Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Pivní zápisky 4: Stříbro a Plzeň

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Pivní zápisky 4: Stříbro a Plzeň

Pivní zápisky 4: Stříbro a Plzeň [p170][p713]

U Rybiček Stříbro

Do Stříbra, městečka známého převážně svou hornickou minulostí (můžete třikrát hádat, co se tam těžilo), jsem se dostal cestou po proudu řeky Mže. Stříbro současných dnů je městečko, které se rozkládá na obou stranách řeky, ale skutečné centrum leží na levé straně s komínem z daleka viditelným a obývaným čápy, oddělené řekou a městskými hradbami a branami. Proto pokud vyrazíte z železniční stanice, která je naopak dost daleko na pravé straně, čeká vás dlouhá cesta směrem dolů k řece a pak zas prudce nahoru. Ale stojí to za to, a pokud spojíte návštěvu pivovaru například s neméně zajímavou návštěvou do štoly Prokop v hornickém skanzenu, budete nadmíru potěšeni.

Rodinný pivovar U Rybiček
Rodinný pivovar U Rybiček

Jakmile vyjdete z podzemí na sluníčko, dostanete tu pravou chuť na pivo a pak oceníte, že je ve Stříbře podnik, který se zove U Rybiček. Zdoláte kopec, dostanete se do Plzeňské ulice (je to boční ulice, která však míří k náměstí) a hned vedle nevzhledného Sherwoodu najdete dům, který je příjemný na pohled, upravený, vyšňořený, ale hlavně tam vaří pivo. Prošel jsem kolem maleb na zdech krásně zdobeným průchodem na prostranství, které je jako stvořeno pro letní zahrádku a hned vedle je vzdušná prosklená restaurace. Vypadalo to opravdu dobře. Zahrádka však byla beznadějně obsazena, tak jsem zvolil místo hned u varné soustavy.

Průchod na zahrádku a do restaurace
Průchod na zahrádku a do restaurace

Netrvalo dlouho a byla u mě obsluha a krátce nato i pivo. Stříbrský minipivovar se mi skutečně velice zamlouval a po ochutnání se mi líbil ještě víc. Co musím vyzdvihnout, to byla naprosto famózní desítka Stříbrňák. Myslím, že to byla nejlepší desítka, jakou jsem dosud pil. Poté jsem ochutnal světlý ležák Argent. Kupodivu mi však v něm oproti desítce něco chybělo. Bylo to i tak velmi dobré pivo.

Varna u Rybiček
Varna u Rybiček

Poté jsem ještě zkusil pšeničného Duchmause, jenž je podle mého názoru dost zvláštním mokem, chutí mi pšeničné moc nepřipomínal a moc mě neoslovil, a pak třetinku jakéhosi skořicového speciálu, což byla chyba. Jinak jsem byl po stránce pivní a jídla celkem spokojen, obsluha se snažila a prostředí velice pěkné, takže přeju Rybičkám, aby se jim dařilo. Hodnocení: pivo – 2.1, prostředí a jednání – 1.5, celkem = 1.8

U Sládka Plzeň

Když jsem se zastavil v minipivovárku U Sládka, vlastně teprve začínali, takže na celkové hodnocení nelze brát takový důraz jako u zavedených podniků. Jeho velkou výhodou je poloha. Ačkoli se nachází v nevábné zastrčené ulici, je zároveň doslova, co by kamenem dohodil, vedle autobusového nádraží, čehož jde využít k tomu, aby se člověk na cestě z domu nebo domů zastavil ještě na jedno dvě. Minipivovar by měl vařit klasický světlý a tmavý ležák, který pojmenovali Pašák.

V této budově se vaří Pašák
V této budově se vaří Pašák

V době mého výskytu měli prozatím vlastní světlý ležák, tmavý byl výpomoc z Chýně. Celý minipivovar se tváří velmi nenápadně, když přicházíte tou zuboženou ulicí, připadá vám možnost výskytu normální hospody malá, (Možná tak nálevna s automaty, ale restaurační minipivovar?), teprve o hodně blíž se vaše hodnocení změní.

Tudy dovnitř
Tudy dovnitř

Hned po příchodu do hospůdky, která prostorem rozhodně neplýtvá, se ocitnete naproti výčepu. Nalevo od něho vás zaujmou překvapivě malé varné nádoby. Jakmile jsem vkročil dovnitř, přivítala mě ta známá vůně, neklamná známka toho, že tam se pivo opravdu vaří. Zatímco jsem lokal první doušky piva, sleduji koutkem oka mladíka v bílém, který se ochomýtá okolo varny. Z výšky nade mnou mě pozoroval plyšový bernardýn, který je vyobrazen na etiketě.

Varna u Sládka
Varna u Sládka

Vychutnával jsem pivo a sledoval hodinky, aby mi neujel poslední rozumný autobus. Nějaký starší pár si obsluhující sympatické slečně stěžoval, že je tam špatná akustika, a proto odešel, ale já bych řekl, že úroveň hluku byla rozumná a žádná hlasitá hudba mě neobtěžovala. Pivo bylo solidní, chutí mi trochu připomínalo světlý ležák z Pivovarského domu a dobře se pilo. Já byl docela spokojen a hodná slečna mi natočila s sebou ještě další čtyři piva, která ještě ten den padla za vlast. Hodnocení: pivo – 2.4, prostředí a jednání – 1.8, celkem = 2.2

Konečné pořadí z léta 2010 (včetně 2 a 3 ):

1) Mutějovice, Poddžbánský pivovar - 1.5

2) Stříbro, U Rybiček - 1.8

3) Sedlec, Vítek z Prčice - 1.9

4) Ratíškovice, Na Mlýně - 2.0

5) Plzeň, U Sládka - 2.2

6) Velký Rybník, Hastrman 3.2[Martin Cabalka] [Zobrazeno 8411x] [10. březen 2011]
[Minipivovary] [comments: 4] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Jindra

úterý, 13. listopad 2012
21:01

Sašo, jak je to s fungováním či nefungováním, konkrétně nevím. Ale jedno je jisté: Ve Stříbře jsem byl 1. listopadu a těšil jsem se, že tento minipivovar navštívím. Na jejich webu otevírací doba hlásí, že se otevírá v 11 hodin. Na místě samém pak cedule na dveřích hlásí, že otevírají v 16 hodin. Ani v 11.30 h, ani v 16.30 h jsem se ovšem do Rybiček nedostal; pokaždé mě přivítaly dveře zamčené na sedm západů a tma uvnitř.
Vysvětlení uzavírky nikde žádné.


napsal(a): Jindra (mule(a)centrum.cz) [Odpovědět]

sasa

pondělí, 12. listopad 2012
15:10

sasa

Jak to vypadá s fungováním či nefungováním pivovaru U Rybiček ve Stříbře? Má někdo nějaké informace?


napsal(a): sasa [Odpovědět]

Tobik.Michy11

čtvrtek, 17. březen 2011
13:35

Tobik.Michy11

Stříbro bylo hodně slušné, byli jsme tam s kámošema na podzim na oslavách. Dávali jsme 10tku a byla výborná a potom ještě 12tku a ta byla také dobrá. V Pašákovi jsem zatím nebyl, ale to se časem spraví.


Vláďa

pátek, 11. březen 2011
10:27

Vláďa

Duchmaus je skutečně zvláštním mokem, neboť se jedná o spodně (!) kvašenou pšenici.


napsal(a): Vláďa [Odpovědět]

Adsense

29. únor 2024
19:27


posted by: Inzerce


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI