Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Železná Ruda v novém hávu

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Železná Ruda v novém hávu

Železná Ruda v novém hávu [p169]

Dva roky, 4 měsíce a 7 dní. Tak přesně tolik času uplynulo od znovuobnovení výroby piva v Železné Rudě. V porovnání s pivovary, které u nás vaří pivo i stovky let, je to vážně nic, jsou-li však za takto krátkou dobu vidět výsledky, o nichž se leckomu mnohem staršímu může jenom zdát, nelze říci nic jiného než: Bravo!

V Železné Rudě totiž dokázali téměř nemožné. Oslovili natolik, že jejich dvousetlitrová varna brzy nestačila poptávce a bylo nutné ji nahradit jinou, mnohem větší. A protože jsem přímo u zdroje dosud nebyl, bylo svěcení nového pivovárku víc než dobrou příležitostí tento můj prohřešek napravit. Pozvání od Františka Strnada st. jsem měl, dovolenou taky, cestě za poznáním tak vůbec nic nebránilo. A jelo se.

Vzhůru za poznáním

Je 27. listopadu, 8 hodin ráno. S kamarádem Jardou, který chtěl šance omrknout nový železnorudský pivovárek také využít, nasedáme do vlaku a vyrážíme k Plzni. Cestujeme s předstihem, protože, když už někam jedeme, chceme toho zvládnout víc. Původně plánovaná zajížďka do Stříbra vzala za své poté, kdy jsme zjistili, že bychom měli na cestu k tamnímu pivovaru a zpět ku vlaku jenom hodinu, ale i v Plzni se dá zajít na zajímavé pivo. Dali jsme tedy přednost jí.

Osobně bych raději spíše k Lotrovi či Lochotovi, kde jsem již víc než rok nebyl, ale nakonec mě Jarda ukecal a vyrážíme do Černic.

V Černicích u Purkmistra

Jsme v Černicích. Pár set metrů od zastávky pěšky a hned na recepci, zda nemají něco nového. Samolepky se mě naštěstí netýkají - říkám naštěstí, protože dávat 35 korun za papírek, za který si jinde účtují maximálně třetinu, tak to opravdu nemusím - a nic jiného zajímavého v nabídce nemají. Kupuji tedy jedno tmavé lahvové - přeci jen musím dovézt něco spolubydlícím domů (vypito hned druhý den a velká spokojenost) - Jarda navíc pár samolepek pro sebe a jednoho kamaráda a protože máme ještě asi hodinu času, jdeme koštovat.

Na čepu jako obvykle světlé, polotmavé a tmavé, pšenice a k tomu navíc višňové a borůvkové. Světlé mi tady nikdy nechutnalo, višňové jsem pil nedávno a tmavé mám v batohu, výběr se tedy rázem zužuje na pouhé tři druhy a ty dávám postupně všechny.

Začínám borůvkovým, to však po dvou locích vracím číšníkovi s tím, že takhle špatně ochucené pivo jsem snad ještě nepil, ať to vylije. Ten je k mému negativně laděnému postoji vůči tomuto pivu kupodivu vcelku nakloněn a hned k tomu dodává: "To víte, je to pivo pro dámičky..." S pocitem pachuti v ústech tedy zkouším štěstí podruhé a objednávám další vzorek - pšenici. Pšenka však páchne po kanálu a chutí připomíná pšenku z pražského PivoDomu, která je v poslední době, bohužel, také o něčem jiném než před lety. Abych však nevracel další pivo - přeci jen by to vypadalo blbě - tentokrát se přemůžu a i když mi to nechutná, hodím to do sebe s tím, že dalším pivem si snad spravím chuť. No, nekonalo se. Polotmavé sice nebylo tak špatné jako borůvkové s pšenkou, ale rozhodně jsem si na něm nepochutnal.

S pocitem dnešní nespokojenosti, s níž se svěřuji číšníkovi a přes něhož tak posílám vzkaz i sládkovi, platím, dělám ještě pár nezbytných fotek a pak už uháním, resp. uháníme na bus a s ním zpátky do centra a na vlak ku Železné Rudě.

Za Rudou pivně Železnou

Dvě hodiny trmácení se osobákem a Železná Ruda - město konečně před námi. Pak tři kilometry chůze proložené zastávkou v místním "Konzumu" a jsme před Belvederem, hotelem, kde se dnešní akce koná. Tedy ono to tak snadné nebylo, zejména pro Jardu, který už po horách nechodí jako zamlada, ale došli jsme, to bylo hlavní.

Železnorudký hotel Belveder
Železnorudký hotel Belveder

V prostorách hotelové restaurace s pivovarem je již celkem plno, pár volných stolů však stále k dispozici a hlavně u jednoho z nich kolegové sběratelé z Bratislavy, kteří nás hned vítají a nabízejí místečko k sezení. Toho samozřejmě využíváme a objednajíce si první vzorek Železnorudského (začínám malým tmavým, mým odsud nejoblíbenějším) čekáme, až to vypukne.

Slavnostní ceremoniál začíná

Je krátce po čtvrté a slova se ujímá František Strnad st.. Hovoří o minulosti i současnosti a při té příležitosti všem svým příznivcům a kamarádům, kteří sem dneska dorazili, děkuje. Následuje krátký projev dvou poslanců z regionu, jejichž jména mi samozřejmě nic neříkají - asi se ve sněmovně příliš neprojevují, jinak nevím - pak přichází na řadu zdejší starosta a potom už se jde k nové varně.

Uvítání
Uvítání

Chvilka příprav, hledání nůžek a stříhání pásky může začít. V levé části stříhají pánové poslanci, v pravé pak Pepa Krýsl, pan stavitel, a současně s ním i zdejší sládek František Strnad mladší, který si na pomoc bere svou malou dcerku.

Stříhání pásky
Stříhání pásky

Páska přestřižena, první krok k otevření nového pivovaru je učiněn. Krokem druhým má být jeho svěcení, čehož se ujímá jeden z děkanů plzeňské diecéze (jeho jméno, bohužel, nevím)Vysvěceno jest. Nyní se konečně můžeme věnovat zábavě a také hodování spočívajícím v ochutnávce všech zdejších piv vyjma Kojence, kterého, bohužel, zrovna nemají, a pak taky lahůdek z pravé šumavské zabíjačky.


Nová železnorudská varna...
Nová železnorudská varna...
...a spilka
...a spilka

Kromě již výše zmiňovaného tmavého Gradla postupně ochutnávám i malého světlého Belvedera, polotmavého Belgrada a světlého medového Pašeráka - z nich nejvíce oslovil posledně zmiňovaný, a to díky své příjemně medové chuti. K snědku si pak poroučím to jediné, co vypadá z nabídky lákavě a tudíž mě může oslovit - zabíjačkový guláš. Bouřku (po našem bóřku), zde označovanou jako prdelačka, skutečně nemusím, jelita a jitrnice jakbysmet. No a vyloženě tučný ovar? Tak to také není nic pro mě. Zabíjačkový guláš byl tak vskutku jedinou možností, jak se dnes pořádně najíst. Sice jsem nevěděl, co mě čeká - u nás na Moravě se nic takového nedělá - ale tak tušil jsem, že by to mohlo být s masem. A bylo, i když ještě s přídavkem jater. Ta mi naštěstí nevadí, tak jsem byl nakonec velmi spokojen.A zatímco se na pódiu připravuje samotný pan Strnad st. na to, aby nás bavil svou hrou na harmoniku, já se přesouvám k prostoru před varnou, kde sedí pánové Krýsl a Strnad ml., abych je trochu vyzpovídal a zjistil tak pár technických údajů o zdejší výrobě piva.

František Strnad harmonikářem
František Strnad harmonikářem

"Tak co mi, pánové, o svém pivovárku povíte?" táži se. "Zajímal by mě objem jedné várky, jaké používáte kvasnice apod. Prostě vše podstatné."

A na to se mi dostává odpovědi:

"Varna je 550litrová, kvasné kádě, které jsou tu teď jen čtyři, 730litrové - kapacitně trošku větší než jedna várka, ale musí to tak být, hlavně kvůli kvasnicím a pěně, kterými se objem vyrážené mladiny výrazně navyšuje - chmelíme peletkami, vodu máme vlastní - nemusíme ji filtrovat a protože je velmi měkká a navíc vhodného složení, tak ani nijak upravovat - kvasnice z Protivína, tj. kmen PP (původem z Protivína), a pivo dozrává ve 100litrových KEGových soudcích. Maximální kapacita pivovaru je teď 1300 hl, ale počítáme tak s 1000."

"Ještě něco vás zajímá?" na mě již tou dobou osamocený Pepa Krýsl, neboť František Strnad ml. musel zrovna na chvíli kamsi odběhnout.

"Ano, ale již se to netýká Železné Rudy," odpovídám.

"To nevadí," na to pan Krýsl a pouštíme se do diskuse o všem možném i nemožném. Od železnorudského piva se tak dostáváme k pivu loučenskému a částečnému objasnění toho, proč jim tam pořád kyslo, dále k pivu starokladenskému a při vzpomínce na jeho dědu i k pivu zelenohorskému - Chody by jistě koukal, co všechno páně Krýslovic děda s tímto pivem zažil. Pak také probíráme otázku sanitace, provedení výčepního vedení, formální chyby na purkmistrovských etiketách, které by se podle mě nemusely líbit SZPI, ale když to nikomu z jejich klatovské pobočky nevadí, tak proč ne.

Pan Krýsl se mi dále svěřuje s tím, jak chtěli s bráchou před časem v Plzni zakládat pivní klub, ale že se nedohodli, tak z toho nakonec sešlo, a se spoustou jiných věcí. Kdyby mě netlačil čas, určitě bych si s ním dokázal povídat i mnohem déle než jen půl hodiny. Ale v sobotu mě čekaly jiné povinnosti, musel jsem dát Železné Rudě a tedy i zítřejší pohádkové akci vale a vydat na cestu k přechodnému pražskému domovu.

Vyhledal jsem Jardu, který musel také, bohužel, domů, zaplatili jsme - pivko je tu za super cenu 15 Kč/třetinku, což je na minipivovar vážně nevídané - a šli jsme se rozloučit s pořadatelem, panem Strnadem st. Ten, když se dozvěděl, že chceme tlapat tu "dálku" pěšky, nabídl nám odvoz, čehož jsme bez váhání využili. A zatímco jsme čekali, než dorazí auto, které jelo pár lidí vyzvednout ku vlaku, řekl jsem si, že zkusím ještě nějaké to Stříbro, když už je tady taky na čepu.

V nabídce Rybiček světlá 10ka Stříbrňák s polotmavou 13kou Ostrostřelcem a pak taky pšeničný Duchmaus. Toho jsme však pil již několikrát a protože mě nikdy nijak neoslovil, risknul jsem desítku. Ta, bohužel, velmi hořká a tudíž nic pro mě. Třetinku natočenou do skleničky na Géčko, což jim samozřejmě také hned vytýkám, tak dopíjím s velkými obtížemi. Tak snad se zase někdy dostanu k jejich Havíři. To je přeci jen jiná liga, říkám si zatímco vycházím společně s naším řidičem, který už je zpátky z centra, před hotel a poté k jeho autu.

Stříbrské Rybičky v Železné Rudě
Stříbrské Rybičky v Železné Rudě

Na nádraží "město" jsme za chvíli, ba co víc, trochu s předstihem. Máme tedy čas to tady trošku omrknout. Vývěsní štít s G sice nevěstí nic dobrého, ale kdo ví, třeba budeme mile překvapeni, říkáme si zatímco vcházíme dovnitř zdejší nádražky.

Nádražka v Železné Rudě-město
Nádražka v Železné Rudě-město

Uvnitř jen dva lidé, ale čisto, nezahuleno a na čepu Herold 10%. V takovou třešničku na závěr jsme ani nedoufali. Jarda objednává malé, já velké a k tomu ještě fazolovou polévku, neboť od konzumace guláše už pár hodin uplynulo a další více než čtyři hodiny ve vlaku a pak celou noc o hladu bych asi nezvládl.

Točený Herold v železnorudské nádražce
Točený Herold v železnorudské nádražce

Herold výborný, fazolačka také. A ceny? Malá desítka za 10, velká za 15. To už vskutku jen tak někde neuvidíte. Holt ne všude se nás snaží hospodští okrádat, ne všude myslí jen na své blaho. Víc takových hospůdek.

To už ale přijíždí vlak, takže rychle dopíjím, k tomu fotím ještě "štamgastovskou píchačku" a upaluji na nástupiště, aby mi to náhodou neujelo. Pak už jen přestup v Klatovech a Plzni, příjezd do Prahy těsně před půlnocí a hurá do pelíšku. Sice jen na pár hodin, neb brzy ráno zase musím na cesty, ale i to málo se počítá.

Štamgastovské píchačky
Štamgastovské píchačky

A tradiční shrnutí

Akce to byla výborná, bohatá na dojmy a cenné informace. Železnorudské pivko navíc zase prokázalo své kvality a tím i stále místo mezi pivy, která řadím k 1. lize českého pivovarnictví.

Pan Strnad st. se opět ukázal jako člověk na správném místě a hlavně jako jeden z "nás", tj. někdo, kdo si na nic nehraje. Leda na harmoniku. :-)

A pan Krýsl? Tak s ním to vidím podobně. Žádný snob, kterému by - na rozdíl od jiných kapacit českého pivovarnictví - sláva nějak stoupla do hlavy a to se mi na něm velmi líbí. Jen by měl možná tu výstavbu všemožných minipivovarů trochu omezit a věnovat se taky svému pivu. A tím nemám na mysli Joe's garage, které vaří pořád, jak se patří, ale spíš Purkmistra s Písařem. Určitě by jim to prospělo.

Takže Belvedere, díky ti za hezký den a hezké zážitky a někdy příště snad zase na viděnou.

Pozn.: Není-li uvedeno jinak, článek vyjadřuje jen a pouze názory autora a ty se nemusejí shodovat s názory ostatních.[Marek Kamlar] [Zobrazeno 11083x] [2. prosinec 2009]
[Minipivovary] [comments: 68] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

hroch

pondělí, 17. leden 2011
08:06

hroch

Pokud vím tak jsou ty kvasné kádě uzavřeny plexisklem, takže sáhnutí by nemělo hrozit. Jinak když už je mladina rozkvašená je dostatečně sterilně "hlídaná" vrstvou CO2 těsně nad hladinou případně nad pěnou.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

PetrV

pondělí, 10. leden 2011
00:17

PetrV

Zna nekdo odpoved?: Co ta spilka primo v (navic kuracke) hospode? Kamarad tam vcera byl - otevrene kvasici kade, lide si sahnou dovnitr, kour z cigaret vsude kolem, nosi se jidlo nejruznejsich pachu,... Ma to nejake vysvetleni?


napsal(a): PetrV [Odpovědět]

Adsense

5. březen 2024
05:51


posted by: Inzerce

PetrV

pondělí, 10. leden 2011
13:11

PetrV

to PetrV: up!


napsal(a): PetrV [Odpovědět]

PetrV

neděle, 16. leden 2011
22:39

PetrV

to PetrV: Ty jo! Takova zajimava otazka a fakt nikdo se neozve? :)


napsal(a): PetrV [Odpovědět]

Apač

úterý, 13. červenec 2010
01:10

Prosim Vás, co je to za člověka ten Malakin, když mu nechutná pšeničné pivo Písař z Černic, které se letos umístilo 2. na Táborské pivní pečeti a 1. na Zvíkovské jarní ceně českých sládků? Asi má prostě jiné chutě než většina ostatních, že?


napsal(a): Apač (allandelon(a)seznam.cz) [Odpovědět]

val

úterý, 13. červenec 2010
07:24

val

to Apač: Nechci se Malakina nijak zastávat, ale Gambrinus také vyhrál několik cen a pije ho většina lidí. Takže tady nebučte o kvalitě piva podle počtu získaných ocenění. Tím Černicím neprospíváte.


napsal(a): val [Odpovědět]

Apač

středa, 14. červenec 2010
20:28

to val: Nechci tady prosazovat žádnou značku ani ocenění, ale v Černicích jsem si na pivu vždy pochutnal.


napsal(a): Apač (allandelon(a)seznam.cz) [Odpovědět]

val

středa, 14. červenec 2010
22:10

val

to Apač: To doufám, že nechcete prosazovat, nicméně v textu to tak vypadalo. Tyhle ceny&ocenění, soutěže a značky garance kvality u potravin jsou většinou jen podvod. To se takhle domluví pár firem, že je potřeba zase zvednout prodeje, vymyslí si několik kategorií ocenění, všichni se poctivě svazácky zúčastní, navzájem si rozdají ceny a soudružsky si pogratulují a rázem tu máme zase nějakou tu Klasu.


napsal(a): val [Odpovědět]

Apač

čtvrtek, 15. červenec 2010
01:05

to val: Odkud jsi? Nezajdem někam na dobrý pivko? Pokecáme, popijeme.


napsal(a): Apač (allandelon(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 17. prosinec 2009
10:04

Chody

Byla zde vyřčena dost "tvrdá" kritika na černická piva. Můj názor na tato piva jsem uvedl ve svých článcích dříve.

Chodíme do Černic za rok několikrát a vždycky jsem si pochutnal, někdy více na ležáku, jindy na Písaři. Nikdy jsem s černickým pivem neměl problém.

Když si chceme užít dobrého piva a pěkného prostředí, je Pivovarský dvůr jasnou volbou, i když je z ruky - pro Plzeňany "přes celý město" :)

Až se tam dostanu příště, slibuji, že, ač nedegustátor, ochutnám a ohodnotím a to včetně vůně všechna piva, co budou na čepu. Doufám jen, že nebude vadit přítomnost moje - přítomnost provozovatele bulváru Pivní.info


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Krýsl Petr

čtvrtek, 17. prosinec 2009
21:31

to Chody: Zdravím vás z Purkmistra, a chtěl bych vám na vysvětlenou pouze říci, že samozřejmě nemíním vážně že by vaše pivní info bylo bulvárem. Chtěl jsem pouze říci že někteří jedinci by to rádi činili. Samozřejmě jsem pro svobodu slova, ale urážet se od člověka ( který snad dokonce pracuje na akademické půdě ) nenechám a vy určitě také ne. A budu jedině rád když se k mému názoru přidáte, neboť vás považuji za slušného člověka. Těším se na naše setkání, třeba v Purkmistru.


napsal(a): Krýsl Petr (kryslpetr(a)purkmistr.cz) [Odpovědět]

Elf

pátek, 18. prosinec 2009
17:02

Elf

to Chody: "... ochutnám a ohodnotím a to včetně vůně...", ano, to je správný přístup, ovšem doporučuji zapojovat čich při každém pití piva, přeci jenom složky vnímané čichem jsou zřejmě ty nejdůležitější.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Chody

sobota, 19. prosinec 2009
14:27

Chody

to Elf:
Jasně, samozřejmě že poprvé vždy přičichnu. Tady jsem to chtěl zdůraznit z onoho "kanálového" důvodu :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Roman Holoubek

sobota, 19. prosinec 2009
14:38

Roman Holoubek

to Chody: Jistě Chody, ale nejprve si pořádně přičichni k nějakému kanálu, abys pak tuto vůni dokázal v pivu najít a určit. :D


Petr Krýsl

úterý, 8. prosinec 2009
13:28

Ano, byla várka pšeničného piva , vrchně kvašená s Bretanomyces.Ta to pšenice je velmi specifická .Odezva byla rozdílná .Někomu chutnala úžasně , někdo ochutnal a dál už nechtěl.Víceméně zkušenost s Belgickými pivy je u nás poměrně mladá.V příštím roce máme slíbenou odbornou stáž v jednom belgickém pivovaru.Doufám že to vyjde .Oni tam o nikoho moc nestojí ( myslím tím sládky ) a tak se tam máme s otcem dostat na doporučení.Držte nám palce.Potom se pustíme do těchto specálních piv ......


napsal(a): Petr Krýsl [Odpovědět]

Energetik

úterý, 8. prosinec 2009
13:33

Energetik

to Petr Krýsl: Děkuji za informaci, jsem rád, že jsem měl dobré informace, protože jsem je takto také šířil dál. Abych to upřesnil, to pivo nebylo zlé, prostě na pšenici nezvyklé. Já jsem spíše příznivec bavorských(zjednodušeně řečeno) pšeničných piv.

Ovšem na druhou stranu belgická speciální piva řadím velmi vysoko, a tak jsem velmi zvědav, jak se vám povede, samozřejmě držím palce :)

A otázka trochu mimo téma, již se ví datum 3. ročníku Slunce ve skle? Děkuji!


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

jose

neděle, 27. prosinec 2009
17:24

to Energetik: slunce ve skle 18.9.2010
viz: http://www.purkmistr.cz/plan-akci-purkmistr-plzen.php


napsal(a): jose [Odpovědět]

Děkan

pondělí, 17. leden 2011
07:46

Děkan

to Petr Krýsl: Jde taky o to, zda se tato informace dostala i ke spotřebiteli např. formou nějakého letáku na stole či výkladem číšníka. Pokud jsme navyklí na určité chutě, můžeme z neznalosti novinku "odsoudit", to pak šířit dál a nevědomky činit negativní reklamu.


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

Energetik

úterý, 8. prosinec 2009
12:16

Energetik

PTM Purkmistr řadím mezi absolutní špičku mezi polotmavými pivy nejen v ČR! Světlejší je, pravda, nepatrně slabší.

Co se pšenice týká, tak bych měl dotaz na pana Krýsla. Do pivovárku s ženou jezdíme častěji a rovnou tam i spíme a vždy byla pšenice špičková. Jen jednou mi vyloženě nechutnala, byla podivně kyselá, ale nikoliv zkyslá. Číšník mi to vysvětlil tím, že snad údajně to je jiná /belgická??/ receptura. Je na tom něco pravdy?


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

krysl petr

pondělí, 7. prosinec 2009
21:31

Pane Kamláre, i když pod článkem tak trochu alibisticky
uvádíte, že se jedná jen o váš názor, který se nemusí shodovat s názory ostatních, nutí mě to reagovat, protože, jestliže moje pivo ohodnotíte že páchne po kanálu považuji to za dosti závažné a urážející. I přesto že mám za sebou mnohaletou praxi a odborné degustační zkoušky, nikdy bych si nedovolil zveřejnit svůj osobní názor nepodložený přesvědčivými argumenty ,kamkoliv ani do tohoto bulváru zvaný Pivní info. Škoda že jsme se v
Černicích v pátek nepotkali, protože ( jako každý všední den ) jsem byl v práci a mohl jste mi názory sdělit osobně.
Tímto vás chci pozvat do Pukrmistra na odbornou degustaci pšeničného
Piva pod vedením ing Jiřího Faměry a dalších, abychom se společně shodli že
Pšenice páchne po kanálu a tudíš je s tím třeba ihned něco dělat. Ale i tak si myslím že vaše chutě jsou zvrácené ( ať už cíleně či od přírody ) a podtrhuje to fakt že vám světlé, které na jarní ceně českých sládků vyhrálo 1. místo, a polotmavé které vyhrálo třeba právě na Belvederu také 1.
místo, vám nechutnalo. K tomu ještě píšete že jste ho dlouho neochutnal(?!)

Borůvkový speciál, ostatně tak jako ostatní ochucená piva, mohou někomu
chutnat více, nebo méně, nicméně je to jedno z nejvíce oblíbených a
prodávaných ochucených piv, které přispívají k rozšíření naší nabídky.

Jako první sládek ve Východní Evropě jsem dostal s mým otcem pozvání do Anglie ( pivovar Marstons )od f.Wheterspoon na navaření Stoutu pro 720
Jejich pubů. Před tím tmavý Purkmistr dostal 3. místo ze 47 tmavých piv ve Stokholmu. Říkám si že je správné mít zpětnou vazbu na své produkty. Jedna z těch vazeb je zájem spotřebitelů o mé pivo, ale též výsledky z pravidelných degustací, kde každý měsíc se vyhodnocují jak senzoricky tak laboratorně. Pokud máte názor takový který uvádíte, prosím, mějte ho. Ale v momentu kdy ho zveřejníte na internetových novinách, tak za něj nesete veškerou zodpovědnost. Já vás k ní povolávám.....

Pozval jsem ještě několik dalších odborníků na degustaci : ing.Jiří Faměra, ing.Jan Šuráň, ing.Potěšil Václav.
Očekávám vaší odpověď. Pokud se nedostavíte a neodpovíte, považuji vás
za lháře se zlým úmyslem nás poškodit.....
sládek Petr Krýsl*

PS. : Pro vaši příští informovanost - můj otec , ing.Josef Krýsl , není
spolumajitelem společnosti která vlastní Purkmistra. Byl spoluprojektantem piv.technologie a posléze 6 měsíců sládkem v Purkmistru. Na etiketě je uveden jako vrchní sládek, protože společně připravujeme receptury zde vařených piv.
A také vylučuji že by se do Purkmistra vozilo pivo odjinud, od prvopočátku máme pouze své vlastní pivo, a máme ho dostačující zásobu. Je třeba rozlišovat služby které poskytuje firma LUKR ( výstavba výčepní techniky a pivovarské technologie a jejich servis ) od výroby piva z jiného pivovaru.
Krýsl Petr.


napsal(a): krysl petr (kryslpetr(a)purkmistr.cz) [Odpovědět]

Elf

pondělí, 7. prosinec 2009
23:51

Elf

to krysl petr: Ty jo, koukám, že stačí na internetu plácat nesmysly a hned je člověk zván na degustace přímo do pivovaru :D.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Weetek

úterý, 8. prosinec 2009
11:45

Weetek

to Elf: Ono to ale může přinášet i jiné plody :-)


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

BCH

čtvrtek, 10. prosinec 2009
05:20

BCH

to Elf: Že bych taky začal psát jako Malakin, že mi to pivo a to pivo nechutná (protože jsem ho už dlouho neochutnal) a tohle pivo zase patří do kanálu atd. :-)))


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 10. prosinec 2009
05:42

Malakin

to Elf: to BCH: Pokud někde vidíte nějaký nesmysl, můžete na něj upozornit v diskusi. Jinak co se degustací týče, tak já osobně po nich vůbec netoužím. Již párkrát jsem to coby laik zkusil a téměř nic mi to nepřineslo. Pouze zjištění, že z jedné deci piva člověk téměř nic nepozná a že tudíž dělat nějaké odborné degustace nemá smysl.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Malakin

středa, 9. prosinec 2009
16:55

Malakin

to Petr Krýsl:

Dobrý den,

děkuji za reakci. Tak by to mělo vypadat, tj. zpětná vazba mezi nespokojeným zákazníkem a sládkem či majitelem pivovaru.

Ad mé chutě: Kdyby byly tak zvrácené, jak je označujete, znamenalo by to v tomto případě jediné: že se pletu i v chuti vašeho tmavého lahvového piva, o němž se vyjadřuju v článku pochvalně, a tím byste popíral sám sebe, tj. vaše pivovarské umění.

Co se vašeho pšeničného týče, tak v ten pátek bylo skutečně velmi bídné a "vonělo" a chutnalo tak, jak jsem to v článku naznačil. Protože jsem vašeho Písaře předtím již několikrát pil - např. 25. 4. v Lomnici na slavnostech, kde byl celkem pitelný - je samozřejmě možné, že chyba nebyla na vaší straně. To však neznamená, že mě můžete označit za lháře jen proto, že si stěžuji na chuť vašeho piva. Pokud jste byl v práci, jak sám uvádíte, mohl jste za námi klidně přijít. Stačilo se zeptat číšníka, zda je vše v pořádku nebo ne. On o naší nespokojenosti věděl již od začátku a při placení jsme mu to ještě zdůrazňovali. Pokud však mezi vámi a obsluhou restaurace nefunguje komunikace, je to vážný problém a měli byste ho začít řešit a ne spoléhat na to, že se všechno nějak vyřeší samo.

Ad pozvánka na ochutnávku: Protože jste nenapsal termín, nemohu vám říci, zda přijedu nebo ne. Každopádně již teď vím, že v prosinci určitě nedorazím a počátkem roku kvůli jiným povinnostem či akcím také ne. Každopádně budu 16. nebo 17. ledna v Brně na RegionTouru, takže tam si o vašem pivu můžeme klidně popovídat. Tedy pokud tam zase nepošlete jenom pana Míče, od něhož se člověk skoro nic nedozví.

Ad přirovnání Pivního.infa k bulváru: Pokud vám to tady připadá moc bulvární, můžete se zasadit o změnu k lepšímu. Sám tady píšete o vaší cestě do Anglie, ale článek od vás tu nikde nevidím. Kde je chyba? PI není žadnou "one man show", ale serverem, kde se může vyjádřit každý, aniž by se musel obávat nějaké cenzury. A to platí i o vás. Pokud se tedy nebojíte toho, že by vás čtenáři za vaše názory či nevhodně použité slůvko roznesli na kopytech, tak vzhůru do psaní. Aspoň uvidíme, co ve vás je.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 09.12.2009 ve 19:26:30


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Krýsl Petr

středa, 16. prosinec 2009
23:21

to Malakin: -To že vám tmavé pivo chutnalo , neznamená že by vaše chutě nebyly zvrácené. Ty já neznám a nechci o nich diskutovat.
Nicméně reakce mých známých byla tak velká že jsem se rozhodl je požádat aby přišli ochutnat vámi dotčená piva.Satisfakcí mě bylo jejich utvrzení že piva jsou naprosto v pořádku.
Zároveň jsem požádal ing.Faměru , kterého považuji za jednoho z největších znalců v senzorickém hodnocení piva v ČR o jeho názor. Ten, po degustaci mých piv mě jednoznačně utvrdil v mém přesvědčení.

-Dokážu pochopit když někomu moje pivo nechutná a někde v diskuzi se o tom zmíní, ale považuji za drzost uvádět někde v článku že pivo bylo na vylití a páchne po kanálu, a to i kdybych měl tak zvláštní chutě jako vy.

-Dále jsem se fakt zasmál tomu,jak uvádíte , zda sládek má chodit každou chvíli za číšníkem a dotazovat se jak a u kterého stolu pivo chutná či nechutná. Jinak ptal jsem se všech číšníků několikrát na váš vkaz ale nikoho si nepamatují, kdo by měl výhrady o kterých se zmiňujete.

-Přirovnávání Pi k bulváru je právě k vůli vám, protože bulvár často klame a mystifikuje tak jako vy.
-Články o sobě nepublikuji, raději to nechávám lidem co to umí. (Třeba že o Anglii vyšli články minimálně ve 3 denících.)

-Rád si vyslechnu kritiku o svém pivu, neboť je to pro mě sebereflexe .Ale musí být podložená opravdovými fakty.
-Termín ochutnávky je pro všechny, co se chtějí přesvědčit , kdykoliv otevřený .Jsem každý pracovní den od 6:hod do pozdního odpoledne v práci.Stačí se ozvat........
Tím považuji diskusi s vámi za uzavřenou a nehodlám dále pokračovat jinak než odborným senzorickým hodnocením......


napsal(a): Krýsl Petr (kryslpetr(a)purkmistr.cz) [Odpovědět]

Martin Matuška

středa, 9. prosinec 2009
23:21

to krysl petr:
Ahoj Petře,
tímto Tě předně pozdravuji a zároveň si dovoluji vyjádřit plnou podporu v Tvé obraně.Chování pana Malakina odsuzuji a hodnotím je jako min.nevhodné.Dle mého soudu je nekompetentí hodnotitel pšeničných piv.Fandím Tobě i Tvému tátovi - něco jste dokázali a něco umíte.Hezký večer a dobré pivo všem lidem dobré vůle přeje Martin Matuška


napsal(a): Martin Matuška (info(a)pivovarmatuska.cz) [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 10. prosinec 2009
05:25

Malakin

to Martin Matuška: Pane Matuško, tady se ale nebavíme o tom, zda někdo něco dokázal nebo ne, ale o tom, že jednou bylo něco v nepořádku. A pokud si pan Krýsl ml. svých zákazníků váží, problémy bude řešit a ne se ohánět tím, že již něco dokázal, že je tedy jakákoliv chyba vyloučena. A totéž by mělo platit ve vašem případě. Ona totiž nějaká ta sláva nezaručuje neomylnost. Navíc to ani nezaručuje, že nebude na čepu pivo ve špatné kondici. To je třeba si také uvědomit.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Honza J.

pondělí, 7. prosinec 2009
13:12

Musím reagovat na článek,který se týká piva Purkmistr.V pivu se docela dobře vyznám.A musím říct,že mě osobně pivo Purkmistr velice chutná. Ať je to světlé,nebo polotmavé... A podle náštěvnosti nejsem určitě jediný. Tak že jen tak dál. A všem doporučuji ochutnat.


napsal(a): Honza J. [Odpovědět]

Dwarf

čtvrtek, 3. prosinec 2009
23:51

Dwarf

kurnik, mám 6 piv a vidím všechno kurzívou....


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Bob

čtvrtek, 3. prosinec 2009
23:57

to Dwarf: Hej ty vogo já 8 a vidim to stejně :-)


napsal(a): Bob [Odpovědět]

Pavel R.

pátek, 4. prosinec 2009
00:13

Pavel R.

to Bob: a Dwarf Počítám, že po patnáctém se vám oči srovnají :D


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

phrabina

čtvrtek, 3. prosinec 2009
11:12

phrabina

No, Josef Krýsl je jistě Markovi za jeho rady velmi vděčný. Je opravdu třeba omezit práci, která ho živí a věnovat se něčemu, s čím, pokud se nepletu, nemá momentálně moc společného. Nepocházejí tato doporučení z tepla státního sektoru?


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 3. prosinec 2009
14:42

Malakin

to phrabina: Pokud je J. K. uveden na etiketě jako vrchní sládek a současně je i spolumajitelem černického pivovaru, týká se ho problematika Purmistra až moc.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.12.2009 ve 14:43:37


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Pavel R.

čtvrtek, 3. prosinec 2009
09:50

Pavel R.

Jak tak čtu všemožné příspěvky o nekvalitních a kvalitních pivech, tak mám čím dál neklidnější spaní, čím déle mám pivo na tancích ( zítra to bude týden co jsem sudoval ). Už se těším, až si přečtu Malakinovy postřehy z návštěvy Poddžbánského pivovaru :D Pak asi vrátím výuční list a přihlásím se na pracáku do rekvalifikačního programu na kopáče :D


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Henri

čtvrtek, 3. prosinec 2009
09:58

Henri

to Pavel R.: Já si myslím, že to určitě nebude nutné. Malakinovi chutě nejsou rozhodně pro mě měřítkem, nebo možná že vlastně ano, protože to, co je pro něho odporně ejlovsky hořké, tak to mě většinou velice chutná.
Jinak by mě zajímalo, kdy a kde, budeme moci ochutnat.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Pavel R.

čtvrtek, 3. prosinec 2009
10:14

Pavel R.

to Henri: Tak to jsi mě uklidnil... Podle posledních informací ( už jsem to tu psal ) by měla být restaurace otevřena 27.12. Myslel jsem, že to bude dřív, ale jsou zase nějaké nové předpisy ohledně kolaudací, tak se to stále protahuje. Zatím plánujeme výrobu jen pro naši restauraci, možná se v budoucnu najdou i jiní zájemci. Určitě bych chtěl jeden KEG vzít na ochutnávku do mé domovské hospůdky U rybáře v UL. Ale nechci tam konkurovat velkobřezenské kvasnicové 14%, která je výborná. Půjde jen o ochutnávku a mě o názor štamgastů. Zatím mám dva tanky světlé a polotmavé 12%. Vařit 10% jsem odmítl, dvanáctka bude nejslabším pivem které budeme vyrábět.


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Henri

čtvrtek, 3. prosinec 2009
10:40

Henri

to Pavel R.: Děkuji za informace. Doufám, že se do restaurace co nejdříve po otevření podívám a budu moci ochutnat. To, že nebudeš vařit desítky, zde bude jistě brzy někdo kritizovat, mě osobně to ale nevadí, neb já desítky zpravidla nepiji a nevyhledávám. Když už si dám pivo, tak si chci opravdu pochutnat, a to mě při sebelepší vůli s desítkou prostě většinou nejde. Na závěr přeji po pivovarsku, Dej Bůh štěstí.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Pavel R.

čtvrtek, 3. prosinec 2009
13:30

Pavel R.

to Henri: I desítka může být dobrá, ale bohužel ve mě to evokuje hospodu plnou notoriků, kterým už zavřeli krámek kde do té doby popíjeli lahváče sedíc na plotě a ochc... rohy domů. Osobně si myslím ( a opravdu je to jen a jen můj názor ), že by mini měli vyrábět od dvanáctky výš. Tak teď už jen budu doufat, že naše dvanáctky, které budou na čepu stále, nebudou odporně ejlovsky hořké nebo naopak sladké :D


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 3. prosinec 2009
14:30

Malakin

to Pavel R.: Pokud si udržíte stálou kvalitu, tj. nejen krátce po otevření, ale pořád, určitě se nemáte čeho bát. :-)


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Pavel R.

čtvrtek, 3. prosinec 2009
23:08

Pavel R.

to Malakin: Pokusím se, pomáhal jsem udržovat stálou kvalitu 28 let ve VB, tak se mi to snad podaří i teď.


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Dan

středa, 2. prosinec 2009
23:56

Dan

Železnorudské pivo je výborné. Bohužel, o obsluze v Belvederu se to říct nedá. Jakmile promluvíte česky, tak jste druhořadí. Byli jsme tam v létě a odcházeli jsme se špatnými pocity.

Nevím jak je to s Purkmistrem, ale nedávno jsem viděl jejich auto, jak nakládá sudy v Chýni.
Takže možná další klamání zákazníků, nevím...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 3. prosinec 2009
05:27

Malakin

to Dan: Jsem rád, že jsi otázku vaření/nevaření piva v Černicích nadhodil. I mě by totiž zajímalo, zda se tam vůbec všechna piva vaří nebo ne, resp. zda se tam vůbec nějaké pivo vaří. Zatímco v jiných minpivovarech (U Medvídků, Pivovarský dům, Chýně, Bašta, Strahov, Moritz aj.) běhá sládek kolem varny skoro pokaždé, když se tam objevím, v Černicích jsem já ani nikdo jiný z mých známých sládka v akci neviděl, což je na to, kolik druhů piv mají v nabídce, vážně velmi divné. Nebo že by tam vařili vždycky až v noci či brzy ráno, když tam nejsou lidi?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.12.2009 ve 05:28:19


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Energetik

čtvrtek, 3. prosinec 2009
16:46

Energetik

to Malakin: Byl jsem v Černicích asi 5*, z toho 3* jsme tam spali, a z toho 3* se vařilo...


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Pavel R.

čtvrtek, 3. prosinec 2009
22:13

Pavel R.

to Energetik: Dá se přespat i blízko jiných minipivovarů než Žamberka a Zvíkova ? Jsem řidič, ale rád ochutnám i jiná piva.


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

Energetik

pátek, 4. prosinec 2009
06:53

Energetik

to Pavel R.: Jak jsem naznačil v jiném příspěvku k jinému článku - čas a rodina mi neumožňuje obrážet republiku a ochutnávat přímo v minipivovarech, ale Černice i právě díky hotelu a tak trochu i z nostalgie patří mezi stálá místa, kam se s manželkou rádi vracíme, když s bolestí v srdci zanecháme malá dítka babičkám na hlídání ::lol Čili ti moc neporadím, sám jsem vždy také řidič a tak to řeším PETkami, ale zase na druhou stranu si myslímm, že není asi nikde problém sehnat minimálně penzion, když už se nedá bydlet přímo v pivovaru. Ještě vím, že se vyspíš v Chodovaru a Trutnově, ale to jsou už střední, u těch mini vím, že penzion funguje v Praze na Bulovce :) Takže promiň, ale musíš se obrátit na někoho jiného :-)


napsal(a): Energetik [Odpovědět]

Honza Svetpiva.cz

pátek, 4. prosinec 2009
13:31

Honza Světpiva.cz

to Pavel R.: Dobrany maji hotel, Valasek Vsetim by mel mit penzion, Tymarov mel hotel, Stramberk ma tusim bydleni, Vrchlabi je s hotelem, Harrachov ma ubytovani...naslo by se urcite vice mist...


Dan

čtvrtek, 3. prosinec 2009
21:03

Dan

to Malakin:
Ovšem je tu ještě jedna věc. Podle mne je asi víc mini, kde si vzájemně vypomáhají. Dle mne záleží na důvodech, proč tomu tak je.
Zmínil jsi Baštu, ale zrovna tam jsem nabyl přesvědčení, že polotmavé pivo, je až podezřele podobné Chýni. Docela bych dovedl pochopit, že pivovárek občas nestíhá a tak si vypomáhá pivem od jinud. Škoda jen, že to je utajováno před zákazníky. Zákazník je prostě klamán.
V tomto případě to ale nic nemění na tom, že k Bansethům chodím moc rád, protože mi tam chutná...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

LiborP

pátek, 4. prosinec 2009
07:01

LiborP

to Energetik:
Ubytovani je mozne i v Drazici (Lipan), Dobrusce, Vojkovicich, v Kacove v Hotelu na namesti a urcite dalsi a dalsi.


napsal(a): LiborP [Odpovědět]

Pavel R.

pátek, 4. prosinec 2009
14:00

Pavel R.

to Honza Svetpiva.cz: a Energetik díky za typy, zkusím se po Novém roce někam podívat. Každá zkušennost je dobrá.


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]

gambrmen

středa, 2. prosinec 2009
22:05

gambrmen

Chlape koukam tobe taky nic nechutna, Stribrnak, z Cernic si polovinu sortimentu radsi ani nedas a druhou polovinu bys nejradsi vylil...


napsal(a): gambrmen [Odpovědět]

Chody

středa, 2. prosinec 2009
22:14

Chody

to gambrmen:
JJ, s tím, co by Marek nejradši vylil, bych si dovedl představit hezkej večer :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Malakin

středa, 2. prosinec 2009
22:41

Malakin

to gambrmen: Jj, rozhodl jsem se, že budu náročnější a že budu vylejvat či vracet všechna špatná piva. Jednak jsem se vzhlédl v našem největším vylejvači piv Jirkovi Kaňovi a jednak potřebuju snížit svůj denní průměr. A než pít vyloženě špatná piva, tak radši žádná.

P.S.: Dobrých českých piv sice ubývá, zejména co se minipivovarů týče, ale pár vysoce kvalitních (Broumy vyjma pšeničného, Dobřany, Chýně vyjma kouřového a witbieru, Praha-Strahov vyjma pšeničného, Praha-U Medvídků, Vojkovice, Železná Ruda *** Březnice, Klášter vyjma lahvového, Litovel, Pelhřimov, Polička, Strakonice, Žatec aj.) tu ještě máme, takže výše zmiňovaná abstinence v nejbližší době určitě nehrozí. No a když by bylo nejhůř, po vzoru štamgastů i majitele jisté hospody, kteří už české pivo nemohou téměř ani vystát, začnu každé dva týdny jezdit do Bamberka a tam určitě pochopím, proč je to české pivovarnictví tak v háji, zatímco to německé na takové úrovni. :)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 10.12.2009 ve 10:22:06


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Henri

čtvrtek, 3. prosinec 2009
08:58

Henri

to Malakin: To, že Ti některé pivo nechutná, ještě neznamená, že není kvalitní! Mě třeba pšenice z Broum chutná moc a považuji ji, za jednu z nejlepších, jaká se u nás vaří. Zrovna tak mám rád kouřové z Chýně. Myslíš, že opravdu tyto piva, protože zrovna Tobě nechutnají, nejsou kvalitní? Já třeba moc nepiji 10°, protože mě prostě většinou nechutnají, ale nedovolím si tvrdit, že jsou všechny nekvalitní, protože zrovna mě nechutnají. Jenom pro zajímavost, co třeba takové Koutské, je kvalitní? Nebo Ti nechutná a tudíž je dle Tvé logiky nekvalitní? A že by ve Zlých časech nemohli vystát české pivo? Jak jsi na to přišel? To když někdo chce jet někam jinam, než do českého pivovaru a ochutná něco ze světa, tak nemůže vystát české pivo? Mimochodem, když jsi takový znalec a pivní sběratel, tak jistě víš, že Bamberk a okolí je považován na celém světě za pivní Mekku a každý správný pivař by ho měl alespoň jednou za život nasvštívit. Ano je to tak, Franky jsou pro pivní svět tím pravým rájem, se vším co k tomu patří, a ne Česko, jak si mnozí stále nalháváme. No, a když budeš skutečně, do toho Bamberku pravidelně jezdit, tak možná opravdu mnohé pochopíš.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.12.2009 ve 09:00:44


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 3. prosinec 2009
09:38

Chody

to Henri:
"každý správný pivař by ho (Bamberk) měl alespoň jednou za život nasvštívit" Sakra asi se mnou bude něco v nepořádku. Ale Franky mě opravdu nelákají. Jo kdybych se tam dostal náhodou nebo, kdyby se mi místní pivo dostalo do rukou, samozřejmě ochutnám. Nicméně se tam táhnout za pivem, to ne. No měl jsem např. Rauch Schenkerlu a musím říci, že již nikdy více :(
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.12.2009 ve 09:39:24


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Henri

čtvrtek, 3. prosinec 2009
09:55

Henri

to Chody: Tak v Bamberku a okolí nevaří jenom Rauch Schenkerlu (která zase naopak mě velice chutná), ale je to místo s největší koncentrací pivovarů na světě. V tom Bamberském okrese je jich snad okolo stovky. Takže toto místo lze určitě považovat za pivně velice zajímavé a pro člověka zajímajícího se hlouběji o pivo, rozhodně návštěvy hodné. Jinak to, že by ho měl každý správný pivař jednou za život navštívit je samozřejmě trochu nadsázka a parafráze na tu Mekku. Ale opravdu si já osobně myslím, že člověk zajímající se hlouběji o pivo, pivovarnictví a vše co s tím souvisí by zrovna Franky měl navštívit. A Bamberk je mimo jiné i velice krásné historické město, které by stálo za to navštívit i kdyby tam žádný pivovar nebyl.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 3. prosinec 2009
15:04

Malakin

to Henri: Stejně jako Chodyho, tak ani mě Bamberk nijak neláká. Párkrát jsem piva z tamní oblasti zkusil, žel nadšení z dobrého piva se nedostavilo a já tudíž nemám důvod se k tomu nějak vracet či přímo zkoušet dál. To si radši dám něco, co mě nezklame. Něco pořádně českého.

Slůvko "kvalitní" může někoho tahat za uši/oči, to uznávám, takže pro tebe a ostatní upřesňuji: ...pár vysoce kvalitních, na nichž si skutečně pochutnám tu ještě máme. Snad ti to takto bude stačit.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Henri

čtvrtek, 3. prosinec 2009
15:32

Henri

to Malakin: Když Tě nebaví cestovat, poznávat a srovnávat a spokojíš se jen s tím svým stále stejným odzkoušeným, tak je to samozřejmě Tvoje věc. Já, kromě toho, že rád objevuji a poznávám nové, si také dám rád něco dobrého a odzkoušeného, ale mě je úplně a zcela jedno, zda je to české, bavorské, či hotentotské, důležité pro mě je, že je to dobré, vyrobené poctivě a z kvalitních surovin a mě to chutná. To je pro mě jediným měřítkem. Život je opravdu příliš krátký, abych si z nějakých nacionalistických důvodů cokoliv odpíral. A ty Franky přesto doporučuji, protože pokud nejsi opravdu zalepeným a fanatickým nacionalistou, tak věřím, že se Ti tam jednak bude líbit a z toho množství úžasných pivovarů a pivovárků nějaké pivo bude chutnat určitě i Tobě.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Weetek

čtvrtek, 3. prosinec 2009
12:02

Weetek

to Malakin: Ten tvůj naprosto nesmyslný a zjevně osobně motivovaný extrémismus přesně dokládá blábol "jistá hospoda, kde už české pivo nemohou téměř ani vystát". Pokud Zlý časy se svými mnoha pípami, z nichž stále v drtivé většině teče české pivo z mini a středních pivovarů, si u tebe vyslouží tohle zjevně lživé označení kvůli tomu, že občas z nějaké pípy teče pivo nečeské, přesně to vystihuje stihomam, do jakého jsi dospěl. Nebo je to zase nějaká vtipná nadsázka, kterou jsem nepochopil? Spíš mám pocit, že většina tvých extrémistických a hlavně vysoce netolerantních názorů je jeden velký a notně špatný vtip.


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 3. prosinec 2009
14:34

Malakin

to Weetek: Ten můj stihomam, jak ho označuješ, má své opodstatnění. Ale tady to rozhodně rozebírat nebudu. Jednak bys to nepochopil a jednak by se taky mohlo stát, že Zlý časy budou muset kvůli mě zavřít krám a to já nechci, i když to tak možná vypadá. Jde mi pouze o zlepšení stávajícího stavu na úroveň doby, kdy zde probíhala akce "30 mini během 10 dní". O nic víc mi nejde.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Weetek

čtvrtek, 3. prosinec 2009
14:53

Weetek

to Malakin: Mám "rád" chytráky, co o lidech, které v životě nepotkali, hned dopředu vědí, co by pochopili a co ne. taky se můžu potrhat z těch šedých eminencí českého pivovarnictví, co jeden den pomáhají svou kritikou naučit nějaké bloudy uvařit pšenku a druhý den hned vědí něco, co může šmahem zavřít populární pražskou hospůdku... Marku, jsi skutečně zralý na akutní konzultaci u MUDr. Chocholouška. Ovšem ještě míň příjemný je fakt, že začínáš, apoň mně se to zdá, šířit lži. Tvrdit o Zlých časech, že nemohou české pivo ani vystát, to by se mělo dokázat sakra fortelněji, než nějakým tajemným "já vím, ale nepovím"...


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

Trhac

čtvrtek, 3. prosinec 2009
23:02

Trhac

to Malakin: No spíš bych čekal, že dřív zavřou tebe do Bohnic, než Zlý Časy :D Ne, že by to byl podnik bez chyb, přesto je to ale vysoce nadprůměrná hospůdka a v Praze jedna z nejlepších...mimochodem, když něco zkysne, tak není problém to reklamovat, a taky tam točí pivo kvalitně - v životě jsem tam neviděl třeba žonglování s půlitry nebo nedejbože dotáčení čehokoliv jetého....A za zahraniční piva jsem tam sakra rád, protože, narozdíl od tebe, moc rád ochutnám i něco dál od naší pivně-konzervativní kotliny...a nevím teda, kdo jinej, než ZČ by sem vozil lahůdky třeba až z Bamberku a k tomu je točil za cenu, za kterou se snad nedaj sehnat točené ani na místě původu...Mimochodem jako pivně-osvětová světnice je to moje místo číslo 1 - taháním přátel z řad géčkařů do hospod s jedním super pivem jsem toho nikdy moc nedosáhl, zato v ZČ i oni pochopili, že nejsem jen ten divnej týpek co nesnáší Géčko :) ...


ICQ: 276990904

napsal(a): Trhac [Odpovědět]

Zlý Časy

čtvrtek, 3. prosinec 2009
18:51

Zlý Časy

to Malakin: Vyspi se Marku.Šílíš z toho,jak jsi neustále u počítače.Čus Hanz.


napsal(a): Zlý Časy [Odpovědět]

Malakin

čtvrtek, 3. prosinec 2009
19:28

Malakin

to Zlý Časy: Je fakt, že toho poslední dobou moc nenaspím. Zkusím to o víkendu napravit. Čus. P.S.: Máš tam tu poznámku. Snad to takto bude stačit. Víc už s tím neudělám.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Zlý Časy

čtvrtek, 3. prosinec 2009
20:10

Zlý Časy

to Malakin: Poznámka je super.Děkuji.Čus Hanz.


napsal(a): Zlý Časy [Odpovědět]

LiborP

čtvrtek, 3. prosinec 2009
15:33

LiborP

to Weetek:
Nejhorší je, že ač nevědomky poškozuje mnoho pivně aktivních lidí. O to horší, že se jedná o člověka, který v oblasti piva, kromě sbírání pivního harampádí nic nedokázal. Až uvaří pan Kamlar své pivo a nabídne jej všem, které pomluvil či osočil, nebo otevře hospodu, kde bude točit opravdu dobré pivo, tak se zcela jistě dočká pochopopení a uznání, ale do té doby to bude pouze internetový tlachal největšího kalibru, za jehož angažmá by se jistě nestyděl žádný bulvarní plátek. To by tam, ale musel díky svému přesvědčení, pracovat zadarmo, protože jinak by se zaprodal.


napsal(a): LiborP [Odpovědět]

K_ammill

středa, 2. prosinec 2009
20:56

Článek je trochu neúplný, my pili i točeného Jakuba z Vyššího Brodu.Ale byli sme tam v sobotu, tak nevim jestli v pátek točili.


napsal(a): K_ammill [Odpovědět]

Malakin

středa, 2. prosinec 2009
22:34

Malakin

to K_ammill: Kdyby tam v pátek točili Jakuba, tak bych se o tom samozřejmě zmínil. Že nebyl, za to já vážně nemůžu.

P.S.: A co takhle něco o té sobotní akci sepsat?
---------------------------------
Zpráva byla upravena 03.12.2009 ve 06:12:56


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI