Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Šenk na Parkánu

Hospody, hospody a restaurace ...


verze pro tisk

Šenk na Parkánu

Šenk na Parkánu[p172]

Letos bych Vás chtěl seznámit se zajímavými hospodami, restauracemi a dalšími podniky v Plzni, které čepují původem plzeňské pivo a které stojí za zmínku. Sám v Plzni chodím především na jiné pivo (viz. zde), ale pokud budete chtít ochutnat Pilsner Urquell na místě činu, nechte se inspirovat od nemoderního pivaře. Protože zrovna neholduji plzeňskému pivu, budu tento článek postupně doplňovat po celý rok, berte proto tuto část za prvotní.

Na parkánu (bílé skvrny jsou sněhové vločky)
Na parkánu (bílé skvrny jsou sněhové vločky)

Jako první výčep s plzeňským jsem letos navštívil v únoru Šenk Na Parkánu, který navazuje na Pivovarské muzeum a je zajímavý především tím, že kromě klasického piva točí jako jediný na světě i nefiltrované pivo Pilsner Urquell, a to za cenu 28 Kč (filtrovaná verze stojí tuším do 25 Kč).

Nefiltrovaný Plzeňský Prazdroj
Nefiltrovaný Plzeňský Prazdroj

Takže pokud si chcete opravdu vychutnat Prazdroj v podobě v jaké pivo pili naši předci, jste tady dobře. Dle mého názoru je to zde horší s výběrem jídla. Ale smažené olomoucké syrečky jsou k pivu velmi dobré.

Historické pivní lahve
Historické pivní lahve

Interiér šenku je zařízen v historickém duchu. Jsou zde umístěny rekvizity připomínající pivovarskou historii jako staré lahve, nábytek, pracovní pomůcky. Dříve zde byl instalován i velký model pivovaru, ten ovšem dnes chybí. Místo něj přibyl další stůl. Doufám jen, že nepřevládla ekonomická stránka nad duchovní. Šenku tak chybí jedna jeho dominanta, škoda.

Pivovarské rekvizity
Pivovarské rekvizity


[Richard Chodora] [Zobrazeno 10869x] [5. březen 2006]
[Restaurace] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tomáš Semrád

středa, 2. květen 2007
06:41

Barva nefiltrovaného Pilsneru vypadá moc dobře, a věřím, že i chuť není k zahození, avšak ještě lépe vypadal v sobotu nefiltrovaný strakonický Dudák alias Sklepák a chutnal víc než výborně...5 kousků je toho mým živým důkazem. Nefiltrovaným pivům zdar!

Je vůbec možnost někde aktuálně v Plzni natrefit na Strakonice?


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

Jiří Kaňa

čtvrtek, 16. březen 2006
08:50

Já jsem si říkal, co se s tím příspěvkem stalo... Nebylo to nic zásadního, šlo asi o tohle:

1)Lepší Prazdroj než Na parkánu asi jinde neochutnáte, je to opravdová lahůdka.

2)Měl jsem výhrady ke způsobu točení - pivo nám nosili v dosti teplých tlustostěnných půllitrech, pojal jsem podezření, že to točí do horkého, čerstvě z myčky vytaženého skla.


napsal(a): Jiří Kaňa (jiri.kana(a)svetpiva.cz) [Odpovědět]

Chody

pondělí, 13. březen 2006
11:13

Chody

Původně zde byl příspěvek Jiřího Kani. Ale protože server, kde byla umístěna diskuse k tomuto článku, přestal bez výstrahy fungovat, i tento příspěvek zmizel. Pokud by ho chtěl dotyčný znovu napsat, žádám ho o to.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI