Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Rok poté

Slavnosti piva, pivní slavnosti, dny otevřených dveří ...


verze pro tisk

Rok poté

Rok poté

Když jsem před rokem v barvách Ježka trávil čtrnáct dní v Praze na Českém pivním festivalu, nepočítal jsem, že se po roce vrátím jako host jihlavského pivovaru. Abych přiznal pravdu, neplánoval jsem letos návštěvu této pivní monstrakce, neboť jsem příznivcem spíše komorněji laděných setkání a účast na prvním ročníku byla poněkud vyčerpávající. Ovšem když se ozvali přátelé z pivovaru, že Svaz pivních turistů má možnost zúčastnit se zájezdu do Prahy, který pro spřízněné duše organizuje Ježek, neváhal jsem ani vteřinu.

V den „D“ jsem s kolegy z SPT ve 12.00 netrpělivě přešlapoval před branou pivovaru a hodinové čekání na autobus si zpříjemňoval pobytem v pivovarském sklepě u tanku číslo 11. Cesta do Prahy rozpáleným autobusem byla jistě plánovaná, neboť naše chuť na pivo se během ní několikanásobně zvýšila a když jsme se po dvouhodinové anabázi dostali do Letňan, po pivu toužil naprosto každý z nás.

Pivní turisté
Pivní turisté

Naše první kroky vedly do stanu K Brewery , kde jsme si dali „jednoho Ježka na žízeň“ a poté se již mohli soustředit na dění okolo nás. Areál festivalu působil stejně jako vloni, personál také, ale hned po prvních minutách bylo zřejmé, že organizace a celkový servis je na podstatně vyšší úrovni než u prvního ročníku. Ochotné číšnice v pseudokrojích se nám stoprocentně věnovaly, takže kolega Sousto se cítil jak v sedmém nebi a když krojovaní mladíci poznali v Morisovi pivního rekordmana ošlehaného bulvárním tiskem a chtěli se s ním vyfotit, v sedmém nebi byl i Moris.

Ve stanu K Brewery jsme měli možnost ochutnat piva z pivovarů Jihlava, Klášter, Janáček, Platan a Hlinsko, ale museli jsme se šetřit, takže jsme zůstali jen u novinek a Moris si mohl do degustovníčku zaznamenat nové pozice pro kvasnicovou 12° Klášter a Extra světlý ležák 12° z Uherského Brodu. Poté jsme se za účelem degustace přesunuli do vedlejšího stanu, abychom ochutnali piva z minipivovarů. Zde jsme měli sraz s našimi pražskými kolegy Kokim a Rohlíkem, kteří s námi strávili značnou část večera. Stan č. 6 nám hodil rukavici v podobě piv ze Stříbra, Varnsdorfu, Žamberku a Černic.

Nechyběl Švejk...
Nechyběl Švejk...

A my jsme tu výzvu přijali. Je to těžká práce, ale někdo to dělat musí. Ochutnali jsme mnoho skvostných piv a Moris mohl přidat do svých statistik kvasnicového Kocoura a India Pale Ale z Varnsdorfu, nefiltrovaného Patriota z Žamberka, Májového Ostrostřelce ze Stříbra, Náchodskou 11° a hořký speciál Rytíř Svijany. A následovala piva z dalších stanů a dalších pivovarů. Další známí, další zážitky … dlouho do noci.

...ani vůl
...ani vůl

Mám-li shrnout své pocity z festivalu, musím uznat, že jsem byl mile překvapen. Možná to bylo tím, že práce v zákulisí mi zůstala tentokráte skryta a mohu jen doufat, že byla daleko pohodovější než při prvním ročníku. Musím zde poděkovat všem, kteří se na organizaci a provozu akce podíleli, protože z mého pohledu fungovalo vše tak, jak by asi mělo a dobře vím, kolik práce to stojí. Pochvala patří také kolegům z jihlavského pivovaru za kouzelný zájezd za poznáním, který zorganizovali pro svoje hospodské a nezapomněli ani na nás, členy SPT, kteří jsme ozdobou každé pivní akce.

Celkový dojem z pivního festivalu byl víc než dobrý a myslím, že o jeho návštěvě v příštích letech už nebudu muset přemýšlet.

Dej bůh štěstí!

______

P.S. Chody: Atmosféru možná dokreslí i následující videa

[Martin Povýšil] [Zobrazeno 7318x] [10. červen 2009]
[Pivní slavnosti] [comments: 5] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Děkan

úterý, 16. červen 2009
10:02

Děkan

Na PPF jsem byl v neděli a ve středu a nemám vážnějších připomínek, prostředí důstojné včetně převážně příjemné obsluhy, dostatek WC, nabídka piv zejména ve dvou zmiňovaných stanech velmi slušná, cena piva na Prahu adekvátní (nehledal bych mouchy v tom, jestli je třetinka za čtyřicet moc), možná jídlo mohlo být lacinější, ale probíhaly akce od do za 1/2 ceny apod. Akci nelze samozřejmě srovnávat s festivalem ve Zlých Časech. Za letošní ročník PPF patří pořadatelům poděkování a dík.


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

Martin Povýšil

pátek, 12. červen 2009
14:35

to Malakin: Extra světlý ležák zní opravdu podivně a vybaví se mi při tom rakouské pivo, ale přesně tak byl Janáček prezentován a jak píše v komentáři Tomáš Matějka,na jižní moravu to bylo dost slušné pivo. Osobní pocity nechci nějak moc prezentovat, ve článku píšu tak nějak všeobecně o SPT na PPF a pivo degustuji simultánně s Morisem, takže mnou ochutnané vzorky jsou shodné. Myslím, že většina pivovarů se poučila z prvního ročníku a snažila se nabídnout hlavně speciály.Do Zlých časů nás Koki(y) lákal, ale opravdu nebyl čas. Můžeme pražákům jen závidět možnosti, které maji, protože valná většina piv, která se v Praze dají ochutnat jsou pro nás téměř nedostupná a musíme jě celkem pracně shánět.


napsal(a): Martin Povýšil [Odpovědět]

Adsense

27. únor 2024
09:03


posted by: Inzerce

swooper

čtvrtek, 11. červen 2009
22:32

swooper

Malakin: o třetinky jsem se nezajímal, ale jinak se za každé pivo platilo 40,- ale např. Master 18ka byl do 0,3 a Porter z Pardubic taky. Jinak těch desítek tam zas tak moc nebylo, většina pivovarů přivezla ležáky + sem tam nějaký speciál(spíš teda z mini) z desítek si pamatuju jen Kout, ČH sklepní...dál nevím.


napsal(a): swooper [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 11. červen 2009
17:46

Malakin

Martine, větička či spíše spojení "Extra světlý ležák 12° z Uherského Brodu" je trošku zavádějící, neb evokuje dojem, že Janáček Extra je skutečně extra světlý a ne nějaká specialitka, na kterou by chtěl být pivovar hrdý. Extra světlým pivem by se asi vážně nikdo nechlubil.

Jinak článeček hezký, ale nějak mi v něm chybí tvé osobní pocity. Píšeš o Morisovi a o tom, co nového si zapsal do svých statistik, ale o sobě, resp. o tom, co jsi ochutnal přímo ty, jsi nenapsal ani slovo. Čtenář si sice může domýšlet, že jsi koštnul Ježka a piva ve stanu č. 6, ale vážně jen domýšlet. Není to škoda?

A co Zlý Časy? Koki(y)ho jsem tam potkal v pátek, Rohlíka zase ve středu. Vy jste se tam nestavili, když už jste byli v Praze? Nebo na to nezbyl čas?

A jak tomu vlastně bylo na ČPF s třetinkama? Skutečně byly za tutéž cenu jako půllitry? A do čeho je případně točili, když na to nebylo sklo? Nebo si člověk musel donést vlastní, jinak měl smůlu? A jak tomu bylo se stupňovitostí piva? Převládaly speciály nebo se někdo odvážil chtít 40 korun, resp. tolar i za "obyčejnou" desítku?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 11.06.2009 ve 17:54:52


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Matějka Tomáš

čtvrtek, 11. červen 2009
21:37

to Malakin: Když už tady píšete o té 12% ce EXTRA. Tu jsem si tam dal a byla z mého pohledu dokonalá!!! Škoda že na Ostravsku ji nikde nečepují. Myslím, že by plno Radegasťáků i Ostravaráků docela žaslo, jak má vypadat dobré hořké pivo! Nevíte, zda se dá koupit někde lahvová?


napsal(a): Matějka Tomáš [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI