Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Koutland

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Koutland

Koutland[p164]

Koutské pivo vtrhlo loni na západočeskou pivní scénu jako blesk z čistého nebe. Zvěsti o jeho znovuzrození působily na srdce pivařů až infarktově. Do konce minulého roku se Koutské (je lepší než Portské) dostalo i do matičky zlatého ležáku. Jaké bylo nadšení plzeňských, když byla otevřena hospoda U Škodovky, spekulace o vlajkové lodi koutského pivovaru nebraly konců. Všichni ale dobře víme, jak to s ní nakonec dopadlo. Více zde...

U Škodovky
U Škodovky

Velmi optimisticky proto zapůsobila zpráva od jisté Lanity "Z anonymního zdroje jsem se dozvěděla, že se bude v Plzni otevírat reprezentativní hospoda Koutského pivovaru. Pokud vše půjde jak má, tak se v brzké době dočkáme otevření. O místě a datumu Vás budu informovat." Sice nás již neinformovala, ale plzeňské tamtamy působí docela spolehlivě, takže se pivní veřejnosti včas dostala zpráva, že v pátek třináctého dubna o šesté hodině odpolední (či večerní) se otevírá Koutland.

Ten den jsem měl již naplánované setkání s pivařem (Dwarf) z jižní Moravy U rytíře Lochoty, takže na otvíračku Koutlandu nedošlo. Mimochodem lochotínská jedenáctka moc chutnala. Neuplynul ale ani týden a Koutland byl zařazen na program pravidelných čtvrtečních posezení u dobrého piva. Co nás zde asi čeká? Jak to tam bude vypadat? Nedopadne to stejně jako U Škodovky? Tyto otázky mě nenechávali v klidu.

Vzhůru do Koutlandu
Vzhůru do Koutlandu

Konečně nastal den D a úderem šestnácté hodiny se ocitám před Koutlandem. Trošku mi odrazuje počítadlo jackpotu. No nic vcházím dovnitř. Ve dveřích ještě pracuje maník na štaflích, obejdu ho, snad je otevřeno? Na baru sedí jeden člověk, jinak je prázdno. Nicméně příjemná paní, tedy spíše slečna, se ptá co si dám. Objednávám na začátek těžký kalibr, třetinku tmavé Koutské osmnáctky (jediné pivo z portfolia pivovaru, které jsem ještě neokusil). Na můj vkus dost silné a dost sladké pivo.

Na pivním lístku je jen Koutské pivo ve variacích 10% (16 Kč), 12% (19 Kč), dále dvě tmavá 14% (22 Kč) a již zmiňovaná 18% (38 Kč). Po tmavé třetince jsem chtěl kvalitu Koutského vyzkoušet koštem desítky a dále pokračovat dvanáctičkou. Ale po informaci, že je na čepu také kvasnicová, resp. nefiltrovaná, dvanáctka, bylo vymalováno. Kvasnicové pivo na mě působí jako červenej hadr na bejka, nedám mu pokoj.

Koutský zázrak - nefiltrovaná dvanáctka
Koutský zázrak - nefiltrovaná dvanáctka

Koutská kvasnicová dvanáctka neměla chybu, pro mě jedno z nejlepších piv, co jsem kdy pil. Nabízí se zde také možnost řezání piva a to v jakémkoliv možném poměru, obsluha je velmi vstřícná.

Druhým momentem, který by mě mohl odradit je otevírací doba, která je nonstop. Nevím proč, ale nějak mi to připadá nepřirozené. I když, kdyby se někdy, nedej bože, stalo, že by mi ujel poslední vlak, asi bych sem zašel a příjemně strávil dlouhé čekání na další spoj (no možná bych ale spíš zavolal domů, snad by mě nenechali ve štychu).

 Prostor pro velkoplošnou projekci
Prostor pro velkoplošnou projekci

Koutland je koncipován jako pivnice, což v praxi znamená, že zde není kladen důraz na jídlo. Asi se nikdy nedočkám normální restaurace s Koutským, kde bych se dobře najedl. Ale tady je znát snaha, pivo můžete zajíst utopencem, nakládaným hermelínem, klobáskou či sekanou. Dále nám byla nabídnuta dovezená pizza, takže hlady byste trpět neměli. Osobně jsem dal přednost hermelínu, který by vynikající, krásně uleželý a s kvasničákem si padli jasně do noty.

Výstavní síň Koutského piva ovšem nepatří přímo pivovaru, ale obchodnímu zastoupení pro západní a střední Čechy. Snad mohu prozradit kontakt, to pro případ, že byste chtěli Koutské na domácí párty či do své hospůdky. Obrátit se tedy můžete na telefonní číslo 608 831 430 či na mail koutskepivo(zav)email.cz.

Výčepní zázemí
Výčepní zázemí

Celý prostor je nový. Kromě hlavního sálu s výčepem jsou další prostory ve výklencích, kde jsou umístěny hrací automaty (zcela skryté zraku normálního zákazníka). Dále je zde fotbálek, šipky, připravuje se kulečník a jukebox napojený na plazmovou televizi (bude přehrávat klipy). Do blízkého budoucna (snad už MS v hokeji) se počítá i s velkoplošnou projekcí.

Po pár nefiltrovaných dvanáctkách začala slečna výčepní strašit s tím, že sud brzy dojde. Co teď? Přecházet z kvasničáku na "normální" pivo je dosti nepříjemné. Osvobození mysli přišlo v okamžiku, když jsme se dozvěděli, že je připravena kvasnicová desítka. Nicméně za našeho pobytu (k údivu personálu) nefiltrovaná dvanáctka nedošla.

Lanita v akci
Lanita v akci

Pamatujete si ještě, kdo že nám poprvé oznámil možnost nové koutské pivnice? Kdo tipuje, že Lanita, má bod a vězte, že ona sama je součástí tohoto Koutského landu a s úsměvem Vám natočí vynikající Koutské pivo, ano pokles kvality se opravdu nekoná.

Takže dojem z první návštěvy je veskrze kladný. Uvidíme v příštích týdnech a měsících, zda nebude Koutland následovat svoji starší sestru. Mé přání je nenásledovat, prosím! Zdejší prostory bych si dovedl klidně představit jako vyhlášenou restauraci, kde se dobře vaří. Není lepší platit kuchaře namísto noční obsluhy?[Richard Chodora] [Zobrazeno 11298x] [19. duben 2007]
[Restaurace] [comments: 24] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

.KOUTLAND NOVĚ !

úterý, 18. květen 2010
14:07

Koutland se nově dnes otevřel v Plzni, roh ulice Skrétova-Nerudova. Na čepu: 10°světlé, 12°sv., 12°sv.NEFILTR a 14°tmavý speciál. V restauraci se deně vaří hotová jídla a minutky, minutky až do půlnoci!!! Podnik je velký a členitý. Na webu www.pivovarkout.eu budou dnes doplněny veškeré info. a nové fota podniku. Všichni jste srdečně zváni. Jindřich


napsal(a): .KOUTLAND NOVĚ ! (info(a)pivovarkout.eu) [Odpovědět]

Radim K.

neděle, 30. srpen 2009
11:31

tož Rosťo....,jsi asi z toho Koutskýho trochu mimo.Na stránkách www.pivovarkout.eu jsem v pátek našel informace,že v Koutlandu v Plzni(nyní podnik Bonver)se točí koutská 10 i 12.Hned jsme tam s kámošema vyrazily,samozřejme na bezkonkurenční dvandu (jen za ..24kč).Podnik je stejný,akorát že v zadní polovině přibyly automaty.Obsluha v pohodě,pustila nám na telce i v rádiu co jsme si přáli takže jak jinak opouštěli jsme podnik řádně upravený a vysmátý v hodně pozdních hodinách.Clapče,nepij Kouťáky té vyšší třídy abys byl v obraze....Radim


napsal(a): Radim K. (radimkurt(a)mail.cz) [Odpovědět]

Adsense

29. únor 2024
19:30


posted by: Inzerce

Radim K.

neděle, 30. srpen 2009
20:47

to Luděk: prosim tě,ty víš proč se v bonveru netočí to pivo a v některých jejich podnicích také ne?Zajímalo by mě to.Díky


napsal(a): Radim K. (radimkurt(a)mail.cz) [Odpovědět]

jiri.kana

pondělí, 31. srpen 2009
08:52

jiri.kana

to Luděk: Mně by navíc zavážení jedné herny v Plzni pivem odněkud od Valmezu nejvíc ze všeho připomínalo rozmařilost.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Roman Holoubek

pondělí, 31. srpen 2009
08:56

Roman Holoubek

to Luděk:
Je to tak. Majitelé heren BONVER jsou dva. Pivovar vlastní jen jeden z nich (BONVER CZ, s.r.o.). Dohodli se, že na hernách se bude čepovat to, co vyžadují hráči. Tedy piva z portfolia PP, a.s. Mimochodem, jako jedni z největších odběratelů mají zajímavé nákupní podmínky. Výjimku tvoří (pokud je to stále aktuální) 2 herny ve Valmezu, kde je na soutoči i BON.
A jak je vidět, těch výjimek může být více, viz ponechání sortimentu v Koutlandu.
PS na okraj: Ono Koutské pivo a BON jsou chuťově velmi blízko u sebe. (tedy alespoň do roku 2008, kdy jsem měl Koutské zatím naposledy).


umbob

pondělí, 31. srpen 2009
09:17

umbob

to Roman Holoubek: Jedna taková herna je i ve Zlíně na Kvítkové.BON 10 a Géčko


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Roman Holoubek

pondělí, 31. srpen 2009
10:25

Roman Holoubek

to umbob: Jo na ni jsem zapoměl. To byla iniciativa provozního, který má rád dobré pivo a na svou odpovědnost začal točit se svolením i BON


Chody

čtvrtek, 12. březen 2009
23:27

Chody

Koutland už neexistuje ::cry


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Rosťa

pátek, 13. březen 2009
09:18

Rosťa

to Chody: Ale jdi ty, chlapíku, existuje. Jen se přestěhoval. K nám na Žižkoff....


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

sosák

pondělí, 15. září 2008
15:48

Zdravím,jsou ještě caruso večery a tanečnice?Díky.


napsal(a): sosák [Odpovědět]

Paja

čtvrtek, 31. leden 2008
14:28

Paja

to Chody: V lete byla jakasi "improvizovana restaurace" na dvore pivovaru. Ta spocivala v zastreseni slunecniky (nebo mozna dokonce igelitovym stanem, nepamatuji se) a cca sesti stoly, kapacita dostacujici, otviraci doba podle potreby, vycep ve vratnici... Nevim, nevim, ale podle stavu pivovaru bych moc rychlou vy/prestavbu kamenne restaurace necekal.


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 31. leden 2008
09:08

Chody

to Martina:
Tak nevím, zda otevření sázkové kanceláře v hospodě mám považovat za něco pozitivního. Osobně jsou mi herny, sázkové kanceláře i sportbary nesympatické. Mám radši klasickou hospodu s výborným pivem a s jídlem.
Je sice fakt, že umístění Koutlandu nahrává takovýmto druhům pohostinství, ale radši bych zašel na Koutské, a nejlépe jen Koutské bez přítoče G a PU, do nějaké restaurace na úrovni ...
Škoda, toho se asi v Plzni nedočkáme.
P.S.: Neví někdo, jak to vypadá s restaurací přímo v prostorách Pivovaru Kout na Šumavě?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Martina

středa, 30. leden 2008
19:27

Zdravíme z Koutlandu a přinášíme čerstvé info.
Dne 5.2./08 naostro spouštíme v Koulandu již dlouho očekávanou sázkovou pobocku firmy MaxiTip. A tak všichni příznivci sportovních
přenosů, kurzového sázení a dobrého moku jste srdečně zváni.
Do konce února: oddělená místnost pro šipkaře


napsal(a): Martina (koutskepivo(a)email.cz) [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 1. listopad 2007
21:18

Chody

Právě jsem se vrátil z Koutlandu. Hlásím, že pivo je nadále vynikající, ceny stálé, jen nejsilnější tmavá osmnáctka nám vylezla již na 55 Kč za půllitr, no asi je o něj velký zájem ...
Pizzu si už zde neobjednáte, ale nakládaný hermelínek za 35 ji plně nahradil ...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Chody

sobota, 30. červen 2007
11:40

Chody

My tam byli taky ve čtvrtek 28.6.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Karel

sobota, 30. červen 2007
11:32

karel

Já byl v Koutlandu ve čtvrtek 28.6., a taky jsem byl překvapen, že cena nám šla nahoru a kvalita dolů. Desítka byla asi lepší než 12. Ještě že máme v Plzni Lochotu a Purkmistra, a blízko Dobřany, protože Koutské nám nějak začíná ztrácet dech.


napsal(a): Karel [Odpovědět]

Chody

sobota, 30. červen 2007
10:10

Chody

Tak jsme opět navštívili Koutland. Cena piva nám trošku povyrostla, desítka z 16 na 17,- a dvanáctka z 19 na 21 Kč, tmavé jsem nesledoval. Že by pivovar takto zdražil?
Desítka byla vynikající, ale nefiltrovaná či kvasnicová dvanáctka byla nějaká podezřele čirá (oproti minule), i chuťově se moc nevyhraňovala od filtrované.
Jídlo se zde pořád nevaří, ale je možnost si objednat z Pizzerie Roma. Po zkušenostech z The PUBu jsem do toho nešel.
Myslel jsem si na oblíbený hermelín, ale ten bohužel nebyl, takže byla klobása a utopenec, který byl max. utopen ve vodě.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

máslo

neděle, 17. červen 2007
02:27

jo, a nebojte se cesty - sice je to až na konci ulice, občas má člověk pocit, že silnice končí, ale vytrvejte - výsledná odměna stojí za tu námahu


napsal(a): máslo (MRytir(a)seznam.cz) [Odpovědět]

máslo

neděle, 17. červen 2007
02:22

Tak jsem tam dnes s kámošem na doporučení těchto stránek zašel. Pívo víc než dobrý. Obzvláště desítka - byla na úrovni (občas i výš) jinde čepovaných dvanáctek. Všude čisto, na záchodech to vonělo (velké +)..
Škoda, že později večer vzal zábavu do rukou jakýsi DJ - tomu bych vypnul aparaturu a zakázal vstup - zkazil příjemné, takřka komorní, ovzduší nějakými duc-duc tóny, ještě navíc podkreslenými, na stěnu pouštěnými, klipy - ty navíc neměly s konkrétními písničkami žádnou souvislost. Prostě tohle mi nesedlo.
Ale co mi sedlo byl sortiment - projel jsem ho komplet.
10°, 12°, 12° kvasnicová, 14°, 18°.
Opravdu skvělá byla desina - doporučuji. Ale i ostatní byly príma.


napsal(a): máslo (MRytir(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Pavel

úterý, 12. červen 2007
11:38

Pavel

Tak to by me zajimalo, kde je ta restaurace v Chodove. Navic Trhanovsky zamek je v Trhanove, sousedni vesnici. Pokud vim, tak nejsirsi sortiment ma hospoda v Domazlicich ve Skolni ulici (vse krome 18°), pak ho toci jeste Korbelka v Koute (udajne mela byt znovu otevrena zacatkem cervna) a pak ho loni v lete meli v nekterych vesnicich, ale obvykle jen desitku. A nekteri ho v srpnu uz nemeli s tim, ze "lidi to nechtej, mame vybornej Gambac" (Pec).


napsal(a): Pavel [Odpovědět]

Bohuslav Hlavsa

neděle, 6. květen 2007
14:16

Restaurace s Koutským pivem existuje na Chodsku v obci Chodov u Trhanovského zámku.
Zde se můžete i vyspat.Je zde i ubytování.

I tuto restauraci provozuje pivovar Kout na Šumavě.
Je zde i sál pro 300 lidí.Mpžno provádět různé kulturní akce,svatby atd.


napsal(a): Bohuslav Hlavsa (janskala(a)email.cz) [Odpovědět]

Vašek

čtvrtek, 26. duben 2007
16:26

Vašek

V Kotlandu jsme zastavili celá parta po bowligu a mohu potvrdit co Chody popsal výše. Mohu tedy jenom doporučit. Velkoplošná televize již byla v provozu a pivko vynikající - chutnalo všem.


napsal(a): Vašek [Odpovědět]

Chody

úterý, 24. duben 2007
15:51

Chody

Koutland sídlí v Kollárově ulici 36. Pivovarský dvůr Plzeň by se měl otevírat již 6. června.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Slávista

úterý, 24. duben 2007
14:51

Slávista

Docela začíná být ta Plzeň zajímavá. Doufám, že ten nový minipivovárek s Purkmisterm stihnou otevřít do léta, pak to bude na hezký a zajímavý výlet. Snad jenom - jaká je adresa Koutlandu?


napsal(a): Slávista [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI