Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Informácia o burze v Martine

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Informácia o burze v Martine

Informácia o burze v Martine

Martinský klub zberateľov Porter club organizuje v dňoch 9.- 10.10.2009 v Športovej hale v Martine pod patronátom spoločnosti Pivovary Topvar a.s. veľké medzinárodné stretnutie zberateľov pivných suvenírov, ktoré podľa ohlasu zahraničných účastníkov patrí dnes medzi najväčšie a najlepšie organizované v celej Európe. Aj v tomto roku sa očakáva účasť okolo 400 zberateľov a iných záujemcov. Organizátori majú potvrdenú účasť zberateľov z Nemecka, Rakúska, Poľska, Litvy, Lotyšska, Ruska, Estónska, Ukrajiny, Bieloruska, Talianska, Veľkej Británie, Maďarska, Českej republiky a samozrejme veľké zastúpenie bude mať aj Slovensko. Toto podujatie už dávno nemá len čisto zberateľský charakter, je prístupné všetkým, ktorí majú nejaký vzťah k pivu a stala sa z neho veľká spoločenská udalosť.

Program začína už vo štvrtok večer (8.10.) večernou „Beer party“ v Judo clube priamo v Športovej hale. Stretnú sa tu zahraniční účastníci s členmi domáceho klubu na priateľskom posedení pri pive z portfólia Heinekenu (Corgoň, Martiner, Krušovice a pod.) a nebude chýbať ani pečené prasiatko. Záujem je veľký a už teraz sú všetky miesta obsadené.

Loňská burza v plném proudu
Loňská burza v plném proudu

V piatok (9.10.) začína od 17:00 hod. hlavná časť podujatia – zberateľské stretnutie a maximálna kapacita Športovej haly (250 stolov) je už tiež obsadená, v sobotu sa pokračuje od 7:00 hod. až do 14:00 hod. Vzhľadom k tomu že martinská burza nie je len o zberateľstve, organizátori pripravili aj bohatý sprievodný program. Pripravené sú rôzne pivné súťaže pre dámy aj pánov (stavanie pyramídy z plechoviek, prekladanie piva z prepraviek, držanie litra piva na čas a vyvrcholením bude súťaž pití piva na rýchlosť. Opäť bude aj bohatá tombola s 300 pivovarskými cenami a sponzor ponúkne každému zdarma na ochutnanie aj pivo Topvar.

V piatok večer bude pripravená pre záujemcov aj degustácia európskych pšeničných pív a v sobotu dopoludnia si prídu na svoje labužníci belgických špeciálov. Túto akciu bude v spolupráci s klubom zabezpečovať česká spoločnosť „Pivní cesty “.

Veľkým lákadlom pre všetkých účastníkov bude prezentácia štyroch minipivovarov. Pozvanie prijali a účasť potvrdili tri slovenské pivovary – Golem Košice, Kaltenecker Rožňava a Sessler Trnava a jeden český minipivovar, ktorý mal veľký úspech už na minuloročnej burze a to Belveder zo Železnej Rudy. Bude tu jedinečná možnosť ochutnať na jednom mieste dobré pivá z týchto minipivovarov, ktoré sa budú okrem piva prezentovať aj svojimi pivnými suvenírmi.

Budou i pivní soutěže
Budou i pivní soutěže

Podujatie bude oficiálne ukončené v sobotu vo večerných hodinách spoločenským večierkom v penzióne Čierna pani, na ktorý zostáva v Martine viac ako 60 zahraničných účastníkov. Zabávať sa bude pri pive Zlatý bažant a Kelt a pripravený je aj krátky kultúrny program – slovenský folklór a ľudová hudba ako aj špeciálna tombola s prekvapením. Súčasťou programu bude aj sledovanie dôležitého futbalového zápasu Slovensko – Slovinsko o postup na majstrovstvá sveta do JAR.

Podujatie bude mať aj neoficiálne pokračovanie so zahraničnými hosťami, ktorý zostávajú v Martine dlhšie. Na nedeľu bude pripravená anonymná degustácia slovenských pív, v pondelok sa pripravuje návšteva pivovarov v Banskej Bystrici a vo Vyhniach a nakoniec bude ešte degustácia rôznych zahraničných pív ktoré prinesú účastníci burzy.

Pozývame týmto všetkých ďalších záujemcov na toto podujatie, podrobnejšie informácie poskytuje Ing. Ján Pokrievka – kontakt porterclub@nextra.sk

P.S.: Belveder z Železné Rudy na tuto akci doveze čtyři druhy šumavského piva - Belveder, Belgrad, Gradl a pivo České republiky Pašeráka. Dále pochopitelně přiveze i suvenýry z místního pivovaru, např. nové čepice a trika s logem, kalendáříky na rok 2010 a i nové tácky na nejnovější tamní pivo Kojence.

Na tuto ojedinělou akci srdečně zvou pořadatelé i šumavští Strnadi.[František Strnad] [Zobrazeno 9401x] [6. říjen 2009]
[Události] [no comments] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI