Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

S Ježkem do Bavor


verze pro tisk

S Ježkem do Bavor

S Ježkem do Bavor

Zkrátka jednou to přijít muselo. Oktoberfest je svátek, kterého by se měl zúčastnit alespoň jednou v životě každý milovník piva. A teď přišla řada i na mě. Předzvěstí této akce byl tuplák s nápisem „S Ježkem do Bavor“, který jsem od přátel z pivovaru dostal k narozeninám.

S Ježkem do Bavor
S Ježkem do Bavor

A po krátké době následovalo pozvání k účasti na zájezdu, který pořádal jihlavský pivovar pro svoje hostinské. Cesta autobusem byla dlouhá, únavná, ale veselá a díky tomu rychle ubíhala. Po ubytování v Königsbrunnu a návštěvě místní restaurace jsme se už mohli jen těšit na druhý den a návštěvu vyhlášeného svátku piva.

S Ježkem do Bavor
S Ježkem do Bavor

Už po příjezdu na Theresienwiese jsme byli zaskočeni rozlohou a bohatou výzdobou celého areálu. Honosná průčelí stanů jednotlivých pivovarů připomínala spíše luxusní chrámy zábavy než plátěné přístřešky pro konzumenty zlatavého moku. Jejich interiéry šokovaly svou velikostí a několikatisícovou kapacitou. Okázalá výzdoba až na hranici kýče lákala k usednutí a objednání tupláku.

S Ježkem do Bavor
S Ježkem do Bavor

Exotická krása žen v bavorských dirndlech i trochu komický šarm mužů v kožených kalhotách jen umocňoval lidovou atmosféru celého festivalu, která nás po chvíli zcela pohltila. Kdybych se na to díval v televizi, asi bych se usmíval, ale být přímo na místě, je něco naprosto jiného. Byl jsem uchvácen. Obešli jsme s přáteli všechny stany, abychom ochutnali vše, co Oktoberfest nabízí, a užasli jsme nad přátelským přístupem, který nám byl poskytnut.

S Ježkem do Bavor
S Ježkem do Bavor

Popovídali jsme si se dvěma ženami osaměle popíjejícími na zahrádce před jedním ze stanů, poseděli se zcela neznámou rodinou, která nás velmi mile překvapila svou přívětivostí, vyfotili se s exotickými kráskami v bavorských krojích…

S Ježkem do Bavor
S Ježkem do Bavor

Celý den jsme proplouvali hlučícím davem a ochutnávali festivalové speciály mnichovských pivovarů Franziskaner, Löwenbräu, Hofbräu, Augustiner, Paulaner, Spaten a Hacker-Pschorr, v jejichž režii probíhá celý Oktoberfest. Jeden tuplák následoval druhý, zážitek střídal zážitek. Splynuli jsme s davem, dýchali stejný vzduch, pili stejné pivo. Síla této masy byla úžasná. Když na pódium nastoupila pravá bavorská dechovka a spustila břeskný pochod, burácející dav se zvedl z lavic a v obrovských vlnách hřměl tímto fascinujícím chrámem piva.

S Ježkem do Bavor
S Ježkem do Bavor

Šílenství. Krásné ženy a vzrostlí pivaři bušící tupláky do stolů a zpívající hymnus, kterým vzývají své bohy v kožených kalhotách hrající na pódiu další a další marš. Nezapomenutelná atmosféra a zážitek, na který budu ještě dlouho vzpomínat. Řvu, popíjím a zpívám v symbióze s davem a snažím se nemyslet na to, že se blíží čas odjezdu.

S Ježkem do Bavor
S Ježkem do Bavor

Až dosud jsem si myslel, že návštěva Oktoberfestu je jedinečný zážitek na celý život, ale teď vím, že se sem chci alespoň ještě jednou vrátit. Jen jednou zažít Oktoberfest nestačí …[Martin Povýšil] [Zobrazeno 7558x] [1. listopad 2009]
[Pivo ve světě] [comments: 1] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Luboš S.

neděle, 1. listopad 2009
20:51

Luboš S.

Martine naprostý souhlas. Já tuto nádhernou akci navštívil před 4 roky a dodnes mám stejné pocity.


napsal(a): Luboš S. [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI