Oreon

PH

Pivovary v hlavním městě Praha


verze pro tisk

Bašta Nusle

[e]Bašta Nusle

Bašta spol. s.r.o.

Minipivovar Bašta - Sousedský pivovar U Bansethů

Táborská 49

140 00 Praha 4


tel.: 602 295 403

https://www.ubansethu.cz/pivovar/

e-mail: pivovarbasta@seznam.cz

Facebook: /sousedskypivovarbasta/

Instagram: /pivovarbasta/


založeno 2007

výstav piva

značka: BaštaHodnocen piva z tohoto pivovaru

Hodnocen: 3.67 hvzdiek/ Hodnoceno: 6xlnky o pivovaru

  • Co dělat, když chce sládek dovolenou?

    Na dovolenou má právo každý. Když se však jedná o sládka, který je většinou jedinou osobou, která v daném pivovaru kolem piva běhá, může to znamenat téměř neřešitelný problém… Potřebuji na měsíc… pokraovn...
  • PPP 2008, náročný den s pražskými mini

    Pro Putování za pražskými pivy - PPP 2008 - jsme po kratším dohadování našli termín v sobotu 19. dubna 2008. Trošku krutě jsme si Suchdol označili za venkov, ale se Suchdolským Jeníkem už bychom se dostali n… pokraovn...
  • Bašta od Bansethů

    Po několika marných pokusech a několika zklamáních, po dlouhých dnech vyčkávání a zvědavého slídění kolem nově otvíraného Sousedského pivovaru Bašta - U Bansethů se má dobrá žena opět uvolila vypust… pokraovn...


Dn v pivovaru


Vloit koment

Jmno:
E-mail:
www:

Komente

Jardel

středa, 17. prosinec 2014
08:14

Jardel

včera opět navštíveno. Na čepu světlý ležák, polotmavý, wasabi a zázvor + kwak, brew dog, delirium. Světlé sladké až za hranicí snesitelnosti(jestli je tohle úmysl tak by se měli přejmenovat na cukrárnu), ptm to samé akorát v jiné barvě, wasabi sladké jen s příchutí...ehm wasabi, zázvor byl nejlepší(chutnal jako radler) ovšem je to jako si vybrat zda chci pěstí do obličeje nebo břicha. Dal jsem si poté brew doga, který byl podivné chuti asi jsem jediný kdo se kdy odvážil a nebál se za 0,25 dát 49,- Kč. Na baště se to měnilo várku od várky, takže jim šanci klidně ještě dám ale počkám nějaký ten pátek.


napsal(a): Jardel [Odpovědět]

Nevěřící Tomáš

středa, 17. prosinec 2014
20:28

Jardel: To těm packalům ještě neodebrali licenci?
Jak jim to může procházet? Hrát si na pivovar? Ostudy pivovarnictví to jsou, hamba jim!!! Jejich břečka by se měla dávat vrahům ve vězení místo vody.


napsal(a): Nevěřící Tomáš [Odpovědět]

Adsense

7. říjen 2022
11:34


posted by: Inzerce

kamil

pátek, 20. červen 2014
11:13

Dobrý den včera jsem navštívil pivovarek seděli jsme na zahrádce s partou a musím smeknout pivo bylo výborné ochutnali jsme světlé i polotmave a na doporučení obsluhy i belgické pivo a bylo moc dobre.prostředí příjemné obsluha pozorná a přátelská všem doporučuji


napsal(a): kamil [Odpovědět]

Jardel

středa, 9. duben 2014
13:14

Jardel

měl jsem jen ležák - chutnal, na čepu byl ještě bašťácký ale a skotsko s belgií(0,25 za 49,-). Zkusím někdy v příštím týdnu zda se moje zkušenost jednou dobré, podruhé špatné ukáže jako lichá


napsal(a): Jardel [Odpovědět]

Jardel

středa, 9. duben 2014
13:25

Jardel

to Jardel: nadpis byl že včera navštíveno...


napsal(a): Jardel [Odpovědět]

Nevěrný zákazník

pátek, 4. duben 2014
19:32

Každý má právo na svůj názor a jestli to nezkousneš, patrně pro tebe život v demokracii musí být dost těžký. Možná by ti bylo lépe na Krymu nebo poblíž Kremlu, pepé


napsal(a): Nevěrný zákazník [Odpovědět]

pepe

sobota, 5. duben 2014
15:05

Tvůj názor můj názor to je ta demokracie právě dneska opět na obědě a pivo světle i polotmave výborné .....to Nevěrný zákazník:


napsal(a): pepe (malakas(a)seznam.cz) [Odpovědět]

pepe

pátek, 4. duben 2014
16:03

Dobrý den jsem znechucen z věcí ktere tady čtu jste banda šťouralu začněte každej sám u sebe a pak kritizujte jsem skoro každodenním zákazníkem opět dneska jsem byl a jídlo a obsluha perfektní jako vždy každá hospoda má někdy slabší dny a tak to vidím od vás jako cílený útok pivovar....věrný zákazník


napsal(a): pepe (malakas(a)seznam.cz) [Odpovědět]

sasa

čtvrtek, 20. únor 2014
16:08

sasa

To by mě zajímalo, jestli tyto výkřiky píše vážně někdo z personálu, nebo někdo, kdo se pokouší znemožnit tuto restauraci a pivovar.


napsal(a): sasa [Odpovědět]

Pípa

pátek, 21. únor 2014
08:17

to sasa: Myslim, ze je to jasne!!! S cilem poskodit a asi všichni vime, kdo to pise.


napsal(a): Pípa [Odpovědět]

Svobi

pátek, 21. únor 2014
12:00

to Pípa: U Bansethů jsem byl poprvé od výskytu kritických příspěvků cca před 14 dny. Pivo slušné, jídlo velmi dobré.


napsal(a): Svobi [Odpovědět]

servírka

čtvrtek, 20. únor 2014
14:47

Tý krávě, která tu dneska se svejma kumpánama byla na obědě a která se tu začla rozkřikovat, že už čekaj hodinu na jídla, tak tý přeju dobrý trávení!!
Vyhecovala celej stůl, všichni odešli a bez zaplacení!!
Kdo za vás vy kancelářský krysy bude platit všechny ty polívky a rohlíky?!!


napsal(a): servírka [Odpovědět]

Zklamání nad šťávou

pátek, 31. leden 2014
18:20

Po komentech, které se tu poslední dobou vyrojily, jsem se rozhodl do Prahy zajet a vyzkoušet, jestli je na tom banseťácké pivo tak zle.
Po několika loknutích bohužel musím konstatovat, že světlá dvanáctka je světlou dvanáctou pouze v textové podobě, jsou to jen slova, výsledný produkt je pivu na hony vzdálený, je to spíš přeslazená šťáva. Jako scifi tu pak vypadají články z roku 2008, kdy se jejich piva daly dobře pít. Hodně to tu za ty léta upadlo, ale jedno zlepšení tu je-už si nemusíte na večer pořizovat rezervaci-místa je tu poslední dobou víc než dost.


napsal(a): Zklamání nad šťávou [Odpovědět]

nejmenovaný zaměstnanec

pátek, 24. leden 2014
14:07

My víme, že se nechováme k hostům vstřícně, ale není to nějaké náš úlet, ale pokud šéf stojí za prd, není ani motivace na place. Možná si teď říkáte, proč tam sme, ale kdo dá v dnešní době práci dvěma partám číšníků a servírek?? Pořád je to lepší U Bašty než na pracáku. Jo a ty švábi na hajzlech, to není nic proti tomu, co je k vidění v naší "pekárně"


napsal(a): nejmenovaný zaměstnanec [Odpovědět]

Narmer

pátek, 24. leden 2014
16:16

Narmer

to nejmenovaný zaměstnanec: tak teď jen trochu doufám, že jde o poněkud nepovedený žert ... špekový buchty z pekárny byly k pivku velmi vhodným příkusem ...


ICQ: 149095450

napsal(a): Narmer [Odpovědět]

Rohlík

pátek, 24. leden 2014
12:50

Některé pivovary v Čechách likvidují nadnárodní korporace, U Bansethů si zřejmě do nastávajícího roku 2014 dali předsevzetí, že se zlikvidují sami :)


napsal(a): Rohlík [Odpovědět]

Jardel

pátek, 24. leden 2014
11:33

Jardel

Byl jsem tam v poslední době několikrát, na nový rok bylo pivo ucházející(až na to že světlé vypadalo jako ptm), poté jsem navštívil předminulý týden a ležák byl skvělý(velmi dobře klouzal). Po dobré zkušenosti jsme tam zabrousili i týden nato a pivo sladké ani jsme nedopili a šli do Zlejch.
švába jsem viděl jednoho, nejprve aktivně běhal po podlaze a při druhé návštěvě toalety už jen ležel na umyvadle na zádech(asi gymnastika). Loskutáka jsem kousal dycky na základě nálady, to je jak s brečícím dítětem - někdy mě to štve a jindy to neřeším.
Jídlo komentovat nemohu, obsluha je jak počasí


napsal(a): Jardel [Odpovědět]

Allegro.g.

pátek, 24. leden 2014
07:57

Allegro.g.

U Bansethů jsme byli asi před čtvrt rokem. Žebra na medu paráda, pivo dost divné, vlastně nepitelné. Po ochutnání (a vesměs nedopití) všech piv na čepu jsme se sebrali a šli si spravit chuť do Zlejch. Veliká nádhera je ten papoušek, co ho tam měli. Když má náladu tak tam řve asi tak, že by se uživil jako požární siréna u nás na lisovně.


napsal(a): Allegro.g. [Odpovědět]

jiri.kana

pátek, 24. leden 2014
09:31

jiri.kana

to Allegro.g.:To není papoušek, ale loskuták. A ten je fakt skvělej. Mimo jiné krásně píská kankán :-)


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Narmer

pátek, 24. leden 2014
11:03

Narmer

to jiri.kana: no přesně tak :D . Když jsem tam byl poprvé, myslel jsem si, že tak na sebe pohvizdují kuchaři v kuchyni A až cestou a záchod jsem zjistil, že je to loskuták. Jinak mě ale vůbec netěší, co tady čtu. Když jsme občas měli s kolegou školení v Praze, vedou pak naše kroky právě tam. No, kdyžtak najdeme jiný podnik. Ale tady měli slušný pivo, rozumný ceny, nekuřácký to je... .Pivovarská technologie už není tam, kde byla?


ICQ: 149095450

napsal(a): Narmer [Odpovědět]

Xaver

pátek, 24. leden 2014
11:07

to jiri.kana: Ještě by se ten loskuták mohl ve volných chvílích naučit vařit pivo a napravit tak pošramocenou pověst tohoto podniku, který mě připadá, že se nachází v jakémsi Deliriu Trements :)


napsal(a): Xaver [Odpovědět]

Rohlík

čtvrtek, 23. leden 2014
17:59

Pivo U Bansethu pěknej hnus a ta směna s tou cikánkou-to radši ani nebudu komentovat, ale pro případné rejpaly-rasista opravdu nejsem.


napsal(a): Rohlík [Odpovědět]

pepe

pátek, 4. duben 2014
16:06

Ty máš chlapce v hlavě asi taky pěkně nasrano to Rohlík:


napsal(a): pepe (malakas(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Xaver

čtvrtek, 23. leden 2014
13:06

U Bansethů nově na čepu 2 belgické piva-obě podávány v 0,25 litr. skle-Delirium Trements za 72 kč a Kwak za 66 kč. Jestli se zbláznili nebo jestli ty piva maj takovou hodnotu nevím, protože nejsem znalec belgických piv.


napsal(a): Xaver [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 23. leden 2014
14:30

Jana

to Xaver:
Delirium Tremens v Bruselu ve stejnojmenné hospodě (pivním baru) stojí 3,40 Euro. V krámě pak cca 2,80-3,00 Eura.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Mosquit

čtvrtek, 23. leden 2014
15:42

Mosquit

to Jana:
Cena točeného je OK.

Jana: ta cena v krámě je myšlena za tuplák? Třetinka v nápojkách nebo Carrefourech se dala běžně sehnat pod jedno euro. Tady například dost častá akce - 8 kusů za 9,50 EUR a sklenice zdarma. (zálohu 0,10 na jednu lahev nepočítám) http://www.promobutler.be/fr/magasins/Carrefour/delirium-tremens-1584850


napsal(a): Mosquit [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 23. leden 2014
16:51

Jana

to Mosquit:
To byla cena za 0,3 l láhev v pivotéce, či nápojce, přímo v Bruselu (možná někde i 2,50 E). Do nějakého většího Cafouru jsme se nedostali.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Mosquit

čtvrtek, 23. leden 2014
20:10

Mosquit

to Jana:
Jasně, O,33, ona DT se snad ani v 0,25 nevyrábí (nebo jsem ho alespoň neviděl). Tohle byla běžná cena víceméně všude (Carrefour, Delheize - naše bývalá Delvita, Colruyt atd) - asi jako kdybych si u nás šel kupovat Krakonoše do pivotéky za 25, když jinde ho prodávaj za 9 (oba případy v Praze)


napsal(a): Mosquit [Odpovědět]

Sekal

pondělí, 20. leden 2014
23:33

Sekal

Na Baště jsem byl ve čtvrtek na obědě, pivovar skutečně nikde a pivo nepříliš dobré, přišlo sladké, nedozrálé a výrazně obilné. Měl bych to tam rád, kdyby mi tam ten přetrhdílo večer nerval cizí lidi ke stolu s tím, že má poloprázdnou hospodu a nemá kam usadit lidi, zatímco my máme stůl pro deset lidí na 18:30, je 18:50 a je nás jen sedm. Na to opravdu nejsem zvědav, proto jsem si cca před rokem řekl, že na večerní posezení s přáteli never more.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

jiri.kana

čtvrtek, 23. leden 2014
15:23

jiri.kana

to Sekal:V sobotu nám pivo taky nechutnalo. Rozdíl oproti prosincové návštěvě byl propastný. Jídlo nic moc. A aby mě personál vychovával, jak správně zdravit, na to nejsem zvědavý. Tenhle podnik pro mě skončil.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 23.01.2014 ve 15:24:40


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Roman Holoubek

čtvrtek, 23. leden 2014
17:30

Roman Holoubek

to jiri.kana: Byl jsem tam s Jirkou Kaňou. Potvrzuji, pivo nechutné a jídlo, škoda mluvit. Malý kousek masa, přesolené s nepoživatelnými kousky špeku. A personál? Málo lidí, přesto se raději bavili spolu u výčepu, než aby chodili sledovat, zda nemáme (v salónku) nějakou potřebu.
A abych nezapomněl, na toaletě se proháněl šváb.
Za mne - také již nemám potřebu je navštívit.

Druhý den jsme byli v Úněticích a vše v pravém opaku. Náhodou tam měli stejné jídlo - králíka se špenátem. Záměrně jsem si ho dal znovu. Nesrovnatelné s Bansethy. Skvělý zážitek v Úněticích.


Dwarf

čtvrtek, 23. leden 2014
17:37

Dwarf

to Roman Holoubek: tohle čtu velmi nerad, tento pivovar jsem dosud považoval za nejlepší v Praze - nekuřácké prostředí, vždy výborné jídlo i pivo... takže jim buď přeskočilo nebo nevím :-(


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

píra

čtvrtek, 23. leden 2014
17:43

píra

to Roman Holoubek: Je pravda, že jsou tam dvě směny a jedna je perfektní (vévodí v ní slečny a paní) a druhá je tristní. Hned ve vchodu je jasné, jestli to bude fajn nebo tragédie. Ta špatná směna do salónků moc nechodí. A švábi v suterénu jsou už dlouho :-) Chci jen věřit, že výkyv v kvalitě piva byl způsoben stěhováním pivovaru do vedlejšího domu (lze si ho prohlédnout okem z ulice).


napsal(a): píra [Odpovědět]

Felčar

čtvrtek, 23. leden 2014
17:49

Felčar

to Roman Holoubek: A že jste nedali vědět?!


napsal(a): Felčar [Odpovědět]

Svobi

pátek, 24. leden 2014
16:27

to Dwarf: Souhlasím s Dwarfem a jsem taktéž nemile překvapen. S výkyvy v kvalitě piva bojují U Bansethů od samého začátku, ale v poslední době se to celkem ustálilo. A jídlo tam bývalo vždy hodně dobré co se týče kvality, kvantity i ceny (naposledy jsem byl těsně před Vánocemi a vše celkem v pohodě). To by mě fakt zajímalo, co se tam stalo...


napsal(a): Svobi [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 23. leden 2014
17:48

Jana

to píra:
Přesně tak! My tam byli na obědě v sobotu 11.1. a jídlo i obsluha naprosto super. Bylo docela plno, takže kmitali. Pivo nasládlejší, ale my měli ptm., světlé hodnotit nemohu. Ale asi měli dotyční zrovna smůlu, pravidelně to nejspíš nebývá, když tam byl na jídle i jeden významný majitel pivního baru. :D


napsal(a): Jana [Odpovědět]

pana

pátek, 17. leden 2014
23:39

Cukr necukr,dobré to není,a nikdy nebylo.....ty pachutě jsou strašné odjakživa tohoto podniku.


napsal(a): pana [Odpovědět]

píra

pátek, 17. leden 2014
10:28

píra

Technologie přestěhována do nově pronajatých prostor ve vedlejším domě. Původní prostor bude předělán na posezení pro hosty. Pivo zdražilo o dvě koruny an 36. Ne, že by to byla nějaká tragédie. Včera točená várka až nechutně sladká. To už trochu tragédie je. I když to tam mám pořád rád. Toliko změny.


napsal(a): píra [Odpovědět]

Xaver

pátek, 17. leden 2014
13:14

to píra: Teď sem u Bansethů a potvrzuji změnu chuti piva. Světlej ležák je sladkej až podezřele. Pak se nedivim, že zdražili, když nám do piva sypou cukr. Achjo


napsal(a): Xaver [Odpovědět]

Mosquit

pátek, 17. leden 2014
15:31

Mosquit

to Xaver:
Cukr sladkou chuť v pivu nedělá. Achjo.


napsal(a): Mosquit [Odpovědět]

Xaver

pátek, 17. leden 2014
15:52

to Mosquit: Tváříte se, jako že pivu rozumíte, co tedy stojí za sladkou pachutí ve světlé dvanáctce?


napsal(a): Xaver [Odpovědět]

hroch

pátek, 17. leden 2014
23:03

hroch

to Xaver: Kdyby byl přidán cukr, rozhodně by nepřidal sladkou chuť. Cukr jako potravina pro kvasinky je pochutina a proto ho zpracují nejdříve ( podobná situace je s přidaným medem) a hlavní změna je, že se ty kvasinky kvuli tomu cukru rozjeli na větší "rychlost" a naopak více prokvasí. Sladkost může být především z menšího prokvašení což paradoxně může být např.: i vynechání ve fázi výroby dříve používaného cukru.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

hroch

pátek, 17. leden 2014
23:05

hroch

to Xaver: Kdyby byl přidán cukr, rozhodně by nepřidal sladkou chuť. Cukr jako potravina pro kvasinky je pochutina a proto ho zpracují nejdříve ( podobná situace je s přidaným medem) a hlavní změna je, že se ty kvasinky kvuli tomu cukru rozjeli na větší "rychlost" a naopak více prokvasí. Sladkost může být především z menšího prokvašení což paradoxně může být např.: i vynechání ve fázi výroby dříve používaného cukru.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Mosquit

sobota, 18. leden 2014
08:00

Mosquit

to Xaver:
Například nepovedené rmutování, kvůli kterému v mladině vzniknou neredukující cukry. Dále například málo živých a zdravých kvasinek.


napsal(a): Mosquit [Odpovědět]

Maci

středa, 27. únor 2013
17:03

No jéééje, já jsem ženská a jak se mi tam líbí. Přátelská obsluha, pan domácí také a pivo bezkonkurenční!! ;-D


napsal(a): Maci [Odpovědět]

Malakin

středa, 7. březen 2012
16:43

Malakin

Předevčírem na čepu po hnilobě výrazně zapáchající světlý ležák, celkem ucházející polotmavé a k tomu nepovedený 12% stout, při jehož pití jsem měl pocit, že to řízli 1:1 vodou. Někde holt umí, tady zřejmě ne.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Marek Jirák

středa, 9. únor 2011
13:06

Minulí týden jsem v hospůdce u Bašty byl a maj dobrou polotmavou dvanáctku.Zejtra se tam na ní asi taky zastavím.


napsal(a): Marek Jirák (JIRAKTIRAK(a)SENAM.CZ) [Odpovědět]

Marek Jirák

úterý, 28. září 2010
12:14

Pivovar mě zaujmul svou polohou a svou jedinečnou chutí.Každý pivovar je jedinečný svou chutí a o tomto pivovarku se dá také říct.Marek


napsal(a): Marek Jirák (JIRAKTIRAK(a)SENAM.CZ) [Odpovědět]

Kychot

sobota, 16. květen 2009
22:33

Kychot

to Luděk: Na rozdíl od restaurace jsou zde čepována pouze piva vyrobená v místním pivovaru. Z toho samozřejmě logicky nevyplývá, že "v restauraci by na rozdíl od pivovaru měli čepovat pouze piva vyrobená v jiných pivovarech".

Šlo mi o to, jak vyřešit hlavolam, dát si k obědu svíčkovou a nemuset ji zapíjet Prazdrojem. Řekl jsem si, že si počkám do 15 hod. na otevření pivovaru, ale měl jsem blbé tušení, že pak už zase nebude ta svíčková. Obava se ukázala jako oprávněná: Skutečně, nabídka poledních menu v restauraci končí v 15 hod.

Řešením by bylo, jít tam ve 14:30, dát si svíčkovou na sucho a pak přeběhnout do pivovaru a zapít to Baštou.

Já namísto toho přišel ve 14:55 před zavřený pivovar a tvářil se ztrápěně. Musím pochválit děvčata, zachovala se sqěle: Otevřela mi už ve 14:59, zeptala se mě, co mě trápí a okamžitě zareagovala: protože byla ještě minuta před koncem výdeje obědů, zaběhla za kuchařem a donesla mi vytouženou svíčkovou. Tu jsem tedy sbaštil v pivovaře za mohutného zalévání postupně všemi třemi pivy, které byly na čepu.

"Knihu přání a stížností" jsem si nakonec přeci jen vyžádal, a to z toho důvodu, abych tam oběma servírkam složil bezmeznou pochvalu. Bohužel, žádnou takovou knihu tam nemají, takže to musím vyřídit přes Inet.

Během pobytu jsem byl příjemně překvapen, z rozhovou s děvčaty vyplynulo, že tam skutečně při přijetí musí skládat testy ze znalostí technologie vaření piva, aby před hosty nevypadaly jako nány, které o tom nic neví. Jedna z nich je dokonce absolventkou střední potravinářské školy, takže se v pipovarnictví vyzná dokonale.


napsal(a): Kychot [Odpovědět]

Energetik

pondělí, 11. květen 2009
10:51

Energetik

to Kejna: Uvidime, co bude dal... Ani svetly lezak jsem tam nevidel ani nepamatuju (ale Lada Basta razi zasadu, ze zakladem je polotmavy lezak, tak budiz) a psenicny jsem nezachytil jeste od zacatku fungovani pivovaru...:-( Kazdopadne samotny sladek rika, ze proste nejsou suroviny. Tak nevim.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Kejna

pondělí, 11. květen 2009
09:07

Kejna

to Energetik: tak to je pro mě velmi zdrcující signál :-(


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Energetik

pondělí, 11. květen 2009
08:30

Energetik

Malakin ma pravdu, kdyz jsem byl naposledy v pivovarku U Bansethu, tak byl na cepu medovy lezak, polotmavy lezak a Pilsner Urquel....


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Malakin

neděle, 10. květen 2009
14:43

Malakin

to Luděk: "...jsou zde čepována pouze piva vyrobená v místním pivovaru" Tak tohle už taky neplatí, neb U Bašty prý nestíhají vařit a aby nedostatek svého piva něčím zaplácli, dali prý na čep namísto jednoho druhu Prazdroj... :( (osobně jsem to neověřoval, ale v pondělí mi to říkal ve Zlých časech jeden kamarád, který je U Bašty velmi častým hostem)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 10.05.2009 ve 18:05:03


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

admin

neděle, 10. květen 2009
14:20

admin

to Kychot: Vaše emaily jsou zde chráněny proti spammerům dostatečně , neboť redakční systém rozpoznává jestli na stránky přistupuje robot (jakýkoli, tedy i spambot) nebo člověk. A jelikož nejste robot, nemůžete tuto ochranu vizuálně zaregistrovat:)


ICQ: 142254390

napsal(a): admin [Odpovědět]

Kychot

neděle, 10. květen 2009
13:29

Kychot

Otevřený dopis panu Baštovi:

Vážený pane Bašto!

Restauraci u Bansethů znám a příležitostně navštěvuji asi tak 30 let. Pamatuji časy, kdy ještě mladý pán jezdil s autobusem, vozil podnikové zájezdy a vykládal o tátově hospodě naproti radnici.

Před časem jsem se na Pivním infu http://pivni.info/pivovary/praha/239-sousedsky-pivovar-u-bansethu.html
dozvěděl radostnou zvěst, že jste také začali vařit vlastní pivo. To je počin, který jednoznačně chválím! A tak se chystám asi měsíc, jak si zařídím neděli podle svého, až manželka bude na návštěvě u tchýně.

Dopoledne navštěvuji bohoslužby v Michelském domově důchodců Sue Ryder, kde zůstávám i na oběd. Dnes jsem si tam dal po 11 hod ale jen polévku a Krušovice jakožto RZP (rychlé záchranné pivo), abych se posílil na cestu k Vám.

Dle Vašich Webových stránek http://www.ubansethu.cz/cz/katalog-cz/horni-menu/pivovar/c294
jsem se už smířil se smutnou skutečností, že pivovar v neděli otevírá až od 15 hodin, a tak jsem si udělal následující plán:

Zajdu do Vaší restaurace, dám si oběd a k němu zatím jen Vaší jedenáctku Bašta speciál, kterou máte na stálém jídelním a nápojovém lístku Vaší restaurace http://www.ubansethu.cz/files/uploaded/UserFiles/File/strana4.jpg

S tou Vaší jedenáctkou to nějak vydržím ty tři hodiny do odpoledne, než otevřete pivovar, abych mohl ochutnat i další nabídku.

Podle svého plánu jsem vstal dne o hodinu dříve, abych nezaspal, absolvoval bohoslužby, naplánovanou polévku, naplánované Krušovice. Zaplatím a vyrážím. Ve 12:30 už stojím před Vaší restaurací a s potěšením sledují nabídku Vašich obědů – svíčková nakládaná v kameninovém hrnku dle Rettigové vypadá zvlášť lákavě a tak se nemohu dočkat, až budu moci srovnat její kvalitu s tou, kterou pekla moje maminka.

Ještě štěstí, že objednávám nejdříve pivo a pak hlavní jídlo! Informace, že pivo je jen Prazdroj a žádný Bašta speciál, mě naprosto skolila. Ven jsem vyvrávoral ještě více, než kdybych už měl pět piv za sebou. Přeci nepojedu přes půl Prahy kvůli Prazdroji!

Číšník mě ujistil, že zhruba stejnou nabídku jídel, jaká je v Restauraci, je i v Pivovaře. Dojel jsem domů, hladov a žízniv, a přemýšlím nad tím, proč nemůže šlověk v Bašově restauraci dostat Baštovu svíčkovou s Baštovým pivem? Zvlášť, když je to na WWW stránkách na stálém nápojovém lístku???

Dobrá, vydržím ještě hodinu doma a pak vyrážím zpátky do Táborské 389/49 do pivovaru. Jestli tentokrát budete mít pivo a už ne tu svíčkovou, tak se ale opravdu naštvu! A jestli z toho dostanu žaludeční vředy a doktor na ultrazvuku zjistí, z čeho že je mám, že z nedostatku svíčkové a příslušné dávky piva, a dozví se to zdravotní pojišťovna, tak na Vás ještě pošle pana Ratha, aby to šel prošetřit – a to bych fakt nerad. Já totiž takovým pivovarům fandím, a to dokonce ještě dříve, než ochutnám jejich pivo!

Proto Vás prosím pěkně, než tam dojedu: Prosím zarezervujte mi jednu porci té svíčkové v tom pivovaře!

Děkuji

Váš Kychot

P.S.:
Kontakt na mě je na mé diskusní stránce http://cs.wikiversity.org/wiki/User_talk:Kychot

Bohužel jsem nemohl zadat svůj e-mail do Vašeho formuláře, protože jsem zjistil, že zde není chráněn proti spammerům. Proto Vás prosím, abyste si na svých WWW stránkách ošetřili i tuto maličkost. Děkuji.

PPS:
Aby to nevypadalo, že pomlouvám někoho z rohem: Komentář jsem už zaslal přímo panu Baštovi na: http://www.ubansethu.cz/phorum.php?action=showPhorum&id_categoryNode=312&id_treeDocument=19&format=short


napsal(a): Kychot [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI