Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Conquest of Prague

Pivní cesty


verze pro tisk

Conquest of Prague

Conquest of Prague

Keďže zákony nášho štátu nariaďujú každej firme od určitej veľkosti tvoriť takzvaný sociálny fond a v tom našom firemnom sa za ten rok nejaká tá koruna, pardon Euro, nazberalo, vyvstala otázka čo s tým?

Sme ako národ viac veriaci ako Česi - tak bolo rozhodnuté. 15. september je u nás cirkevný sviatok, ktorý pripadal na utorok. Tak sa v pondelok nariadila dovolenka a už v sobotu 12.9. sme mohli vyrážať smer Praha.

Manželka mi pre zájazdom sama??? navrhla, či nechcem so sebou zobrať kamaráta Miloša a nechceme ísť spolu... Do Prahy, na 4 dni... Samozrejme som súhlasil a otvorene sa priznám, že som sa tešil na pivné orgie, pretože aj on je podobne „postihnutý“ ako ja. A navyše som v Prahe bol minimálne 10 x predtým, takže Karlov most, Staromestské námestie, Hradčany až tak veľmi nelákajú :)

Takže v sobotu 12.9. ráno sme sa nasúkali do autobusu a hurá na to! Po ceste sme sa zastavili na povinné zastávky kúsok od Hodonína a asi 70 km pred Prahou. V oboch prípadoch to bolo na benzínových pumpách. Výber tristný... Škoda reči... O 13:00 zastavujeme pred naším dočasným domovom, ubytovávame sa a okolo pol druhej už valíme - smer centrum.

Prvou voľbou sú Zlé časy. Schádzame po schodoch do lokálu, nejaký robotník pokladajúci tam dlažbu na našu otázku: „Už je otvorené?“ odpovedal (podľa mňa) buď s ruským alebo ukrajinským prízvukom, že áno... Vošli sme ďalej a tam sme našli Hanza zahrabaného v nejakých lajstrách, kde niečo zúrivo škrtal, vypĺňal a dopisoval. Bohužiaľ nám však oznámil, že otvárajú až o 17:00 – na moju „námietku“, že internet hovorí niečo iné mi so smiechom odpovedal, že ich stránka stojí za prd...

No nič prídeme neskôr – s týmto sme sa rozlúčili a išli ďalej. Ešte nám pri odchode prezradil čo bude na pípe v pondelok, z čoho nám srdcia zaplesali. Poďakovali sme a sľúbili, že aj v pondelok sme tu ako na koni!

Ale hlad je sviňa, tak sme skočili na obed k neďalekému Klokočníkovi. Jedlo dobré, lokál absolútne v pohode, nezafajčený, skrátka všetko OK. A pivo? Kácov potešil smädného pútnika. Ja osobne som skúsil aj 10-tku aj 12-tku, obidve kvasnicové – musím priznať 12-tka mi brala viac. Ale to len tak na okraj.

Pohoda U Klokočníka
Pohoda U Klokočníka

Kúsok od Klokočníka som mal vytipovanú hospodu s Lobkowiczom, žiaľ pri našom príchode sa na nás šklebilo logo Hambyhnusu..... Škoda.

Smädní sme si teda spravili krátku prechádzku do Jaromírovej ulice, kde sa nachádza pravdepodobne jediná hospoda so žateckým pivom trvalo na pípe – Menhir. Navyše na stojane hlásali: Pivné slávnosti – 6 pív na pípe! (Žatec 10, 11, 12, 13, Lučan, Rohozec 11 1/2tm kvasnicové).

Oáza Žateckého v Prahe
Oáza Žateckého v Prahe

Sadáme si ku stolíku priamo na chodníku a dávame Žatec 11. Aj keď som to vtedy ešte nevedel – toto pivo sa stalo tým najlepším čo som počas dobývania Prahy pil. Keď sme boli s pitím asi v polovici, už sa k nám s úsmevom žene pani hospodská (inak ukážka toho ako sa treba správať k hosťom – tá vás presvedčí, že chcete aj to čo nechcete – v dobrom samozrejme) s dvoma pivami v ruke a hlási: „Tak pánové, co to je?, Vy se nám tady loudáte...“ a frk ich pred nás. Ač sme pôvodne plánovali len 1 pivo, odporovať nešlo. Ja som ešte skúsil 1 Rohozec a hajde ďalej.

Miloš mal ešte chuť na 1 Baštu – tam sme dali po jednej ½tmavej 12-tke – ale mňa toto pivo vyložene sklamalo. Baštu poznám inak, lepšie...

Ešte sme podľa nášho sľubu zaskočili do Zlých časov – a tam na pípe samé dobroty. Matuška weizen bol pri mojej poslednej návšteve nejaký divný, zato teraz špička! Klobúk dole. Zlatá labuť 11-tka mi pripadla taká nejaká priemerná, no a Telčského Zachariáša a Krakonoša si vybavujem už len matne... Zato tie utopence patria k tým naj, čo som jedol.

Už skoro pútnické miesto
Už skoro pútnické miesto

Prvé popoludnie, resp. večer našej pražskej výpravy bolo plodné, ale muselo sa skončiť a tak sme valili na penzión trocha dosť poriadne sa vychrápať.

V nedeľu ráno, druhý deň našej výpravy, sme sa (aspoň ja určite) zobudili s chuťou na pivo – to bolo dobré znamenie, no nie? Po raňajkách sme teda znova vyrazili na spoznávanie pražských pamätihodností :)

Tlustá koala – varnsdorfský Kocour... Web hovorí o otváračke 10:00 – ale realita bola zase úplne niekde inde: 15:00. Týmto by som chcel apelovať na všetkých hospodských, ktorí majú svoje weby: Kurňa, to je taký problém tú stránku sem tam aktualizovať?

No čo už – zvolili sme nový smer – Žižkov – U slovanské lípy. Síce sme tam prišli pred otváračkou – ale čas do nej sme strávili prechádzkou po ulici, kde sme na 1ks zapadli do herne s Rychtářom v 10-tkovom prevedení na pípe za čarovných 16 Kč!

Potom sme už zamierili k Slovanskej lípe. Síce sme prišli asi 20-25 minút po otváračke, ale našli pána hospodského zrovna utierať stoly – pričom nás poprosil o 5 minút strpenia než to dokončí.

Paráda, že?
Paráda, že?

Čakanie sa vyplatilo – Koutská 12-tka v kvasnicovom prevedení je špičkové pivo. Pravdou je, že pre zmenu tmavá 14-tka mi naproti tomu pripadala trocha poslabšia... Za to najesť sa tu doporučujem! Veľké porcie za viac než rozumné ceny. Musím na seba bonznúť, že som na takéto, ako to ja volám „typické hospody“ zaťažený.

Nasledoval presun do centra K Valšům na Pražský most, dosiaľ v točenej podobe nepitý. Cestu nám síce trocha predĺžila zastávka v Grill-e Panda – kde sme našli na ceduli napísané: Třešňové pivo. Po skúmaní sme zistili, že ide o pivo z Chýně a musím povedať, že som ho pasoval na najlepšie pivo dňa.

U Valšů sme konečne trafili ich vlastné pivo (pri poslednej návšteve nemali). Skúsil som aj svetlé aj tmavé, a nutno podotknúť, že je to pivo veľmi dobré. Určite nie najlepšie aké som kedy v minipivovare pil, ale do širšej špičky bez debaty patrí.

Nasledoval presun na metro, opať prerušený zastávkou „na jedno“ v Art café u Irmy. Na pípe majú stabilne Bohemia Regenta – 11tku. Zase to bol ten Regent čo poznám. Plné, chlebnaté, dosť sladovité, jemne horké pivo. V poslednej dobe sa mi totiž stávalo, že fľaškové nebolo práve v tej najlepšej kondícii.

Na jedného Regenta
Na jedného Regenta

A potom už tradá na metro a autobus smer Průhonice na lov bizónov. Keďže v nedeľu ešte vládlo krásne počasie uvelebili sme sa na záhradke vo dvore, kde sme (ešte pred zmenou majiteľa) bežne sedávali a dávame Bezouškovu 10-tku. Pivo mi prišlo dosť priemerné, ako keby malo to najlepšie už za sebou. Keď sme si chceli dať ešte po 1 Veselej 16-tke – boli sme čašníkom rázne odmietnutí – vraj, to on nemá, on má len desiatku. Na 16-tku aby sme išli do pivovaru alebo aby sme sa presunuli tam za malú prepážku, na pivovarskú záhradku... Pritom pre jedlo lietal tam kam nás posielal, takže som vôbec nepochopil o čo vlastne išlo, alebo skôr - prečo to neišlo...

Ale chuť hádať sa som nemal, pretože som bol príjemne pivne naladený – tak sme sa presunuli pre istotu priamo do pivovaru – dali po Veselej 16-tke (prišla mi plná ale príliš v nej vystupovala silná alkoholová chuť) a išli smerom naspäť do centra. Z celej návštevy u Bezoušků som bol trocha sklamaný – pivo som v minulosti poznal ako lepšie a tiež obsluha (na záhradke) sa správala ako keby sme ich otravovali tým, že chceme len pivo... No snáď nabudúce to bude lepšie.

Po ceste naspäť som ešte vrzol jedno B.B.čko na Václaváku, s ktorým sme vbehli do podchodu na WC a odkiaľ ma vyhodili mestskí cajti, že to tam chlastať nemôžem, aby som sa vraj vrátil k stánku... No v žiadnom prípade som nemal chuť odporovať predĺženej ruke zákona. (inak ku cti im slúži, že boli slušní a dalo sa s nimi normálne rozprávať – jedni z tých normálnych)

Záverečným punktom v našom diári sa v nedeľu stala Restaurace U radnice. Zámerne píšem U radnice, pretože nech sme hľadali ako sme chceli, nikde na celom priečelí ani zmienka o nejakej, alebo skôr nejakom Šůvinkovi.

Radnice alebo Šůvinka?
Radnice alebo Šůvinka?

Piva v ponuke nebolo veľa – len 3 značky: Permon, Sv. Florian a Chyšský Prokop – všetky v akcii za cenu 27 Kč. Vraj pán majiteľ viac nenarazil... Zároveň sme tu povečerali (varia výborne aj keď troška na vyššej cenovej hladine) a ochutnali všetky 3 značky. Permon a Prokop – veľmi dobré pivá, obidve dobré tak ako ich poznám.

Zato Sv. Florian začínal byť riadne skysnutý... Škoda. Pivu ku ktorému sa nedá až tak ľahko dostať to určite na mene neprispeje. Aj keď objavil sa aj názor, že tak asi chutí naozaj. Ale to bude blbosť, pretože ja osobne som ho pil už 4 krát, z toho 2 razy špičkové pivo, 2 razy s ťažkosťami pitelné. Tak neviem...

Večer sa už naklonil a aj slniečko už dávno spalo, tak sme sa pobrali za ním, príjemne naladení a natešení na zajtrajšie potulky za pamätihodnosťami...

Ráno nás opäť zastihlo v dobrej duševnej aj fyzickej pohode, plných síl a chuti. Takže po fajných raňajkách to zase začalo. Síce som ešte musel vybaviť návštevu jedného obchodu s vyšívacími potrebami pre manželku (ako poďakovanie za priepustku) a skočil som kúpiť nejakú pamiatku aj pre juniora (teraz má brm brm obdobie).

Keďže toto celé trvalo krapet dlhšie ako som plánoval, zamierili sme rovno na obed do Ferdinandy v Opletalovej ulici. V čase nášho príchodu o 11:20 sme tam boli asi 4 hostia a si 10 členov obsluhy. Načo ich tam bolo toľko sme zistili pri našom odchode asi o 12:00, kedy už všetci lietali ako šarkani...

Kiež by takých podnikov bylo viac
Kiež by takých podnikov bylo viac

Znova sa mi potvrdilo, že benešovská 12-tka je skvostná. 11-tka o čosi zaostávala, ale aj tá si svoje uznanie zaslúži.

Fajne najedení a naladení sme sa pustili do blúdenia uličkami, s cieľom v Zlých časoch. Krčma u Petárka podľa netu ponúka Bakalářa a Chodovar. Lenže chyba lávky. Nemali ani jedno ani druhé. Vraj sa vypilo a ešte nedoviezli... Takže k dispozícii len hnus z Plzne...

Mimochodom zase ten rozpor v otváračke: internet - 11:00, na výveske vedľa dverí 12:00 a konečne na dverách 13:00. Tak si vyberte...

Keď obsluhujúca slečna na zrkadlo oproti dverám písala „Výtejte u Petárka“ tak som si nebol istý či si robí prdel alebo to myslí vážne. No nič.

Kúsok odtiaľ sme teda zakotvili v hospode na Albertove s Chodovarom na pípe. 10-tka svetlá bola trocha presýtená, ale tmavé naproti tomu bolo v poriadku – aj chuťovo, aj ošetrením.

Chodovar na Albertove bol dobrý
Chodovar na Albertove bol dobrý

Chvíľu sme posedeli, aby sme potom zamierili do zlatého klinca dňa – Zlých časov. Po tom, čo nám Hanz v sobotu prezradil o tom čo chystá na pípu v pondelok to bolo v celku logické a jasné.

Myslím, že Rambousek a Joe´s garage beer nie sú bežne dostupné pivá, ktoré človek vychutnáva dennodenne. Mňa hlavne oslovil gaštanovomedový Rambousek – krásne polotmavé pivko, s krásnou vôňou po agátovom mede a veľmi dobrou, sladkastou chuťou, pritom plného tela. Pri tomto pive mi chýbajúca horkosť v podstate ani neprišla na závadu. Taktiež Joe´s Garage California ale bol veľmi ale veľmi podareným počinom! Pre veľkú obľubu som ešte aj v pondelok zopakoval weizna od p. Matušku a potvrdil som si, že královodvorský Tambor je naozaj špičkové pivo.

Došlo aj na krátku debatu s Hanzom, na ktorej padlo predbežné slovo, že snáď niekedy v krátkom čase bude možné v Zlých časoch ochutnať mnešického Vartáša...

Počas nášho posedenia sme taktiež pokecali s mladou ukrajinskou dvojicou z Mariupolu pri Azovskom mori, ktorí zrovna boli na svadobnej ceste. Keď na nás vytiahli zoznam hospôd, ktoré majú v pláne navštíviť radi sme im poradili ako sa tam dostať. Námatkou menujem: Zlý časy, U radnice, Pivovarský klub... Je zaujímavé pozorovať, že aj ľudia ďaleko za hranicami vedia o dobrom pive a dobrých podnikoch...

V ten deň nás čakala ešte posledná zastávka – reštaurácia Na Farme v Suchdole. Mali sme tam spicha s Martinom alias G je patok-om a s pár Suchdolskými Jeníkmi. Doteraz som nemal šťastie na jeho točenú podobu, tak som bol veľmi rád, že to konečne vyšlo. Dobre sa sedelo, dobre sa kecalo, len tie dve svine na hodinkách sa točili moc rýchlo...

Takže sme sa museli zdvihnúť a dopratať svoje telesné schránky zase do našich postelí. Podarilo sa. Tým sme v podstate uzavreli našu pražskú anabázu, ktorú som pracovne nazval Conquest of Prague, až sa to nakoniec uchytilo.

V utorok ráno po raňajkách sme sa vpratali do autobusu a pohli sme sa smerom k domovu. Po ceste sme mali ešte naplánovanú zastávku v pivovare Jihlava, kde sme absolvovali prehliadku a na radosť väčšiny zúčastnených chlapov aj ochutnávku. Všetci si pomlaskávali aký je ten Ježek dobré pivo.

Tak toto môžem naozaj potvrdiť
Tak toto môžem naozaj potvrdiť

Súčasťou exkurzie bola aj fľaškovňa, kde sme pozorovali, že pri stáčaní sa sem tam stane, že korunka sa nezavrie. Pán čo to obsluhoval našim spoluvýletníkom takéto pivo ponúkol a tých nebolo treba 2x ponúkať... Brali jak po nebohom. Glgali to tam a pochvaľovali si aké je to len fajnové pivo.... Ja by som to však až tak netvrdil – už len preto, že som videl akú etiketu to o pár metrov ďalej lepí na fľašky. DEEP. Ono v podstate možno dobré aj bolo, ale trpím určitými predsudkami voči marketovým pivám...

Takže sa mi zase potvrdilo ono známe: Nech je to čo je to, hlavne nech je toho veľa a zadarmo...

No a po následnej návšteve v pivovarskej reštaurácii a predvedenom výkone niektorých našich zamestnancov (čo sa týka správania sa) si myslím, že na nás ešte veľmi dlho nezabudnú. Niekedy som sa holt za našich zamestnancov musel hanbiť...

Potom sme už nasadli do autobusu a s jednou zastávkou kúsok pred Brnom smerovali rovno domov.

Ako zhodnotiť celý ten predĺžený víkend?

Asi najlepšie to bude: 2 a pol dňa dobrého piva, pričom naše pečienky asi dostali dosť zabrať. Ale s kľudom môžem povedať, že by som si to určite ešte zopakoval. A veľmi rád.[Dalibor Hanzel] [Zobrazeno 9145x] [11. říjen 2009]
[Pivní cesty] [comments: 34] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Paja

pátek, 16. říjen 2009
13:04

Paja

Mel bych dotaz - jak je to s tou Koalou? Podle webu tak nic moc zajimavyho nemaj, ovsem Kocour zni slibne. To maj 4. pipu nebo obcas neco mimo velkoprodukci?


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Libor

pátek, 16. říjen 2009
13:09

Libor

to Paja: na to by ai najlepšie vedel odpovedať Honza Kočka, ale osobne si myslím, že Kocoura majú na pípe trvale...


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Adsense

27. květen 2024
21:52


posted by: Inzerce

Paja

sobota, 17. říjen 2009
20:50

Paja

to Libor: No, podle beerborce to tak vypada. Jen sockovske rypnuti - jak cenove :)?


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Energetik

úterý, 13. říjen 2009
09:28

Energetik

Dobře, fakt pěkný článek, navíc inspirativní. Po krátkém seznámení na Slunci ve skle si tě už z těch Zlých časů vybavuji, ten mladý pár jste tam se vším obeznamovali dokonale :-)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Libor

úterý, 13. říjen 2009
10:34

Libor

to Energetik: po pár pivách sme s nimi lámali angličtinu s ruským prízvukom, štrajchnutú nemčinou a preloženú slovenskými a ruskými slovíčkami. Ale rozumeli sme si výborne :-)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 13.10.2009 ve 10:34:55


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Energetik

úterý, 13. říjen 2009
10:51

Energetik

to Libor: A tim si me zmatnul. Slysel jsem takovou podivnou pivni rustinu - cili to byla anglictina!! :-) Kazdopadne osveta dobra a takovy par mel kliku, ze narazili na odborniky ;)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Dan

pondělí, 12. říjen 2009
13:36

Dan

I já se musím přidat se svojí pochvalou. Parádní článeček a velý výkon, tohle všechno zvládnout za tak krátkou dobu.

Žatecké pivo v Menhiru je opravdu dobré a obsluha vynikající.

V Praze se dá ještě Žatec ochutnat v kavárně Velryba v Opatovické ul. č. 24. Točí tam ale jen 11° světlou a o pivu tam neví vůbec nic. Na můj dotaz, zda mají Baronku, mi bylo odpovězeno, jestli ta Baronka je pivo...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

tomas

pondělí, 12. říjen 2009
13:51

tomáš

to Dan: Zahlídl jsem vývěsní štít Žateckýho piva taky v Dělnický ul. v Holešovicích u Domoviny. Vypadalo to ale spíš na nějakou hernu než normální hospodu.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 12. říjen 2009
11:06

Malakin

Když už jsi tu zmínil onu Šůvinku, já tam byl nedávno a také jsem nebyl zrovna spokojen. V souvislosti s tím jsem si trošku postěžoval na jejich webu, žel pan majitel si stále stojí za svým - jím nabízené pivo je vždy v té nejlepší kondici, což ostatně potvrzují i mnozí sládkové, kteří k němu jezdívají na kontrolu... :-)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 12.10.2009 ve 11:10:06


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Kejna

pondělí, 12. říjen 2009
10:11

Kejna

Libore hezký článek a hlavně hodně "výživný" obsah. Ještě jsme se neviděli, ale považuji za nemožné, ze bys měl pod metrák. Úžasný výkon za ty tři dny, snad na hranici lidských možností.
Přiznám se, že já mám pořád problém jít alespoň na průzkum k té radnici ( po té co zde a na BB předvedli) a Tvoje zkušenost mi ten blok jen potvrzuje - když už tahle lokalita tak Merenda či sousední "Chýně".
Každopádně opakuji, pěkná reportáž, prima zájezd


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Libor

pondělí, 12. říjen 2009
10:42

Libor

to Kejna: ďakujem za pochvalu - a čo sa týka mojej váhy - nemožné sa stalo skutočným, sice len o pár kilo ale som pod metrák... Dalo by sa povedať: som docent = do centu mi moc nechýba (len 5 kg) :-D


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Libor

pondělí, 12. říjen 2009
08:15

Libor

to val: ešte doplním, dúfam, že Chody nebude namietať :-) http://www.beerborec.cz/page.php?page=hosp_detail&pub_id=53302


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

val

pondělí, 12. říjen 2009
08:47

val

to Libor: very diky za info


napsal(a): val [Odpovědět]

Pavel

pondělí, 12. říjen 2009
06:26

Pavel

Hezký výčet, ještě mi tam chybí Hrom do Police a jejich nejlépe nefiltrované laskominy!


napsal(a): Pavel [Odpovědět]

val

neděle, 11. říjen 2009
21:01

val

Kdeže přesně je a jak se jmenuje ta herna, kde točí Rychtáře? Díky.


napsal(a): val [Odpovědět]

Libor

pondělí, 12. říjen 2009
08:10

Libor

to val: Husitská 48, presne oproti zastávke MHD, názov Rio sport bar a Rychtářa mali za 16,-


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Felčar

pondělí, 12. říjen 2009
12:46

Felčar

to val: Ještě točej rychtáře na dejvický v podchodu metra a Žatec teď maj nově v Zlený ulici v Dejvicích.


napsal(a): Felčar [Odpovědět]

val

pondělí, 12. říjen 2009
14:27

val

to Felčar: do dejvic je daleko předaleko, navíc je tam smrad a to pivo nic moc (za což možná nemůže podnik, ale rychtář jako takový). Zajímal by mě ten Menhirl občas se vyskytuju poblíž, mno uvidime.


napsal(a): val [Odpovědět]

Pavel

pondělí, 12. říjen 2009
21:28

Pavel

to Felčar: doporučuju se někdy podívat na dno těch sklenic v té herně v metru na Dejvické...člověk tam objeví báječný pár měsíců nemytý šlem čehosi, takže pro slušné lidi funguje pravidlo "jedno a dost"


napsal(a): Pavel [Odpovědět]

Henri

pondělí, 12. říjen 2009
15:03

Henri

to val: Rychtáře 11° točí již nastálo v Klášterní pivnici v Ovenecké ulici na Letné.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Sekal

neděle, 11. říjen 2009
19:36

Sekal

Jsem překvapen, že se do výběru dostal i podnik na Albertově, dle dřívějšího názvu zvaný trojka. Musím říci, že zdejší Chodovar mne ničím neoslovil, na druhou stranu jsem se dovnitř dostal vždy v pozdních hodinách značně zničen. Nevím ovšem, zda bych dovnitř vkročil střízlivý.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

emu

neděle, 11. říjen 2009
15:21

emu

Art café u Irmy - škoda že autor nezmínil, že se jedná o jedinou restauraci v Praze s gruzínskou kuchyní - zajímavý tip na místo pro různé schůzky, jen překousnout o něco vyšší ceny, i ten regent je tam tuším za 40...
jinak článek super :)


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

Rosťa

neděle, 11. říjen 2009
15:54

Rosťa

to emu: nějak jsem celou dobu tušil, že i nelétaví ptáci mají křídla a cosi tuší o výškách. Škoda, přeškoda, že je tu od tebe jediný článek...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

emu

neděle, 11. říjen 2009
21:59

emu

to Rosťa: náhodou, emu má křídla, jen je moc těžký na to aby mohl létat :) no já si připadám, že bych moc nového nepřinesl, kdybych něco napsal. ale tak třeba zase něco napíšu, no :)


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

Sekal

neděle, 11. říjen 2009
19:39

Sekal

to emu: Paní za pípou je totiž z Gruzie. Byl jsem při své jedné náhodné návštěvě zaskočen množstvím mediálních kreatur (Střihavka a spol.) vyskytujícími se v lokále.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Libor

neděle, 11. říjen 2009
20:11

Libor

to Sekal: v čase našej návštevy bola za pípou mladá holka zo Slovenska...
inak je pravda - pivo bolo za 40


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

swooper

neděle, 11. říjen 2009
14:16

swooper

to já včera táhnul 4 lidi přez půl Prahy do ZČ a dopad jsem jako ty, otevřeno od 17h a uvitř robotníci ....ale alespoň mi Hanz vokázal novou megalednici na sudy. A aby toho nebylo dost tak po poledni byla zavřená i Bašta a celý den Svijanskej rytíř :D prostě blbej den


napsal(a): swooper [Odpovědět]

Rosťa

neděle, 11. říjen 2009
14:49

Rosťa

to swooper: no jo, Zly Časy mají teď holt tu rekonstrukci a servis není jak má být. Ale počkejme na výsledek!;)


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Rosťa

neděle, 11. říjen 2009
14:05

Rosťa

Ale vždyť to jsou přeci moje hospody, Libore! A že jsi v době internetu nedal vědět budoucímu kamarádovi dopředu o dobytí matičky stověžaté, to mé raněné srdce bude rozdýchávat dlouho:)


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Libor

neděle, 11. říjen 2009
19:16

Libor

to Rosťa: aj by som dal vedieť, ale náš pohyb bol pohybom Brownovým - čiže čiste chaotickým... Mali sme len zoznam hospôd s dobrým pivom a dosť času. Takže plány sa menili operatívne podľa vzniknutej situácie.. :-)


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

siki

neděle, 11. říjen 2009
13:38

siki

Jo, otevíračky, také s tím mám kolikrát problém, že si něco zjistím na netu a ve skutečnosti tam pak hodinu čekám.... Mimochodem, Libore, dalo by se něco podobného, jako tento váš výlet, absolvovat třeba i v Blavě?


napsal(a): siki [Odpovědět]

Libor

neděle, 11. říjen 2009
19:21

Libor

to siki: ak máš chuť na Bažanta a produkty ostatných gigachemičiek, tak by to išlo...
V BA je len 1 minipivovar, a hospody s dobrým pivo sa dajú spočítať na prstoch 1 ruky... no dobre max.2 Aj to je trocha problematické, pretože ísť kvôli 1 pivu niekam do Rače (asi ako v Prahe do Suchdola) a kvôli dalšiemu do Karlovej Vsi (ako v Prahe na Háje)sa človeku moc nechce...
Bohužial - takýto výlet v BA je čistá utópia... Bohužial...


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

neděle, 11. říjen 2009
23:33

Honza Světpiva.cz

to Libor: Libore, Blava neni zase tak velka:) A metrem tam muzeme byt co by dup..a kdyz pridame neco o tom, ze jste nas podrzeli ve fotbale, treba nas nekdo i zdarma sveze:)


Henri

pondělí, 12. říjen 2009
08:22

Henri

to Honza Svetpiva.cz: No, nejbližší metro je ve Vídni, ale tam je také více těch pivovárků -:)


napsal(a): Henri [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI