Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Fenomén Klokočník: jak ho vidí Kejna

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Fenomén Klokočník: jak ho vidí Kejna

Fenomén Klokočník: jak ho vidí Kejna [p250]

Bylo to zvláštní setkání, když mě pracovní povinnosti na jaře 2005 zavedly za pankráckou vazební věznici a kdy jsem si byl nucen vyslechnout pohrdlivý komentář na podivné pivo, které se čepuje v hospodě U Klokočníka. Tehdy jsem poněkud nepřítomně přikyvoval, přeci jen klient je klient, snad i prohodil nesmělou obhajobu opravdového piva, ale hlavně nemohl uvěřit, že tak blízko mého bydliště se nachází zdroj kácovských radovánek.

Kácovský pivovar jsem totiž v té době už znal, navštívil a ochutnal jeho produkty a představa, že i v milované matce měst bude možné si toto potěšení dopřát, mi rázem proháněla krevním oběhem závratnou dávku endorfinů. Když se pak takové místo nachází – a zde to mám dnes již fakt vyzkoušené - pět minut jízdy na kole, dvacet velmi ostrou chůzí a čtyřicet minut procházky s kočárkem od mojí postele, je to důvod k radosti.

Od té doby jsem zde pravidelným návštěvníkem, a i když většinou příliš neposedím – jsem totiž neposeda – mám to tam rád. Nejčastěji totiž 1,6 km dlouhou trasu od Táborské brány vyšehradské pevnosti absolvuji na kole s dvoulitrovým džbánkem v batohu a jedno či dvě si dávám na stojáka. V garáži mám připraveny všechny cyklistické a zateplovací rekvizity a tak i v nejtřesknějších mrazech trasu bez problémů zvládám, no a tím pádem jsem schopen dopravit kácovské pivo na rodinný stůl v každé roční době.

U Klokočníka
U Klokočníka

Hospoda U Klokočníka má v teplejších měsících jednu úžasnou výhodu, kterou je velice příjemná, vzrostlými stromy odstíněná, zahrádka s výhledem do oken již zmíněné věznice. Mé návštěvy s rodinou jsou omezeny právě jen na tato období a tak mohu i upozornit na, pro děti atraktivní, prachoviště, tedy prostor, kde se snad dříve vyskytoval písek a z této prehistorické doby se zachovaly i různé bábovičkové zlomky a i podemolované a snad jen dočasně odstraněné houpačkoviště.

Lokál
Lokál

Šest stolů s lavicemi je za teplých večerů vždy zaplněno a sem tam, je-li sucho, překvapí pár „zahrádkářů“ i v opravdové zimě. V lokále je totiž, a zde by mohl závidět i proslulý Rákosníček, mlha, že by se dala krájet a stačí několikavteřinový pobyt, aby bylo zhola nemožné se z návštěvy hostince vylhat. Považuji nikotin za celkem pohodovou drogu, ale její vstřebávání prostřednictvím plicních sklípků shledávám právě kvůli zmíněnému smradu jako značně nekomfortní a tím pádem se i těším na nevyhnutelný eurozákaz kouření v hospodách. Na druhou stranu ale musím přiznat, že zařízení tohoto typu jsou s tou kouřovou dekou už tak nějak neodmyslitelně spjata, že to k nim zkrátka patří. U Klokočníka je to tak a troufnu si tvrdit, že při čistém vzduchu už to nebude ono.

Pípa s náhodným filosofem
Pípa s náhodným filosofem

Místní čtyřpípa nabízí standardně desítku a dvanáctku ve dvojím provedení, tedy filtrovaném i nefiltrovaném a to za cenu, v porovnání s okolím, velmi příznivou. Aktuálně je desítka za 16,-K a dvanáctka za 18,-K. Vyjadřuji se o Kácovském pivu rád, často a pochvalně, toto se však týká výhradně piva kvasnicového, neboť na filtrovaném nevidím vůbec nic zajímavého a přiznávám, že na všechny, kdo jej U Klokočníka pijí, se dívám tak trochu zvrchu (aby ne, když stojím :)) a vůbec, vůbec je nechápu.

Naopak povede-li se nefiltrovaná dvanda, dokáže mě dovést do stavů až exakticko-orgastických, klidně nechávám štamgasty, ať se posmívají mému zapěněnému nosu, jak vášnivě čichám či tomu jak si poslepu hlasitě mlaskám, je mi to fuk.

Nefiltrovaná dvanda
Nefiltrovaná dvanda

Vánoční a velikonoční období pak přináší i ke Klokočníkovi osobitou atmosféru v podobě tmavé kvasnicové třináctky (loni čtrnáctky) zvané Sváteční ležák. Tento klenot pak posouvá rozkoš chuťových pohárků ještě o kategorii výš a jediné co jí mohu vytknout je, že U Klokočníka nahrazuje právě zmíněného dvanáctistupňového kvasnicového „vicemistra“.

Obraz v lokále
Obraz v lokále

Jak jsem zmínil, často stávám u baru a chvíle tupého zírání mají zvláštní kouzlo katalyzované pohledem do kulatokulatých leskle chromových oblých ploch výčepního zařízení. Pozorování vlastního obličeje v tisíci oblých variantách probudí i v tom největším primitivovi filosofa, to mám potvrzeno z vlastní zkušenosti. Ta bezhranná chromová aparatura ze které lze nakojit nějaký ten výše zmíněný zázrak mě zkrátka fascinuje.

Salonek
Salonek

Samostatnou kapitolou je oddělený salonek s dominantním obrazem pivovaru malebně trůnícím na břehu Sázavy, prostě „Roman Tyčka“. Vejde se sem pohodlně dvacet lidí a už jsem tu několik příjemných akcí zažil.

Obraz v salonku
Obraz v salonku

I když si na obsluhu mnozí na těchto stránkách již stěžovali, já jsem za ta léta neměl ani s jednou směnou žádný zásadní problém a ač se pani Lenka na první pohled nemusí tvářit přívětivě, všechno funguje (na směnu pana Radka snad ani stížnosti nebyly). S kuchyní bývám též spokojen, dokonalý hermelín jsem zde již chválil, ale i teplá jídla mi nikdy nedala důvod ke stížnostem. Jediné drobnější zklamání mi přinesla pečená žebra, která se objevila v nabídce tak před rokem, rokem a půl, ale už si je zkrátka nedám a i tak byl důvod spíše v kvalitě dodaného polotovaru.

Rozloučení
Rozloučení

U Klokočníka to mám zkrátka rád, a přestože i Rosťa to před lety popsal hezky a snad i s podobným vyzněním, takto to prostě vidí Kejna. Doufám, že tahle sázavská oáza na Pankráci má před sebou světlou budoucnost i nad Vltavou (sakra to je mi vtipná slovní hříčka :) co?) a že i já zde ještě mnoho pěkného prožiju a dobrého hrdlem proliju.[Jan Kejnovský] [Zobrazeno 13460x] [11. únor 2009]
[Restaurace] [comments: 65] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Kejna

sobota, 28. únor 2015
18:16

Kejna

naprosto tragická zpráva, pro všechny, kteří to U Klokočníka měli rádi, nebo si tam alespoň jezdili pro sudy, ode dneška je zavřeno. Musím přiznat, že dnešní návštěva mě opravdu rozesmutnila, Klokočník patřil mezi místa, kam jsem se rád vracel a po bezmála deseti letech pravidelných návštěv jsem se tam cítil tak nějak domestikován, je mi smutno.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Rosťa

sobota, 28. únor 2015
20:20

Rosťa

Kejna: Cože? Jako na pořád? A proč?


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Adsense

25. červenec 2024
14:44


posted by: Inzerce

strevlas

sobota, 28. únor 2015
20:49

strevlas

Kejna: jo, taky to bylo pro mě iniciační místo - první hospoda, kam jsme začali chodit s cílem nepít G, St a podobné...


napsal(a): strevlas [Odpovědět]

Felčar

sobota, 28. únor 2015
21:12

Felčar

Kejna: Vždy se tu maximálně snažím zachovávat dekorum, ale tentokrát to poruším.
Tak to je v prdeli.


napsal(a): Felčar [Odpovědět]

Rosťa

sobota, 28. únor 2015
21:15

Rosťa

Felčar: třeba jen konečně rekonstruují ty hajzly...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

píra

sobota, 28. únor 2015
21:33

píra

Rosťa: Kdepak, je to definitiva... Bohužel


napsal(a): píra [Odpovědět]

hroch

sobota, 28. únor 2015
21:48

hroch

Kejna: Před lety jsem tady četl článek snad od Rosti o Klokočníkovi, a tak jsem se spojil s kámošema z Prahy a někteří Klokočníka již čerstvě znali. A pak jsem s nima při občasných návštěvách Prahy U klokočníka poseděl, včetně vánočních "besídek". Taky jsem se tam i několik roků stavoval občas pro sud na ochutnání do Liberce. Škoda ho.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Venca

sobota, 12. březen 2011
20:15

Od kolika má otevříno Klokočník v neděli? ,díky


napsal(a): Venca [Odpovědět]

Vlk

čtvrtek, 7. říjen 2010
17:47

Kácov mi velmi chutná, zvlášť to "zkažený zakalený" jak nefiltrovanému s oblibou říkám.
Na podniku mi vadí pánská směna, ty 2 vykukové točí 1 a vícecentimetrové podmíráky, pokaždé.
Dále ta strašná zahulenost interiéru, to je masakr a to si rád u piva zapálím. Asi by měl někdo měřit v hospodách emise, některé pajzly jsou neuvěřitelné:-)


napsal(a): Vlk [Odpovědět]

Rosťa

sobota, 29. srpen 2009
07:45

Rosťa

No, někteří jiní návštěvníci se zase domnívají, ze ten písek je tam kvůli psům a kočkám. Čili si děti doma vždy řádně umyjte!;)


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Kejna

pátek, 28. srpen 2009
20:34

Kejna

výborná zpráva pro taťky: U Klokočníka je opravená houpačka a do bývalého prachoviště byl dnes dovezen nový čerstvý písek!!! mladší dcerkou jsem byl donucen zkontrolovat několik báboviček a mohu potvrdit perfektní kvalitu a ideální bábovkovou vlhkost.Abych nezapomněl nefiltrovaná dvanda taky super.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Francis

čtvrtek, 19. březen 2009
15:55

U Klokočníka může nekuřák opravdu delší dobu posedět jen v salónku (pokud tam tedy zrovna nesedí uzavřená grupa 10 silnejch huličů :-() anebo venku na bidle, jehož kapacita ovšem taky není neomezená. Při vyprodanosti se pak už dá stát jenom u brány a sledovat cvrkot:-)


napsal(a): Francis (marcel.vrkoslav(a)mdcr.cz) [Odpovědět]

Kaacz

pondělí, 16. únor 2009
16:10

Podle mne .. Klokočník nemá potřebu něco měnit .. Vzhledem k sociální vrstvě která tam chodí. Drtivá většina těch socek co tam chodí jdou po levném pivu (a v tomto případě i kvalitním), protože utratí dost peněz na cigaretách. Pár štamgastů, kteří tam zaskočí ochutnat, jsou odrazeni a možná tam občas skočí v létě na zahrádku. Jedině v případě, že by to pivo podražili, současná "lůza" by šla jinam a pro "majetnější" zákazníky by museli něco udělat. A dost z nich si rádi připlatí pod podmínkou čísté hospody bez smradu. Mohou. Oni neutraci majlant za cigara. :-D


napsal(a): Kaacz [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 19. březen 2009
16:58

Energetik

to Kaacz: Hmmm, koukám, ale že tam taky chodíte.. Tím pádem jste vlastně taky socka a lůza, jak jste nazval lidi, kteří si "dovolí" tam zajít na dobré a levné pivo. ::lol

Kdyby ty plky s majetnějšíma zákazníkama platily, tak už se nekouří v žádné hospodě či restauraci, kam dle vás nechodí žádné socky a lůzy ::lol Ach jo... :)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 19. březen 2009
17:39

Dwarf

to Energetik: hlásím, že já nuzák a skorobezdomovec jsem tam v úterý byl taky :-)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Kaacz

čtvrtek, 26. březen 2009
09:44

to Energetik:
Nejste moc pozorný čtenář .. Jen kousek níž mám starší příspěvek, ve kterém píšu, že jsem tam ze zvědavosti (a díky tomu, že jsem za rohem vyzdvihával dceru z kroužku) párkrát byl. I na té zahrádce jsem se musel dekovat co nejdál od smraďochů. A jasně píšu, že teď, bez možnosti zahrádky, tam nechodím vůbec. Za těchto podmínek prostě NE. Já NEMUSÍM jít tam. Byť tam mají dobrý Kácov přímo od zdroje (jediný důvod). Klidně půjdu jinam kde to "skoro" nesmrdí a dám za stejnou kv. dvanáctku i 35Kč. Když tam nebude vůbec žádný smrad tak i 40Kč. Což je slušný vejvar pro hospodského ne? A nejsem sám. Takových nekuřáků je dost. Ale nejsou viditelní, protože sedí doma a nechodí do těch zasmrděných brlohů. Možná jsem "nepříjemnej" ale naopak se snažím zviditelnit. Chodím do hospod s dobrým pivem (kde to úroveň smradu ješte snesu) a nahlas tam obsluze/vedení říkám: je to tu skvělé, škoda že nemáte nekuřáckou část. Ať vědí, že existujeme. Protože dokud se nekuřáci nebudou dožadovat prostor pro sebe, nikdy to pro ně nikdo neudělá. Jako kdyby nebyli. Bohužel to pro ty nekuřáky znamená vlézt do pekla a zviditelnit se. Což v mnoha případech vyvolá nechápavou reakci: vždyť sem chodíš, do kuřácké hospody, tak co chceš? Buď to nech tak nebo sem nelez! Ale těm nemá smysl to vysvětlovat.
Nejsem pro plošné zákazy. Trh to dokáže vyřešit. Napřed se ale ty hospody musí dozvědět, že mají silnou klientelu, která by tam ráda chodila, kdyby meli nekuřáckou část. To nejsou plky, jen to nikdo neříká nahlas, takže jako by nebylo. Ono to teď vypadá, že v hospodách je většina kuřáků, ale je to tím, že tam halda nekuřáků nechodí právě kvůli tomu smradu. Udělejte v běžné hospodě s dobrými pivy oba prostory a časem zjistíte, ze vám nekuřáci narostli do objemu kuřáků 50/50. Nemám tím na mysli hospy s Gambrihnusem. Chápu že kdo má chuťové buňky zabité cigárem klidně pije i tohle. A moc nekuřáků si tam "pochutnat" na pivu nepřijde:-D
PS: zdvihněte tam cenu piva o 10Kč a uvidíte kdo jsou socky. Odejdou. Jsou tam kvůli ceně, ne kvůli dobrému pivu. A bude jich hodně.


napsal(a): Kaacz [Odpovědět]

val

pátek, 20. březen 2009
07:10

val

to Kaacz: Analogie mezi kuřáky a sockamy je naprosto nesmyslná, kouří houmlesáci i milionáři. Mimochodem, Klokočník je z 90% obsazen jen jednou sociální vrstvou a to důchodci :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Kaacz

čtvrtek, 26. březen 2009
09:51

to val:
1) Zdvihněte tam cenu piva o 10-15Kč a uvidíte kdo jsou socky. Odejdou. Jsou tam kvůli ceně, ne kvůli dobrému pivu. A bude jich hodně. Ti důchodci.
2) asi bych měl opravit svůj příspěvek "pro majetnější nekuřácké zákazníky" .. majetnější kuřák si tam klidně zůstane, pokud se mu tam líbí. Souhlas.
3) Neříkám, že kuřáci jsou socky - říkám že většina socek jsou kuřáci. To není oboustranná analogie. Stejné socky například zabíjí hospodu U Sadu, kde zbytečně zaberou místo, jenom tam hulí a popíji k tomu Gambrihnus. Bez jídla. Zbytečně zabírají místo někomu, kdo by si tam rád dal jídlo a nějaký ten speciál, které tam taky mají. Čí je to škoda? Moje ne, já přijdu jen o konkrétní požitek a ty peníze utratím JINDE. Asi tak.


napsal(a): Kaacz [Odpovědět]

Kaacz

pondělí, 16. únor 2009
13:04

To je foceno těsně po otevření ? Protože normálně není od dveří vidět dál než k prvnímu stolu. Ostatně pro mně je někdy docela boj se od dveří prokousat mlhou k výčepu (cca 2m), rychle koupit jedno pivko a vystřelit ven na zahrádku. I za tu 1-2 minuty zasmrádnu. Mno a protože teď je na zahrádku zima, nechodím tam. Jak jednoduché. I když, byl jsme tam i při +6stupňů. Jediný blázen venku. :-)


napsal(a): Kaacz [Odpovědět]

Chody

pátek, 13. únor 2009
10:21

Chody

Vážení, zkuste přesunout tuto vášnivou diskusi o kouření - nekouření do tohoto bloku. Díky :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Ludwig

pátek, 13. únor 2009
09:30

Ludwig

Koureni je hnus.. kdyz se nekomu styska po rakovine, dobre. Ale at mi proboha tim nekurvi pozitek z dobryho piva
Skoda, ze tady nikde neni nejakej link (Celorepublikovy) s DOBRYMA NEKURACKYMA Hospodama..
U nas v Brne znaam jen 1 hospodu co za neco stoji a nekouri se tam Hlucha zmije.. jinak jen nejaky intelektualni cajovny atd.. bez piva
Coz je pro me bezesmyslu, caj su muzu uvarit doma.. s pivem je to uz horsi :D :D

PS: Tady v Nemecku plati nekuracky zakon uz asi 2 roky.. a FUNGUJE TO!! Proste, kdo chce kourit, jde ven.. Kdyz ma hospoda 2 casti, tak jedna MUSI byt nekuracka, obvykle ta vetsi, nejsou-li obe 2 mistnosti stejne velky. Sice ma ten nemecky zakon taky urcity nelogicnosti, ale min. z 90% funguje.. uz 2 roky.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 13.02.2009 ve 09:36:42


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

umbob

pátek, 13. únor 2009
12:15

umbob

to Ludwig: V Brně z nekuřáckých podniků s "jiným" pivem ještě stojí za návštěvu Kabinet s Primátorem, Kavčí 10(na Kamechách)-je to celkem výlet :) a PUXPub na Jaselské(nejčastěji Svijany 11,Templář 12 z Oslavan nebo Richard z Žebětína)


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Ludwig

pátek, 20. březen 2009
10:40

Ludwig

to umbob:
O Pux pubu me ani nemluv ;o)
2x jsem tam sel, a nikdy jsem tam pivo nedostal.. nevim kdo je tam majitelem, ale tomuhle podniku prorokuji 6 mesicu zivota.. nez zbankrotuje.. takhle se hodpoda nedela!!
Pozn.: v SOBOTU!!jsme s partou ziznivych kamaradu sli na pivo.. po 10 min zvoneni na zvonek /bylo zamceno/ nam servirka sdelila, ze "uz zaviraji, protoze tam dnes vecer byl jen jeden stul".. aha.. Prave proto by ji melo srdce zaplesat, kdyz uvidela partu ziznivych pivaru.. a ne je poslat pryc..
Ja uz tam nepujdu.. byl jsem tam 2x, a to me stacilo..


napsal(a): Ludwig [Odpovědět]

Henri

pátek, 13. únor 2009
09:18

Henri

Tip pro ty, kteří rádi vychutnají dobré pivo bez smradu z cigaret. Zlatý rožeň v Dejvicích. Restaurace je nekuřácká a točí kompletni sortiment piva z Černé hory včetně nefiltrované 10. Kdo má za kamaráda někoho, kdo chce být "in" a pije pouze piva z reklam, tak se nemusí bát vzít ho s sebou. Točí zde i PU a můžete ho třeba vlastním příkladem naučit pít i pořádné pivo :-)


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Francis

čtvrtek, 19. březen 2009
15:46

to Henri:
Ano, tuhle hospu znám a "Čéháčko" tam opravdu nemá chybu :-). Jen je občas ve večerní špičce potíž sehnat volnej stůl...


napsal(a): Francis (marcel.vrkoslav(a)mdcr.cz) [Odpovědět]

val

pátek, 20. březen 2009
14:04

val

to Francis: Těžký výběr - v Království je fajn atmosféra, ale zas tam bývá nahulíno, v Rožni je čistej luft, ale zase to prostředí je takový chladný


napsal(a): val [Odpovědět]

Paja

pátek, 13. únor 2009
09:13

Paja

TO Hroch: moje řeč, právě jsem napsal příspěvek do Bloku (pošlu přes Chodyho, nevím, jak to vystavit... Čímž si dělám reklamu a návrh pokračovat v (ne)kuřácké diskuzi tam.


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Chody

pátek, 13. únor 2009
09:20

Chody

to Paja:
Kdyby ses registroval, tak můžeš bloky vkládat sám (návod zde... ) Takže řešení je registrace, nebo bych to musel uveřejnit pod svým jménem s tím, že Tě cituji. Osobně upřednostňuju první "čistší" varinatu :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

hroch

pátek, 13. únor 2009
07:52

hroch

K tomu kouření z druhé strany výčepu. Kulečník u Hrocha je pro mě i mého parťáka koníček při zaměstnání a tak jsme se zase moc nebáli experimentovat s nekouřením. Máme prostě hlavní zdroj peněz jinde, ale u hospodskýho, kterýho hospoda živí, platí velký nájem případně splácí za zařízení hospody chápu že se toho bojí. My máme podnik členěný do více prostor. V kulečníkové části jsme vyžadovali zákaz kouření vždy- propálený plátna a kouř do očí při hraní absolutně nesnáším. Spousta hráčů chodila si zakouřit a pokecat na bar a to se nelíbilo barmanům, ventilátor namířený na tyto hovorné kuřáky taky nefungoval a tak jsme udělali zákaz i v části před barem a proti vchodu. Jako nekuřáckou máme jednu místnost se zbytkem prostoru propojenou jedním dveřmi neosazeným otvorem a odvětranou standardním 40cm větrákem. Když se včas nezapmne větrák tak se ten kouř line i před bar, jinak je to v pohodě. První moment po zavedení pokles návštěvnosti, druhý moment začli více chodit na pivo studentky, nyní návštěvnost jako předtím. Hodně kuřáků s kterými jsem se bavil si to pochvaluje "za den si dám dvě cigára,a dřív jsem u piva vykouřil i deset, dnes jdu ven jen na dvě za večer". Zajímavý je že dost kuřáků, přestože sedí v kuřácké místnosti si nakonec jde zakouřit ven před vchod. Kouření pro ně dostává spiklenecký náboj. To že nejsou zasmrádlí si pochvalujou i kuřáci. Jinak celá hospoda vysmrádala skoro půl roku. Hodně smradu se skrývá v ubrusech, závěsech, v dřevěném obložení apod. Pro trvalý smrad v hospodě je nejhorší když obsluha nesklidí a nevynese večer popelníky. Nevím jestli jste si toho někdo všiml, ale v kuřácký hospodě se při zavíračce snad třetina popelníku zmení v bazénky s vajglama a to je smrad nejhorší.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Mnich

čtvrtek, 12. únor 2009
21:14

Mnich

V zakouřené hospodě mi nechutná ani dobré pivo. Prostě ho nelze vychutnat. Čich i chuť jsou otupělé. Pokud někdo hodnotí kvalitu piva s cigaretou v ruce, je to ignorant. Dovolím si tvrdit, že takovému člověku může stačit k popíjení G10. Ale jak napsal Chody, najít nekuřáckou hospodu s dobrým pivem, to je umění...


napsal(a): Mnich [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
15:55

Energetik

Omlouvam se, ale nejak se vlakna divne radi.. Snad si kazdy najde svou odpoved :)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
12:35

Energetik

Ja jsem zase hospodsky kurak (kourim u pivka v hospode), takze mi to nevadi. Kazdy mame neco, spravedlivy je rozdelit podniky na nekurackou pulku a kurackou pulku, at jsou spokojene obe strany. Tady to treba asi zrovna nejde, to je pravda. Novejsi hospody si dokazou poradit a i kuracke hospody dokazou odvetrat tak, ze nikdo neni omezovan, cili to je treba take reseni. Na druhou stranu presne jak rika Trhac. Klasterni pivnice, Klokocnik, ale treba i Zly casy... tam ten kour svym zpusobem patri a znam mnoho nekuraku, kterym to rozhodne nevadi. Zaroven neupiram nikomu nazor, ze by se nemelo kourit nikde. Ja jsem ovsem se soucasnym stavem spokojen a hospod, kde dokazou oddelit kurackou a nekurackou cast je cim dal vic. Nastesti. :)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

LiborP

čtvrtek, 12. únor 2009
13:16

LiborP

to Energetik:
No ale ve Zlých časech se aspoň nekouří během obědů, takže když si tam zaskočím na krátkodlouhý oběd, tak si nejenom to pivo vychutnám, ale ke všemu nesmrdím jako kdybych se vyválel v popelníku. Taky to občas ocením nekuřácké prostředí, když mám později schůzku a nechci aby ze mě ta hospoda přímo čišela.
Ale nejvíc, daleko víc než kouření, co u hospod nesnáším je smrádek přepáleného tuku z kuchyně.


napsal(a): LiborP [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
13:41

Energetik

to LiborP: Jojo, pres obedy to naprosto beru, jak rikam, ja jsem kurak hospodsky, cili normalne nekourim, pouze kdyz si zajdu na par pivek ;) S tukem mas pravdu, sedet blizko kuchyne nekdy boli ::lol


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

LiborP

čtvrtek, 12. únor 2009
14:54

LiborP

to Energetik:
Jenže U Kolokočníka se dýmí už od otevření.


napsal(a): LiborP [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
15:11

Energetik

to LiborP: Tak mas to taky o povaze podniku. Pokud nekam prevazne hodi urcita sorta lidi, tak tam proste zahuleno bude uz od otevreni. Jak rikam, je to porad o volbe, tady se bohuzel trati na tom, ze hospod s Kacovem je pomalu a neni z ceho vybirat. Snad v tomto smeru bude lip.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 12. únor 2009
15:34

Malakin

to Energetik: U Švejka v Dejvicích, kde mají jinak luxusní kácovskou 12ku, narážím na tentýž problém: pořád zahuleno, jen v době oběda je to kvůli zákazu mírnější. Ale kolik z kamarádů, kteří pracují třeba do osmi do večera, pak dostanu do totálně zahulené hospody? Stačí minuta až dvě a člověk páchne jakoby tam seděl několik hodin.

Tentýž problém je třeba na Blanici na Chodově. Tam člověk načáchne ještě dřive, než se k němu dostane první pivo.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 12.02.2009 ve 15:48:15


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 12. únor 2009
15:12

Chody

to Energetik:
No a tohle já nechápu, proč člověk, který normálně nekouří, musí hulit v hospodě. To spíš pochopím ty chudáky, kteří bez toho prostě nemůžou bejt.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
15:17

Energetik

to Chody: a proc ne? :) Neni to o nejakym chapani, nekdo kourit nemusi, nekdo kouri kdyz si da pivko, nekdo postkoitalne :D A nekdo kouri porad. Proste proti gustu. Je to kazdeho vec a zdravi. Jak rikam, mela by tu byt volba, at si kazdy muze vybrat kam pujde, kurak do sveho, nekurak do sveho... O nicem jinym to neni. Jinak muj konkretni pripad je o tom, ze ja jsem driv kouril, dneska normalne ne, ale kdyz jdu nekam na VIC piv, tak si tech par cigaret rad dam. Proste je chut ;)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 12. únor 2009
15:24

Chody

to Energetik:
Ano je to o výběru, ale na druhou stranu v Praze možná výběr je. Jinde si dovolím pochybovat. Najít nekuřáckou hospodu a ještě k tomu, aby v ní točili dobré pivo je výkon hodný výstupu na Lomnický štít :) V Plzni např. nevím o žádné (krom PUB II s PU) čistě nekuřácké hospodě. No a u nás na venkově můžeme být rádi, že vůbec nějaká hospoda je :( Dalším problémem se zdá být neochota kamarádů kuřáků takové podniky navštívit. Ale to už jsme trošku odbočili od piva...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Michal

čtvrtek, 12. únor 2009
14:11

Michal

to Energetik: Jsem nekuřák, ale když du do hospody, tak se smířim s tim, že je tam nahulíno, páč to tak bylo a asi i bude dycky. Nevadí mi, ani když sedim s kuřákama u jednoho stolu i kdybych byl jedinej, kdo nekouří, ale nesmí mi strčit popelník pod nos a nebo to na mě foukat. Pak mi teda eště vadí, že stačí dát jedno pivo a člověk už smrdí jak fabrika:) Ale co se dá dělat...

Samozřejmě musí bejt dobrý větrání, aby se tam dalo dejchat, což někde bohužel neni...zvlášť v zimě, v létě je to fuk, to člověk sedí venku, nebo sou otevřený okna (pokud hospoda zrovna neni ve sklepě:) )


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
14:14

Energetik

to Michal: Ale tomu rozumim. Ja to beru tak, ze by mela byt moznost volby. Nekurak necht najde podniky nekuracke, kurak kuracke. Proto mi prijde treba nesmysl striktne zakazovat vsude koureni. Je to na volbe majitele, kdyz si mysli, ze pritahne vice nekuraku, nez kuraku, tak prosim, je to jeho podnikani. Ideal je podle me proste mit prostory takove, aby mohl obe "sekce" oddelit. Jinak s tou zahulenosti. Ani ja nemusim sedet v hospode (a zadna takova s kvalitnimi pivky v podstate neexistuje - mozna trosicku ten Klokocnik :D ), kde pres kour nejde dohlednout ani k vycepu. Proto rikam, ze dnes jiz spousta podniku tohle ma docela sikovne osetrene ruznymi klimatizacemi ci odvetravanim. Svuj "puvab" hospodske vune tomu zustane, ale zaroven se tam da dychat.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Kejna

čtvrtek, 12. únor 2009
14:20

Kejna

to Energetik: ale existuje, "vršek" PK a "zadek" Bašty .. pak už bohužel jen ty zahrádky :-(


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
14:23

Energetik

to Kejna: V PK mam dojem se docela dychat dole da, ale tolikrat jsem tam zase nebyl. U Basty je predni cast kuracka docela mala, je fakt,ze kdyz se to tam rozjede a uz v pozdnim veceru je vepredu narvano, tak je to znat.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Michal

čtvrtek, 12. únor 2009
14:42

Michal

to Energetik: Jestli je to o volbě, tak já jakožto nekuřák klidně pudu do zahulený putiky, když tam pudou kamarádi - kuřáci. Sám nikde sedět nebudu a abych dělal kvůli tomu uraženýho a třeba po jednom pivu odešel, je píčovina. To bych tam nemusel chodit vůbec.

Muj názor na kouření v hospodách je takovej, že bych to prostě nechal na majiteli (99% bude mít hospodu kuřáckou, to bych se vsadil) a jestli nebude mít možnost nějak oddělit nekuřáckej prostor, tak ať ho nedělá, je to zbytečná buzerace.

U nás v hospodě to řeší tak, že je tam vždycky cedule na nekuřáckym stole, ale pohybuje se podle toho, kde zrovna nikdo nesedí:)


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Paja

čtvrtek, 12. únor 2009
15:07

Paja

to Michal: Nekuracky stoly jsou kravina. Stejne ti tahne od vedlejsich a smrdis stejne...


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 12. únor 2009
15:24

Malakin

to Michal: Kdybych měl chodit na pivo jenom tehdy, když se mnou půjdou nějací kamarádi, stal by se ze mě skoro abstinent. 99 % mých kámošů bych totiž do zakouřené hospody nedostal. Nebýt PK či polokuřáckého Svijanského rytíře na Letné, chodili bychom do nekuřáckých hospod s G a PU, které, bohužel, v Praze převažují...

Těch pár hospod, kde mají dobré odvětrávání - vlastně si vzpomínám jenom na svijanskou restauraci Zlatý Lev v Liberci - nekuřáky skutečně nevytrhne, takže jsem pro absolutní zákaz kouření ve všech hospodách. Na případné návštěvnosti by se to projevit nemělo. Do hospod se nechodí za kouřem, ale právě kvůli kamarádům a pokecání si u piva. A když si někdo bude chtít zapálit, prostě si skočí ven před hospodu. Nejenže se tak seznámí s ostatními kuřáky, které by jinak míjel bez povšimnutí, ale paradoxně udělá i něco pro své zdraví, neboť každý krok navíc se počítá... tedy pokud pak člověku zase nevytráví a nenahradí vydané kalorie nějakým tím pivkem či jídlem.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Paja

čtvrtek, 12. únor 2009
15:06

Paja

to Energetik: Co jsem mluvil v italii s nejakymi lidmi (treba vycepak kurak), tak si zakaz koureni sam pochvaloval a ze i sami kuraci tomu prisli na chut. Uz je to tolik nenuti si zapalit u piva, a kdyz to nemuzou vydrzet, tak jdou ven, vykouri min - usetri, a sami smrdi jenom z pusy a ne celi...


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
15:15

Energetik

to Paja: Ano, tak ostatne na to chteji vsadit v PK, kde pomalu zrusi koureni uplne. I kdyz tam to z meho pohledu bylo spravedlive rozdeleno a opravdu v nekuracke casti clovek kour necitil, to si troufam tvrdit :) Treba je to cesta, ale jak pise Michal, ja bych to nechal na vuli majitele hospody, co sam preferuje. Plosne zakazovat koureni mi prijde jako nesmysl. Ten priklad z Italie je ok. Pokud jako kurak budu chtit byt v takove hospode, tak proc ne?


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 12. únor 2009
15:17

Chody

to Paja:
Já jsem pro takový zákaz :D , ale když si představím, že jdu po ulici okolo hospody a před ní na chodníku hulí deset lidí, tak to také není to pravé ořechové. Ono asi bude opravdu lepší a výchovnější :) nechat tahle individua sedět v hospodě, než aby se potáceli venku s cigárem v držce :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
15:21

Energetik

to Chody: Individua - no nevim, zda je treba urazet, nekuraky taky tak nenazyvam. Myslim, ze i tady nejsou vsichni nekuraci. Je to vse o respektu a vuli majitelu hospod. Protoze je vetsina hospod aspon napul kurackych, tak nezbyva nez chapat rozhorceni a takovehle utoky od nekuraku :) Mne proste vyhovuje, kdyz je pulka restaurace kuracka ci nekuracka a je to, at si kazdy vybere. Ne vzdy to jde a pak je to prave o volbe majitelu, nebot to jsou jejich penize.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 12. únor 2009
15:26

Chody

to Energetik:
Individuy zde nebyli prvoplánově míněni kuřáci, ale spíše hospodští povaleči, kteří jsou tak vožratí, že si stěží dojdou na záchod. Tyto bych nechtěl vidět kouřit na ulici. Takže pokud jsem někoho urazil, omlouvám se :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
15:29

Energetik

to Chody: Pravda, ti by na te ulici mozna naplnili vice svych potreb :)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
15:54

Energetik

to Malakin: Ja to chapu. Je to o majitelich, co chteji ci nechteji udelat. Az budou presvedceni, ze budou mit hospodu narvanou nekurakama, tak na to treba prejdou. Je to zacarovany kruh, ale jak sam vis, tak nove a nove hospody, co vznikaji, jsou jiz vetsinou nekuracke. A to si myslim je spravne, kdyz budu zakladat hospodu, tak se sam rozhodnu, jak to chci a jakou asi klientelu tam budu chtit.

Tomu problemu s kamarady rozumim. Kdyz je nekdo ortodoxni nekurak a kuraky nesnasi, tak to je vzdy samozrejme problem.


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 12. únor 2009
15:28

Energetik

to Chody: O tom to je, aby ten vyber proste byl. I na te vesnici jak rikas muze vycepni rict, ze bude mit nekurackou hospodu a je to. Je to bohuzel jeho volba. V Plzni vim, ze snad Purkmistr ma nejaky nekuracky koutek, ale neni to oddelena mistnost :) Ja osobne klidne do nekuracky hospody s lidmi, kteri by do kuracke nechteli, pujdu. Proste je to cely o lidech, mne slo o to, ze nejaky plosny zakazy v dobe, kdy si clovek muze vybrat, jsou nesmysl. Ale pravda, dost, zpatky k pivu ;)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

LiborP

čtvrtek, 12. únor 2009
16:29

LiborP

to Chody:
To mi připomnělo diskuzi s lektorem angličtiny, kdy tvrdil, že v Anglii zákaz kouření měl dva dopady: vyhnal lidi na ulici a lidi, co nekouřili, tak kouřit začali, protože je to samotné v hospodě nebavilo. Jistým způsobem chápu sociální efekt kouření a nejsem příznivec zákazu kouření, nicméně jako nekuřák bych přivítal více nekuřáckých podniků nebo alespoň s důsledně odděleným prostorem pro kuřáky a nekuřáky. Myslím, že tržně by se nekuřácký podnik v rozumně veliké obci (např. jeden podnik na 3000 obyvatel) uživil.


napsal(a): LiborP [Odpovědět]

Trhac

čtvrtek, 12. únor 2009
12:27

Trhac

Sice taky nemám rád plynové komory, ale zrovna třeba u Klokočníka nebo v Klášterní pivnici to podle mě atmosféru opravdu dotváří:-) Klokočníka taky můžu, jediná nevýhoda, že mě nebaví přes celou Prahu jet sockou, ale když už se někdy dostanu poblíž, tak návštěva je nutností:-)Pivo tam mám rád ve všech verzích:-)


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 12. únor 2009
12:27

Malakin

Již více než 3 roky zde každé první pondělí v měsíci míváme setkání našeho sběratelského klubu, dá se tedy říci, že jsem U Klokočníka víceméně pravidelným hostem.

Mám-li mluvit za sebe, tak zde piju v podstatě jen kvasnicovou 12ku. Pokud však není dobrá, což zde v oněch pondělcích bývá velmi častým jevem, obvykle přecházím na klasickou 12ku. Pokud ani ta není dobrá, což se také občas stává, odcházím odsud raději úplně. Ne že bych třeba nechtěl vyzkoušet taky některou z desítek, ale právě kvůli oné zakouřenosti, o níž se Kejna zmiňuje a která mi tady - a nejen tady, ale i v jiných hospodách s kvalitním pivem - velmi vadí.

Když už jsme u toho kouření v hospodách, tak souhlasím s Kejnou v tom, že zakouřenost do podniků klokočníkovského typu skutečně patří. Levné pivo láká konzumenty, kteří by do těchto míst jinak nikdy nezavítali a kteří by raději zašli o pár metrů dál na o pár korun dražší, ale "značkovější" G (třeba na kdysi tolik oblíbenou Květnici) či S. Jedná se totiž o konzumenty z nižší a střední společenské třídy, mezi nimiž kuřáci, bohužel, tvoří drtivou většinu...

Nedávno si také jedna paní u Rosťova článečku vychvalovala dámské záchody a opěvovala čisté prkénko. Copak by asi říkala na záchody pánské? Je sice fakt, že octomilky od tama jako před lety v nejmenované - hygienou dávno zavřené - hospodě s Klášterem nedaleko nám. Míru zatím nelétají, ale moc k tomu nechybí... Chlapům je většinou sice jedno, jak pánské záchody vypadají, i tak si ale myslím, že k dobrému pivu by mělo patřit i ucházející prostředí. Trocha vápna na vybílení a nějaké to savo na desinfekci zajisté nikoho nezruinuje a ani v konečné ceně piva by se to nakonec nemuselo promítnout.

Toť ve stručnosti můj názor na tuto hospůdku.

Takže Klokočníku, 2. března zase na viděnou. Opět dám sice jenom jedno nebo dvě a pak rychle uteču do nezakouřené Bašty U Bansethů, ale dokud neuděláš něco s tím kouřem a s pondělními - tedy povíkendovými - výkyvy v kvalitě piva, nebudeš pro mě prostě místem, kde bych se rád zdržoval déle než je nezbytně nutné.

Pro Chodyho: Nešlo by zařídit, aby se u článků, jež se zabývají hospodami, dal hodnotit zvlášť článek a zvlášť samotná hospoda, příp. i spokojenost s pivem, obsluhou či prostředím jako takovým? Článečku samotnému bych dal třeba 5 hvězdiček, neb je napsán velmi pěkně a čiší z něj nadšení a láska k pivu, ale podniku jako takovému bych dal hvězdičky 2 nebo 3. A než to řešit nějakým průměrem, to radši nebudu hodnotit vůbec... :(
---------------------------------
Zpráva byla upravena 12.02.2009 ve 12:38:42


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Kejna

čtvrtek, 12. únor 2009
13:12

Kejna

to Malakin: přiznám se, že jsem po příspěvku té paní neodolal a šel zkontrolovat dámské, vrtalo mi hlavou, že by tam byl tak velký rozdíl a výsledek mého výzkumu zněl NEBYL. Tedy lehký rozdíl v čistotě ano, ale nijak propastný.


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

val

čtvrtek, 12. únor 2009
11:24

val

Klokočník:
pivo moc dobré (byť Koutské mám radši)
obsluha slušná a profesionální (ženské osazenstvo jsem ještě nezažil)
čistota prostředí průměrná
skladba hostů většinou nevrlí důchodci a pár divných existencí
vzduch naprosto příšerný, je to důvod, proč se mi ke Klokočníkovi moc nechce chodit, i když tam mají skvělé ceny a dobré pivo.


napsal(a): val [Odpovědět]

martin c.

čtvrtek, 12. únor 2009
10:42

Martin C.

Přesně tak, v létě na zahrádce to tam nemá chybu, ale teď v zimě je tam člověk pěkně vyuzený, což opravdu nemám rád. Takže nekuřákům doporučuji raději vyčkat teplejšího počasí a teprve pak tam vyrazit.


napsal(a): martin c. [Odpovědět]

LiborP

čtvrtek, 12. únor 2009
10:27

LiborP

Ano, pivo skvělé, obsluha slušná, atmosféra skvělá, ale to jak je tam zahuleno je hodně veliké negativum. V létě na zahrádce je však krásně. Jen si občas říkám, že to musí být pro vězně utrpení, když mají výhled na hospodu. Při znalosti kácovského piva bych to bral téměř jako trest nejvyššího stupně.


napsal(a): LiborP [Odpovědět]

Weetek

čtvrtek, 12. únor 2009
10:22

Weetek

Je krásné, když někdo takto poeticky mýtizuje svou oblíbenou "čtyřku". S čím ale hrubě nesouhlasím, je tvrzení, že by to nebylo ono bez té nesnesitelné kouřové deky. Naopak, myslím, že teprve bez ní se dá pivo nejlíp vychutnat a protože U Klokočníka nejsou s kuřáky štonc zatočit, prakticky tuto hospodu nenavštěvuju.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Rosťa

čtvrtek, 12. únor 2009
07:43

Rosťa

Je vidět, že tvůj optik je skutečně profík. :) Kejna to vidí tak, že mu musim dát za bůra...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

umbob

středa, 11. únor 2009
21:12

umbob

U Klokočníka jsem byl jen jednou, v říjnu 2005 v rámci 1.PPP(Pražská pivní procházka), hned po otevírací době. Pivo výborné, snídaňo-oběd taktéž, a ač jsme tam byli s kamarády sami, bylo cítit, že je to hospoda s "ksichtem". Vůbec se nám z tama nechělo(leč povinnost navštívit další podniky zvítězila) a já doufám, že se mi letos povede tuto hospůdku opět navštívit. Třeba v rámci 6.PPP :)


napsal(a): umbob [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI