Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Diskuse

Kniha návštěv a věcných připomínek.


Jméno:
E-mail:

[51047] Josef

[2014-09-17 16:02:42]

Děkuji za odpověď, tuto webovou stránku jsem neznal. Už jsem tam psal o radu. Musím dodat, že jsem idiot, deka není 3 cm, ale 3 mm :) Takže to v pořádku asi není. Jinak kvasil jsem spodně, kvasnice mám přímo z pivovaru, teplota je 10 stupňů. Vařil jsem z 12l vody, 2,5kg sladu, 50g chmele a kvasnic asi tak 50ml. Nádobu na kvašení mám uzavřenou (nemá být otevřená)? Jěště jednou díky.


posted by: Josef

[51044] fajtik

[2014-09-17 11:57:38]

Milý Josefe, napsal si příliš málo informací na to aby ti někdo dokázal takhle z fleku poradit. Neuvádíš zda kvasíš spodně či svrchně, jaké používáš konkrétně kvasnice, při jaké teplotě kvasíš, jaká je původní stupňovitost? Dříve než sem vše začneš vypisovat bych ti ale poradil web www.varimpivo.cz Tam najdeš veškeré potřebné informace a jistě ti tam některý z mnoha diskutérů dobře poradí. Pominu-li nedostatek informací, tak mi přijde deka 3 cm celkem v pořádku.


posted by: fajtik

[51042] Josef

[2014-09-17 10:25:07]

Chtěl bych požádat o radu. V sobotu jsem doma poprvé vařil pivo. Vše se myslím v rámci možností povedlo, jen mám trochu obavu z procesu kvašení, který právě probíhá. Nějak mi to pořád nechce dělat pěnu. Sice tam nějaká je, ale řekl bych tak asi 3 cm. Čekal bych vyšší. V čem může být chyba? Špatné kvasnice? Jak dlouho ještě kvasit? Za případné rady velice děkuji.


posted by: Josef

[50998] hans.st

[2014-09-06 12:29:59]

Sháníte pivní sklo či jiné sběratelské předměty? Zkuste tento nový projekt - http://pivnifanda.webnode.cz/


posted by: hans.st

[50811] fajtik

[2014-08-15 09:10:25]

Doporučuji dnešní Mladou frontu. Je v ní test pšeničných piv a výsledky jsou opravdu zajímavé až nečekané.


posted by: fajtik

[50800] Jana

[2014-08-13 20:43:10]

Odposlechnuto včera v jedné z aliančních hospod.
dva mladí muži koumají pod tabulí, co si dát:
- co si dáme k pití?
- to nahoře
- to nahoře je IPA, to by mohlo být dobré
- IPA? Ta se dává přece na střechu!


posted by: Jana

[50761] pivo

[2014-08-10 01:05:59]

Slavností pivovaru Uherský Brod- velmi smíšené pocity.
Slavnosti posledního zbylého průmyslového pivovaru zlínského kraje srdcaři přece neopomenou! Ale, všude jinde je zvykem, že pivovarské slavnosti začínají mezi 13-14 hod., aby si lidé popovídali,popili dobrého piva a podívali se po pivovaru. Ne však v Uh.Brodě, tam zavedli novinku, snad aby tolik lidí nepřišlo, že slavnosti začínají v 17 hod. A to na plakáty a reklamy radši ani neuvedli, na těch byly uvedeny pouze začátky koncertů v pivovarské zahradě. Takže slavnosti pivovaru to asi být neměly, jen koncerty kapel.
No i přes tuto podivnost, přece jen jsme do Brodu přijeli. Hned při příchodu do areálu pivovaru si ve stánku u Janáčkovy vily s kamarádem poroučíme do vlastních skleněných brodských krýglů (z plastových mačkacích kelímků teplající pivo nepijeme) novinku Respekt ke 120. výročí založení pivovaru, tady s čepováním do skla není problém. Dobré, chuťově vyrovnané pivko s náznaky pšeničného sladu, povedené. Chceme ochutnávat produkci dál, dole u sklepa nacházíme stánek s nefiltrovanými pivy, jásáme. Avšak paní s ukrajinským?, ruským? přízvukem na nás křičí, že do skla nečepuje. Po dotazu proč, odpovídá, že má zákaz čepovat do skla a neomaleně nás posílá do některé restaurace v Brodě, kde se do skla čepuje. Po dalším dotazu kamaráda na nás tato osoba vystartuje s tím, zda víme, kdo ona je a ihned že na nás zavolá security (česky ochranku). Poté se představí jako manželka výrobního ředitele! Jó, po pivovarsku paní sládková- no dělá tedy pivovaru pěknou OSTUDU! Takže kvůli dotazu téměř zatčení!
Další postup byl takový, že jsme načepované pivo z kelímku pokaždé přelili do vlastního skl.krýglu a paní výrobní ředitelová snad byla spokojená. My, zapálení příznivci a propagátoři uh.brodského piva jsme byli velmi překvapeni, zaskočeni chováním této arogantní paní, prostě nám to svou hloupostí celé pokazila. Jinak v celém areálu s čepováním do vlastního skla problém nebyl, avšak sortiment nefiltrovaného piva byl jen v tom jednom stánku. Od dalších návštěvníků byly připomínky ohledně teplého piva, my jsme však pivo ve skle teplé neměli.
Takže příště, nehledět na to, že se pivovaru ušetří za kelímky a nám všem příroda. Příště?


posted by: pivo

[50729] AntiWeetek

[2014-07-31 14:36:53]

Beznoska by potřeboval na druhé straně ulice konkurenci, pak by se personál musel víc snažit a i na kvalitě piva by se muselo přidat.


posted by: AntiWeetek

[50728] Petr Hoščálek

[2014-07-31 13:00:46]

Hlava mi to také nebere.. ale nereaguji na předchozí příspěvek. Zajeli jsme si včera s přítelkyní do Prahy (z Plzně-pozn. aut.) v rámci dovolené, že navštívíme opět po roce pivovar Beznoska na Proseku, kde se nám líbilo a pivo chutnalo. V dusném počasí jsme si po příchodu objednali nejprve kávu a vodu, s tím, že jíst nebudeme a pivo si dáme až po kávě. Kávu i vodu jsme vypili a personál (2 mladíci) okolo chodil a chodil.. a když asi po 20 minutách přišel jeden z nich odnést sklo, nebýt "nadhozené" otázky na mě od přítelkyně "tak co si dáme?", asi by se nás ani sám nezeptal. Dali jsme pro začátek dvakrát malý Cykloejl, ale když jsme jej dopili, tak obsluha opět "kroužila a kroužila" kolem nás, než si nás po cca 15 minutách (po dopití!) opět všimli! Chtěli jsme ochutnat ještě desítku, z technických důvodů byla momentálně "nedostupná", tak jsem raději zaplatil a znechuceni jsme odešli. Proč vloni, kdy na "place" běhaly dvě servírky, které byly ochotné, všímavé a komunikativní, mohlo být vše v pořádku a letos je všechno naopak?? Takhle to není dobrá reklama... Snad se v současných bouřkách zablýská na lepší časy! S pozdravem Hošča


posted by: Petr Hoščálek

[50723] pivo

[2014-07-29 22:06:34]

Hlava mi to nebere ...
Již delší dobu jsme s kamarády domluveni na návštěvě druhého dne pivovarských slavností v posledním průmyslovém pivovaru v kraji, podotýkám, že s dobrým pivem. Domlouváme se, v kolik hodin v sobotu vyjedeme, že hned po obědě a najednou si uvědomím, že jsem nikde neviděl a ani na webu nenašel, čas začátku slavností. Volám tedy do pivovaru, tam to nikdo nebere, poté tiskové mluvčí celé pivovarské skupiny. Ta to také nevěděla, za chvíli se ozvala, že začátek je v 17!!! hod. Na moji připomínku, proč tak pozdě a že se tedy nepřijdou podívat starší lidé a ani rodiny s dětmi mi tato odpověděla, že děti přece nemají v pivovaru co dělat! Tak jsem jí řekl, že ona pivo bohužel chápe jen jako chlast a že pivo je přece přírodní nápoj se staletou tradicí a jeho výroba krásným řemeslem a doslova uměním a toto že by mohly vědět i děti. Tím jsme hovor ukončili.
Tak nevím, je normální začínat pivovarské slavnosti pozdě odpoledne, snad aby se přišlo podívat co nejmíň lidí? Ikdyž koncerty poté vystupujících kapel budou přes půlnoc? Vždyť pivovarem město vždycky žilo, a také to je pro pivovar ta nejlepší reklama, návštěva místních i přespolních, spjatých s místním pivem. Pěkně po obědě posedět, poklábosit, popít dobrého piva, projít se pivovarem.
Pojmout pivovarské slavnosti hlavně jako dvoudenní koncert kapel se mi zdá velmi zvláštní. Nebo se mýlím?
Hlava mi to prostě nebere ...


posted by: pivo


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI