Mezinárodní pivní festival 2023Reklama na PIOreon

ico rss feedico rss valid
Přidej na Seznam

Toulky pivní Olomoucí I.

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Toulky pivní Olomoucí I.

Toulky pivní Olomoucí I. [p279]

Je tomu téměř pět let, co jsem byl v Olomouci naposledy. Naposledy na déle než na jeden den. A tehdy to bylo vskutku pivně mrtvé město. Téměř místní Litovel s o něco vzdálenější Holbou skoro nikde a všude jen pivní mor z Plzně. Prostě hrůza. Pak ale přišel přelom – vznikl zde Svatováclavský pivovar se svým Vaškem a o něco později i Hostinský pivovar Moritz. A tím to začalo. Olomouc už stálo za to kvůli pivu navštívit...

Na Olomouc aneb den první

Půlka srpna před námi a s ní i Litovelský otvírák, na který se s kamarádem Romanem chystáme. Sice bychom mohli vyrazit až v sobotu ráno – on z Brna, já z Prahy – ale proč nespojit příjemné s příjemným, nepopojet ku Litovli už v pátek a neomrknout zdejší pivní kulturu? Co třeba „testnout“ přímo Olomouc, která je od Litovle pár kilometrů a odkud bychom pak byli na slavnostech za chvíli?

Ujednáno. Výlet za pivním poznáním může začít.

Příjezd do Olomouce před pátou odpolední. Roman nečekaně od Štramberka – z pivovaru, jak jinak – a já od Prahy čili přímo z práce. Přespání máme domluveno u jednoho kámoše, který bydlí kousek od nádraží, a abychom s sebou po Olomouci netahali všechny svoje věci, jdeme nejdřív k němu. Zde odkládáme nepotřebné a vyrážíme ihned na obchůzku.


Pivnice Bon (Komenského ul.)

Kousek tramvají a jsme v centru, před pivnicí s Bonem. Jsem natěšen jak malej Jarda, neb světlého Bona jsem pil naposledy na Envelopě na fesťáku v Olomouci, což už je taky hezkých pár let, žel těším se zbytečně. Z důvodu rekonstrukce je totiž zavřeno a nám tak nezbývá nic jiného, než zamáčknout slzu a popojít o kus dál. Olomouc však není Brno, máme tedy kam.

Pivnice Bon
Pivnice Bon

Restaurace U Kašny (Dolní náměstí 43)

Nedaleko odsud, na Dolním náměstí, je nově otevřená hospůdka U Kašny. Dříve se to tady jmenovalo „Pod Limpou“ a točili tu Bernarda. S příchodem nového majitele však nedošlo jen ke změně názvu, ale též ke změně v sortimentu nabízeného piva.

Vchod ke Kašně
Vchod ke Kašně

6 druhů piva, domácí kuchyně a zahrádka ve dvoře, “ hlásají informační tabule před vchodem, kde už nás současně lanaří k návštěvě jedna ze servírek. Musím však sám, neb Roman tam nemůže a dodává k tomu: „Já tam byl včera s kámošema a trochu jsme se tam pohádali s obsluhou a pak i s majitelkou. Jsme si objednali pivo, servírka řekla, že ho donese, a za chvilku přišla s účtem a s tím, že už zavírají a že už nám nic nedá... Skoč si tam tedy sám a já zatím půjdu do Svatováclavskýho a pak za mnou dojdi.

Vcházím tedy dovnitř, přičemž si můžu vybrat, zda na zahrádku nebo do sklepa. Ve sklepě však mají Ježka, kterého jsem v jeho nové podobě ještě nepil, chci začít tedy tam.

Pár schůdků a jsem na místě. Kapacitou na desítky lidí, obsazen však jenom jeden stůl. Abych měl lepší výhled na to, jak mi tady pivko natočí, usedám přímo k baru a objednávám malého Ježka 11%.

Natočeno a já počínám s koštováním, žel pivo zvětralé, zřejmě „trubkáč“ či co. Rychle to tedy dopiju, a abych si zlepšil chuť, objednávám další vzorek, který snad bude lepší: „Dal bych si malé Hlinsko 12%, “ říkám slečně, která podle popisu odpovídá té samé, co se tady včera hádala s Romanem a jeho bandou. Ta se po chvilce přemýšlení osmělí a zeptá se: „A Hlinsko je co?“ A já na to: „Rychtář...

Pivo dodává K Brewery
Pivo dodává K Brewery

Hmm, že by další hospoda, kde ani nevědí, co mají na čepu? Že by slečnu bez jakéhokoliv zaškolení postavili jenom k pípě a řekli „toč“? Jinak si to vážně nedokážu vysvětlit. A přitom by stačilo kouknout na tácek či nálepku na pípě, kde je v logu jasně napsáno, že se jedná o pivovar Hlinsko. Je to sice menším písmem, ale kdo chce, ten si to tam najde.

Kvasnicová dvanáctečka přede mnou a ve srovnání s předchozím Ježkem vážně lahůdka. Že by nám Rychtáře kluci z K Brewery zatím nezkazili? Asi. Chutnal totiž jako vždycky, výborně.

Dopito, ale další už neobjednávám. V nabídce už jen Démon, kterého jsem měl nedávno, Hlinsko 11%, které mě po té 12ce už moc neláká, a Prácheňská Perla, která mě minulý týden dost zklamala a kterou bych si nerad kazil chuť, tak proč tu zůstávat, když mohu ještě okoštovat něco nahoře, že jo?

Nabídka u Kašny
Nabídka u Kašny

Zaplatím tedy a už skoro odcházím, když v tom si všimnu, jak servírka vyměňuje CD v přehrávači, a já se jen tak ze zvědavosti zeptám: „Slečno, jak to tady máte s placením poplatků OSA?“ A to jsem neměl dělat. Výbuch vzteku na sebe nedal dlouho čekat. Asi mě nepochopila a myslela si, že jsem z nějaké kontroly či co a začala cosi o tom, že má všechna CD originální. Když jsem jí řekl, že na to jsem se neptal, že jsem chtěl vědět, jak to je teď v hospodách s placením poplatků OSA, tak ona na to, že si v hospodě může pouštět, co chce, že je to jako kdyby si pouštěla rádio na balkóně... „No nic, tohle nemá smysl. Ta holka očividně neví, která bije, “ řekl jsem si a šel jsem raději pryč.

Jsem na zahrádce a koukám, co zde mají na čepu. „Sem je zákaz vstupu a nesmí se tu fotit, “ na mě číšník, když jsem se chtěl podívat na jejich výčep a přitom držel v ruce foťák.

Vy něco tajíte? Nebo proč se tady nesmí fotit?“ ptám se. „My nic netajíme, ale máte tady cedulku se zákazem vstupu.“ „Já ale stojím před tou cedulkou, ne za ní!“ pokračuju. „Tady skutečně nemůžete fotit, jenom venku na zahrádce...

Zřejmě jsem narazil na blba, náš další rozhovor očividně nemá smysl a já tedy usedám a z nabízeného objednávám Patriota 11%. Uběhne pár minutek a mám ho na stole. Pivko výborné a nádherně kroužkuje. Velká spokojenost.

Protože však na mě už skoro hodinu čeká Roman ve Svatováclavském, rychle dopíjím a platím. Pak si ještě fotím zahrádku a logo Rychtáře, když v tom na mě jakási postarší paní: „Tohle je můj dům, tady se nesmí fotit!“ A já na to: „Tamten pán mi to dovolil.“ „Tak pak je to v pořádku, “ ona na to. Nedalo mi to a ještě jsem se zeptal: „Když je to váš dům, tak to budete asi paní majitelka, co?“ „Jo a vy budete asi ten pán, co si dole stěžoval, ne?“ zareagovala. „Já si nestěžoval, jen jsem se slušně ptal, “ pokračuju. „Milej pane, tady máme všechno v pořádku. Já už podnikám 17 let, tak vím, co musím platit...

A tím náš rozhovor naštěstí skončil a já rychle upaloval za Romanem, ať na mě moc dlouho nečeká.


Svatováclavský pivovar (Riegrova 22)

Před Svatováclavským pivovárkem zahrádka, první fotky a s nimi i velký šok: v nabídce jejich pivo v několika podobách a také desítka Staropramen, což je první velká změna od mé minulé návštěvy.

Svatováclavská nabídka
Svatováclavská nabídka

Vcházím dovnitř a šok pokračuje, neb všechno je jinak. Překrásné malby v chodbičce nahrazeny jakýmisi komiksovými postavami, výčep přesunut více dopředu, schody do prvního patra také a co hlavně: před výčepem budka sázkové kanceláře a namísto stolů hrací automaty. Dole už si prostě pořádně nesednete, leda k malým stolečkům ve vstupní chodbičce. Vyběhnu ještě do prvního patra a tam naštěstí normální hospoda – žádné automaty, pouze stoly a židle.

Minipivovar?
Minipivovar?

Seběhnu zpátky a objednávám své první pivo – tmavou 11ku – a ptám se, zda se skutečně vaří tady nebo zase v Prostějově U Ječmínka jako kdysi. A prý že u nich, ale úplně přesvědčivě to číšník neřekl, tak můžeme jen doufat, že tomu tak skutečně je.

Pivko natočeno a já s ním odcházím za Romanem na zahrádku. Pár prvních loků a velká spokojenost. Takhle dobré jsem ho tu dlouho nepil. Možná krátce po otevření, jinak ne.

Předzahrádka
Předzahrádka

Objednávám ještě malou pšenici a předem upozorňuju, že nechci citron. Pšenice za chvilku přede mnou a po pár minutkách i ve mně. Byla to prostě stará dobrá pšenice, kterou jsem tady píval před pár lety. Po nepovedenosti, kterou jsem zde zažil loni v prosinci, ani stopy. A totéž platilo i v případě višňového, které jsem koštnul od Romana. Prostě spokojenost, jakou zde ani nepamatuju.

Dal bych klidně ještě jedno, žel osmá hodina se přiblížila a s ní i čas obsadit náš zarezervovaný stůl u nedalekého... Ale o tom blíže až v „Toulkách pivní Olomoucí II.“[Marek Kamlar] [Zobrazeno 13678x] [25. srpen 2009]
[Restaurace] [comments: 37] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ňy Wom

pondělí, 7. září 2009
11:21

Střelhbitý dotaz pro brněnské pivozpytce: ve kterém z vámi zmiňovaných brněnských podniků lze pobýt ve středu přes půlnoc (řekněme do dvou)? Díky.


napsal(a): Ňy Wom [Odpovědět]

tomino

pondělí, 7. září 2009
11:31

tomino

to Ňy Wom:
no hele tak to myslím, že asi neklapne :)
Snad jen pivní bar pod Lékárnou, ale...


napsal(a): tomino [Odpovědět]

Adsense

24. březen 2023
07:39


posted by: Inzerce

umbob

pondělí, 7. září 2009
11:37

umbob

to Ňy Wom: Na Flédě v Netopýrovi by neměl být problém


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Děkan

pondělí, 31. srpen 2009
07:52

Děkan

Přátelé, počet uváděných brněnských hospod a to ještě s kolísající kvalitou čepovaných piv je na město s 370 tis. obyvateli opravdu, ale opravdu málo... Těch pár čestných výjimek mi nedovolí pociťovat hrdost.


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

Jirka

pátek, 28. srpen 2009
07:27

Reálně napsanej článek, musím mu dát za pravdu.


napsal(a): Jirka [Odpovědět]

Melichárek

pátek, 28. srpen 2009
07:26

Melichárek

Jako "Olomoučák" musím přispět. Pro mě je ve městě 5 hospod s vynikajícím pive. První je U Kuděje se svým různorodým výběrem piv, druhý je Moritz se svým polotmavým, třetí je U vahaře na Dobrovského se sortimentem pelhřimovského piva, čtvrtou je Meteor na Sladkovského ulici u autobusového nádraží se skvělou svijanskou třináctkou a pátou U písaře na ulici 8.května vedle Prioru se skvěle ošetřenou dvanáctkou Březňák. Před čtrnácti dny jsem náhodně narazil v herněbaru vedle Dášenky na Masarykově ulici na točeného jihlavského Granta (archivní 18). Jinak U kašny mají vynikajícího kvasnicového Rychtáře, ale na tuto hospodu si musím ještě zvyknout. Takže tak.


Roman

čtvrtek, 27. srpen 2009
00:32

to Dwarf:

Napsal si to přesně tak jak to je, není problém najit hospodu s dobrým pivem, o tom žádna.
Jen mi prosím Tě poraď nějakou hospodu, do které může člověk pozvat někoho na ty dobré piva a hlavně zajímavé piva?
Netopýr - fajn, mají tam často spoustu zajímavých vzorků, jen si nedokáži představit tam sedět celý večer u jednoho vzorku, který ne každému může být po chuti a pak teda zbývá Budvar.
Hluchá zmije - perfektní nekuřácký podnik, pivo perfektní, ale ten výběr je pořád stejný, Strakonice případně Polička, resp. Svijany.
Na Božence - Poutník, perfektně ošetřený, pivo super, ale že by to pivo bylo nějak nedostupné to asi ne.
Tenisák - tak ten neřeším, sice Krakonoše a Dudáka tam mají ošetřeného většinou výborně, ale sám bych tam nešel a to nejsem žádný fajnšmekr, ale asi by mě vadilo tam pozvat někoho cizího.
Kabinet- Náchod reprezentují důstojně, ale rozhodně to není na nějaké popíjení, člověk z Brna je rád, že se tam vůbec dostane, natož někdo cizí, který je rád, že ví že existuje Brno natož Žebětín (nepočítám Richarda).
Puxpub - Poličské pivo tam bývá perfektní, hlavně 12tka, ale tím to taky končí.
Restauraci u Richarda neřeším, na to má každý svůj názor.
Domácí Club Gurmán, ten popravdě řečeno sám neznám, je to pro mě dost daleko, ale i tak jsem zde na PI četl reakce na tuto restauraci, která mě nijak nepodpořila k její návštěvě (Polička, Dudák, Poutník, Březňák..)
Další restaurace, pivnice (Maxim na Gorkého, Gurmán v Mokré Hoře, Dudák na Vachově, Vačice na Kozí...) asi pro mě nebudou ty správné restaurace, kam bych měl vodit své kamarády za pivem.
Samozřejmě není problém vzít své kamarády do pivního baru pod Lékárnou či do Modré růže, které mají v nabídce až 14 piv, či kolik, ale myslím, že by moc spokojení nebyli. Každopádně budu rád za každou informaci o další restauraci, pivnici a hospodě, do které je možné své kamarády na dobré pivo pozvat.
Roman


napsal(a): Roman [Odpovědět]

umbob

čtvrtek, 27. srpen 2009
07:30

umbob

to Roman: Hlavní Pegas, Pegas na Jiráskově.S Černou horou U Putny na Václavské a U Prokopů na Kotlářské . S Dalešickým pivem Freeland Beethovenova, obě Zelené kočky, Grillhouse v Žabinách, Kouřící králík, Betlém v Černých polích, Jednička na přehradě. Na Bernarda(4 druhy) do Atria na Josefskou.Ještě jsem netestoval Krakonoše u Kociánky. A na Božence bývají i jiná piva(už byly např.Žatec, Želiv, Harrach, Žamberk, Vyškov, Rychnov...)Stačí se nechat zapsat do jejich mailu a budeš informován)


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 27. srpen 2009
08:21

Malakin

to umbob: No, napsal jsi hezké rozšíření Romanova seznamu, ale jenom o tom vyjmenování podniků to skutečně není. Třeba z chuti piva u Zelené kočky se ošívám ještě dnes a to mi jinak Dalešice vždycky všude chutnaly. Ale přesně to se z názvu podniku a sortimentu nabízených piv, jak jsi to podal ty, skutečně nedozvím.

Když tedy nemá čas Dwarf, tak co kdybys to sepsal ty a vlastními slovy tak, aby si nezasvěcený čtenář mohl udělat jakýsi názor, než se tam vydá?


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 27. srpen 2009
11:38

Dwarf

to Malakin: víš Malakine, ono je to nakonec stejně názor proti názoru, ty se z piva u Zelené kočky budeš do smrti ošívat a nedáš mu druhou šanci, já s pivem tamtéž neměl nikdy problém a vždycky mi moc chutnalo... čas nějakej mám, ale náladu na sepisování článků o pivu v době, kdy nemám žádný příjem a jsem týden po rozvodu, tedy ne (vím, že Chodymu dlužím už několik slíbených článků, ale pořád nemám dost vnitřního klidu na to, abych s tím pohnul - takže mě berte jako nespolehlivou roztěkanou slibotechnu, dík)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 27. srpen 2009
14:02

Malakin

to Dwarf: Kdybych nedával pivu v té či oné hospodě druhou šanci, tak už dávno nikam na točené nechodím. Nebylo by totiž kam. A totéž je i případ lahvového, kde jsou ty výkyvy v kvalitě znatelné ještě víc.

Co se Zelené kočky týče, tak máš pravdu, že mě to tam netáhne. A není to ani tak tím, že se tam neumějí postarat o pivo - tedy alespoň v březnu, kdy jsem tam byl naposledy - ale spíš tím, že tam mají Dalešice na příčepu s Plzní, což mi velmi vadí.

Jinak tvé současné problémy v osobním v životě ti nezávidím, ale nejsem psycholog a ani PI není psychologicky laděný server, vyjadřovat se k nim tedy nebudu.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

tomino

čtvrtek, 27. srpen 2009
09:31

tomino

to Roman:
no tak pokud ti ani tyhle jmenované podniky nestačí a neuspokojují tě, tak pak už vážně nevím co poradit :)
Ke Zmiji: nemyslím si, že to je pořád to stejné...v nabídce se poměrně často objevuje např.Krakonoš, Harrach, Kvasar, nově teď sem tam i Poutník bude.


napsal(a): tomino [Odpovědět]

velbloud

středa, 26. srpen 2009
12:37

velbloud

Je to smutné, co se ve Svatováclavském pivovaru děje, když jsem tam byl před časem, tak mi velmi chutnalo... Ty automaty atd.. Je mi z toho špatně. Už to mi bylo divné, že pivovar není zobrazen na mapě pivovarů. Takže asi vážně konec :-(


napsal(a): velbloud [Odpovědět]

umbob

středa, 26. srpen 2009
11:58

umbob

"Olomouc však není Brno, máme tedy kam" Nerozumím, nechápu.


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Malakin

středa, 26. srpen 2009
12:06

Malakin

to umbob: Jednoduše řečeno to znamená, že v Brně máte jenom pár hospod, kam se dá zajít na dobré pivo, zatímco v Olomouci jsou těch hospod desítky. A to říkám nejen na základě svých zkušeností, ale i zkušeností mých brněnských kamarádů a mnohých zdejších čtenářů.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 26.08.2009 ve 12:10:15


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

umbob

středa, 26. srpen 2009
12:10

umbob

to Malakin: Tak to si budu muset počkat na další díly seriálu :) Ty "desítky" mě vážně zajímají


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Malakin

středa, 26. srpen 2009
12:18

Malakin

to umbob: Seriál bude mít už jen jedno pokračování. :-) Ale někdy zase do OL vyrazím a speciálně kvůli tobě obejdu všechny hospůdky, kde mají na čepu Litovel, tj. hospůdky se zajímavým pivem. :-)


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

umbob

středa, 26. srpen 2009
12:28

umbob

to Malakin: Aha. Takže Malakinova první liga českého pivovarnictví:) Litovel mám taky rád a i v Brně ji lze celkem v pohodě sehnat.Jen jsem zatím nenarazil na její dvanáctkovou podobu("pouze" kvasnicová desítka, černá 10, světlá 11 a Maestro)


napsal(a): umbob [Odpovědět]

laďa

středa, 26. srpen 2009
13:42

Lada

to umbob: já jsem tedy k olomouckému stavu v podání pivního moku rovněž značně skeptický, žiju tu víc jak padesát roků, město mám celkem pivně zmapované a když chci někam zajít na zajímavé, skutečné PIVO, tak mě moc víc možností jak nekuřácké U Kuděje nenapadne. masivně točený Šerák 11 z Hanušovic stojí za prd /velmi slušně řečeno/, litovelský 11 Moravan je o hodně lepší, ale slušné podání zatím hledá /dobře se rýsuje hotel Senimo/, top z Litovle - dvanáctka NENÍ VŮBEC NIKDE!, občas tu najdeme dnes už celkem nezajímavé svijany a pak ty hrůzy z big pivovarů. od hospy U kašny jsem si dost sliboval, ale po dvou návštěvách moje nadšení poněkud povadlo, snad se ještě vyprofiluje, portfolio použitelných piv k dispozici má. takže tak, v Olmíku NIC MOC! Jo, do BONU jsem psal, co jako bude s hospodou /rekonstrukci naznačuje už řadu měsíců jen ta cedule na dveřích/, zatím bez reakce. Takže taky v řiti.


napsal(a): laďa [Odpovědět]

Jirka

pátek, 28. srpen 2009
07:10

to laďa:
Olomouc je prostě Olomouc. Mrzí mě ta hospůdka Pod Kašnou, bohužel ti lidé co ji provozují nemají s hospodou zkušenosti a nic společného a proto to dělají jak to dělají. Inu realitka...
Kousek za rohem ul.Křivá je vinotéka U Koldy - spíše nálevna, ale mají tam exceletní Lipník a Lobkowice a sem i něco extra. Na Hamerské je nová zahrádka a tam mají taky slušného Ježka v několika variantách. U Kuděje to je klasika, Moritz... navštiv nás na Chmelových dožínkách v Příkazech 5.9.2009 - bude tam 17 minipivovarů z celé ČR a tam bude rozhodně z čeho vybírat. Info na www.chmelovedozinky.717.cz


napsal(a): Jirka (info(a)314159.cz) [Odpovědět]

zizla

sobota, 29. srpen 2009
17:20

to umbob: Není dvanáctka na Rosničce?


napsal(a): zizla [Odpovědět]

umbob

sobota, 29. srpen 2009
20:19

umbob

to zizla: Není.Jen jedenáctka.Ověřeno před 14 dny


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Dwarf

středa, 26. srpen 2009
13:40

Dwarf

to umbob: tahle větička mě tam taky zaujala :-) v OL to moc neznám, ale já osobně nemám v Brně problém najít hospodu s dobrým pivem


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

umbob

středa, 26. srpen 2009
14:34

umbob

to Dwarf: Já taky ne. Ale většina piv v nich asi nebude spadat do té 1.ligy. No co už :)


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Malakin

středa, 26. srpen 2009
15:41

Malakin

to Dwarf: A co takhle se s ostatníma podělit, kam chodíš v Brně na zajímavá piva? Martin Cabalka už v jednom ze svých článků pár zajímavých míst nastínil, tak bys třeba mohl sepsat jen ta, která opomněl. Jistě máš teď jako nezaměstnanej spoustu času. Nebo počkáš, až vyrazím do Brna a sepíšu to za tebe? :-)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 26.08.2009 ve 17:33:53


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 27. srpen 2009
00:26

Dwarf

to Malakin: v onom článku a následné diskusi už všechno podstatné je... a možná by ses divil, ale mám teď jako nezaměstnanej daleko míň času, sháním totiž práci... piš si, co chceš a starej se o sebe, ok?


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 27. srpen 2009
08:31

Malakin

to Dwarf: Jsem se tě zeptal slušně, tak si myslím, že bych mohl dostat i slušnou odpověď.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 27. srpen 2009
11:15

Dwarf

to Malakin: pochopil jsem to jako rejpání a podle toho jsem reagoval... jinak no problemo, měj se fajn :-)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 27. srpen 2009
11:24

Malakin

to Dwarf: ok :-)


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

zizla

sobota, 5. září 2009
11:44

to umbob:
aaa. díky.


napsal(a): zizla [Odpovědět]

Roman Holoubek

středa, 26. srpen 2009
11:15

Roman Holoubek

A jste si jisti, že šlo o poslední piva ze Svatováclavského pivovaru? Nejedná se spíše (a to už dlouho) o piva z Prostějova?

Mezi námi, pivovar byl postaven na nevhodném místě. Nemám na mysli lokalitu, ale umístění technologie v prostorách. Spilka se nedala pořádně vychladit a tak jejich pivo (když ještě bylo jejich) mívalo díky tomu velké výkyvy v kvalitě.


Malakin

středa, 26. srpen 2009
12:02

Malakin

to Doris: Tak tomu se říká štěstí v neštěstí...

to Roman Holoubek: Taky jsem nad tím přemýšlel a sortiment se náramně podobá tomu prostějovskému. Rozdíl však vidím v onom tmavém. Zatímco prostějovské tmavé je tuším 13ka, ve Svatováclavském jsem pil 11ku. Ale je možné, že se v prostějově vaří obojí. Zas tak často, abych byl úplně v obraze, tam nejezdím. To by nám snad mohl objasnit někdo místní, kdo je tam pečený vařený...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 26.08.2009 ve 12:13:42


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Doris

středa, 26. srpen 2009
10:58

Doris

Svatováclavský pivovar bohužel ukončil svou činnost. Měl si štěstí na poslední pivo. :(


napsal(a): Doris [Odpovědět]

Slávista

středa, 26. srpen 2009
11:05

Slávista

to Doris: Je tomu skutečně tak... V neděli 16.8. jsem na Vaška ještě narazil, ale o týden později byl na čepu již pouze Staropramen 10° a 12°. Časem prý budou Svijany. Pivovar by měl být rozmontován a snad sestaven někde jinde. Po oficiálním důvodu se radši ani neptejte - pivo prý moc pěnilo a obsluha nestíhala! :-?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 26.08.2009 ve 11:06:42


napsal(a): Slávista [Odpovědět]

Sekal

středa, 26. srpen 2009
09:52

Sekal

Onehdy jsem v okolí Telče marně hledal hospodu s Ježkem nebo Poutníkem, až jsem nakonec v Telči na náměstí objevil pivovarský stan, kde měli Ježka 11 i v kvasnicové podobě a Telčského Zachariáše, musím říci, že vše nad míru vyhovovalo mým chuťovým buňkám. Totéž lze říci i o Ježkovi v Třešti.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Libor

středa, 26. srpen 2009
08:29

Libor

pri mojej návšteve pivo skoro nepitelné (pšeničné, svetlé, višňové)- tak dúfam, že šo sa týka piva sa vrátia k dobrému štandardu, ktorý mali v minulosti. Aj keď hospoda ako taká v prospech herne je stratená...
Inak s tým, že sem tam personál nerozumie čo chceme súhlasím.
Raz som si pýtal Krumlov, a tá slečna na mňa, že také pivo bohužial netočia, že majú len Eggenberg ale je fakt výborný.... Tak som sa nakoniec s úsmevom nechal presvedčiť na ten Eggenberg :-)


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Malakin

úterý, 25. srpen 2009
23:10

Malakin

Ještě bych dodal, že podle poslední z fotografií najel Svatováclavský herno-pivovar na nonstop režim, takže kdo by měl chuť, může si zajít na jedno i v noci či brzy ráno. :-)


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]


Navtivte ns na InstagramuReklama na PI