Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Anonymní degustace rozmetala mýtus o Prazdroji z Polska

Jak vlastně to pivo chutná


verze pro tisk

Anonymní degustace rozmetala mýtus o Prazdroji z Polska

Anonymní degustace rozmetala mýtus o Prazdroji z Polska [p308]

Praha Michle 10. 10. 2010 - Vleklé a vášnivé diskuse mezi českými pivaři, zda je Pilsner Urquell vyráběný licenčně v Polsku jiné kvality než originál z Plzně snad utichnou po zveřejnění výsledků anonymní degustace, kterou zorganizoval člen První pivní extraligy Jiří Stehlíček.

Prazdroj v tramvaji
Prazdroj v tramvaji

Fáma o rozeznání polského a českého Prazdroje podle písmen LA, LB, LC a LD za datem minimální trvanlivosti na etiketě už byla vyvrácena, jde o označení směny stáčení v plzeňském pivovaru. Prazdroj z Polska poznáte na první pohled, nemá přikrytou korunku hliníkovou fólií. Ale dokáže ho někdo rozeznat podle senzorických vlastností?

Brewed a Born in Plzeň
Brewed a Born in Plzeň

Jedenáct českých pivařů, kteří mají Pilsner Urquell hodně vysoko na svých žebříčcích oblíbenosti, usedlo ke stolu v První Pivní Tramwayi v Michli, aby dokázali tu svoji pravdu. V rozdílovém testu trojúhelníkové degustace měli určit, které dva vzorky ze tří jsou shodné, které byly vyrobeny v Plzni a které v Polsku.

Zadní etikety
Zadní etikety

Výsledek byl překvapivý, z jedenácti degustátorů nedokázal správně určit dva stejné vzorky nikdo, i když většině degustátorů to bylo při ochutnávání naprosto jasné!

Polské vzorky byly nakoupeny ve Varšavě, licenční výroba v Polsku je určená výhradně pro polský trh a není dodávána do ČR ani do jiných států. Plzeň si v Polsku můžete objednat bez obav, opravdu se nedá od té české rozeznat.

Které je lepší?
Které je lepší?

Takto se degustátoři poprali s rozdílovým testem trojúhelníkové degustace:

1.2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.| správně
A |ČRČRPLČRČRPLČRČRPLPLPL| ČR
B |PLČRPLČRPLČRČRPLČRPLČR| PL
C |ČRPLČRPLČRPLPLČRPLČRČR| PL

Nejlépe byl hodnocen vzorek B (28 bodů), vzorky A a C dostaly stejný počet bodů (35).[František Trantina] [Zobrazeno 27724x] [18. říjen 2010]
[Degustace] [comments: 121] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

kolemjdouci

čtvrtek, 9. prosinec 2010
15:17

V Plzni mají unikátní vlastní studně, nicméně chemie a ztráta kvality dokáže vše.


napsal(a): kolemjdouci [Odpovědět]

pepe

čtvrtek, 9. prosinec 2010
20:24

to kolemjdouci: Studně mají, ale přesto vaří více jak 50% piva z upravené vody z řeky.


napsal(a): pepe (pepepepe3(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Adsense

27. květen 2024
12:24


posted by: Inzerce

junák

pátek, 19. listopad 2010
07:00

Přátelé,uvádím pro zajímavost.
K.H. Frank napsal ve své výpovědi v době vazby na Pankráci toto (str.170,
Praha 1946,Zpověď K.H.Franka,vydavatel Cíl a.s.):
... Do programu podzemních průmyslových zařízení (moje pozn. v rámci akce stavby podzemních zařízení v roce 1944 při totálním vedení války) byla pojata také přestavba velkých (1 km dlouhých) sklepů plzeňského pivovaru.Poněvadž v četných mně předložených technických posudcích bylo prohlašováno,že opětné použití pivních sklepů po válce bude spojeno se ztrátou výhradní kvality plzeňského piva, způsobené zvláštními vlastnostmi plzeňských pivních sklepů (chemické kyseliny a jisté látky ve složení vzduchu)protestoval jsem s úspěchem proti zabrání těchto sklepů pro zbrojní průmysl..

Chudák K.H.Frank, ten se musí nyní obracet v hrobě.


napsal(a): junák (slavicek.junak(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Masakr

úterý, 16. listopad 2010
20:58

Já teda nevím,ale uvařit stejné pivo na dvou,zcela odlišných místech i za předpokladu,že suroviny jsou stejné se mi jeví jako naprostá utopie a pokus PU se očistit.


napsal(a): Masakr (rambleon(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Taster

středa, 17. listopad 2010
00:12

to Masakr: Televize, auta i jiné mnohem složitější výrobky se dělají zcela stejné na různých místech. Rozhodující je technologický postup, suroviny a výrobní zařízení. Piva z velkých pivovarů jsou dnes průmyslové výrobky, výroba je řízena počítači. A co že by mělo PU očistit? PU že má radost, když se lidé dovědí, že kouzlo jejich místa nemá žádný vliv? A to jako členové PPE jsou podplaceni? Asi proto se PU nedostal ani do semifinále..


napsal(a): Taster (jiri.vont(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Jarda

pátek, 22. říjen 2010
15:30

Jděte všichni do řiti. Už skoro týden je to tu zapleveleno diskuzí na téma, které si zaslouží tak maximálně krátkou zmínku typu:
"Ať se vaří kdekoliv, vhodné hlavně pro snoby."
Dopíjím 17° speciál z Chýně a PU mi může...víte co.
Jdu na pár dnů na jiný server, čus :)


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Líkovec

pátek, 22. říjen 2010
18:50

to Jarda: Naopak, snobové se od prazdroje teatrálně distancují. Chýně je steak, prazdroj rohlík, jedno druhým nenahradíš.


napsal(a): Líkovec (lykkozrout(a)volny.cz) [Odpovědět]

phrabina

sobota, 23. říjen 2010
15:40

phrabina

to Líkovec: to opravdu nejde, kdy já jedl naposled dobrý rohlík? Jsou to ty gumovité požvýkané podivnosti s cenou kolem 1,- Kč z blízkého SM (supermarketu)? Slyšel jsem nedávno komentář, že rohlíky jsou jednou z mála věcí, které stály zaprd už i za komančů.
Předpokládám, že většina lidí, co tady teatrálně zvrací nad PU a G, si řeší podobné problémy, jako puberťáci metající dlažební kostky do výloh McDonalds a přitom tam ještě nedávno slavili narozky na skvělé párty se šášou. Tím samozřejmě nechci vynášet produkty obou řetězců.


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Líkovec

sobota, 23. říjen 2010
18:59

to phrabina: Taky nejím rohlíky ale uznávám, že dost lidí jo. Je to taková základní neutrální věc. Dobře, že takové jsou. Jako mekdonaldy. Ale ten tvůj příměr je přesnej. Většina těch teatrálních odmítačů prazdroje ho lemtala ještě před pár lety a svou pózou chtějí ukázat, že najednou jsou něco víc. Já plzeň nevyhledávám, ale položme se na otázku: známe nějaký pivovar s obdobným výstavem, který by si udržel ještě jakžtaž snesitelnou spotřební úroveň? Moc jich po světě není.


napsal(a): Líkovec (lykkozrout(a)volny.cz) [Odpovědět]

jedenznich

pátek, 22. říjen 2010
10:13

Jedenáct českých pivařů, kteří mají Pilsner Urquell hodně vysoko na svých žebříčcích oblíbenosti, usedlo ke stolu...

Jakožto jeden z účastníků testu protestuji proti této větě, jíž jsem byl autorem článku oznaen za milovníka Plzně..?? Tos Františku trochu přehnal, ne?? To bývala pravda tak před 10-15 lety, od té doby se mým žebříčkem PU nezadržitelně propadá.. A právě proto jsem se tohoto testu rád zúčastnil, zajímalo mě, co bude větší sračka, a ono vyšlo nastejno.. A předtím jsem to zcela záměrně netrénoval, takže s výsledkem testu jsem spokojen.


napsal(a): jedenznich [Odpovědět]

Heroldův písař

pátek, 22. říjen 2010
12:44

to jedenznich: Hodně vysoko na žebříčku je takové přirovnání, neboli metafora. A protože o Tobě vím, že Tvůj žebříček obsahuje spousty piv, trefil jsem se jen mírně vedle, trochu to přestřelil nahoru. (A jestli mne budeš prudit, prozradím, co jsi nedávno pil…)


napsal(a): Heroldův písař [Odpovědět]

Georg

pátek, 22. říjen 2010
13:29

to Heroldův písař:
Jak se odkopávají mládenci. Kdoví, co z nich ještě vyleze. A kde jsou ty utajované výsledky pátého kola PPE?


napsal(a): Georg (jirip(a)tiscali.com) [Odpovědět]

jedenznich

pátek, 22. říjen 2010
15:35

to Heroldův písař: Už vím jen cela přesně, co jsem pil včera v naší oblíbené hospůdce Magister Kelley: 1xG, 1xKvasar Č.Hora, 3xWeizen od Kocoura a 2xPorter z Pardubic. Celkem slušná opička.


napsal(a): jedenznich [Odpovědět]

Jirka Prochazka z Toronta

sobota, 23. říjen 2010
09:02

to jedenznich: 1G... C to je. Snad ne ten odpornej hnus, co v Cechah pije spodina pivniho sveta


napsal(a): Jirka Prochazka z Toronta [Odpovědět]

Líkovec

sobota, 23. říjen 2010
12:38

to Jirka Prochazka z Toronta: Ano, určitě. Gambáč. Jeden můj kamarád míval zvyk, že si na začátek večera vždycky dal nějakou limonádu a pak teprve přešel na pivo. Že prý nejdřív musí zahnat žízeň, aby si pak pivo vycutnal. Jsou lidi, kteří omezují alkohol tím, že večer zahájí nealko pivem. Žízeň je pryč a oni pak už pijou pivo pomaleji, než kdyby byli vyprahlí. No a jedenznich evdentně používá géčko místo limonády nebo nealka. Prostě si řekne, že to není pivo ale pivu podobný nápoj. Doplní tekutinu a věnuje se vychutnávání piva. Já to tak teda nedělám, ale proti gustu... Vy v Torontu k tomu máte molson.


napsal(a): Líkovec (lykkozrout(a)volny.cz) [Odpovědět]

jedenznich

neděle, 24. říjen 2010
23:02

to Líkovec: Je to přesně tak, jak říkáš. Navíc to beru jako referenční vzorek,prostě takový bod nula. A ví to i pan hostinský, kterému říkám, že si dám napřed dešťovku a pivo až později. Nebo jsem si měl dát hned na úvod Portera? To bych byl pod stolem asi mnohem dřív, než jako obvykle v jednu ráno :-)


napsal(a): jedenznich [Odpovědět]

Rosťa

středa, 20. říjen 2010
20:26

Rosťa

to Pivník: Třeba v Podkováni nakonec otevřou, začnou vařit a my budeme moci vyrazit na výlet. Jen už to asi nepůjde po tělese zrušené trati Chotětov-Skalsko, už to bude neprůchodné...


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

jiri.kana

čtvrtek, 21. říjen 2010
19:47

jiri.kana

to Rosťa:To je otázka. Možná až to otevřou, tak už to po tělese opravdu nepůjde, protože bude hrozit přejetí strenickým regionalexpresem...

Tohle jsi viděl? http://www.k-report.net/clanky/po-stopach-trate-skalsko-chotetov/


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Sekal

sobota, 23. říjen 2010
23:33

Sekal

to Rosťa: Ty víš něco bližšího? V pátek jsi něco naznačoval v jistém pivkupectví, kde jsi mi vyfoukl posledního světlého Harracha!


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Rosťa

neděle, 24. říjen 2010
00:19

Rosťa

to Sekal: Jasně. Po té trati v dohledné době nic nepojede.


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Heroldův písař

středa, 20. říjen 2010
12:54

Skočil jsem do varny za panem Bohumilem Kočkou, v letech 1972 až 1974 vařil pivo v Plzeňském Prazdroji, a trochu ho vyzpovídal: „Vody ze studní v Roudné měli dost, bohatě stačili naplnit 12 varen (každá 240 hektolitrů) které vařily po jedenácti hodinách, tedy dvě várky za den. Kotle celé v mědi. Topení pod kotlem přímým plamenem plynových hořáků. Na dně kotle měděný řetěz, aby se to míchalo a nepřipálilo. Když se vařil export, vybíral se specielně kvalitní slad.“ Jak je to dnes neví.


napsal(a): Heroldův písař [Odpovědět]

Dan

středa, 20. říjen 2010
14:11

Dan

to Heroldův písař:
Jo v letech 72 - 74, to byly v Plzeňském pivovaru ještě staré dobré časy.
Tehdy by nikoho ani nenapadlo, že to všechno jednou předáme afričanům, kteří to obrátí na ruby, změní k nepoznání a z nás zákazníků budou dělat tupé ovce... :(


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Heroldův písař

čtvrtek, 21. říjen 2010
10:26

to Dan: 100% souhlas, jsme jak afričani,za pár korálků a zrcátek jsme dali národní poklad .


napsal(a): Heroldův písař [Odpovědět]

Líkovec

čtvrtek, 21. říjen 2010
19:51

to Heroldův písař:
A naši manažeři by to udělali jinak? Ale prd. Úplně stejně, jen amatérštěji, bez větších investic a bez vstupu na světové trhy. Neblbněte, smyslem podnikání je vydělávat, ne pěstovat romantiku. Pivovary budou vždy a všude vařit takové pivo, jaké my budeme pít.


napsal(a): Líkovec (lykkozrout(a)volny.cz) [Odpovědět]

Zbyšek

úterý, 19. říjen 2010
22:35

Copak PU z Polska. Někdy okolo 1998 jsem v Chorvatsku pil licenční lahvovou PU uvařenou, mám pocit v Zagrebu. No tvuj.


napsal(a): Zbyšek (plavidla(a)seznam.cz) [Odpovědět]

hroch

úterý, 19. říjen 2010
21:33

hroch

Dnes jsme u nás narazili Kocour IPA Samurai svrchně kvašenou patnáctku vyráběnou ze speciálních sladů, chmelu a dovážených kvasinek. Vyráběnou v minipivovaru, který musí mít již z principu minimálně třikrát vyšší energetické náklady na litr než mega pivovar. A cena tohoto speciálu, který je již minimálně půlroku oblíben ve všech pivnicích z hodně kohouty je v nákupu srovnatelná s impotentním PU. To jen tak na porovnání. Jestliže PU, které je jen průměrnou jedenáctkou ( o tom můžeme diskutovat, nemusíte s tím souhlasit, ale to je jediné co s tím můžete dělat), bude stát dvakrát tolik než srovnatelné jedenáctky od konkurence, jde jen o předražený povl, nebo polopovl. A je jedno jestli ho dělají v Plzni, Popovicích, Radegastu, Polsku, na slovensku, ukrajině uplně kdekoliv.


napsal(a): hroch [Odpovědět]

Chytrolín z pivní pěny

úterý, 19. říjen 2010
21:55

to hroch: Pislener Urquell určitě není podprůměrná jedenáctka, je to dobrý standard a záruka kvality. Já si v restauraci radši dám k jídlu Plzeň, než nějakou lokální dvanáctku s nevyzpytatelnou kvalitou.


napsal(a): Chytrolín z pivní pěny [Odpovědět]

debrdy

úterý, 19. říjen 2010
23:40

debrdy

to Chytrolín z pivní pěny: Tak to já si dam vždy regionální pivo.
A pokud neni jiná možnost, tak minerálku. U PU mam totiž vždy jistotu, že to bude odpornej patok, kterej může někoho zaujmout svojí tupou hořkostí. Ale jinak vůbec ničim!


napsal(a): debrdy [Odpovědět]

honza1205

úterý, 19. říjen 2010
23:54

honza1205

to MamRadKvalitniPivo:Záruka jaký kvality?Kvality čeho?Kvality že láhev je zelená,já nechápu o čem mluvíš?


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

Vláďa

středa, 20. říjen 2010
00:38

Vláďa

to Chytrolín z pivní pěny: Že je PU dobrý standard je pravda, pivo je skutečně dosti standardní, otázka je ČEHO standard? Snad neoslovující průměrnosti a chuťové prázdnoty. Nicméně kvalitu čehokoli lze smysluplně hodnotit pouze ve vztahu k ceně. Pokud by stál dejme tomu 23 kč, jednalo by se o kvalitní jedenáctku (i když se za tuto částku dají sehnat nepochybně kvalitnější jedenáctky). Při ceně kolem 35 kč a výše se ale bohužel jedná jen o obtížně pitelnou sračku.


napsal(a): Vláďa [Odpovědět]

MirEgg

středa, 20. říjen 2010
10:04

MirEgg

to Chytrolín z pivní pěny: Hroch napsal, že PU je průměrnou jedenáctkou, nikoliv podprůměrnou :)


napsal(a): MirEgg [Odpovědět]

Pitel

úterý, 19. říjen 2010
22:02

to hroch:
Ale takhle to holt platí u každého zboží. A je to tak dobře. Vždycky budou masovky (které vždycky o sobě budou říkat že nejsou žádné masovky) a pak samurajové. V oborech, který nás tak nezajímají, zas my "pijeme prazdroje" a jiní "samuraje". A nijak nám to nevadí. A nejde jen o cenu, někdo chce víceméně spolehlivý standard, někdo má povahu na výjimečnost, jak kdo a jak v čem. A jak kdy, protože nejsou lidi, kteří čtou vždy jen detektivky, a jiní, co čtou jen Jiráska. Já měl samuraje od Kocoura naposled v neděli, prazdroj den předtím a přežil jsem to. Záleželo na situaci.


napsal(a): Pitel (slavomir(a)phra.net) [Odpovědět]

David Ručka

úterý, 19. říjen 2010
20:42

Úchvatně emotivní diskuse na suchý popisný článek. Mě závěry nijak nepřekvapily, byl bych překvapen, kdyby tomu bylo naopak. Té srandovní spamové prezentaci jsem nevěřil ani sekundu.
Proč opravdu je plzeň polská horší? Protože tam mají nevratné láhve, a to je prosím velice nešetrné.


napsal(a): David Ručka [Odpovědět]

BCH

úterý, 19. říjen 2010
20:24

BCH

Tady se nabízí otázka, kolik Butelek bezzwrotnych vypily testující před testem, neboli jestli měli nějakou vlastní konzumní zkušenost s pivem Butelka bezzwrotna. Tak a teď první pivní extraligisté odpovídejte a pište.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

První pivní extraligista

úterý, 19. říjen 2010
20:37

to BCH: Vona tě ta sranda přejde, až budou povinně vratné i petky.


napsal(a): První pivní extraligista (kareck(a)pilsen.eu) [Odpovědět]

BCH

středa, 20. říjen 2010
19:05

BCH

to První pivní extraligista: Dotaz, kdo z degustujících pil Prazdroj vyrobený v Polsku je tak srandovní ? ha, ha, ha...P.S. Za opravdu prvního pivního českého extraligového odborníka považuji z degustujích Romana Holoubka ohledně ostatních dám jednu ruku do ohně a ať nežeru tak dvě ruce do ohně, že s Polským Prazdrojem před degustací neměli žádnou zkušenost. Pak je ale ten jejich test mimo mísu...


napsal(a): BCH [Odpovědět]

jiri.kana

středa, 20. říjen 2010
19:40

jiri.kana

to BCH:Obávám se, že Roman se téhle akce neúčastnil...


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

BCH

čtvrtek, 21. říjen 2010
18:57

BCH

to jiri.kana: Aha, tak opr.R. Holoubek se zúčastnil jiného testu (viz. příspěvek níže). Takže tohohle testu (viz. článek výše) se zúčastnilo 0*0*0*0=0 pivních odborníků.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Chody

čtvrtek, 21. říjen 2010
19:01

Chody

to BCH:
Co si představuješ pod pojmem pivní odborník?

Já si myslím, že degustace může dělat kdokoliv a o výsledky se samozřejmě může podělit také kdokoliv si s tím dá tu práci...


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Líkovec

čtvrtek, 21. říjen 2010
19:46

to BCH:
Odborník je ten, kterému kádrovák BCH oficiálně povolí psát o pivních akcích. Máme si stoupnout do fronty.


napsal(a): Líkovec (lykkozrout(a)volny.cz) [Odpovědět]

Roman Holoubek

úterý, 19. říjen 2010
20:04

Roman Holoubek

Butelka bezzvrotna - to je to, co mne zaujalo nejvíce. Copak to může znamenat?

Jinak také jsem byl účasten trojúhelníkového testu těchto dvou piv a cca 2/3 zúčastněných poznalo rozdíl (bylo nás přes deset), ale také tomu nedávám žádnou velkou váhu.

Jo a výjimečně to nebylo s Jirkou Kaňou :)


jiri.kana

úterý, 19. říjen 2010
22:23

jiri.kana

to Roman Holoubek:Navíc ta v Polsku nevratná lahev je naprosto totožná s českou vratnou lahví. Takže dovozem PU-PL do Česka uděláš něco pro ŽP :)


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

MirEgg

středa, 20. říjen 2010
10:08

MirEgg

to Roman Holoubek: V Polsku jsou nevratné i NRW láhve, takže jejich vracením v ČR se dá o něco snížit cena některých polských piv :)


napsal(a): MirEgg [Odpovědět]

Mraz7

úterý, 19. říjen 2010
19:46

Mraz7

Zdravím,chtěl bych pozdravit skupinku lidí,kteří tuto degustaci organizovali.Nebyl jsem u degustace.Pana Stehlíčka a jak zde čtu pana Jákla znám z mnoha akcí pivovarských.Já osobně pracuji v pivovaru 18let.A tyto lidi jsou odborníci a mají otevřené dveře do mnoha pivovarů.Pán Jákl je pivovarský a pán Stehlíček odborník mnohaletý.Já takový odborník nejsem.Pokud dělají veškeré činnosti kolem takovýchto akcí,dělají to s velkou odborností a velkým srdcem.Chlapy nenechte se odradit.Toto je česká nátura vše hanit.Haní to lidé co nic nedokázali a ničemu nerozumí.Ještě nejraději píšou jako anonymové.Doporučuji aby se mohli dávat příspěvky jen u zaregistrovaných.Jen na sebe rádi upozornují.
Přeji mnoho úspěchů.Dej bůh štěstí Martin Mráz
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.10.2010 ve 19:52:42


napsal(a): Mraz7 [Odpovědět]

Malakin

středa, 20. říjen 2010
09:27

Malakin

to Mraz7: Martine, členem PPE není Pavel Jákl, ale Ladislav Jakl = ten, který si donedávna myslel, že se Koutské vaří někde v garáži. Takovou blbost by Pavel skutečně nikam nenapsal, ten by si to napřed ověřil, aby ze sebe nedělal hlupáka...


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Pivník

středa, 20. říjen 2010
10:00

to Malakin:
Zato tys znal koutský pivovar už v peřince, že. Každej z nás, kdo poctivě objíždí pivovary, to někde už zná, jinde ještě ne. Něco už se dočetl, něco ještě ne. Nemyslím, že na základě (ne)znalosti jednoho pivovaru lze cokoli usuzovat o celkovém přehledu. Místo pohrdlivých úsměšků si raději vyměňujme své zážitky z pivních cest, to nás může obohatit víc než nějaké averze. Já třeba dosud nebyl v Podkováni. Trochu se za to stydím, ale zase jsem stihl už hodně jiných. No, Malakin, ten byl už všude, když byl ještě v jeslích, na něj nemáme nikdo.


napsal(a): Pivník (chlast(a)pivo.cz) [Odpovědět]

Hříbek

středa, 20. říjen 2010
10:10

Hříbek

to Pivník: Tak do Podkováně se už asi nepodívá nikdo z nás, pivovar už je pět let zavřený vše je rozprodáno a zničeno a takové to bylo dobré pivo. ::cry


napsal(a): Hříbek [Odpovědět]

Pivník

středa, 20. říjen 2010
10:13

to Pivník:
Tak jsem si toho Jakla našel na Světu piva. On nikde netvrdí, že se koutské vaří v garáži, aniž si to ověřil. On tam naopak osobně jel a pak se v tom zápisku doznal k tomu, že až do své návštěvy nevěděl, že to je normální malý pivovar. A ty ho za tu upřímnost ještě kopneš. Ty musíš mít nějaký problém.


napsal(a): Pivník (chlast(a)pivo.cz) [Odpovědět]

Mraz7

úterý, 26. říjen 2010
23:24

Mraz7

to Malakin: Ahoj tak to jsem tomu teda dal.Omlouvám se Jépéčkovi:-)Jinak včera jsem byl služebně na západě.A koukal jsem,Koutský dávají odzadu nové střechy.Kéž by byli nové střechy na všech pivovarech co zde byli od pradávna a vonělo mláto po dvorech.Jinak zavolej mi přjedu se na Tebe podívat.Myslím,že jsme se naposledy viděli u nás v Podkováni.Nebo pak na vánočních trhách před lety.číslo mám stejné.Nechci ho tu dávat nebo napiš.Martin


napsal(a): Mraz7 [Odpovědět]

Petr F.

úterý, 19. říjen 2010
17:28

Tedy chlapi, že vás ta Plzeň tak zajímá. Přečetl jsem všechny názory a vypadá to na občanskou válku. To pivo za to ale nestojí! Já pamatuji Plzeň z dob před cca 25 lety protože tehdejší pivo se nezapomíná, a to se s tím co pod stejným názvem prodávají dnes nedá srovnat. Už ani v Německu to nikdo nekupuje. Degustujte radši česká piva.


napsal(a): Petr F. [Odpovědět]

MamRadKvalitniPivo

úterý, 19. říjen 2010
17:31

to Petr F.: Lepe bych to ani nerekl, lze jen podepsat.


napsal(a): MamRadKvalitniPivo (Mamradkvalitnipivo(a)email.cz) [Odpovědět]

PIVOMIL

úterý, 19. říjen 2010
20:30

to MamRadKvalitniPivo:
Ohrnovat nos nad prazdrojem je trochu snobárna. Já ho taky nevyhledávám a když mohu, dám si cokoli zajímavějšího. Ale pokud to se zájmem o pivo myslíme vážně, musíme mít k prazdroji základní respekt, je to holt určitý etalon, základní niveau. Je součástí pivní tradice a kultury, tudíž i debat. Proto je tato degustace užitečná a má přiměřenou vypovídací hodnotu. Buďme rádi, že to za nás někdo udělal. Máme infomaci a můžem popít něco lepšího.


napsal(a): PIVOMIL (honzak(a)seznam.cz) [Odpovědět]

honza1205

úterý, 19. říjen 2010
23:51

honza1205

to MamRadKvalitniPivo: Tesat do kamene.


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

Dan

úterý, 19. říjen 2010
17:39

Dan

to Petr F.:
Tak to je nejrozumnější příspěvek ze všech!


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Zlý Časy

úterý, 19. říjen 2010
17:40

Zlý Časy

to Dan: Děkuji. Hanz.


napsal(a): Zlý Časy [Odpovědět]

jiri.kana

úterý, 19. říjen 2010
16:29

jiri.kana

Já jsem si s kamarádem taky zkoušel trojúhelníkový test PU-CZ a PU-PL. Kupodivu jsme oba bezpečně určili, který vzorek je jiný. Jen jsme se pak v druhém kroku mylně domnívali, že to horší je PU-PL.

Žádný velký závěr jsem z toho nevyvodil, protože nevím, jak s tím lahvovým pivem bylo zacházeno, než se dostalo ke mně.

Co mě překvapilo na tomhle testu? Že se opravdu neprojevil rozdíl mezi pivy, když podle obrázků je PU-PL již poměrně staré (DMT 22.12.2010; nerad bych kecal, ale myslím, že v Polsku tomu dávají o půl roku delší trvanlivost než u nás), zatímco PU-CZ je při půlroční trvanlivosti přijatelně čerstvé (DMT 17.2.2011). Asi jsem na ty DMT moc úzkostlivý :-)

Bylo vás jedenáct, takže si myslím, že výsledky lze považovat za "tvrdá data".


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

PetrV

úterý, 19. říjen 2010
19:23

PetrV

to jiri.kana: Presne tak. I me tohle zaujalo. Casto se mi stava, ze kdyz mam lahvovy PU a nahodou mam dve ruzna DMT, to starsi chutna hure. Projevuje se tzv. letinkova pachut. Ta je zpusobena predevsim pusobenim svetla v hypermarketu a je to o to vetsi problem, ze PU ma zelenou lahev, ktera je v tomto ohledu horsi nez hneda.


napsal(a): PetrV [Odpovědět]

Chody

úterý, 19. říjen 2010
19:41

Chody

to PetrV:
Tedy mně se nestane, že bych měl doma PU s rozdílným DMT. No mně se nestává, že bych měl doma vůbec nějaké PU :)


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

honza1205

úterý, 19. říjen 2010
23:52

honza1205

to MamRadKvalitniPivo: Tesat do kamene.to Chody: :D :D :D


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

PetrV

středa, 20. říjen 2010
01:54

PetrV

to Chody: Pro lahvove pivo si casto jezdim hodne daleko, jen abych sehnal treba Policske. Obcas je clovek ale odkazan na market, kde je na vyber jen mainstream,tehdy volim PU.


napsal(a): PetrV [Odpovědět]

Jakubisko

úterý, 19. říjen 2010
12:41

Naštěstí je mi to úplně šumák, protože to co vydává plzenská chemička za pivo, už naštěstí nepiju...


napsal(a): Jakubisko [Odpovědět]

moreli

úterý, 19. říjen 2010
10:46

moreli

Takže žádné překvapení. V Polsku vyrábí PU taky chemička. Řeči Prazdroje o unkátní plzeňské vodě jsou jen PR lži. PU vyráběné v Polsku je určené JEN pro polský trh :D. Pokud je levnější než v Česku, tak se už dávno točí v celém českém pohraničí


napsal(a): moreli [Odpovědět]

Egerlander

úterý, 19. říjen 2010
12:03

to moreli:
V licenční smlouvě to mají zakázané. Jestli to pašují překupníci, to je jiná věc. Ve velkém, tedy pro "celé pohraničí", by to šlo dost těžko. Věta o tom, že je určené jen pro polský trh, je prostě pravdivá.


napsal(a): Egerlander (cheb(a)pivo.cz) [Odpovědět]

moreli

úterý, 19. říjen 2010
14:05

moreli

to Egerlander: Je tu větu nerozporuju. Směju se jen tomu kdo a jak zabrání překupníkům pivo z Polska dovážet. Překupníky nějaká licenční smlouva nezajímá.


napsal(a): moreli [Odpovědět]

orca

úterý, 19. říjen 2010
22:02

orca

to moreli:
nerozumim > jake pasovani , jaci prekupnici , jsme snad v EU kde je volny pohyb osob a zbozi ne ???
Nebo snad je na tohle uvaleno statni embargo ???


napsal(a): orca [Odpovědět]

phrabina

sobota, 23. říjen 2010
15:06

phrabina

to orca: Ano, je. Pro obchodní účely volny pohyb neplatí pro alkohol, tabák, zbraně, o drogách a prostitutkách v kufrech aut ani nemluvě. Pro osobní spotřebu máš určité limity.


napsal(a): phrabina [Odpovědět]

Dan

úterý, 19. říjen 2010
10:29

Dan

Jedenáct českých pivařů, kteří mají Pilsner Urquell hodně vysoko na svých žebříčcích oblíbenosti, usedlo ke stolu...

Tato věta hovoří za vše. Pokud mají degustátoři PU v oblibě, nelze se divit, že výsledky jejich degustací jsou taové, jaké jsou. Často nejlépe dopadají europiva z velkých chemiček a neřeší se, jestli je mezi dvanáctkami jedenáctka...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

orca

úterý, 19. říjen 2010
10:44

orca

to Dan:
Tady ale nešlo o to jak jsou dobrá a zařadit je na stupnici kvality, ale jestli je lze rozlišit , což je zásadní rozdí.
Myslím že většina z nás nemá nějak poškozené chutě a měla by být schopna rozeznat > pokud ale něco je stejné těžko lze rozeznat .
Což ale je jedno velké mínus pro Plzeň neb oni si zakládají na vyjímečné vodě atd ... (pochybuji že vodu vozí z Plzně do Polska


napsal(a): orca [Odpovědět]

MirEgg

úterý, 19. říjen 2010
12:48

MirEgg

to orca: Nevozí :-) V Tychach mají úpravnu vody, vaří to v nerezu (taková Potěmkinova vesnice, nechali kvůli Plzni a pro turisty jednu varnu ve starém stylu s mědí, akorát dovnitř narvali nerez :-D a stejně to vaří vedle v normálním nerezu) a pak to pár dní rychlokvasí v CKT, takže postup mají stejný jako originální Plzeňští...


napsal(a): MirEgg [Odpovědět]

pepe

středa, 27. říjen 2010
19:26

to orca: V Plzni taky všechno pivo nevaří z podzemních zdrojů vody.
Více jak 50% piva vaří z vody z řeky


napsal(a): pepe [Odpovědět]

Chytrolín z pivní pěny

úterý, 19. říjen 2010
10:56

to Dan: Pilsner Urquell je stále kvalitní pivo, uřčitá záruka. Bohužel se dost často podtáčí za všechno možné, nákupní cena 2 100,-Kč za sud je pro mnohé hostinské smrtelná. Holt je krize, výstavy pivovarů za šest měsíců klesly o 12%, pije se více lahvové než točené v hospodách.


napsal(a): Chytrolín z pivní pěny [Odpovědět]

Dan

úterý, 19. říjen 2010
12:01

Dan

to Chytrolín z pivní pěny:
No, to je pravda jen částečně. Propad 12% je především u velkých pivovarů.
Malé a střední jsou většinou v nárůstu i v době krize, což svědčí o tom, že lidé si nachází alternativu a už je přestává bavit pít stále stejná unifikovaná piva, která se navíc prodávají za přemrštěné ceny.
Stačí se projít po jakémkoliv městě a nahlédnout do hospod, kde se točí PU nebo G, kolik je tam lidí a porovnat s hospodami, kde je možnost si dát pivo z menších pivovarů. Většinou je úplně narváno


napsal(a): Dan [Odpovědět]

honza1205

středa, 20. říjen 2010
00:01

honza1205

to MamRadKvalitniPivo:To je pravda!


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

Oliheň

úterý, 19. říjen 2010
11:29

to Dan:
Zase jeden chytrej, kterej to sám nezkusil.


napsal(a): Oliheň (olihen(a)super.cz) [Odpovědět]

Dan

úterý, 19. říjen 2010
11:45

Dan

to Oliheň:
Můj komentář byl obecně ke všem degustacím těchto degustátorů. Výsledky jsou vyždy důvodem k velkým diskuzím. Proč asi?

A pravda je, sám jsem to nezkusil a nezkusím. Nedotknu se ani naší "plzně", natož té polské. Já piju jen skutečná piva...


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Egerlander

úterý, 19. říjen 2010
12:00

to Dan:
A zkoušel jste porovnat svá skutečná piva v anonymním testu třeba s tím blbým prazdrojem? Třeba by vám to taky rozmetalo nějaký mýtus. Hoši, srovnávejme výsledky anonymních degustací s výsledky anonymních degustací, ne se svýma přáníma a předsudky.


napsal(a): Egerlander (cheb(a)pivo.cz) [Odpovědět]

Dan

úterý, 19. říjen 2010
12:11

Dan

to Egerlander:
Ano, zkusil a musím říct, že moje zkušenosti s degustacemi jsou rozporuplné.
Vnímání chutí může být ovlivněno mnoha faktory. Jednou jsme uspořádali anonymní degustaci, kde byly zastoupeny jak malé, tak velké pivovary. Nebudu zde uvádět výsledky ani značky, ale zkusili jsme uspořádat s odstupem 14 dnů další degustaci, kde byla degustována stejná piva a ochutnávali je stejní lidé. A výsledky? Jiné než při předchozí degustaci...
Je to prostě o konkrétním vnímání každého jedince a myslím že výsledky nikdy nelze brát za bernou minci.


napsal(a): Dan [Odpovědět]

Děkan

úterý, 19. říjen 2010
09:50

Děkan

Prosím Vás a ten Pilsner Urquell, to je co za pivo?


napsal(a): Děkan [Odpovědět]

Jaroslav Š.

úterý, 19. říjen 2010
07:43

Taky dle výsledků se nejednalo o trojúhelníkový test. Pakliže by to byl, tak degustátor č. 11 zařadil vzorky správně. Nejde totiž o pojmenování vzorků, pouze o určení odlišného. A karl trefil hřebíček na hlavičku...


napsal(a): Jaroslav Š. [Odpovědět]

Chytrolín z pivní pěny

úterý, 19. říjen 2010
11:02

to Jaroslav Š.: Máte částečně pravdu, degustátor č. 11 určil, že vzorky D a C jsou stejné, ale nedokázal určit, zda jde o Plzeň z Plzně nebo z Polska. Otázka je, zda to jde poznat. Podle výsledků testu nelze.


napsal(a): Chytrolín z pivní pěny [Odpovědět]

orca

úterý, 19. říjen 2010
07:25

orca

Tolik vášní a pro nic ...
"Degustátory" neznám ale jedno je vidět jistě > parta lidí co pivo nepila prvně v životě měl neřešitelný problém rozpoznat chuťově dvě piva a správně je zařadit , vzhledem k tomu že NIKOMU se to nepovedlo je to opravdu napováženou.
Dále někteří nepochopili tvrzení o adresnosti "Polského" piva. To že je pivo vyráběno v Polsku a určeno výhradně pro Polský trh ZNAMENÁ že Pivovar Pilsner ho oficiálně NIKAM jinam nevyváží , jednotlivec si ho ale samozřejmě může koupit v jakémkoliv množství a odvést a vyvést kam chce (to je i s pivama "německýma" v Praze)
Doporučil bych některým aby si pokud možno za střízliva přečetli znova článek a pak reagovali a nejlépe věcně a fakta .... děkuji


napsal(a): orca [Odpovědět]

Sekal

úterý, 19. říjen 2010
00:26

Sekal

Pro mne je výsledek této degustace bezpředmětný - jestli je polská Plzeň stejně hnusná jako česká, je mi úplně jedno. Právě jsem dopil Kozlíčka a teď na dobrou noc dopíjím Generála.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

karl

pondělí, 18. říjen 2010
23:37

Zdravím.neznám Stehlíčka jako pivovarskýho odborníka.Jestli myslíte hostinského?Jinak co tam bylo za degustátory?pivaři?Kde jste je našli?To by mohli udělat degustaci v každé hospodě a pak dát na net jako hotovou věc výsledky.Kde jsou odborníci nebo laboratorní testy.Beru toto jako rize český laický populizmus jednotlivce.Toto nemůže rozmetat,že jsou pivovary které klamou spotřebitele jako například G.Svijanský vozka se taky vařil v Protivíně a ted snad v Náchodě.Budete to zjištovat taky s pivaři v putice?Proč se mícháte odborníkům do řemesla a hrajete si na pivovarský odborníky.Ppřipadá mi to jako když běhají chlapy s kuličkovkama v maskáčích po lese,nikdy nebyli na vojně a jsou to v hlavách pravý marináci:-)K smíchu.


napsal(a): karl (karl(a)centrum.cz) [Odpovědět]

BCH

úterý, 19. říjen 2010
07:39

BCH

to karl: Správně a přesně jsi to popsal.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

Chytrolín z pivní pěny

úterý, 19. říjen 2010
11:14

to karl: Tato degustace vznikla tak, že zhruba půl roku se hádali pivaři o polské plzni. A jak správně říká Pan hostinský Jiří Stehlíček, „ukázaná platí“. Tak si střihli degustačku a výsledky poslali na pivní info. Nedělají si rozhodně ambice být intergalaktickou pivní autoritou.


napsal(a): Chytrolín z pivní pěny [Odpovědět]

Divák

úterý, 19. říjen 2010
15:20

to karl:
Karl, ty jsi v ů l. Proč by to nemohli udělat v každé hospodě a dát ven výsledky? Ty se na to na Žižkově holt asi nezmůžeš, tak pomlouváš druhé. Možná by to v jiné sestavě dopadlo jinak, možná podobně. Ale zajímavé to je, já na to koukal ze vzdálenosti dvou metrů. Prostě chlapci sami uznali, že to nepoznali, a ještě se k tomu veřejně doznali. Kdyby ten rozdíl byl markantní, jak se traduje mezi "pivaři", nemohlo by se stát, že to nepoznal ani jeden. A to je pro nás pro všechny docela zajímavé zjištění. A jen pro pořádek: čtyři z nich jsou členové poroty První první extraligy: Stehlíček, Trantina, Jakl, Hrkal. Musel jsem je prásknout, když se k tomu nehlásí.


napsal(a): Divák (pozorovatel(a)pivo.cz) [Odpovědět]

píra

úterý, 19. říjen 2010
15:51

píra

to Divák: Aha, tak to musí být odborníci na slovo vzatí, když jsou z té slavné extraligy :-)


napsal(a): píra [Odpovědět]

Pivník

úterý, 19. říjen 2010
16:15

to píra:
Ty jsi taky jeden ze zapšklíků, že. Je takový problém ocenit, že někdo něco vymyslel a taky docela slušně realizoval a podělil se o výsledky? Tebe bolí břicho z toho, že někdo si pro svou radost z piva něco zorganivoval a ty ne, žejo. Tak to chceš pocákat svou žlučí. Přece to nikdo nejsme povinni uctívat, ne? Takové akce patří k pivnímu koloritu a zaplaťpámbu za ně. Chytráci jako píra mezi námi to příště udělají líp. No proč ne? Divnej národ, kde kdekdo musí pomlouvat druhého jen za to, že od keců přešel k činu a zorganizoval něco, o čem druzí jen žvaní.


napsal(a): Pivník (chlast(a)pivo.cz) [Odpovědět]

Chytrolín z pivní pěny

úterý, 19. říjen 2010
21:51

to píra: Hele, Píro, nebuď takovej zapšklej! Zkus se dívat na svět zvesela a najít na všem něco pozitivního. Určitě budeš fajn chlap, rád si pochutnáš na dobrým pivku, jen podle těch příspěvků to vypadá, že momentálně nejsi v nejlepší pohodě.


napsal(a): Chytrolín z pivní pěny [Odpovědět]

píra

úterý, 19. říjen 2010
22:41

píra

to Chytrolín z pivní pěny: Já jsem v největší pohodě za poslední roky. Žluč necákám (ani nic jinýho), kudlu v játrech jsem ještě neměl.
Každý ať se baví jak chce, ať si degustuje co chce a jak chce. Když si myslí, že svojí degustací může něco (nového) říci, ať o tom klidně i napíše. Přimlouval bych se ale spíše pro blok. Je pravdou, že podobných degustací dělá fůra lidí mraky, jen o tom nemají potřebu psát. A to se dostávám k onomu úšklebku. Nelíbí se mi nikdo, kdo ze sebe dělá odborníka a navenek se tváří, že spolknul veškeré moudro. I kdyby tomu tak bylo, takového člověka si nemohu vážit, protože mu chybí skromnost a pokora. A takoví lidé se vyskytují i v oné samozvané extralize. Možná je to mojí vrozenou neúctou k autoritám, ale prostě si před nikým nesedám na zadek a je mi cizí elitářství, které (ať již záměrně či ne), ze všech výstupů tohoto spolku čiší. (Na druhou stranu nechci paušalizovat, většinu členů neznám a mnozí za svůj mediální obraz zjevně nemohou) Howgh


napsal(a): píra [Odpovědět]

Zlý Časy

úterý, 19. říjen 2010
17:11

Zlý Časy

to karl: Ty jsi opravdu "Vůl". Čus Hanz.


napsal(a): Zlý Časy [Odpovědět]

Kejna

středa, 20. říjen 2010
09:57

Kejna

to karl: a proč Ty Kájo čteš dospělácké weby! měl by sis raději napsat úkoly, ať se na Tebe pančelka nezlobí. Pořádně se uč a až budeš v páté třídě, můžeš se s námi těm, co jsou "rizí chlapy z putiky" jen zasmát, zatím pa, strejda Kejna


napsal(a): Kejna [Odpovědět]

Chytrolín z pivní pěny

středa, 20. říjen 2010
02:27

to píra: Jaký odborníci? Na pití piva snad nemusí být nikdo „odborník“. Oni jsou běžní konzumenti, právě proto to má vypovídající hodnotu.


napsal(a): Chytrolín z pivní pěny [Odpovědět]

Georg

středa, 20. říjen 2010
10:21

to píra:
Nejvíc mají plnou hubu pokory a skromnosti ti, co povýšeně známkují druhé, píro. Sám si elitář jak noha, úplně to z tebe kape, proto si tak strašně nervní z toho, že nějaká parta udělá zajímavou pivní akci a dovolí si o tom napsat. Ty bys nejraději každému nařídil, co, kam a o čem smí psát. Jenže to nemůžeš, tak aspoň musíš dát najevo nelibost a ty druhé pomluvit. Kdoví, jestli vůbec piješ pivo, tipuju tě tak na citronovou šťávu.


napsal(a): Georg (jirip(a)tiscali.com) [Odpovědět]

Weetek

středa, 20. říjen 2010
10:50

Weetek

to píra: I když to se nepatří, neodpustím si rýpnutí: když se ti Píro tak moc "nelíbí nikdo, kdo ze sebe dělá odborníka a navenek se tváří, že spolknul veškeré moudro", proč tey tak vehementně pokaždé obhajuješ všechny Malakinovy šplechty? :-)


napsal(a): Weetek [Odpovědět]

val

pondělí, 18. říjen 2010
21:54

val

To je pěkné, že není dodávána, nicméně mraky večerkářů a provozovatelů pivnic si ji vozí, protože za hranicemi vyjde levněji (jako spousta jiných věcí...). Nevím, jestli se PU vyrábí licenčně také v Německu, každopádně je tam výrazně levnější, než v Česku, a snad všichni Vietnamci (alespoň v Praze) mají jen tu plzeň z Německa.
A je velmi smutné, že PU je natolik bezcharakterní pivo, že vyráběné v různých státech chutná úplně stejně...


napsal(a): val [Odpovědět]

Chytrolín z pivní pěny

pondělí, 18. říjen 2010
22:18

to val: Kde se vaří Plzeň kromě ČR a PL?


napsal(a): Chytrolín z pivní pěny [Odpovědět]

val

pondělí, 18. říjen 2010
22:34

val

to Chytrolín z pivní pěny: Ještě jednou pro méně vnímavé napíšu totéž jinými slovy: lahvový Prazdroj se masově dováží z Německa do vietnamských večerek, minimálně těch pražských, protože v Reichu vyjde levněji, než v Česku (obzvlášť v porovnání s trapným Makrem). Jestli se v Dojčlandu také vyrábí, nebo se jedná o plzeň vyvezenou z Česka do Německa a importovanou zase zpátky, to fakt nevím.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 18.10.2010 ve 22:35:04


napsal(a): val [Odpovědět]

Elf

úterý, 19. říjen 2010
00:45

Elf

to Chytrolín z pivní pěny: PU se kromě Čech a Polska vaří ještě v Rusku. Resp. prý se vařila, sládek Martin Vrba, mi před pár týdny řekl, že už tam s vařením PU skončili. Ta Plzeň z Německa bude s nejvyšší pravděpodobností česká. Mělo by to jít poznat z etikety.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.10.2010 ve 00:45:40


napsal(a): Elf [Odpovědět]

tomino

úterý, 19. říjen 2010
07:24

tomino

to val:
Ano podle mě to je normálně Plzeň vyvážená do Dojčlandu a pak zase vozená odtamtud zpět různýma chytrýma obchodníčkama,protože tam je PU prodávaný jako jedno z mnoha piv...(ano,jak si tento lektvar zaslouží být označován "jedno z mnoha" nikoliv jedinečné,originální... bla bla bla)tudíž je tam poměrně levnější než tady v ČR a dovážet jí sem zase zpět se zřejmě někomu vyplatí ::lol .

Ale k jádru věci:
Myslím,že Sekal to řekl jasně a já to vidím stejně jako on.Ať si je stejná(nezajímavá) Plzeň třeba po celým světě,nevidím důvod proč to pít.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.10.2010 ve 07:28:25


napsal(a): tomino [Odpovědět]

ladin

úterý, 19. říjen 2010
09:27

to tomino: Ano, v Nemecku se prodava plzen varena v Plzni, za cenu jako u desitek jinych prumernych neznackovych lezaku. Levnejsi je nejen pivo samotne, ale navic se k tomu pridava to, ze basa s 20 lahvema se v Nemecku zalohuje 3,1 Eura a v Cesku vraci za 160 Kc.


napsal(a): ladin [Odpovědět]

Krišot

úterý, 19. říjen 2010
16:17

Krišot

to Elf: A taky se vaří na Šariši v SK ne?


napsal(a): Krišot [Odpovědět]

Tchoř

úterý, 19. říjen 2010
07:38

to Chytrolín z pivní pěny:
Pokud s tím neskončili, tak tady:
Kalužskaja Pivovarennaja Kompanija, ul. Grabčevskoje šosse 71, RU-248001 Kaluga


napsal(a): Tchoř [Odpovědět]

Tchoř

pondělí, 18. říjen 2010
21:43

Ještě měli porovnat zajisté bezchybné P-U z Kalugy. A už se vaří i v Gaborone?


napsal(a): Tchoř [Odpovědět]

Jan Vavřina

pondělí, 18. říjen 2010
21:18

Asi příliš nerozumím nadpisu samotného článku. Prazdroj se v Polsku vaří, tedy není to mýtus ale FAKT. A o tom, jak se především na sever Moravy vozí Prazdroj z Polska v sudech (protože je levnější), o tom si při schopnostech polských obchodníků nemá cenu dělat velké iluze. Co by mně ale zajímalo, jakou stupňovitost má polský Prazdroj, také jen 11,69 % jako ten český?


napsal(a): Jan Vavřina [Odpovědět]

Oliheň

úterý, 19. říjen 2010
11:46

to Jan Vavřina:
Asi nerozumíš česky. V titulku se nepíše, že byl rozmetán mýtus o existenci plzně vařené v Polsku. Byl rozmetán mýtus o plzni vařené v Polsku. Už rozumíš? O tom polském pivu panoval určitý mýtus. Mýtus, že je úplně jiné a podstatně horší než originál. Mýtus, který každý z nás slyšel už stokrát. Ty ne?


napsal(a): Oliheň (olihen(a)super.cz) [Odpovědět]

Jan Vavřina

úterý, 19. říjen 2010
20:47

to Oliheň: Tak to jsem tedy opravdu neslyšel, že by polská Plzeň byla zásadně horší. Jako Čecha mě ale mrzí, že mi třeba v Karviné prodají v hospodě pivo z Polska pod tímto jménem, a zaplatím za to třeba 35 korun. A pak se ještě člověk dozví, že je to 11-tka. To už je k breku.


napsal(a): Jan Vavřina [Odpovědět]

Chody

úterý, 19. říjen 2010
20:54

Chody

to Jan Vavřina:
A proč to v Kurviné piješ :-?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Jindřich Hodek z Plzně

pondělí, 18. říjen 2010
20:37

Trapné PR Prazdroje, polská plzeň se pozná na sto honů podle chutě, není totiž vařená z unikátní plzeňské vody! Kolik stojí taková reklama? Nepochybuji, že Prazdroj zařídí širokou publicitu tohoto nesmyslu v Polsku!!!


napsal(a): Jindřich Hodek z Plzně (jhodek(a)atlas.cz) [Odpovědět]

swooper

pondělí, 18. říjen 2010
22:14

swooper

to Jindřich Hodek z Plzně: No vidiš, už i vaše voda, kterou splachuješ záchod se dá napodobit i v Polsku :D
btw: toto není reklama, ty jsou na jiných webech...


napsal(a): swooper [Odpovědět]

Chytrolín z pivní pěny

pondělí, 18. říjen 2010
22:16

to Jindřich Hodek z Plzně: Právě kvůli takovejm dubům jako Hodek z Plzně je třeba ty degustace dělat !!!


napsal(a): Chytrolín z pivní pěny [Odpovědět]

ladin

úterý, 19. říjen 2010
09:53

to Jindřich Hodek z Plzně: Me to spise pripada, ze to PR neni a naopak se to v Plzni budou snazit ututlat a pokud to nepujde, tak aspon nejak zpochybnit. Na polskem trhu si PU na nic nehraje, takovy test mu asi v nicem nepomuze, "plzenska Plzen" tam zadnym pojmem neni. A na ceskem trhu se stale dari udrzovat mytus o vyjimecnosti tohoto piva, plzenske vode, jedinecne recepture,... a tady muze takovy test jen uskodit.


napsal(a): ladin [Odpovědět]

Oliheň

úterý, 19. říjen 2010
11:40

to Jindřich Hodek z Plzně:
Ty jsi to zkusil anonymním testem? Tyhle kecy miluju. Právě proto se dělají slepé degustace, aby rozlišily předsudky a realitu. Řeči o vodě jsou částečně mýtem, částečně šikovnou propagandou. Prazdroj važí pivo už sto let z vody z řeky, dnešní možnosti úpravy vody jsou neomezené, zdroj vody na pivo nemá vliv už žádný. Průmyslová piva jsou dnes vyráběna podle počítače, nic nelze splést. Pokud se dodržuje technologie a kvalita surovin, musí být produkt stejný, je to jako výroba televizí. Má to zásadní výhodu: spolehlivost chuti. A zásadní nevýhodu: spolehlivost chuti. Řemeslné pivo je osobitější a holt také nevyrovnanější. Ale to vy všichni víte. Jen se zdržme pritmitivních odsudů někoho, kdo to vzal na sebe a zkusil.


napsal(a): Oliheň (olihen(a)super.cz) [Odpovědět]

Henri

úterý, 19. říjen 2010
13:37

Henri

to Oliheň: O tom s tou vodou lze jedině souhlasit. Kecy o unikátnosti vody jsou v případě VŠECH velkých průmyslových pivovarů opravdu jenom marketingové bláboly. A počítačem vyráběná piva na supermoderních technologiích typu CKT a HGB jsou opravdu všude stejná. Proto je jedno jestli piji Pilsner z Plzně či z Polska, je jedno jestli piji Stellu z Belgie nebo z Prahy, je jedno jestli piji, atd., atd..
A proto takováto piva pokud je jen trochu možno nepiji vůbec, ale piji ta s vlastním charakterem, kdy je i třeba každá várka trochu jiná, kdy je v pivu cítit vliv sládka, atd., atd...


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Traper

úterý, 19. říjen 2010
22:24

Traper

to Henri: Jak to všechno čtu, tak názory jsou velmi pestré. Rád bych se přidal. Před asi 10-15lety jsem dostal CD s daty našich největších pivovarů. Nějakou dobu jsem je studoval. A pak jsem zjistil zvláštní věc. Že mi v té době chutnala piva kvašená v otevřených spilkách a z pivovarů s vlastní artézskou, nebo aspoň hlubší studnou. Takže bych se přidal k těm, co mluví o vlivu vody na lepší pivo. Za druhé: to je řečí o špatném PU a europivech. Ale podívejte se na Beerborce/statistiku Pivo měsíce. Co nejvíc pijí borci?


napsal(a): Traper [Odpovědět]

ladin

středa, 20. říjen 2010
06:29

to Traper: Podivej se na beerborci na vyvoj tohoto zebricku v case. PU se drzi stale na stejne hodnote, G jde velmi rychle dolu, takze bych zase takovy pesimista ohledne borcu nebyl. Ten server se mi nekolikrat osvedcil na hledani hospod se zajimavym pivem (naoplatku se snazim prispet jako uzivatel), samozrejme hodnovernost udaju odpovida systemu vkladani.


napsal(a): ladin [Odpovědět]

vvojtak

středa, 20. říjen 2010
09:33

vvojtak

to Traper: ad. statistika pivo měsíce na beerborci: Ono je přeci logické, že na prvních místech se drží piva G, PU, S, K a to proto, že jsou distribuována po celé republice. Piva z regionálních pivovarů prostě nemají šanci být ve špičce této tabulky, i když třeba Krakonoš se vymyká. To by si musel srovnávat součet piva z velkopivovarů / součet piva z regionálů a poté by to nějakou vypovídající hodnotu mělo


napsal(a): vvojtak [Odpovědět]

Egerlander

úterý, 19. říjen 2010
11:56

to Jindřich Hodek z Plzně:
A zároveň Prazdroj zařídil utajení téhle zprávy u nás, aby udržel nemyslný mýtus o své údajně jedinečné vodě, kterou dávno nebere ze studní ale z řeky Radbuzy? Vy jste ale konspirátor.


napsal(a): Egerlander (cheb(a)pivo.cz) [Odpovědět]

honza1205

úterý, 19. říjen 2010
23:58

honza1205

to MamRadKvalitniPivo:Jako jakou vodu konkrétně v Plzni používaj?Odpověz prosím!


napsal(a): honza1205 [Odpovědět]

Voitek

úterý, 9. listopad 2010
22:33

Chłopaki, nie pierdolcie. Polski pilsnerek jest lepszy od waszego. Pozdrawiam,


napsal(a): Voitek (wojtaser(a)gazeta.pl) [Odpovědět]

Šmírák

středa, 10. listopad 2010
13:25

to Voitek: Není lepší. Jsou stejné. Vyrobené v moderní fabrice podle stejného počítačového programu. Ale my ho umíme líp pít! Cześcz, Voitek.


napsal(a): Šmírák (pozorovatel(a)volny.cz) [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI