Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Broumská pípa

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Broumská pípa

Broumská pípa

Když jsem byl v dubnu loňského roku v Broumech u pana Matušky v jeho nově otevřeném pivovaru Matuška, zmiňoval se tehdy, že by rád v Broumech někdy uspořádal nějaké ty pivní slavnosti. A když se pak na jaře letošního roku začaly objevovat informace, že v Broumech skutečně pivní akce bude, bylo mi jasné, že tam nebudu chybět. Jen je třeba říci, že pořadatel slavností byl ve skutečnosti provozovatel restaurace Na Hřišti, pan Vlach, samozřejmě za přispění známostí a zkušeností pana Matušky.

Celá akce proběhla v sobotu 12. června 2010 v prostorách místního hřiště, kde se restaurace Na Hřišti logicky nachází. Informace o plánovaných točených pivech byla tuze zajímavá, posuďte sami:

Klášterní pivovar Strahov - Praha

Novoměstský pivovar - Praha

Pivovar Bašta - Praha

Pivovarský dům - Praha

Pivovar Richter Bulovka - Praha

Pivovar Jihoměšťan - Praha

Rukodělný pivovar Třebonice

Pivovar Purkmistr - Plzeň

Pivovar Groll - Plzeň

Pivovarský dvůr - Chýně

Pivovar Belveder - Železná Ruda

Pivovar Matuška - Broumy

Pivovar Joe's Garage - Plzeň

Pivovar Vrchlabský medvěd - Vrchlabí

Pivovar Modrá Hvězda - Dobřany

Bohužel Joe´s Garage nakonec nebylo možno ochutnat, prý nebylo navařeno. No, možná to mohlo být návštěvníkům sděleno alespoň nějakou cedulí. Ale pěkně od začátku.

Zpočátku moc plno nebylo
Zpočátku moc plno nebylo

Plánovaný start 0. ročníku Broumské pípy byl stanoven na 10:30. Již dopředu jsem byl rozhodnut, že využiji svůj velocipéd a na místo a poté i domů se na něm dopravím. S mým kamarádem jsme se dohodli, že v půl jedenácté budeme vyrážet, máme to 11 km po nakloněné rovině v tom horším smyslu, čili zhruba 30 min. cesty... Bohužel kamarád, kterému někdy ze srandy říkáme Brzda, dorazil s patnáctiminutovým zpožděním (trochu sem s tím i počítal), proto nasazuji na kole výkon na max., abychom ztrátu dohnali.

Za jízdu na kole pod vlivem alkoholu hrozí pokuta až 50 000 Kč
Za jízdu na kole pod vlivem alkoholu hrozí pokuta až 50 000 Kč

Do Broum dorážíme celí splavení, schováváme si bicykly k mému kamarádovi na zahradu a vyrážíme na hřiště. Cestou na nás troubí jakési auto a já v řidičovi poznávám kolegu Beerborce a s radostí se seznamuji i s jeho spolujezdcem (oba z Brna), s kterým mám domluvenou pivní výměnu. Dostávám od něho několik vzorků z Vyškova. Ještě si je jdu rychle uložit ke kolu, abych je nemusel stále tahat a poté se již objevuji žízniv u vstupu na hřiště. Po zaplacení 50,- vstupného zjišťuji, že má degustační třetinka zřejmě zůstala doma na stole, využívám tedy zdejší nabídky a zakupuji třetinku místní, s logem Broumské pípy, a to za 40,-.

Na hřišti
Na hřišti

Celý festival byl situován na asfaltovém plácku v těsném sousedství hospody a hřiště samotného, kde na jedné delší straně byly umístěny výčepní stolice, celkem jich bylo určitě k dvaceti, kde místní lidé točily ony dobroty. Nebylo to tady tedy tak, že by sem přijeli zástupci pivovarů a nabízeli své produkty, jak to na většině podobných akcích bývá, leč jen byly dovezeny sudy.

Na druhé delší straně byly postaveny stoly s lavicemi, stejně, jako na jedné straně kratší, naproti nim pak bylo podium. Při mém příchodu tu bylo lidí velice málo, a to ještě tak do 15 hodin. Alespoň jsem si zabral místo u stolu, kde jsem se setkal z dalšími Beerborci, tentokrát z Ostravy.

Degustaci začínám u pípy, z které teče železnorudské medové pivo. Na úvod nebylo zvoleno špatně, pil jsem tedy už medovější kousky, ale to vůbec nevadí. Dále se vrhám na 16° ze Strahova. Tato IPA dnes u mě zvítězila, opravdu výborný kousek. Nebýt takové síly, rád bych si jich dal několik. Ale je ještě brzo a rád bych toho stihnul víc. Pokračuji polotmavou pšeničnou 13° z Plzně. Černické pivo Písař mě též dost oslovilo.

Zde se točilo
Zde se točilo

Třebonického piva bylo k dispozici několik, vždy ale jen po 15 litrech. Já se stavěl zrovna, když se čepovala Divá Bára. Ačkoliv černá piva nijak nemusím, tato třináctka špatná vůbec nebyla. U Třebonic se mi líbí, že se nebojí experimentovat a pouštějí se do neprozkoumaných vod. Jen tak dál. Následoval třináctistupňový polotmavý pšeničný Jihoměšťan, dle slov pana Matušky ještě z Bulovky. Pšenice mám rád, ale tady to nějak nebylo ono. Sice to bylo jediné pivo, od kterého jsem tu měl dva kousky, ale to bylo tím, že se tu ve chvíli mé prázdné sklenice utvořila nejmenší fronta.

Poté jsem hupsnul ke stánku s Krkonošským Medvědem, který zde jako jediný nabízel klasickou světlou dvanáctku (jestli se nepletu). Toto pivo jsem si měl dát jako první, když jsem byl uřícený z cesty. Výborné pivo na žízeň. I řekl jsem si, že nyní půjdu ve stopách moderního života a jal se koupiti bio výrobek, zde, jak jistě tušíte, pivo. Uvařili ho v Pivovarském domě a upřímně, pro dnešek to byl ten nejslabší vzorek, co jsem tu ochutnal.

Jedna z broumských píp
Jedna z broumských píp

Jinak můj názor na bio – dle mě by to měl být výrobek šetrný jak k přírodě (bez chemie, urychlovačů, zvětšovačů), tak k zákazníkovi (to samé), bohužel pivo z PivoDomu je sice vyrobeno z produktů splňující přísnou bio normu, ale jestliže sem chmel letí několik tisíc kilometrů z Nového Zélandu, zanechá za sebou daleko větší škodu, než pohnojený červeňák... Ale je to jen můj názor.

Hodina pokročila, vrhám se tedy na silnější kousky, konkrétně Dobřanského Sekáče, 17°. Síla to je, ale nikterak lihovatá, jak je to někdy cítit z jiných silných speciálů. Nakonec si ještě dávám 13° Jantar ze Strahova a i tady jsem spokojen. Jelikož kolem půl čtvrté za mnou dojela choť s dcerou a nyní je již po šesté, dcerka chodí v půl 8 spát a nabídka již není taková, dávám sbohem Broumské pípě a porušujíce zákon vyrážím kolmo k domovu.

U stánků už je těsněji
U stánků už je těsněji

Ještě několik postřehů na závěr:

Místo: Vhodně vybrané, místa dost, snad jen díky za to, že se odpoledne zatáhla obloha, nedokážu si představit, jak by vypadali návštěvníci, na které již nevyzbylo místo ve stínu a seděli přímo ve velkém vápně.

Piva: Velice kvalitní nabídka. Zpočátku akce zcela bez front, s přibývajícím časem ale piva docházela a fronty přibývaly. Některé pípy po došlých pivech byly opatřeny zde běžně se nabízejícím Budvarem. Nic pro chuť, ale alespoň nějaká improvizace ke zmenšení front. Takže doufám, že když se většina vypila, jsou pořadatelé s návštěvností spokojeni a na příští ročník (bude-li, věřím, že ano) opatří vícero zásob. Veškerá piva se pak nabízela v cenové hladině 20,- – 25,- za 0,3l

Brass Band
Brass Band

Jídlo: Nabízena byla klasika – klobásy. Dále pak bramborák, tácek s mixem sýrů, broumská placka (kousky masa v těstě, chutnalo skvěle, ale špatně se jedlo, příbor by bodl)

Doprovodný program: Nejsem fanouškem okázalých doprovodných akcí na pivních festivalech. Vyřvávající hudba mě spíše ruší, v soutěžích pak již těžko vymyslet něco nového a vtipného. Zde patří pořadatelům velké plus. Zpočátku hrála jako kulisa jen reprodukovaná hudba, odpoledne potom na podium nastoupila rakovnická dixie kapela Brass Band (s místním občanem coby klarinetistou). Ačkoliv hudebně mi tento styl moc neříká, sem se hudba této skupiny výborně hodila, hrála v přijatelné hlasitosti a jako doprovod a kulisa slavností myslím splnila svůj úkol. Kdo chtěl poslouchat, šel blíže k podiu, kdo ne, nemusel. To by se mi líbilo i na ostatních akcích.

Užitečný pomocník
Užitečný pomocník

A nakonec obrovský dík patří za samoobslužný mycí pult na sklo, který je na jiných akcích tohoto typu spíše vyjímkou, ačkoliv by měl být samozřejmostí. Jsem rád, že se v mém okolí uskutečnila akce tohoto typu, dle mě povedená (až na pozdně odpolední výluky na čepech a s tím související fronty u zbylých kohoutů) a doufám, že tento nultý, zkušební, ročník ukázal pořadatelům, že i v Broumech se dají uspořádat kvalitní slavnosti a že je nic neodradí od pořádání dalšího, tentokrát prvního ročníku...[Michal Sýkora] [Zobrazeno 11796x] [15. červen 2010]
[Pivní slavnosti] [comments: 33] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

TŘEBONICKÝ RUKODĚLNÝ

středa, 16. červen 2010
17:22

TŘEBONICKÝ RUKODĚLNÝ

nonpumpescu děkuje všem jednak za projevy chvály a jednak i za konstruktivní kritiku...


Malakin

pátek, 18. červen 2010
05:43

Malakin

to TŘEBONICKÝ RUKODĚLNÝ: I já jsem rád, že už to vaše pivo není taková hrůza jako v únoru v Táboře. Jen tak dál.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Adsense

27. květen 2024
21:29


posted by: Inzerce

tomas

středa, 16. červen 2010
14:28

tomáš

Sekal: Já budu štěstím bez sebe až mě jedoucího na kole sejme někdo jedoucí autem z hospody...
Malakin: do kolika si tam byl, že sem tě tam neviděl. Já přijel na skok až kolem pátý a už tam toho moc neměli. Který pivovary by podle tebe v Broumech neměli chybět, když Matuška, Strahov, Bulovka, atd.. nepatří mezi zajímavý.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

Sekal

středa, 16. červen 2010
14:07

Sekal

Bio pivo z Pivovarského domu jsem ochutnal v Pivovarském klubu a je to ještě horší než Štěpán. Jinak budu štěstím bez sebe, až mi nějaký nalitý cyklista spadne pod kola.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Malakin

středa, 16. červen 2010
11:58

Malakin

Když jsem minulý týden viděl seznam pivovarů, které měly být na Broumské pípě zastoupeny, dlouho jsem přemýšlel, zda vůbec jet nebo ne, když tam v podstatě nic zajímavého nebude. Ale protože jsem chtěl některá piva vyzkoušet také někde jinde, než přímo u zdroje, nakonec jsem vyrazil.

Už když jsem dorazil na autobusovou zastávku v Praze-Nových Butovicích, kde čekalo asi 70 lidí, bylo mi jasné, že cesta bude velmi náročná. A taky byla. Přeplněný autobus, jehož odjezd se protáhl o 20 minut a samotná cesta o dalších 10, k tomu sluníčko a vzduch, který se skoro nehnul. Prostě cestování, jaké bych nikomu nepřál.

K samotným slavnostem: Podobně jako Sikiho i mě bio pivo z Pivovarského domu zklamalo na celé čáře. Zvládl jsem deci a zbytek třetinky putoval do trávy. Opravdu velmi nepovedené. Podobné zklamání jsem zažil i v případě Uzenáče z Třebonic, nicméně jeho jsem vyléval jenom deci. Z dalších velmi nepovedených vzorků nutno zmínit ještě ležák z Novoměstského pivovaru, i když ono to dost připomínalo jejich standard, takže překvapení vlastně žádné, a bylinné pivo z Bulovky. Z piv, která mě naopak docela potěšila, bych jmenoval Pašeráka (medové tak akorát), třebonickou Divou Báru (opravdu velmi dobré tmavé pivo, byť méně sladké, než bych od tmavého očekával) a třebonického Skrblíka - vřesové ale (jak vidno, i ejl může být pitelný, jen se nesmí přechmelit).

Jinak bych tě, Siki, doplnil: Kromě Krkonošského Medvěda zde 12ky byly zastoupeny i Dobřanskou Hvězdou. A taky mám dojem, že kromě Joe´s garage chyběl i Lotr.

Jestli ještě někdy na tuto akci vyrazím, tak určitě ne autobusem, spíš na kole. Každopádně si myslím, že by bylo dobré myslet také na konzumenty, kteří nechtějí v 30stupňovém horku pít 12ky a jiná silná piva. Ideální by mohl být např. železnorudský Kojenec.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 16.06.2010 ve 12:05:07


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

phrabina

středa, 16. červen 2010
14:22

phrabina

to Malakin: Nic zajímavého v Broumech nebylo? Vrtá mi hlavou, které pivovary považuješ za zajímější. Mě se nabídka naopak líbí. Sice dané pivovary dobře znám, ale většinu z nich mám rád. Že by ti chyběl Kocour?


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Malakin

středa, 16. červen 2010
16:25

Malakin

to tomas: V pět už jsem byl společně s dalšími dvěma BB na cestě do Berouna, tak se ani nedivím, že jsi mě tam nezastihl. :-)

to phrabina: Víš, májí-li mě nějaké slavnosti oslovit, je třeba, aby tam bylo také nějaké dobré pivo z malého či středního pivovaru, kterým bych si mohl spravit chuť po všech těch kvasničácích všemožných chutí. Ono totiž pít jenom kvasničáky taky pořád nejde. Občas to chce proložit i něčím filtrovaným, příp. pasterovaným, což zrovna v Broumech nešlo.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

siki

středa, 16. červen 2010
18:07

siki

to Malakin: Ale šlo...třeba Budvar:-)


napsal(a): siki [Odpovědět]

phrabina

středa, 16. červen 2010
18:54

phrabina

to Malakin: taktak, s hrozbou předávkováním pangaminem při konzumaci některých kvasničáků (nefiltráků) mohu jen souhlasit. Navíc jsem za poslední roky nějak nakynul...


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Malakin

pátek, 18. červen 2010
05:50

Malakin

to Henri: Zkus si zajet občas k nám na Moravu, tam by se ti vysmáli.

to phrabina: Mě by docela zajímalo, jak je na tom takové kvasnicové pivo vlastně s energetickou hodnotou v porovnání s filtrovaným pivem. Nevěděl by někdo?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 18.06.2010 ve 05:52:00


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Henri

pátek, 18. červen 2010
08:38

Henri

to Malakin: No a já se ti musím vysmát zase u nás v Čechách. Navíc si myslím, že by to nebylo tak žhavé, protože na Moravě žijí i normální lidé a ne jen všeználci jako jsi ty, kteří se každému kdo má jiný názor posmívají.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Petr F.

středa, 16. červen 2010
18:57

to Malakin: Marku, co třeba Bernard s příchutí švestky.


napsal(a): Petr F. [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 17. červen 2010
14:05

Malakin

to Pavel R.: K těm tmavým pivům: Tmavé pivo nemusí být extrémně sladké, ale mělo by být aspoň mírně nasládlé. Tedy v případě, že to není vlajková loď pivovaru a není cílem oslovit hlavně mužskou část populace. Určitě však nesmí být doslazované sacharinem či jiným umělým sladidlem. Proto mi třeba vyloženě nechutná tmavej Samson a občas i tmavá Polička, v nichž jsou ta umělá sladidla hrozně cítit.

to Děkan:

Ad "Vydat se na slavnost v pět odpoledne..." V tomto případě jste smíchal jabka s hruškami, neboť jste si z nějakého důvodu popletl slova má se slovy Tomáše. Jak jsem již napsal výše, v pět hodin už jsem v Broumech dávno nebyl, to už jsem byl na cestě do Berouna, do berounského pivovárku, a poté do Prahy.

Ad "...náročný k pořadatelům": I v tomto případě píšete o nečem, o čem se vůbec nezmiňuju. Pokud byste můj výše uvedený příspěvek četl pořádně, bylo by vám zřejmé, že jsem nekritizoval pořadatele, ale chuť či spíše nechuť některých piv. Pořadatele této akce je totiž nutno naopak pochválit. Jak už v článku zmínil Siki, člověk si měl kde umít skleničku, hudba neřvala tak, abyste neslyšeli vlastního slova, vstupné bylo také přiměřené, kdo nechtěl pivo do sklenice, musel si připlatit 2 koruny za kelímek, čímž byla minimalizována újma životnímu prsotředí atd. A ta jedna pořadatelská moucha v podobě chybějících pivních suvenýrů - k dispozici bylo pouze několik běžných tácků, asi dva letáky a jedna nová vizitka, jinak nic - se v tomto případě dala bez problémů "překousnout".

Ad "Doporučuji Vám ... zajet si do Velkých Popovic na sladkého černého Kozla": Díky za tip, ale Kozla nepiju z principu ani světlého, natož tmavého. A sladkost tmavého piva u mě není nezbytnou podmínkou, ale je fakt, že částečná nasládlost by tam být měla. Přeci jen je to povětšinou doplňkový sortiment určený primárně pro ženy, jak už jsem ostatně zmiňoval mnohokrát.

to Petr F.: Bernarda švestku jsem zkusil třikrát. Poprvé (z lahve) jsem to považoval za něco bombastického, podruhé mi to však zas tak dobré nepřipadalo, spíš naopak, neboť to bylo hrozně umělé a tudíž odporné. Pak jsem to dal ještě jednou v točené podobě a zatímco na začátku to chutnalo příjemně nasládle, s dalšími loky mi to v puse doslova zhořklo a musel jsem to vylít. A od té doby se tomu vyhýbám stejně jako zbytku produkce Bernarda vyjma piv s přídavkem jemných kvasinek, která naopak považuju za jejich špičku. Stačí takto?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 17.06.2010 ve 14:38:25


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

PetrV

čtvrtek, 17. červen 2010
14:21

PetrV

to Malakin: Polička již docela dlouhou dobu umělé sladidlo na tmavé hradební nepoužívá.


napsal(a): PetrV [Odpovědět]

Malakin

pátek, 18. červen 2010
05:41

Malakin

to PetrV: Pil jsem ji naposledy 22. března, od té doby se to mohlo samozřejmě změnit.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Jindra M.

čtvrtek, 17. červen 2010
14:24

to Malakin: Jak to čtu, jste jenom samozvaný "znalec". Tmavá desítka z Poličky se od nástupu nového sládka vaří bez sladidla a je výborná. Nejen pro ženy. (To je hrozný kec!) Ale Vám by nechutnala, protože kdo má ještě v puse pachuť po Šalamounově hovně, nechutná nic.


napsal(a): Jindra M. [Odpovědět]

Malakin

pátek, 18. červen 2010
05:47

Malakin

to Jindra M.: Jak jsem napsal již PetroviV, měl jsem ji 22. 3. a byla velmi dobrá, skoro jsem tomu ani nechtěl věřit. Docela bych si i tipnul, že už to mohlo být ono pivo bez acesulfamu K, byť byl na etiketě ještě uváděn.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

PetrV

pátek, 18. červen 2010
10:49

PetrV

to Malakin: Jojo, přesně tak. Je to rozhodně déle než od března letošního roku, 100% už někdy v roce 2009 se přestalo umělé sladidlo pro tmavé Hradební používat. Taky chmelový extrakt, který měli ještě dlouho na etiketách, už nepoužívají (už jen SAAZ a Sládek). Jen se hodně dlouho dojížděly staré etikety.


napsal(a): PetrV [Odpovědět]

Henri

čtvrtek, 17. červen 2010
14:49

Henri

to Malakin: A já zase, jako jsem již také zmiňoval několikrát, říkám o tvrzení "že černé pivo je doplňkový sortiment určený primárně ženám" a že by mělo mít" alespoň částečnou nasládlost", že je to jedna z největších blbostí, jakou jsem zde kdy četl!
---------------------------------
Zpráva byla upravena 17.06.2010 ve 14:52:16


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Sekal

čtvrtek, 17. červen 2010
15:56

Sekal

to Henri: Celý tento žabomyší spor lze uzavřít větou, že černé pivo je sortiment minoritní. I když já se taky kloním k názoru, že je v hospodách určeno primárně ženám, protože jsou to právě ženy, které se nejvíce shánějí po černém nebo řezaném pivu.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

píra

čtvrtek, 17. červen 2010
16:13

píra

to Sekal: No tak takto uzavřít nejde, ale nechal bych to otevřené. Podle této logiky bych byl žena. Naopak neznám žádnou ženu, která by černé vyhledávala, narozdíl ode mne. A jak jsem již mnohokrát psal, já si nemyslím, že by mělo být černé sladké ani nasládlé. A minoritní znamená cokoliv pod 50 procent. (Otevřený) konec


napsal(a): píra [Odpovědět]

Pavel R.

pátek, 18. červen 2010
01:15

Pavel R.

to Sekal: Tak se přijeď podívat k nám, kolik chlapů pije řezané nebo dokonce jen tmavé.


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Dan

čtvrtek, 17. červen 2010
17:37

Dan

to Malakin:
Co máš pořád s tím černým pivem, že je určeno především pro ženy?
Byl jsi někdy U Fleků? Rozhodně to není "dámský klub"... :)
A proč by muselo být jen sladké, nebo nasládlé. Rozmanitost chutí může být stejně tak u tmavého, jako u světlého. Ať si každý vybere co mu chutná. Nebo bys byl raději, kdyby se všechno tmavé vařilo v jedné, unifikované chuti?


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Pavel R.

pátek, 18. červen 2010
01:12

Pavel R.

to Malakin: A jak bys vyrobil nasládlé tmavé pivo bez použití sacharinu ?


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Malakin

pátek, 18. červen 2010
06:04

Malakin

to Dan: U Fleků ale tmavé pivo není minoritní záležitostí, navíc se jedná o minipivovar.

to Pavel R.: Jsou i jiná sladidla než sacharin. V Poličce např. používali acesulfam K. :-) Jinak mně osobně by se třeba líbilo, kdyby se vařila tmavá piva s přídavkem medu. Pak by se vlbec nemusela používat umělá sladilda a současně by se nemuselo surogovat cukrem.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 18.06.2010 ve 06:20:36


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

jajo

pátek, 18. červen 2010
12:08

to Malakin: chtělo by to ten deklarovaný zájem o mateřský jazyk dále pilovat, neboť napsat toto " člověk si měl kde umít skleničku" již nelze omluvyt :-)), sebestředné plky samolibého pivního snoba s vytříbenými chuťovými pohárky nechávám stranou


napsal(a): jajo [Odpovědět]

Pudingo

čtvrtek, 17. červen 2010
02:06

Pudingo

...


napsal(a): Pudingo [Odpovědět]

Pavel R.

středa, 16. červen 2010
16:40

Pavel R.

to Malakin: Tak Marku, jak je to vlastně s těmi tmavými, sladkými pivy, určenými hlavně pro ženy ?


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

tomas

středa, 16. červen 2010
16:55

tomáš

to Pavel R.: Kdo má rád sladký tmavý pivo (třeba Marek), tak si může do půllitru přisypat lžičku moučkovýho cukru a má to vyřešený jako to dělaly dřív starý babky. Když tmavý, tak jedině nahořklý!!


napsal(a): tomas [Odpovědět]

Pavel R.

středa, 16. červen 2010
17:15

Pavel R.

to tomas: Já jen, že tady nedávno psal o tmavých pivech, která jsou pro svou sladkost určena spíše ženám... A teď mu jsou některá tmavá piva málo sladká.


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Děkan

středa, 16. červen 2010
23:08

Děkan

to Malakin: Vážený pane Malakine, téměř pokaždé kroutím nad Vašimi příspěvky hlavou. Už jste někdy nějakou akci s pivem pořádal, že jste vždy tak náročný k pořadatelům? A tady se navíc jednalo o nultý ročník bez předchozích zkušeností. Jak bylo psáno, pivo nečepovali zástupci jednotlivých pivovarů, ta piva zřejmě musel někdo nakoupit a dnes to nejsou malé peníze a pro pořadatele je v každém případě lepší, když se vše vypije, než když jim zbydou sudy notabene skladované někde za stánkem při teplotě 25 stupňů. Vydat se na slavnost v pět odpoledne a očekávat, že mě přivítá 20 druhů piv na čepu, je zcela mimo realitu, rovněž tak žehrání na dopravu je scestné. Doporučuji Vám sednout na kolo a zajet si do Velkých Popovic na sladkého černého Kozla, ten Vám bude chuťově vyhovovat!


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

Sekal

čtvrtek, 17. červen 2010
17:18

Sekal

to píra: Podle této logiky nemusíš být ausgerechnet žena, černé pro Tebe může být určeno sekundárně.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Malakin

pátek, 18. červen 2010
05:37

Malakin

to Pavel R.: Jenže Mutějovice jsou příkladem minipivovaru, na něž se toto tvrzení příliš nevztahuje. Navíc tvoje tmavé pivo je výrazně lepší než světlé... :-)


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI