Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Diskuse

Kniha návštěv a věcných připomínek.


Jméno:
E-mail:

[38190] JzB

[2011-10-29 17:48:10]

Jokl: Tyhle věci taky nepodporuju. Když začali dělat Tatranky 48g místo 50, přestal jsem je kupovat. Když začali dělat jogurty 380g místo 500, přestal jsem je kupovat. Brambůrky Bohemia neberu už léta (výjimečně, když není vyhnutí v hospodě), protože kdysi měly 100g, pak 90, pak 85 a teď už 77. To je výsměch!


posted by: JzB

[38166] Jokl

[2011-10-27 18:34:16]

V některých hospodách se objevuje na jídelním lístku oficielní míra piva O,47 čepované do normálního půlitru. To je vrchol sprostoty a pokus o legalizaci zlodějny. Vyzývám k bojkotu těchto hospod.


posted by: Jokl

[38129] Marek

[2011-10-26 12:07:37]

Tip pro sběratele: více jak 50 druhů sklenic na jednom místě http://obchod.svet-piva.cz/kategorie/pivni-sklo/


posted by: Marek

[38120] Pedro

[2011-10-25 15:43:31]

Víš hovno i z celou Ostravou !


posted by: Pedro

[38069] Monika Poláchová

[2011-10-21 21:53:35]

Nechci nic říkat,ale už jsem dlouho nebyla tak zklamaná .Kde můžu dám si Ostravu,ale domů už si dvoulitr nekoupím to vedle Ostravy neleželo ani z dálky!!!!!!!To se fakt nepovedlo.......


[38036] val

[2011-10-20 08:23:24]

to hans.st: K-brewery, Protivín (bez záruky).


posted by: val

[38031] hans.st

[2011-10-19 18:30:23]

Na zkoušku jsem si koupil v Lídlu pivo Argus Maestic (s pozlátkem na hrdle). na zadní etiketě je napsáno ,že se vyrábí v ČR. Nevíte čí je to práce? Ptám se, jelikož to pivko nebylo špatné.


posted by: hans.st

[37973] Martin

[2011-10-15 16:14:34]

Ahoj,
dnes jsem připravil svou první várku z koncentrátu. Měl bych jeden dotaz, nevíte zda je možno koupit někde v okolí Č.Budějovice koncentrát, chmel a jiné potřeby? Nebo je nutno pouze objednávat přes net?.
Zdraví Martin


posted by: Martin

[37706] Vladimír Čejna

[2011-10-03 12:01:49]

Dobrý den, reaguji na dávný dotaz ohledně názoru na možnost uživení dvou minipivoarů v 30-ti tisícovém městě. Pracuji jako vývojář potravin, takže kromě znalosti technologie potravin mám také zkušenosti s marketingem. Už sama otázka je špatně položena. Né 2 minipivovary, ale spíše, zda se uživí dvě hospody. A na tohle je odpověď jasná. Jsou přece i vesnice s tisíci obyvateli a dvě hospody se tam uživí. Je totiž základní chybou stavět propagaci a ziskovost minipivovaru pouze na pivu, i když to zní divně, ale ať bude vaše pivo jakkoliv dobré, pořád to bude pouze pivo. A minipivovar potřebuje kromě konzumentů piva i ostatní návštěvníky. To znamená že vedle skvělého piva, zde samozřejmě musí být i nabídka jídel, které mají nějaký vztah k pivu. Tedy žádné kuřecí směsi nebo italská kuchyně. A to, že se tam bude otevírat další minipivovar, to bych neviděl jako hrozbu, ale naopak jako příležitost. Právě konkurence nás nutí dosahovat stále lepších výkonů a profituje z toho nejen výrobce, ale i zákazník. O to víc je třeba se snažit v doplňkových službách. Rozhodně bych doporučoval udělat nekuřácký minipivovar, nepočítejte s tím, že k vám budou chodit typičtí zákazníci hospod, kteří sice udělají denně deset piv a musí k tomu míti cigáro; ty rozhodně odradí cena vašeho piva a také jsou zvyklý na svoje europiva. A samozřejmě také manželky berou přívětivěji, když se chlap vrátí z piva a nesrmdí kouřem. A častěji je tam pak budou pouštět. A samozřejmě nekuřácké prostředí je přívětivější k dámskému pokolení, čímž se také otevírá cesta k ochuceným pivům. A navíc ušetříte za popelníky. A takový dětský koutek, kam tatínkové odloží děti v nedělním odpolední a vychutnají pivečko, také není k zahození. Ale neumisťovat dětský koutek v blízkosti varny! Aby manželky neměly argument, že jejich děti budou už od školního věku chtít vyrábět pivo.
A důležitá věc minipivovaru vůči konkurenci - propagace. Musí se o Vás vědět. takže otevření by mělo být provázno reklamou nejlépe v místním rádiu, sem tam nějaký bilboard, v rámci úspory na vašich objektech + reklamy na vašich automobilech. Leták, kde bude figurovat pivo Čechy vždy zaujme. A co takhle při otevření pivovaru ho vysvětit místním farářem? Přitáhne to novináře i další lidi, kteří by normálně nepřišli. A další důležitá věc je logo pivovaru. To prosté musí zaujmout. Zákazník ho nemůže jen tak přelítnout, musí být skvěle uděláno a vyjadřovat styl a regionalitu podniku. Tady bych doporučoval nešetřit a rozhodně bych o návrh požádal nějakou designerskou firmu. Naopak uštřit můžete na skle, opravdu nemá cenu kupovat drahé půllitry, jsme Češi, brzo budou rozkradené, stačí opravdu obyčejný, nicméně s vaším logem. Krádež skla lze také omezit jeho prodejem, nicméně né za 120 Káčé, ale normálně za pajcku, každá si pak odpustí ten nepříjemný pocit při krádeži a pajcku obětuje. Ale zákázník tuhle informaci musí mít neustále na očích, to znamená na každém stole (Líbí se Vám náš půllitr? Můžete ho míti za 50 Kč). A rozhodně nedoporučuji snažit se při výstavbě být rychlejší než konkurenčí podnik. Zákazník od prvního dne provozu musí dostat ty nejlepší služby. Pokud tam bude smrdět omítka, v rohu bute kýbl s barvou, tak, ať je to jak chce, po druhé už host nepřijde. Naopak je lépe počkat až odkryje karty konkurence a pak vytáhnout svoje trumfy.
Tohle je pouze takový nástin marketingových rad ohledně minipivovaru, pokud by Vás zajímalo něco více, klidně napiště: xcejnav@seznam.cz


posted by: Vladimír Čejna

[37654] jiří nerad

[2011-09-30 20:55:18]

před několika dny jsem si zakoupil na ochutnání pivo Delegát vyráběno podle zadovky v pivovaru Pernštejn.Na přední etiketě se holebal nápisem CZECH BEER.Jaké bylo moje překvapení když jsem opět v obchodě vzal do ruk toto pivo a nápis CZECH byl začerněn na všech láhvích.Znamená to že označení CZECH BEER můžou používat jen piva vyráběna v ČR a pivo DELEGÁT se opět dováží ze SK nebo PL?????? Na oficiálních stránkách pardubického pivovaru není o tomto pivu ani zmínka


posted by: jiří nerad


Navštivte nás na Instagramu Pivní prodejna Pod Zelenou Horou