Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Sluníčko ve sklíčku

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Sluníčko ve sklíčku

Sluníčko ve sklíčku

Letos jsem se tam konečně dostal. Loňská akce přesvědčila partičku kolem jisté nejmenované hospody v Nuslích k organizaci hromadné invaze do Černic a já se přidal. Takový způsob návštěvy pivních slavností je možností absolvování s mnoha přáteli, známými či dosud pouze s virtuálními známými skrytými pod nickem povýšen o další rozměr.

A tak se u Pakulu na Vyšehradě před polednem shledává zajímavá společnost včetně žen a dítěte. Někteří zúčastnění mají trika jednoho ze srazů beerborce, jiní různé kusy oděvů s názvy pivovarů a příbuzných provozů. Ani já se neliším a mám tentokrát triko Skoč si na Cara !

Po krátkém dramatu, kdy se nejmenovaný hostinský vrací do Zlejch časů pro jakýsi důležitý papír a kdy mi vzápětí volá, abych zavřel a ohlídal jeho tašku zapomenutou na lavičce u Pakulu nakládáme čtyři krabice Zločaských třetinek a po poledni vyrážíme.

Na návsi je už živo!
Na návsi je už živo!

O půl druhé je na Černické návsi už pěkně živo. Je to již pohříchu asi stá taková moje akce a tak ji zpočátku prožívám lehce schizofrenně kdy nevím, zda dříve sledovat stánky nebo tváře návštěvníků. Dnes už nemám problém vybrat si na takovéto akci dobré pivo, neboť dobrých piv je dost, stejně tak nepodléhám obsesi nutnosti ochutnat vše, co akce nabízí a já to neměl. Přílišné míchání stylů a druhů kvasnic neblaze ovlivňuje mou střevní flóru i faunu, peristaltiku a rovnováhu střev a já se prvotně snažím udržet sebekázeň a konzumovat s rozmyslem. Též navraceti se z takových akcí příliš společensky unaven mne poněkud unavuje.

Mačičtí měli v Černicích nejvíce hlasujících fanoušků
Mačičtí měli v Černicích nejvíce hlasujících fanoušků

V klidu tedy obcházím náves i Pivovarský dvůr a pouze se rozhlížím. Těch tváří! Zatímco pan Krýsl či Slávista jsou stále stejní, mssoprano je stále krásnější a krásnější. Dwarf je vzrůstem natolik jinde, že mou maličkost zásadně přehlíží a já si ze žalu ze čtyřiceti a jednoho přítomného pivovaru vybírám Mačické. Jasně, hlavně protože jsem jej ještě neměl. Stánek je již dosti obležen, lidé nakupují třeba i padesát Mačických tácků najednou a půllitry po krabicích. Já dávám světlé a zakupuji za bůra jeden tácek. To jediné mi zůstalo – pro svoji paměť vzít si tácek ochutnaného piva… Dnes už si neberu ani tácky těch, které mi nechutnaly…

Hastrman forever!
Hastrman forever!

Švarný Argentiňan Max i další tvrdí, že Staročeské bílé od Hastrmana je vynikající a já nemám důvod tomu nevěřit. Pan Vorel od časů prvních Lomnických slavností výrazně zhubl, avšak na charismatu a náladě mu to nijak neubralo. A jeho Staročeské bylo prostě báječné! Během dne, kdy potkávám Hanze, jím jsem znovu zavlečen ku stánku Velkorybnických a jelikož Hanz oslovuje pana Vorla „Luboši!“, je nám zdarma načepován do našich Zločaských třetinek Novozélandský ležák, který je zcela jiný, s takovou nijak agresivní, ale jakoby hlubokou a doširoka rozprostřenou hořkostí. Ke sklonku dne lituji, že nestihl jsem Puškvorcové, prý bylo též dobré, ale jak říkám, na akci bylo přes sto (!) druhů piv a člověk nemůže chtít všechno…

Téééda! Co si dáme?
Téééda! Co si dáme?

U vědomí toho, jaké náklady a námahu skýtá účast na akci pro malé pivovarníky, snažím se panu Vorlovi Novozélandské zaplatit, ale jsem opakovaně odmítnut.

U Magnáta jsou oba štiřínští vařící hoši, které si fotím a dávám jimi osobně načepovanou třetinku, se kterou jsem také spokojen. Magnát je prvním otevřeným novodobým pivovárkem v kraji mého dětství, neb dosud nevím o jiném v tomto koutu Posázaví a já dosud nevzpamatoval se z šoku, že mě v popisu této události předběhl Hrůzoslav Oprátka. Vyhledávám jej, abych mu vyčinil, avšak tento nasadil silné zbraně, neb jest doprovázen nikoliv pouze svou přítulkyní, alebrž i natolik sličnou sestrou až se mi nechce uvěřit, že jsou opravdu sourozenci. Tedy zatímco já toliko zírám, hovoří pouze Hrůzoslav.

Štiřínští sládkové
Štiřínští sládkové

K vzteku bylo, že už na jaře v Domažlicích těsně přede mnou došly Purkmistrovským ty skvělé bílé klobásy a nyní totéž! Za pouhých 40 korun veliká bílá klobása bavorského typu, všichni ti pacholci přede mnou si ji slintajíc odnášeli rozvoňavujíc celé okolí a já musel se spokojit se zbylým grilovaným hermelínem! Ach jo! Ale i ten byl dobrou krmí!

Zahlédám pana Kapra a jelikož někteří do Top 3 zařazovali jeho polotmavé, dávám si jej a vzápětí jej panu Kaprovi chválím. Tvrdí, že polotmavé musí ještě domazlit, považuje jej za ještě příliš hořké a jako důvod uvádí nemožnost sehnat takové pivovarské kvasnice, jak by si představoval.

Tvůrce grollských piv
Tvůrce grollských piv

Mezi cca 15:00 a 16:00 je v Černicích na návsi a v Pivovarském dvoře doslova narváno. Pohyb po prostoru je silně ztížený a mám dojem, že sláva této akce se hvězd dotýká již natolik, že černičtí patrně budou muset vymyslet, jak napřesrok Černice nafouknout nebo zda nepronajmout pole či dokonce lány za vesnicí. I na pánské toalety byly fronty, na některá pivka také a to na akci bylo dohromady přes 30 čepovacích míst! Přesto úroveň slavností byla vysoká a za to patří pořadatelům a nakonec i samotným návštěvníkům nemalý dík.

Po celou dobu návštěvy (13:30-20:00) neregistroval jsem jediný spor či výstup, nedej bože brachiální násilí či jiné projevy asociálního chování. Naopak tolerancí, pospolitostí a zřetelnou radostí z účasti přes nespornou přeplněnost se akce podobala atmosféře některých těch úžasných východoasijských tržišť, kde průměrně stresovanému Evropanovi zůstává rozum doslova stát…

Zájem byl nemalý
Zájem byl nemalý

Naše Zločaská třetinka způsobuje malý zázrak (…vidím, že pánové jsou odborníci!), neboť mě a bratry Kejny oslovují takoví milí Hobité (jak pravil Kejna), kteří jsou možná menší postavou, rozhodně však velcí výkonem. Otec se synem nejen že rozjíždějí vaření piva v plzeňském Pašákovi, ale napřesrok pan otec chystá i otevření svého minipivovaru ve Šťáhlavech v objektu své moštárny. Již má vymyšlen název i logo. Pivovárek již nyní sluje Radouš dle rytíře Radouše, jenž patrně spojen jest nějak i s Radyní.

Pašáka dávám si též, avšak nejsa si zatím zcela jist původem ihned zapomínám, jak to vlastně chutnalo. Pánové jsou ale skutečně sympaťáci a já nejsem dosud životem natolik zklamán, abych netrpěl vírou, že sympatie a charisma tvůrců se výrazně podepisují na chuti a kvalitě piva. Tedy hoši, jděte do toho, moc se těším!

Pašáci a Radoušové na Slunci ve skle
Pašáci a Radoušové na Slunci ve skle

Vyškemrávám přes modrej zub i foto technologie budoucího pivovárku Radouš a na obzoru vidím blížiti se Toma. Je dotázán, zda přijel na kole až z Prahy. Jak jste poznali, že jsem přijel na kole? Máš na lýtku několikrát olejnatě otisknutý řetěz! Tom nepřijel na kole až z Prahy, přesto v okolí najel 61 kilometrů, protože musel navštívit nedaleko jeden budoucí pivovárek a cestou vzal ještě ve Šťáhlavech mošt. Toho chlapíka obdivuju, je to v podstatě One Man Show, které předvádí na Pivním Obzoru. Což je ukázkou vůle, úrovně, kvality, vědomostí a mnohého dalšího a zatímco já nedokážu naplnit své předsevzetí zplodit alespoň jeden amatérský pivní článek měsíčně, Tom tak činí profesionálně a navíc neustále čili furt!

Budoucí pivovárek Radouš
Budoucí pivovárek Radouš

Svoby a Max mi při dalším setkání tvrdí, že do Top 3 rozhodně krom Staročeského Hastrmana a Groll ského polotmavého nesporně patří i polotmavý Lipan 13° Portyčák. Neprodleně na něj vyrážím ale mám smůlu! Již došel. Ale nemám smůlu na mladého pána Papulu, který ač nemá se zač stydět, velmi nerad se ve svém pivovaru nechává fotit! Dávám světlého Lipana a zvěčňuji jej, jsem poněkud potměšilý,no!

Dražíčský pan sládek
Dražíčský pan sládek

Jasně pociťuji, že Sedmé Kostelecké Vykulení a Slunce ve skle je vyvrcholením sezóny a přemýšlím, co si ještě dát. Nový minipivovar Kubík již nebyl na čepu, ale nabídka je i tak stále obrovská. Nakonec mi jeden z účastníků zájezdu dává frťana ochutnávky 18° Brew Dog, kterou Mike asi dával těm, kdo u něj koupili nějaké lahváče. Bylo to dobré a já měl dojem, že tam cítím třešně. Mike mi ale říká, že tam žádné nejsou…

Co dát ještě?
Co dát ještě?

Na akci bylo lze umýti si vlastní sklo a to formou na dvůr vyneseného nerez džezu, kde byla i taková ta myčka, kam vložením obráceného skle stisknete tyčku s nástavcem a ono to stříká. Ta se nakonec stala pohřebištěm některých Zločaských tenkostěných sklenic, rozměr nástavce jakoby byl slícován na jejich hrdly a ta, jsouce se dovnitř zužující, nevydržela tuto konfrontaci.

Poddžbánští…
Poddžbánští…

Ze Slunce ve skle se nikomu nechtělo, ačkoliv v 8 večer byla tma a dosti chladno, na což hlasivky některých odpovídaly svou nefunkčností, neb kombinace atmosférického chladu a chlazeného piva byla příliš a nakonec i hlasivky staly se nachlazenými.

Slunce ve skle přes davy lidí, drobná zdržení na toaletách a místy chybějící koše hodnotím jako vyloženě zdařilé, hodnotím ji jako jedno z toho nejlepšího, co pivní slavnosti mohou návštěvníkovi nabídnout a jsem zvědav v co se během dalších let vyvinou. Já mám rád akce menšího formátu, ale také chápu, že na Slunce ve skle chtějí „všichni“. Co s tím si počít věru nevím a rozhodování o tom co s tím nikomu nezávidím…

A cože vyhrálo v Černicích za pivko? U každého nějaká jiná, ale jak jsem řekl, nejvíce hlasujících fanoušků mělo Mačické!

Děkuji ti, Purkmistře! Bylo to báječné!

Neúčastnili se pouze tito, ostatních 41 ano!
Neúčastnili se pouze tito, ostatních 41 ano!


[Rosťa Kloubek] [Zobrazeno 8064x] [19. září 2010]
[Pivní slavnosti] [comments: 24] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Sekal

pátek, 24. září 2010
09:29

Sekal

Avar a Dalešice jsou už moc velké pivovary, aby se vešly na černou listinu?


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Rosťa

pátek, 24. září 2010
10:45

Rosťa

to Sekal: Počítám, že na té listině, kterou jsem fotil u vstupu do Pivovarského dvora, jsou jen ty pivovary, které účast přislíbily ale nakonec nedorazily...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Adsense

22. červenec 2024
07:08


posted by: Inzerce

val

středa, 22. září 2010
07:38

val

Omlouvám se Rosťovi za způsobený šok z mého nevinného článku o Štiříně, jakžto i z mé sestry, kterou neprodleně vyzvu, aby se na pivních akcích objevovala zahalená ve stylu blízkovýchodních barbarů :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Děkan

pondělí, 20. září 2010
22:58

Děkan

My s kamarádem Johnem dorazili před jedenáctou dopolední, postupně se přidali další přátelé, prostor Selské návsi jsme opouštěli v jedenáct večer, tedy klasická dvanáctihodinová šichta. Krásná práce! Nejvíce se nám líbilo okolo poledne, postupně přijížděli sládci či obchodní zástupci pivovarů; tam skládá sudy Honza Papula z Dražíče, tam na nás mává věčně usměvavý Luboš Vorel z Velkého Rybníku, Jirka Fojtl se ženou a s malou v náručí prohodí pár slov, je čas na povídání, na novinky, slunce se odráží ve skle půllitrů, prostě skvělý pocit a radost z toho, že se člověk nalézá v Černicích a je u toho. Největší nával mezi 14.-16.hodinou, to na nádvoří proudí davy nově příchozích, doporučuji tuto dobu strávit venku na návsi, kde je přeci jen volněji. Takže v poledne nádvoří, odpoledne náves. Doporučuji ochutnávat z třetinek a projídat, pak se dá vydržet i dvanáct hodin, i když... K záchodům - na "malou" se dalo chodit i do přírody na dvůr statku vpravo dole na návsi, kde bylo sezení, jídlo z Purkmistra a vzadu parkoviště vozidel pivovarníků. Nikde jsme neviděli žádný konflikt, atmosféra přátelská a vstřícná. K pivům - s přáteli jsme nejvýše řadili piva pana Matušky (ceny nekomentuji), od Kocoura, dále Bílé od Luboše Vorla, světlého Jakuba od Jirky Fojtla, krásně sladového, chutnal i Lipan z Dražíče a světlý "Kozlíček" ze sousedních Horních Dubenek. Naopak, vůbec jsme se neshodli s vítězným pivem z Mačic, pokud to byl světlý ležák, tak my měli pivo mrtvé bez řízu s máselnou (pro nás nepříjemnou) vůní a chutí, stejný problém jsme měli se světlým Štiřínem a světlým Václavem z pivovaru Bravůr, tady ta máselná příchuť byla doslova odpuzující, staré až téměř zkažené pivo. Na tom se naše 6-ti členná skupinka shodla. Ale jinak respektujeme názor a chuťové kalíšky ostatních. Hudební doprovod na nádvoří byl vkusný a nehlasitý, tak aby se dalo povídat, rozumět a jedním uchem poslouchat a podupávat si. Byl to krásný pivní den, řekli jsme si, když jsme se mírně klátivou chůzí navraceli o půlnoci na nedaleký privat. Za pivovarníky z Občasného chalupářského pivovaru Panské Dubenky posílám velký dík pořadatelům!


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

Luky

pondělí, 20. září 2010
16:50

Luky

Vynikající akcička po všech směrech a u mě to ze všech piv vyhrál domácí Purkmistr 12


napsal(a): Luky [Odpovědět]

phrabina

pondělí, 20. září 2010
15:45

phrabina

Zdravím, měl bych dotaz ohledně vlastního zájezdu - letos jsme dorazili později, areál už byl po poledni docela plný. Řada lidí by uvítala přijet dříve a vychutnat atmosféru zahájení, pokecat v relativním klidu s pivovarnickými apod. Ale není přeci jen následných 9 hodin (příjezd v 11:00 ) už docela velký nápor? Posunutí odjezdu na 20:00 mi přišlo jako dobrý nápad. Co vy na to?


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Kejna

pondělí, 20. září 2010
15:54

Kejna

to phrabina: já jsem se k tomu, myslím :-), ještě nevyjadřoval, ale rozhodně se řadím do té zmíněné řady, určitě by se mi líbilo přijet v 11 a odjet v 18. Pobyt jako takový bych nenatahoval, už takhle mám ten odjezd hodně eufemisticky řečeno "poněkud rozostřen".


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Henri

pondělí, 20. září 2010
16:05

Henri

to Kejna: Já osobně bych také volil dřívější příjezd, řekněme tak cca na 11 hod. a odjezd bych klidně nechal na té 20 hod.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Rosťa

pondělí, 20. září 2010
16:26

Rosťa

to phrabina: co energeticky pristup? Od patku do nedele! Jen nevim jak nas vsechny bude na pokoji snaset mssoprano...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

siki

pondělí, 20. září 2010
23:07

siki

to phrabina: není nad to koupit si lístky na vlak a dojet a odjet, kdy se mi zlíbí:-)


napsal(a): siki [Odpovědět]

jana

úterý, 21. září 2010
09:12

Jana

to siki:
Přesně tak. A rovněž netřeba po cestě řešit, kde se má zastavit. :-) Vlaky z a do Prahy jely v sobotu na čas, což při tamní rozestavěnosti tratě nebývá často zvykem.


napsal(a): jana [Odpovědět]

phrabina

úterý, 21. září 2010
09:21

phrabina

to siki: kdybych mohl odjet, kdy se mi zlíbí, tak mě o půlnoci vymetou ze dvora spolu s dalšími odpad(lí)ky.


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Jirka Bejček Stehlíček

pátek, 24. září 2010
01:35

to phrabina:
Náčelníku Hraboši !
Já osobně bych se moc přimlouval za to, aby byl příjezd na příští Sluníčko ve sklíčku (taky když mám něco rád, tak zdrobňuji, Rostíčku :)) už na tu 11tou hoďku!!! Přesně z toho důvodu, že není nic lepšího než v klidu pokecat s pivovarskejma, který pak za plnýho provozu už na jednoho tolik času nemají. Je to ostatně dobrý i pro ty různý pifceteschánčiče, kteří si v relativním klídku mohou vybírat a prohlížet dopusud nevykoupené zásoby...
Odjezd myslím náčelník Hraboš letos stanovil sqěle !!! Což o to, ono se jednomu a ani druhýmu, třetímu atd., moc do busu nechtělo, brblali jsme, to jó, ale fuckale si myslím, že se má přestat, když už to nejlepčešejší nějaký čas prožívám a né hned v šest, když teprf na tu krásnou pivavlnu nasedám. To jsem ostatně náčelníkovi tvrdil již loni a jsem (a jistě nejen já !!!) rád, že to letos vyšlo. Díky za fše !
K fesťáčku se nevyjadřuji, nebyl bych objektivní a příliš bych chválil, i když jsem si jednu výtku stejně neodpustil a řekl ji přímu panu Míčovi, který to měl celý na hrbu. Ta výtka se týkala akustiky - slyšitelnosti, která byla při jakémkolif hovoru na "podiu" do mikrofonu pro lidi okolostojící naprosto neslyšitelná... Né, že by mne to tak bralo, ale vyskytl jsem se tam při soutěži těch siláků s tuplákem a byť jsem stál cca dva metry od podia neslyšel jsem nic. Navíc si stejně myslím, že takovéhle - bez prominutí - přiblblé soutěže na takovýto nádherný piffesťáček ani nepatří. Těmi si musí vypomáhat euroobři, aby se tam vůbec něco dělo a někdo jim přišel... Jinak akustika co se muziky týče byla v poho stejně jako repertoír muziky samé, nevadila - pochvala od rockera těší dvakrát, přece :).
A co se mi na Rosťově článku líbilo nejvíc ? Ta "Černá listina" dole s nabonzováním kdo nebyl !!! Já jen doufám, že na příští SVS bude již účast fšech mini, piko a nanopivovárků 100% :).
JBS.
P.S. Tagže krom brutálně vyvráceného prsteníčka, který mi úmyslně způsobil Kyselý Ocásek alias PsychoMoto ve Zlejch a to jen za to, že jsem ji (se štyrkou na žíle...) láskyplně chytil za špíčky, že si jako sednu na židli, hodnotím tu sobotu jako sqěle prožitou :).


napsal(a): Jirka Bejček Stehlíček (prvnipivnitramway(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Taborita

úterý, 21. září 2010
10:01

Taborita

to jana: Vlak má jistě své výhody, ale já osobně bych nikdy neměnil za skvělý ZČ Bus...a navíc, který vlak ti zastaví při zpáteční cestě přímo na Synkáči?... :D


napsal(a): Taborita [Odpovědět]

Taborita

pondělí, 20. září 2010
11:08

Taborita

Opět, stejně jako loni, tak i letos skvělá akce v pěkném prostředí, s výbornými pivky a v příjemné společnosti. Mok i krmě lahodné, a i počasí nakonec vyšlo. A dík samozřejmě platí i k organizátorům zájezdu :-) Jen malá douška k toaletám. Nejspíš málokdo věděl, že v purkmistrovské restauraci jsou záchody nejen v přízemí, ale i v prvním patře, kde nebylo o žádných frontách ani vidu ;) ( ostatně, přišlo mi, že většina návštěvníků ani netušila, že se dá posedět a najíst i v prvním patře, nejen v přízemí, protože dole bylo dosti narváno, ale nahoře bylo často hodně prázdných míst ).


napsal(a): Taborita [Odpovědět]

Energetik

pondělí, 20. září 2010
12:16

Energetik

to Taborita: Tak tak, plně se ztotožňuji s hodnocením a ještě bych přidal jeden záchod v budově bowlingu (vchod za kapelou). Čili v tomhle fakt problém nebyl ;)

Akce to byla super v příjemné společnosti, v neděli ráno jsme si s mssoprano udělali hned rezervaci ubytování na další ročník (už jsme byli čtvrtí v pořadí :) )

Rostíku, to byla od tebe milá poznámka, jen si měl ještě zmínit, že já jsem ještě nejen pořád krásnější, ale stále víc vlasatější ;)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Kejna

pondělí, 20. září 2010
13:12

Kejna

to Energetik: ano, těmi kuželkami jsem myslel bowling :-), používají se tam ne?


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Veceslav

pondělí, 20. září 2010
12:25

to Taborita: Tak a teď jsi to vykecal a příště bude narváno i nahoře... :-P Né, akcička opravdu podařená, pivečka jedno lepší než druhé a dokonalé počasí (jako by bylo objednané). Jediné čeho člověk lituje, že není v lidských silách ochutnat vše, co bylo nabízeno. Velikánská škoda, že tu u nás v Plzni chybí hospůdky z regionálními pivečky (až na velice drobné vyjjímky) a vše okupuje téměř výhradně PP. O to více jsem nadšený, že se takováto akčička koná právě u nás v Plzni. Děkuji.


napsal(a): Veceslav [Odpovědět]

Kejna

pondělí, 20. září 2010
09:57

Kejna

Hezké Rostiku, možná jsem Ti mohl prozradit tajemství záchoda u kuželek, kde fronta téměř nebyla, no a lahodnou bílou klobásu jsem si taky pořídil hned k prvnímu (Kubíkovskému) pivu, takže "za mě dobrý".
Je pravda, že myčka byl výborný nápad a já se tak nějak smířil se skutečností, že ta mycí hvězdice je na ZČ-sklo příliš velká, jak vidím někteří borci se tento fakt rozhodli řešit násilím :-)


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Bohouš

pondělí, 20. září 2010
08:43

Tak jsem podruhé navštívil tuto suprovou akcičku a byl jsem nadmíru spokojen. Jediné co mi trochu zkazilo náladu, byly přemrštěné ceny tolik vychvalovaného pivovaru Matuška.
Chtít za 0,5l piva skoro 50,- Kč, to je na takovéto akci trochu moc. Pokud Hastrman, Chýně či Kocour prodává 1l Pet lahve za 50-60,- Kč a Matuška chce 50,- Kč za 0,33l ve skle, tak je někde asi chyba. Jinak ze zhruba 25 ochutnaných piv, u nás na plné čáře vyhrála piva z Vyššího Brodu.


napsal(a): Bohouš [Odpovědět]

Jirka Bejček Stehlíček

pátek, 24. září 2010
01:51

to Bohouš:
Víš já si zase myslím, že voni ti Matuškové o tolik převyšují ty ostatní, že si mohou dovolit jet ve svém levelu a stejně tam budou mít frontu nadšených pivamilců. Stejně jako ti nádherní blázni z BrewDog alias Odddog, kteří mají taky piva za bambilión, ale ochutnáš a neodtrhneš více...
Já si taky dříve myslel, že mít v Tramu pivo HardCore IPA 0,4l za 99,- Kč je čirý nesmysl a že mi to fše zbude a že si to pěkně vypiju a ejhle vono né !?!?! Za tři dny byla třicítka vepryč a lidí chodí a ptají se, kdyže bude to šíleně drahodobrý pifko znova.
A to samé Raptor, Samuraj a jiné raduny, které mají nákupku hodně vysoko. Není to o ceně ! Je to o chuti. Jak mi pravil jeden asijský zedník na otázku jestli to pifko není pro něj moc drahé : "Keď Ti chútí, tak aj daš love, vole !" :)
JBS.


napsal(a): Jirka Bejček Stehlíček (prvnipivnitramway(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Sekal

neděle, 19. září 2010
23:25

Sekal

Jsem akorát bledý závistí, ještě v pondělí jsem myslel, že pojedu, byť na vlastní triko a s předčasným zmizením. No nic, tak já budu dál objíždět po jednom.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

jana

neděle, 19. září 2010
22:15

Jana

Taky jsem byla na "Slunci" poprvé a mé dojmy v podstatě koresponují s předpisatelem. Ochutnat se rozhodně nedal ani zlomek nabízených piv, vybírali jsme si ta, co neznáme a z těch ještě převážně ta, která byla nejvzdálenější ( i když taková 17° zpod Džbánu...). Musím říci, že mne velmi mile překvapily Mačice. Špatného piva tam snad nebylo, i když mně vyloženě "nešmakovaly" Hukvaldy. Naopak nejvíc mi chutnala pšenice od Hastrmanů. Bohužel jsme taky zaváhali a nevzali si u nich PETku některého z jejich piv včas. Nechtělo se nám ji tahat celou dobu s sebou. Inu, kdo zaváhá :-). Ovšem bavorskou klobásku, jakož i grilovanou krkovičku jsme ale ještě stihli.
Lidí bylo v pokročilejší době až moc, opravdu by to chtělo trochu areál nafouknout, či přesunout do něčeho většího.
Co mi ovšem vysloveně vadilo byl naprostý nedostatek odpadkových košů a záchodů.


napsal(a): jana [Odpovědět]

Dwarf

neděle, 19. září 2010
20:22

Dwarf

ehm, pokud jsem někoho přehlédl, tak rozhodně ne zásadně ;) já holt spoléhám na to, že lidi poznávaj a oslovujou mě :-8


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI