Oreon









ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Slovenská lahvová piva

Jak vlastně to pivo chutná


verze pro tisk

Slovenská lahvová piva

Slovenská lahvová piva

Koncem července mi přivezl Dalibor Hanzel ze Slovenska na 40 lahvových piv snad ze všech slovenských průmyslových pivovarů. Kdy se českému člověku povede poměrně v krátké době ochutnat takové kvantum slovenského piva? Rozhodl jsem se proto amatérsky a hlavně subjektivně zhodnotit slovenskou produkci z pohledu obyčejného pivaře. Kurzívou psaný komentář je dílem právě Dalibora.

Pivovar Steiger Vyhne
Pivovar Steiger Vyhne

Prvními ochutnávanými slovenskými pivy byly produkty pivovaru Steiger Vyhne. Steiger 10 mi chutnal skoro jako nealko piva, snad jen trochu hořčí, hodně vodové. 11tka podobná desítce jen ještě trošku hořčí. Asi nejlepším světlým pivem je pak 12tka s jen mírnou pachutí. Sitňan 12 je pak chuti neutrální, slabé bez pachutě. Tmavý Steiger 11 je pak výrazné chuti více pražené.

Čo sa týka výstavu – určite špička medzi malými pivovarmi na Slovensku. Čo sa týka chuti, tažko by som hľadal nejakú špeciálnu vystupujúcu do popredia. Zvlášť 12-tka je veľmi dobrá – je to moja jednotka na Slovensku. A ako to poznám? Vždy, keď sa poriadne napijem, „hekne“ sa mi. Jedine pri vyhnianskej 12-tke to do mňa vojde, bez akýchkoľvek vedľajších prejavov. A chuť – povedal by som, že optimálna.

Hell 12 sv a Sitňan 12 sv – nemôžem si pomôcť chuťovo mi to pripadá ako 1 pivo, len s rozdielnou etiketou. Chuťovo – typické ležiaky, trocha menej horké ako 12-tka.

Kachelmann 8 sv – ako typické nízkostupňové pivo, vodovejšia chuť, pravdepodobne najlepšie ľahké pivo na Slovensku.

Pivovar Pilsberg Poprad
Pivovar Pilsberg Poprad

Dále bylo na řadě pivo popradské z pivovaru Pilsberg. Začal jsem nealkem ClassGold, které bylo bez chuti, ale také bez pachuti, což se u pita cení. Pivo pojmenované Edelman (v češtině Zeman) bylo na lehké pivo poměrně pitelné s jemnou hořkostí. jedním ze dvou nejlepších piv z Popradu se mi jevila 10tka Staročesko, která byla sladší vyvážené chuti, dle mého dobrá desítka. Jen o málo méně mi chutnala tmavá 11tka, která byla ještě sladší. Ležák 1715 mi přišel slabší neplné chuti. 11tka Kamzík pak měla jakousi příchuť a ochutnávku tatranských piv jsem zakončil velmi dobrým ležákem 12tkou (druhé z nejlepších popradských piv).

V jeho pivách je jasne rozpoznateľná sladová chuť, najvýraznejšie je to u 10-tky. Tá mi pripadá, ako keby úplne postrádala horkosť. Naopak dvanástka ju má veľmi výraznú.

Ako najoptimálnešie vývážené pivo mi pripadá Kamzík 11 sv, v podstate nosný produkt pivovaru.

Edelmann – typické nízkonákladové pivo, chuť zvláštna, je to poznať, kde sa šetrí na surovinách kvôli cene...

Čo sa týka piva Staročesko, človek by očakával nejaké nízkonákladové pivo, ale svojou cenou (okolo 11 sk) a taktiež svojou chuťou je to plnohodnotná 10-tka. Musím pripustiť, že v niektorých ohľadoch mi chutí viac ako Tatran 10 sv.

A nealko. Objektívne: nič moc, len jediné horšie čo som pil bolo Nealko Klášter H. n. J. Ale to už nevyrábajú. Classgold nealko je pomerne mladé pivo cca 3/4 roka, takže by som palicu nad ním nelámal a dal im čas, možno ho vybrúsia na lepšiu chuť....

Ležiak 1715 – bayerische braumalz tradition. Trocha nezvyklá chuť na naše pomery, aj v 12-tke bolo cítiť výrazné sladové tóny. Podľa toho čo som videl, svojich priaznivcov si našlo, aj napriek vyššej cene (15-16 Sk).

Pivovar Urpín Banská Bystrica
Pivovar Urpín Banská Bystrica

Pivům Urpiner z Banské Bystrice se nedá nic moc vytknout. Piva jsou vesměs vyvážená, jemné hořkosti, dvanáctka pak hořčí, piva bez pachutí. Urpiner 16tka jemné silné chuti. Nejslabší pak byla nízkonákladová 12tka Jurki fádní chuti europiv. Pivo Urpiner mi chutnalo.

Tento pivovar ťažko zaradiť do konkrétnej chuťovej skupiny. Pri desiatke je to chuť sladovejšia, pri 12-tke chuť chmeľovejšia. Opäť, za najoptimálnejšie vyvážené pivo pokladám sv 11-tku.

Čím som bol veľmi prekvapený bola chuť sv. špeciálu 16-tky. Vôbec som v nej necítil ten vyšší obsah alkoholu, povedal by som že len celkom vzadu ma to trocha hrialo. Keď som sa prvý raz napil, mal som pocit, že toho mám zrazu plné ústa a ža sa tá chuť akoby zväčšovala. Skrátka chuťovo skvelý špeciál. Len treba byť opatrný, zvádza to k rýchlemu pitiu, ale už po druhom je to cítiť v hlave.

Tmavá jedenástka mala trocha sladšiu chuť, karamelovosť bola tiež len taká jemnejšia.

Pivovar Popper Bytča
Pivovar Popper Bytča

Piva z pivovaru Popper Bytča bych rozdělil na dvě skupiny: Popper a ostatní. Začneme těmi "neznačkovými". Ambrosius známe i u nás v Česku, kde ho vyrábí skupina PMS, je to typické pivo privátní značky, kde jde především o cenu, takže zde žádné zážitky nehledejte. Konbier je typické lehké vodové pivo. Tmavý ležák Palatin je dobré tmavé standartní pivo. A už jsme se dostali k pivům Popper. 10tky, jak tmavá tak světlá, jsou piva bez výraznější chuti spíš vodové. Popper 12 je trošku lepší, sladší ležák spíš desítkové chuti.

V jeho pivách je jasne rozpoznateľná vyššia horkosť, povedal by som až drsnejšia. A to ako u 10-tky, tak aj u 12-tky. Toto mi však vyhovuje – osobne uprednostňujem horké pivá. Na smäd jednoznačne 10-tka a na vychutnávanie 12-tka. Tú by som zaradil do prvej trojky mojich oblúbených pív.

Čo sa týka tmavej 10-tky – aspoň pre mňa jedno z najlepších čiernych pív. Chuť jemne sladká, pritom je tam cítiť aj horkosť aj slad – skrátka optimálna kombinácia.

Palatín 16 tm. – pil som ho len dva razy, určite špecialita, ale keď už vyššia stupňovitosť tak radšej svetlé. Svojich priaznivcov ale určite má a mať bude.

A Konbier 8 – nízkonákladové pivo, jeho chuť mi v pamäti nejak špeciálne neutkvela.

Pivovar Stein Bratislava
Pivovar Stein Bratislava

Jako první bratislavské pivo jsem ochutnal konzumní pivo Gazda, které bylo velmi dobré, řekl bych, že by takto mohla chutnat leckterá 10tka. Dále to byl Grošák, též dobré, ale přeci pivo méně chutné. Dále už jsou na řadě Steini, piva vesměs dobrá. 9tka je skoro stejná jako Gazda, 10tka se mi zdála slabší, tmavá 10tka hutné pivo karamelové chuti, 12tka velmi dobrá jen mírně sladší. Asi nejlepším bratislavským pivem je pak polotmavý speciál 14tka, kde tmavá složka narozdíl od jiných nepřevažuje. Bratislavské pivo mě osobně asi oslovilo nejvíce.

Bratislavský pivovar po rokoch problémov (pád výstavu zo 500 000 až na súč. zhruba 100 000) sa vrátil k pôvodnej receptúre. Má to za následok, že pivo je veľmi dobre chuťovo vyvážené, s pre mňa jasnejším chmeľovým doznievaním. Hlavne 10-tka ma (ja to volám vyzývavá chuť) vždy nabáda k ďalšiemu dúšku.

14 – ½tm. Špeciál každým cólom, je v ňom už cítiť trocha vyšší obsah alkoholu, aj chuť je celkove plnšia. Na to že je to pivo polotmavé, by som povedal, že v ňom prevládajú chute piva svetlého. Tá chuť piva tmavého, akoby bola len na pozadí, celkom vzadu.

Pivo Grošák 10 sv – varia za pivovar v Trnave, je to pivo ľahké, osviežujúce, ale povedal by som bez nejakej špeciálnej chute.

Horden 12 – len v sudoch sa varí pre pohostinstvá ktoré v minulosti toto pivo brali z Trnavy. Jeho chuť je horkastá, aj s horkastým doznievaním. Je to pozostatok z trnavskej éry, kde práve pivovar Horden bol povestný svojimi lahodne nahorklými pivami.

Pivovar Topvar Topoľčany a Velký Šariš (SABMiller)
Pivovar Topvar Topoľčany a Velký Šariš (SABMiller)

Slovenský SABMiller měl v této soukromé degustaci zastoupeny čtyři kusy. Jeden ze Šariše, 10tku Smädný Mních, která se jeví jako průměrný eurobeer. Další vzorky už patří topoľčanskému pivu. Tmavá 12 Marína i Dia pivo Samaritán jsou pro mě podprůměrná piva. Nejlepší byl 14tka speciál Topvar Patriot.

Topvar - bez mihnutia oka klenot slovenského pivovarníctva. Kedysi, ale dnes už ani náhodou. Tak rapídne pokazená chuť.... Je to už dlhšia doba, čo som ho naposledy pil, a jediné čo sa mi vybavuje (vtedy to bola 11 sv.)(kamarátka mi to jasne pomenovala) kvetinková chuť, taká nejaká mdlá, skrátka to nebolo ono.

Od minulého roka začali vyrábať nové pivo Patriot 14 sv. Aj keď je to vcelku podarené pivo, vyššia horkosť, so slabým doznievaním, pivovar to v mojich očiach nezachráni.

Spomínam si na jedno posedenie, kedy som si dal topoľčiansku 12-tku. Mimochodom svojou horkosťou by bezproblémov tromfla aj Krakonoša, ale v kombinácii s ďalšími chuťami to skrátka do seba nerezalo. A to že na druhý deň ma bolela hlava ako koňa, je už len čerešnička na torte. A to som vypil len 3 pivá.

Nealko Topvar – v ňom jednuznačne dominuje mladinová chuť. Akoby zastavili kvasenie na druhý deň po spílaní...

Topvar – pre mňa jedno z najväčších sklamaní poslednej doby. Uvidíme, čo s ním urobia Juhoafričania.....

Šariš - čo povedať k nemu. Odkedy patrí pod krídla SABMiller, chuť sa strašne zunifikovala, skrátka typický eurobier. Posledne keď som ho pil, nech som hľadal ako som chcel žiadnu výraznú chuť som nenašiel.

Trocha lepšie ako 10-tka je na tom 12-tka, ale aj pri nej je poznať, že sa varí na objem a nie na chuť. Povedal by som, že 11 stupňové pivá iných pivovarov dajú ležiaku premium zo Šariša bezproblémov na frak

Smädný mních – svetlé pivo dodávané ako nízkonákladové, často s cenou pod 10 sk, môže smelo konkurovať aj svojmu „značkovému“ bratovi. Aj keď aj pri ňom je chuť univerzálna, chutilo viac aj lepšie ma osviežilo ako Šariš 10 sv.

Pivovar Hurbanovo (Heineken)
Pivovar Hurbanovo (Heineken)

Posledním zástupcem slovenského pivovarnictví je Heineken Slovensko, který v současné době vaří na Slovensku všechny své značky jen v pivovaru Hurbanovo. Ostatní holandští podnikatelé již uzavřeli. Corgoň (původem z Nitry) 11tka světlá i tmavá jsou piva sladší se známkami pachuti. Martiner (kdysi z Martina) 12tka je podobné chuti co Corgoň 11 jen snad trošku silnější. Gemer (z Rimavské Soboty) jsem měl jen ve výčepním provedení, kde mi 9tka, která byla bez chuti ale i bez pachuti, chutnala více než 10tka, která měla trošku pelyňkovou příchuť. Dále to byl Zlatý Bažant 10tka, prázdné kyselejší pivo a speciál Kelt, 13tka, na speciál velmi slabé pivo bez chuti.

Keď v roku 2003 resp. 2004 zrušili holanďania pivovary v Martine a Nitre, mali plnú „hubu“ rečí o tom ako zachovajú chuť a receptúru aj naďalej. Ale povedzme si to, už nikdy to nebude ono. V posledných rokoch sa pomerne úspešne snažím vyhýbať pivám z produkcie Heineken Slovensko, ale niečo málo si pamätám.

Najlepším pivom z ich produkcie je Martinský zdroj 10 sv. Má vcelku vyváženú chuť, bez nejakých výraznejších tónov. Vcelku dobré pivo. Zato Martiner 12 priam vyniká svojou až drsnou horkosťou. Kto na to nie je zvyknutý, môže byť dosť prekvapený.

Corgoň 10 a 12 už dávno nie sú tým čo boli, chuťovo mi pripadali dosť prázdne, al keď pri 12-tke vynikla viac chmeľová horkosť.

Gemer 9 sv – nízkonákladové pivo – chuťovo pre mňa nevýrazné, kvôli cene ale medzi ľudmi obľúbené. A Gemer 11,5 silnejšia verzia 9 tky, tiež už to nie je to čo to bývalo.

Kelt 12 sv – ťažko ho hodnotiť, na prvý raz mi nepadol do chuti ale čo mi utkvelo v pamäti bola jeho plnosť a silnejšia horkosť. V tejto kombinácii ma však neoslovil.

A na záver Zlatý Bažant – u mňa jednoznačne víťazí 12tka, mám pri nej pocit ako by bola plnšej chuti, aj keď horkosť je jemná ako u 10-tky. Napriek všetkému nikoho neurazí ani neosloví...

Tvrdenie: „To najlepšie čo doma máme“, by som vedel kľudne priradiť inému pivu.

Jediné pivo z produkcie Heinekenu, ktoré by ako tak znieslo toto hodnotenie je Nealko. Je najpredávanejšie, a musím objektívne priznať, že aj jedno z tých lepších, čo som pil... V celku zvládnutá súhra chutí, žiadna výraznejšie netrčí, ale klasické pivo je klasické pivo :-)

Jaký je tedy závěr? Co člověk to jiný názor. Ono je také těžké udělat si obrázek požitím jednoho lahváče. Dalibor jistě tyto piva zná lépe, proto berte v potaz spíše jeho postřehy. Osobně bych označil nejlepšími piva z bratislavského (STEIN) a banskobystrického (URPÍN) pivovaru. A jaká slovenská piva má nejraději Dalibor?

Moje najoblúbenejšie slovenské piva (prvé 3):

Svetlé:

1, Steiger 12 sv

2, Popper 12 sv

3, Kamzík 11 sv

Tmavé:

1, Popper 10 tm

2, Stein ½ tm

3, Urpiner 11tm

A co Vy? Máte zkušenosti se slovenskými pivy? Jak Vám chutnají a kde jste se s nimi setkali?



[Richard Chodora] [Zobrazeno 26391x] [8. říjen 2006]
[Degustace] [comments: 20] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Jaromír Vacek

neděle, 19. duben 2015
17:48

I když nejsem na slovo vzatý pivař,článek o slovenských pivech jsem si se zájmem přečetl.Mě by však jako sběratele pivních etiket zajímal osud celé té krásné plejády etiket nalepených na prezentovaných lahvích.


napsal(a): Jaromír Vacek (vackovi46(a)email.cz) [Odpovědět]

Chody

neděle, 19. duben 2015
19:03

Chody

Jaromír Vacek: Myslím, že tyto lahve skončili v mé bývalé sbírce pivních lahví...
---------------------------------
Zpráva byla upravena 19.04.2015 ve 19:04:33


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Adsense

19. březen 2024
09:07


posted by: Inzerce

David Ručka

čtvrtek, 2. září 2010
20:24

Přidám po čase pár změn: Zanikl bratislavský pivovar. Stein se vaří vo Vyhniach, což mu asi prospělo.
Zanikl topolčianský pivovar. Další zločin SabMilleru. Vše se vaří v Šariši, dle mého se dá pít pouze samotný Šariš a i to po pořádné túře na Čergove. Nejodpornější je jejich Kozel.
V Hurbanovu hajnekenují po starém: vše hnus.
Bývalý vlastník Steigru Rada založil minipivovar v Banskej Štiavnici, podle kamaráta skvelý podnik.
Dobré a drahé pivo vaří bratislavský minipivovar, zatím jen kvasnicovou 12, a vozí výborné černé z Trnavy.
První blavský minipivovar U rychtára Jakuba prý dělá dobrou 12, ale já měl jen nijakou 10 za moc peněz a asi tam dlouho nepůjdu.
Steiger, Popper, Urpiner bez výrazných změn, někdy lépe, jindy hůře. Tato piva kupuju, ale málokdy si dám víc než jedno, spíše zapiju Bernardem nebo Primátorom EPA či Stoutem, které naštěstí mají v Kauflandu.


napsal(a): David Ručka [Odpovědět]

boro

čtvrtek, 2. září 2010
21:25

to David Ručka: Prosímtě a co Kamzík,Tatran a spol. - ještě se vaří v Polsku(Van Pur) nebo je popradský pivovar opět v provozu?


napsal(a): boro (lxd2(a)seznam.cz) [Odpovědět]

David Ručka

středa, 8. září 2010
15:02

to boro: Přiznám, že jsem ani nevěděl o přesunu výroby. Zdá se, že nový majitel chce hlavně vydělat na lokalitě:
Najneskôr do dvoch rokov chce spoločnosť Pilsberg, s. r. o., Poprad začať s výstavbou multifunkčného komplexu na mieste súčasného pivovaru. Predpokladaná výška investície vzhľadom na rozsah územia je do 100 mil. eur.

"Termín realizácie je závislý od rýchlosti prípravných projekčných prác a aktuálnej finančnej situácie na trhu s nehnuteľnosťami, a dnes sa nedá presne určiť," informoval obchodný riaditeľ Pilsberg, s. r. o., Peter Sabol.

Plánujú aj hotel a byty
Už v týchto dňoch začala spoločnosť s odstraňovaním nepoužívanej technológie a s jej využitím spoločnosť neuvažuje ani v budúcnosti. V novom komplexe, ktorý vyrastie v priestore súčasného pivovaru v centre Popradu, bude obchodno-spoločenské centrum, hotel a byty. V budúcnosti v rámci prestavby areálu na multifunkčný komplex uvažuje spoločnosť so zachovaním výroby piva v podobe minipivovaru, ako súčasti architektonického a funkčného riešenia územia.

Výstavba novej sladovne
V popradskom závode spoločnosti Pilsberg v súčasnosti pracuje 50 zamestnancov, ktorí zabezpečujú výrobu nealkoholických nápojov a sladu plzenského typu. V Poprade zabezpečuje spoločnosť aj distribúciu piva, ktoré vyrába z vlastného sladu v partnerskom závode. Spoločnosť Pilsberg plánuje presťahovať výrobu sladu do obce Mlynica. Výstavba novej sladovne v Mlynici je podľa P. Sabola v štádiu rokovania s bankami o spôsobe financovania investície. Projektované náklady na výstavbu novej sladovne predstavujú 12 mil. eur. Okrem vlastných zdrojov chce spoločnosť získať financie na výstavbu sladovne z fondov Európskej EÚ a bankového úveru. http://www.kamnapivo.sk/webtron/a-je-to-tu-vykricnik.html


napsal(a): David Ručka [Odpovědět]

Fujrer

pátek, 9. říjen 2009
23:47

Kelt dvanáctka, kterou pro mě nepochopitelně přestali vyrábět, bylo definitivně nejlepší pivo, jaké sem se slovenské výroby kdy ochutnal, nejen to, bylo o třídu až dvě výš, než jakékoliv jiné slovenské nebo české pivo (teda krom budvaru zajiste...). Kdyby se mě někdo zeptal, které z Kelta a Plzně mi chutnalo víc, těžko bych se rozmýšlel, a pak řekl, žádné z obou to druhé v ničem zásadním nepřevyšuje. Kelta sme si dík bydlení v příhraničí při každé vhodné příležitosti vozili ze Slovenska po bednach.


napsal(a): Fujrer [Odpovědět]

Elf

sobota, 10. říjen 2009
23:48

Elf

to Fujrer: Tak to se máš čím chlubit. Každopádně zkus někdy ochutnat opravdu kvalitní tmavý ležák a stout a ne jejich hybrid.
---------------------------------
Zpráva byla upravena 10.10.2009 ve 23:49:40


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Chody

neděle, 11. říjen 2009
09:35

Chody

to Elf:
Nevím, ale Fujrer přeci o žádném tmavém pivu nepsal :-?


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Sekal

neděle, 11. říjen 2009
13:27

Sekal

to Fujrer: Mně Kelt chybět nebude, stejně jako ten od Starouše.


napsal(a): Sekal [Odpovědět]

Libor

neděle, 11. říjen 2009
19:29

Libor

to Chody: myslím, že došlo k omylu z Elfovej strany - Fujrer spomína Kelta a Elf si pravdepodobne vybavil toho ostravského....Asi prehliadol názov článku pod ktorým beží diskusia...


ICQ: 425728891

napsal(a): Libor [Odpovědět]

Jarda

úterý, 10. březen 2009
18:40

Je někde v ČR prodejna slovenských piv? Na Slovensko se dostanu tak jednou za dva roky a např. Urpíner jsem dosud neochutnal.


napsal(a): Jarda (jardakubalek(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Tomáš Semrád

pondělí, 6. srpen 2007
09:10

Chody přidávám pár mých postřehů ze Slovenska. Osobně mně nejvíce zachutnal Tatran 12. V době, kdy se ještě vařil, byl chutný i Smadný mních 12. Jeho lehčí verze, tj. desítka mi chuťově rovněž naposledy taktéž vyhovovala. Výborně zahnala žízeň a taktéž jsem si i pošmáknul. Na výčepní pivo se jednalo o pivo plnější, sladovější chuti. Na rozdíl od výčepního Corgoně, jež představoval typické unifikované europivo. Sudový Topvar 11 byl rovněž dost dobře pitelný, rozhodně mně šmakoval více než o stupínek silnější "bráška", na druhou stranu při porovnání Topvaru 12 z roku 1999 s tím z roku 2004 se jednalo o poněkud chuťově "jiná"piva. Hell z vyhnianského pivovaru byl zajímavý, hutnější, plnější, sladší. Každopádně svůj. Jako nic moc se mi naopak jevil Kelt 12 z roku 1999, čekal jsem od něj zřejmě víc než byl schopen on sám nabídnout. A Zlatý Bažant 10? Unifikace. Tak tolik mé dosavadní zkušenosti se slovenskými pivy.


napsal(a): Tomáš Semrád [Odpovědět]

xzy

čtvrtek, 26. duben 2007
22:58

Som vyznávač piva Steiger, a aj napriek tomu, že každý týždeň¨"koštujem" iné slovenské pivá. Som rád, že aj českí pivári odceňjú poctivú robotu v Steigri, kde to varia a kvasia poctivo a z riadnych surovín nie náhad. Viem čo hovorím, chodím tam na exkurzie cez deň otvorených dverí v auguste.

Poznámka: Aj v minulom roku som tam počul veľa navštevníkov chváliť pivo po česky.

Na záver. Ešte raz si zdegustujte tmavé pivá. Podľa mňa Steiger 11 tmavý je jednotka aj v rámci EU stred!


napsal(a): xzy [Odpovědět]

Chody

středa, 18. duben 2007
12:38

Chody

Pár noviniek zo Slovenska:

- Kelt 12 skončil, nahradil ho Kelt svetlý výčapný 10

- Starobrno (na rozdiel od materského podniku) sa na Slovensku stáča do -hnedých- fliaš s úzkym hrdlom

- Topvar pod SABMiller sa stáča do rovnakých fliaš ako G-hnus a Šariš a v súčasnosti sa varí: 10sv, 12sv, 11tm, 11sv len sudové, Patriot, nealko, Samaritán, 8-mička sú už minulosťou ........


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Chody

středa, 25. říjen 2006
11:58

Chody

Díky, informací není nikdy dost


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Chody

středa, 25. říjen 2006
11:57

Chody

Prajem pekny den.

Cital som Vase stranky a su fakt velmi dobre.

Chcel by som Vam poslat nejake indexove cisla ohladom vyroby piva za september:

Pivovar Urpin - 93 %


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

plom

úterý, 24. říjen 2006
22:05

v podstate souhlasim. ze slovenskych piv mi nejvic chutna (a to s velkym predstihem pred zbytkem) Steiger 12°, nasledovane nejspise Stein 11°

rozhodne nedoporucuju Topvar 10° (a to ani tocenou) trochu mi pripomina chut budejovickeho Samsona 10° po povodnich 2002 (ted uz se BB napravili)


napsal(a): plom (plom(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Tomáš Maier

středa, 11. říjen 2006
08:23

Já jsem byl naposledy na Slovensku loni před vánoci a jednoznačně nejlepší mi přišla dvanáctka Steiger. Naopak asi nejhorší mi přišel Urpiner, bohužel si již nepamatuji stupňovitost. Kvalitativně se hodně zhoršil Topvar. Corgoň je typickým zástupcem europiv. Souhlasím s honocením, že Zlatý Bažant nealko patří ve své kategorii k nejlepším


napsal(a): Tomáš Maier [Odpovědět]

Chody

úterý, 10. říjen 2006
12:08

Chody

Takže jsme se v podstatě shodli. Urpiner a Stein.


ICQ: 414292574

napsal(a): Chody [Odpovědět]

Petr

pondělí, 9. říjen 2006
17:28

Petr

Ja jsem byl na Slovensku v zari.

Moje skusenoc-vycepni pivo: 1=nejlepsi, 5=nejhorsi

Kamzik=4

Popper 12=3


napsal(a): Petr [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI