Rastal

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Diskuse

Kniha návštěv a věcných připomínek.


Jméno:
E-mail:

[51059] Josef

[2014-09-18 10:20:26]

Hoj. Neměřil, nemám čím. Ale asi budu muset něco sehnat. Kvasnice asi zkusím nakrmit nějakým cukrem a uvidím. Díky moc za rady!


posted by: Josef

[51053] Narmer

[2014-09-17 21:24:12]

Josefe, ještě mě napadlo, měřil jsi EPM? Teoreticky se mohla stát nějaká chybka s časama nebo s teplotama při rmutování, pak by byla malá výtěžnost a chudinky kvasnice trpí hlady :-)


posted by: Narmer

[51051] Narmer

[2014-09-17 20:51:59]

Josefe, koukám, to bude pěkně hořký pivo ;). Jinak, teplota je asi v pořádku, většinou provozuju hlavní kvašení za nižší teploty. Kvasnic je množství v pohodě, je ale otázka, v jakém byly stavu. Totiž, kvasnice se dají použít několikrát za sebou, tak pětkrát, ale je to znát na rychlosti kvašení. Jednou jsem kvasil zjevně staršími kvasnicemi a bylo to celkem peklo, všechny časy byly výrazně delší, ale nakonec se taky povedlo, přestože jsem měl strach. Teď naposledy jsem kvasil funglovkama a kvasí to jak čert :-). Pokud máš v ledničce čisto, což je vlastně jasné, tak kontaminace moc nehrozí, takže ten delší čas nemusí být problém. Občas si změř zbytkový extrakt a až padne na cca 5% nebo lehce pod, stoč to a dej ležet. Kvasnou káď mám otevřenou.


posted by: Narmer

[51047] Josef

[2014-09-17 16:02:42]

Děkuji za odpověď, tuto webovou stránku jsem neznal. Už jsem tam psal o radu. Musím dodat, že jsem idiot, deka není 3 cm, ale 3 mm :) Takže to v pořádku asi není. Jinak kvasil jsem spodně, kvasnice mám přímo z pivovaru, teplota je 10 stupňů. Vařil jsem z 12l vody, 2,5kg sladu, 50g chmele a kvasnic asi tak 50ml. Nádobu na kvašení mám uzavřenou (nemá být otevřená)? Jěště jednou díky.


posted by: Josef

[51044] fajtik

[2014-09-17 11:57:38]

Milý Josefe, napsal si příliš málo informací na to aby ti někdo dokázal takhle z fleku poradit. Neuvádíš zda kvasíš spodně či svrchně, jaké používáš konkrétně kvasnice, při jaké teplotě kvasíš, jaká je původní stupňovitost? Dříve než sem vše začneš vypisovat bych ti ale poradil web www.varimpivo.cz Tam najdeš veškeré potřebné informace a jistě ti tam některý z mnoha diskutérů dobře poradí. Pominu-li nedostatek informací, tak mi přijde deka 3 cm celkem v pořádku.


posted by: fajtik

[51042] Josef

[2014-09-17 10:25:07]

Chtěl bych požádat o radu. V sobotu jsem doma poprvé vařil pivo. Vše se myslím v rámci možností povedlo, jen mám trochu obavu z procesu kvašení, který právě probíhá. Nějak mi to pořád nechce dělat pěnu. Sice tam nějaká je, ale řekl bych tak asi 3 cm. Čekal bych vyšší. V čem může být chyba? Špatné kvasnice? Jak dlouho ještě kvasit? Za případné rady velice děkuji.


posted by: Josef

[50998] hans.st

[2014-09-06 12:29:59]

Sháníte pivní sklo či jiné sběratelské předměty? Zkuste tento nový projekt - http://pivnifanda.webnode.cz/


posted by: hans.st

[50811] fajtik

[2014-08-15 09:10:25]

Doporučuji dnešní Mladou frontu. Je v ní test pšeničných piv a výsledky jsou opravdu zajímavé až nečekané.


posted by: fajtik

[50800] Jana

[2014-08-13 20:43:10]

Odposlechnuto včera v jedné z aliančních hospod.
dva mladí muži koumají pod tabulí, co si dát:
- co si dáme k pití?
- to nahoře
- to nahoře je IPA, to by mohlo být dobré
- IPA? Ta se dává přece na střechu!


posted by: Jana

[50761] pivo

[2014-08-10 01:05:59]

Slavností pivovaru Uherský Brod- velmi smíšené pocity.
Slavnosti posledního zbylého průmyslového pivovaru zlínského kraje srdcaři přece neopomenou! Ale, všude jinde je zvykem, že pivovarské slavnosti začínají mezi 13-14 hod., aby si lidé popovídali,popili dobrého piva a podívali se po pivovaru. Ne však v Uh.Brodě, tam zavedli novinku, snad aby tolik lidí nepřišlo, že slavnosti začínají v 17 hod. A to na plakáty a reklamy radši ani neuvedli, na těch byly uvedeny pouze začátky koncertů v pivovarské zahradě. Takže slavnosti pivovaru to asi být neměly, jen koncerty kapel.
No i přes tuto podivnost, přece jen jsme do Brodu přijeli. Hned při příchodu do areálu pivovaru si ve stánku u Janáčkovy vily s kamarádem poroučíme do vlastních skleněných brodských krýglů (z plastových mačkacích kelímků teplající pivo nepijeme) novinku Respekt ke 120. výročí založení pivovaru, tady s čepováním do skla není problém. Dobré, chuťově vyrovnané pivko s náznaky pšeničného sladu, povedené. Chceme ochutnávat produkci dál, dole u sklepa nacházíme stánek s nefiltrovanými pivy, jásáme. Avšak paní s ukrajinským?, ruským? přízvukem na nás křičí, že do skla nečepuje. Po dotazu proč, odpovídá, že má zákaz čepovat do skla a neomaleně nás posílá do některé restaurace v Brodě, kde se do skla čepuje. Po dalším dotazu kamaráda na nás tato osoba vystartuje s tím, zda víme, kdo ona je a ihned že na nás zavolá security (česky ochranku). Poté se představí jako manželka výrobního ředitele! Jó, po pivovarsku paní sládková- no dělá tedy pivovaru pěknou OSTUDU! Takže kvůli dotazu téměř zatčení!
Další postup byl takový, že jsme načepované pivo z kelímku pokaždé přelili do vlastního skl.krýglu a paní výrobní ředitelová snad byla spokojená. My, zapálení příznivci a propagátoři uh.brodského piva jsme byli velmi překvapeni, zaskočeni chováním této arogantní paní, prostě nám to svou hloupostí celé pokazila. Jinak v celém areálu s čepováním do vlastního skla problém nebyl, avšak sortiment nefiltrovaného piva byl jen v tom jednom stánku. Od dalších návštěvníků byly připomínky ohledně teplého piva, my jsme však pivo ve skle teplé neměli.
Takže příště, nehledět na to, že se pivovaru ušetří za kelímky a nám všem příroda. Příště?


posted by: pivo


Navštivte nás na Instagramu Reklama na PI