Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Postřeh (2) ze zámku Oslavany

Reportáže z minipivovárků


verze pro tisk

Postřeh (2) ze zámku Oslavany

Postřeh (2) ze zámku Oslavany[p265]

Pokud jedete např. do Brna nebo někam tam a nechcete spát v nudném hotelu, pak se nabízí jednoznačná odpověď na vaše dilema - zámek Oslavany. Je to až duchovní záležitost, jak mě toto místo vzalo u srdce. -:) Představte si, přijedete do města, zaparkujete u zámku a vejdete dovnitř - a v tomto okamžiku jste lapeni. Lapeni do tenat skvělého oslavanského piva. -:)

Oslavanský výčep
Oslavanský výčep

Když je ošklivo, můžete zasednout do historicky vyhlížející restaurace nebo, když je pěkně, sedět hezky na nádvoří a objednávat si ony lahodné moky. A co víc. Když zjistíte, že jste završili míru, zajdete za panem výčepním, odevzdáte mu po stokoruně (pouze!!!) a můžete se jít vychrápat do zámecké ubytovny.

Posezení na zámeckém nádvoří
Posezení na zámeckém nádvoří

Jenže vážení, ono to tam vyzerá opravdu jako na zámku, protože vy na zámku opravdu jste. Dubové fošny, obrazy na stěnách, postele našich pradědů, které ještě vydržely nějaký ten pohyb -:). A přitom i tady je na konci chodby moderní sprchový kout. Naprosto famózní je pak špehýrka v případě, že by na vás v noci nějaký otrapa bušil a dožadoval se otevření.

Zámecká restaurace
Zámecká restaurace

Ráno pak odevzdáte klíče u pana sládka v pivovaru, čímž můžete zjistit i to, že se takové pivo vaří (a nespadlo z nebe -:) ). Ale zpět k pivu. Obvykle dávám přednost klasickému nefiltrovanému světlému ležáku. V Oslavanech vaří velmi dobrý, ale prim tu hraje tzv. červená 13°. Nebudu popisovat jak chutná, seberte se a přijeďte ji okusit! Nebudete litovat. Bohužel jsem se natolik ponořil do degustace (od desítky přes dvanáctku až po vrchol - třináctku), že jsem zapomněl jména jednotlivých piv, jistě mi však tuto chybičku odpustíte.

Pan starý při práci
Pan starý při práci

Ještě jedna praktická věc. Oslavany budou asi oříšek pro orientací málo poznamenané jedince. Navíc i zámek je v městečku tak trochu bokem. Proto radím - ptejte se, když nebudete vědět. Je to kousek od Ivančic (kde se narodil slavný herec Vladimír Menšík). Jinak se pěkně projedete.[Martin Cabalka] [Zobrazeno 9220x] [4. září 2007]
[Minipivovary] [comments: 6] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

vrsek

pondělí, 24. listopad 2008
17:45

jsem přesvědčen, že nad Františkovu třináctku není v širokém dalekém kraji, výborné pivo...


napsal(a): vrsek (vrsek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

CzechBeerMan

neděle, 16. září 2007
13:38

CzechBeerMan

Ano, v mém pomyslném žebříčku je oslavanský František 13° polotmavý v české TOP 3 !! Tomuto
pivu nic nechybí : barva, neobvyklá vůně (cítím lehký závan kopřiv či jiných bylin), krásná pěna, CHUŤ , ...


mantas

čtvrtek, 6. září 2007
17:10

Mantas

Souhlasím.Navštívil jsem,výborné pivo za skvělou cenu.Na tu desítku vzpomínám dodnes.


napsal(a): mantas [Odpovědět]

Dwarf

středa, 5. září 2007
16:16

Dwarf

tak takhle to je, autorský záměr jsem neprohlédl :) ale pivo je to velmi pitelné, to je fakt :)


ICQ: 131508397

napsal(a): Dwarf [Odpovědět]

Adsense

28. únor 2024
13:47


posted by: Inzerce

Martin C

středa, 5. září 2007
11:13

to Dwarf: Samozřejmě, to bych mohl a taky jsem to udělal. Ale nakonec jsem tu větu nechal v textu záměrně: za prvé jsem tím chtěl pobídnout případné zájemce, kteří Oslavany neznají, aby sami zapátrali, a za druhé je fakt, že jsem se opravdu zabral do ochutnávání tak, že mi ta jména vypadla. Zážitek ale zůstal. -:) Opravdu skvělé pivo.


napsal(a): Martin C [Odpovědět]

mnich

středa, 5. září 2007
11:06

Mnich

Já bych dodal jen to, že toto je sice hezká, avšak trochu malá pochvala oslavanskému pivečku...;o) Měl jsem to štěstí degustovat oslavanská piva již několikrát, a můj dojem je, že například Františkova třináctka je jedním z nejlepších piv (ne-li nejlepší), která se tady v Brně a okolí vůbec vaří.


napsal(a): mnich [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI