Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Jak jsem testoval pivo 2

Jak vlastně to pivo chutná


verze pro tisk

Jak jsem testoval pivo 2

Jak jsem testoval pivo 2 [p308]

Je 2. května a já dostávám od kamarádky opět zprávu: „Ahojky, opět je ochutnávka piva v kavárně Vídeňka v Plzni. Tentokrát je to na nealkoholické pivo - Birell a Radegast. Ochutnávalo by se jenom jedno pivo a bylo by to opravdu na půl hodinky a zase byste dostali 150 Kč. Je to teď pro ženy a muže opět od 25 - 55 let. A ochutnávka by se konala tuhle středu a čtvrtek od 9:00 do 17:00 hodin. Jestli budete mít zájem, tak mi zase napište jméno, příjmení, věk a čas, kdy by se Vám to hodilo a klidně vezměte sebou známé. Díky, mějte se.

Ihned pozvánku přeposílám i Chodymu s tím, že mě se to hodí ve čtvrtek. Bohužel tentokráte, možná i s ohledem na předchozí ochutnávku a s tím, že se jedná pouze o nealko piva, Chody odmítá. No nic. Přemlouvám pár kolegů z práce, z nich má dokonce jeden právě narozeniny a ve čtvrtek 6. května vyrážíme do kavárny Vídeňka. Víme již, do čeho jdeme a kde to máme hledat. Samozřejmě dopředu nahlašujeme počet osob a čas naší návštěvy, abychom nemuseli zbytečně dlouho čekat. Nevím, co si mám dopředu myslet o ochutnávce nealko piv. Birella celkem známe, ale proč ochutnávka. Že by nějaké nové nealko? Necháme se překvapit.

Oslavenec degustuje a hodnotí
Oslavenec degustuje a hodnotí

Dorážíme na místo a postupně zasedáme ke stolkům. Pouštím kolegy a chvíli povídám s kamarádkou, která nás pozvala. Po chvíli přichází řada i na mě, tak zasedám ke stolku, kde naproti mně sedí sympatická mladá slečna. Začínáme dotazníkem. Postupně odpovídám na otázky typu: „Pijete nealko pivo? Jak často? Kdy? Kde? Kupujete si ho domů? Jaké značky? Jak vám chutná?“ Atd.

Potom je mi přinesen necelý půllitr nového nealko piva. Polotmavého nealkoholického piva. Máme zde tedy dnes ochutnat a ohodnotit nový polotmavý Birell. Přivoňuji si a postupně upíjím a přitom odpovídám slečně na různé otázky. Musím říci, že jsem byl chutí i vůní tohoto piva dost překvapený. Nemusím tmavá ani polotmavá piva, ale celkem jasně zjišťuji, že když bych si měl vybrat mezi klasickým Birellem a novým polotmavým Birellem, tak bych rozhodně zvolil toho nového. Máme hodnotit i vhodnost připravených reklam na toto pivo.

Jedna z reklam na nové nealko pivo
Jedna z reklam na nové nealko pivo

Po ochutnání tohoto vzorku přichází překvapení v podobě vzorku druhého. Na pozvánce bylo zmiňována jen „ochutnávka jednoho piva“. Nevadí. Přičichnu a cítím citronový nádech. Napiji se a opravdu. Pivo má příchuť citronu. Ani toto pivo není nijak zvlášť špatné. Volil bych ho při horkých letních měsících, protože mi připadalo dost osvěžující. I zde přichází na řadu spousta otázek. Asi poslední z nich byla, jaké další ovocné vůně bych preferoval. Na to odpovídám, že švestkové již existuje a jiné ovocné příchutě bych už nezaváděl. Tím moje degustace končí.

Probíráme její průběh s ostatními a zjišťujeme, že někdo měl i tři vzorky (švestkový Bernard ). Posléze jsem se dozvěděl, že byly vzorky celkem čtyři (klasický Birell). Závěrem chci říci, že moje posuzování nových nealko piv bylo pouze se stávajícím nealko Birellem a obě piva na tom byla rozhodně lépe. Ale u jiného hodnotitele by srovnání samozřejmě mohlo dopadnout úplně naopak.[Luboš Svoboda] [Zobrazeno 7815x] [3. červen 2010]
[Degustace] [comments: 14] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

siki

pátek, 4. červen 2010
13:10

siki

A kdy bude švestkový Birell? :-)


napsal(a): siki [Odpovědět]

jiri.kana

pátek, 4. červen 2010
13:49

jiri.kana

to siki: Anebo Gambrinus v patentní lahvi :)


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Adsense

1. březen 2024
21:53


posted by: Inzerce

siki

sobota, 5. červen 2010
22:16

siki

jiri.kana: A nechá si majitel Gambrinusu vyholit hlavu?


napsal(a): siki [Odpovědět]

Hříbek

sobota, 5. červen 2010
23:37

Hříbek

to siki: Co nejdříve a pak budou následovat - jahodový Gambrinus, třešňový Radegast a Kozel z vůní čerstvě posekané louky :D :D Nějak se s tím propadem prodeje přeci bojovat musí :D :D
---------------------------------
Zpráva byla upravena 05.06.2010 ve 23:39:30


napsal(a): Hříbek [Odpovědět]

jiri.kana

pátek, 4. červen 2010
08:01

jiri.kana

No vida, jak je Bernard šikovnej. Nebál se experimentovat a dnes ho následuje i lídr trhu. Tak jen doufám, že přijde zas s něčím novým, aby si ten odstup o krok udržel.


napsal(a): jiri.kana [Odpovědět]

Malakin

pátek, 4. červen 2010
15:44

Malakin

to jiri.kana: Podle mých informací s nápadem na polotmavé nealko v českých podmínkách přišel úplně jiný pivovar než Humpolec. Pan Vávra se té myšlenky pouze chytil a zrealizoval ji. Nic víc.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Henri

pátek, 4. červen 2010
15:59

Henri

to Malakin: A o tom to právě je, něco zrealizovat. Myšlenek můžu mít kolik chci, ale když je nezrealizuji, tak jsou na nic. Takže to nic víc mi tam nesedí, protože co víc už by měl udělat, nežli něco zrealizovat.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Malakin

sobota, 5. červen 2010
01:03

Malakin

to Henri: O tom to právě není. Když by třeba tobě coby sládkovi kamarád řekl, že plánuje vařit polotmavé nealko a ty bys jeho myšlenku bez jeho vědomí zrealizoval dřív, protože máš k tomu lepší podmínky, taky by se ti to nelíbilo.


ICQ: 321224013

napsal(a): Malakin [Odpovědět]

Jiri.J.

sobota, 5. červen 2010
09:05

to Malakin: Tmavé nealko kdysi vařila i Olomouc. Jinak si nemyslím, že by se na toto dalo uznat nějaké prvenství typu "já to vymyslel první!" Jednak už se polotmavé neakoholické pivo dávno vaří v zahraničí, stejně tak nealkoholické pšeničné, Kolsch, alt...


napsal(a): Jiri.J. [Odpovědět]

BCH

sobota, 5. červen 2010
10:17

BCH

to Jiri.J.: Tak na Olomouc jsem se pro zajímavost podíval a ohledně polotmavého (či možná tmavého ?) nealkoholického se dle PE z roku 1993 jednalo o pivo Dark, nealkoholický, nápoj ze sladu a chmele, alkohol max.0,49%.


napsal(a): BCH [Odpovědět]

siki

sobota, 5. červen 2010
22:14

siki

to Malakin: Plánuji vyrobit perpetum mobile..... A kdo slízne smetanu, já, nebo ten, kdo ho udělá?


napsal(a): siki [Odpovědět]

píra

sobota, 5. červen 2010
10:53

píra

to Malakin: Nic víc, nic míň. Obětujte se :-))


napsal(a): píra [Odpovědět]

obzerstvi

sobota, 5. červen 2010
18:00

to Malakin: No, loni v létě přišla černá hora s polotmavým Formanem (nealko)


napsal(a): obzerstvi (obzerstvi(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Jiri.J.

neděle, 6. červen 2010
10:41

to BCH: ano je tomu tak:-) Ještě je pamatuji, bylo velmi, ale skutečně velmi hutné a sladké...


napsal(a): Jiri.J. [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI