. Aspoň je vidět, jak dlouho taková špatná pověst může vydržet...)


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Martina Valterová

pondělí, 1. listopad 2010
18:18

to jiri.kana:
Chtěla bych komentovat tento článek....Opravdu tato restaurace není stejná,jako bývalý "pajzl".Je to velmi příjemné místo,kde se můžete dobře najíst a dát si dobré pivo.Personál byl pečlivě vybrán a jsou to velmi milí lidé.... Protože jsem denně součástí dění,tak mohu jen potvrdit,že v 99 % jsou lidé velmi spokojeni.Přijďte a sám se o tom přesvědčíte :o))
Jen doporučuji rezervaci,opravdu je pořád obsazeno.
Martina Valterová,podsládková


napsal(a): Martina Valterová (martina.valterova(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Narmer

pondělí, 1. listopad 2010
11:02

Narmer

to zazu: několikrát jsem Na Rychtě seděl, jak v kuřácké, tak v nekuřácké části (obě části mají co do sebe - nekuřácká je prostě nekuřácká a to oceňuji, protože sám jsem nekuřák a nemám radost, když po odchodu z hospody smrdím; a v kuřácké části, protože je větší, je krásný šrumec a atmosféra...); nicméně - nesetkal jsem se nikdy, že bych na pivo extrémně dlouho čekal, nestalo se mi, že by pivo nechutnalo ( i když uznávám, že tohle může být individuální a tisíc lidí - tisíc chutí); ale hlavně : žádné cenové rozdíly mezi kuřáckou a nekuřáckou částí nejsou a účet jsem dostal vždy a v pořádku, přestože ho na nic nepotřebuji; a vysvětlení pana Šťovíčka je myslím naprosto vyčerpávající a v pořádku.


ICQ: 149095450

napsal(a): Narmer [Odpovědět]

Martina Valterová

pondělí, 1. listopad 2010
18:38

to Narmer:
Jen bych chtěla podotknout,že i v kuřácké části nebudete cítit kouřem(pokud tedy nebude někdo sedět vedle vás a přímo to na vás vyfukovat).Je tam totiž velmi kvalitní klimatizace.A já to opravdu mohu posoudit,pohybuji se v restauraci cca 12 hodin denně a kouřem tedy opravdu cítit nejsem...
Martina Valterová,podsládková


napsal(a): Martina Valterová (martina.valterova(a)seznam.cz) [Odpovědět]

val

pondělí, 1. listopad 2010
19:43

val

to Martina Valterová: Pokud bude hospoda víceméně prázdná a dotyčný si zapálí ve vzdálenosti dejme tomu dvou stolů a více, stačí průvan z okna. Při běžné návštěvnosti klimatizace nic neřeší a nechápu, kde se tento blud pořád bere. Pro odfiltrování cigaretového zápachu by bylo potřeba takové sání vzduchu, že vycucne pěnu z půllitru.
Samozřejmě v Ústí jsem ještě nebyl, až budu na místě, rád se nechám přesvědčit o opaku.


napsal(a): val [Odpovědět]

Martina Valterová

pondělí, 1. listopad 2010
20:15

to val:
Krom cigaretového kouře nebudete ani čpět kuchyní...což je bolest spousty restaurací,určitě se o tom přesvědčíte....


napsal(a): Martina Valterová (martina.valterova(a)seznam.cz) [Odpovědět]

val

pondělí, 1. listopad 2010
21:23

val

to Martina Valterová: Díky, těším se na návštěvu. Btw.: je asi ode mě už příliš troufalé chtít nějaké technické údaje ohledně oné klimatizace atd.? Kdyžtak prosím na mail, ať tu nespamujeme, díky.


napsal(a): val [Odpovědět]

Allegro.g.

úterý, 2. listopad 2010
11:17

Allegro.g.

to zazu: Hmm, útrata 3500 za 4 hodiny v 15 lidech, při obsazení celého sálu pro 40 lidí? To vychází 233 na osobu, respektive 58 korun na osobu na hodinu. Když to ale rozpočtu na celý sál, který vaše společnost \\\"zmermomocnila\\\", tak to máme 875 na hodinu respektive 22 na hodinu a židli. A to není zrovna moc. Čistě teoreticky, kdyby vám hned na začátku číšník ukázal dveře, oněch 40 míst mohli využít jiní hosté, kteří by si zde na pivu a jídle pochutnali, s největší pravděpodobností by zde i k potěše provozovatele zanechali větší útratu a vy byste se k vaší spokojenosti pomněli někde jinde. Takovouhle akci by mně asi člověk naplánovat a uspořádat někde, kde to zná a je spokojen. A platit by ji měl stejný člověk, který si pak stěžuje. Takhle to budí dojem, že se ve skupině vyskytl kverulant, který se cítí rozhořčen něčím, o čem nemá páru jak se doopravdy seběhlo. Ale to je jen moje spekulace :)


napsal(a): Allegro.g. [Odpovědět]

Tomáš H.

úterý, 2. listopad 2010
22:49

Tomáš H.

to zazu:
nevím o co tu opětně jde, že by za nějaká štvaná vykonstruovaná kauza k pošpinění konkurence nebo o co tu vlastně kráčí... :-?

Já osobně se Na Rychtu velmi rád vracím, ať už zhlediska jídla či dobrého pivečka a podle obsazenosti restaurace jak v kuřácké tak v nekuřácké části, nejsem jedinej, každej den je plno jak na obědech tak pak večer..a mohu jen potvrdit slova Martiny V., paní podsládkové, že se vyplatí mít rezervaci, jinak budete mít problém a obtíž si sednout...

teď ale k Vašemu problému:
fajn, chcete-li pouštět ošpiňující zprávy, čiňte však tak s naprostou elegancí..Nevím, o co Vám jde, buďte jen rádi, že Vám naúčtovali takovýto symbolický poplatek.. A postup pana provozního Jirky Štovíčka a následně číšníka byl relevantní dané situaci..Mluvím z vlastní zkušenosti, před nedávnem jsme uvažovali o prostoru k oslavě dvojích narozenin a přímo osobně jsem byl u toho, když jsme byli upozorněni na to, zda dokážeme nekuřácký salonek plně obsaditi a popř. kolik lidí nám z nahlášeného počtu na 100 ne-li na 200% přijde, abychom zbytečně nedrželi místa a restaurace tak nepřišla o možné zisky z dalších hostů...zda je částka úměrná či není nechám na jiných, ale u mne platí zásada ta, že buď udělám takovou tržbu, aby se to vyrovnalo a nebo si zaplatím "pronájem"...

takže mi to opětně přijde jako vykonstruovaná pošpiňující kauza, a myslím si, že v dnešní době ji nemáme zapotřebí, nebo vás to snad baví????? mě teda osobně ne, a nejsem toho ani zastáncem...
tak toho prosím Vás nechme a jestli se Vám Na Rychtě nelíbilo, tak fajn, já ani nikdo z personálu Vás nedržíme, ale jen přestaňte pomlouvat...
je mi z toho pomal do ::cry ::cry
---------------------------------
Zpráva byla upravena 02.11.2010 ve 22:54:32


napsal(a): Tomáš H. [Odpovědět]

Martina Valterová

úterý, 2. listopad 2010
20:56

to val:
něco málo je v emailu :o)


napsal(a): Martina Valterová (martina.valterova(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Tomáš H.

neděle, 24. říjen 2010
12:01

Tomáš H.

to Malakin:
ono svým způsobem ten název piva je unikátní, jelikož byl vybrán hlasem lidu, a to ostatní, již komentovat nehodlám, pro mě je prostě a jednodušše v Ústí n.L. pivo MAZEL!!!!
Do registrací značek piv nevidím, takže nemohu soudit, zda částka je adekvátní a jestli jevedení minipivovaru ochotno částku investovat, aby se nestávaly takovéto kuriozní situace... Zda je značka MAZEL již zaregistrována či je teprve podaný návrh, a za jak dlouho to bude pod označením "registr trade" nevím, ale prostě mi ty tahanice kolem názvu přijdou zbytečné a mnohdy až moc šťourající, prostě to vemem jako holý fakt a skutečbnost a nějak se s tím smiřme...
Ano vím, slyšel jsem o tom, že se připravuje nové pivo, které bude mít označení Vojtěch, tak jsem na to zvědav...
jinak nezatracuji kulaté či oválné nádobí, ale je to jen úhel pohledu a názoru, ale prostě jídlo servírované na tomto stylu nádobí na mne udělalo milý dojem, a až příště půjdu na jídlo, určo si dám tu česnečku (kvůli těm třem miskám).. jinak bych v tom neviděl nic v pozadí a netuším, o jaké dani za luxus mluvíte????

to pechi:
já uznávám Váš názor a jak jsem psal, je to každého úhel názoru a pohledu...jinak nezatracuji kulaté či oválné nádobí, ale prostě jídlo servírované na tomto stylu nádobí na mne udělalo milý dojem...
určitě souzhlasím s Vámi - jen tak dál!!! a myslím si, že Minipivovar Na Rychtě má nakročeno správný a rázným krokem k úspšchu, pokud-li zachová kvalitu poskytovaných služeb na současné úrovni..
Jinak, ta výzdoba je opravdu nádherná, a jen samá čest a chvála, prostě jen tak dál!!!


napsal(a): Tomáš H. [Odpovědět]

pechi

sobota, 23. říjen 2010
17:20

pechi

to Tomáš H.: Ano, každý na to máme jiný názor. U mě přece jen převažují pozitiva a říkám - jen tak dál! Styl hospody je starosvětský, velmi velmi příjemný, je vidět, že si dali záležet na každém detailu, retro styl je i na toaletách, hospoda jak z časů starého Rakouska. V té době čtyřhrané nádobí asi neměli, to mi prostě k tomu všemu ostatnímu hezkému nesedne. Vždyť co je proboha špatně na normálním kulatém tvaru?


napsal(a): pechi [Odpovědět]

Tomáš H.

sobota, 23. říjen 2010
13:43

Tomáš H.

to Malakin:
přeci jen mi to nedá a musím malinko zareagovat....
Chuť a říz piva správný a vymazlený, a náhodou je to na Ústí nad Labem velký počin a furt je to lepší než nějaké rychlokvašky piv od gigantů..To pivo mne oslovilo natolik, že se k němu rád vracím...
Co se názvu piva týče, nevím, proč se k tomu vracíš, prostě máme v Ústí Mazla!!!! Jo a jen mimochodem, sic v Kolíně v Polepech užívají název Mazel, ale mají ten název taky zaregistrovaný???? Toť otázka, na kterou bych rád věděl odpověď...Víc jak 90% Ústečanů vůbec nemá ponětí, že existuje nějaký minipivovar v Kolíně a že také mají pivo Mazel...
Jo hold zvítězil hlas lidu... A co má být, tak máme v republice 2 piva s názvem Mazel, vidíš na tom něco špatného?????
Jinak, restaurace je velmi vkusně zařízená a cenově srovnatelná se všemi v jejím okolí...
Na tu ceduli jsem se kouknul a je to prostě unikát, takovou nikdo nemá a ani nebude mít...
Na začátku aspoň ty tácky stačí, ale časem a v to blízkém přibyde daleko víc sběratelských suvenýrů...


napsal(a): Tomáš H. [Odpovědět]

Malakin

neděle, 24. říjen 2010
10:00

Malakin

to Tomáš H.: Dle mého názoru by měl být název piva tak nějak unikátním a ne jenom jakousi obdobou něčeho, co už jinde používají několik let. Prostě to chce používat trochu mozek, třeba jako v Mutějovicích.

Co se registrací značek piva týče, v případě minipivovarů, které za rok uvaří pár set hektolitrů piva, v tom jaksi nevidím smysl, ale pokud má někdo potřebu vyhazovat 25 až 30 tisíc za značku a myslí si, že si tím nějak pomůže, jeho věc. V případě Mazla či Vojtěcha si to však nemyslím, neboť bez nějakého dodatečného označení, že se jedná o pivo z Ústí nad Labem, to stejně málokomu z běžných konzumentů něco řekne.

Jinak jste zmínil, že pivovar Na Rychtě má značku Mazel (a já k tomu ještě dodám, že i značku Vojtěch, kterou v podobě Dolnokounického Vojtěcha již pár týdnů až měsíců "používají" Oslavany) zaregistrovanou, ale ono to tak úplně není pravda, neboť dle informací ÚPV byl teprve podán návrh na registraci obou těchto značek, a to je rozdíl. Od podání návrhu k samotné registraci to totiž mnohdy trvá i půl roku a déle. Chody by jistě mohl vyprávět.

A poslední věc: Mně se taky líbí víc kulaté či oválné talíře, ale dá se to překousnout. Co mi však dost vadí, je to, že se Na Rychtě nechovají příliš ekologicky a zbytečně špiní příliš nádobí. Např. česnečka mi byla naservírována na třech talířích/miskách. Že by daň za luxus?


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Pavel R.

úterý, 26. říjen 2010
14:49

Pavel R.

to Malakin: I přes tu poznámku o používání mozků to máš u mě nahnuté, protože nepoznáš 12% tm. od 13% pt.


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Weetek

pondělí, 1. listopad 2010
11:26

Weetek

to Pavel R.: :-) U Marka je těch problémů s poznáváním trochu víc...


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Malakin

úterý, 2. listopad 2010
13:23

Malakin

to Martina Valterová: No vidíte, tolik zvučných jmen a stejně to k ničemu nebylo a dopadlo to, jak to dopadlo. Přitom máte v Ústí jeden z nejstarších sběratelských klubů u nás, jehož členové by vám jistě rádi řekli, že je blbost jít ve šlépějích Géčka či Chodovaru a chtít pojmenovat své pivo názvem, který už dávno používají někde jinde.

Jinak jsem to skutečně já, koho máte na mysli. Ale na vaši otázku ohledně toho, jak nám chutná vaše pivo, odpovídal jen kamarád, já už to nestihl, neboť jste mi utekla zpátky do sklepa. Ale jak je z mého komentáře, na který poukazujete, jasné, zatím mě Ústecký mazel příliš neoslovil, to je pravda. Přehnaná hořkost by mi však ani tolik nevadila, i na tu se dá zvyknout. Mnohem víc mi totiž vadí, že na vašem pivu vůbec nedrží pěna a opadne dříve, než do sebe zákazník dostane první lok. To je podle mě špatně a mělo by se to nějak řešit. Buď změnou prostředku na mytí skla, nebo přídavkem nějakého stabilizátoru pěny.

Abych ale jenom neupozorňoval na chyby, musím dodatečně pochválit jednoho z vašich číšníků, který se nás po konzumaci jídla a následném odnášení talířů automaticky zeptal, zda bylo vše v pořádku, "zda se to dalo", a to velmi oceňuji. Sice bych byl rád, kdyby se mě automaticky zeptal také na mou spokojenost s pivem, ale na druhou stranu je možná i dobře, že se nezeptal, neboť by to mohlo dopadnout třeba jako v jednom nejmenovaném minipivovárku, kde se mě loni takhle také zeptali, já vyjádřil svoji nespokojenost, neboť všechna nabízená piva byla zkažená, a hned mi jeden psychicky labilnější číšník vyhrožoval prohozením oknem.

Mějte se a někdy v příštím roce snad na viděnou. Letos už se do Ústí určitě nedostanu. MK

to Pavel R.: Pavle, tvoji polotmavou 13ku jsem ještě nepil, těžko tedy můžu z vlastní zkušenosti vědět, jaký je mezi ní a tmavou 12kou rozdíl. Příští rok v dubnu to zkusím napravit, dřív se k tvému pivu asi nedostanu.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Pavel R.

úterý, 2. listopad 2010
14:45

Pavel R.

to Malakin: Nevím jestli příští rok budeš mít možnost porovnat tmavou 12% s polotmavou 13%, jelikož výroba 13% je dost náročná na čas a energii (vařil jsem tři dny v kuse).
Ta tvoje poznámka o stabilizátoru pěny mě dost pobavila, protože bys byl první, kdo by na stránkách PI sepsul jeho použití :D


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Roman Holoubek

úterý, 2. listopad 2010
14:55

Roman Holoubek

to Pavel R.: Pavle a vy vážně nepoužíváte stabilizátor pěny? To je chyba, velká chyba. Mnoho zákazníků teprve po zkoužce 50-ti korunovou mincí a po dopití, kdy na dně zůstane alespoň na prst pěny, řekne - to je poctivépivo. :)


PetrV

úterý, 2. listopad 2010
16:23

PetrV

to Malakin: To, že v hospodách se často špatně zachází se sklem je jasné. Ale samotná (ne)pěnivost piva může být způsobena tisíci příčinami. Pominu-li tedy možnou chybu na straně způsobu mytí skla, případně i jiné chyby v čase od skladování do okamžiku podávání(tedy hospoda), na straně výroby je opravdu tisíc možných důvodů, proto jakou má pivo pěnivost. Nechápu tedy to jednoznačné navrhování stabilizátoru? To má být sarkasmus? Nebo to snad bylo myšleno ve smyslu "přirozeného stabilizátoru" - tedy jakákoli změna ve výrobě, která by zlepšila pěnivost a kvality pěny?


napsal(a): PetrV [Odpovědět]

Martina Valterová

úterý, 2. listopad 2010
21:17

to Malakin:
Také to beru jako poznámku k pousmání....( myslím stabilizátor pěny )Asi jste měl opravdu ve všem špatný den.Pivo pění opravdu dobře,kroužkuje...Nic jiného už k tomu nechci dodat...


napsal(a): Martina Valterová (martina.valterova(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Martina Valterová

pondělí, 1. listopad 2010
19:01

to Malakin:
Zdravím,předpokládám,že jsme se viděli u nás Na Rychtě..seděli jste u stolu u varen,byli se podívat ve sklepě,kde,ač jsme zrovna s p. Rottenbornem sanitovali,si na vás udělali chvilku.Je fakt,že jsem si po přečtení vašich příspěvků připomněla,jak jste reagovali na můj dotaz,zda vám pivo chutná...Nebudu tady rozebírat vaše hodnocení, asi jste takový " věčně nespokojený králíček ".Jen bych chtěla říct,že mezi ty,kteří nepoužívali mozek při výběru jména piva patří např.pivovarský historik Petr Žižkovský,Ústecký archivář Vladimír Kaiser,zástupce novin,lékařů,p.Rottenborn a řada dalších....nejsem si jistá,že by zrovna ti to lidé mozek nepoužili....
mějte se jinak hezky a přeji spoustu úspěšných misí na cestě za pivem
Martina valterová,podsládek


napsal(a): Martina Valterová (martina.valterova(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Pavel R.

úterý, 2. listopad 2010
15:15

Pavel R.

to Roman Holoubek: Romane, mým stabilizátorem pěny je poctivé vedení dokvašování piva v ležáckých tancích (tlak a teplota). Ale jako vtip to beru. Opravdu nemáme na to, abychom každému zákazníkovi házeli do každého piva padesátikorunu. Myslím, že by je už pěna na dně půllitru ani moc nezajímala :D


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

pechi

neděle, 17. říjen 2010
11:11

pechi

Zdravím, včera jsme se tam stavovali. Hospoda je příjemná, tmavým dřevem obložená. Mazel vynikající, takhle nějak si představuju dobré pivo z mikropivovaru. Původní hospoda se zřejmě rozšířila směrem do zahrady, takže ze zahrádky zbyl jen malý kus, ale letní posezení tam musí být luxusní. Celkový dojem kazí nevkusné nádobí, polévka servírovaná ve čtvercovém talíři se k celkovému stylu hospody prostě nehodí.


napsal(a): pechi [Odpovědět]

Tomáš H.

sobota, 23. říjen 2010
13:56

Tomáš H.

to pechi:
Díky za pochvalu restaurace Na Rychtě, já osobně jsem tam dost často a rád si vychutnám to štěstí v podobě piva Mazel...
Jj, takhle vypadá a chutná pivečko od Jardy Rottenborna, Sládka, od kterého víme, co očekávat, a to je kvalita, zkušenost a chuť, prostě už při té výrobě se s tím pivem mazlí...
Co se nádobí týče, asi budu s Vámi nesouhlasit, pač si myslím, že tím se dotváří úroveň kvality poskytovaných služeb...Jak by se Vám líbilo, kdyby Vám přinesli jídlo v klasických kulatých talířích, či možná v dobrém případě v oválných???? Mne osobně asi ne, a tak jsem velmi uvítal, jaký styl nádobí se používá Na Rychtě... Já v tom vidím vizitku kuchyně a také toho, kdo jí velí, což je p. Jan Heřmánek...
Ano, hlavní restaurace je rozšířena na úkor zahrady, ale to vidím jako plus, a v létě na zahrádce bude luxusní a pohodové posezení..


napsal(a): Tomáš H. [Odpovědět]

patrik rokytka

sobota, 16. říjen 2010
20:08

přeji dej bůh štěstí !!!! co nejdřív se příjdu podívat a z degustovat!!!!mooc se těším!!! :)


napsal(a): patrik rokytka (rokytka.patrik(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Malakin

sobota, 16. říjen 2010
15:39

Malakin

Pivovárek jsem navštívil předevčírem a i když mě tamní pivo zatím příliš neoslovilo - světlý Mazel byl hrozně hořký, druhé už bych nezvládl, a tmavé Mutějovice (dle nápojového lístku 12ka, dle účtenky 13ka) měly zase takovou divně velvetovsky nevzhlednou pěnu a chuťově mi také přišly mnohem horší než v dubnu přímo u zdroje - odcházel jsem spokojen. Nezakouřené prostředí, ochotnou obsluhu, čisté záchody a celkem přijatelné ceny totiž můžu. Když je k tomu navíc na čepu ještě neBirellovské nealko pivo (Bernard) a neznačková, byť dost sladká, kola Zulu, není skoro co vytýkat. Snad jen že v jídeláku téměř ze 100 % zapomněli na jídla z kuřecího masa a pak také že vyfoukli název piva jinému pivovaru. Ohánějí se sice tím, že to byla vůle lidu, že vůbec netušili, že už se někde jinde u nás pivo tohoto jména vaří, ale kdo by tomu v době Googlu, který vám při zadání slov "Mazel" a "pivo" na prvním místě nabídne Pivovar Svatý Ján, věřil, že jo?

Každopádně až budete v pivovárku, nezapomeňte omrknout ceduli Velkobřezenské pivo, která visí na varně. Na první pohled to sice vypadá jako celkem běžná kopie staré cedule, tvář pana Cibicha zde však chybí a namísto ní je zde tvář pana Rottenborna, svým způsobem se tudíž také jedná o originál...

Jinak pro sběratele jsou zatím k dispozici jenom tácky a vizitky, ale časem toho bude určitě víc.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 16.10.2010 ve 16:00:38


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Pavel R.

sobota, 16. říjen 2010
17:09

Pavel R.

to Malakin: Ahoj Marku, pochybuji, že bys jako odborník přes pivo nerozeznal tmavou 12% od polotmavé bavorské 13%, která mohla mít divně velvetovsky nevzhlednou pěnu a které se tam obě, včetně 17% točily. Samozřejmě jsi v dubnu u nás pil 12% tm. a Na Rychtě 13% pt. takže srovnáváš nesrovnatelné. Možná to chtělo pochytit víc informací o nabízeném pivu a nekoukat po cedulích.
Co se týče té hořkosti 12% Mazla, mě připadala v pořádku a jemnější než u našeho. Navíc je chmelená cca o 6 g/hl méně než naše 12%.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 16.10.2010 ve 17:58:55


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Malakin

sobota, 16. říjen 2010
23:04

Malakin

to Pavel R.: U piv, která jsem pil jenom jednou, se bohužel musím řídit cedulkami, to ani jinak nejde. A jestli srovnávám nesrovnatelné, to je možné, nicméně nejsem mutějovickým sládkem, který by do detailů výroby viděl, můžu si to tedy dovolit. :-) Pevně věřím, že příště budu mít víc štěstí. Nejen s Mazlem, ale i s Mutějovickým.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Honza Světpiva.cz

neděle, 17. říjen 2010
00:43

Honza Světpiva.cz

to Pavel R.: co mi to u Malakina pripomina:)PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI