Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Svatováclavské pivní slavnosti Ostrava aneb již nikdy více

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Svatováclavské pivní slavnosti Ostrava aneb již nikdy více

Svatováclavské pivní slavnosti Ostrava aneb již nikdy více

Po vydařeném Slunci ve skle jsme se nechali zlákat k návštěvě pivovaru Pikard na zámku v Ostravě-Zábřehu, v jehož prostorách a přilehlé ulici se 27.- 28. 2009 září konaly Svatováclavské pivní slavnosti.

Během cesty se nic zvláštního nestalo a tak jsme po čtyř a půl hodinách dorazili na místo konání. Natěšeni reklamou plnou řečí o ušlechtilé pivní kultůře a množství 15 minipivovarů jsme hned u prvního stánku za sympatických 30,- Kč/kus zakoupili zálohované třetinkové sklo s logem Pikarda. Možnost, tedy vlastně nutnost, protože do plastu točili jen limonády, použít na akci zálohované sklo, byla nejlepším a zároveň jediným kladem celé události. Každé pivo stálo rovných dvacet korun českých.

Družina knížete Václava
Družina knížete Václava

Akce oficiálně začala ve 14:00, kdy zároveň začali točit pivo, takže kdo přišel preventivně dřív, měl smůlu. Úvod obstaral kníže Václav se svou nepočetnou družinou v doprovodu místního hodnostáře a skupiny naprosto neschopných mažoretek. Oba pronesli několik křečovitých vět, mažoretky předvedly číslo zřejmě nazvané Padající hůlky a pípy se roztočily.

Mažoretky
Mažoretky

Jakožto severomoravský rodák jsem prvně zamířil ke stánku rýmařovského Excelenta, vystál si poměrně dlouhou frontu a nakonec mi naprosto neschopná slečna po úmorně dlouhé době, ve spolupráci s o něco šikovnějším kolegou a s pomocí mé rady, ať ten kompenzátor nechá na pokoji, natočila světlou rýmařovskou jedenáctku. Jemná chmelová vůně s vyrovnanou chutí do mě spadla sice rychle, ale nezanechala žádný výrazný dojem. V tu chvíli jsem ještě věřil, že další piva na tom budou lépe.

Po prvním pivu vyvstala otázka, kde si vypláchnout sklo. Špílboj nikde, na záchod bylo daleko, tak jsem obcházel všechny stánky, abych viděl, jak je toto řešeno, neboť vzhledem k absenci plastových kelímků jsem předpokládal, že je to nějak organizačně ošetřeno. To, co jsem viděl, mnou natolik otřáslo, že jsem si v průběhu celé akce říkal, jestli to fakt myslí vážně. Obsluha měla pod pípou dva kýble plné vody, v nichž sklo na střídačku vymáchala. Ovšem samozřejmě ne jedno sklo na kýbl, ale několik desítek (koncem dne jsem došel k průměrnému číslu čtyřiceti sklínek na jeden kýbl). V začátku čistá voda tak záhy začala žloutnout zbytky piva a špínou. A v tomto naprosto nechutném hnusu výčepní dál máchali návštěvníkům jejich třetinky a bylo jim to úplně, ale úplně jedno. Posuďte dle fota.

Hygiena nade vše...
Hygiena nade vše...

Zděšen jsem utíkal na WC a po důkladném výplachu skla (pod kohoutkem v umyvadle, kdyby někdo pochyboval :)), jsem šel koštovat dál. Lidí markantně přibylo a po dlouhém vystání fronty jsem byl odměněn světlou kvasnicovou dvanáctkou z pivovaru BON. Na tohle pivo jsem se hodně těšil, doposud jsem ho ještě neměl, zato o něm hodně slyšel. Výsledek byl docela zklamáním. Dobré, ale zcela průměrné pivo. Třetí pivo, Valašský vejvoda z minipivovaru Kozlovice měl výrazně sladkou vůni a jemnou hořkosladkou chuť. Dobré, ale možná vinou špatného natočení, kdo ví, bylo absolutně bez řízu.

Následovala světlá dvanáctka (nebo to byla jedenáctka…?) Qásek, jehož provozovnu – hospodu Hobit – jsme měli v plánu navštívit, ovšem v neděli mají zavříno, takže z toho sešlo. Sladká vůně s malou hořkostí a velmi nevyrovnanou chutí, připadalo mi to jako nepovedená várka. Davem, jenž se mezitím zdvojnásobil, se ke mně prodrala přítelkyně s Klaďasem, světlou šestnáctkou z minipivovaru Koníček Vojkovice. Velmi dobré pivo s plnou chutí bylo zničeno špatným natočením a navíc bylo teplé jak čaj. Škoda.

Přítelkyně mi hlásí zážitek ze stánku Purkmistra - vlivem vysokého pěnění piva měl výčepák kolem pípy odhadem deset kelímků, do nichž pokaždé cmrndnul trochu pěny, pak vzal další a tak dále a nakonec, jakmile se pěna postupně usadila, slil několik kelímků do jednoho skla, které pak dal zákazníkovi. Kdybych to pak neviděl na vlastní oči, tak tomu neuvěřím. Hnus, hnus, hnus…

Do kelímku přeci netočí...
Do kelímku přeci netočí...

Avar, světlá dvanáctka z Hlučína, byl opět zteplalý, ale jako jediný kvalitně natočený a chuťově vynikající, nejlepší pivo dne spolu se světlou dvanáctkou Ječmínek z Prostějova, která byla chuťově špičková, byť pokažená naprosto úděsným čepováním.

Lidu opět markantně přibylo, fronty se nehorázně prodloužily a na pivo se čekalo klidně dvacet minut. Přítelkyně vystála frontu na pšeničného Ječmínka, který by se dal stručně popsat jako výplach z kýble, pivo absolutně o ničem.

Chtěl jsem toho stihnout víc, ale kvůli davu a nechutným frontám zbyl čas už jen na jedno pivo. Volba padla na Hukvaldy, světlou dvanáctku. Dodneška si nejsem jist, jestli jsem opravdu dostal požadované pivo. Jasně a zřetelně jsem požádal o světlou dvanáctku, paní čepovala ze stejně označené pípy a přesto pivo bylo polotmavé jak barvou, tak i chutí. Pivo bylo absolutně bez řízu a jakékoli vůně, přesto chuťový základ dával tušit, že při vhodnějších podmínkách by mohlo jít o dobré pivo, byť tmavá a polotmavá nemusím.

A hurá na vlak. Co ale říci závěrem? Organizátorům lze leccos odpustit. Debilní hudební vložky a moderátora (to je stejně všude), trapné zahájení (trvalo jen pár minut, takže o nic nejde), hrubě podceněnou návštěvnost (stane se); ale ten způsob podávání piva a jeho ošetření, včetně již zmíněného vyplachování skla, je prostě příšerný a neodpustitelný, o to víc v kontrastu s reklamou zaštiťující se zájmem o kvalitu piva, viz věta z webu „Oslava piva znamená jeho dopravu, skladování a podávání s co největší péčí, aby nebyla poškozena jeho kvalita.

Do Ostravy již nikdy více.[Jiří Navrátil] [Zobrazeno 18448x] [8. říjen 2009]
[Pivní slavnosti] [comments: 44] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Pivonka

pondělí, 1. říjen 2012
13:13

Pivonka

Nedá mi to nereagovat. S mytím sklenic nebyl v Zábřehu nejmenší problém. 7 mycích mašin rozmístěných rovnoměrně po areálu plně dostačovalo. Celkem pravidelně jsem je využíval bez nejmenšího problému.


napsal(a): Pivonka [Odpovědět]

hroch

pondělí, 1. říjen 2012
13:27

hroch

to Pivonka: Původní článek je tři roky starý.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Adsense

5. březen 2024
06:15


posted by: Inzerce

Pivonka

pondělí, 1. říjen 2012
14:06

Pivonka

to hroch: Teď na to koukám...tak to sorry...


napsal(a): Pivonka [Odpovědět]

Sekal

pátek, 28. září 2012
15:28

Sekal

Nejdřív Šůvinka, pak Prokůpek a teď todle.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Vašek

středa, 26. září 2012
21:57

Vašek

Znám několik lidí, kteří tvrdí, že všechno na východ od Olomouce je Asie. Asi na tom něco bude.


napsal(a): Vašek [Odpovědět]

Roman Holoubek

čtvrtek, 27. září 2012
08:02

Roman Holoubek

to Vašek: Pane Vašku, už delší dobu tady pozoruji Vaše projevy. A čím dál více nabývám přesvědčení, že jste namyšlený, arogantní a rád budíte pozornost a slovní šarvátky. A i tento Váš poslední výlev na nějakého pomatence pod nickem "Rosťa ostrava" je vulgární a nesmyslně paušalizující. Jsa z Valašska, jsem na východ od Olomouce a mimo několik Asiatů zde nic "asijského" nepozoruji.
Možná se mýlím, ale takovýmto dojmem na mne působíte. A asi na tom něco bude.


Vašek

pátek, 28. září 2012
09:58

Vašek

to Roman Holoubek: Pane Holoubku, lepší komentář jsem si ke svému svátku přečíst nemohl, děkuji. Přijměte prosím mé pozvání do Prahy, až se zde bude hrát fotbal s Baníkem Ostrava a podívejte se na ty lidi, kteří sem jezdí, jak reprezentují východ republiky. Nebo ta svoloč, která přijela z Ostravy 1.5.2010 do Prahy na demonstraci Dělnické strany. Ač jsem příznivec a volič pana Vandase, po půlhodině pozorování chování těchto návštěvníků sem znechuceně odešel. A kdybyste si někdy našel chvilku, napište si do Valašské pivnice nacházející se kousek od Pražského Hradu, jestli se jim tam také jevím jako namyšlený a arogantní. Znaj mě tam velice dobře, chodím tam na pivo, poslední dobou sice né už tak často, ale to je tím, že času je pořád míň a míň.


napsal(a): Vašek [Odpovědět]

Roman

pátek, 28. září 2012
11:03

to Vašek: Vašku,mě to nedá.....žehlíte to sice pěkně,ale kapánek pozdě!Navíc argument s fanoušky Baníku jsou trochu mimo mísu,protože fanoušci Sparty si jistě s nimi v ničem nezadají.Jinak bych si dovolil s panem Holoubkem nesouhlasit.....myslím,že Moreli je k podstatě věci o dost blíž.Určitou výhodu to ale má....obecní blb je dvojího druhu.Ten první za to nemůže a příkladem je Otík z vesničky.Ten druhý je takzvaný "chytrý" blb.A ta výhoda spočívá v tom,že na rozdíl od Otíka,kterého mají lidé ve vsi v podstatě rádi,tak toho druhého nemůžou ani vystát a on jelikož je blb,byť "chytrý" blb,tak to nikdy nepochopí a vyčlení se sám!Bohužel,někdy ale stáhne ke dnu i lidi,kteří za to nemohou.....jako v tomto případě třeba Farmářský vobchůdek či právě teď Valašskou pivnici.Zaplať pánbůh,že jsem vás tam nikdy nepotkal.Jinak všem Václavům vše nejlepší a ať pivo stále chutná.


napsal(a): Roman (roman.4691(a)seznam.cz) [Odpovědět]

tom

neděle, 30. září 2012
21:05

to Vašek: Vašek: "jsem příznivec a volič pana Vandase" - Tak to hovoří opravdu za vše. To je hnus velebnosti...


napsal(a): tom [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

neděle, 30. září 2012
22:41

Honza Světpiva.cz

to Roman Holoubek: Romane, myslim, ze se mylis :).
Vasek, Wendy, ci spise s pokorou jemu vlastni Svaty pivni muz ci Pivni Znalec( a podle obsahu jeho stranek v posledni dobe i Pan Politolog), jak jsem tu nedavno psal, schovava svou jemnou, citlivou a inteligentni dusi za masku drsnaka :)
Obcas sice namoci zene do ust, ale urcite to mysli dobre. Proto berme jeho vylevy s nadhledem, mozna by to mohlo byt i horsi :) Toz tak (cr RH)


Vašek

neděle, 30. září 2012
22:59

Vašek

to Honza Svetpiva.cz: Pane Kočka, sem bohužel na rozdíl od Vás chodí spousta lidí bez nadhledu :(


napsal(a): Vašek [Odpovědět]

moreli

čtvrtek, 27. září 2012
09:09

moreli

to Vašek: Dřív měla každá vesnice svého blba, ale pokrok nezastavíš. Dnes ho má i každý server....


napsal(a): moreli [Odpovědět]

Martin K.

neděle, 30. září 2012
23:17

to Vašek:
Pane Vašku, opravdu je nutné, abyste to tu svými příspěvkyy takto zasmraďoval???


napsal(a): Martin K. (martas.pe(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Rosťa ostrava

středa, 26. září 2012
21:04

Kecy !! byl jsem 2010,2011 a žádný problém špílboy 7 kusů atd. raz jsi byl v Ostravě,našel špinavý kýbl a meleš hovna


napsal(a): Rosťa ostrava (xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx(a)seznam.cz) [Odpovědět]

chobotr

čtvrtek, 21. leden 2010
22:10

chobotr

No, fůůůj, ty fotky s kýblem. Jedině s vlastním krýglem.


napsal(a): chobotr [Odpovědět]

Pechanz Jiří

pondělí, 18. leden 2010
10:32

Pro všechny,návštěvníky pivních slavností-jsem také majitel stánku s občerstvením,a podle vyhlášky se ve stánku nesmí pivo točit do skla,pokud není napojena voda! Pivo se točí do plastových kelímků,a do skla pouze na vlastní přání,když si přinesete svou sklenici.Problém je totiž,u hygienické stanice,která má ty-to přestupky pokutovat!


napsal(a): Pechanz Jiří (pechanz(a)tiscali.cz) [Odpovědět]

val

pondělí, 18. leden 2010
18:06

val

to Pechanz Jiří: Jedete po stejné koleji, ale jiným vlakem... Problém je v hygieně skla, do kterého se prostě točilo, nikoli v tom, jestli to císař pán povoluje a za jakých podmínek.


napsal(a): val [Odpovědět]

birra02

sobota, 16. leden 2010
18:47

birra02

Nom, ten šlánek mi úplně pivo na akcích zhnusil.:(


napsal(a): birra02 [Odpovědět]

honza

čtvrtek, 15. říjen 2009
12:39

honza

Celý život jsem čekal na tuto akci,abych mohl ochutnat tolik kvalitních kvasnicovýhc piv. Vše co zaznělo v kritice o hygieně je pravda, ale dalo se to vyřešit úplně jednoduše. Prostě si sklenici nenechat umýt. Ty dvě kapky, které tam po odtřepání ve sklenice zůstaly, nemohly absolutně ovlivnit chuť dalších 3 deci piva. Ve svém hodnocení jaksi zapoměl na Svatováclavský medovošípkový speciál,hvězdu mezi tím co tam bylo a kvůli čemu jsme tam my, co se vyhýbáme ,,chemickým pivům" vařeným počítačem, šli.Doufám, že se bude obdobný svátek, v Ostravě nebo okolí, brzy opakovat. S pozdravem poctivému pivu zdar.


napsal(a): honza [Odpovědět]

val

čtvrtek, 15. říjen 2009
14:25

val

to honza: Nenechat si vymýt sklenici (v čisté vodě!) je nepochybně zdravotně zcela nezávadné, ale je to barbarské a nekulturní, urážka a výsměch každému platícímu zákazníkovi. Zkuste tenhle argument použít v Německu nebo Belgii a dají Vám právem přes ústa. Medovošípkové pivo jsem neuvedl naprosto nečekaně a překvapivě proto, že jsem si ho nedával, už z toho důvodu, že jsem ho měl dva týdny předtím na Slunci ve skle. Šokující, nicht wahr?


napsal(a): val [Odpovědět]

BCH

pátek, 9. říjen 2009
19:11

BCH

Jak už psal elf, to co předváděl brigádník na posledním snímku, to je opravdu další dimenze nepochopitelnosti. Přitom to točení piva z výšky opravdu výčepním práci jenom stěžuje (protože ono to pivo opravdu pak pění..). Sám jsem si několikrát zkoušel natočit pivo dle postupu pod úhlem 45° pěkně po skle s dotočením pěny a čas byl cca do 30 sec. Tak to je možná návod pro usnadnění práce pro podobné festivaly, některé výčepy, ale i pro točení piva přímo v minipivovarech (napadají mě např. Hukvaldy, Qásek, Moritz)


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Rosťa

pátek, 9. říjen 2009
13:54

Rosťa

Sleduju tě Valowski! Tvůj střídmý a kritický pohled, jehož pohříchu nejsem schopen jsa zozhoden viděti svět krásně a navštěvujíc toliko pěkné akce, jest příjemným dotykem interpretované reality a probouzející facičkou snílkům mého typu. Též s jistou dávkou rozkoše vnímám a indikuji zřetelný talent literární, jenž umožní čtenáři užít si počtení i o nepěkných věcech. Jsem překvapen, jak pěkně jsi upozadil svou jindy dominující funeralitu - a to mi připomíná, že již od jara marně hledám tebou laskavě dodané DVD a prosím tě o laskavost, můžeš mi, prosím, ještě jednou nechat ve Zlejch Časech ony zvukové záznamy, zejména Grandmother is Dead mi docela chybí... Díky, náklady uhradím v pivních dividendách!


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Doris

pátek, 9. říjen 2009
12:34

Doris

Musím také reagovat. Je pravda, že nápad s mytím sklenic v kýblu, byl nesmysl. V mnoha stáncích ale sklenice oplachovali ve 3 vodách v různých kýblech a snažili se je i celkem často měnit. I když v tom množství lidí by to museli dělat co 15 min. Já osobně jsem chodil na záchod.
Myslím, že by nebyl problém čepovat pivo do čistého skla z krabic (kterých tam bylo celkem hodně) a občas špinavé sklenice z jednotlivých stánků vzít a někde uvnitř umýt.
Jinak celkově hodnotím kvalitu všech piv jako průměrnou. Některé se dala vypít. S některýma byl problém.


napsal(a): Doris [Odpovědět]

Michal

pátek, 9. říjen 2009
12:49

Michal

to Doris: To by šlo v případě, pokud by člověk nepřišel s vlastní sklenicí, potom by musel, jak řikáš, buď na WC nebo si nechat sklo vypláchnout v tej močce, pokud by neměl štěstí na čistou vodu v kýbli...


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Malakin

pátek, 9. říjen 2009
11:40

Malakin

Když tady tak čtu, co se v Ostravě-Zábřehu provádělo za prasárny, tak ani moc nelituju toho, že jsem tuto akci musel oželet. Pokud však byl pořadatelem akce přímo "Zámek Zábřeh", resp. "Pivovar Pikard" a ke zmíněnému selhání došlo v jeho prostorách, k čemuž řadím i nádvoří, obratem bych zámku odebral jednu až dvě hvězdičky, protože podobné věci se ve čtyřhvězdičkovém hotelu prostě stávat nesmějí.

Jinak zmiňovanou kýblovou metodu mytí půllitrů na pivních slavnostech občas vídávám, ale nikdy se mi nestalo, že by mi někdo vymýval půllitr v zaprasené vodě. I v hospodách, kde ještě umývají půllitry jen tak ve dřezu, mají většinou dřezy dva - jeden na hrubé mytí a druhý na oplachování - příp. to myjí v jednom dřezu a oplachují vodou z kohoutku. Ale umývat půllitry ve vodě, kterou za celý den skoro nevyměním, tak to je vážně vrchol nechutnosti...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 09.10.2009 ve 12:25:03


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

jiri.kana

pátek, 9. říjen 2009
10:36

jiri.kana

Popisovaným způsobem mi "natočili" kvasnicového Platana v Budějovicích U černého koníčka. Jen místo kelímků použili třetinkové sklo.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

laďa

pátek, 9. říjen 2009
10:26

Lada

zdá se, že po prvotním nadšení z těchto "pivobraní" přijde logicky útlum. proč platit vlezné /většinou kolem stovky/, otravovat se hlukem doprovodné produkce a po dlouhém story ve frontě si odnést za dvě pětky třetinku! něčeho, co kvalitně podané pivko jenom připomíná. stejný mok čepovaný v klasických podmínkách, pak bývá kvalitou úplně jinde. pivní slavnosti jsou tak možná vhodným místem pro rodinné odpoledně,skutečný pivař se na ně nejspíš vyprdne a za ušetřené vstupné si dá na rozjezd v hospodě první čtyři pivka. Pozn: jako olomoučáka mě docela mrzí komentovaný vývoj v přerovském Parníku, dost jsem si od něho sliboval, ale když jsem v Přerově tak si teď dám raději Zubra


napsal(a): laďa [Odpovědět]

Malakin

pátek, 9. říjen 2009
11:47

Malakin

to laďa: Podobné akce se většinou pořádají z jednoho a téhož důvodů - pořadatelé se chtějí napakovat, protože na piva z minipivovarů spousta lidí slyší. Pokud tyto akce pořádají samotné pivovary, resp. se jich přímo účastní a o své pivo se také patřičně starají, nejsem vůbec proti a rád se takové akce zúčastním a pomůžu dobré věci, pokud však akci pořádá někdo, kdo si najme pár brigádníků, kteří v životě nestáli za pípou a kteří navíc nemají vůbec potuchy o tom, co točí, tak těmto akcím se raději vyhýbám.

Co se Parníka týče, také jsem si od něho hodně sliboval a fandil mu, pokud však nedojde k nějaké radikální změně k lepšímu, dávám mu tak rok, možná i méně.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 09.10.2009 ve 12:32:50


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Henri

pátek, 9. říjen 2009
08:29

Henri

Jak to zde čtu, tak vůbec nelituji, že jsem tam nebyl. Než pořádat takovéto akce, tak to snad raději žádné. Pokud tam přišel někdo, kdo je zvyklý pít "mainstreamové" značky a toto viděl a zažil, tak ho to muselo utvrdit v přesvědčení, že pije opravdu to nejlepší, jak mu reklama tvrdí a všemu mimo tento proud se bude do budoucna vyhýbat jako čert kříži. Opravdu dokonalé znemožnění minipivovarů!


napsal(a): Henri [Odpovědět]

val

pátek, 9. říjen 2009
07:25

val

to Roman Holoubek: To libozvučné jméno patří mně. Myslel jsem, že po článkem bude uvedeno "val", což je registrační nick tady. Hrůzoslav Oprátka mám však v kolonce "jméno" na svém nejpoužívanějším mailu na seznamu, takže asi proto je to i tady :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Chody

pátek, 9. říjen 2009
07:32

Chody

to val:
Systém je nastaven tak, že u diskusí se uvádí nick, autor článku jer pak uváděn pod plným jménem uvedeným v registraci...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

val

pátek, 9. říjen 2009
07:35

val

to Chody: To je v pořádku, jsem rád. Budu volit toho, kdo prosadí změnu legislativy, abych to mohl mít i v občance :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Roman Holoubek

pátek, 9. říjen 2009
07:49

Roman Holoubek

to val: Tož to jste mne dostal. Omlouvám se, ale nenapadlo mne, pokud má někdo příjmení Oprátka, že by mu rodiče mohli dát jméno Hrůzoslav. Včil už to vím a budu respektovat.


val

pátek, 9. říjen 2009
16:14

val

to Roman Holoubek: Omlouvati se netřeba. Je to těžce OT, za což se omlouvám - jestli se nepletu, tak dle legislativy jsou povolená jen jména z kalendáře plus sem tam výjimka (jeden soused se jmenuje Kevin Trnka), takže Hrůzoslav by stejně ouřad nepovolil, což je diskriminace a je nutno proti ní tvrdě bojovat! :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Roman Holoubek

pátek, 9. říjen 2009
06:28

Roman Holoubek

Je vidět i dle fotky, že onen výčepák Purkmistra ani neví, že nalévat pivo z výšky mu jeho úkol ještě více ztížilo.

Hygiena - hrůza.

Ano, i z malého pivovaru občas vychází průměr, podprůměr, nepitelné pivo a skvělé pivo. Jak kde a jak kdy. Je dobré, když si to zarytí zastánci všeho co je malé také uvědomí.

Mimochodem. Kdopak se to schovává za pseudonymem Hrůzoslav Oprátka?


mithe

pátek, 9. říjen 2009
00:33

mithe

s tim vymyvanim skla to byla fakt tragedie, taky jsem byl zvedavy jak to vyresi, ale toto... jeste ze obcas davali uplne cistou sklinku (novou z bedny)... o cepujicich brigadnicich radsi nemluvit... fronty se mi taky zdaly docela neumerne, nevim sice jak to chodi na velkych "slavnostech piva" (jestli byvaji taky fronty, ve kterych jde okostovat dve piva a porad cekat), ale cekat se mi kolikrat opravdu nechtelo... kvuli toho jsem taky nesel na Purkmistra, a ted zjistuju, ze muzu byt rad... jinak piva jsem mel uplne jina (krome psenice od Jecminka), ale taky u vsech spis takove "hm, a co dal?"


napsal(a): mithe [Odpovědět]

Michal

pátek, 9. říjen 2009
00:25

Michal

Eště, že to mam tak z ruky, že sem ani neuvažoval o účasti, protože bych byl asi pěkně nas... a 6 hodin domů vlakem to bych asi nepřežil...

Ale snad příští rok vychytaj mouchy a bude všechno v pohodě.


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Elf

pátek, 9. říjen 2009
00:05

Elf

Tak to je, chtělo by se říct, neuvěřitelný, ale bohužel není. Pivo obecně je u nás velmi často špatně ošetřeno a ještě hůř čepováno, ovšem tohle patří k "vrcholům" české pivní kultury. Článek mi oživil nepěkné vzpomínky na pivovar Parník v Přerově, kde pivo čepují tak otřesně, že jsem pouze nevěřícně zíral. Každopádně stylem jakým byl čepován Purkmistr, posunul hranici neumětelství, lenosti a blbosti do dalších dimenzí. Bravo.

P.S.: Pivo z Kozlovic se jmenuje Valašský vojvoda.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Pavo

čtvrtek, 8. říjen 2009
22:12

Taky jsem nemohl uvěřit vlastním očím,když jsem viděl co se děje u výčepu Purkmistra.To přelévání z kelímků do sklenic nemá s pivní kulturou pranic společného.Vyplachování skla jsem řešil vodou z lahve co jsem měl v batohu.


napsal(a): Pavo [Odpovědět]

val

čtvrtek, 8. říjen 2009
22:49

val

to Pavo: To je sice univerzální řešení, ale voda je těžká a nechce se mi ji sebou tahat :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Michal

pátek, 9. říjen 2009
00:21

Michal

to val: A nevíš náhodou, jestli tam čepovali přímo lidi z Purkmistra, nebo tam prostě jenom dodali svoje pivo a "čepoval" ho tam jenom nějakej brigádník, co s pivovarem nemá nic společnýho? Páč se mi nechce věřit, že by sami pivovarský tuhle hanebnost dopustili, zvlášť když všude, kde letos byli, včetně domácího SvS, bylo všechno naprosto v pořádku a k takovejm zvěrstvům nedocházelo.


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

val

pátek, 9. říjen 2009
00:41

val

to Michal: to nevím, ale podle mě to byl (už vzhledem ke vzdálenosti) najatý brigádník.


napsal(a): val [Odpovědět]

Děkan

čtvrtek, 8. říjen 2009
20:50

Děkan

Díky za článek, i takové jsou bohužel akce, já se tam taky původně chystal. S tou hygienou je to tristní až žalovatelné! Oceňuji i kritický přístup k pivům, ano, i piva z malých pivovarů mohou být průměrná i horší, jen je nutno si to přiznat, i když to v případě oblíbeného či domácího pivovárku může bolet...


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

val

čtvrtek, 8. říjen 2009
22:48

val

to Děkan: Díky. S vyplachováním by to přitom šlo řešit jednodušše - jakýmsi korýtkem s kohouty na ocelových nebo plastových nohách, kam je přivedena voda z řadu a každý si vyplachuje dle libosti, odtok je veden většinou do kanálu. Podobné zařízení se nachází na každém větším hudebním festivalu a dá se pohodlně pronajmout od firem dodávajích plastové WC budky. Piva mě sice neskuteně zklamala, ale u většiny jsem si jist, že to bylo způsobeno příšernými podmínkami. Tak snad někdy příště někde jinde...


napsal(a): val [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI