Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Minipivovar Parník Přerov

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Minipivovar Parník Přerov

Minipivovar Parník Přerov [p563]

Když jsem si před pár týdny přečetl poznámku na Pivním.infu o blízkém zprovoznění minipivovaru v Přerově, nevěřil jsem svým očím. Neváhal jsem a snažil se získat bližší informace. Na internetu nic, známí v Přerově nic, prostě nic. Jen jsem zjistil, kde se má nacházet. Po dlouhém hledání volného termínu jsem se včera (26.2.) konečně vydal na výzvědy z Olomouce do nedalekého Přerova. Má jediná informace byla, že se pivovar nachází v blízkosti parkoviště u Hypernovy. Po jízdě ucpaným Přerovem nacházím parkoviště, vystupuji a rozhlížím se po okolí. Na první pohled mne zaujala budova, ze které prosvítal skrze tmavá skla interiér restaurace. Bingo. Zvěsti neklamaly. Za tmavými okny se leskne nápis, že se v těchto prostorách buduje minipivovar.

Čelní pohled od Hypernovy
Čelní pohled od Hypernovy

Obcházím budovu a zjišťuji, že se minipivovar skládá ze dvou částí. Z čelní strany je vchod do restaurace a ze zadní strany je vchod do pivnice. Obě části jsou odděleny a nejsou vzájemně průchozí.

Vstup do pivnice
Vstup do pivnice

Koukám skrze skla a pozoruji uvnitř pivnice čilý ruch. Klepu na okno a vyzývám jednoho z pracujících, aby šel za mnou. Na můj dotaz ohledně otevření se mi nedostalo odpovědi, ale mám vyčkat na šéfa. Ten skutečně přichází a na mé všetečné dotazy velice rád odpovídá. Bere mne i na malou exkurzi.

Varna
Varna

Varna má objem 700 litrů a vařit se standardně budou tři druhy piva s názvy Pirát, Kapitán a Námořník. Sládkem je bývalý sládek z pivovaru Zubr v Přerově (do roku 1998) pan Petr Zbruž. Zaučuje se zde ovšem i nová paní sládková. Původně se měl pivovar zprovoznit dle požadavků investora již loni v únoru, ale to se nepovedlo. Jdeme spolu do „sklepa“. Zde jsou umístěny otevřené spilky a ležácké tanky. Diskutujeme ohledně názvů piva. Piráta má zaregistrovaného Holba, Kapitán je bývalý Děčín. Už jsou v záloze i jiné názvy např. Bukanýr. Pokud se prý někdo ozve, změní název.

Ležácké tanky
Ležácké tanky

Po dotazu, zda-li jsem autem přitakávám, ale deci 12 přímo z tanku neodmítám. Opravdu dobré pití. Láká k dalšímu napití. Vyptávám se na věci pro sběratele. Tácky jsou ve výrobě a sklenice budou až jak se to rozjede. Vracíme se zpět do restaurace. Interiér je dle názvu vybudován ve stylu námořnické restaurace. Na čepu bude krom vlastních piv i Budvar černý a Budvar Free.

Interiér restaurace
Interiér restaurace

Děkuji za rychlou exkurzi a hlavně za ochotu mne provést. To nejdůležitější na závěr. Minipivovar se oficiálně otevírá v pátek 6.března 2009. Přeji mnoho úspěchů a Dej bůh štěstí. Pokud mi to jen trochu vyjde, tak v pátek určitě přijedu.


Petrův svět


[Petr Melichárek] [Zobrazeno 18792x] [1. březen 2009]
[Minipivovary] [comments: 75] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Malakin

neděle, 19. duben 2009
18:11

Malakin

Tak už jsem taky ochutnal nové přerovské pivo, a sice včera v podvečer. Desítka byla naprosto úchvatná - kam se na ni hrabe Kout :-), třináctku by však chtělo ještě doladit. Dvanáctku jako jedinou zhodnotit nemůžu, neb na její ochutnání už mi nezbyl čas.

Co se zaplněnosti týče, tak v pivnici bylo i se mnou dvanáct lidí, což není zrovna hodně. Restaurace však praskala ve švech - volný byl pouze jeden stůl, ale jen proto, že byl rezervován.

Jak v pivnici, tak v restauraci byla obsluha velmi milá a kupodivu rychlá. Podle provozního, s nímž jsem se dal do řeči, zde nyní pracují - až na jednu stále ještě studentku - pouze vyučení číšnicí a číšnice. Dělávali zde také dva nevyučení číšníci, ti však byli kvůli opakovaných stížnostem na jejich neschopnost nedávno propuštěni.

Jinak jsem mluvil i s majitelem pivovaru (budova není jeho, má ji pouze v pronájmu) a prozradil mi následující:

Jméno Parník souvisí jen a pouze s architekturou budovy, která prý připomíná skutečný Parník. Od toho se logicky odvíjela i výzdoba a názvy samotných piv.

Kapacita pivovaru je cca 700 hl ročně. Kdyby náhodou nestíhali, což prý zatím nepředpokládají, tak určitě nepůjdou cestou některých (nejen pražských) minipivovarů, tj. že by pod svou značkou čepovali piva vařená v jiných pivovarech. Než prý takto klamat, tak raději nebudou dané pivo vůbec nabízet a dají na čep něco jiného... K tomu můžu dodat jediné: Zlatá slova. Kéž by takto jednali všude.

Majitel mi dále prozradil, že se v horizontu několika měsíců můžeme těšit např. na pšeničně pivo (prozatím spodně kvašené) a časem i na různé speciály.

Závěrem našeho rozhovoru jsem se dozvěděl také jednu nemilou věc, a sice to, že mu prý tento článek přivodil nemalé problémy s celníky. Teď už je to ale prý v pořádku, tak snad tomu tak je.

V souvislosti s posledně uvedeným bych doporučil autorům článků o nově vznikajících minipivovarech následující:

Než něco zveřejníte, nejdříve se ujistěte, zda tím danému pivovárku náhodou nezpůsobíte nějaké nechtěné problémy. Nezapomínejte na to, že žijeme v byrokracii či spíše v Kocourkově a co vám připadá jako zcela normální, může úředníkovi nejen celního úřadu vadit.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 20.04.2009 ve 00:01:21


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Chody

neděle, 19. duben 2009
20:01

Chody

to Malakin:
Marku, nezlob se na mě, ale když otevírám restaurační pivovar veřejnosti, tak snad mám vše potřebné vyřízeno. Tím nechci omlouvat české byrokratické způsoby...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

22. únor 2024
11:42


posted by: Inzerce

Malakin

neděle, 19. duben 2009
23:56

Malakin

to Chody: Já do problémů s celními sklady v minipivovarech zas až tak moc nevidím, ale jejich zřízení asi nebude jen tak. Loni se s podobnými problémy potýkaly i Pražský most, Bašta U Bansethů či "Honzův" Kocour, chyba bude zřejmě někde jinde než jen v chybě jednotlivce, který nemá vše potřebné vyřízeno.

Jinak mi majitel Parníka také prozradil, že měli otvírat už někdy počátkem loňského roku, ale že se to z mnoha důvodůnepovedlo. Bych nevěřil, že se jim výstavbu jejich pivovárku podařilo tutlat tak dlouho... :)
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.04.2009 ve 23:57:18


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Melichárek

úterý, 21. duben 2009
07:14

Melichárek

to Malakin: Pokud tento článek způsobil nějaké problémy, tak je to pouze problém pana majitele. Osobně jsem s ním mluvil, byl upozorněn na to, že o mé návštěvě bude naspán článek na tento server. Vše, co jsem v článku, mám od majitele. Můžeš být konkrétní, co je za problém? Podle tvých slov bych měl každý článek nechat zkontrolovat majitelem nového pivovaru a pak teprve jej vydat? To už tady jednou bylo!!!


Malakin

úterý, 21. duben 2009
11:08

Malakin

to Melichárek: Problém byl zřejmě s tím celním skladem, kam cizí osoby nesmí do doby, než je vše úředně schváleno. Alespoň tak jsem to pochopil z informací uvedených na
http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/696?kam=kategorieokres&kod=0008-CZ0712

a osobního rozhovoru s panem majitelem. Do detailu raději zabíhat nebudu, neb o takových věcech není dobré mluvit na veřejném místě, ale můžeme to probrat 16. 5. na burze.

Jinak tím doporučením jsem měl na mysli spíš to, aby se autoři článků vždycky raději majitelů pivovárků zeptali, zda skutečně mají s celníkama všechno dořešeno. Předejde se tak případným problémům.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 21.04.2009 ve 13:27:52


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Sartep

neděle, 12. duben 2009
18:06

Dnes, tj. na velikonoční neděli, jsme po celodenním rodinném výletě navštívili restauraci Parník. Restaurace byla prázdná, pouze u jednoho stolu malá rodinná oslava. Nejdříve jsme chtěli pouze ze zvědavosti ochutnat pivo, nakonec jsme byli zlákáni výběrem jídelního lístku i na jídlo. Vzhledem k prázdné restauraci jsme čekali rychlou obshluhu, nemilé překvapení č. 1, obsluha velice pomalá. Na pivo a kofolu jsme čekali více než 10 minut, nechtěla bych čekat při plné restauraci. Jídlo přinesli každému v jinou dobu, asi by chudák číšník nezvládl přinést 4 jídla. Jídlo nic moc, ale každý máme jiné chutě. Po zkušenosti s čekáním na první pivo jsme se rozhodli další objednat s velkým předstihem dopředu, ale bylo nám to málo platné. Velice rychlý byl mladík s přáním zaplatit, asi se chtěli zbavit hostů co nejdříve. Můžou si být jistí, že se jim to podařilo, již nikdy do této restaurace nevstoupíme. Vzhledem ke své zvědavosti, jsem se rozhodla po zaplacení, podívat na účtenku. Vřele doporučuji!!! 3 Námořníky navíc a jedna půllitrová kofola také přebývala. Nevím, zda si toho byla obsluha vědoma, ale peníze nám vrátili velice rychle.


napsal(a): Sartep (svobodova.p(a)email.cz) [Odpovědět]

jaja

čtvrtek, 28. srpen 2014
22:30

Od 1.8. 2014 je nový majitel.
Bude i sklo s potiskem.četla jsem tu, že vám za starého majitele vadilo čisté sklo.Popravdě jsem zvědavá zajak dlouho se stenčí zásoby a jestly bude obsluha točit do dlaních :-)


napsal(a): jaja [Odpovědět]

umbob

neděle, 12. duben 2009
19:35

umbob

to Sartep: Já byl v Parníku taky dnes-těsně po poledni. Sedl jsem si ale do pivnice(též prázdná) a tam všechno v pořádku-jídlo mi chutnalo, mladá slečna ochotná a rychlá,míra piva v pořádku. Je to opravdu jen o lidech a je škoda, když osluha dokáže hosta takto znechutit


napsal(a): umbob [Odpovědět]

Marek

pátek, 10. duben 2009
14:00

Prostředí a pivo super, ovsem obsluha klopítá. Připadalo nám, že tam jsou brigádníci. Podmíráky i po upozornění pořád. Takže více pěny jako piva:)


napsal(a): Marek (x444x(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Bemr

pátek, 10. duben 2009
14:02

to Marek:
To souhlas, takze pivko vyjde asi na 35 :)


napsal(a): Bemr (jirkabemr(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Roman

sobota, 11. duben 2009
20:33

to Marek: A to je ta cesta do pekel. Počáteční euforie z přílivu zákazníků, kteří většinou jen objevují a chtějí poznat nové. Takže máme jich dost, zdražíme, zkusíme co snesou. Časem zbude jen hodně drahé pivo tam na kraji města ve skleníku. Jsem opravdu zvědav, co Parník za rok, speciál, nespeciál.


napsal(a): Roman [Odpovědět]

laďa

úterý, 31. březen 2009
15:35

Lada

s cenama to teda bere rychlej obrat. doufám, že nebudou zdražovat každých 14 dní. je to samozřejmě věc názoru, ale půllitr dvanáctky za třicet /odhaduji koncem dubna/ je už docela luxus, nicméně na Piráta se do Parníku určitě podívám


napsal(a): laďa [Odpovědět]

brk

čtvrtek, 26. březen 2009
21:07

Maji uz vlastni sklenice ? diky


napsal(a): brk [Odpovědět]

osmicka

pondělí, 30. březen 2009
21:02

to brk:
ne nemaji,pouze čisté sklo...


napsal(a): osmicka [Odpovědět]

osmicka

středa, 25. březen 2009
11:36

Je to tak menší zdražení,ale s tím se dalo počítat.Včera v 16.00 nebylo kde sednout.Takže je lepší udělat rezervaci(myslím restauraci)
telefon restaurace: 733 535 222
telefon pivnice: 739 076 699
email: parnikpivovar@seznam.cz
Jinak pivečko jako křen a něco k pivu také (pikantní sýrové kostičky)


napsal(a): osmicka [Odpovědět]

Silesia

neděle, 22. březen 2009
11:03

Silesia

Tak jsem byl v pivovaru a zdražily pivo 10° Námořník 21Kč, 12°Kapitán 28Kč a 13° Pirát 31Kč. Obsluha v pivnici je perfektní.


napsal(a): Silesia [Odpovědět]

maťa

čtvrtek, 19. březen 2009
14:17

máte někdo kontak - telon na ně...?


napsal(a): maťa [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 19. březen 2009
16:47

Chody

to maťa:
Takhle brzy odpoledne a už pod vlivem :-? Kontakt je u pivovaru - http://pivni.info/pivovary/olomoucky-kraj/563--parnik-prerov.html


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

lala

pondělí, 16. březen 2009
20:59

jsou nějake webové stránky?


napsal(a): lala [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 19. březen 2009
16:48

Chody

to lala:
Webové stránky ještě nefungují


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

laďa

pondělí, 16. březen 2009
16:27

Lada

mě zaujala jednoznačně dvanáctka, perfektní interiér, co mi poněkud kazilo dojem / a chuť na jídlo/ byl nepříjemný odér linoucí se z kuchyně. škoda, já jak někde cítím "vyjetý olej", tak se do jídla raději nepouštím. doufám, že majitelé, když už vrazili do Parníku velké peníze, nebudou šetřit na nepravém místě


napsal(a): laďa [Odpovědět]

pivko

pondělí, 16. březen 2009
14:46

pivko

musim souhlasit s andrejem.. obsulu by meli popohnat a na patky a soboty urcite pribrat vypomoc.. jinak super.


napsal(a): pivko [Odpovědět]

andrej

pondělí, 16. březen 2009
13:10

JU este sme kecali zo sladkom, sused sa s nim pozna. Hovoril ze dalsia varka piva je navarena, momentalne lezi ale brzy uz bude na cepu. Polotmave aj 12 tka. Vraj je este lepsie jak to stavajuce. Je naco sa tesit, skoda tej polohy, ale myslim ze pivarsko kulinarsky zazitek je hoden aj poradnej prechadzky mestom :)


napsal(a): andrej (maricka_2000(a)centrum.cz) [Odpovědět]

andrej

pondělí, 16. březen 2009
13:06

Ja možem tiež iba doporučit, pivo skvele. Samozrejme ze nefiltrova a nepasterovane.Lahodka. Jedine co ma na nich docela stvalo je trosku pomalsia obsluha a to ze ma "Vojto" 2x zlahka odrbal. Raz nam dal na ucet miesto maleho velke druhy nevedel napocitat do 150... tretikrat mu uz nakopem prdel. No a su tam dvaja ale system maju fakt naH. miesto toho aby jedna tocila a druhy obsluhoval vidis jak jede "Vojto" v paprci nese dve piva, da ich na stol vedla a ty mas dopite a ani za tebu neprijde...
Zaver, urcite by sa tam toho dalo vypit vyse, chcelo by to trosku vypilovat obsluhu.


napsal(a): andrej (maricka_2000(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Doris

sobota, 14. březen 2009
12:13

Doris

Navštívil jsem pivovar včera a doplnuji informace uvedené na vstupních dveří restaurace. Otvíračka PO-ČT 11:00-22:00, PÁ-SO 11:00-23:00, NE 11:00-21:00. Jinak pivo bych hodnotil jako lepší průměr (6/10), velice pitelné. Na čepu byla 10° a 12°. Polotmavá 13° bude údajně až od pondělí 16.3. Sklenice byly bez loga. Jídlo chutné a za solidní ceny.


napsal(a): Doris [Odpovědět]

joska

pátek, 13. březen 2009
21:43

Nevíte někdo jak maj otevřeno So- Ne???


napsal(a): joska [Odpovědět]

hrk

pátek, 13. březen 2009
20:46

Právě jsem se vrátil z Parníku. Musím říct, že lepší pivo jsem snad nepil. Dal jsem 2 desítky (Námořník), poté 3 dvanáctky (Kapitán), no lahoda. Interiér restaurace opravdu krása i jídlo výborný. Jedna z nejlepších restauraček v Přerově. Doporučuju...


napsal(a): hrk [Odpovědět]

brk

sobota, 14. březen 2009
11:27

to hrk: Nevite, jestli uz maji vlastni sklenice ? Diky


napsal(a): brk [Odpovědět]

pivko

pátek, 13. březen 2009
07:35

pivko

hoši pivečko je tam moc luxusní... dalo by se říct že v celým Přerově jsem lepší nepil.. takže všem doporučuji.


napsal(a): pivko [Odpovědět]

osmicka

pátek, 13. březen 2009
20:30

to pivko:
jj můžu jen souhlasit


napsal(a): osmicka [Odpovědět]

Karlos

čtvrtek, 12. březen 2009
15:22

Karlos

Škoda, že je to tak daleko, o prázdninách budu poblíž, snad to vyjde.


napsal(a): Karlos [Odpovědět]

laďa

středa, 11. březen 2009
08:28

Lada

osmičko - otvíračku v neděli jsi mi nepotvrdil, ale já už jsem díky Tvému zhodnocení stejně načatý a do Přerova se v neděli vypravím /teda pokud nebude vyloženě humusácký počasí/, jako únikovku mám v záloze Zubrarénu. Co bude na čepu, to vyzkouším.


napsal(a): laďa [Odpovědět]

osmicka

úterý, 10. březen 2009
16:55

Takže opět tady:včera jsem to trochu natáhl a stálo to za to.13°zatím nebyla(do pátku už má být),ovšem 12°je suprová.Ta se prostě kouše.Hutná s jemnou hořčinkou,jemně properlená prostě báječná.Začal jsem 10°a i ta je velmi chutná(skoro bych řekl,že má trošku víc voltíků,než ostatní piva).Jinak se to opravdu dobře pije a u jednoho jsem neskončil.Jediná chybička je a to ,že zatím nemají svoje sklo,takže to točí do skla Budvaru.(na můj dotaz, sklo nedovezli,ale do pátku prý má být také)pak už to bude dokonalé.Jinak jsem vyzkoušel jak pivnici tak restauraci a můžu říct,že restauraci jsem zatím lepší neviděl.Vše moderní,sociálky no paráda,vybavení ratan,dřevo.Velmi příjemné posezení a to se to pak pije.Jídla za velmi přijatelné ceny,i k pivu malé občerstvení,můžu jen chválit.


napsal(a): osmicka [Odpovědět]

laďa

úterý, 10. březen 2009
09:19

Lada

pro mě jakožto olomoučáka / a cyklistu/ vynikající zpráva, vždycky hledáme s kamarády vhodnou štaci k doplnění tekutin a Přerov má z tohoto pohledu strategickou polohu
milá/ý/ osmičko - jelikož jsi zde prvním žijícím degustátorem, tak bych prosil o slíbené zhodnocení kvality moku a MOC by mě zajímala otvíračka v neděli


napsal(a): laďa [Odpovědět]

joska

úterý, 10. březen 2009
09:42

to laďa: Mě by MOC zajímala otvíračka v sobotu.Chystám se do Přerova tuto sobotu.Dík.


napsal(a): joska [Odpovědět]

osmicka

pondělí, 9. březen 2009
11:53

Takže minipivovar PARNÍK otevřen.
První dojmy: pivnice stylová,mě se líbí.V restauraci jsem nebyl,ale otevřeno je.Na čepu 3druhy piva a to:
10° Námořník 19Kč
12° Kapitán 25Kč
13° Pirát 28Kč
Pivnice je kuřácká,restaurace nikoliv.Co jsem zatím zjistil tak otevírací doba v pivnici má být od 8.00-22.00 Po-Pá,v sobotu se ještě neví a v neděli má být pivnice uzavřena.Restaurace otevřena asi(může být upřesněno)od 11.00-22.00 Po-Pá, v sobotu a neděli má být otevřeno také,ovšem otevírací dobu se mi nepodařilo zjistit(zatím),budu informovat později jak zjistím.Jinak se nelekejte ,že nikde není žádný vývěsní štít či cedule,otevřeno je.O tom jak pivo chutná napíšu později odpoledne.


napsal(a): osmicka [Odpovědět]

píra

úterý, 10. březen 2009
01:10

píra

to osmicka: To vypadá, že ses tam nějak zaseknul :-) Pořád čekám na hodnocení piva.


napsal(a): píra [Odpovědět]

osmicka

pondělí, 9. březen 2009
09:45

tak se nám to otevření blíží,doufám,že to dnes už klapne...


napsal(a): osmicka [Odpovědět]

Melichárek

pondělí, 9. březen 2009
07:48

Melichárek

Když už jsme u těch nových minipivovarů, tak pan Ing. Richard Lichtenberg nyní staví pivovar v Jeseníku viz odkaz: http://www.freudovopivo.cz/vyrobapivovaru.html


val

úterý, 10. březen 2009
07:06

val

to Melichárek: V Jeseníku O_O Tak to je bomba, když to pivo bude dobrý, bude o důvod víc jezdit častějc dom :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

val

úterý, 10. březen 2009
07:20

val

to val: hehe, jen tak pro sichr: jedná se o severomoravský Jeseník, že? V republice sou totiž tři :-)


napsal(a): val [Odpovědět]

Orel Jangl

neděle, 3. květen 2009
11:37

jen pro informaci, ing. Lichtenberg dodava technologii.
Pivovar nestavi, ten stavime a obnovujeme my:)
Predpokladany termin otevreni zari rijen 2009.


napsal(a): Orel Jangl [Odpovědět]

Martin

neděle, 8. březen 2009
20:58

Na těchto stránkách jsem se dozvěděl o plánovaném otevření minipivovaru v Přerově a jelikož jsem v sobotu 7.3.2009 navštivil svou rodinu v tomto městě , neopomenul jsem navštivit toto zařízení. Bohužel stejně jako všichni ostatní jsem i já nepochodil a zjistil od přitomného personálu že otevření bylo z technických důvodu odloženo a snad se bude otevírat v pondělí 9.3.2009 . Jsem zvědat a jelikož na Hanou jezdím poměrně často doufám že budu mít příště štěstí . Doufám také že Vás budu moci brzy informovat o zahájení provozu našeho plánovaného minipivovaru ve Slezsku a to konkrétně na Třinecku .


napsal(a): Martin (uro(a)medicentrummorava.cz) [Odpovědět]

Chody

neděle, 8. březen 2009
21:29

Chody

to Martin:
To nás samozřejmě zajímá :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Mantas

pondělí, 9. březen 2009
20:52

Mantas

to Martin: Tak, tak :-))


napsal(a): Mantas [Odpovědět]

Mantas

pátek, 27. březen 2009
13:23

Mantas

to Martin: Pivovar v Třinci-Karpentné již funguje. Měl jsem možnost jej navštívit a pivo ochutnat. Sládek se učil na Hukvaldech a momentálně to ladí na požadovanou dvanáctku. Nicméně je prý pravidelně na čepu v restauraci Miarka v Oldřichovicích. Jinak mají problém prorazit do hospod, kde je život tak hořký, bohužel:-(


napsal(a): Mantas [Odpovědět]

Roman Holoubek

neděle, 8. březen 2009
09:12

Roman Holoubek

Jak jsem psal. Náhoda tomu chtěla a já byl opravdu výjimečně v pátek bez auta v Přerově a měl jsem chvíli čas. Zamířil jsem si to k Parníku. Ze rtů už mi málem zněla slova - "máte štěstí, že jdu zrovna kolem". Ale zavřené dveře, vchod bez cedule mi můj úsměv zmrazily. Nicméně to se stát může. Holt někdy dokončovací práce stojí více úsilí,než předešlý průběh stavby.
Tak "někdy příště..."


osmicka

sobota, 7. březen 2009
12:48

Škoda byl jsem nachystanej na sobotu,ale do pondělí vydržím a hned to testnu.Už se těším,hlavně na ceny...


napsal(a): osmicka [Odpovědět]

Melichárek

sobota, 7. březen 2009
11:32

Melichárek

Pivovar z se z technických důvodů v pátek nerozjel. Jeli jsme tam zbytečně. Pivovar zahajuje provoz v pondělí 9.3. v 11:00. Snad už to bude poslední termín pro otevření.


Vrsek

pátek, 6. březen 2009
23:08

tez jsem v 18:00 nepochodil.....vsude tma nikde nic....skoda musel jsem jit na zubra....


napsal(a): Vrsek [Odpovědět]

Stalker

pátek, 6. březen 2009
20:08

Tak jsem se vydal v pátek do Přerova, budova v 16.30 zavřená, všude tna, nikde žádný poutač,vývěska, nic. Okolí nevábné,budova taky, no nevím. Zbytečně odpoledne a 240 km tam a zpět. Tak nevím kde jsem já nebo soudruzi z NDR udělali chybu.


napsal(a): Stalker [Odpovědět]

Roman

úterý, 3. březen 2009
17:23

Doufám, že tento pivovar vydrží co nejdéle. Osobně jsem pesimista a myslím, že jak umístění ve městě, tak vzhled budovy může rozhodnout o mnohém. Do Hypernovy se většinou jezdí autem, takže není prostor dát si pivo, všude okolo je parkoviště, asfalt, to je okolí, kam to zrovna neláká. Z jedné strany skla jak na autosalon, z druhé strany jak vstup do tělocvičny. Pokud ta budova není přímo jejich, tak pronájem nebude zrovna levný, takže to bude chtít slušnou návštěvnost, dále velkou reklamu a fakt dobré pivo + nějakou tu specialitku. Pokud nasadí něco průměrného, dávám tomu rok, rok a půl života.


napsal(a): Roman [Odpovědět]

Roman Holoubek

úterý, 3. březen 2009
12:45

Roman Holoubek

Osobně mi vyhovují oba typy prostor. Jak hospůdka ve které ze které je cítit atmosféra starých časů, tak i modernistická stavba. Sklo, beton, kov - i to můžu. Vše je jen o tom, jak se k tomu postaví architekt a jak se jeho myšlenka začlení do okolí.

Po návštěvě můžu dát vědět, jak na mne zapůsobila tato stavba a její interiér.


Slávista

úterý, 3. březen 2009
10:20

Slávista

Jenom prosím autora článku nebo případné páteční návštěvníky o doplnění otvírací doby. Dík.


napsal(a): Slávista [Odpovědět]

Melichárek

úterý, 3. březen 2009
12:28

Melichárek

to Slávista: Otevíračku mi nesdělili. Zjistím až v pátek při další návštěvě. Budu informovat.


tomas

pondělí, 2. březen 2009
21:33

tomáš

Tak nevím, ale je v Přerově nějakej přístav nebo něco přes lodě? Název piva by měl spíš vycházet z něčeho místního. Je fajn, že vznikl další pivovárek, ale taková krabice... Není těch škatulí zrovna v Přerově už trochu moc? Kdyby majitel opravil nějakej historickej dům, tak by udělal dobrej skutek a malý pivovar by se tam myslím i hodil víc.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

tomas

úterý, 3. březen 2009
11:29

tomáš

to Luděk: To je zajímavý, majitel je úplnej vizionář...Jen mu tam teď budou chodit ti co si to zvenku spletli třeba s autosalonem.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

Chody

úterý, 3. březen 2009
11:45

Chody

to tomas:
No já nevím, proč by měl minipivovar s restaurací být v historických prostorách. Jistě je jednodušší vařit pivo v novém, než cpát technologii a opravovat starý, třeba i památkově chráněný dům. To by taky pan majitel mohl opravovat a opravovat a pivo vařit až, když bude Přerov křižovatkou průplavu D-O-L :)
Osobně mi moderní prostory restaurací a pivovarů nevadí...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

tomas

úterý, 3. březen 2009
12:32

tomáš

to Chody: Jasně. Tuhle logiku ""na co opravovat starý, když nová krabice vyjde levnějc"" používali už soudruzi když stavěli všude ve městech svoje krabicoidní vobludy. Ale asi jsem staromilec a tyhle technokratický trendy nechápu. Není to tak dávno co z velkým humbukem bourali zrovna v Přerově historickou hospodu_Komunu, aby měli místo pro unifikovanou stodolu typu Lídl.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

Chody

úterý, 3. březen 2009
12:51

Chody

to tomas:
Já mám také radši opravené historické domy, ale nebudu kritizovat někoho, že se rozhodl umístit pivovar do moderních prostor. Nevíme, co jej k tomu vedlo. On totiž nemá povinnost, ani morální, opravovat staré domy :)
Ty bys mermomocí bydlel a opravoval historický dům, než aby sis postavil nový barák třeba za poloviční cenu :-?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

tomas

úterý, 3. březen 2009
13:42

tomáš

to Chody: Ale jo, ja mám rád taky moderní architekturu, ale jak píše Roman, musí mít styl, třeba minipivovar v ultramoderním Sony centru v Berlíně se mi líbil hodně. Každej si samozřejmě může stavět co chce, ale já prostě mám spíš respekt k těm, co udělali pivovar z původních ruin jako třeba v Dalešicích, Ostravě - Zábřehu, a jinde.. Má to prostě svůj genius loci, kterej žádná novostavba nenahradí a osobně bych taky spíš rekonstruoval. Současnejch novej domů jsem prošel pracovně docela dost a na jejich kvalitu většinou platí - laciný dvakrát placený.


napsal(a): tomas [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 2. březen 2009
10:46

Malakin

to Roman Holoubek: Až pojedu v sobotu z Brna, asi to taky vezmu přes Přerov. Tedy pokud mají úřední hodiny i v sobotu. A taky doufám, že ta jejich piva nebudou tak přeslazená jako Zubr. To bych nerad.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Malakin

pondělí, 2. březen 2009
10:39

Malakin

to Pavo: A kde je řečeno, že by piva musela mít jen chlapská jména? Co třeba Pirátka, Admirálka apod.? To už by nemělo nikomu vadit. Nebo by se dala hledat inspirace i ve filmech o pirátech. Třeba taková "Černá perla" (viz Piráti z Karibiku) zní naprosto úchvatně.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 02.03.2009 ve 15:23:35


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Pavo

pondělí, 2. březen 2009
12:06

to Malakin: Já to nemyslel tak ,že by to musela být mužská jména, a ani ,že by to někomu vadilo. Jen jsem chtěl připomenout bývalé děčínské názvy piv.


napsal(a): Pavo [Odpovědět]

Roman Holoubek

pondělí, 2. březen 2009
13:40

Roman Holoubek

to Malakin: Černá perla pro tmavý speciál by se mi líbilo. pak bychom mohli doplnit "neházejme perly sviním" - v tomto případě příznivcům GGGG.


Tomáš Kroupa

pondělí, 2. březen 2009
16:05

Tomáš Kroupa

to Roman Holoubek: Černá perla - klenot mezi českými pivy. :) Jinak samozřejmě přeji novému pivovárku mnoho úspěchů a spokojených žíznivých zákazníků! Čirou náhodou v pátek cestu Přerovem mít nebudu. Budu se odtud nacházet na 200 kilometrů daleko. Jaká škoda!
---------------------------------
Zpráva byla upravena 02.03.2009 ve 16:10:11


Roman Holoubek

pondělí, 2. březen 2009
07:01

Roman Holoubek

Nemýlím-li se, tak i Bukanýr byl vyráběn v Děčíně. Kurňa - dnes už není jednoduché vymyslet originální název.

Zpráva je to výtečná a úplně čirou náhodou a zcela výjimečně budu v pátek projíždět Přerovem bez auta. Měl jsem také v plánu dát si kvasničáka v pivovarské. Operativně měním plány a okoštuji pivo v Parníku.


Pavo

pondělí, 2. březen 2009
07:26

to Roman Holoubek: Děčín vařil pivo mimo jiné i pod těmito názvy. Kapitán,Admirál, Kormorán,Korzár,Bukanýr a Plavec.Takže to opravdu není lehké vymyslet origonální název.Otázkou je, zda někdo vlastní práva na tyto bývalé děčínské značky.Ale můžou přerovští lovit v domácích vodách- co třeba LODNÍK?


napsal(a): Pavo [Odpovědět]

Malakin

neděle, 1. březen 2009
21:38

Malakin

S tím Pirátem bude asi problém. Je to jasné zneužití chráněné značky. Ale čas ukáže, zda to bude chtít Holba nějak řešit. Soudem to snad neskončí...


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

emu

neděle, 1. březen 2009
23:58

emu

to Malakin: Paradoxně by měla být Holba ráda, protože tenhle pivovárek pozvedne úroveň značky Pirát o řád výš :)


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

emu

neděle, 1. březen 2009
15:27

emu

Pirát má Holba nejen zaregistrovaný, ale i ho vyrábí. Ale protože jde o vodičku za 4,50, možná jim to ani vadit nebude. Přeji parníku šťastnou plavbu vodami naše pivovarnictví!


ICQ: 449477888

napsal(a): emu [Odpovědět]

Pavo

neděle, 1. březen 2009
12:42

Skvělá zpráva, tentokrát nový pivovárek na pro mne dobré straně naší země :-)


napsal(a): Pavo [Odpovědět]

siki

neděle, 1. březen 2009
11:15

siki

Hurá, zase novej pivovárek :D
Sakra, zase na druhém konci republiky:(


napsal(a): siki [Odpovědět]

Libor

neděle, 1. březen 2009
16:31

Libor

to siki:pre mňa zase jeden z tých bližších... :-)


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

umbob

neděle, 1. březen 2009
08:33

umbob

Výborná zpráva takto v neděli po ránu:-)A jako by náhodou budu v pátek 6.3. Přerovem projíždět.Chtěl jsem jít do pivovarské restaurace Zubra, ale operativně změním plán:-)


napsal(a): umbob [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI