Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Koutland podruhé

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Koutland podruhé

Koutland podruhé [p164]

Když jsem před Vánoci l.p. 2008 zjistil, že se z výkladní skříně Koutského piva v Plzni stala herna majitele pivovárku v Zašové (jehož pivo se zde samozřejmě nedostane), bylo mi smutno na duši. I když se posléze dozvídám, že je Koutské stále na čepu, tento podnik pro mě skončil, protože herny, nebo existence trávící zde čas, jsou mi proti srsti. O to víc mě potěšila zpráva, že se v Plzni objevil nástupce - nový Koutland, cituji:

"Dnes 17.5. 2010 se v 11 hod. nově otevírá Restaurace Koutland v Plzni, roh ul. Skrétova-Nerudova, třetí ul. pod jižním nádražím. Na čepu bude: Koutské 10°, 12° sv., 12° sv. nefiltr. a 14° tmavý speciál. Připravena je i kuchyně s poledním menu a minutky po celý den až do půlnoci! Restaurace je velká, členitá a skládá se z několika místností, kde si každý může najít svůj nerušený koutek. Jste všichni srdečně zváni. Fota a veškeré info jako vždy na našem pivovarském webu. Ať vám všem nadále Koutské chutná. S pozdravem Jindřich P."

Nový Koutland zvenku
Nový Koutland zvenku

Letošní naše plzeňské pivní radovánky jsme odbývali v KMP, kde nás Strny rozmazluje různými pochoutkami. Abychom ale nezakrněli, rozhodli jsme se, že přes léto obejdeme i ostatní hospody v Plzni, kde je na čepu nějaké zajímavé pivo. Možná v tom trošku roli hrál nedostatek výčepního piva v parných dnech. Ono pít za vedra různé speciály, pšenice či "ejly" není zase až tak dobré, alespoň pro nás. Takže vyrážíme za dobrou desítkou. To je cíl letošního léta.

Je tedy celkem pochopitelné, že jako první nás napadá nový Koutland, vždyť Koutská desítka je jedním z nejlepších výčepních piv v republice. Je hic a pomalu už nás dostává žízeň, zvláště po cestě trolejbusem, kde je na padnutí. Už se na tu desítku vyloženě těším. Ale jak to tak bývá (říká se tomu zákon schválnosti) desítka zrovna není - snad prý brzy zavezou. Prvotní účel se tedy nezdařil, no nenechá se nic dělat a nefiltrovaná dvanáctka se tak stává jasnou volbou. Po prvním kousku ještě zkouším filtrovanou verzi, ale ta mi ve srovnání s kvasnicemi moc nejede, takže se vracím k nefiltrovanému a jsem moc spokojen.

Sortiment Koutského piva
Sortiment Koutského piva

Pivo mám ošmakováno (tmavé jsem nezkoušel) a tak je čas se trošku porozhlédnout po restauraci. Exteriér je prakticky shodný s minulým podnikem, který se jmenoval Pálava, což je zřejmé z popisku vývěsního štítu Pepsi. Stejně zůstala zachována i výzdoba v barvách PU, což může odradit. Naštěstí se nad dveřmi usmívá i logo koutského pivovaru. No ono se na venkovní propagaci v Plzni asi moc nedá, vždyť i KMP má vývěsku propagující Restaurant Hamburk. Osobně bych to sundal, ale když to provozovatelům nevadí...

Sudy Kout
Sudy Kout

Koutland sice propaguje kouťák na tabulích PU, ale co jsem zahlédl, tak se sem Koutské pivo distribuuje v nových KEG sudech s plastovým opláštěním se žlutým nápisem KOUT. A z takového sudu pak chutná pivo jistě lépe (pokud jej máte možnost zahlédnout) - asi stejně, jako když Vám Koutské nenatočí do sklenic giganta. Ale vraťme se na chvilku k pivu. Jakožto nebyl v původním Koutlandu kolikrát viditelný rozdíl mezi filtrem a nefiltrem, tak dnes je rozdíl markantní a tak to má být...

Výčep
Výčep

Hospody s výhradně Koutským pivem v Plzni se zatím vyznačovali tím, že to byly spíše pivnice, kde jste na zub dostali maximálně něco nakládaného či nějakou uzeninu. O to víc mě zaujala jindřichova slova: "Připravena je i kuchyně s poledním menu a minutky po celý den" Ano, nový Koutland je snad první plzeňská hospoda v čistě koutských barvách, kde se provozuje teplá kuchyně. On je vůbec v centrální Plzni problém skloubit dobré jídlo s ještě lepším pivem. A tady, zdá se, se to daří.

Koutské zátiší
Koutské zátiší

Závěrem chci Koutlandu popřát jen to nejlepší a doufat, aby tahle hospoda prosperovala a my se tak občas mohli vracet na vynikající Koutské pivo (a příště snad již i s desítkou na čepu). Myslím, že do konce prázdnin se tady minimálně ještě jednou objevíme.

Na zdraví!
Na zdraví!

P.S.: Ještě existuje štít původního Koutlandu? Myslím, že by se i tady dal použít a tím lépe upozornit kolemjdoucí, že zde je na čepu něco vyjímečného...[Richard Chodora] [Zobrazeno 10715x] [8. červenec 2010]
[Restaurace] [comments: 4] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

über Bier

sobota, 9. březen 2019
11:48

Po 3 letech si dávám desítku Kout a je to úplně jiné pivo než kdysi. Zbytečně přechmelené, hořkost vymazala všechny ty pěkné chuti, které se dříve v této desítce daly najít. Dnes bych si jejich pivo bez problémů spletl třeba s Radegastem. A se spoustou dalších dnešních přechmelených piv.


napsal(a): über Bier [Odpovědět]

step

čtvrtek, 30. červen 2011
15:39

zavřeno


napsal(a): step [Odpovědět]

KAB

středa, 22. září 2010
14:40

Byl jsem tam vícekrát, povětšinou v neděli na závody F1. Pivo úžasný, desítka ani dvanáctka nemá chybu. Jídlo - pokud byl kuchař/ka - je nadprůměrné. Jak už jsem ale naznačil, několikrát se mi stalo, že kuchař nebyl a jelo se na nouzovku (pan hospodský - obsluha v jeho podání je naprosto super - udělá kotletu na grilu).


napsal(a): KAB (inet(a)kab.cz) [Odpovědět]

Gorky

čtvrtek, 8. červenec 2010
17:57

Gorky

A ke všemu pan domácí, je vzor pro ostatní hospodské.


napsal(a): Gorky [Odpovědět]

Adsense

18. duben 2024
00:26


posted by: Inzerce


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI