Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Takové malé pivní putování

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Takové malé pivní putování

Takové malé pivní putování [p194][p784]

Je červenec, období dovolených a s nimi spojených výletů nejen za pivem. Nějaké to delší pivní putování mě sice teprve čeká, pár těch jednodenních mám však úspěšně za sebou a s průběhem jednoho z nich, konkrétně do Liberce, vás nyní seznámím.

Když se řekne Liberec a pivo, většina z nás si asi vybaví Konrada z pivovaru ve Vratislavicích nad Nisou či Vendelína z minipivovaru v Harcově, ale jenom o nich už to není. Je to také o Studánce, novém minipivovaru v další z místních částí - Krásné Studánce. Jako domácí fungoval sice již loni, ale jako klasický minipivovar se všemi povoleními, která jsou pro fungování potřebná, teprve pár týdnů. A protože rád poznávám nepoznané, využil jsem volné soboty a vyrazil na výlet.

Je 10. července, krátce po sedmé hodině ranní a já usedám v Praze na "hlaváku" na vlak směr Turnov a poté Liberec. Kdybych jel sám, asi bych využil spíš autobusové dopravy, neboť ta je v daném případě levnější, rychlejší a hlavně pohodlnější, ale jeli jsme ve dvou, ještě s kamarádem Jardou z Poděbrad. A co by to bylo za výlet, kdybychom každý jeli jinak, že jo?

Do Liberce přijíždíme krátce po desáté a kupodivu bez zpoždění. Protože nám do odjezdu autobusu z "autobusáku MHD" do Krásné Studánky zbývá téměř 50 minut, chceme toho využít a někde okoštovat Konrada. Zdejší nádražka, kde by ho dle údajů na Beerborci měli mít na čepu, je však z důvodu rekonstrukce nádraží zavřená a ani nikde po cestě do centra na něho nenarážíme, takže smůla a my tak zůstáváme na suchu.

Následuje asi 20minutová cesta autobusem č. 26, pak cca 10 minut chůze a jsme před vstupní bránou do objektu pivovaru, resp. rodinného domku, kde se má pivovárek nacházet. Dnešní otevírací doba hlásá 11-22 (jinak PO zavřeno, ÚT až ČT 14-21, PÁ 14-22 a NE 11-21), vcházíme tedy dovnitř, přičemž informační šipky nám ukazují, kam přesně máme zahnout, abychom zbytečně nebloudili.

Minipivovar Studánka, pohled z Dětřichovské ulice
Minipivovar Studánka, pohled z Dětřichovské ulice
Minipivovar Studánka, vchod z Albrechtické ulice
Minipivovar Studánka, vchod z Albrechtické ulice

Před vchodem do pivovárku nás vítá několik slunečníků, pro případ nepřízně počasí také zastřešené posezení s dřevěnými lavicemi a v prodejním okénku i paní Iva Vrbová, zdejší paní majitelka, kuchařka a výčepačka v jedné osobě. Protože je venku na "zdechnutí", ptáme se, zda bychom nemohli posedět uvnitř, a ona na to, že samozřejmě a hned se ptá, co si dáme.

Výčep je hned na varně a jak se dozvídáme, pivo se netočí ze soudku, ale přímo z ležáckého tanku. Pozornému čtenáři zajisté neunikne ani logo VW, tedy Volkswagen, kterým je zde výčep ozdoben a které tu najdeme coby připomínku na významného vratislavického rodáka Ferdinanda Porsche, otce Volkswagenu a svým způsobem také značky Porsche, ještě na několika dalších místech.

Studánecký VW výčep piva
Studánecký VW výčep piva

Pivní nabídka je zatím velmi strohá, neboť zahrnuje pouze desítku nesoucí označení Studánecký Antal (prý podle jejich oblíbence Antala Staška). Ta sice původně nebyla v plánu, páč cílem bylo vařit 11ku, ale chybička se údajně vloudila a vzniklo tak o něco slabší pivo. No, abych pravdu řekl, tak jsem za takovou chybu rád. 4 % obj. alkoholu, ale s plností, kterou by člověk marně hledal v mnoha českých 12kách, natož v desítkách. Prostě kdo umí, umí.

A protože jsme zatím jedinými zákazníky, paní Vrbová se s námi dává do řeči a my se tak dozvídáme, že varna je zde třínádobová a zařízená na přímý otop bukovým dřevem. S kapacitou nádob se prý začínalo na 300 l, nedávno však byla navýšena na 500 l. Kvasnice i slad jsou původem z Vratislavic a co je zajímavé, tak kromě chmele zde používají i chmelový extrakt. Dříve se prý vařilo jednou za měsíc, nyní již 2x.

Zdejší třínádobová varna
Zdejší třínádobová varna

Co se garanta výroby týče, tak na zdech visí "Výuční list" a "Vysvědčení o vykonání závěrečné zkoušky učňovské" z pivovarského dvora Dražíč pana Libora Horáčka, jednoho z někdejších sládků v Harrachově, padlo však i jméno jistého pana Lašáka, který prý dnes pracuje v Platanovi, ale jak je do zdejšího výrobního procesu zapojen, to vám, bohužel, neřeknu, neboť ze slov paní Vrbové to nebylo zcela zřejmé a já bych si tudíž musel domýšlet.

Čtyři pivečka za námi, něco drobného k zakousnutí také (v nabídce zatím jen uzenka, hranolky a krkovička na grilu, ale časem toho bude určitě víc), pivní suvenýry nakoupeny, nejvyšší čas se rozloučit. Předtím ale musíme ještě omrknout sklep, tážeme se tedy, zda je to možné a prý samozřejmě a hned jsme vpuštěni dovnitř.

Spilka a sklep
Spilka a sklep

Ve sklepě se nacházejí dvě 500litrové kvasné kádě, momentálně prázdné, tři 1000litrové ležácké tanky, z nichž, jak už bylo uvedeno výše, se pivo postupně točí, a také jeden 30litrový KEG označený Minipivovar Studánka, k čemuž paní Vrbová dodává, že si dříve KEGy nechávali umývat ve Vratislavicích, ale byly s tím dost problémy, tak si udělali vlastní myčku a teď už si to myjí sami.

Studánecký Antal, světlé pivo s úsměvem výčepní
Studánecký Antal, světlé pivo s úsměvem výčepní

Nakonec snad jenom něco málo k cenám: točené zde můžete ochutnat za 20 korun za půllitr, pokud byste měli zájem o pivo do PETek, tak to vás vyjde o pět korun levněji, no a do KEGů vám zde pivo stočí dokonce jenom za 11 korun za půllitr. Co se pivních suvenýrů týče, tak k dispozici jsou dva druhy tácků (logo stejné, liší se pouze tloušťkou a typem papíru) po 10 korunách, jedna účtenka, vizitka a ještě něco málo k tomu. Sklenice s vlastním logem zatím nemají, ale měly by být během několika týdnů, tak doufejme.

Jinak pokud se do Studánky vydáte a máte doma nějaké přebytečné otvíráky, nezapomeňte je vzít s sebou. Uděláte tím Vrbovým radost a současně jim pomůžete s rozšířením jejich zatím malé sbírečky. A kdybyste náhodou nevěděli, jak se k pivovárku dostat, tak částečným pomocníkem vám může být tento tácek.

Jak se dostat do Studánky? Napoví pivní tácek
Jak se dostat do Studánky? Napoví pivní tácek

Tolik náš dnešní výlet do Krásné Studánky. Děkujeme ještě za příjemnou společnost u výborného piva a dřevěnou brankou, která by nám měla ušetřit pár desítek metrů chůze, se pomalu vydáváme k autobusu a s ním zpátky do centra Liberce.

Po stopách Konrada

Naší další štací má být minipivovar Vendelín. Máme však smůlu, autobus do Harcova nám ujíždí skoro před nosem. A protože další jede až za hodinu, vydáváme se po stopách Konrada, na kterého má Jarda docela chuť, neboť už ho - nepočítá-li desítku Bohemia classic - pár let nepil. Nechceme ale chodit příliš daleko, zkoušíme to tedy v přilehlých ulicích. Pár minut chůze za námi a v nedaleké Pražské ulici slavíme úspěch, neboť objevujeme hospůdku s příznačným názvem Liberecký labužník. Na čepu Konrad, v nabídce i hotová jídla, vypadá to velmi lákavě. To však ještě nevíme, co nás čeká.

V nabídce PU, G11, tmavý Kozel, Birell a k tomu jakási kvasnicová 11ka, v níž tak nějak tušíme Konrada, kterého si hned objednáváme a současně se tážeme na nějakou tu hotovku a případně za jak dlouho by nám ji mohli donést, na což servírka mluvící ruskou češtinou odpovídá: "Na terase teď máme 4 objednávky, tak to bude na dýl...". Jídlo tedy vzdáváme a těšíme se aspoň na Konrada. Toho máme sice po pár minutách přelévání pěny z půllitru do půllitru sem a tam na stole, jenže výrazně zapáchá a po několika locích zjišťujeme, že ani po chuťové stránce to není ono, takže to vracíme, platíme a mizíme raději odsud.

Liberecký labužník
Liberecký labužník

Do odjezdu autobusu zbývá jen pár minutek, ale něco k snědku by se hodilo, narychlo tedy zkoušíme obchůdky poblíž zastávky. Máme však smůlu a naší záchranou v nouzi se tak nakonec stává jen kebab, který sice neurazil, ale ani nenadchl.

Aby toho nebylo málo, tak autobus jede sice načas, ale k našemu překvapení a v rozporu s jízdním řádem končí v zastávce "Harcov kostel", která je od pivovaru vzdálena asi 2 kilometry. Co se dá dělat, jdeme tedy pěšky. Máme však štěstí, neboť po pár krocích nás zastavuje řidič jednoho auta a prý jak se dostane do minipivovaru Vendelín. Na to mu odpovídáme, že tam taky máme cestu a že když nás tam vezme, tak mu to ukážeme. A už se vezeme...

U Vendelína

Vendelín před námi. Pod slunečníky docela plno, holt cyklistů ráj, sedáme tedy pod stříšku vedle výčepu, kde nikdo není, přičemž si hned objednáváme.

Rodinný pivovar Vendelín
Rodinný pivovar Vendelín

Na čepu světlá 12ka a polotmavá 12ka neboli, jak tomu tady říkají, řezaná 12ka. Začínáme světlou. Jarda ji dopíjí, já však zvládnu jen pár loků a vzdávám to. Pivo chutná velmi odporně, tak ho vracím a objednávám polotmavé, v čemž mě Jarda posléze následuje. Z polotmavého piva jsou, bohužel, cítit jahody a maliny, po chuťové stránce je to také spíš ovoce zelenina než pivo, takže i druhé pivo po několika locích vracím. Paní Krkošková se diví, že mi jejich pivo nechutná, ale já nemám sílu jí to nějak moc vysvětlovat, tak jí jenom říkám, že mi to nechutná. Ptám se ještě na možnost prohlídky pivovárku, ale jak jsem na základě informací od Jardy i jiných kamarádů předpokládal, neuspěl jsem. Oficiálním důvodem má být prý tamní nepořádek, pravým bude ale asi něco jiného. No, naštěstí jsem ten pivovárek viděl před 8 lety, kdy nebyla paní Krkošková doma a pan sládek mě tam tehdy pustil. Nějaké fotky z toho mám, ale bylo to v době, kdy jsem ještě neměl digitál, budu to tedy muset najít v nějakém albu a pak ještě naskenovat. Zatím tedy jenom jedna fotka zvenčí, k jejímuž pořízení člověk naštěstí povolení nepotřebuje...

Vendelínova výrobna piva, vlevo zásobníky na plyn
Vendelínova výrobna piva, vlevo zásobníky na plyn

Zklamáni z piva u Vendelína se vydáváme k autobusu. Do odjezdu vlaku máme dvě hodiny, což by měla být dostatečná doba na nalezení nějaké té hospůdky, kde bychom si spravili chuť. A jak tak sedíme v autobusu a projíždíme kolem zdejších vysokoškolských kolejí, dostávám nápad zajít k Hrochovi, kde by měl být Konrad stabilně na čepu. Vystupujeme tedy na Stodolní a vydáváme se na průzkum s tím, že dáme tak jedno dvě a půjdeme, abychom stihli další autobus a následně i vlak.

Závěr patřil Hrochovi

U Hrocha jsme za chvilku, netušíme však, že nejenže má otevírací dobu až od 18:00, ale ani to, že má zrovna dovolenou. Holt když má mít člověk smůlu, tak pořádnou. Vyfotím si tedy hospůdku aspoň zvenčí i s človíčkem, který zde odpočívá na křesílku, a jdeme zase zpátky k zastávce. Ještě než tam však dojdeme, zchladíme se na chvíli na schodech do vedlejšího vchodu...

Kulečník u Hrocha, dnes z důvodu Hrochovy dovolené mimo provoz
Kulečník u Hrocha, dnes z důvodu Hrochovy dovolené mimo provoz

A s nástupem do autobusu a následně do vlaku náš dnešní výlet do Liberce skončil. Při cestě z centra Liberce na nádraží už jsme, bohužel, žádnou hospůdku s Konradem nenašli, odjížděli jsme tak s dost smíšenými pocity. Ale i když jsme byli z jistých částí dneška zklamaní, určitě to stálo za to, o tom žádná.

Tak brzy u dalšího pivního výletu na viděnou, resp. na čtenou.

Nakonec snad jen trocha vzpomínek v podobě několika pivních suvenýrů z mé sbírky, resp. pivního archivu. Nádhera, co? To se s provedením dnešních suvenýrů nedá vůbec srovnávat...

Trocha vzpomínek
Trocha vzpomínek

Autor je pivním turistou, sběratelem pivních suvenýrů a členem KSPS Praha
KSPS Praha


[Marek Kamlar] [Zobrazeno 10324x] [16. červenec 2010]
[Minipivovary] [comments: 17] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Liberecky labuznik

úterý, 15. únor 2011
22:25

Dobry den!jmenuji se marie prokopova a v soucasne dobe jsem provozni restaurace liberecky labuznik. Velice me mrzi, ze tato restaurace ma tak spatne jmeno, ale to co jste napsal uz dnes neplati. Jsme restaurace s cesky muvici prijemnou a ochotnou obsluhou. Mame pravidelne cistene trubky takze pivo se pije jedna radost. Jidelni listek lze shlednout na lunchtime.cz/liberecky labuznik. Velke porce,velmi chutne jidlo a nejsme drazi na to,ze jsme v centru liberce. Od 16 hod.do 17hod. Kazdy vsedni i nevsedni den mame happy hour vse : -30./. Prijdte se presvedcit, ze nazev labuznik si zaslouzime!


napsal(a): Liberecky labuznik (punxmamka(a)email.cz) [Odpovědět]

Maty

pondělí, 23. srpen 2010
22:36

Vendelín mě docela nemile překvapil... Už jen tím přístupem k hostum. Člověk tam přiťapká žíznivej - nikdo si ho nevšimne. Pak si dojde pro pivo k okýnku, zeptá se na jídlo a nabídkou mu jsou jen křupky a tyčinky. Že dnes nevaří, bo nemaj čas... Pivo celkem chutné. Jen jsem nepochopil, proč jedno světlé pivo točila na střídačku ze tří píp... Neměl by pro to někdo vysvětlení?


napsal(a): Maty [Odpovědět]

Adsense

5. prosinec 2023
19:10


posted by: Inzerce

VozechV

úterý, 24. srpen 2010
06:39

VozechV

to Maty: Z jedné teče zkyslé, z druhé zvětralé a ze třetího udělá pěnu.
Ale vážně, kdysi skvělé pivo, dnes jedna z ostud českého minipivovarnictví. Naposledy jsem při své návštěvě obdržel něco, co se nedalo vypít a pan Krkoška byl namol. Jestli v tomto stavu vaří pivo, pak se nedivím.


napsal(a): VozechV [Odpovědět]

píra

středa, 28. červenec 2010
16:27

píra

Tak jsem taky ochutnal. Pivo výborné, prý je to spíše jedenáctka, ale aby nešidili zákazníky, prodávají to jako desítku.
Dle slov paní Vrbové již vaří její syn. Naučil se to od bývalého harrachovského sládka. Do budoucna plánují i další stupňovitosti a druhy, začíná se jim to pořádně rozjíždět. Bohužel klacky pod nohy jim házejí úřady, hlavně ten stavební.


napsal(a): píra [Odpovědět]

MilanD

pondělí, 19. červenec 2010
13:55

Bohužel další případ, kdy si místní neváží "domácího piva", každý Liberečan by měl být hrdý, že se může napít místního pivka. A to je navíc Konrád velmi pitelný. Takováto zabedněnost vede k uzavírání regionálních pivovarů, dříve byl každý takový pivovar v okolí svého komína králem. Dnes je holt "IN" pít G a další blivajzy. Komu není rady, tomu není pomoci...


napsal(a): MilanD (mildvorak(a)email.cz) [Odpovědět]

Děkan

pondělí, 19. červenec 2010
08:02

Děkan

K Vendelínovi. V loňském roce jsme zavítali s přáteli do Harcova, byli jsme tam poprvé a chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli na svérázný přístup Krkoškův a jeho hlasité ženy, ale on každý pivovárek má svoji atmosféru, tempo, stačí jen chvíli vyčkat, pochopit a pak naskočit na "vlnovou délku" paní domu... Kdo byl např. ve Velkém Rybníku, dá mi za pravdu. Před rokem nám Vendelín docela chutnal, bylo to ale spíše prázdnější jemně hořké pivo s absencí sladu, takové pivo na osvěžení pro kolaře, ale nic zvláštního, čím by se vrylo do chuťových pohárků. Jinak vařeno infuzně, dle sdělení pana Krkošky (lidi to stejně nepoznaj...). V letošním horkém létě mohou některá piva utrpět na kvalitě, i nám se stalo, že jsme narazili na nepoživatelné pivo z minipivovaru.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.07.2010 ve 08:06:04


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

rene

středa, 18. srpen 2010
07:00

Rene

to Děkan: Bude to 14 dní co jsem navštívil" Vendelína" a musím říct , že "lepší hnojník" jsem do sebe dlouho nesoukal.Vůně pochybná a kyslé.O samotném Krkoškovi ani nemluvit.Nechápu proč to vůbec provozuje.Škoda,že ve Studánce bylo zavříno.Snad příště.


napsal(a): rene [Odpovědět]

bomberek1

neděle, 18. červenec 2010
21:34

Mě se ten článek taky líbí, autor hledal Konrada v mezipauzách, já to na svých výletech dělám úplně stejně.


napsal(a): bomberek1 [Odpovědět]

Dan

neděle, 18. červenec 2010
14:39

Dan

Já bych nebyl tak kritický. Díky za každý článek o cestách za pivem. Pravda je, že to možná chtělo lepší přípravu. V dnešní době se člověk bez nějkého toho googlení a ukládání souřadnic moc neobejde, když cestuje za dobrým pivem do "neznámého" města. Kdyby někdo přijel třeba do Prahy a nevěděl kam zajít, tak šance na nalezení hospody s dobrým je minimální.

Marku, nebyl pravý důvod toho, že Vás paní Krkošková nepustila do pivovaru ten, že jste jí před tím vrátili pivo? Taková sitace určitě nepřidá na vstřícnosti. Je ovšem smutné, že je pivo u Vendelína tak špatné. Já ho měl naposledy před cca rokem, v "mnohojmenné" hospodě na Žižkově a tehdy mi chutnal.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Pivník

neděle, 18. červenec 2010
12:29

Asi tak nějak jak píše Moreli. Konrada točí v jedné značkové Konradově restauraci. Restaurace se nachází mj. mezi dvěma výčepy, kde je na čepu Rohozec. Takže teď už je jasné o které restauraci se zmiňuju. Jinak dost dobře nachápu výlet Malakina k Vendelínovi. Tohle pivo má spíš bídnou kvalitu = Malakinovi rozhodně chutnat nemůže, pivo vrátí, vylít do dřezu ho u Vendelína nemůže. Asi jediné vysvětlení výletu je spíš schánění sběratelských materiálů, protože Malakim a přítel Jarda z Poděbrad jsou sběratelé, takže lze od nich očekávat hojnou nabídku pivních auvenýrů (tácků, sklenic apod.) ať už na burzách, či na odklepnuto.


napsal(a): Pivník [Odpovědět]

Malakin

středa, 28. červenec 2010
17:48

Malakin

to Dan: Paní Krkošková do pivovárku nechce pouštět nikoho už dlouho, s nespokojeností s jejich pivem to skutečně nesouviselo. Navíc jsem to vracel až poté, co jsem se na možnost prohlídky zeptal.

to Pivník: Smyslem většiny mých pivních výletů je poznání a ochutnání nečeho nového, pivní suvenýry jsou dnes již, bohužel, okrajovou záležitostí. Ale mám-li možnost nějaký ten suvenýr koupit, tak to samozřejmě udělám. Primárně kupuji pro sebe a mé kamarády, s kterými novinky měním, dále pak pro členy našeho klubu a pokud mi náhodou něco zůstane, tak se toho zbavuji na burzách či na Odklepnuto, jak ostatně zmiňuješ. Neprodávám to však s vysokohorskou přirážkou jako většina tzv. sběratelů, ale v podstatě za nákupní ceny. Kšeftování s novinkami rozhodně neuznávám. Tolik na vysvětlenou.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 28.07.2010 ve 17:57:07


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

moreli

neděle, 18. červenec 2010
11:35

moreli

Jen poznámku k liberecké MHD. Linka č.15 jezdí přesně dle jízdního řádu, to jen autor v něm neumí číst a uvádí své dojmy jako nezvratná fakta. Do Harcova Myslivny jezdí každý druhý bus (ozanačeno M), zbylé busy označené K končí V Harcově u kostela. Jinak musím konstatovat, že to byl mizerně připavený výlet. Jet do Liberce ochutnat Konrada a nezjistit si otvíračku jedné z mála hospod, kde ho točí a nemít v záloze další hospodu to je cestovatelský amaterismus :-(.


napsal(a): moreli [Odpovědět]

Roman

neděle, 18. červenec 2010
12:58

to moreli: Tak to bych netvrdil. Ono najit si vsechny cile na netu a nasledne ji pretukat do navigace a pak jit najisto z bodu A do bodu B pres bod C je strasne jednoduche. Podle tebe navic asi strasne profesionalni, jenze to nemusi kazdemu vyhovovat. Hledat az na miste cinu ma urcite neco do sebe.


napsal(a): Roman [Odpovědět]

Malakin

středa, 28. červenec 2010
17:35

Malakin

to moreli: Můžu tě ujistit, že autor umí v jízdním řádu číst a že na tebou uváděné značky koukal, a to opakovaně. Co se Konrada týče, tak já nejel do Liberce kvůli němu, ale jenom kvůli Antalovi. Do seznamu hospod na Beerborci jsem se nicméně také díval, ale jenom těsně před příjezdem do Liberce, o nějakém plánování tedy skutečně nelze být řeč.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 28.07.2010 ve 18:10:18


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

moreli

neděle, 18. červenec 2010
15:22

moreli

to Roman: To není o navigaci. Stejně jako Malakin používám databázi Beerborce. Jelikož je někdy nepřesná, někdy neaktuální, je lepší si vždy najít více hospod, kde točí pro mě zajímavá piva. Pak zjistit jestli je hospoda dosažitelná (např. v centru nebo blízko MHD), a pak se pokusit zjistit na netu otvírací dobu. Hledání na místě má jistě něco do sebe, ale někdy nemusíš najít taky nic.


napsal(a): moreli [Odpovědět]

hroch

sobota, 17. červenec 2010
15:38

hroch

Kulečník u Hrocha
Dovolenou neměl Hroch, ale hlavní barman Ježíš. Omlouvám se, že na svých stránkách nemám uvedeno uzavření provozovny v období 3.7-18.7. Jinak je na stránkách uvedena řádná otvírací doba od 18hodin, a v období prázdnin od 20 hodin. Naprostou většinu klientely tvoří studenti TUL, a za zábavou vyráží až hodně pozdě večer. V letních měsících jsou klienty hlavně bývalý studenti, kteří zavítají na pokec s barmany, případně ubytovaní turisti na kolejích. Jinak většinou, když se někdo z pivních stránek chtěl se mnou setkat, tak mě napsal na email, nebo interní poštou beerborce a dohodli jsme si podrobnosti. www.hroch-liberec.cz


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Penetrák

sobota, 17. červenec 2010
08:49

Je pravda, že je to tady u nás v lbc s hospodama, kde nabízej Konrada katastrofa. Jsou to tady spíš samý svijany. Doporučil bych hospodu na Kunraticé U SOUKUPŮ maj tam světlý, tmavý i kvasnicový. Jinak Vendelín se poslední dobou dost zhoršil, zato Antal je fakt výbornej a paní Vrbová je velice ochotná. Takže Studánku určitě navštivte.


napsal(a): Penetrák (zumer(a)seznam.cz) [Odpovědět]


Navtivte ns na Instagramu Reklama na PI