Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Co znamená těšiti se na hospodu II

Pivní cesty


verze pro tisk

Co znamená těšiti se na hospodu II

Co znamená těšiti se na hospodu II

Protože každé slabé dílko zaslouží si rehabilitovat emisí ještě slabšího dílu druhého a protože pípy již nevisí, zvu všechny přátele ještě slabších druhých dílů na ještě jednu pivní procházku.

Už nevisí
Už nevisí

Tyto procházky, o něž někdy rozděluji se s trpělivým čtenářstvem, podnikám v podstatě jako prevenci potenciální pivní anomie, čili pocitů bezradnosti a nezařazenosti vznikajících moderními přístupy k produkci piva či toho, co současné zákony umožňují pivem brzy, jazyk(-em), nazývat… A protože je téměř jisté, že lidské chování má své nevědomé aspekty plynoucí z potlačování úzkosti, některé motivy netřeba uchopovati rozumem…

Oba hlavní aktéři mnohapípého fenoménu
Oba hlavní aktéři mnohapípého fenoménu

Do té šestnáctipípé hospody nechodím pravidelně a téměř vše zažité jest produktem náhody. Náhodně jsem tedy měl i možnost fotografovati oba hlavní aktéry mnohopípého fenoménu.

Umí pravděpodobně ještě hodně navíc
Umí pravděpodobně ještě hodně navíc

V onom černovlasém kudrnáčovi je cosi kouzelnického. Umí dodat i celý pivovar. Nikoliv pouze něco nerezu a další technologie. Ale od á do žet. Včetně zajištění dodavatelů surovin a zaučení sládka. A pravděpodobně ještě hodně co navíc. Již při prvním setkání s ním na Prvních Lomnických pivních slavnostech si mě získal při řízení amatérské degustace. Jednoznačná ikona českého pivního světa a to i přesto, že je zřejmě spíše kosmopolita…

Procítit lotrovskou atmosféru
Procítit lotrovskou atmosféru

Dnešní procházku započnu dovyprávěním onoho výletu, na nějž hostinský vzal svého štamgastíčka. Mimo jiné jsem díky tomuto výletu, jenž v díle prvém, byl odbyt jedinou větou, měl možnost procítit lotrovskou atmosféru. Výzdobu považuji za více než svéráznou, jako by se představitel zcela jiné kultury snažil po návratu zdaleka napodobit, co viděl za podivnosti. Osoba pana sládka však vše vynahradila, těžko seženete jinde větší sládkovský svéráz.

Plnění historicky prvního sudu Lotra
Plnění historicky prvního sudu Lotra

I na zážitek vskutku historický došlo, neboť jsem byl svědkem plnění historicky prvního sudu Lotra. Lautensack, alespoň v té době, nebyl na sudování zařízen, ale české kutilství a svépomocný um v tom dobrém slova smyslu slavily svůj triumf a Hanz s panem Kaprem mohli dosíci ke konečnému řešení.

Bude to strašně dobře, ale nebude to globální
Bude to strašně dobře, ale nebude to globální

Navíc, Lotra jsem tak díky výletu okusil poprvé. Krom toho pochybuji, že by pan Kapr spoléhal se na deputátní příděly od zaměstnavatele, jsem si téměř jist, že tyto potřeby uspokojuje ještě soukromou vařivou činností. A nezbývá než litovat, že ze zřejmých důvodů administrativních jde o činnost intimní a neveřejnou a tedy nedělitelnou…

V Lipanu se neradi fotí, ale nemají se věru zač stydět
V Lipanu se neradi fotí, ale nemají se věru zač stydět

Poněkud strastiplnější byl konec výletu, kdy z Plzně jelo se na Prahu přes Dražíč. Ve svém bloku Co je řezané pivo 2 jsem neuvedl zdaleka všechny skutečnosti. Zatímco pan Papula se fotí velmi nerad, pan Papula mladší, vařící, se fotit nenechal vůbec. O co méně rád se pan Papula fotil, o to lepším byl společníkem.

I ten pivovar mají krásný
I ten pivovar mají krásný

Určitou zradou byl záběr pana od Lipana. Krom pivovaru a dalších aktivit má v budově pivovaru i lihovárek a jeho mnohokrát opakované a neodmítnutelné: „…pojď, dáme si spolu jablíčko!!!“ způsobilo mnoho zmatků v mé hlavě a jelikož Hanz řídil, byl jsem na všechno sám. A protože nešlo odolat především samotnému Lipanovi, zmatek v mé hlavě skončil záhy naprostým galimatyášem.

A na celém výletě bylo krásné to, že v kufru vozu byla nálož sudů, ať už před tím garážovaných či „pouze“ minivařených, a že tedy mohu v blízké předbudoucnosti vychutnati odlesky chutí z cesty na čepu milené hospůdky…

Přivedl jej zájem
Přivedl jej zájem

Nyní se soustředím na bezprostřední předpřítomnost. Krátce po vyjití prvého dílu této vyprávěnky měl jsem pocit, že mi píší z Liberecké zoo. Něco v tom smyslu, že na tu naší namistrovanou pražskou putyku posílají nebezpečného tlustokožce. To jsem musel vidět. Ale byl to jen dojem. Hrocha přivedl zájem. Ačkoliv ten chlap byl jak hora, pivko od něj bylo takřka něžně mazlivé chuti.

Sahti tuto náladu nemohla ohrozit
Sahti tuto náladu nemohla ohrozit

A na jeho konstatování, že mě podle foto na PI nemohl poznat, jsem klidně reagoval, že je jasné, že buď musím zhubnout nebo si vyměnit fotku, ale že zatím jsem se mezi alternativami nerozhodl… Pociťoval jsem pak pivařskou rozkoš, když byl jsem svědkem výměny zkušeností mezi ním a strašnickým panem sládkem. A tuto náladu nemohla ohrozit ani kyselost měsíc prošlého finského Sahti, s nímž vyrukoval vědecký pracovník…

Se Vám náhle stane, že Vám kdosi
Se Vám náhle stane, že Vám kdosi

Nu a lze netěšiti se na hospůdku, kde se vám náhle stane, že vám kdosi, koho sotva znáte, Energeticky nabídne ochutnání Georgie Martina a kdo vám na otázku: „A co tomu tvýmu vaření říká manželka?“ představí překrásnou bytost a odpoví: „Neříká nic, nemá na to čas, vaří se mnou!“ ???

Představí Vám překrásnou bytost
Představí Vám překrásnou bytost

P.S.:

A na cestu domů lahváče, to je jasný
A na cestu domů lahváče, to je jasný

P.S.2:

Čím si jezdí pro pivo pivní tramway
Čím si jezdí pro pivo pivní tramway


[Rosťa Kloubek] [Zobrazeno 10013x] [8. listopad 2009]
[Pivní cesty] [comments: 5] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

VozechV

čtvrtek, 12. listopad 2009
21:07

VozechV

Rosťo Kloubku, už delší čas čtu vaše články a nalézám v nich zalíbení. Závidím vám takovou domovskou hospůdku a přeji panu Hanzovi mnoho štěstí a spokojených zákazníků. Doufám, že se brzy dostanu do Prahy a budu mít čas a možnost navštívit Zlý časy a něco málo pro mne hůř dostupného ochutnat.


napsal(a): VozechV [Odpovědět]

hroch

pátek, 13. listopad 2009
06:04

hroch

to VozechV:
Něco málo pro mě hůře dostupného- já sem si moh hlavu ukroutit, tohle sem pil, tohle budu pít jinde za chvíli atd. ale pořád zbyla půlka kohoutů co jsem ještě nepil, nebo nepil v posledním roce. K tomu když tam začli degustace. Nádhera.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Sekal

pondělí, 9. listopad 2009
16:17

Sekal

Chm, to je zajímavé, že téměř při každé ze svých nepravidelných návštěv jsem Tě tam viděl.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Adsense

24. duben 2024
21:05


posted by: Inzerce

Rosťa

pondělí, 9. listopad 2009
16:30

Rosťa

to Sekal: Patrně má nepravidelnost vykazuje podobné vlastnosti jako tvoje. Snažím se tam dostat jednou týdně. Ne vždy mi to vyjde, ale někdy mi vyjde tam být v týdnu dvakrát.... Přihlaš se ke mě, pohovoříme o tom.


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

val

pondělí, 9. listopad 2009
22:27

val

to Sekal: Zato já tam Rosťu dlouho neviděl :-D


napsal(a): val [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI