Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Co znamená těšiti se na hospodu

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Co znamená těšiti se na hospodu

Co znamená těšiti se na hospodu

Ne a ne! Už nevydržím čekat, abych to ze sebe vysypal, až to bude! Vypovím to hned a lhostejno, že zatím to hlavní chybí! Ale pěkně popořádku!

Jak já jsem vždycky záviděl štamgastům! Česky se to říká stálým hostům. Ale to není přesné. K tomu býti štamgastem nestačí býti pouhým stálým hostem. Kdekterý alkoholik chodící si pro svou večerní dávku tekutého rohypnolu jest též stálým hostem. Štamgast je někým jiným, někým obzvlášť vítaným, někým netrpělivě očekávaným, někým, kdo přináší informace, dobrou náladu, energii, zábavu, někým, kdo přichází domů. Někým, kdo by chyběl. Někým, koho mají všichni rádi…

Jakej je čas?
Jakej je čas?

Už od dětství jsem asi chtěl patřit do světa dospělých chlapů, do těch báječně se bavících, smějících se chlapíků, kteří se scházejí ve svojí hospodě a udržují komunitu, vyměňují si zkušenosti s auty, se světem, s ženami, zaměstnáními, dětmi… Mezi chlapi, co se navzájem povzbuzují, radí si, shánějí si vzájemně nedostatkové tovary, vyměňují si kontakty či polohlasem si sdělují větší i menší tragedie…

V tomto smyslu není štamgastem ten, kdo na své židli v nálevně sedí denně. Štamgast není jen stálý host…

Jenže má touha mít nějakou svojí domovskou hospodu zůstala nenaplněna. Atmosféra sídlištních velkých hospod Jižního města a doba pozdní normalizace vylučovala uspěti s touto vizí v místě bydliště. A v časech vysoké školy a prvních zaměstnání ve vnitřním městě zřejmě těkavost a neposednost mládí nedovolila vytvořit kýžené štamgastovství v nikteré hospodě. Život letěl vpřed jak splašená herka a navíc, k štamgastovství jest patrně třeba „mít odžito“…

A já ani vlastně nevím, jak se to stalo, snad že Hanz je stejný ročník jako já a že je z Jižňáku? Asi ne, to je kde kdo! Ale už nějakou dobu vnímám symbiotické mámení, tu zvláštní vibrující radost, ten hospodský domov…

Opravdický Zabiják
Opravdický Zabiják

Vězte, že omezím se v tomto článku především na prožívání pivní, vždyť o tom je tento server, ale zdaleka to není jen o tom! Člověk musí mít rád svojí hospodu, musí zbožňovat svého hostinského a nevadí, že třeba ani neví proč, protože pak se to stane!

Seznámení s Matuškou
Seznámení s Matuškou

Letos to bylo opravdu prima! Naučil jsem se například mít rád Poutníka, jenž statečně se mi dosud vyhýbal. Ještě úžasnější mi přijde kvasnicový. Pochopil jsem, že nejsou žerty se Zabijákem z Nuslí! Seznámil se s ležákem z Broum či pšeničným odtamtéž. Nebo to jak jsem si popovídal s Polepským panem sládkem, to byla krása!

Tak kolik toho Tambora
Tak kolik toho Tambora

A nejen že jsem mohl také poprvé ochutnat tmavého Tambora, alebrž též býti přítomen debatě o tom, kolik Tambora má pan majitel dodávati ku prospěchu zdraví Pražanů! Též kvačil jsem překotně, když otevírána byla Chotěboř, aby mi byl nabídnut k fotografování toliko logovaný půllitr, vždyť narážet novinku je třeba přeci jiný den! Ale neunikla mi, heh!

Nové pivko z Chotěboře
Nové pivko z Chotěboře

Nakonec, proč se také nenechat kterýsi den prostoupit nějakou echt! chutí, vždyť Bamberská aféra někdejšího bonmotového premiéra odkráčela do tratoliště zapomnění…

Něco s echt chutí
Něco s echt chutí

Vyplatí se zbožňovati svého hostinského, neboť tento druhdy pocítí potřebu vyvenčiti svého štamgastíčka od zakouřeného šera a vezme vás na výlet! Ne za nějakým obyčejným strýčkem Samem, ale za kámou Džouem!

Spolužák ze Strašnic
Spolužák ze Strašnic

Miluj svého hostinského a on tě seznámí se svým spolužákem, kterej něco umí a dá ochutnat! Je dobré býti někde štamgastem, neboť každý ví, kde vám může zanechati, co přivezl vám z cest, nejste-li k zastižení.

Vzorky předány v pořádku
Vzorky předány v pořádku

A hostinský vám to předá vychlazené a nepožaduje úschovné! A když vám vypijí první dávku pšeničného z Březnice, váš hostinský ji pro vás má schovanou alespoň lahvovou!

První novodobá várka
První novodobá várka

Můžete mít i štěstí a poznat švarného argentiňana Maxe, jehož netové stránky o českém pivu ve španělštině a angličtině (http://www.bohemianbrewingtours.com/, http://www.pivni-filosof.com/ a http://www.filosofo-cervecero.com/ ) jsou úžasné, jenže po Zabijákovi z Nuslí či jiné dobrotě podobné tonáže jako mamlas fotku rozmažete…

Jak se to mohlo stát?
Jak se to mohlo stát?

Když máte rád svýho hostinského, on vám jednoho dne sdělí, že se sice musíte rozdělit s Papežem a dokonce i kardinály, ale přeci jen tu máte expresní zásilku ze Dvora Králové té limitované edice překrásných lahví. Copak překrásná lahev, ale to pivko! Díky moc, pane Kiriakovský!

No není to krása?
No není to krása?

No ale co hlavně, když se se svým hostinským máte rádi, on se k vám spiklenecky jednoho dne nakloní a řekne: „Chlapče, poženu to vo levl vejš! Sudy v chlazenym boxu a čtyřiadvacet píp!“ Ono totiž skladovat sudy jen tak pod schodama není prdel ani v zimě, natož v létě.

Skladovat sudy není žádná prdel...
Skladovat sudy není žádná prdel...
Novej chladící box
Novej chladící box

Jenže nejdřív se musí skoro všechno rozflákat! Chladící box je velkej jako kontejner s elektronikou z Číny a tak byl po nějakou dobu provoz hospůdky mé milené zřetelně omezen! Jenže to už kámo Džou maká na rozvodech a na první dvanáctihlavé pípě!

Zatím visej
Zatím visej

Jejky já se těším! Kdy že to bude? No kdy že to bude??? Prosím rychle, protože tento víkend stačilo málo a já se toho nedožil…

Stačilo málo...
Stačilo málo...

P.S.:

Odkaz


[Rosťa Kloubek] [Zobrazeno 15717x] [18. říjen 2009]
[Restaurace] [comments: 49] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Pazzy

pondělí, 12. listopad 2012
15:47

Tak tohle, tohle je prostě to, proč budu vždycky spokojenější v Praze, než jinde ve světě... Ta láska k pivu, k lidem, kteří se znají, vlastně možná neznají a přesto drží při sobě...
Ve Švédsku se se jde na pivo opít, ne užít... je to smutné.... Už se zase těším do Prahy, už vidím to kolečko a to snad vyrazím i do Zlých Časů, i když se tam tolik nedostanu.... Jestli si pořídím tramvajenku, tak jen kvůli těm hospodám :-)


napsal(a): Pazzy [Odpovědět]

Knedliicek

čtvrtek, 8. listopad 2012
23:53

Nyní už Zlý časy rozšířily svoje možnosti, 24 píp na spodním patře zůstalo, ale před nějakou vyrostlo ješte jedno patro, kde mají dalších 12 píp, takže již 36 :) a to už člověk přemýšlí co bude příště...


napsal(a): Knedliicek [Odpovědět]

Adsense

24. duben 2024
21:12


posted by: Inzerce

Rosťa

pátek, 9. listopad 2012
10:55

Rosťa

to Knedliicek: Přesně! Navíc tam hapruje těch 600 druhů piv vedle v Pivkupectví. Tudle jsme s Kejnou neodolali svodům Tokya od Brew Dogu a dali si Hanzův "Prohibiční pivní panák", neb to má 18 nebo 19 %. A páč jsem pořád nemohl poznat, jestli to chutná po ostružinách, nebo spíš po čokoládě, možná vlastně po višních, nebo ... no, musel jsem si dát ještě jeden a příště to zas udělám, protože pořád nevím, je to koncert chutí :)


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Rosťa

úterý, 3. listopad 2009
16:10

Rosťa

Dnes v 17 hodin bude ve zlejch časech pravděpodobně natacet cnn. Kdo muze a chce, nechť jde dělat mediálního pivare:-S


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Trhac

čtvrtek, 5. listopad 2009
15:36

Trhac

to Rosťa: No mával jsem tam na kameru s Tamborem:-) Tak se teď určitě stanu hvězdou:-D


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

Taborita

úterý, 3. listopad 2009
10:27

Taborita

Zlý časy rulezzz...;) Moc pěkný článek....vše bylo krásně napsáno a i posléze okomentováno, není co dodat...;)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.11.2009 ve 10:28:28


napsal(a): Taborita [Odpovědět]

mssoprano

pátek, 30. říjen 2009
13:56

mssoprano

Rosťo, super článek! Jen doufám, že jsi včera přežil ve zdraví test našeho George Martina a zase někdy v ZČ na shledanou! :)


napsal(a): mssoprano [Odpovědět]

Energetik

pátek, 30. říjen 2009
14:04

Energetik

to mssoprano: Jojo souhlas s manželkou, Rosťo - brzy se zase uvidíme :)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Rosťa

pátek, 30. říjen 2009
14:10

Rosťa

to mssoprano: Milí zlatí, Jiříček Martinů se nedal nepřežít! Vy dva jako pár jste chodící reklamou na pivko jako kulturněspolečenský fenomén! Marně bojoval jsem s takovými ošklivými vlastnostmi, jako je závist. Též Energetický podpis s věnováním do mého pivního pasu a darování jediné momentálně dostupné nádherné etikety mě katapultoval do říše rozkoše! Takže nyní, opět marně, bojuji s takovou ošklivou vlastností všude se nechlubit... Díky a vašemu konání veškeré požehnání!


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Energetik

pondělí, 2. listopad 2009
15:59

Energetik

to Rosťa: Clovek by se az zardel Rosto, diky! :-) Kazdopadne mam pro tebe etiketu v lepsi tiskove kvalite a na lepsim papire, tak budu nosit u sebe a kdyz budu mit po praci nahodou cestu pres Nusle a ty tam nahodou budes, tak rad predam :-)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Rosťa

úterý, 20. říjen 2009
15:22

Rosťa

Ještě se vám musím svěřit, že jsem pro jistotu psal sličnému argentiňanovi, zda jej neurazilo publikování oné rozmazané fotky. Ten člověk je prostě k sežrání, doufám, že jej paní Kloubková nikde nepotká! Posuďte sami, odpověděl mi tou svojí roztomilou češtinou, cituji:
"V poho
Alspon divky nebudou uznavat mě na ulici tak snadno....:)
diky za komplimenty za blogy!
Cau
MAX"


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

sestřenka

úterý, 20. říjen 2009
07:26

No já se snad nakonec dám na pivo! :-)) Mocx pěkný článek, Rostíku!
Pusu S*


napsal(a): sestřenka (silviera(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Roman Holoubek

úterý, 20. říjen 2009
06:12

Roman Holoubek

Rosťo, píšete nádherně poeticky a takové máte i vnímání světa přes fotoaparát. A to nejen pro onu krásnou fotku se skladováním sudů, protože to opravdu není žádná PRDEL.
Ale i ten nádherný fór na závěr. Už jste si někdo klikl na poslední fotku pro zvětšení, Že ne? Tak to honem udělejte.
Dík Rosťo.


Rosťa

úterý, 20. říjen 2009
06:19

Rosťa

to Roman Holoubek: a já se o víkendu zrovna holedbal, že si s váma tykám:( Ve fotce na závěr měl být ještě nápis "Zbožňuj svýho hostinskýho" ale nějak se to tam neprosmažilo


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Roman Holoubek

úterý, 20. říjen 2009
11:25

Roman Holoubek

to Rosťa:
Rosťo, moje chyba, opoměl jsem. Nějak mi nedošlo, že si můžu tykat s někým kdo má takto poetickou duši.

Tak někdy na pivu ahoj.


Moro

úterý, 20. říjen 2009
10:52

Moro

to Roman Holoubek:
Taky mám tady na PI oblíbené autory článků, které s přečtu s chutí a kdykoli,ať už píší o čemkoli. Rosťa (a pan Kejnovský) patří k těm TOP.


napsal(a): Moro [Odpovědět]

Kejna

úterý, 20. říjen 2009
11:19

Kejna

to Roman Holoubek: "pochlubím" se Vám svou demencí, posledních pět minut jsem z deseti centimetrů studoval každé stéblo trávy na bouraném autě, než mi mozeček pobral, co je vlastně poslední :-)


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

jiri.kana

úterý, 20. říjen 2009
11:29

jiri.kana

to Kejna:Hurá, nejsem v tom sám! :)


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Rosťa

úterý, 20. říjen 2009
11:37

Rosťa

to jiri.kana: and Kejna: No jo, kluci, když Hanz hnal vo levl vejš hospodu, já se pokusil hnát vo levl vejš článek :) A děkuji tímto ineraktivnímu Romanovi za nevšední důslednost, léta marketingu jako koníčku se patrně projevují ve všech stránkách života.


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Svoby

pondělí, 19. říjen 2009
19:26

Už poněkolikáté se plně ztotožňuji s Rosťovým názorem a musím říct, že bych to slovy nevyjádřil lépe, byť se psaním v podstatě živím. I já jsem vždy snil o ideální hospodě a dlouho jsem ji nemohl najít, než jsem loni na jaře poprvé zavítal do Zlejch časů. Ty moje představy o hospůdce snů nejen splnily, ale i překonaly. Nevím, jestli se můžu považovat za místního štamgasta, ale vždycky si tam rád popovídám ať už s Hanzem a Čukinem, nebo s podobnými "pacoši" (výraz mé ženy) jako já. Nebojím se toho, že by rozšíření nabídky čepovaných piv mělo negativní vliv na kvalitu, naopak to kvituji a před Hanzem hluboce smekám.
P.S.: Jako milující otec se plně spokojím s pískovištěm, na které třeba přijde řada příští jaro...:)


napsal(a): Svoby (svobodam(a)mail.ctk.cz) [Odpovědět]

siki

pondělí, 19. říjen 2009
13:39

siki

Já jen musím říci, že jako milující otec si stejně se svojí ani ne roční dcerkou zajdu radši do předraženého Pivního klubu....hádejte proč? Sem maximálně v létě na zahrádku....


napsal(a): siki [Odpovědět]

Sekal

pondělí, 19. říjen 2009
16:07

Sekal

to siki: No, jenže momentálně si tam z točených s výjimkou Velena nevyberu, zatímco v ZČ bych klidně vysedával denně, kdyby to šlo.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Rosťa

pondělí, 19. říjen 2009
16:19

Rosťa

to siki: I jako milující otec můžeš dcerku dát láskyplně večer spát a přikvačit samoten za tmy. Nebo vydrž, snad bude ještě letos ta zateplená nekuřácká zimní záhada :)


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

siki

úterý, 20. říjen 2009
11:07

siki

to Rosťa: Kéž by to bylo tak jednoduché, leč mé bydliště se od Časů Zlých nachází co by kamenem dohodil, pak jel hodinu autobusem a na závěr využil služeb Pražské integrované dopravy a do metropole se většinou dostanu jen sporadicky, a to právě s rodinou, čili je nasnadě, že až se v Praze zase někdy vyskytnusám, jistě sem zavítám, leč to se mi za poslední 3 roky povedlo jen dvakrát....


napsal(a): siki [Odpovědět]

Jarda

pondělí, 19. říjen 2009
18:40

to siki:
Protože se tam nehulí, Štěpán je výborný a kolena plná masíčka :) :) :)


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Sekal

pondělí, 19. říjen 2009
20:15

Sekal

to Jarda: Štěpán není špatné pivo, ale Krakonoše, Tambora, nefiltrovanou Chotěboř, Zvíkov, Rychtáře, Kácov nebo Poutníka (jen namátkou z nabídky ZČ z poslední doby) si dám raději. Dále mi v Pivňáku nevyhovuje jídelní lístek, když pominu ceny, je strašně nepřehledný, přecejen při ceně za gram člověk neví, co mu z toho nakonec vyleze, navíc mi jídlo v ZČ chutná více. Ale Pivňák je samozřejmě zaměřen na jinou klientelu (Rusové), tím nechci říct, že bych byl úplně chudý, ale zdráhám se platit za službu vysokou cenu, když mi ta služba nepřijde úplně 100% (onehdy byl štěpán teplý, jindy jsem zase pozoroval jednoho z číšníků, jak při točení přelévá pivo z půllitru do půllitru, jídlo není vždy dobré, např. nedovařené nebo zmrzlé brambory).


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Energetik

úterý, 20. říjen 2009
06:56

Energetik

to Sekal: Přesně tak! Přelévání piv, a to i mě samotnému, když sedím na baru, mě doslova šokovalo. Minulý rok jsem si tam pořídil kartu, ale už na akce nechodím. Navíc ceny piv nejsou nejmenší (ne, že bych si měl problém připlatit), ale když to samé pivo seženu ve Zlých časech za mnohem nižší cenu a kolikrát v lepší kvalitě.... S jídlem jsem byl naopak vždy v Piv. klubu spokojen, protože jsem si tam dal stejně vždy buřty na černém pivě, ale poté, co jsem poznal buřtíky páně Hanze, tak i v tomto směru je zde jasná volba pro Nusle ;)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Jarda

úterý, 20. říjen 2009
10:31

to Sekal:
Bavíme se o Pivoklubu v Karlíně, nebo o Pivovarském domě v Ječné? Na Ječnou by to sedělo, s jídlem jsem třikrát po sobě nebyl spokojen (nedodělaný králík, studená svíčková, třetí už nevím). Ruština mi také moc nevoní. Naopak v Karlíně je jídlo výborné a klientela myslím převážně tuzemská. Tam občas zajdu. I když cena je opravdu spíš vyšší a navíc kromě Štěpána jsou piva za stejnou cenu, ale jen v třetinkách. Na druhou stranu, je to max. jednou za čtvrt roku.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 20.10.2009 ve 10:31:51


napsal(a): Jarda [Odpovědět]

siki

úterý, 20. říjen 2009
11:14

siki

to Jarda: Karlín je pro mě, a jistě ne jen pro mě, nedostupný svojí nepromyšlenou otevírací dobou, kdy se běžný pracující (ano, již mám práci) člověk do hlavního města dostane maximálně o víkendu....A tamní minilokál bývá nejzakouřenější z těch, které jsem navštívil.....


napsal(a): siki [Odpovědět]

Sekal

úterý, 20. říjen 2009
11:57

Sekal

to Jarda: Mluvím o klubu na Křižíkově. Večer je to tam samý Rus. Na ruštinu mám z Jihozápadního města vycvičené ucho.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Kejna

pondělí, 19. říjen 2009
13:34

Kejna

Hezké Rosťo .. a fotka "Skladovat sudy není.." je prostě Boží


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

laďa

pondělí, 19. říjen 2009
12:33

Lada

taky jsem byl dřív nadšený, když jsem vlezl do hospy a ono bylo na čepu 5 - 6 piv/ jenom!, při srovnání s ZČ/, rychle jsem ovšem přišel na to, že pokud si nedám, to co zrovna mají ti přede mnou, tak dostanu trubkáče a první pivo bude stát za prd.udržet v maximální kondici v běžné hospodě víc jak tři- čtyři druhy piva se dá možná tak o letní sezoně, jinak je velké množství duhů spíš na škodu a tržbu taky moc nezvedne. a pak - udržet v tom pořádek znamená mít na každé pivo jiné sklo, což už může být docela otravné pro perzonál, dále je tu otázka sanitace atd.


napsal(a): laďa [Odpovědět]

tomas

pondělí, 19. říjen 2009
13:00

tomáš

to laďa: Já sem Hanzovi říkal, že by nebylo špatný se probourat do sklepa sousedního baráku aby se zvýšila kapacita hospody, protože na hospodu s kapacitou cca 60 lidí mi přijde 16 píp taky už zbytečně moc. Když on s tím ale chce bejt určitě v Pelhřimově v knize rekordů.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

phrabina

pondělí, 19. říjen 2009
13:18

phrabina

to laďa: Též vždy najdu 30 důvodů, proč něco nebude fungovat. Pak se ovšem musím smířit s tím, že to nejsem já, kdo táhne svět kupředu i s károu plnou reptalů zavěšenou za zády. Na nový výčep jsem už slyšel např. názor, že při vyšší výtoči chlazení nebude stíhat...
Problém trubkáčů byl prozatím pouze v tom, že pivo bylo z pythonu přechlazené, ale už se vše ladilo. Širší nabídku vítám, alespoň se dá i z většinou fádní nabídky českých pivovarů vybrat něco zajímavějšího. V hospodě typu ZČ značkové sklo neočekávám. K některým pivům, která jsou na čepu ostatně ani neexistuje, méně obvyklé zase záhadně mizí neznámo kam. Úplně mi postačí, pokud pivo bude v typově správných sklenicích. ZČ je přece jen putyka v tom nejlepším slova smyslu a tak ji také beru. Ke zdaru nového výčepu je třeba aktivně přiložit hrdla k dílu.


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Trhac

pondělí, 19. říjen 2009
11:28

Trhac

Teda ta baterie kohoutů má svůj půvab :) Taky si teda říkám jestli to bude mít dostatečnou výtoč, ale zase když už jsou sudy pěkně v chládku, tak by se trvanlivost měla zlepšit:-) Asi budu muset brzo vyrazit na inspekci :)


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

Energetik

pondělí, 19. říjen 2009
09:46

Energetik

Výborný článek!!!


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Noviik

pondělí, 19. říjen 2009
09:09

Na takový článek je radost se dívat v pondělí ráno v práci, člověk má hned lepší myšlenky :)


napsal(a): Noviik (Noviik(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 19. říjen 2009
03:18

Malakin

Osobně si myslím, že mít v hospodě 16 a více píp je velké sousto a na kvalitě piva se to projeví spíš negativně. Ale třeba se mýlím a Zlý časy nás mile překvapí. Uvidíme.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Energetik

pondělí, 19. říjen 2009
08:03

Energetik

to Malakin: Toho bych se nebal, myslim, ze se bez problemu uzivi i ten pocet pip, kolik ma den hodin :)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 19. říjen 2009
09:15

Malakin

to Energetik: Mě se to sice moc netýká, neb do ZČ chodím jenom jednou za měsíc a někdy ani to ne, ale i tak se toho dost bojím. :) Hodně píp a piva, která jsou všude (produkty KBT) či která se pořád opakují, příp. zrovna nepatří k tomu nejlepšímu u nás a tudíž nelákají (jmenovat nebudu, to se rozumí), může být dosti smrtelnou kombinací. Ale možná se skutečně bojím zbytečně a dopadne to dobře.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Energetik

pondělí, 19. říjen 2009
09:41

Energetik

to Malakin: Zatím to vypadá, že KBG bude mít tak 4 pípy, což není tak hrozné. Navíc já osobně si od nich pivo dám, přeci jen například Klášter (ve všech variantách) má stále svou kvalitu a člověk si sem tam rád utříbí chutě i dalších jejich "továren" :-) První nabídka od pátku vypadala zajímavě, navíc když Bůh a Hanz dá, tak by jedna stála pípa mohla patřit vousatému pánovi od Trutnova :-) Počkáme a uvidíme :-)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Rosťa

pondělí, 19. říjen 2009
09:53

Rosťa

to Malakin: Marku, tebe by měla zaměstnat vláda, jsi mistr krizových scénářů :) Děkuji za upozornění v pravopise Lobkowicz, nejde mi ani čeština natož tohle.... :o


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Michal

neděle, 18. říjen 2009
23:48

Michal

Děkuju Rosťovi za článek, tohle se čte nádherně. Mam rád tyhle typy článků :)


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

Rosťa

neděle, 18. říjen 2009
20:38

Rosťa

Protože prvních dvanáct píp už nevisí a k mání jsou 4 další, dovolte mi zde zvěčnit historicky první ZloČaskou šestnáctkovou nabídku v pátek 16.10.2009 –

1. Klášter 10° kvasnicová
2. Lobkowicz Kníže 12°
3. Svijany pšeničné
4. Prácheňská Perla Protivín
5. Kácov 12° kvasnicová
6. Kácov 10° kvasnicová
7. Matuška Weizen
8. Chýně Mlynářská ( žito )
9. Schlenkerla Rauchbier Märzen
10. Paulaner Oktoberfest Bier
11. Poutník 12° Pelhřimov
12. Kocour American Lager Sváteční ležák
13. Tambor 12° Dvůr Králové
14. Chotěboř 12° kvasnicová
15. Javořický světlý ležák Horní Dubenky, pivovar Kozlíček
16. Herold 14° Březnice
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.10.2009 ve 09:51:48


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Dwarf

neděle, 18. říjen 2009
21:42

Dwarf

to Rosťa: tedy... ještěže to nemám za rohem, bych se musel DOBŘE opít :-))


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Rosťa

pondělí, 19. říjen 2009
16:20

Rosťa

to Dwarf: Ach ano, to máš dobrý, protože něco velmi podobného, co zde virtuálně predikuješ, se mi v ten pátek stalo...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

tomino

úterý, 3. listopad 2009
11:08

tomino

to Rosťa:
mě se to stalo Na Božence v sobotu a stačili mě k tomu pouze dvě pípy,na nich Poutník a Vyškov a 14. dní mimo domovinu :D :D ....a už to bylo :-8


napsal(a): tomino [Odpovědět]

Sekal

neděle, 18. říjen 2009
20:28

Sekal

Když jsem Tě viděl, jak to tam fotíš, tak jsem nečekal, že to bude tak poetický!


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Rosťa

neděle, 18. říjen 2009
20:39

Rosťa

to Sekal: no jo, když mě to jinak nejde ::cry


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI