Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Poprvé na Slovensku

Pivní cesty


verze pro tisk

Poprvé na Slovensku

Poprvé na Slovensku

Asi to bude znít dost neuvěřitelně, ale já zatím nikdy nebyl na Slovensku. První možnost návštěvy země našich bratří padla s rozpadem Československa – „Je tam teď velmi nebezpečno,“ na nás tehdy na střední, když jsme se tam chtěli vydat na školní výlet, naše třídní – a od té doby jsem se k cestě na Slovač jaksi nedostal a nebýt říjnové martinské burzy pivních suvenýrů, kam jsem musel kvůli domluvené výměně se dvěma z mých zahraničních kamarádů, bylo by tomu tak i nadále.

Auto tentokrát nevyšlo, musel jsem tedy vlakem. Protože by mě však samotného cesta nebavila, domluvil jsem se s kamarádem Jardou, který se do Martina také chystal, a vyrazili jsme spolu.

Ulámaná madla u dveří i oken, nefunkční světla, špína a k tomu halekání opilých cikánů, kteří přistoupili v Kolíně a jako naschvál do našeho vagónu, tak přesně o tom byla naše cesta nočním vlakem Slovakia. Ale co by člověk chtěl za několik set korun a 2. třídu, že jo?

Jsme v Žilině, kde máme přestupovat. Do odjezdu vlaku na Martin však zbývá více než hodina a tak vyrážíme na obchůzku města. Pivní, jak jinak.

Hned u nádraží herna, kde ponúkajú Kozel. To však není nic pro nás, přesouváme se tedy více do centra.

Že by Kozel z Černé Hory?
Že by Kozel z Černé Hory?

Na hlavní pěší zóně již mnohem lákavější Svijany (tedy jak se to vezme) a Zubr. Je však noc či spíše brzké ráno, máme tedy smůlu a chtě nechtě nakonec bereme zavděk nedalekým „Kelt clubem“. Zde objednáváme nejprve 10% Kelta. Protože však nikterak neoslovuje, hned po dopití zkoušíme štěstí podruhé, a to s 12% Bažantem extra cold. Ten je oproti běžným zvyklostem točen ze speciální pípy s vrstvou ledu a servírován v předem vymražených skleničkách. Vypadá to vážně senzačně, ale po prvním ochutnání mi to zas až tak „cool“ nepřijde. Některým pivům totiž k lepší chuti nepomůže ani podchlazení a Bažant je očividně jedním z nich.

Svijany se Zubrem v Žilině
Svijany se Zubrem v Žilině
Žilinský Kelt club
Žilinský Kelt club

S pocitem neukojení našich pivních tužeb raději platíme. Jarda se ještě táže na možnost koupě bažantí skleničky, která se mu prý tolik líbí – „Je mi líto, ale bar sledují kamery, takže vám to prodat ani dát nemůžu. Ale můžete si tu skleničku ukrást. Já budu dělat, že o ničem nevím...“ na něj servírka – ale pak už skutečně vyrážíme zpátky ku nádraží, aby nám neujel vlak.

Ačkoli brzké ráno, na nádraží to již docela žije. Ne však běžnými cestujícími, kterých už tu také několik desítek čeká, ale spíš všemožnými individui, která se tu válejí po zemi a zrovna se probouzejí k životu. Srovnal bych to s vlakovým nádražím v Brně či Budějicích, kde se to problémovými lidmi také jenom hemží, ale tam se aspoň občas mihne městská policie a zjedná nápravu. V Žilině však městskou policii zřejmě nemají, jinak si zdejší „nádražní nepořádek“ opravdu nedokážu vysvětlit. Nebo že by ji tu měli, ale zmůže se jen na pokuty za špatné parkování? To už však naštěstí přijíždí vlak na Martin, takže honem na nástupiště a vstříc lepším zážitkům...

V Martině jsme s více než hodinovým předstihem, hledáme tedy místo, kde bychom si mohli aspoň trochu ukrátit čas. Zakotvujeme kousek od nádraží, v hospůdce zvané „Piváreň N“. Zde na čepu „téměř místní“ Martiner a k tomu ještě Ostravar. Začínám Martinerem, jehož jsem v jeho novodobé hurbanovské historii ještě nepil a nutno říci, že na pivo z velkopivovaru to vážně ušlo, což se naopak o desítce z Ostravy, jejíž ochutnání následovalo posléze, říci nedalo. Byla totiž zkažená. :-(

Piváreň N
Piváreň N

Začátek burzy se však pomalu blíží, kupuji tedy ještě něco malého k snědku a společně s ostatními vyrážím k nedaleké sportovní hale.

Burza začíná

Pár minut čekání a můžeme dovnitř. Vstupné 1 Euro a k tomu kupón na pivo zdarma. Jsem tu však hlavně kvůli suvenýrům, bezplatnou ochutnávku tedy nechávám na později a nejprve jdu omrknout halu a případně sehnat něco do své sbírky.

Chvilka obíhání stolů a první sklenička – ostravský Bazal – mi říká „pane“. Tím však moje dnešní burzovní úspěchy končí. Sice potom ještě něco málo vyměňuju s Liborem Hanzelem a ještě jedním německým sběratelem, ale to bylo dohodnuté předem, to se do úspěchů samozřejmě nepočítá.

Rožňavský Kaltenecker
Rožňavský Kaltenecker

Burza tedy za mnou a já se tak mohu v klidu věnovat doplňkovému programu, tj. ochutnávání piva. A bylo co. Nepočítám-li stovky všemožných lahváčů, které sem přivezli samotní sběratelé či přímo Pivní cesty a nabízeli je normálně k prodeji, tak zde bylo k mání také několik vzorků točeného. Slovenské barvy hájily pivovary Golem Košice, Kaltenecker Rožňava, Sessler Trnava a pak také sponzor celé akce, nadnárodní Topvar Topol'čany, české pivovary pak zastupoval Belveder Železná Ruda.

Všude se točí do kelímků, ale protože z nich mi pivo příliš nechutná, sháním se po nějaké degustační skleničce. U Golema nehezká třetinka s uchem, u Sesslera pouze obyčejný štuc, v němž při držení pivo rychleji teplá, no a Belveder nabízí jenom půllitry. Nakonec tak beru zavděk třetince na nožce u Kalteneckera, kde také hned dávám své první pivo.

Zázvorová piva již po několika neblahých zkušenostech (Chýně, Janáček, Nová Paka, Zvíkov aj.) automaticky vynechávám a z nabízeného volím višňové. Některá ovocná piva vážně můžu, zvláště pokud jsou dobře ochucena. Kaltenecker byl však příliš navoněný a navíc velmi hořký, takže nic pro mě. Abych si tedy spravil chuť, dávám hned u vedlejšího stánku tmavého Sesslera a vzápětí ještě světlého. A protože mi obojí velmi chutná, dávám se s výčepáky do řeči a postupně se tak dozvídám, že mám před sebou přímo pana sládka s paní sládkovou.

Trnavský Sessler
Trnavský Sessler

Od Jardy jsem o nich již slyšel, neb společně absolvovali olomouckým Moritzem a Palackého univerzitou pořádaný kurz vaření piva, díky němuž už prý vědí, jak na to, ale naživo jsem je ještě neviděl. A protože je to do Trnavy jenom pár desítek kilometrů, s Jardou hned domlouváme případnou exkurzi: „My tady budeme ještě odpoledne, ale servírka Jana vám v pivovaru všechno ukáže, hned tam zavolám...“ na nás pan starý. Nakonec zde kupuji ještě jedno lahvové pro Chodyho a dostávám vzorek jejich 20ky na košt. Ta však příliš neoslovila a loučení s touto jinak výbornou značkou je tak ve znamení smíšených pocitů. Bohužel. Ale všechno prostě nemůže být dokonalé, to už vím dávno.

Cestou od Sessleřího stánku zkouším ještě brokátového Kalteneckera, který byl skoro tak dobrý jako tmavý Sessler, a procházejíc kolem pódia, kde se zrovna pivně soutěží, si to mířím ke stánku Železné Rudy.

Občas se i soutěžilo
Občas se i soutěžilo

Na čepu mj. vždy špičkový tmavý Gradl, který ani dneska nezklamal. V Rudě prostě vařit umějí. Klobouk dolů... S pocitem uspokojení tak kupuji ještě PETkového Kojence, kterého jsem dosud nepil a který bude na pozdější domácí ochutnávku (ochutnávka proběhla den poté, takže dodávám: po dlouhé době výčepní pivo, kterému nemám co vytknout, takhle nějak by to mělo vypadat, chutnalo mně i taťkovi, který už desítky a slabší piva sám od sebe vůbec nepije).

S panem Strnadem st. pak prohodím ještě pár slov, prodiskutuji naši případnou spolupráci co se sběratelství týče a odporoučím se k sousednímu košickému Golemovi. Zde na čepu světlá 11,5ka, žel nevoněla ani nechutnala podle mých představ, takže nespokojenost.

Ještě topoľčianský Topvar
Ještě topoľčianský Topvar

Cestou k autu, kde máme za chvíli sraz s panem Mokošem, domácím vařičem ze Sence, který nás poveze do Trnavy, se pak ještě podruhé a naposledy zastavuji u stánku Pivních cest, kde se rozloučím se Strnym i Vencou Fialovic, a úplně nakonec využívám kupónu na vzorek piva zdarma, který proměňuji v jednoho malého Topvara, jehož však pro obtížnou pitelnost nedopíjím a vylévám na záchodě do umyvadla. Nerad, ale v tomto případě to vážně jinak nešlo.

Za Sesslerem do Trnavy

Cesta do Trnavy probíhá jako má každá jiná cesta po probdělé noci následované koštováním: doháním spánkový deficit. :-) Probouzím se až těsně před Trnavou, takže z kochání se podzimní slovenskou krajinou nemám nic a z vyzpovídání pana Mokoše také ne. Tak snad někdy příště.

Poděkujeme za odvoz a jdeme za servírkou Janou, která nám má ukázat zdejší pivovárek. Do detailů výroby zdejších piv však tentokrát zabíhat nebudu, neb to už za mě v březnu udělal Miloš Verecký a bylo by to opakováním již řečeného. Seznámím vás aspoň s mými pocity doplněnými o pár fotek.


Fotogalerie

Ad jídlo – zkusil jsem místní specialitu, Sesslerovu čapicu, a byl jsem spokojen jak s velikostí porce – opečené brambory, které jsem si k tomu doobjednal, byly zcela zbytečné – tak s chutí

Ad pivo – tmavá 11,5ka stejně jako předtím na burze výborná, světlá 10ka – točená nebyla, ale chtěli jsme ji zkusit, vzali jsme tedy zavděk aspoň její PETkovou verzí – chuťově i vůní připomínala košického Golema, takže zklamání; zajímavost, kterou jsem vyčetl v jídelním lístku, ale jíž jsem nakonec nevyužil: abyste si neobjednávali něco, co vám potom nebude chutnat, můžete požádat o natočení degustačního 1dcl vzorku

Ad ceny – jídla dražší, ale piva velmi levná, např. 11,5ka za 85 centů, 20ka za 1 Euro

Ad prostředí – zcela nekuřácké, což velmi chválím

Ad obsluha – bez problémů

Ad prohlídka – sice bez výkladu, ale zase nám bylo ukázáno vše, včetně prostoru pod varnou, do něhož se leze dvířky v přední části varny, která nejsou na první pohled vidět

Celkové hodnocení – návštěvu vřele doporučuji, když jsem zde byl spokojen já, určitě budete i vy :-)

Odjíždíme

Protože nás čeká ještě poměrně dlouhá cesta, platíme a objednaným taxíkem vyrážíme k vlakovému nádraží. Pak už jen nástup do vlaku, přestup v Kútech, jeden malý Corgoň ve zdejší nádražce – chutnal tak nějak divně nasládle, ale co by člověk chtěl za 40 centů, že jo? – a hurá k domovu. Já k našim ku Zábřehu, Jarda do Poděbrad.

Nádražka v Kútech
Nádražka v Kútech

Závěrečné slovo

Výlet to byl pěkný, na zážitky vskutku bohatý a i díky němu už konečně vím, že Slovensko nejsou jenom Tatry a utiskovaní cikáni či Maďaři, jak je nám často naznačováno prostřednictvím všemožných médií, ale je to též o pivu. Ne všechna jsou sice poživatelná, ale když člověk hledá, své oblíbené si zde určitě najde, stejně jako např. já hurbanovského Martinera či Sesslera s Kalteneckerem. Časem snad přibudou i další značky, které mi zde zachutnají, ale protože jsem dosud neobjel všechny české pivovary, budou muset ty slovenské, které jsou u mě až na druhém místě, ještě chvíli počkat. Snad nám řádění Heinekenu se SABMillerem ustojí bez úhony. Uvidíme.[Marek Kamlar] [Zobrazeno 9422x] [6. prosinec 2009]
[Pivní cesty] [comments: 71] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

val

úterý, 8. prosinec 2009
15:12

val

to Henri: Souhlasím. Abych taky přidal nějakoutu konstruktivní kritiku: píše se "kdybys", ne "kdyby jsi". O čárkách navíc se nezmiňuji, to je jen detail :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Henri

úterý, 8. prosinec 2009
15:53

Henri

to val: Mě osobně více sedí "kdyby jsi" nežli "kdybys" a myslím, že to není nějaký hrozný prohřešek proti češtině. No ale profesoři češtiny asi budou jiného názoru. V internetových diskuzích (na rozdíl od článků) je, myslím přípustný, hovorovější a neformálnější jazyk. Navíc každý většinou příspěvky do diskuze píšeme v rychlosti a uděláme nějaký překlep (jako třeba Ty viz. "nějakoutu"), unikne nám občas i nějaká ta hrubka, o čárkách navíc, popř. chybějících ani nemluvě. Prostě, kdyby zde byli příspěvky pouze bez jakýchkoliv chyb, tak by jich tu moc nebylo. Nebo by měli přispívat do diskuze pouze ti, co vládnou češtinou absolutně bezchybně a takoví jako já si budeme muset své příspěvky nechat projít přes korektora?


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Adsense

16. duben 2024
00:37


posted by: Inzerce

val

úterý, 8. prosinec 2009
21:48

val

to Henri: Začnu zostra: v první větě máte mít "mně" :-) S vaším názorem v úvodu souhlasím, nicméně v jakémkoli psaném projevu by měla být dodržována alespoň ta hlavní pravopisná pravidla, mezi která patří např. "kdybys", "mě-mně", shoda přísudku s podmětem apod. Hovorový jazyk jako takový samozřejmě ano, kdyby všichni mluvili jako naučný slovník, bylo by to příšerné. Co se týče čárek, sem tam chybějících či nesprávných písmen, občas sloučených slov apod., tak ty sice registruju, ale nekomentuju, poněvadž v textu psaném přes klávesnici se jedná spíše o vlastnost, než chybu :-) Víte, český pravopis je v mnohém vyloženě praštěný, nicméně pravidla jsou prostě jistým způsobem nastavena a dokud nebudou změněna (ano, těmi nenáviděnými češtináři :-) ), tak by mělo být v osobním zájmu každého Čecha (a i Moraváka a Slezana) je v písemném projevu respektovat. Čeština je jazyk krásný, košatý a rozvinutý, je to nejvzácnější kulturní dědictví národa (ano, víc než pivo dokonce! :-) ), také je úzce spjat s lidským myšlením jako takovým, je to základní nástroj vyjádření jakékoli myšlenky a její nositel. Čeština, stejně jakýkoli jiný jazyk, se přirozeně vyvíjí a za sto let bude pravopis jistě úplně jiný, nicméně dle mého názoru je každý aktuální pravopis jednotícím a identifikačním prvkem jazyka a je škoda jej drolit útoky typu "kdyby jsi" :-) (stylistika je pak další kapitola, ale o tom někdy jindy). Výše zmíněné neberte prosím jako nějakou agresi či výsměch, každé mé pravopisné rýpnutí je míněno v dobrém a nemá za cíl nikoho urážet. Ostatně já dělám chyby také a jsem vždy rád, když mě na ně někdo slušnou formou upozorní.


napsal(a): val [Odpovědět]

umbob

úterý, 8. prosinec 2009
22:36

umbob

to val: Dost už toho jazykového koutku na pivním webu :)


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Energetik

středa, 9. prosinec 2009
06:57

Energetik

to val: A zase se řeší pí*oviny na pivním webu. A pak to má nějak vypadat. :D


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Henri

středa, 9. prosinec 2009
08:52

Henri

to val: Já asi budu stále psát "kdyby jsi", protože se mi to tak zkrátka víc líbí pravidla nepravidla. V diskuzích budu mít dále prohřešky proti pravopisu, jako většina zde přispívajících, protože internetová diskuze podle mě nahrazuje mluvený dialog a snese trochu jiná měřítka nežli třeba článek popř. blog. To je prostě můj názor. Pokud by Tě ale moje pravopisné chyby natolik pohoršovaly, tak se můžeme domluvit, že Ti každý příspěvek před uveřejněním pošlu ke korektuře, jako to dělají spisovatelé a novináři, nežli jim něco vyjde, protože to by jsi teprve koukal, jakým pravopisem tito lidé vládnou. A už se opravdu bavme o tom, o čem je Pivni.info.:-)


napsal(a): Henri [Odpovědět]

val

středa, 9. prosinec 2009
19:34

val

to Energetik: Ano ano, nějak to má vypadat, už se těším, až si přečtu článek o "víleťe do mynypyvovaru, kam by jste taky mněli něgdy zajed" :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Pavel R.

středa, 9. prosinec 2009
10:16

Pavel R.

to Henri: a val http://www.pravidla.cz/
a už dejte pokoj :D


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

val

středa, 9. prosinec 2009
19:39

val

to Henri: Díky, ale zadarmo korektury nedělám a pochybuju, že byste byl ochoten za něco takového platit :-) Jakékoli pravopisné chyby mě nepohoršují, spíš mrzí, no... Ale to je jedno, pište si jak chcete, věšet Vás za to nebudu :-) A to je poslední slovo, teď zase spátky do svjeta pyva, toho lahodného češkého pyťyva :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Henri

úterý, 8. prosinec 2009
12:56

Henri

to Chody: Ok, OK, já vím, že něco vymyslet a vytvořit je vždy těžší, nežli to potom zkritizovat. Kritika je zase ale dobrá zpětná vazba. Anketní otázka musí být položena tak, abych na ní mohl bez nějakého kompromisu odpovědět ano, ne. A to u těchto otázek nejde.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 08.12.2009 ve 13:06:32


napsal(a): Henri [Odpovědět]

umbob

úterý, 8. prosinec 2009
12:39

umbob

to Henri:Podepisuji!Někdy už ty vlákna nefungují. Toto patřilo k Henriho příspěvku o anketě a kritice
---------------------------------
Zpráva byla upravena 08.12.2009 ve 12:40:24


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Weetek

pondělí, 7. prosinec 2009
11:08

Weetek

Myslím, že je to možná moc povyku pro jednu reportáž o tom, jak někdo jel někam na burzu, něco cestou viděl a dal si někde pár piv :-) Kdyby to napsal někdo jiný než Malakin, tipuju tak pět komentářů maximálně.
Na jednu stranu ovšem Mora docela chápu. Vzniká nám tu taková prima partička: Malakin, Strny, Venca Fialovic (není to ten koumes, co si počítá za mapku tří plzeňských mini a lístky na tramvaj pětikilo? :-) a samozřejmě Chody, který je sice náramně nestranný admin, ale mám pocit, že Malakina by se zastal, i kdyby napsal sebevětší hovadinu (a že už těch pokusů bylo...).
Na druhou stranu, aspoň je legrace. Já z některých Malakinových hlášek žiju už nějaký ten pátek :-) A že mu do článku prosáknou nějaké ty xenofobní narážky, to mě nijak neudivuje.
Jedna věc mi přece jenom ale nedá, byť je to zcela nepivní téma. Marku, problém bezdomovectví je opravdu podstatně složitější, že se ti asi zdá. A rozhodně to nevyřeší městská policie, která "bezďáky" odklidí z očí úctyhodných občanů, jako jsi ty.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

umbob

pondělí, 7. prosinec 2009
11:40

umbob

to Weetek: Jakým způsobem jsi přišel na to, že Malakin, Strny, pan Fiala a Chody tvoří nějakou partičku? To je poněkud násilné spojení


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Weetek

pondělí, 7. prosinec 2009
11:59

Weetek

to umbob: Máš pravdu, jen jsem vytáhnul z textu Malakina větičku o tom, jak se s výše zmíněnými pány loučí a doplnil jsem k tomu Chodyho, Malakinova strážného anděla :-) Nemyslel jsem to doslova, že by tihle čtyři byli nějaká partička. Aspoň nevím, že by byli, neznám osobně nikoho z nich. Spíš bych tipoval na názorovou spřízněnost.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

siki

pondělí, 7. prosinec 2009
14:29

siki

to Weetek: jojo, venca fialů umí vydělávat a když se najdou blbci, kteří mu to za to dají, proč ne.....Měl nápad a nebál se ho zrealizovat...


napsal(a): siki [Odpovědět]

Chody

pondělí, 7. prosinec 2009
19:13

Chody

to Weetek:
Jj jsme to ale pěkná partička, co? Jen Malakin se k nám moc nehodí, protože jsme jinak všichni ostatní z Plzeňska a máme rádi dobré pivo a některé aktivity jsou pražákům trnem v oku :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Weetek

úterý, 8. prosinec 2009
09:52

Weetek

to Chody: Je zajímavý, jak na něco reaguješ s chutí, zatímco o něčem jiném mlčíš, jako zařezaný...
Ale pohoda, Pražákům jsou akce "plánek a lístky na tramvaj za pětikilo" asi celkem fuk. Jen bych prosil Pražák s velkým Pé, ju? .-)


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

tomas

úterý, 8. prosinec 2009
10:41

tomáš

to Weetek: Vám ten Vašek Fiala z Pivních cest musel asi něco zlýho udělat, že už tady potřetí během cca tejdne od vás čtu o hrozným "pětikilu za lístek na tramvaj". On vás nebo někoho tady nutí k tomu abyste si tu jeho pivní cestu koupil nebo v čem je problém? Pivní cesty pořádají třeba i Přátelé piva: http://czech-beer-tours.eu/cz/skupinove-pivni-cesty/ a myslím, že bezplatná charita to taky asi nebude.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

Weetek

úterý, 8. prosinec 2009
10:51

Weetek

to tomas: Myslím, že formulace o ceně, Která "odporuje dobrým mravům" je i v příslušném zákoně. A obecně jsem na vykuky alergický. Proto to pořád dokola zmiňuju.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Dan

úterý, 8. prosinec 2009
10:58

Dan

to Weetek:
Naprostý souhlas. Já když jsem poprvé viděl tuto nabídku, tak jsem si o těchto akcích a lidech kolem nich udělal svůj obraz...
V dnešní době informačních techniologií, kdy každý může doslova za chůze na ulici najít potřebné informace, z netu jen na mobilu, ať je kdekoli, jsou takovéto nabídky přinejmenším nemorální.
Ještě bych chápal, kdyby to bylo s nějakým průvodcem, s někým kdo je schopen zodpovídat otázky a celkově přinést do této služby nějakou hodnotu...
Prostě plánek Plzně a lístky na tramvaj za pětikilo, i u mne "vítězí" v originalitě. :)


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Chody

úterý, 8. prosinec 2009
11:00

Chody

to Weetek:
Vítku, Vítku, co bys rád věděl? Na co mám reagovat? Pokud chceš ode mě něco vědět, klidně se zeptej... Já Ti možná odpovím.
Za Pražake s malým p se omlouvám,, moje chyba.
Jo a o pětikilu za tramvaj tu řeč nebyla, takovýhle nabídky se nelíbí ani mně... Ale i Tobě dám samozřejmě prostor a můžeš to sem napsat ještě mnohokrát :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Weetek

úterý, 8. prosinec 2009
11:38

Weetek

to Chody: Hmm...když mi možná odpovíš, tak to já se možná někdy zeptám... :-)
Třeba jsetli jsi někdy mluvil s "Amíkem Holbornem", když půl blogu věnuješ juchání nad tím, že mu to na rozdíl od šumavského chasníka nevyšlo. Nebo jestli tě potěšil výsledek pivní aknety, ve které zdaleka nejvíc lidí uvedlo, že poznávání pivních kategorií je celý jejich život. Nebo jestli už máš definitivní verzi toho, kdo je a kdo není pivař, a budeš jednotlivých lidem v dikusi přiřazovat příslušný kádrový posudek, třeba ikonkou s různě plnými půllitry... Je toho spousta. Ale asi to nepatří sem.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Chody

úterý, 8. prosinec 2009
11:51

Chody

to Weetek:
Ne
ne
ne
ne
:)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Henri

úterý, 8. prosinec 2009
12:01

Henri

to Chody: No já bych si také trochu přisadil, a to k té aktuální anketě. Jednak si myslím, že je hloupost nějak definovat "Pivaře" a kdyby teda už, tak pomocí takto nevhodně zvolených otázek to tedy opravdu nejde. Já skutečně nevím, jak bych mohl vybrat některou z nabídnutých možností. Osobně se například o pivo zajímám teoreticky, rovněž pivo rád ochutnávám, mám jej rád, na chuti mi záleží a hospodu si podle piva vybírám. Pivo ale asi neochutnávám pouze v malých objemech, pokud není zkažené, tak ho nevylévám, ve větším množství ho asi také nepiji a denně v hospodě nevysedávám. Tak kterou možnost z nabídnutých bych mohl asi tak zvolit?


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Chody

úterý, 8. prosinec 2009
12:06

Chody

to Henri:
Tak navrhni anketu sám, rád ji zveřejním...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Weetek

úterý, 8. prosinec 2009
12:25

Weetek

to Henri: Nemůžu se zbavit dojmu, že tahle anketa je šitá na míru hlavně debatě mezi Chodym a Honzou Kočkou a jejím cílem je ukázat, že kdo pije denně pod pivo, není pivař (čti: Kočka není pivař).
To je jako kdybych vyrobil anketu "Pláenk Plzn a lístky na tramvaj mají stát"
a) dvacku
b) pade
c) pětikilo
d) zdarma, s děkovným dopisem Vency Fialy.

Ale to už jen rejpám :-)


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Malakin

středa, 9. prosinec 2009
18:21

Malakin

to Pavel R.: Do Mutějovic samozřejmě někdy dorazím, s tím můžeš (tykat si snad můžeme) počítat. A pokud ti nebude vadit můj osobní názor na tvé pivo - upřímný, jak už je u mě ostatně zvykem - tak ti ho klidně řeknu, v tom problém nevidím.

to Weetek: Moc povyku pro jednu reportáž o tom, jak někdo jel někam na burzu, něco cestou viděl a dal si někde pár piv? By mě docela zajímalo, kolik povyku by bylo kolem nějakého tvého článku. Už asi dva roky se chlubíš svou sérií článků o berlínských pivovarech a opakovaně řešíš jejich publikování bez tvého svolení, ale od té doby už hodně vody uplynulo a skutek utek. Co takhle sepsat něco nového, z čeho bychom taky mohli být na větvi?


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Henri

úterý, 8. prosinec 2009
12:28

Henri

to Chody: Tak nyní mi připomínáš některé umělce, kteří v reakci na kritiku své tvorby doporučí kritikovi, aby stvořil nějaké dílo on. Pokud jsem herec, režisér, spisovatel, malíř, atd. atd., tak dávám na trh svou kůži se svým výtvorem. Kritik není umělec, ale člověk, který se zabývá kritikou, za to je placen a to má dělat. Můžeme s ním souhlasit či ne, ale říkat mu, ať něco vytvoří sám a pak kritizuje, je pěkná pitomost. Kdyby jsi v reakci na mou poznámku, nebo chceš-li, kritiku, obhájil zvolené otázky v anketě, nebo uznal, že nejsou zrovna až tak chytré, tak by to bylo v pořádku. Ale proč bych měl já tvořit nějakou anketu? Protože jsem si dovolil v diskuzi vyjádřit svůj názor (kritiku)? Nebo se zde opravdu nesmí o některých věcech diskutovat. Já si o sobě nemyslím, že jsem chytřejší nežli Ty, ani, že bych uměl provozovat Pivni.info lépe. Naopak, neuměl, a proto jsem rád, že je tady někdo jako Ty, který to umí a dělá. To ale snad neznamená, že se nemůžu vyjádřit k něčemu, co se mi nezdá zrovna povedené. A to se mi otázky v této anketě opravdu nezdají, protože jsou položeny tak, že když na ně budu chtít pravdivě odpovědět, tak to prostě nejde. V anketě má být otázka co nejstručnější a jasná, aby na ni mohla být dána jednoznačná odpověď.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Henri

úterý, 8. prosinec 2009
12:34

Henri

to Weetek: Myslím, že nikdo nemá právo, nikoho druhého, označovat jestli je nebo není pivařem. Jen každý sám si může určit, jesli se pivařem cítí, či ne a proč. Když se vrátím k těm, dle mého názoru nesmyslně formulovaným otázkám v anketě, tak pivařem se může nazvat každý na koho pasuje jakákoliv odpověď, plus tisíce dalších možností.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Chody

úterý, 8. prosinec 2009
12:40

Chody

to Henri:
Tys mě ale nepochopil, nebylo v tom nic zlého. Jen je prostě dost těžké vymyslet pět smysluplných odpovědí. A pokud to vymýšlím povětšinou sám, chybí mi inspirace a jsem z toho trochu unavený.
Protože jsi psal, že se nenapasuješ ani do jedné odpovědi, byl bych rád, kdyby odpovědi zformuloval někdo jiný (třeba Ty), z jiného úhlu pohledu.
A to platí i pro ostatní, pokud Vás napadne nějaká anketní otázka a otázky, nestyďte se a napište mi ji, rád ji tam dám.
to Weetek:
Ta anketa s Vencou je dobrá, můžu ji použít?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Henri

pondělí, 7. prosinec 2009
10:34

Henri

S názory Malakina se většinou neshoduji. Mě chutnají zpravidla jiná piva nežli jemu. Mě nevadí cizí piva u nás, která si zde rád dám, když mám možnost a rád zajedu do ciziny a ochutnám přímo u zdroje. Rovněž si na rozdíl od něho nemyslím, že u nás jsme pivním pupkem světa a máme nejlepší pivo na světě. A rozhodně nejsem nacionalisticky založený. Přesto, nebo právě proto, jeho články čtu a číst budu, protože o tom to na světě je, že jsme každý jiný, máme jiný pohled na svět, chutnají nám jiné věci a hlavně o tom můžeme svobodně diskutovat a vyjadřovat zde vzájemně názory. Když je polemika vedena slušně, a to Malakin vždy dodržuje, tak není důvod k nějakým ostrým reakcím. Napíšu prostě svůj názor, v čem nesouhlasím a emoce snad nemusí být na místě.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

umbob

úterý, 8. prosinec 2009
12:36

umbob


---------------------------------
Zpráva byla upravena 08.12.2009 ve 12:37:35


napsal(a): umbob [Odpovědět]

jansalab

pondělí, 7. prosinec 2009
10:29

jansalab

Pánové nevím o co tady ve skutečnosti některým jde, ale musím souhlasit s tímto Markovým článkem ikdyž jindy se s jeho názory nemusím stotožnit.
Postřeh stavu slovenských pivnic kdy většinou dostanete "jen" česká piva je pravdivý.
Slovenská piva, krom Topvaru, (který mi nijak neučaroval, obvzlášť černé je na hranici mé pitelnosti) Zlatého Bažanta a Corgoňa aby pivař pohledal skoro detektivně.
Ad. jízda nočním vlakem na Slovensko: jelikož vzhledem ke svému zaměstnání vlakovou dopravu také používám musím opět souhlasit s Markem a že pojmenoval věci (a lidi) pravým jménem mu vůbec nemám zazlé.
Ad. návštěva Sesslera musím jen závidět a naplánovat někdy návštěvu.
A abych odešel z tohoto webu mě nemůže přece donutit nějaká má antipatie k některému z jeho návštěvníků a přispivatelů. To už bych mohl chtít emigrovat jen proto, že nesouhlasím s některými našimi politiky.
To je asi tak vše.


napsal(a): jansalab [Odpovědět]

val

neděle, 6. prosinec 2009
23:11

val

Článek hodnotím jako kvalitní a přidávám se k návrhu hrocha o psaní pivních článků z pohledu chemického. To by bylo velmi zajímavé a poučné. Je také pozoruhodné, jak se někteří jedinci můžou pos*at, když někdo zmíní veřejné tajemství, že cikáni dělali bordel. Když člověku cikán málem vrazí nůž pod žebra, tak si za to vlastně ten xenofobní běloch může sám, kdežto pokud si tento bílý utiskovatel dovolí, byť jen slovně, ohradit se proti cikánskému obtěžování, tak by ho různí Džamilové Kocábové nejradši na místě ukřižovali. To jsme to dopracovali. Platit daně jak kretén a ještě za to být bičován, jen aby se různí multikulti vyžírkové měli dobře, no nádhera. Nic, radši si jdu dát nějaké to pivo.


napsal(a): val [Odpovědět]

Pavel R.

neděle, 6. prosinec 2009
22:59

Pavel R.

Malakinovi děkuji za článek. Já osobně se na Slovensko asi hned tak nepodívám. A i když tě jiní nemají rádi, nenech se odradit od dalšího psaní. Já ti fandím a myslím, že nejsem jediný. A rád tě uvidím a přivítám i v našem mini i kdybys mě měl roznést na kopytech :D a nejen na stránkách PI.


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Trhac

neděle, 6. prosinec 2009
22:53

Trhac

Tady se zase rozhořel flame, a úplně zbytečne... Já třeba Malakinovi články čtu rád, to že s mnoha věcma nesouhlasím a některé jeho názory fakt nemusím, neznamená, že by se nedali číst...A na koho je to moc, ať to prostě nečte...Potom se ale taky nic nedozví :D


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

antiGambac

neděle, 6. prosinec 2009
22:52

Zdrastvujte druzia. Všetci komentujúci by si mali uvedomiť, že je to článok z nejakej cesty. Takze nejaky balast mimo piva by tam mal byt. Zmienka o opilych ciganoch alias romoch si myslim, ze nie je prilis xenofobna. MOhol to zjemnit tym ,ze by napisal "nastupili halekajici slovaci romske narodnosti" :-) Ohladne poznamky o madaroch ma zarmucuje, ze si autor tvori mienku o narodnostnej problematike Slovenska z TV Nova... A teraz k tomu hlavnemu, k autorovemu hodnoteniu piva.A v podstate s nim suhlasim. Topvar mi dakedy chutil. Chut sa po prechode pod SrAB radikalne zmenila. Pre mňa k horsiemu(rec je o 12°pive). Zlaty bazant, Kelt, Corgon - hajneken nevyrazne europiva typu G10.Martimer neviem uy som ho davno nepil. A piva Kaltenecker, Sessler, Golem a Belveder. Tu v podstate s malymi drobnymi vyhradami suhlasim s autorom.


napsal(a): antiGambac [Odpovědět]

hroch

neděle, 6. prosinec 2009
21:34

hroch

Já děkuji za článek. Dle mého názoru není postavením vyhraněných názorů zas tak výrazný jako jiné Malakinovy články, ani popis situací z vlaku apod. není zas tak moc mimo realitu. Bohužel se to sešlo do postupně se zvyšujicí averze (a to i mojí) vůči někdy zbytečně vyhraněné i mnohdy dost namyšleným závěrům a argumentaci Malakina. Ale opakuji zrovna tento článek je docela v pohodě.
Já bych pouze požádal Malakina, jestli by se z pohledu chemika nemohl podívat na nějaké odbornější problémy okolo piva, v kterých my ostatní tápeme, a z nedostatku odborného vzdělání ani nejsme schopný sami si přebrat sehnané informace, nebo je vůbec získat. Můj první námět triethylcitrát izomerát alfa sloučenin chmele používán jako stabilizátor pěny. Snažil jsem se sehnat cenu, doporučené dávkování, vliv na chuť, povinnost udávat na etiketách jako E1505 a ne jako chmelové produkty atd. ale bez znalostí jiných názvosloví organických sloučenin jsem vyhořel. Myslím si, že chemický odborný přínos od Mlakina, by pro ostatní na chvíli zklidnil situaci na webu (jestli to teda chceš, jestli si náhodou nehovíš v těch až nenávistných reakcích).
Jinak díky za článek Hroch
---------------------------------
Zpráva byla upravena 06.12.2009 ve 21:36:17


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Malakin

neděle, 6. prosinec 2009
21:58

Malakin

to hroch: No, já si taky myslím, že se tento článek od mých ostatních zas až tak moc neliší, ba naopak je dost umírněný, ale je to samozřejmě věc názoru.

Na ten citrát se vám každopádně podívám, ale budu muset zabrouzdat anglicky psanými články, takže to nebude hned. Každopádně váš nápad na jiné typy článků vítám. Dopíšu těch pár, které jsem ještě Chodymu, resp. čtenářům slíbil, a pak se do toho hned pustím. :)


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Jarda

neděle, 6. prosinec 2009
20:52

to siki:
Jestli sem to s těmi cikány patří nebo ne, to je druhá věc. Ale tvoje reakce mi přijde přehnaná. Jen tak mimochodem, jízda nočním vlakem na uvedené trase je nejspíš stále stejný zážitek. V roce 1990 jsme jeli s kamarádem z vojny. V Margecanech k nám do kupé přistoupila skupina cikánů a začal rachot. Nejdřív jsme málem dostali do držky, co proti nim máme, když s nimi nechceme jíst slaninu a chlastat borovičku a když jsme pod nátlakem kousek zobli a čuchli k láhvi, málem jsme dostali do držky za to, že nechceme zaplatit hodinkami a vůbec vším ostatním co máme, za poskytnuté občerstvení. Naštěstí ten jejich náčelník musel jít na záchod a ostatním se nás nějak nepodařilo ohlídat a zdrhli jsme o vagón vedle.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

siki

neděle, 6. prosinec 2009
21:57

siki

to hroch:, to Jarda: Jo, moje chemie končí u hádvěó:-) Co se reakcí mých týče, myslím, že nejsou až nenávistné, nýbrž spíše jsou to připomínky kopírující můj názor, též velmi vyhraněný, ovšem ne tak veřejně filtrovaný, jako ty malakinovy názory..... Holt, co člověk, to originál, někdo má to, jiný zas tohle. Tímto končím své příspěvky na NEPIVNÍ téma na PIVNÍM webu. Rád se ovšem na problematiku xenofobie rád pobavím s každým, z očí do očí....kontakt tu na mě je, na pivní akce též sem tam jezdím...Zde to opravdu nemá cenu řešit...


napsal(a): siki [Odpovědět]

tomino

neděle, 6. prosinec 2009
19:45

tomino

hééééj!!Tak toto je fakt už moc...


napsal(a): tomino [Odpovědět]

Lubos

neděle, 6. prosinec 2009
14:05

Lubos

Nepovažuji za seriózní zmiňovat, že servírka radila sklenici ukrást. Můžete jí způsobit nemalé problémy. Protože také nemám ve zvyku si sklenice, které bych chtěl, si na trvalo "vypůjčit" a už se mě také stalo, že mě ji personál taky takhle nabídl, nikdy bych to takhle veřejně nepublikoval. Představte si vás v té situaci, kdy chcěte někomu vyhovět a on vás takto shodí.


napsal(a): Lubos [Odpovědět]

Malakin

neděle, 6. prosinec 2009
15:31

Malakin

to Lubos: Než jsem tuto pasáž napsal, dlouho jsem nad tím samozřejmě přemýšlel. Nakonec jsem si však řekl, že tak učiním a poukážu tím na paradoxní situaci, kdy chcete být poctiví, chcete si koupit spotřební materiál v hodnotě max. půl Eura a stejně jste odmítnuti s tím, že poctivě to prostě nejde.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

píra

neděle, 6. prosinec 2009
17:47

píra

to Michal: JJ :-)to Malakin: Stalo se mi něco podobného ve Střepině v Pelhřimově. Servírka řekla, že se nebude chvíli dívat a to jsem se jí zeptal, jestli to můžu koupit. Nějak mě to rozhodilo, že jsem si až v pivovaru všimnul, že mi vrátila při placení o sto korun méně, než měla. Takže jestli jí to způsobí nějaké problémy, dobře jí tak :-)


napsal(a): píra [Odpovědět]

Lubos

neděle, 6. prosinec 2009
18:56

Lubos

to Malakin: Ještě k těm sklenicím: je škoda,že majitelé některých hospod sklenice neprodávají za rozumnou cenu. Chtít za ně okolo 150 Kč vede k tomu, že se jim potom ztrácejí a nakonec to dopadne jako U Richarda v Brně-Žebětíně, kde sklenice s logem uvidíte jen za vitrínou, žádnou vám neprodají a pivo vám načepují do sklenic bez loga. Líbilo se mě na pivních slavnostech v pivovaru Vyškov, kde měli sklenice za velmi dobrou cenu( už sice nevím kolik) a nebyl důvod mít snahu ji získat nějak pokoutně.


napsal(a): Lubos [Odpovědět]

tomino

neděle, 6. prosinec 2009
20:56

tomino

to Lubos:
v Poličce na "Dnech otevřených sklepů" zrovna tak :)


napsal(a): tomino [Odpovědět]

antiGambac

neděle, 6. prosinec 2009
23:09

to Lubos: a to je odkedy v zebetine? 7.11.2009 este capovali do poharov s logom....


napsal(a): antiGambac [Odpovědět]

jiri.kana

neděle, 6. prosinec 2009
12:38

jiri.kana

Řekl bych, že Martin (stejně jako Žilina Jánose Sloty) není zrovna to pravé město, z jehož jedné návštěvy bych dělal nějaké závěry o Maďarech :)
Utlačované a utlačující Maďary bych hledal jinde...


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Rolf

neděle, 6. prosinec 2009
11:24

Už u první věty (souvětí) jsem tušil, kdo to napsal. Druhé mě dodělalo. Sjel jsem rychle dolů a trefa. Číst hodnocení piva opravu nemá cenu. Názory na něco jiného než pivo (nádraží, bezdomovci, Slovensko) opravdu raději nehodnotit. Co si však dovolím zhodnotit jsou ty fotografie, kde se vždy chvíli snažím pochopit, co to tam vlastně je. Ty "fotomontáže" jsou opravdu otřesné, doporučil bych autorovo při jeho umělecké tvorbě použít spíš formát okénkové pohlednice.


napsal(a): Rolf [Odpovědět]

Chody

neděle, 6. prosinec 2009
11:53

Chody

to Rolf:
To se nám tu najednou vyrojilo plno Markových kritiků, kteří se dříve nevyjadřovali...
Co se týká "kvality" spojovaných fotografií, to je moje práce a budete se muset s tímto "otřesným" způsobem tady smířit do té doby, než to začnu řešit jinak, případně, pokud si to jinak připraví sám autor...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Moro

neděle, 6. prosinec 2009
12:32

Moro

to Chody:
Chody, kamaráde - Ty se divíš, že na Marka prudí stále více lidí? Myslím, že si umíš vyložit sám, proč tomu tak je.
A ještě - proboha, kam to PI s Malakinem posunujete? Poslední odstavec o cikánech a Maďarech - to je teda síla. Já se těšil na komplexní informace z burzy (ač sám nesběratel) a místo toho závěrečné "politické školení"?!
Chodím sem pro informace o pivu a v poslední době je to tu o dělení na frakce a boje mezi nimi. Tvoje věc, že zastáváš Malakinovy (často velmi hloupé) názory, ale věř mi, že nejen já se zde nějak přestávám orientovat a prostě se mi tady nelíbí (a nejsem sám - za to dám hlavu na špalek).
Tohle není útok proti Markovi ani proti Tobě ani proti PI. Chci sem chodit rád, ale ...
"Tohle je hnus velebnosti - du blejt!"


napsal(a): Moro [Odpovědět]

Chody

neděle, 6. prosinec 2009
13:01

Chody

to Moro:
Co se týče obsahu článků. Nechávám plně na autorovi. Je pod tím podepsaný. Nebudu mu nic cenzurovat.

Článek dle mého názoru nemusí být jen a jen o pivu, nevidím nic špatného na tom, když autor popíše i jiné věci při cestě za pivem. Dříve Vám vadila troška erotiky od Rosti, dnes Vám vadí popis vlaku, nebo snad pojmenování cikánů?

Zdá se Vám, že snad dávám Markovi moc prostoru? Není to pravda, jen nikdo jiný prostě nikam nechodí, případně se mu nechce o tom psát.

Já tu žádné frakce nevidím. Existuje tu jen demokracie, tedy každému zveřejním jeho názor v článku, ostatní, tedy i já, mohou potom pod článkem diskutovat. Nic víc, nic míň.

Chcete posunovat PI jinam, na tu Vaší stranu, přiblížit, zpopularizovat Váš zájem, nic Vám v tom nebrání...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

siki

neděle, 6. prosinec 2009
13:40

siki

to Chody: Tak já tedy trochu také zareaguji:
1) Článek je napsaný hezky, rád jsem si ho přečetl....
2) Kdyby v Kolíně do vlaku přistoupili opilí, dejme tomu, Josef Novák a Václav Novotný, napsal by snad autor, že do vlaku přistoupila skupina halekajících opilých bělochů? Jistě ne, nechápu proto to podporování nenávisti proti těm lidem...
3) Je důležité mít vlastní názor a Marek ho má. Je ale také důležité si za svým názorem stát. Takže když někde autor píše, že víceméně jiná, než česká piva nepije a v dalším článku popisuje svoji pouť za pivy slovenskými, zní to divně. To ale ještě dokážu pochopit, jel tam na sběratelskou burzu. Pak má ale Marek další názor, kdy vždy nechápe a kritizuje prodávání zahraničních piv na českých akcí, zde si ale s chutí dává na slovenské akci pivo ze Železné Rudy. Není to to samé v bleděmodrém? Dále Malakin často píše názory, kdy pití piv z nadnárodních pivovarů odmítá, zde pak degustuje Bažanta, Ostravar a další.....
4) Každý, kdo jakýmkoliv způsobem přijde o bydlení (výpověď z práce a neschopnost splácet úvěr, rozvod, požár) je automaticky problémový spoluobčan?
5) O utiskování toho a jiného se zmiňovat nebudu, tu problematiku neznám, ale ani ji nechápu, utiskovat někoho jenom proto, že se mluví jinou řečí je nesmyslné a s nacismem hraničící
To bude asi zatím vše.


napsal(a): siki [Odpovědět]

Jarda

neděle, 6. prosinec 2009
20:38

to siki:
...jiná, než česká piva nepije a v dalším článku popisuje svoji pouť za pivy slovenskými....
Je otázka, co myslí tím "česká piva". Já třeba i 16 let po rozdělení když je řeč o Slovensku, neberu to vůbec jako zahraničí. Prostě české pivo je u mě určitý druh, 10°-12°světlé, tradičně vařené, dál to rozebírat nebudu. A je jedno, jestli pivovar stojí v Čechách, na Moravě, ve Slezku nebo na Slovensku. Jen jsme měli v Čechách dříve víc štěstí na kvalitnější suroviny (a také ne všude) a později Slovensko víc smůly s Heinekenem (a bohužel nejen Slovensko). A třeba v roce 1989 na vojně v Prešově mi víc chutnal 12°Šariš, než dnes leckteré pivo z našeho pivovaru.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Malakin

neděle, 6. prosinec 2009
15:04

Malakin

Tak koukám, že se tu zase rozjela diskuse. :)

to siki:

Ad bod 2) Kdyby nastoupili do vlaku např. Karel Novák a dělal bordel, také bych se o tom zmínil, to si piš. Narozdíl od tebe však nerozlišuji lidi podle barvy pleti, ale maximálně podle národnosti. Nenapsal bych tudíž rasisticky znějící "halekající opilí běloši", nýbrž "halekající opilí Češi".

Ad bod 3) Již několikrát jsem tu psal, že zahraniční piva odmítám pouze na našem území - výjimkou jsou piva, která od někoho dostanu - ale proti jejich konzumaci přímo u zdroje či ve státě, kde se vaří, samozřejmě nic nemám. Totéž platí o českém pivu např. na Slovensku. Pokud budu na Slovensku, vždycky upřednostním slovenské pivo, což se v mém případě také stalo, ale nevidím jediný důvod, proč bych nemohl také ochutnat nějaké to české, navíc když ta česká jsou tam na každém kroku.

to Rolf: Když už chceš kritizovat něčí práci, nejprve si zjisti, koho máš kritizovat. Ty otřesné fotomontáže, jak je označuješ a které se mi naopak velmi líbí, dělal totiž Chody. Já mu pouze řekl, jaké z těch fotek má sloučit do sebe. Normálně bych si to sloučil sám, jenže na to nemám vhodný program, resp. mám, ale nemám s ním takové zkušenosti jako Chody.

to jiri.kana: Té zmínce o Maďarech jsem se chtěl původně vyhnout, na druhou stranu koukám často (většinou jenom u rodičů na Moravě, neb v Praze naštěstí TV nemám) na zprávy na Nově a tam je Slovensko skutečně prezentováno tak, jak jsem ho popsal, takže proč se o tom nezmínit? Až budu na Slovensku pečený vařený, třeba budu všechno vidět jinak, ale zatím ho takhle vidím. Bohužel.

to Moro: Milý Moro, je rozdíl mezi tiskovou zprávou a článkem z nějakého výletu. Zatímco do tiskové zprávy se píší jenom základní informace o tom, že se něco událo, do článku je nutné přidat i nějakou tu omáčku. V mém případě se jedná o omáčku spojenou např. s průběhem cesty tam a zpět a také o omáčku spojenou s ochutnáváním. Ano, nepíšu zrovna stylem, který každého oslovuje, ale aspoň něco píšu, což se např. o tobě říci nedá. Nebo snad vůbec nikam nejezdíš a tudíž nemáš o čem psát? Nebo ti práce na BB zabírá tolik času, že už nic jiného nezvládáš? Díky za případné vysvětlení.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 06.12.2009 ve 15:26:36


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

siki

neděle, 6. prosinec 2009
17:43

siki

to Malakin: Tak...a teď to vypadá, že nakonec tím xenofobem jsem já.....Tak to tě musím ujistit, že opravdu není pravda...A silně pochybuju, že bys zmínil, že šlo o opilé Čechy....


napsal(a): siki [Odpovědět]

Moro

neděle, 6. prosinec 2009
19:36

Moro

to Malakin:
Marku odpusť - jsi xenofobní blázen podporovný Chodym, který je z Tebe hotový. Slováci jsou pro mne, jako jižního Moravana víc, než bratři a Ty jsi (opět odpusť) jen teoretik, který si myslí, že nad něj není. Já se považuji za obyčejného (nejobyčenějšího z obyčejných) člověka, co má pivo rád. Naše cesty se rozcházejí a já jsem na BB zadavač a Ty jen osel, co si myslí, že je reportér. Díky Tobě opouštím PI a díky Tobě nepustím na BB takové šmejdy, jako jsi Ty.
Sbohem kamarádi, sbohem Chody, RIP - PI - tohle je můj poslední přípěvěk,protože tu vládnou šovinističtí teoretici, co jen kecají .... Už se sem nemíním připojovat!


napsal(a): Moro [Odpovědět]

siki

neděle, 6. prosinec 2009
20:04

siki

to Moro: Neblázni kamaráde.....kvůli jednomu zkaženému pivu ho taky nepřestaneš pít....


napsal(a): siki [Odpovědět]

Malakin

neděle, 6. prosinec 2009
20:05

Malakin

to Moro: Tak podle tebe když člověk vyjádří svůj názor a ty se s tím neztotožňuješ, je hned někým méněcenným? Ano, také bych chtěl psát o tom, jak je ten náš svět dokonalý, jak je u nás všechno v pořádku, jak je to veškeré pivo skvělé a bez chyby, ale když to tak necítím, tak o tom ani nemůžu psát. Buď tedy můžu psát pravdu nebo lhát. A já si vybral tu první možnost a jsem za to rád.

Co se Slováků týče, tak i já mám mezi nimi spoustu kamarádů, na které nedám dopustit, ale to ty samozřejmě nevíš, neb takové věci tě přece nezajímají. Tobě stačí jedna věta, kterou si překroutíš k obrazu svému, a hned je ti všechno jasné. Vážně škoda slov.

P.S.: Kritizuješ tady Chodyho za to, že nechce dělat cenzuru a že dává prostor každému názoru? To ti vážně připadá normální?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 06.12.2009 ve 20:19:00


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Chody

neděle, 6. prosinec 2009
20:10

Chody

to Moro:
Je to samozřejmě Tvoje svaté právo nečíst, nepřispívat PI. Na druhou stranu Tě chci ubezpečit, i když už to číst nebudeš, že z nikoho nejsem hotový. Jen každému ponechávám prostor, co je na tom špatného?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Pavel R.

neděle, 6. prosinec 2009
23:14

Pavel R.

to Moro: Nemyslím si, stejně jako Siki, že bys měl opustit stránky PI. Chce to jen rozchodit ( jako když nemáš do čeho píchnout... :D ). Pivo máš rád, jako my ostatní a když všichni po prvním nasr.... odejdou, nezbyde tu za chvilku ani noha :D Takže opětovně nakopni net ( nebo cokoli v tvé blízkosti ) a zase se připoj na tyto stránky. Předem díky, Tvůj čtenář.


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Michal

neděle, 6. prosinec 2009
12:34

Michal

to Rolf: A jako proč nemá cenu číst hodnocení piva? Tak prostě Malakinovi chutná něco jinýho než Vám, já sem si článek rád přečet a mě se líbí. Jak jinak se mam dozvědět, co novýho se děje, a jak to vůbec vypadá, na Slovensku. Z Plzně to je docela z ruky, tak vezmu zavděk článkem od Malakina. Poslední dobou mi ta jeho kritika příde už fakt moc přestřelená, prostě píše tak, jak to vidí on sám. Tečka. Je to čitelný, jsou tu články, který, ač zajímavý, mi nejdou přelouskat přes svojí kostrbatost...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 06.12.2009 ve 12:34:54


ICQ: 260962312

napsal(a): Michal [Odpovědět]

píra

neděle, 6. prosinec 2009
17:44

píra

to Michal: JJ :-)


napsal(a): píra [Odpovědět]

Malakin

neděle, 6. prosinec 2009
18:18

Malakin

to Michal: to píra: Díky za podporu. Potěšila.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

siki

neděle, 6. prosinec 2009
18:49

siki

to Malakin: Ještě snad bych se zeptal Malakina, když tedy nerozlišuje lidi dle barvy, jak přišel na to, že oni opilci byli zrovna Cikáni? Nebyli to třeba Španělé, Italové, nebo snad Rumuni? Jen pro informaci, při posledním sčítání lidu v roce 2001 se k romské národnosti přihlásilo 11 746 lidí, což je 0,11%, takže by to musela být opravdu náhoda, že si potkal zrovna samé Cikány. Ještě tu tedy byli lidé, kteří se přihlásili k národnosti dvojí, tj. české (slovenské, moravské) a romské, ale těch bylo jen 784....Smím se zeptat, jakou řečí mluvili? (kromě opilštiny tedy)


napsal(a): siki [Odpovědět]

Malakin

neděle, 6. prosinec 2009
20:14

Malakin

to siki: Napsal jsem, co jsem viděl a slyšel. Nemám potřebu si vymýšlet. A co se sčítání lidu týče, tak výsledky a realita jsou dvě odlišné věci, to je nutné si uvědomit. Např. já jsem Moravák, ale mám národnost českou.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

siki

neděle, 6. prosinec 2009
20:26

siki

to Malakin: No vidíš, ačkoliv Moravák, jsi národnosti české, stejně, jako se cítí být Čechy i ti lidé, kteří na to fakt nevypadají....A co si viděl? Jinou barvu....ale proč tedy píšeš, že podle barvy neposuzuješ, když jsi z klávesnice vypustil to, co jsi vypustil......kálíš si do huby....


napsal(a): siki [Odpovědět]

Malakin

neděle, 6. prosinec 2009
20:44

Malakin

to siki: Rád bych byl národnosti moravské, ale počátkem 90. let, kdy jsem si mohl zvolit, k jaké národnosti se připojím, jsem se o "politiku" nezajímal. No a teď už je na nějakou změnu zřejmě pozdě.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

siki

neděle, 6. prosinec 2009
10:56

siki

radši bez komentáře......


napsal(a): siki [Odpovědět]

Zdenda

neděle, 6. prosinec 2009
21:56

to VSICHNI: Přátelé, nemyslíte, že toho navážení do Marka bylo již dost? Jestli Vás Markovi články urážejí tak je nečtěte, najde se mnoho takových které tyto články neurazí a přečtou si je rádi. Nikdo Vás nenutí klikat a číst jeho články, je zde mnoho dalšího co můžete číst a dále diskutovat. Já osobně jsem rád, že Marek občas něco napíše, nad určitými názory jsem nad věcí a alespoň se dozvím něco nového. Kdy se někdo z Vás naposledy podělil zajímavým článkem o Vaši zkušenost z nějaké pivní cesty???


napsal(a): Zdenda [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI