Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

První pivní jaro

Pivní cesty


verze pro tisk

První pivní jaro

První pivní jaro [p169]

Horský pivovar a hotel Belveder připravil pro milovníky piva a cestování dva (nebo tři) prodloužené víkendové pobyty na Šumavě, vždy ve dnech čtvrtek až neděle. Prvý termín je 31. března až 3. dubna 2011. Druhý termín pak od 14. do 17. dubna 2011. Pokud by byl větší zájem, mohli bychom uvažovat i o třetím termínu s datem 28. duben až 1. květen 2011...

Ubytováni budete na hotelu Belveder v Železné Rudě. Jedná se o pokoje s vlastním sociálním zařízením. Stravování bude polopenze - snídaně formou bufetu a večeře dvouchodová typicky česká.

Program

Nástup na hotel ve čtvrtek odpoledne či večer. Ideálně po normální pracovní době. Přivítáme Vás večeří, kde se seznámíte s programem. Následuje ochutnávka železnorudského piva spojená s prohlídkou pivovaru Belveder - odborný výklad je samozřejmostí.

Hotel Belveder
Hotel Belveder

Pátek

Od 8. do 9. hodiny raní se podává snídaně. V 9:00 odjezd do Bavorska do Zwissellu, kde si prohlédnete pivovar Pffefer a ochutnáte jeho piva, která si budete moci zakoupit s sebou. V 10:30 odjezd do minipivovaru Eck, kde je i muzeum alkoholických nápojů a malá prodejna s velkým výběrem bavorských piv za perfektní ceny. V pravé poledne odjezd do tzv. Skleněného světa do Skláren Joska v Bodenmaisu, kde na Vás čeká prohlídka s ukázkami foukání skla a možnost koupit nepřeberné množství nápojového skla za velmi výhodné ceny. Na zakoupené sklo si můžete nechat provést výbrus dle vlastní objednávky.

Ve 13 hodin odjezd na Železnou Rudu. V případě pěkného počasí a zájmu můžete vyjet lanovkou na nejvyšší horu Šumavy Velký Javor a cca po hodině pobytu na Javoru zpět lanovkou k busu, který Vás odveze na hotel Grádl, kde proběhne prohlídka pivovarského muzea a strašidelné knajpy s výkladem. Poté se cca půlhodinku projdete na Belveder, kde po večeři můžete posedět dle libosti.

Hotel Grádl
Hotel Grádl

Sobota

Snídaně na Vás bude čekat ve stejnou dobu jako v pátek. Poté odjezd do Pivovaru Prazdroj, kde proběhne cca devadesátiminutová prohlídka pivovaru s výkladem. Pak nabízíme dvě možnosti. 1) Pro zájemce o historii návštěva Pivovarského muzea v Plzni a Pivnice Parkán. 2) Návštěva malého pivovaru Groll s ochutnávkou. Zhruba o půl jedné odjezd do Pivovarského dvoru Plzeň - Černice, kde si budete moci dát oběd, ochutnat místní piva a zúčastnit se prohlídky pivovaru Purkmistr.

Po čtrnácté hodině je naplánován odjezd do známého Pivovaru Modrá hvězda Dobřany, kde ochutnáte vynikající piva od sládka Petra Petružálka a budete moci s ním (nebo jiným zástupcem dobřanského pivovaru) i podebatovat. Po návratu na Belveder následuje večeře a pro ty, co neodpadnou posezení s heligonkou.

Pivovary na Plzeňsku
Pivovary na Plzeňsku

Neděle

Snídaně v tradičním čase. Následuje vycházka na Pancíř s výkladem o Šumavě. V nepříznivém počasí návštěva Železné Rudy - Muzea Šumavy, motorek a lyžování. Návrat kolem oběda. Potom se již spolu rozloučíme. Při Vaší zpáteční cestě doporučujeme navštívit Sušici - město sirek nebo Kašperské Hory, kde je fantastické muzeum motorek, ale najdete tam i pivovarské artefakty či staré hračky. Pokud byste jeli přes Klatovy, tak doporučujeme vystoupit na Černou věž a prohlédnout si lékárnu u Matky boží, která je svým původním vybavením světovým barokním unikátem.

A jaké jsou ceny? Ubytování a strava za 3 dny 1.452 Kč + 51 Kč poplatky obci. Doprava + vstupy: pátek 150 +150 Kč = 300 Kč a sobota 300 + 200 Kč = 500 Kč. Celková cena je tedy 2 303 Kč.

Muzeum piva na Grádlu
Muzeum piva na Grádlu

Nabízíme skutečně unikátní prodloužený víkend s bohatým programem, slušným zacházením, dobrým ubytováním, chvalitebnou kuchyní a výtečným pivem. Jsme přesvědčeni, že pokud bude přát počasí, tak bude Vaše hodnocení nikoliv dobré, ani chvalitebné, ale pouze výtečné.

Objednávky je možno zasílat mailem na adresu: hotelgradl@email.cz, sms na tel. 602 406 136 a nebo poštou Hotel Belveder 340 04 Železná Ruda. Bližší informace na stránkách www.hotelbelveder.cz a www.hotelgradl.cz.

S pozdravem Dej Bůh štěstí! a na shledanou v dubnu na Šumavě

František Strnad starší Sudety[František Strnad] [Zobrazeno 7348x] [15. březen 2011]
[Pivní cesty] [comments: 8] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

chup

čtvrtek, 17. březen 2011
09:14

Chup

Opravte ma ak sa mýlim. Na parkánu majú tiež pivo z minipivovaru. Aspoň to ich kvasnicové mi tam dost chutilo. Niekde tu som sa dočítal že Prazdroj vlastní mini pivorarskú technológiu. Alebo to pivo je len nefiltrované z gigantu?


napsal(a): chup [Odpovědět]

Henri

čtvrtek, 17. březen 2011
09:04

Henri

Kdyby sobotní program byl jiný (viz. níže uvedené návrhy), tak bych o tom vážně uvažoval.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Adsense

21. květen 2024
06:56


posted by: Inzerce

BCH

středa, 16. březen 2011
19:00

BCH

Pane Strnade je to vynikající nápad, ale až na tu sobotu-asi už hodně pivařů na PI bylo na exkurzi v Prazdroji (a navíc mně ta exkurze připadala hodně umělá), v Černicích a dost pivařů zažilo i tu nepříjemnou obsluhu v Dobřanech. Já teda sobotní program už absolvoval celý, kromě Parkánu, tam by mi to nic pivního nedalo. Co takhle v sobotu zařadit nějaký (-é) další pivovárky v Bavorsku (nebo např. sýrárnu, výroce uzenin k zakoupení jejich výrobků apod.), vždyť jich je jich tam hodně a ze Železné Rudy by to nebylo daleko ? Pak by to bylo super a já bych byl první zájemce. P.S. Termíny-pro pracující lid je dobré nahlásit termíny podstatně dřív, protože já nevím jak jinde, ale u nás se musel nahlásit plán dovolených na letošní rok do konce března. P.P.S. Hodně čtu všelijaké turistické časopisy a od doby co vzniknul minipivovar v Železné Rudě, tak se tam najednou začalo psát i o Železné Rudě a o minipivovaru, což mě vždycky udělá radost.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

tomas

středa, 16. březen 2011
20:14

tomáš

to BCH: Taky si myslím, že je to od p. Strnada výbornej nápad jak přilákat lidi do hotelu v mimosezoně. Ten sobotní program mně ale taky nesedí. Většina čtenářů tohodle webu a potenciálních zájemců v uvedených podnicích byla a proč ujíždět ze Šumavy do Plzně, když v okolí Rudy je krásně a zajímavostí (i pivních) spousta.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

Jana

středa, 16. březen 2011
20:56

Jana

to tomas: též pro BCH
Naprostý souhlas - proč ujíždět ze Šumavy? Chtělo by to využít právě tu blízkost Bavorska a navštívit něco u sousedů.


napsal(a): Jana [Odpovědět]

Sekal

úterý, 15. březen 2011
23:39

Sekal

Byl jsem u pana Strnada a znovu apeluji, aby začal trochu normálně VAŘIT.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Chody

úterý, 15. březen 2011
20:29

Chody

Já držím palce a doufám, že se tu objeví článek od někoho, kdo tento prodloužený víkend opravdu zažil.

Na druhou stranu bych osobně místo Prazdroje volil spíše návštěvu všech plzeňských minipivovarů nebo třeba Plzeň úplně vynechal a domluvil se v Koutě :-?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

bubák

úterý, 15. březen 2011
22:22

to Chody:
Můžeme nesouhlasit, můžeme se bouřit, každopádně Prazdroj je symbolem piva pro Česko. O kvalitě můžem polemizovat.


napsal(a): bubák [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI