Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

JI

Pivovary v Jihočeském kraji


verze pro tisk

Dudák Strakonice

[a001]Dudák Strakonice

Pivovar Strakonice 1649, a.s.

Podskalská 324

386 19 Strakonice


tel.: 383 321 789

http://www.pivovar-strakonice.cz

e-mail: d.krankus@pivovar-strakonice.cz

Facebook: /dudak.strakonice/

Instagram: /pivovardudak/


založeno 1649

výstav piva cca 55 500 hl (2022)

značky: Dudák, Klostermann, Král Šumavy a Otavský zlatý

Foto 2021 ;
Foto 2020 1 ; 2 ; 3 ; Foto 2019Hodnocen piva z tohoto pivovaru

Hodnocen: 3.73 hvzdiek/ Hodnoceno: 15xlnky o pivovaru

 • Za strakonickým pivem

  Návštěva Pivovaru Strakonice 1649, jak zní jeho oficiální název, je vždy příjemným zpestřením pivařova života. Vždyť průmyslových pivovarů...
 • Sváteční speciál z pěti sladů

  Loni byl Sváteční speciál ze Strakonic uvařen z šesti sladů, letos jen z pěti. Jedná se o polotmavý spodně kvašený speciál. My si představíme jeho nefiltrovanou sudovou verzi.
 • Strakonický Dudák 11

  Nefiltrovanou verzi strakonické jedenáctky Sklepák jsme si již představili, dnes se tedy podíváme na jeho bratříčka filtrovaného Dudák 11.
 • Otavský zlatý ze Strakonic

  Otavský zlatý ze Strakonic už jsem si představovali, ale to byla nefiltrovaná verze stočená loni k výročí deseti let tohoto piva ze strakonického pivovaru Dudák na trhu.
 • Letní pivo je navařeno

  V šedi posledních dní, týdnů a měsíců se zpráva z Měšťanského pivovaru Strakonice o tom, že sládek Vlastimil Matej bude zakládat první várku letního piva a my můžeme být u toho, jako zjevení pivní...
 • Sváteční speciál ze šesti sladů

  O křtu letošního Svátečního speciálu z pivovaru Dudák Strakonice jsem psal samostatný článek. Podívejme se na tento speciál v rámci Představení piv.
 • Sváteční speciál ze Strakonic

  Čtvrtek 3. prosince 2020 byl dnem, kdy se mj. po několika týdnech opět otevřely dveře restauračních zařízení. Bylo tedy nasnadě vyrazit na jedno orosené čepované. A nebo...
 • Král Šumavy ze Strakonic

  Světlý ležák Král Šumavy byl a asi ještě je vařen pro město Vimperk a to ještě v dobách, kdy Šumavský pivovar Vimperk byl ještě budoucností. Původně byla vařena na stupňovitost cca 12,5, dnes se srovna… pokraovn...
 • Svatováclavský ležák ze Strakonic

  Svatováclavský ležák uvařili v Dudák - Měšťanském pivovaru Strakonice. Jedná se o nefiltrovaný ležák za studena chmelený zeleným chmelem odrůdy Gaia.
 • Dudák Premium ze Strakonic

  Nefiltrovanou verzi strakonického Dudáka Premium jsme si představili nedávno. Dnes ochutnáme toto pivo ve finální podobě, tedy tak jak se s ním můžete nejčastěji setkat.
 • Otavský zlatý nefiltrovaný

  Otavský zlatý ze strakonického pivovaru Dudák slaví letos deset let na trhu. Při té příležitosti byla stočena jeho nefiltrovaná varianta do 1l lahví s patentním uzávěrem. My si ale dnes představíme toto pi… pokraovn...
 • Dudák Premium nefiltrovaný

  Když jsme pomáhali vařit Letní pivo, zachutnal mi ve sklepě nejvíce klasický Dudák Premium. Byla tedy jen otázka času, kdy si vychutnáme nefiltrovanou verzi tohoto základního ležáku.
 • Dudák Letní nefiltrované

  Strakonický pivovar Dudák vaří za rok několik sezónních piv. Pro letošní léto zvolil jedno s nejslabších. 8% nefiltrované za studena chmelené pivo.
 • Letní pivo s Josefem

  Když už jsme pomáhali Měšťanskému pivovaru Strakonice s vařením Letního piva, tak jsme ho přijeli o letním slunovratu také pokřtít a, nelžeme si do kapsy, hlavně ho ochutnat. Je sobota 20. června a...
 • Vařili jsme Letní pivo

  V šedi posledních dní, týdnů a měsíců se zpráva z Měšťanského pivovaru Strakonice o tom, že sládek Vlastimil Matej bude zakládat první várku letního piva a my můžeme být u toho, jako zjevení...


Dn v pivovaru


Vloit koment

Jmno:
E-mail:
www:

Komente

Chody

čtvrtek, 22. září 2016
08:02

Chody

FB: Připravili jsme pro vás další speciálně vyrobené pivo – Václavský ležák. Speciálnost spočívá ve studeném chmelení, které dodává pivu příjemně doznívající hořkost a výraznější chmelovou vůni. Prodávat ho budeme pouze točené. Ochutnat toto pivo můžete například během tradiční víkendové Václavské pouti ve Strakonicích...🍺🎈

Foto
---------------------------------
Zpráva byla upravena 22.09.2016 ve 08:02:45


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

JardaK

středa, 25. květen 2016
18:46

JardaK

Co se děje v pivovaru neřeším, protože nevím a zprávy ala tichá pošta neberu. Hodnotím pouze to, co mi proteklo hrdlem. A Sklepák 11° v PET byl za poslední ca. 3 měsíce vždy výborný. Příště, doufám že příští týden, namíchám basu i různými druhu ve skle.


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

Adsense

14. duben 2024
09:54


posted by: Inzerce

Chody

čtvrtek, 19. květen 2016
12:26

Chody

FB: Od léta bude DUDÁK v novém. Kromě nových etiket se můžete těšit i na nové korunky. Setkat se s nimi můžete od června na všech tradičních prodejních místech. Věříme, že se Vám nový kabát našich piv bude líbit…

Foto


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 19. květen 2016
18:20

Dwarf

Chody: nevím, jak ostatní, ale mě spíš zajímá obsah...


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

jiri.kana

čtvrtek, 19. květen 2016
19:28

jiri.kana

Dwarf:Asi tak. Tomu pivu by nejvíc slušelo trochu víc chmele.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Dan

čtvrtek, 19. květen 2016
19:16

Dan

Chody: Zmněnou etiket nezachrání to, že pivo od nich se teď nedá skoro pít...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

píra

pátek, 20. květen 2016
12:11

píra

jiri.kana: Hlavně jiný sládek a ředitel...


napsal(a): píra [Odpovědět]

píra

středa, 13. leden 2016
10:26

píra

Pivovar má nové stránky. Je na nich vidět investice. Jsou lepší než ty staré. To se ovšem nedá říci o pivu, které je po výměně sládka (sládkové) várku od várky horší. Však také klesá výstav a místní štamgasti to přestávají pít. Moc velká škoda.


napsal(a): píra [Odpovědět]

Tom

úterý, 26. leden 2016
16:16

píra:
Že mají nové stránky je sice hezké, ale spíše bych se zaměřil na poctivé vaření piva...
Souhlasím, že kvalita jde velice rychle dolů. Jetě vloni v létě celkem dobře pitelný Klostermann (ten jsem od nich měl nejraději) je dnes vyloženě podprůměrné, skoro bych řekl nedobré pivo. Král Šumavy - průměrný ležák, Královák - podprůměrný ležák... a tak bych mohl pokračovat. Škoda, takhle to vypadá, když se do odborných věcí začne míchat politika.


napsal(a): Tom [Odpovědět]

píra

pondělí, 27. duben 2015
17:12

píra

Tak to není dobré http://budejovice.idnes.cz/dagmar-vlkova-uz-neni-sladkovou-pivovaru-dudak-frz-/budejovice-zpravy.aspx?c=A150427_154830_budejovice-zpravy_khr Sládková Vlková končí. Přitom za pestrý a skvělý sortiment tamních piv může právě ona. Co jen to s pivovarem bude? Pivo Praha, to je k smíchu...


napsal(a): píra [Odpovědět]

Tom

středa, 18. březen 2015
21:08

Nevíte někdo co se ve skutečnosti děje v pivovaru? Mám pocit, že něco nedobrého...


napsal(a): Tom [Odpovědět]

píra

středa, 3. červenec 2013
08:23

píra

V pivovarském stánku v 1,5 litrových lahvích ke koupi Zlaťák, pivo s přídavkem grepové šťávy. Nejsem konzumentem takového piva, ale ve Strakonicích alespoň vařeno poctivě, žádná sladidla, cukr, jen stévie. Žádná barviva, konzervanty. A toho džusu je tam 50 procent. A je k tomu logované sklo (mimochodem pivovar má nová trika).
Na Blatenské rybě představeny dvě verze (10 a 12) nového piva vařeného pro Blatnou. Pivaři z Blatné se sami rozhodnou, jakou voltáž by chtěli v budoucnu konzumovat.


napsal(a): píra [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 14. červenec 2011
21:21

Chody

Dnes jsem měl do prodejny závoz ze Strakonického pivovaru. To by nebylo nic zvláštního, kdyby...

1) Poprvé mám nefiltrovaného Dudáka Sklepáka 11 (PET 1,5l - trvanlivost do 23.7.) - chutnal výborně

2) Pro sběratele - samozřejmě nová etiketa Sklepáka, ale i nová etiketa jedenáctky, na které se skví údaj 11. Předpokládám, že nové etikety budou mít další dudáci (neobjednal jsem je tentokrát).

3) Piva jsou vybavena novými víčky s logem Dudák. Minulý závoz bylo na víčkách staré logo s nápisem "Léto spolu". Takže kdo nemá, ať si kouká pospíšit...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Tomáš Kroupa

úterý, 29. červen 2010
18:42

Tomáš Kroupa

Co člověk, to názor. :) Před chvíli jsem Otavské zlaté měl, lehká letní dvanáctka, kde jsem na hořkost opravdu narazil, lepší jak Dudák. Shodli jsme se na tom s kolegou, který moc Dudáka kvůli jeho nasládlosti nemusí, OZ uvítal s nadšením. O nadcházejícím prodlouženém víkendu na Otavě patřičně otestuji, u jednoho rozhodně nezůstane. Řekl bych, bylo-li pivo opravdu záměrem pro konzumaci vodáky v kempech, že po horkém dni pádlujíce na Otavě by možná vodáci uvítali spíše jedenáctku, ne-li desítku, ale tuto novinku vítám a doufám, že bude mít úspěch!


tomino

úterý, 29. červen 2010
13:38

tomino

já teda strakonické tak často nepiju,ale je pravda že tam aby nějakou trošku výraznější hořkost člověk pohledal


napsal(a): tomino [Odpovědět]

pechi

úterý, 29. červen 2010
13:08

pechi

to píra: S paní sládkovou jsme seděli před vánoci. Chmelí pouze žateckým a nikdy by to údajně neměnila. Ale jestli tam sype míň, to už je jiná věc. Mně osobně vždy přišlo strakonické trošku sladší.


napsal(a): pechi [Odpovědět]

píra

úterý, 29. červen 2010
13:07

píra

to Michal: No piju to už nějaký ten pátek a je to moje nejpitější pivo a poslední dobou pozoruji, a nejen já, že už tam neni nic z původní hořkosti. A to nemluvim o Otavskym zlatym, který mi připadá vyloženě sladký.


napsal(a): píra [Odpovědět]

Michal

úterý, 29. červen 2010
13:01

Michal

to píra: Já tam byl na pouti, ale že by bylo nějaký nasládlý to se říct nedá, aspoň mně to teda nepřišlo.


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

píra

úterý, 29. červen 2010
12:28

píra

Nezdá se vám poslední dobou strakonické pivo nějak nasládlé? Že by úprava chmelení? Bohužel jsem nestihnul pivovarskou pouť, ale chystám se za pani sládkovou o víkendu, tak ať mám názory taky ostatních. Osobně mi to vadí, hlavně v těch vedrech.


napsal(a): píra [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI