Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Starokladenský městský pivovar U Kozlíků

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Starokladenský městský pivovar U Kozlíků

Starokladenský městský pivovar U Kozlíků [p668]

Zpráva č. 26 o stavu pivovarnictví v Čechách

Vážení pivní přátelé, milí čtenáři,

Kladno, to je to město, Kladno to je ten hit“. Krásné holky z Jamajky jsdem tam sice při mé návštěvě neviděl a i ty vysoké pece už mají taky svoji největší slávu za sebou... A ten legrační pán v maskáčích, co je kdysi vlastnil, je asi úplně dorazil na kolena. Nicméně je to stále „můj tajnej tip!“ Haha. Rudá hvězda asi musela dohasnout, aby začala stoupat hvězda jiná. Pivní. A dravě a živě se dere na svět a říká si o své místo pod sluncem.

Pomineme-li starý Městský pivovar z 18. století a Parostrojní pivovar Kladno - Kročehlavy, o jehož zánik se rázně postarala komunistická tzv. ministryně výživy v roce 1948 svojí vyhláškou a zavřením o dva roky později ... zasmějeme-li se (bohužel) společně nad krátkou epizodkou pivovaru Vorel pana Miloše Vorlíčka, můžeme doufat, že to konečně tentokrát klapne a bude to na delší trať. Držím tedy všechny palce městu Kladnu a zvu Vás teď do Starokladenského městského pivovaru U Kozlíků, který najdete zcela symbolicky na Třídě ČSA ukrytý mezi paneláky. Jo, Kladno je Kladno...

Starokladenský městský pivovar
Starokladenský městský pivovar

Chcete si nějak představit, jak pivovar zvenku vypadá? Je to jednoduché. Představte si velkou betonovou krychli, kam se všichni spokojení pracující chodili nechat ve velkém ostříhat, aby vypadali všichni stejně a šli vstříc, ruku v ruce, světlým zítřkům... V objektu se totiž nacházelo do roku 1989 družstvo holičů a kadeřníků. U nás v Teplicích byla taky jedna nebo dvě takové krychle. U Vás jistě taky. Časy se ale mění a tam, kde padaly (a zmíraly) na zem kadeře, se dnes vaří a točí pivo. A teď se pěvně něčeho držte: můžete si tam to pivo dát už od 6:00 ráno! Pěkně načasované pro noční směnu posledních mohykánů - ocelářů (jsou ještě?). Dají si své "spravedlivé" pivo a mohou jít do postele...

Provozní doba
Provozní doba

V listopadu 2009 byl pivovar slavnostně otevřen. Technologii pivovaru dodala firma okolo pivovarské ikony Josefa Krýsla (já těmto pivovarům říkám "Krýslovina"... haha. Promiň Josefe, Ty víš, že to nemyslím zle).

Někdo ty pivovary stavět musí, když už je neumím a nemohu stavět já. Tak je to pan Krýsl, no...

Interiér restaurace
Interiér restaurace

Velká pivovarská hospoda, která je designována ve dřevě a kamenných či keramických obkladech, je rozdělena na jakési dvě pomyslné části. Na společenskou část okolo pípy a na mírné "separé" čtyř stolů se samoobslužnými "pípkami". 

Samoobslužné stoly
Samoobslužné stoly
Výčep
Výčep

Samotná hlavní pípa je dost dominantní a opravdu důstojná. Má devět kohoutů. Za výčepem stojí dvě příjemné ženy - servírky. Díky. Poměděná varna je dvounádobová a je umístěna v zadní části restaurace. Nad varnou je dřevěná terasa imitující snad loď. Či něco jiného?

Varna
Varna
Terasa
Terasa
Pivní tanky
Pivní tanky

Vedle varny je velké prosklené okno (asi hlavně na efekt) s několika tanky. Má v nich být prý Gambrinus. U jednoho stolu zrovna sedí specifická partička štamgastů, že nemohu odolat, abych se s nimi nedal do řeči. Navíc vzbuzuji jejich pozornost tím, že fotím. Jsou to velmi příjemní lidé, působí dokonce trochu plaše. Onen pán na vozíčku mně dokonce vypráví, jak Kladno dříve vypadalo a co vše pamatuje. Poslouchám rád jeho vyprávění.

Štamgasti
Štamgasti

Kovaní Kladeňáci každým coulem ... a hádejte, co pijí? Ano, uhodli jste, mají nalitou desítku G za 19,50 Kč. Přitom místní echtová kvasnicová a opravdu chutná kladenská desítka Starokladenská (dokonce 10,8°) stojí o 2 Kč méně! Říkají mi, že to jejich kladenské je prý nějak kalné a "divné". Že jsou zvyklí na Gambrinus a kdesi cosi... Ta takovýto my 'Ceši jsme pivní národ, takhle my podporujeme místní piva a své malé pivovary.

Piva a jejich ceny
Piva a jejich ceny

Já vím, že ona partička u toho stolu asi neví, že z každého jejich géčka plyne nějaký ten desetník či více do Jižní Afriky, ale i tak. Správný pivař by se takto chovat neměl. Potřebují zde více nějakých opravdových pivních misionářů. Osvěty. Stačilo by pár nových a dalších Janů Kočků, viďtě?

Někdy vkročím do podniku a cítím se dobře, někdy naopak. Zde platí ten první případ. Už jen proto, že je alespoň nějak obsazeno. Nenávidím putyky, kde sedím sám! Ty výmluvně svědčí o neschopnosti majitele.

Guláš u Kozlíků
Guláš u Kozlíků

A taky Vás v Kladně neoškubou. Čtrnáctka Mistra Taviče stojí 27,50 Kč za půllitr. To opravdu nejsou zlodějské ceny. Vcelku dobrý guláš za 49 Kč. Já být kladeňák, tak mě ten Tavič asi utaví... Ještě že u nás minipivovar není. Upil bych se. Mně pivo ve Starokladenském pivovaru velmi velmi chutnalo! K mání je 10°, světlá i tmavá dvanáctka (Havíř), již jmenovaný Tavič 14° a také "Satrokladenský" (jak je uvedeno v nápojovém lístku) Mazlíček - ten stojí také za (opatrné) pomazlení.

Pan Ing. Petr Macháček - majitel
Pan Ing. Petr Macháček - majitel

Vydejme se teď do útrob pivovaru. Provází nás sám majitel pan Ing. Petr Macháček. V době naší návštěvy (podzim 2010) byl bez sládka a sládkoval sám. Jde mu to. Jako spilka slouží nerezové otevřené kádě a ležácké tanky v pravém slova smyslu tu nemají. Pïvo se po vykvašení stáčí rovnou do sudů a zraje v nich v klimatizované místnosti.

Spilka
Spilka

S majitelem se mi dobře mluví. Je to typ muže, s kterým rád kecám. Není třeba si s ním hrát na diplomata a slušňáka. Ale pozor, to vůbec neznamená, že je sprostý. Je přímý a jasný. Nedává si ubrousek před ústa. Pivo moc nepije, má raději něco ostřejšího. Musím mu za jeho pohostinnost příště přivézt láhev slivovice. Mám dluh.

Sudy
Sudy

Hostil nás v jeho pivovaru skvěle, natočil nám pivo sebou... A nevzal si za to ani pětník. Velkorysost je výsada velkých mužů. Někteří to neumí. Třeba já, ale učím se to umět. Tady nejde o peníze, tady nejde o to chtít něco zadarmo, někoho využít. Někdo prostě dělá něco rád a rád dává. Druhý by měl tedy umět taky přijmout. Přijímáme tedy. Na Kladno budu vzpomínat jen v dobrém... "nemá to jedinej kaz" (Yo Yo Band a jejich píseň Kladno). Zdravím a připíjím Vám z Kladna. Více o pivovaru na www.starokladno.cz.

CzechBeerman ve Starokladenském pivovaru
CzechBeerman ve Starokladenském pivovaru

Blíží se konec roku - čas, kdy se bilancuje. Nebo se jen docela obyčejně říká, že jsme ten rok ve zdraví přežili. To úplně stačí! Proč by se pořád mělo dít něco "nového" a "lepšího"? Domluvil jsem se s Richardem Chodorou, zda by nemohl načasovat tento můj článek na Vánoce a Nový rok, a já Vám mohl tímto popřát pěkné svátky a spokojenost. A pevné zdraví Vaše, a Vašich milovaných, do roku dalšího. Budete-li mít "jen" toto, věřte, že máte naprosto vše! To ostatní máte už plně ve svých rukách. To co přeji Vám, přeji i sobě.

Mně je osobně nějak skoro jedno, jestli hrubý národní produkt poroste o 2,97% nebo o 2,23% (jistě, že chci, aby rostl), je mi úplně jedno, jestli Nokia přijde s telefonem, který bude umět vytočit číslo sám a odříkat celý hovor, nebo jestli Škodovka prodá o 14741 vozů více či méně. Zlatá veteš mně je ukradená. Je-li chleba a teplá postel, je dobře. Já si spíše přeji něco „více“. Takové malé drobnosti. Přeji si třeba, aby mě pokladní v Bille neobtěžovali pořád život jejich neustálými hloupými řečmi a osobními stížnostmi linoucími se přes všechny pokladny (jak jim šéf nepřeje, nepřidá, jak jim neumí zajistit kamínka za záda, když je teď taková zima, atd. Samá negativa). Přeji si, aby ty mladé ženy měly více taktu a vkusu a aby věděly, jak se chovat. Přeji si, abych, když jdu s dětmi v našem parku na procházku a na lavici sedí skupinka teenagerů, abych nemusel trnout, kolik genitálních a análních vulgarismů za tu dobu 15 vteřin vyslechnu, než je mineme. Přeji si, aby se na silnicích méně troubilo. Aby se na mě někdo usmál a třeba mě i dal přednost ve dveřích… Přeji si, abych mohl nechat v autě na sedadle přes noc zapomenutou peněženku a ona tam ráno byla! To by byl krásný svět. Já vím jsem naivní. Ale někde je to možné a funguje to (Kypr, Malta, Island, ale i Sýrie, tam se sice troubí, ale je to spíše takové troubení přátelské…). Proč by to nešlo u nás?

Přeji si také, abychom se zde scházeli a diskutovali po celý příští rok. Ať v Čechách, na Moravě a ve Slezsku přibývají pivovary, jak houby po pověstném dešti. Na zdraví! 


Logo CBM
S pozdravem a úctou
Váš Libor Vojáček alias CzechBeerMan
pivní promotér, reportér a degustátor
Teplice
Album vypitých piv
Album pivních suvenýrů


[Libor Vojáček] [Zobrazeno 13030x] [23. prosinec 2010]
[Minipivovary] [comments: 29] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

velbloud

úterý, 2. duben 2013
21:55

velbloud

No, já se nestačím divit :-? Osobně jsem byl v tom podniku 2x a 2x spokojenost. Všechna piva naprosto v pohodě a Starokladno jsem pil i při jiných příležitostech a musím uznat, že jejich pivo patří k tomu lepšímu, co se dá v ČR ochutnat. To, že tam 50% lidí pije G-moč je věc jiná, podnik je takto koncipován a majitel asi ví proč. Na druhou stranu je pěkné, jak tento pivovar dokazuje, že i kvalitní pivo se dá prodávat velmi levně, s čímž jsem se, krom vyjímek (Beroun, Balkán, Bzenec, Vendelín) jinde bohužel nesetkal...


napsal(a): velbloud [Odpovědět]

JardaK

úterý, 2. duben 2013
20:57

JardaK

To chce zapojit rozum. Když je minipivovar ve sportbaru, kde většina klientů jsou s odpuštěním vidláci v plísňákách a šusťákách, co za půl dne vypijí max. tři gambáče, ale vyhulí min. deset startek, tak nemůžete čekat, že pivní speciály budou mít takovou výtoč, aby pivo bylo slušné. Měli jste si dát např. Ležák starosty Pavla, tj. standardní dvanáctku, a slintali byste blahem. Sami píšete, že 50% lemtalo rychlokvašku G. Takže dobrá zpráva - 50% vychutnávalo něco od Kozlíků :) Ale je fakt, že provozovatelé by se měli nad prostředím zamyslet. I když...hodně toho uzeného vzduchu mají na svědomí děvčata za pípou ::cry


napsal(a): JardaK [Odpovědět]

Adsense

20. květen 2024
11:46


posted by: Inzerce

Pípa

úterý, 2. duben 2013
21:23

to JardaK: SOuhlasim s tebou. Pokazde , kdyz tam vejdu si tajne preju, at je tam nove zakaz koureni. Skoda ze se majitel nezamysli nad tim, ze by to zmenil treba ve stylu krcmy u Antose ve Slanem. Pak by to nemelo chybu. Jo a ten gambac bych taky zrusil. Lidi by si zvykli.


napsal(a): Pípa [Odpovědět]

Méďa Béďa

úterý, 2. duben 2013
21:29

Méďa Béďa

to JardaK: Nj, jenže starosta Pavel asi nebyl na čepu... Nechal jsem si vyjmenovat, co mají, začal jsem nabízenou "dvanáctkou" a byl donesen onen havíř. Přitom vloni na Středočeských pivních slavnostech jsem ochutnal 17ku Cikánský baron a ta byla výborná. Spíš bych řekl, že všechna piva byla naražená nejméně týden. Takže asi by se měli zamyslet nad tím, jestli nabízet najednou 8 druhů a vytočit denně po 10 pivech od každého nebo nabídnout jenom 3...


Méďa Béďa

pondělí, 1. duben 2013
21:00

Méďa Béďa

Po své dnešní první a poslední návštěvě tohoto zařízení se vůbec nedivím, že štamgasti lemtají Gambrihnus (ostatně lemtalo ho tam tak 50% hostů). Něco tak odporného jako zdejší patoky jsem nepil ani nepamatuji, a ani nepamatuji, kdy mně bylo naposled po 3 pivech na zvracení.


Vašek Švihlík

pondělí, 1. duben 2013
22:16

to Méďa Béďa: Snad si řádky Médi Bédi přečte Marek Kamlar a příště nebude tento kentus objednávat na Setkání sběratelů pivních suvenýrů.


napsal(a): Vašek Švihlík (vaclav.svihlik(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Pípa

úterý, 2. duben 2013
08:37

to Méďa Béďa: A jaký druh jsi pil?


napsal(a): Pípa [Odpovědět]

Méďa Béďa

úterý, 2. duben 2013
20:24

Méďa Béďa

to Pípa: Černý havíř, Ležák mistra taviče a Višňový speciál. Ten tavič byl absolutně nejhorší. Možná to bylo tím, že tam bylo dost málo lidí (plus minus 15), takže nebyla žádná výtoč, ale připadalo mně, že to nabírají sběračkou někde z vaničky, kam to dva dny před tím vylili ze sudu...


Bc-h

úterý, 2. duben 2013
18:26

To Méďa Béďa: Nic si z toho nedělejte, při mé návštěvě taky 50% lemtalo tolik v ČR oblíbené Géčko. Ale to ještě přeci nemusí být kvůli kvalitě zdejšího piva - já bych velmi spokojen. Co mi spíš vadilo, to byla místní zakouřenost, např. i od vedlejších stolujících Géčkařů :-(.


napsal(a): Bc-h [Odpovědět]

Pípa

úterý, 2. duben 2013
21:20

to Méďa Béďa: Tak ona kombinace černého piva, 14° a ovocný šmakolády není uplne idealni. To by mi asi taky nesedlo. Černý moc nepiji, tak nemohu soudit, ale u 10°, 12° jsem nikdy nemel vetsi problem. Obcas mivaj vykyvy u psenice. Holt meli treba uz dloho narazenej sud se 14° a ty jsi mel proste smulu.


napsal(a): Pípa [Odpovědět]

maxič

neděle, 6. listopad 2011
19:20

Maxič

Ve čtvrtek jsem byl U Kozlíků. Po levé straně u vstupu mají nově ledničku. V ní jsem objevil jejich pivo jak v lahvové, tak pet-podobě. Cena jak u točeného + záloha 3kč u skla.... Jinak jejich pivo bylo opět skvělé.


napsal(a): maxič [Odpovědět]

Henri

pondělí, 7. listopad 2011
08:34

Henri

to maxič: Ano, již nějaký čas lze u Kozlíků koupit jejich pivo i v lahvích. A tím myslím i ve skutečných skleněných lahvích a ne jenom v PET hnusu. Takže U Kozlíků mají u mě velké významné plus.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Terka

středa, 2. březen 2011
15:20

Netušíte někdo, jestli i po rekonstrukci je otevíračka stejná jako před ní? Ne že bychom tam chtěli popíjet už v 6 ráno, ale tak v 10 už jo (jedná se mi o sobotu). Díky.


napsal(a): Terka [Odpovědět]

Henri

středa, 2. březen 2011
15:57

Henri

to Terka: Ano, otevíračka je i po rekonstrukci stále stejná. Každý den od 06:00 do 02:00 hod.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Terka

čtvrtek, 3. březen 2011
12:37

to Henri: Díky moc.


napsal(a): Terka [Odpovědět]

Maxič

úterý, 22. únor 2011
21:06

Maxič

Dnes jsem navštívil Kladno. Všechna piva byla ve výborné kvalitě. Mistr Tavič a Mazlíček mě móóóc chutnali. Příjemné prostředí a výborná obsluha. Jen škoda té zahulenosti.....


napsal(a): Maxič [Odpovědět]

Masakr

čtvrtek, 6. leden 2011
18:23

V Bn je taky jedna hospoda točej tam spousty vynikajících piveček,leč je tam děsně nahulíno tak to odrazuje a lidi radši choděj pít hnusy jinam.Tak tam sedí obvyklá parta pije to svoje nejlacinější a je spokojená,na otázku jestli by s tím šlo něco udělat,odpověď byla:v hospodě bejvá nahuleno a život jde dál,a tak si pořád chodím do PET jako magor:-(


napsal(a): Masakr (rambleon(a)centrum.cz) [Odpovědět]

pan Shimi

čtvrtek, 6. leden 2011
16:29

pan Shimi

Velmi dobře napsáno! V podstatě to mužu jako místní podtrhnout, dá se říct, že je to vesměs všechno tak.. Se zdejšími štamgasty je to hrozný no, kdyby to bylo na mě, tak bych to géčko prostě zrušil a museli by se přizpůsobit- a oni by to udělali. No nic no, jinak samovýčepy šlapali v začátcích- teď se moc už nevidí, že by to někdo využíval, ale proč taky. Mladí si vesměs dají místní pivo (co pozoruju teda..) a starší si ten gambáč nechaj radšinatočit od vrchní. S větránim to je fakt špatný, už několikrát jsem se pokusil hodit moje bezvýznamný slovo do placu před zaměstnanci, ale vše se minulo účinkem- asi si v tom libujou, jinak si to neumim vysvětlit :o) Teď v hospodě už asi 14 dní probíhaj úpravy a je zavřená, tak sem zvědav co se tam děje, možná, že se řeší i větrání a sem zvědav i co jinýho.


napsal(a): pan Shimi [Odpovědět]

swooper

čtvrtek, 6. leden 2011
17:20

swooper

to pan Shimi: Když jsem tam byl nedavno do PETky, tak zrovna přijel syn majitele a povídá obsluze " No mrkej na to, kde je plno?" A opravdu všechny stoly plný jen ty samovýčepy prázdný.... Mám takový tušení že v rámci této rekonstrukce mohou být ty pípy odstraněny, protože peníze nevydělávaj. Snad s tím větráním něco udělaj, když se vláda k zákazu nikdy nerozhoupe :))

A k obsluze: Je tam fakt jedna z nej na Kladně, ochotná, usměvavá, pozorná rychlá.
K pokladnim v Bille: V Británii a na západě tě po příchodu do krámu pozdraví na sto způsobů, pokecaj, nejsou naštvaný, že jdem za minutu zavíračka, neuklízej věci z regálů hodinu před zavíračkou. A taky berou minimální plat. O něčem to svědčí, chtělo by to zpět časy Koloniálu Bajza apod, tam jsou prodavači stále fajn. I Vietnamec ve večerce je rád za tržbu za 3 rohliky v 22h než báby v Jednotě za útratu 200K :-?


napsal(a): swooper [Odpovědět]

CzechBeerMan

sobota, 1. leden 2011
13:35

CzechBeerMan

Pane Penetráku, prosím netykejte mě , my dva jsme spolu nepásli husy. Každý by měl dělat práci která ho baví a kterou umí. Měl by jí dělat s chutí (když už ne s láskou) nebo by se měl zdekovat ..... a pokud mu vzdělání nedovoluje dělat nic "lepšího", tak by neměl remcat a dělat to co je právě k dispozici . Ano, moje články nejsou jen o pivu, ale i o obrazu společnosti ... zajeďte do Německa a poměřte. A neargumentujte jen výplatou. Argumentujte postojem človka k životu samému ! Přeji Vám úsměv na tváři .


kisutam

pátek, 24. prosinec 2010
14:17

kisutam

Z té samoobslužné pípy teče G nebo Starokladenské?


napsal(a): kisutam [Odpovědět]

Sekal

pátek, 24. prosinec 2010
14:28

Sekal

to kisutam: Gh


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

BCH

pátek, 24. prosinec 2010
11:36

BCH

Taky mě při čtení článku napadlo to jediné negativum (zahulenost), člověk vyjde ven a smrdí jak hadr od záchoda. Je to začarovaný kruh, protože i minipivovar musí mít tržby a vydělávat (a já mu to moc přeju), tak proto jsou tu i kuřáci se "značkovým" G. Jinak s ostatním naprostá spokojenost.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Henri

pátek, 24. prosinec 2010
06:44

Henri

S autorem souhlasím s tím, že pivo U Kozlíků je dobré. Nespokojen jsem byl pouze jednou s pšenicí, která se moc nepovedla, pěnu do ní čepovali z desítky a navíc do ní házeli citrón. Proboha, kdy už tento, nevím odkud okoukaný nešvar, konečně zmizí.
Jinak mě ostatní piva od Kozlíků ovšem vždy chutnala. Naposledy solidní vánoční polotmavý 24°speciálek.
Problémem, alespoň pro mě je, jak zmiňuje Děkan, strašná zahulenost. No, ale snad se blýská na lepší časy. Od 1.1.2011 do 13.1.2011 bude hospoda z důvodu rekonstrukce uzavřena. Takže tímto upozorňuji případné zájemce o návštěvu, že v tomto období nemá cenu ke Kozlíkům chodit.
Poté snad již bude vyřešeno lépe větrání a v hospodě již nebude, zvláště pro nekuřáky, tak nepříjemno (on i ten kuřák musí být i po krátkém pobytu zralý na odmořovací stanici). Alespoň v to doufám.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

penetrrrák

čtvrtek, 23. prosinec 2010
23:28

Tak si sedni sám za pokladnu v Bille, ať vidíš jaká je to super práce ( hlavně v době těhle přiblblejch konzumenskejch svátků). Jsou to chudáci, a chtěl bych vidět tebe, jak se umíš chovat za tu jejich almužnu při pohledu na fronty remcajících zombíků.


napsal(a): penetrrrák (zumer(a)seznam.cz) [Odpovědět]

rené

úterý, 18. leden 2011
06:46

Rene

to penetrrrák: Nediv se jeho reakci.NARCIS JAKO PRASE - každé konečné foto....


napsal(a): rené [Odpovědět]

Děkan

čtvrtek, 23. prosinec 2010
22:34

Děkan

A co zahulenost hospody? O tom se autor článku nezmiňuje. Za naší návštěvy jsme vydrželi dvě hodiny a museli ven. Nekuřácký podnik dosti založený na štamgastech je asi v Kladně nemyslitelný, bohužel.


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

Jana

pátek, 24. prosinec 2010
09:40

Jana

to Děkan:
Ano, zahulenost je tam příšerná a to nás majitel při naší návštěvě posadil až dolů k varně. Stejně, déle než hodinu (i to bylo na mne moc) se tam vydržet nedalo. Bohužel, neboť pivo mají dobré. Tavič je na můj vkus příliš hořký, ale dle slov pana majitele, místní jsou na to zvyklí,tak proč jim nevyhovět. Pšenici jsem neochutnala, tenkrát ji neměli. Jinak autor zapomněl poznamenat, že letos v listopadu slavil pivovárek 1.výročí. Bohužel, ač pozváni, jsme se nemohli zúčastnit. Tak aspoň se též přidávám k přání všeho nej - pro pana majitele i jeho pivovárek. Určitě zase někdy zavítáme, hlavně když bude aspoň kousek hospůdky nekuřácký. :-)


napsal(a): Jana [Odpovědět]

karl2

čtvrtek, 23. prosinec 2010
17:52

šťastné a veselé, czechbeermane ! více pivních zápisků a méně kyselých ksichtů do roku 2011. i já se usmívám a budu se snažit v novém roce více - a nejsem "smějící se bestie".


napsal(a): karl2 [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI