Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Výroční schůze SPT Jihlava

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Výroční schůze SPT Jihlava

Výroční schůze SPT Jihlava

Tak je nám 12 let. Nám – Svazu pivních turistů Jihlava. Samozřejmě našemu pivnímu koníčku se věnujeme daleko déle, někteří z nás takřka od plenek, ale oficiální údaje jsou neúprosné - máme 12. výročí. A to je důvod svolat výroční schůzi. Ovšem záminku máme ještě jednu – soudek velikonočního ležáku Ruprenz 13° mé vlastní výroby, který už dva měsíce leží a těší se, až ho někdo ochutná. Krásný důvod. A je ho 30 litrů. Jenom třicet? Pro jistotu přikupuji ještě dalších 30 l Javořického ležáku z pivovárku Milana Kozlíčka v Horních Dubenkách. Občerstvení je zajištěno, můžeme pozvat hosty. Kromě členů SPT zveme ještě našeho přítele a souputníka Jacka z jihlavského pivovaru a kamarády Kokyho a Rohlíka z Prahy, zpřízněné to pivní duše. A přichází onen slavný den.

Co se dneska bude pít?
Co se dneska bude pít?

„Pečlivě“ nazdobená klubovna, na soutoči dva soudky a na stole sklenice utopenců. Paráda. Slavnostního zahájení se ujímá Sousto, my ostatní popíjíme a posloucháme. Vyhodnocuje uplynulou sezónu a naznačuje směr budoucí. Básní o naší lásce k pivu. Když konečně domluví, ujímám se slova já a nastiňuji kolegům trasu letošní Expedice. Víceméně nikdo neprotestuje. Trasa je schválena, jedeme na západ. Dle horoskopu našeho dvorního astrologa Zedni nám hvězdy přejí. Jeho výkladu sice moc nerozumíme, ale prý je pozitivní. Pohoda. Řečníme dál, popíjíme pivo a vykládáme si své zážitky z pivních expedic.

Nástěnka SPT
Nástěnka SPT

Máme to ale krásného koníčka. A jak voní a chutná… Je úžasné, kolik lidí se o pivo zajímá, kolik lidí se pivu věnuje téměř profesionálně, kolik lidí pivo miluje. Popíjíme, vychutnáváme každý doušek a vyhodnocujeme své dojmy z čepovaného moku. Jsem moc rád, že moje pivo chutná.

S přibývajícím časem tempo zpomaluje, ale nálada zůstává stále stejná. Kolik jen zážitků za ta léta pivních čundrů jsme nastřádali. To by snad bylo na knihu. Panu Hrabalovi by se určitě moc líbila… Čas letí, je hodně po půlnoci, pivo už dochází a v našich očích je vidět únavu.

Pivo chutná ...
Pivo chutná ...

Cestou domů nás ještě čeká Morisova sbírka pivních lahví, která šokuje naše pražské přátele svou rozsáhlostí a raritními lahvemi z různých koutů světa. Moris, náš pivní guru, tomuto svému koníčku obětoval celý svůj život. A myslím si, že rád.

Dej bůh štěstí![Martin Povýšil] [Zobrazeno 9518x] [22. duben 2008]
[Události] [comments: 3] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

laďa

čtvrtek, 24. duben 2008
10:50

Lada

tak to bylo poetické počteníčko, domácí pivko - hm, tak to jste na pomyslném Olympu každého pivního fanouška, klobouk dolů! je bezvadné, když se v dnešní uspěchané době dají lidi dohromady u pivka nebo třeba i jinde


napsal(a): laďa [Odpovědět]

Martin Povýšil

čtvrtek, 24. duben 2008
09:14

Dík Laci. Ale když mi na to slavení zas tak moc nejsme ... :-)


napsal(a): Martin Povýšil [Odpovědět]

Pivonka

středa, 23. duben 2008
12:57

Pivonka

Kdybychom věděli že máte 12. výročí mohli bychom i Vás oslavit v Komarně. Samozřejmě my také gratulujeme Vám a přejeme krásné pivní zážitky na nasledující 50 let. Bylo to dobré vidět fotku Borbaly na Vaší nástěnce.
Dej bůh štěstí tj. Adj’ Isten Örömöt!
Sbnyk Maďarsko


napsal(a): Pivonka [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI