Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

HK

Pivovary v Královéhradeckém kraji


verze pro tisk

Krkonošský medvěd Vrchlabí

[e]Krkonošský medvěd Vrchlabí

Hotel Pivovarská bašta

Horská 198

543 02 Vrchlabí


tel.: 499 421 272 ; 777 240 552

http://pivovarskabasta.cz/

e-mail: bastavrchlabi@seznam.cz

Facebook: /krkonosskymedved/


založeno 1995

výstav piva 960 hl (2006)

značka: Krkonošský medvědHodnocen piva z tohoto pivovaru

Hodnocen: 4 hvzdiek/ Hodnoceno: 8xlnky o pivovaru

 • Krkonošský medvěd Hopbit IPL

  Je to k nevíře, ale IPL Hopbit je prvním pivem Krkonošského medvěda v našem pivním představování. V nedávné minulosti jsme sice několik Medvědů ochutnali a všichni byli dobří.
 • Co dělají v Podkérkonoší, když pérší? (den 6 -8)

  Po náročném výstupu na Sněžku jedeme odpočinout a na večeři do Vrchlabí, kde se nachází Pivovarská bašta s minipivovarem. Ve Vrchlabí jsem byl naposledy někdy v devadesátých letech a tehdy jsme Krkonošsk… pokraovn...
 • Konec Medvěda ve Vrchlabí? Možná

  Když zde nedávno Weetek upozornil na to, že by měl být minipivovar ve Vrchlabí uzavřen, nechtěl jsem tomu zpočátku ani příliš věřit a tak trochu jsem doufal, že se mýlí. Žel brzy se ukázalo, že je to pr… pokraovn...
 • Jak se jezdí pro pivo 3

  U Krakonoše v Trutnově by se sedělo, jéjej! Nikdo z výpravy však nebyl natolik asociální, aby nechápal, že i nešťastný řidič by se již rád řádně napil. Zvedli jsme se tedy spořádaně, zaplatili a šli.… pokraovn...
 • Fakt o vrchlabském pivu

  Jo, tenhle článek píšu, protože mě trápí svědomí. Trápí mě, že jsem ve svodce dat z žižkovského pivobraní na Pivovarskou baštu Vrchlabí byl poněkud macešský. Vynechal jsem ji, protože měli nejdraž… pokraovn...


Dn v pivovaru


Vloit koment

Jmno:
E-mail:
www:

Komente

Jana

neděle, 27. říjen 2013
19:57

Jana

Tak se mi konečně dnes podařilo Krkonošského Medvěda navštívit. A rovnou na úvod musím říci, že nic tak hrozného jsem snad ještě nepila. Na čepu byly : ptm 11°, světlá 12° a dvě třináctky-tmavá a třešňová. Ještě musím dodat, že jsme po objednání pěkně dlouho čekali a nakonec objednávku urgovali, než nám pivo vůbec přinesli. Údajně ptm byla světlá a přinesli jí teplou, takže jsem ji hned vrátila. Další už byla o něco chladnější, ale -prázdné pivo, dosti hořké ( v podstatě taková hořká voda). Dvanda, kterou jsem si obezřetně radši dala jen do 0.2, byla světlá, ale už na vůni byla cítit silná autolýza (doslova smrděla jak kanál!) a chuť byla ještě horší, takže jsem z té dvojky víc než polovinu nechala. třešňové mi mic neříká a tmavé, co jsem ochutnala, bylo opět vodové, silně karamelové, s lehkou doznívající hořkostí. Na dotaz, kdo jim pivo vaří, nám bylo řečeno, že sládci od pana Richtera. Po výše uvedených výsledcích ochutnání se mi to nechce ani věřit. Něco takového by snad přes osobu zmiňovaného vůbec nemohlo přejít. Třeba ale selhává kontrola. Jediné, co lze pochválit byla kuchyně, kuchaře mají dobrého.
Pobyli jsme tam jen dobu nejnutnější a mizeli do města na Hendrycha, spravit si chuť.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

píra

pondělí, 5. březen 2012
06:19

píra

Vše při starém, jako před deseti lety. Obsluha nepříjemná, pivo nevalné chuti a podávané teplé, bandy uřvaných Poláků. Jen jídlo je cenově dostupnější. Ovšem nechutnal jsem. Takže je lepší dojít si do města na Krakonoše.
PS: 0.4 l za 30, lahvové 0,5 l za 35. V současnosti 11,třešňové, medové a 14.


napsal(a): píra [Odpovědět]

Sekal

neděle, 7. únor 2010
19:30

Sekal

Byl jsem o víkendu opět ve Vrchlabí, dle sdělení obsluhy je Medvěd již z Vrchlabí. K mání jsou opět i lahvová bALEní (vše filtrováno) za poněkud vyšší ceny - 0,3 25 Kč, 0,5 35 Kč, patentní uzávěr 70 Kč, PET 1,5l 70 Kč.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Sekal

pondělí, 4. leden 2010
16:55

Sekal

Byl jsem přes Silvestra ve Vrchlabí a zastavil jsem se i v pivovaru. Rovnou jsem se zeptal, zda je to Bulovka nebo zdejší. Číšník odpověděl, že piji Bulovku, ale že prý ve sklepě už leží dvě várky. No tak uvidíme.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Adsense

20. květen 2024
11:41


posted by: Inzerce

Henri

pondělí, 2. listopad 2009
09:40

Henri

V sobotu 31.10.09 jsem měl cestu okolo a tak jsem se samozřejmě byl zeptat, jak to vypadá s vařením. V recepci, kde v době mé kratičké návštěvy nebyla žádná obsluha, byla na prodej lahvová i PETková piva s etiketou Medvěda. Ve skoro prázdné restauraci (u varny) jsem se zeptal číšníka, jak to vypadá s vlastním pivem uvařeným přímo v jejich pivovaru, ten mi odpověděl: "Vlastní pivo samozřejmě máme, sv. a tm. ležák a třešňové". Když jsem se znovu zeptal, zda je skutečně vařené u nich a né v Praze, tak přiznal, že není od nich, ale je prý vařené dle jejich receptury. Na rozdíl od předchozích informací, tvrdil, že je vařené v Chýni. Oni prý začnou vařit během tří týdnů, jen co vyřeší poslední problém s čerpadlem. Vše ostatní vč. sládka je prý již připraveno. Tak uvidíme, jestli už konečně.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Malakin

pátek, 17. červenec 2009
12:50

Malakin

to Petr Buriánek: A bylo v hospodě někde napsané, že netočí své pivo, ale jenom Bulovku? Nebo ti to při objednávání řekli sami a původ piva ti prozradili až dodatečně?


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

siki

pátek, 17. červenec 2009
09:43

siki

Já plánuji navštívit Vrchlabí první týden v srpnu, uvidíme, co mi řeknou...


napsal(a): siki [Odpovědět]

Petr Buriánek

pátek, 17. červenec 2009
07:33

to Roman Holoubek: Ano, byl jsem tam začátkem června a situace byla stejná. Dle sdělení obsluhy vařil pivo Fr. Richter.


napsal(a): Petr Buriánek [Odpovědět]

Roman Holoubek

čtvrtek, 16. červenec 2009
16:18

Roman Holoubek

V polovině června jsem byl ve Vrchlabí. Zatímco starý pivovar se přebudovává na populární loftové byty, kanceláře a obchody, nový vypadá slibně.
Vešel jsem dovnitř a ptám se, zda mají své pivo, kladná odpověď, i jídelák mi potvrdil, že mají světlý a tmavý ležák doplněné o třešňové. Varna, ale vykazovala delší nečinnost. Inu optal jsem se přímo, zda je toto pivo vyráběné zde. Odpověď: "Vaří nám je v Praze dle naší receptury". Jak mi bylo řečeno, tak to podávám. O originálních recepturách si myslím své, ale závěr vyzněl sympaticky. "V současné době se vyřizují všechna povolení a brzy začneme vařit".


Chody

čtvrtek, 9. červenec 2009
13:55

Chody

Jak je to s minipivovarem ve Vrchlabí? Vaří? Nevaří? :-?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI