Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Příjemné chutě z Prešpurku 3: Patrónsky a Richtár Jakub

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Příjemné chutě z Prešpurku 3: Patrónsky a Richtár Jakub

Příjemné chutě z Prešpurku 3: Patrónsky a Richtár Jakub [p820][p616]

Minule jsem navštívil...

Je čas se podívat do Patrónského pivovaru. Ten je trochu z ruky, tedy jak se to vezme, na cestě z Prahy je vlastně první na ráně – na Brněnskej ulici, ale od centra je z navštívených nejdál. Interiér je fakt zajímavá měděná designovka a obzvlášť upoutají prvky hygienických zařízení, nicméně pivo úplně devítkové nadšení nevzbuzuje.

Patrónské pisoáry a umyvadla
Patrónské pisoáry a umyvadla

Přičítám to zejména svojí rozmlsanosti, světlá jedenáctka (resp jedenáct a půlka) je dobrá, fakt dobrá, nic zásadního jí nelze vytknout, ale obě předchozí světlá piva byla o chloupek lepší, tmavé třináctce pak znatelně chybí říz. Bylo by ovšem velmi nespravedlivé, pokud by tím, že je-li Patrónský v pomyslném žebříčku za Meštianským i Zámockým mělo znamenat nějakou nespokojenost, nikoli, i zde je to hodné doporučení.

Patrónska jedenáctka
Patrónska jedenáctka

Ještě je třeba dodat, že sládkem je zde pan Ernest Šimon, kterého tentokrát nemám tu čest osobně poznat a výstav uvádějí 1000 hl.

Dalším navštíveným pak má být Richtár Jakub relativně čerstvě přestěhovaný o pár set metrů do Moskovské ulice a hned po vstupu vidím, že to je trochu jiná kategorie. Jakub není klasický restaurační mini, je to spíš vícekohoutová pivomlsná osvěžovna typu, který ve střední Evropě zavedl mladý pan JCh v Nuslích, s tím rozdílem, že zde si na svém, veřejnosti nepřístupném, zařízení i sami vaří svoje pivo.

Richtár Jakub zvenku
Richtár Jakub zvenku

Nabídka je výborná a slovenští přátelé mi ji pyšně ukazují a nabádají „rátaj kolko“ a tak si číslo ze Zlejch Časů nechávám pro sebe a chválím. V neposlední řadě musím vyzdvihnout dokonalou obsluhu, to jak efektivně a s grácií ta holka zvládla několik nelehkých situací, bylo neuvěřitelné, klobouk dolů.

Pípy a prima servírka
Pípy a prima servírka

No a samotný Jakub, tedy světlá dvanáctka (desítka Anna nebyla) ... za mě OK, bez chybičky, trošku s nižší hořkostí, ale někdo to tak radši, nemám výhrad. Celkový výstav údajně jen 400 hl.

Z Richtár Jakub
Z Richtár Jakub

Závěrem musím chtě nechtě zopakovat své nadšení z celé bratislavské anabáze, všechny čtyři (pět) pivovárky určitě stojí za další návštěvu a to je skvělý výsledek.

Jsem si vědom, že se opět stanu snadným terčem, nicméně jeden postřeh ještě musím dodat, Slováci si dobře pamatují a stále nelibě nesou, že jedna z tísíců roztroušených sprostot toho hulváta, kterého jsme si ovšem my všichni zvolili prezidentem, se týkala i slovenského piva a výplachů zubní protézy a mě to za můj pobyt bylo nezávisle připomenuto hned dvakrát. Já sám si ten ostudný fakt osoby hradního pána vytěsňuji někam na okraj podvědomí, tvářím se, že ta věc se prostě nestala a kdykoli se „to“ objeví v televizi, přepínám, takže na tato připomenutí jsem reagoval jen tím, že je to jen jeden z dlouhé řady blábolů, sám jsem na něj v kontextu aktuálnějších příšerností už skoro zapomněl. Každopádně ať si slovenská piva uráží jak chce, bratislavské mini jsou parádní a jejich piva bezva! Opakuji, stojí za návštěvu![Jan Kejnovský] [Zobrazeno 6055x] [15. leden 2015]
[Minipivovary] [comments: 13] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Stano

pondělí, 9. únor 2015
12:12

Zamocky pivovar je asi najslabší pivovar v bratislave.


napsal(a): Stano [Odpovědět]

děvče

středa, 4. únor 2015
22:43

Čte se to hezky, snad jen příliš rozvitá souvětí a nesprávně umístěné čárky v nich, ale Tobě to odpustím :-)


napsal(a): děvče [Odpovědět]

Adsense

5. březen 2024
06:04


posted by: Inzerce

Kejna

sobota, 17. leden 2015
19:31

Kejna

čerstvé zprávy z Blavy: Zajímavý obchodní model Meštianského (jedna značka, dva pivovary, dvě hospody) převzal i Patrónský, takže pod patrónskou vlajkou otevřen nový pivovar na lodi zakotvené u petržalkovského břehu. Dosavadní reference vesměs pozitivní.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Chody

sobota, 17. leden 2015
21:46

Chody

Kejna: jj už je tu dýl...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

kisutam

pátek, 16. leden 2015
18:18

kisutam

Zajímalo by mě,jestli autor článku někdy pil popradské pivo,a jestli mu chutnalo.


napsal(a): kisutam [Odpovědět]

jiri.kana

sobota, 17. leden 2015
11:06

jiri.kana

kisutam: Bývalo vcelku pitelné (obzvlášť po tatranských výkonech) a bývalo i dost hnusné. Pravidelně jsem ochutnával od konce devadesátých let do konce popradského pivovaru. Poslední rok dva to bylo aso nejhorší. Současný polský Tatran je o ničem.

A současné echt popradské pivo z minipivovaru Egidius bylo teď na podzim příšerně drahé a mimořádně nedobré. Napříč celým sortimentem - ten byl na škále hnusné až odporné.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Roman Holoubek

sobota, 17. leden 2015
12:08

Roman Holoubek

jiri.kana: Souhlas se vším. Stejné zkušenosti. Jen jsem toho originálního kamzíka začal popíjet o chloupek dříve. :)


Kejna

sobota, 17. leden 2015
19:40

Kejna

kisutam: Ano, mockrát, býval jsem tam často, ovšem ještě před revolucí a nemám na ně žádnou zvláštní vzpomínku, takže asi chutnalo, každopádně tehdy jsem pil ledasco. Současné popradské (viz příspěvek jiri.kana) dosud nikoli.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 17.01.2015 ve 19:41:17


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

sasa

čtvrtek, 15. leden 2015
17:10

sasa

Jen pro upřesnění. Miloš Zeman neurážel všechna slovenská piva, ale komkrétně popradské pivo.


napsal(a): sasa [Odpovědět]

Jana

čtvrtek, 15. leden 2015
18:37

Jana

sasa:
A to si to plným právem zasloužilo.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Potmehúd

pátek, 16. leden 2015
10:01

Nech mu je zem ľahká... :)


napsal(a): Potmehúd [Odpovědět]

jiri.kana

sobota, 17. leden 2015
00:45

jiri.kana

Jana:Tehdy ještě ne.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

pechi

pátek, 16. leden 2015
21:05

pechi

Potmehúd: Doufám, že myslíš Lihoše :-)


napsal(a): pechi [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI