Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Klub malých pivovarů se přestěhoval...

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Klub malých pivovarů se přestěhoval...

Klub malých pivovarů se přestěhoval...

...aneb vracíme se tam, kde to všechno začalo. Ptáte se, o čem že mluvím? Když jsem před x lety začal pracovat v Plzni, dali jsme dohromady partu, s kterou jsme navázali na příjemná pivní posezení let studentských. Tenkrát jsme začali chodit do restaurace Hamburk, kde točívali Budvárek a musím říci, že nám trvalo dost dlouho, než jsme začali hospody střídat a hlavně si vybírat podle piva. No ono tenkrát také v Plzni moc na výběr nebylo.

Zvenku je to ještě Hamburk
Zvenku je to ještě Hamburk

Musím přiznat, že jsme na Hamburk za ta léta pomalu zapomněli a spíš jeden čas chodili do vedlejší hospody Hospoda na Svijany - první v Plzni. Pak jsem jen zaslechl zprávu, že snad pan provozovatel se v lokálu oběsil, co je na tom pravdy, nevím. Fakt je ten, že provozovna byla volná a tudíž k pronajmutí. A od posledního března léta páně 2010 si ji pronajímá Petr Strnad (Strny) a stěhuje sem námi oblíbený Klub malých pivovarů .

Čtyři kohouty zůstávají
Čtyři kohouty zůstávají

Takže i my se vlastně vracíme do důvěrně známých míst. A já to mám blíž z trolejbusu a i na vlak, což vyvolává hypotézu, že za stejný časový úsek si budu moci dopřát o jedno zajímavé pivko více. Nad výčepem bylo vždy zavěšeno světlo v podobě lahve amerického Budweiseru, které je naštěstí již minulostí. Stejně tak zmizela výzdoba sestávajíc z amerických moto značek a i přeřvaná muzika je pryč. Takže paráda.

Interiér
Interiér

Lokál je nově vyzdoben policemi s pivními lahvemi a mezi okny jsou korkové stěny polepeny tácky. V zadní části, která ještě není hotová, prý bude ještě místo na nějakou tu výzdobu a možná zde skončí část mé sbírky pivních lahví. Nové prostory se mi zdají pivně útulnější a změna prostředí podniku jedině prospěla. Samozřejmostí je, že klub zůstává nekuřáckým, což ho společně s nabídkou piva katapultuje do hospodských výšin.

Začínající výzdoba z tácků
Začínající výzdoba z tácků

Zda se plně využije místní kuchyně, je ve hvězdách. Kdyby se však našel nějaký dobrý kuchař, myslím, že by to zde bylo ještě zajímavější. Ono přeci jen pořád dokola střídat sekanou, tlačenku, hermelín a různé utopence může být trošku unavující. Na druhou stranu je to tu především o pivu, jehož nabídka rozhodně neunaví. Naopak trošku nás ta rozličná piva hýčkají a my se stáváme zmlsanějšími. Pokud je nějaká značka častějc, připadá nám pak její výskyt fádnější :)

V klubu pivo rozhodně chutná
V klubu pivo rozhodně chutná

Nakonec bych chtěl popřát, aby se klub v nových prostorech dobře zabydlel, aby pivařů neubylo, spíše naopak, a aby vydrželo vždy dobře načepované pivo. No a když zdraví dá, věřím, že i my budeme docházet každou středu od šestnácti hodin...

P.S.: Ten den mi pivo moc chutnalo a tak se stalo, že jsem po cestě ještě zašel do jedné zajímavé hospody, ale o tom zase někdy příště.[Richard Chodora] [Zobrazeno 10382x] [1. duben 2010]
[Restaurace] [comments: 4] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Daniel

čtvrtek, 29. duben 2010
23:33

Daniel

To nejlepsi co Plzen muze poskytnout poutnikovi a co nejdulezitesi k pivu lze i privonet neb zadny kour nebrani prijemnemu prostredi.


napsal(a): Daniel [Odpovědět]

mady

pátek, 2. duben 2010
14:49

jojo, ve stredu bylo narvabno jak kazdyho zajimlao jaky to bude...at stale cleny tak i co asi chodivali jen do hamburku


napsal(a): mady [Odpovědět]

Adsense

21. červenec 2024
17:52


posted by: Inzerce

Malakin

pátek, 2. duben 2010
08:15

Malakin

A jak je tomu nyní s kapacitou?


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Luboš S.

pátek, 2. duben 2010
10:10

Luboš S.

to Malakin: Je tam o dost míst více, což je jen dobře. I když při naší středeční návštěvě, bylo volných míst stejně jako na staré adrese. Bylo to ale způsobeno mnohem větší návštěvou klubu.


napsal(a): Luboš S. [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI