Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

PPP 2008, náročný den s pražskými mini

Pivní cesty


verze pro tisk

PPP 2008, náročný den s pražskými mini

PPP 2008, náročný den s pražskými mini [p234] [p233] [p239] [p232] [p237] [p235]

Pro Putování za pražskými pivy - PPP 2008 - jsme po kratším dohadování našli termín v sobotu 19. dubna 2008. Trošku krutě jsme si Suchdol označili za venkov, ale se Suchdolským Jeníkem už bychom se dostali na samu hranici logistických možností – tedy bez ohledu na fakt, že je Na Farmě o víkendu zavřeno :-). Plán byl přesně stanoven a jednotlivé etapy pojmenovány následovně: Flekovská, Štěpán, Richter, Bašta, Novoměstská, Oldgott a Sv. Norbert. Akce byla, jak je zřejmé, nazvána „Putování za pražskými pivy“ a ta tři „P“ v názvu dala prostor tvořivosti jednotlivých borců, obměny jako „Pražská pivní pouť“ nebo „Po pražských pivovarech“ jsou snadno zveřejnitelné. Od třetí etapy dále (hlouběji?) se pak jednalo už výhradně o nepublikovatelné variace, abychom se na závěr ocitli u vysoce intelektuální varianty „Pivo, pivo, pivo“, která se, až na nízký počet opakování, výstižností opět blíží skutečnému obsahu.

Tak vyrazíme?
Tak vyrazíme?

Start byl stanoven na desátou hodinu na Karlově náměstí a účastníci obdrželi kromě účastnické legitimace (s tabulkou pro hodnocení) i třetinkovou plechovku Staropramenu jako připomínku, že v Praze zůstal už jen jediný průmyslový pivovar. Ta byla určena i jako základ, který dá nadcházejícím zážitkům náležitě vyniknout. Tato předstartovní záležitost byla všemi šesti nadrženými sportovci bleskově vyřízena a jeden každý tak mohl vlastním okázalým říhnutím doprovodit zahájení pochodu směrem do Křemencárny.

Průkazy vystaveny
Průkazy vystaveny

Naše očekáváním rozechvělá šestice prozatím slušných pánů, tátů od rodin (Ivošek promine), dvou doktorů medicíny, jednoho práv, stavebního a ekonomického inženýra doplněná IT- specialistou tak míří vstříc dlouho a pečlivě plánovanému dobrodružství. Ani největší optimisté však nevěří, že by nám ta slušnost mohla vydržet. Požadovanou bezinfekčnost všichni odevzdali, stejně tak i účastnický poplatek ve formě korunové mince, a s tím, že cestou pozbudeme něco z dobrých mravů, jsme předem smířeni.

Na flekovskou třináctku
Na flekovskou třináctku

Do nejstaršího pivovaru v republice, kde se pivo nepřetržitě vaří už od roku 1499, tedy ke Flekům, dorážíme v 10:05. Zřetelně dáváme najevo, proč jsme tam a předem odmítáme, aby nám „tradičním“ způsobem byla nucena Becherovka. V lokále je pouze několik ruských turistů, kteří na becherovkový trik zjevně skáčí a my jim to ze srdce přejeme. Dáváme si Flekovskou třináctku a po smíchovské „sodovce“ nám velmi chutná. Všichni tak do svých legitimací píší poměrně nízké známky, které však po konfrontaci s dobrotami, které nás ještě čekají, budeme bez výjimky korigovat nahoru. Každý z nás má totiž ve svém průkazu dvě kategorie pro hodnocení. Tou první jsou senzorické vlastnosti piva, tedy chuť, vůně, vzhled... Druhou kategorií je pak „dojem“, tedy hodnocení přívětivosti restaurace včetně obsluhy, cen, kuchyně, vzhledu atd. Hodnotící škála je od 1 (nejlepší) do 9 (nejhorší).

Zatím je poměrně prázdno
Zatím je poměrně prázdno

S první etapou jsme poměrně spokojeni a negativně tak hodnotíme pouze velmi vlezlého a drzého číšníka. Shodujeme se, že má štěstí, že jsme teprve na začátku, poněkud posíleni bychom jeho průpovídky asi ignorovat nedokázali. Na odchodu se prodíráme davem německých důchodců, kteří se houfují k obsazení tohoto podniku a jsme celkem rádi, že mizíme.

Už by mělo být otevřeno
Už by mělo být otevřeno

S prvním přesunem přichází i první komplikace, resp. změna plánu. Jako transportní prostředek byla kromě lanovky na Petřín před závěrečnou etapou zvolena výhradně tramvaj č. 24, avšak jednosměrná výluka v Lazarské naše plány mění a my jsme nuceni využít Stavby československo-sovětského přátelství a na Florenc jedeme metrem. K Pivovarskému klubu dorážíme několik minut před jedenáctou a čeká nás další překvapení. V rozporu s našimi údaji je otvíračka až o půl dvanácté, dřív nás nepouštějí resp. jsme velmi příkře odmítnuti a tak trávíme půl hodiny venku pod viaduktem, neboť se mezitím rozpršelo.

V klubu a pivovarském
V klubu a pivovarském

V 11:31 si už však objednáváme Štěpána a jsme s ním spokojeni. V Pivovarském klubu to mám rád, nekuřácký vršek restaurace, milá společnost stovek lahváčů a vždycky dobré pivo. Tentokrát se zaměřujeme pouze na produkci Pivovarského domu a jelikož na čepu je Křižíkova sedmnáctka, znamená to pro nás v PK dvě piva. Sedmnáctkou příliš nadšení nejsme (i když špatná určitě není) a tak se nám odchází bez problémů, začíná se už dostavovat hlad a oběd máme naplánován na Bulovce. Pivovarský klub od nás nedostává moc dobré vysvědčení, osobně mě mrzí, že nás číšník nevpustil před 11:30, což je otvírací doba napsaná na vstupních dveřích. Chápu (i když mohl být zdvořilejší – my byli slušní). Ale proč je na jejich internetových stránkách otvírací doba denně 11:00 – 23:30? To už tolik pochopitelné není.

Už jsme U Bulovky
Už jsme U Bulovky

Sice až z Palmovky, ale přece už plánovanou tramvají č. 24, dorážíme na Bulovku a ve 12:40 vstupujeme do pivovaru. Příjemný rozhovor s panem Richterem, milá servírka a vynikající kuchyně způsobují, že se nám zde velmi líbí, opěvujeme si navzájem svá jídla a kocháme se jejich vzhledem. Najíst se zde je zážitkem i estetickým.

U Richterů nám chutnalo
U Richterů nám chutnalo

Naším cílem jsou však piva a ani těmi nejsme zklamáni. Obzvláště pak světlý ležák obdržel nejednu velmi nízkou známku. Na čepu byla tato piva: Světlý ležák, Černý ležák, Pšeničné a Jihoměšťan. Ochutnáváme postupně všechny a P.U.B. tak již opouštíme v poměrně povznesené náladě.

Dáte si naše pivo?
Dáte si naše pivo?

Naše šestice se zde rozrostla na sedmici a do jednoho se shodujeme, že tento podnik si víc než zaslouží opakovanou návštěvu a už se těšíme na opětovné shledání.

Vydrželi jsme ...
Vydrželi jsme ...

Oblíbenou čtyřiadvácou pak míříme do Nuslí a poněkud litujeme, že dopravní podnik dosud neinstaloval v tramvajích toalety. Cestu nicméně přežíváme ve zdraví i bez morální újmy, jsme vtipní a spolucestující byli jistě nadšeni, že jsme jim zpestřili pošmourné sobotní odpoledne.

Jdeme do Bašty
Jdeme do Bašty

Do Sousedského pivovaru Bašta U Bansethů dorážíme v 15:35. Úvodních pár minut patří krátkému výkladu místního sládka a další dlouhé minuty pak chválíme jeho dílo a diskutujeme, jak je ten mladý chlapec šikovný.

Vyklad pana starého
Vyklad pana starého

Zahajujeme polotmavým a pokračujeme mou milovanou světlou patnáctkou a kupodivu i závěrečný světlý ležák se nám po ní nezdá ani trošku „řídký“. Hned s prvním pivem si také všichni objednáváme grundle, moc nám chutnají a po dojedení všichni věříme, že ty malé rybky vidíme dnes naposledy. Ne všem se však toto smělé přání splní, někteří z nás budou v průběhu večera mít bohužel ještě příležitost se s jejich smutnými pohledy mezi špičkami svých bot setkat.

Rybí bašta od Bansethů
Rybí bašta od Bansethů

Sedíme u VIP stolu hned vedle varny a spilky, je čerstvě navařeno, krásně to voní a nám už se při neutuchající chvále tohoto výborného podniku trochu pletou jazyky.

Jakou známku dám?
Jakou známku dám?

To už je však čas na další putování čtyřiadvacítkou. Scházíme tak přes Synkáč na zastávku Otakarova a vyhlížíme naši tramvaj. Poslední cesta čtyřiadvacítkou proběhla (zřejmě) bez incidentů a tak v 17:20 vstupujeme do Novoměstského pivovaru.

Na Novém městě máme rezervaci
Na Novém městě máme rezervaci

Bez rezervace by to zde již v tento čas nebylo možné a jsme rádi, že ji máme. Bují zde turistický ruch a neblahé vzpomínky na dvanáct školních let s ruským jazykem ožívají. Přívětivost obsluhy odpovídá lokalitě, naší národnosti i našemu stavu. Nadšení z toho nejsme, ale pivo, zejména světlé, nám chutná. Je pravda, že naše chuťové buňky jsou již poněkud otupěny, ale fakt, že tmavé nám bylo dodáno strašně teplé, si uvědomujeme všichni.

Kudy k Medvídkům?
Kudy k Medvídkům?

Pěšky se pak přesouváme do Pivovaru U Medvídků, kde se z naší přítomnosti mohli těšit od 18:50. Cestou – adekvátně našemu rozpoložení – zažíváme několik veselých příhod, o kterých bych rád napsal, že se nesmazatelně vryly do našich myslí. No jak komu, mě například docela smazatelně. V každém případě se krátce občerstvujeme u jednoho velmi globalizovaného řetězce s rychlým občerstvením a někteří z hostů jsou nuceni „užít“ si kapku inteligentního humoru. U Medvídků pak ještě malou chviličku čekáme na objednaný stůl. Známky únavy jsou už víc než patrné, někteří už mají zřetelné potíže s komunikací, ale číšník je velice příjemný, chápavý a vstřícný – jaká to změna oproti minulé etapě. Se zájmem studuje naše průkazy, ochotně obstarává propagační předměty (tácky, letáky, papírové ubrusy) a hlavně nám přináší vynikající Oldgott.

Oldgott
Oldgott

U Medvídků zůstalo jen u jednoho piva. Pravda našli se hrdinové, kteří po něm, ke své pozdější smůle, ochutnali i X-BEER 33. Do hodnocení však tento unikát zařazen nebyl.

Varna od medvíďat
Varna od medvíďat

Už nevím, jak dlouho nám zabrala cesta k lanovce, jisté je jen to, že na mostě došlo k rituálnímu poukázání vybraných účastnických poplatků (CZK 1 na osobu) na konto Vltava a také, že jsme stihli lanovku ve 20:00. Obratným a hlasitým navigováním a povzbuzováním řidiče se nám na Nebozízku daří zabránit strašlivé tragédii a správně zvolená kolej znamená, že se lanovky bezpečně míjejí. Adrenalin, který máme v žilách po takto odvrácené srážce, způsobuje, že zbylé dvě minuty na vrchol nepřetržitě jásáme a s řidičem se pak loučíme jako s rodným bratrem. Společné prožité nebezpečí sbližuje.

Ne, opravdu nejsme v Budějovicích
Ne, opravdu nejsme v Budějovicích

Procházka v dešti, který nám už dávno přestal vadit, znamená, že v půl deváté jsme už v Klášterním pivovaru Strahov. Sv. Norbert jantarový je dobrý, je dokonce výborný, ale je zřejmé, že na tu správnou degustaci už síly nejsou. Ti nejstatečnější z nás si dávají i tmavé, ale už to nějak není ono. Pivo je skvělé, obsluha celkem milá, s ohledem na náš stav lze říci velmi tolerantní a dokonce i jídlo - dáváme si topinky s pivní pomazánkou – hodnotíme všichni pozitivně. Začínáme též dnešek bilancovat a vzduch je tak přeplněn superlativy.

Vše je zapsáno
Vše je zapsáno

Se značným úsilím se podařilo na základě údajů v jednotlivých průkazech dokompletovat připravené tabulky a dát tak dohromady jak žebříček podniků, tak i jejich produktů.


Hodnocení jednotlivých podniků pak dopadlo s následujícími výsledky:

 1. P.U.B - známka 2,14 - prostě skvělé: pivo, jídlo, personál
 2. Bašta - známka 2,57 - prostě skvělé: pivo, jídlo, personál
 3. U Medvídků - známka 3,43 - opět skvělé, snad jen ty ceny
 4. Novoměstský - známka 4,71 - dobré pivo, ale jakožto nerusové jsme byli v menšině
 5. Klášterní - známka 5,00 - příjemný, dražší
 6. Pivovarský dům/klub - známka 5,67 - škoda toho strohého odmítnutí otevřít dřív
 7. U Fleků - 7,00 - vrchol turistiky, vhodný pro stahování cizinců


Hodnocená piva se pak umístila takto:

 1. Richter světlý - známka 2,00
 2. Bašta světlý 12° - známka 2,83
 3. Bašta polotmavý 12° - známka 3,14
 4. Štěpán světlý ležák - známka 3,17
 5. Richter Weissbier - známka 3,29
 6. Bašta světlý 15° - známka 3,43
 7. Sv. Norbert Jantarový - známka 3,57
 8. Oldgott 13° polotmavý - známka 3,71
 9. Novoměstský ležák světlý - známka 3,86
 10. Sv. Norbert tmavý - známka 4,00
 11. Jihoměšťan 11° - známka 4,27
 12. Richter tmavý 14° - známka 4,86
 13. Flekovská 13° - známka 5,16
 14. Křižíkova 17° - známka 5,16
 15. Novoměstský ležák tmavý - známka 5,29

Jednoznačnými vítězi našeho náročného dne jsou tak pánové Richter a Bašta, jak díky svým podnikům, tak i produktům. Do ochutnávek byla zařazena piva, která byla hodnocena alespoň šesti ze sedmi borců a vzhledem k výše uvedenému je zřejmé, že toto hodnocení v žádném případě nemůže být objektivní. Velmi zajímavé jsou výsledky zejména při srovnání cen (cena „hlavního“ piva přepočtená na 0,5 litru), kdy se ukazuje, že ti nejlepší jsou zároveň i cenově nejpřijatelnější. Na druhou stranu je faktem, že oba jsou trošku mimo turistické zóny.


Piva a jejich cena přepočtená na 0,5l

 1. Bašta - 28,00 Kč
 2. P.U.B - 29,00 Kč
 3. Pivovarský dům - 33,00 Kč
 4. Novoměstský - 38,00 Kč
 5. U Medvídků - 60,00 Kč
 6. Klášterní - 73,75 Kč
 7. U Fleků - 73,75 Kč
Tácky z našeho putování
Tácky z našeho putování

Úspěšně též dopadla tvůrčí soutěž o heslo dne podpořená alternativami na PPP. Soutěžní návrhy jsou však veskrze nepublikovatelné. Vítězným heslem se tak stává Evžíkovo ještě relativně slušné „Páčko příští pražský pivní putování, pičy“. Své vítězství však byl nucen obhájit i v závěrečném pákovém finále a po právu tak získal hodnotnou cenu s pivní tematikou.

Na Strahově nás krátce po desáté velice slušným způsobem vypakovali a PPP 2008 zakončujeme příjemnou procházkou z kopce. Byl to náročný den s pražskými „mini“, náročný den prožitý intenzivně s milými lidmi. Dopisuji tyto řádky se čtyřiadvacetihodinovým odstupem, nicméně následky jsou dosud patrné. Regenerace zkrátka už neprobíhá tak rychle jako před lety. V podstatě už se ale těším na nějaké opakování či obměnu a vzhledem k tomu, že do měsíce nám v Praze vznikne další pivovárek, bude podobná budoucí akce ještě zajímavější. Upřímně řečeno, letos už to reálně nevidím. Bylo to krásné, bylo to náročné, bylo to intenzivní, bylo to drahé, bylo to jedinečné, bylo to PPP 2008![Jan Kejnovský] [Zobrazeno 12702x] [24. duben 2008]
[Pivní cesty] [comments: 28] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tomáš Semrád

čtvrtek, 8. leden 2009
14:46

Tak pšeničné z Bulovky je skvělá záležitost. Byl jsem tam, viděl to a ochutnal! Díky!


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Tomáš Semrád

neděle, 4. leden 2009
21:09

Vidím, že jsem si na zítřek vybral dobře. Bulovku a Baštu! Jinak takovému čtení by slušela jen a pouze známka 10! Už dlouho jsem nic tak exkluzivního a poutavého nečetl! Díky, aspoň se mám na zítřek na co těšit! Jinak pánové před Vámi smekám, přiznávám se dobrovolně, to já bych takovou jízdu asi nezvládl a natož to ještě zaznamenávat:-)


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Svoby

středa, 30. červenec 2008
17:46

Nám se podobná akce s názvem Pivní výzkum po deseti letech povedla uskutečnit minulý víkend. Dávali jsme si v každém pivovaru jen vlajkovou loď každého podniku a hodnocení piv dopadlo pro zajímavost následovně (bodováno čtyřmi účastníky od nejlepší 5 po nejhorší 1):
Bašta 19, U Medvídků a Strahovský pivovar 18, Pivovarský dům 17, U Fleků 16, U Valšů 14, Novoměstský pivovar 11, Na Verandách (kvasnicový Staropramen) 11, U Bulovky 11. Do jinak přísně objektivního bodování se bohužel promítlo pořadí (Bašta na úvod, Bulovka na závěr). Akce to byla skvělá, všem milovníkům netradičního piva ji vřele doporučuji. Malá rada na závěr: chuťové odlišnosti piveček z těchto pivovarů vyniknou ještě více, dáte-li si na začátek něco fádního typu Prazdroj).


napsal(a): Svoby (svobodam(a)mail.ctk.cz) [Odpovědět]

Kejna

pátek, 20. červen 2008
13:51

Kejna

to Luděk: bohužel to naše "příkré" odmítnutí byl Ambrož, také bych řekl, že je standardně v pohodě, ale tehdy asi neměl den.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Adsense

19. květen 2024
15:45


posted by: Inzerce

Paja

pondělí, 12. květen 2008
10:37

Paja

to Ludwig:
Mlady, mensi, strniste, svetlehnede kratke vlasy (proti druhemu - cernovlasemu)? Sedi...


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Ludwig

pondělí, 12. květen 2008
08:50

Ludwig

Co se tyce Pivniho klubu, naproti Florence, tak povim jen ze jsem byl tam nahore neskutecne prekvapen aroganci,povysenosti a neochotou jednoho cisnika, neco takoveho jsem za svuj zivot jeste nevidel, ja byt tam majitelem, tak ho kopnu na miste do pr***e ze by dolitl az na druhou stanu ulice!!! Takovej smejd dokaze jednomu znechutit i tak dobry piva, jaky se tam toci..
---------------------------------
Zpráva byla upravena 12.05.2008 ve 08:50:41


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

Mirek

neděle, 11. květen 2008
09:02

Mirek

Nabíráte do party?Měl bych zájem,pivko mám taky rád,nejraději z malých pivovarů.


napsal(a): Mirek [Odpovědět]

mili

pondělí, 5. květen 2008
11:14

Já bych si pivo za sedumdesát nedal a aby se na mě eště někdo xichtil, že nejsem cizinec! Jenom se tu propagujou předražený hospody kam normální člověk stejně nechodí!


napsal(a): mili (vrana(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Kejna

sobota, 26. duben 2008
21:33

Kejna

chlapi dík, jsem rád, že se vám líbil článek. Je toho strašně moc co se tam nevešlo (nebo jsem si nevzpomněl), byl to zážitkově moc plný den, ale tak jsme to plánovali a tak to i vyšlo.
Určitě všem přeju absolvování podobné trasy, protože opakování to nebude nikdy a vždycky to přinese nové a neopakovatelné zážitky.
Tomáš Maier: gratuluju, přeju hodně štěstí a podotýkám, že skutečnost, že jsme se v sobotu nesetkali je důkazem, že novomanželům přeje štěstí :-)
hroch: tahle atmosféra je vlastně jen U Fleků a v Novoměstském a stojí to za to srovnání, pak alespoň člověk ocení ty lepší ..
Franc: taky Tě miluju!
Doris: určitě bys k nám zapad, co se týká Flekovského je \\\"ucházející\\\" to správné slovo, ale pokud nechceš mít jen odčárknutá všechna pražská a chceš si pochutnat, doporučuju jinou značku.
Rosťa: mám celkem rád Tvoje články a taky statistiku a systém, myslim, že si rozumíme :-)
Slávista: .. tedy kromě kromě toho, že spolu sdílíme trpký úděl sešívaných slz, bych řekl, že panu Richterovi opravdu křivdíš.
Michal: o Plzni začínám vážně uvažovat, není to daleko a cesta vlakem by mohla být celkem výzva ..


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Tomáš Maier

sobota, 26. duben 2008
12:00

Loni v červnu jsme absolvovali něco velmi podobného, tehdy samozřejmě neexistoval pivovar Bašta, místo toho jsme začínali ve "venkovském" pivovaru na Suchdole a místo Karlína jsme byli v Pivovarském domě. Psal jsem o tom na Světu piva. Další paralela je v tom, že když pánové přicházeli k Richtrovi, tak jsem v kostelíku na Zlíchově říkal své nastávající osudové "Ano" a poté následovala svatební hostina na varně Strahovského pivovaru a pak raut v horním sále tohoto pivovárku, což bylo v době, kdy do tohoto podniku pánové dorazili.
Jinak článek super.


napsal(a): Tomáš Maier (to.mas.x(a)seznam.cz) [Odpovědět]

hroch

pátek, 25. duben 2008
20:52

hroch

Zrovna včera večer ještě před přečtením tohoto článku, jsme u kvasnicového Březňáka rozhodli, o uskutečnění podobné akce. Ráno když jsem četl článek, tak zevčera přepité tělo opět dostalo chuť. Pouze trasu zkrátíme a vynecháme podniky určené především zahraniční klientele. Já osobně ty otrávené ksichty pinglů, nad tím že přišel čecháček se slámou v botech bych asi napravil pěstí a to nemám zapotřebí. Takže P.U.B, Pivovarský dům a Bašta s ochutnáním více vzorků bude stačit.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Doris

pátek, 25. duben 2008
16:17

Doris

Krásná výprava a pěkně napsané. Přesně podle mého gusta (úplně sem se tam s Váma viděl). Už teď se těším, až si za 14 dní vše projdu osobně. Roztáhnu to ale do více dnů a budu degustovat víc než poctivě. Zajímá mě to flekovské. Při mé poslední návštěvě asi před 1/2 rokem, bylo celkem ucházející. Ale nejvíce se těším na Richtera a Baštu.... už aby to bylo.


napsal(a): Doris [Odpovědět]

Franc

pátek, 25. duben 2008
14:37

Jako "účastník zájezdu" musím Honzu (autora článku) pochválit za profesionální přípravu, která ho stála určitě mnoho úsilí. Měli jsme nejen průkaz, ale kařdý dostal i propisku se svojí fotkou a dokonce i každá barva propisky měla svůj význam. Akci to velice zpestřilo a dala jí další rozměr. V některých podnicích se číšníci opravdu úplně změnili, když viděli jak poctivě hodnotíme a co máme ještě před sebou i za sebou. Ještě jednou DÍKY Kejno a těším se na další putování. Třeba po pivovarech v okolí Prahy. Franc


napsal(a): Franc (fklein(a)email.cz) [Odpovědět]

Libor

pátek, 25. duben 2008
14:05

Libor

to Jumping Beer: súhlasím, ostatné mi pripadajú viac orientované na zahraničnú klientelu..... Aj keď u Medvídkú napriek vyššej cenne sme vždy stretli milú obsluhu


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Jumping Beer

pátek, 25. duben 2008
12:25

Jumping Beer

Pan Richter na Bulovce je jednoznacne NEJ prazskym pivovarnikem a pan Basta mu zdarne slape na paty. Hlavne jsou to porad pivovary "pro lidi" a v obou velmi vstricni. Jen tak dal!


Slávista

pátek, 25. duben 2008
11:29

Slávista

Čtení je to pěkné, potěšilo mě i to, že jste akci pojali velmi profesionálně. Věřím, že to bylo náročné, ale muselo to být krásné.
Pokud jde o vámi stanovené pořadí, tak vcelku souhlasím. Snad až na Richtera, ten mi při posledních návštěvách moc nejel. No, budu muset někdy podniknout nějakou podobnou akci, jestli mu náhodou nekřivdím.


napsal(a): Slávista [Odpovědět]

Kejna

pátek, 25. duben 2008
11:21

Kejna

to phrabina: Úplně s Tebou souhlasím (také jsem to tam napsal) a dodávám, že i moje pořadí bylo jiné, ale je to aritmetický průměr a co člověk to názor. O jednom jsem ale přesvědčen, čím později bychom přišli k Flekům, tím hůře by dopadli, takže stávající hodnocení je ještě milosrdné.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

phrabina

pátek, 25. duben 2008
10:56

phrabina

to Rosťa: já si naopak myslím, že hodnocení je silně ovlivněno pořadím návštěvy jednotlivých podniků. Věřím, že pokud by pivovary navštívili v opačném gardu, hodnocení to silně ovlivní. Shodou okolností :-)jsem tento týden některé z nich navštivil a pořádí bych stanovil značně odlišně.


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

MirEgg

pátek, 25. duben 2008
10:25

MirEgg

Parádní článek! Závistivá slina mi kape na klávesnici :-)


napsal(a): MirEgg [Odpovědět]

Moro

pátek, 25. duben 2008
10:25

Moro

Dávám článku pět hvězdiček ...


napsal(a): Moro [Odpovědět]

Njorloj

pátek, 25. duben 2008
10:22

Njorloj

Paradni a ctivej clanek o top putovni akci. S tim estetickym potravinovym zazitkem u pana Richtera naprostou souhlasim, chvilema clovek ani nevi, co to za oblohu vlastne ji :-)


napsal(a): Njorloj [Odpovědět]

Rosťa

pátek, 25. duben 2008
09:47

Rosťa

Vaše sympatická partička mě potěšila především profesionálním přístupem a to jak k akci samotné, tak k vypracování svodky dat z akce, kterou lze jen závidět. v roce 1989 u Fleků měli kulaté výročí a skvělej výroční černej ležák. Nyní jejich pivo občas chuťově působí jako by v něm vykoupali toulavého psa... Takže absolutně souhlasím s LosPedrosem, to pořadí sedí! Jedinej pražskej pivovar, kde jsem si koupil i tričko, je P.U.B.!


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

LosPedros

pátek, 25. duben 2008
08:50

LosPedros

Děkuji za pěkné čtení o pivu

Asi před měsícem jsem se svou milou absolvoval velmi podobnou pivní trasu, byť rozloženou do 3 dnů a s drobnýmy odklony, takže můžu s čistým svědomím říci že mi v naprosté většině ono výše uvedené subjektivní hodnocení mluví z duše. Snad jen bych přísněji posoudil onen Flekovský ležák. Pivo které mi v tomto podniku bylo předloženo nepřipomínalo nic z nápoje, který by měl osvěžovat tělo i ducha. Zkrátka pivo mi chutnalo asi jako bych si smíchal zvětralého černého kozla s prošlou kofolou. Nic co bych chtěl ještě někdy ochutnat.


napsal(a): LosPedros [Odpovědět]

Michal

pátek, 25. duben 2008
00:07

Michal

Jinak je pěkný koukat na to jak se s % alk. zvětšuje velikost písma, taky se mi to stává a krasopis to zrovna neni :) :D


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Michal

pátek, 25. duben 2008
00:03

Michal

Joj, když sem se kouk na ty ceny, tak mi vypad jazyk na klávesnici - dyť to je strašný!!! To je fakt jenom pro ojroturisty, resp. kdybych si pustil žilou tak na to taky mam...
Jinak článek pěknej, aspoň se člověk po odpolední pobavil :)

Rád bych jednou něco podobnýho udělal v menšim měřítku u nás po Plzni, ale kdo ví kdy to bude... :-? :)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 25.04.2008 ve 00:04:14


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Džordž

čtvrtek, 24. duben 2008
23:19

Džordž

Super akce, taky bych na něco takového měl chuť... ::lol


ICQ: 365234863

napsal(a): Džordž [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 24. duben 2008
22:34

Dwarf

blahopřeju, super akce, super článek ... :-)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Honza www.SvetPiva.cz

čtvrtek, 24. duben 2008
22:30

Super cteni. Diky:)


napsal(a): Honza www.SvetPiva.cz (honza(a)svetpiva.cz) [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI