Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Smutný Jeník v Suchdole

Pivní cesty


verze pro tisk

Smutný Jeník v Suchdole

Smutný Jeník v Suchdole  [p236]

Považuji se za milovníka dobrého piva, a tak jsem shledával ostudným fakt, že Suchdolský Jeník dosud neprotekl mým hrdlem, a to navzdory tomu, že jsem od narození Pražákem a Suchdol mám tak v dosahu MHD.

Vím, že kolegové s podobnou zálibou z daleko vzdálenějších destinací se ukázali být méně lenivými, a tak jsem sám sebe konejšil pouze faktem, že o víkendu je v areálu ČZU, která bývala VŠZ mrtvo a přes týden jako tvrdě pracující daňový poplatník nestíhám.

Jsem však současně také dlouholetým dárcem krve a tak jsem se šestý květnový den rozhodl, že den po odběru, který obvykle věnuji domácím pracím a rodině, věnuji tentokrát svému suchdolskému jmenovci a tradiční doplňování tekutin tedy pojmu netradičně.

Ten den byla poměrně příznivá předpověď počasí, jarní sluníčko už časně dopoledne příjemně hřálo a vypadalo to na hezký zážitek. Cesta kloubovým autobusem pro mne také není nic všedního a pokud je tento slušně zaplněn nejen mladíky, ale i kůzlátky, na nichž může oko vilného cestovatele spočinout, dostaví se poměrně snadno těšivá harmonická náladička.

No comment v Suchdole
No comment v Suchdole

Průvodcem je mi navíc urostlý sympaťák, který za svou existenci vděčí stejným dvěma milovaným lidem jako já, jen o pár let později. A tak spolu toto těšení krásně sdílíme. Po příjezdu do Suchdola se vydáváme ku středu areálu ČZU a uprostřed toho velkému houfu studentíků a studentek mě začíná jímat nostalgie a mám pocit, že bych se k nim mohl vmísit. Brácha mě trošku krutě vyvádí z omylu konstatováním, že oni to tak rozhodně nevidí a jistě na ně působím jako vetřelý stařec, ale i tak mi to stále ještě náladu nekazí.

Na Farmu dorážíme asi ve čtvrt na jedenáct a na to, že mají otevřeno od desíti už to tam celkem hučí, krátký pohled do sklenic s čirou nažloutlou tekutinou kolem nás však dává důvod k obavám, které následně potvrzuje i servírka. Je to tak, Jeníka nemají. Je mi to divné, včera jsem dohadoval naplnění zkušebního sudu v pivovaru a bylo mi řečeno, že ho mají po celém areálu v různých hospodách prakticky pořád. No, a Farmu jsem považoval za vlajkovou loď, bylo to překvapení, ale stále ještě se mi to nezdálo nijak dramatické, stále ještě jsem nevěděl co znamená „prakticky“ a tak jsme odmítli Gambrinus a vyrazili vstříc dalším podnikům v areálu.

Lahváč ze Suchdola
Lahváč ze Suchdola

Jo, nachodili jsme tam toho křížem krážem dost, a tak víme, že na Géčku je milá a ochotná servírka, na J.I.H.-u mají Jeníka dokonce na tabuli za 25,- K, v Klubu C je velmi neurvalý číšník a Kruháč může být celkem zajímavý podnik, ale Suchdolského Jeníka neměli nikde! Nemůžeme tomu uvěřit a jedinou záchranou je nám obchod ze suvenýry v Menze, kde zakupujeme lahváče za 45,- K a vyprávíme paní o našem zklamání, pro které jsme si přijeli až (dramatická pauza) z Prahy.

Koštovačka ala bezdomovec pak nedopadá pro Jeníka vůbec dobře – pivo je „řídké“ bez výraznější chuti i buketu, a tak se alespoň navzájem ujišťujeme, že točené musí být lepší. Další výlet do Suchdola ovšem neplánuji a vyřešíme to již zmiňovaným sudem.

Jediný Jeník v celém Suchdole
Jediný Jeník v celém Suchdole

Byl to trošku smutný zážitek a možná sem vzhledem k výsledku snad ani nepatři, ale naše zkušenost budiž varováním případným následovníkům. Poměrně signifikantním zážitkem pro českou pivní kulturu je můj krátký rozhovor s výčepním na „Céčku“ kdy po dotazu na Jeníka odpověděl „ne, dneska máme jenom pivo“, no nezmohl jsem se na víc než sarkastické „a tím myslíte Gambrinus?“, protože mi bylo jasné, že si nikdy rozumět nemůžeme.

Ano, byl jsem tím smutným Jeníkem kdesi daleko v Suchdole, zkrátka žádný plán nepřežije první kontakt s nepřítelem, ale ten krásný jarní den vlastně teprve začínal a nám se nálada již brzo měla o hodně zlepšit na Bulovce u pana Richtera :)[Jan Kejnovský] [Zobrazeno 11010x] [11. květen 2008]
[Pivní cesty] [comments: 21] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

hroch

pondělí, 12. květen 2014
07:27

hroch

to yerka: Já mám zase zkušenost jen s lahvovým Jeníkem. Byl to docela slušný ležák, za velké peníze. dvě patentní lahve 0,5l za 100Kč. Zjevné vady zrovna ta várka co jsem pil v lahvi neměla, takže to musí být především problém trubek, pípy, dlouho naraženého sudu atd. v hospodě.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

kisutam

neděle, 11. květen 2014
12:42

kisutam

S Jeníkem mám jen jednu zkušenost.Byli jsme tam v půli dubna,název té hospody se mi nevybavuje,ale obsluha otřesná,o pivu neví nic.Jeník ve špatné kondici,bez chuti,vodnatý.Byl to světlý ležák,stupňovitost jak se podaří.Pili jsme to tam jen my,zbytek chlastal euro.Jako velký problém vidím dodávat pivo tam,kde o něj není zájem.Ale kvalita piva mě fakt moc zklamala.36 kč za tohle je přespříliš.Nemám důvod k další návštěvě.


napsal(a): kisutam [Odpovědět]

Adsense

27. květen 2024
02:25


posted by: Inzerce

yerka

neděle, 11. květen 2014
18:53

yerka

to kisutam: Restaurace Na Farmě, mám stejnou zkušenost jako nick kisutam z loňského podzimu, přitom před 3 roky tam bylo výborné pivo.


napsal(a): yerka [Odpovědět]

Martin

středa, 17. duben 2013
13:25

I když je článek staršího data, mám stejnou (smutnou) zkušenost. Ve Farmě ho prý občas mají, ale kdo tam má pořád volat... Akorát mám pocit, že na Bulovce u p. Richtra chutnal dřív lépe - jako by se malilinko pohoršil...


napsal(a): Martin [Odpovědět]

Mosquit

středa, 17. duben 2013
13:41

Mosquit

to Martin:
to bude tím, že ho již nevaří p. Richtr.


napsal(a): Mosquit [Odpovědět]

Bojinda

úterý, 19. říjen 2010
10:57

Včera 6 kousků ve Starosuchdolské restauraci kousek od konečné 147ky a lahůdka! Kromě toho tam měli smažák za 45 Kč a další jídla v podobné relaci, výjimku tvoří krokodýlí stejk za tři kila :D Rpzhodně doporučuji pivo k ochutnání a podnik k návštěvě.


napsal(a): Bojinda [Odpovědět]

moreli

úterý, 19. říjen 2010
11:16

moreli

to Bojinda: Rád bych se stavil a ochutnal. Na Farmě nemám na Jeníka štěstí. Nemohl bys mi sdělit alespoň přibližnou otviračku tohoto podniku.


napsal(a): moreli [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 22. leden 2009
17:51

Malakin

Dnes jsem to byl zase omrknout a opět spokojenost. A že by v tom pivu něco plavalo? Snad jen bublinky CO2... :)

Jinak lahvové v prodejně stále nemají. prý jim došly lahve, tak to nemají do čeho stočit. V prosinci zase neměly kartony, tak to neměli do čeo balit. Jsem zvědav, s čím přijdou příště...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 22.01.2009 ve 17:52:41


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

emu

čtvrtek, 22. leden 2009
19:11

emu

to Malakin: Obávám se, že to "něco" co plave v pivu a studentům se kvůli tomu nelíbí, budou kvasnice :D


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

Malakin

pátek, 23. leden 2009
10:53

Malakin

to emu: Po kvasnicích, bohužel, ani stopy. Bylo to průhledné jak G-hnus, ale mnohem lepší...

Jinak jsme se taky ptali v restauraci Jih, proč už tam Jeníka nemají, a vysvětlení je vážně jednoduché: prý se jim tam kazil. A aby taky ne, když na to neudělali žádnou reklamu. Žádná cedulka na pípě, žádný reklamní leták. Prostě nic, co by neznalému hostu oznamovalo, že je tam na čepu něco místního. Totéž je ale případ Farmy. Tam, pokud se náhodou nekouknete na nápojový lístek u vchodu, se taky jen tak nedozvíte, že by ho tam měli...


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

swooper

čtvrtek, 22. leden 2009
22:33

swooper

to Malakin: Po novym roce, když jsem šel po fakultě kolem pivovaru tak jsem zahlíd krom pytlů sladu taky mooc PET pivních lahví 1,5l (jako Chýně atd) takže doufám že se do nich začne stáčet za normální cenu...a snad to neni jen pro docenty domu :D

A o tý farmě je to fakt minimum lidí ho tam pije a proto mnohokrát obsluha ani neví , zda ho mají a musí se jít ptát výčepáka :)


napsal(a): swooper [Odpovědět]

Paja

čtvrtek, 22. leden 2009
10:04

Paja

Ja se tam jednou bavil s nejakymi studenty a byl jsem poucen, ze v Jenikovi pry neco plave, ze to neni cisty atd... Samozrejme vsichni pili G nebo Starac...


napsal(a): Paja [Odpovědět]

Trhac

středa, 21. leden 2009
18:11

Trhac

No já tam taky vždycky piju s pár kámošema Jeníka sám... Ostatní "módně" chlemtaj géčko...dokonce se i divím tomu jevu, že celkem málo lidí pije Kozla 11°, kterej je za stejné peníze jako Ghnus, ale aspoň o něco lepší...Osobně si myslím, že absolutní většina sedne, objedná si pivo a dostanou "pivo" a Jeníka ani neochutnaj...


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

Malakin

středa, 21. leden 2009
07:59

Malakin

Na Farmě jsem byl minulé pondělí a Jeník bych špičkový. Pilo se to jedna báseň. Jen mi přišlo líto, že jsem ho tam pil jediný. Že by za tím byla vyšší cena nebo jen studenti ještě "svému" pivu nepřišli na chuť? Jinak jsem se stavoval taky v tamní prodejně literatury a školních (nejen pivovarských) suvenýrů a lednička s lahvovým zrovna zela prázdnotou. Holt tam budu muset zase někdy zajet... :)

Ad BB na Severu: Chodím tam jen tak 2x za rok, ale vždycky jsem spokojen. Malé, útulné, s dobrým pivem a navíc vstřícní ke sběratelům. Co víc by si měl člověk přát.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Trhac

úterý, 20. leden 2009
21:02

Trhac

JJ, souhlasím , osobně dávám Jeníka často na Farmě, bejvá relativně ok, jen trošku přeCOčkovanej (že by ho točili stejně přetlakovanej jako Ghnus?) Jinak to BB na severu je výborné, lae musí se člověk trefit...poslední dobou často narážím na zkejslé a to se fakt moc nedá...jednou se mi i stalo, že vypadalo v pondělí po tom víkendu kapku kvasnicově:D


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

Mates

úterý, 20. leden 2009
17:44

Jo klub C - jenom Pivo. taky jsme se s nim o tom bavili - Hroznej idiot a ještě větší co pijou G. Krom Jeníka je jediná záchrana buď Kozel což mi tam taky smrdí ta Plzeň nebo naproti na Severu parádní Budweiser Burgau B.B. :)


napsal(a): Mates [Odpovědět]

Kejna

úterý, 13. květen 2008
10:46

Kejna

.. tak v tom případě se už těším na točené :-)


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Tomáš Maier

neděle, 11. květen 2008
23:05

Točené přímo v pivovaru je o něčem úplně jiném, ale to si chce domluvit návštěvu. Na Farmě mně nikdy moc nechutnalo.


napsal(a): Tomáš Maier (to.mas.x(a)seznam.cz) [Odpovědět]

jiri.kana

neděle, 11. květen 2008
18:18

jiri.kana

Ochutnal jsem lahvové a připadalo mi, jako bych pil nefiltrovaný Heineken :(


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

swooper

neděle, 11. květen 2008
15:19

swooper

Se zásobováním Suchdolských hospod Jeníkem je to špatný, protože se ho většina vypije přímo v pivovaře na školních akcích a podobných večírcích (po státnicích to máme také přislíbeno :) ) Jinak ho mají nejčastěji v restaraci Géčko na koleji G na soutoči se staráčem za . Na Kruháči (viz fotky) bývá také docela často a tam skoro non stop otevřeno tak je tam docela šance když je tak ho koštnout. Na Céčku v bývalé menze kde je spíše nálevna točící Gambáč už ho moc často nevídám(vzhledem k počtu návštěvníků se asi rychleji vypije) a Na Farmě kde mají stále vyvěšen jeho poutač ho vídám ještě sporadičtěji.
A kdyby chtěl někdo vidět varnu (alespoň přez okna) tak stačí obejít Kruháč a jít pod přístřeškem k dílenské budově a v prních oknech vlevo se může pokochat a při sanitaci i nakouknout :)

Btw: Lahvový mě také neoslovil ale točenej je dost pitelnej a chutná mi :D


napsal(a): swooper [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI