Oreon

ico rss feed ico rss valid
Přidej na Seznam

Velikonoce a pivo

Akce, kde se dá přičichnout k dobrému pivu


verze pro tisk

Velikonoce a pivo

Velikonoce a pivo

Bohužel nám v Plzni byla zavřena naše oblíbená hospůdka „U Junáka“, kam jsme se chodili skoro tři roky stravovat a hlavně k dobrému jídlu popíjet našeho oblíbeného Podskaláka. Tato smutná událost se stala 31. března ze dne na den. Byli jsme okamžitě postaveni před problém kam jinam. Naše kritéria výběru se nevztahují jen na chutnost poledního pokrmu, ale také na chuť piva, kterým pokrm zapíjíme. Tím se okruh vhodných podniků velmi zužuje.

Zelené pivo I
Zelené pivo I

Kam tedy hned následující den? No na „zelený čtvrtek“ je nasnadě jít někam, kde se najíme a zároveň ochutnáme Zelené pivo. Volíme tedy restauraci „U Lízalky“, kde jsou na čepu Krušovice a tudíž i „zelené“. Mají ho zde za 29,-Kč. Marně se snažím z paměti vylovit, jak toto pivo chutnalo při mém prvním setkání. Dáváme pouze jedno a všichni se shodujeme, že to sice není špatné, ale „závodně“ bychom to pít nemohli. Je to určitě zpestření, jehož četnost 1x za rok určitě stačí. No tato štace asi nebude střídat naší předchozí, uzavřenou.

Zelené pivo II
Zelené pivo II

Druhý den tedy zkoušíme jinde. Dávám návrh na novou restauraci, dokonce s „vlastním“ pivem, a to restauraci „U Sládka “. Objednáváme jídlo, spokojenost a samozřejmě pivo. To je výtečné. Jen ta cena 30,- Kč je oproti předchozím 18 za Podskaláka nějak vyšší. Ale samozřejmě i kvalita piva je vyšší, takže jsme velmi spokojeni a všichni se shodujeme, že sem asi budeme chodit nejčastěji. Při odchodu se ptám, zda je to už pivo vařené přímo u zdroje a od obsluhy se mi dostává odpovědi, že ještě ne. Odkud jejich pivo v současnosti je, prý neví, ale vlastní pivo prý již leží, tak uvidíme. Poslední návštěva proběhla dnes, tj. 13. dubna a stav byl nezměněn.

Pašák, ještě ne z Plzně
Pašák, ještě ne z Plzně

Večer už sám, vlastně tedy bez kolegů z práce, ale za to s kamarády z vesnice, vyrážíme do sousedních Vojovic, do hospůdky „U kovboje“ (viz blok Rychtář točí Rychtáře ), kam chodíme pravidelně o víkendech na výtečného Rychtáře a Démona. Zde poslední dobou bývá ještě na víkendy zprovozněna dokonce i čtvrtá pípa, na které se střídají další pivka od K Brewery. Namátkou jsme zde už mohli ochutnat třeba nový Klášter desítku (mě osobně po delší době opět velmi chutnala), Telčského Zachariáše, Janáčka, Lobkowicze, Platana, kvasnicového Rychtáře atd. Ale dnes tam vyrážíme kvůli úplně něčemu jinému.

Vyrážíme tam kvůli velikonočnímu pivu „Krasličák“ a jdeme zavčasu, aby na nás zbylo. Někteří sice škodolibě říkají, že ty dva sudy budeme pít ještě na velikonoční pondělí, ale to mě nemůže odradit. Zasedáme ke stolu a už se těším na první vzorek. A hned problém. Prý do mého osobního půllitru to nejde nějak natočit. No nic, nechávám si natočit do půllitru od Rychtáře a nejdříve porovnávám barevnou kombinaci natočeného piva s obrázkem na reklamním letáku. Dost se od sebe liší, ale rozhraní barev je celkem dobře znát. Zelená sice není nějak zelená (jako zelená u Krušovického velikonočního piva) a červená je hodně do tmava. Ale nevadí.

Krasličák
Krasličák

První napití a dost velký šok. To horní pivo je nějaká břečka, zní hospodou. Vydržíme a postupně se dostáváme na spodní červenou část a ta je znatelně lepší. Dle výčepní a i dle přiloženého letáku, je zelené pivo pivem výčepním (údajně desítka) a červené pak speciálem (údajně třináctka). Sudy jsou z Protivína. No ale toto pivo je přeci jen jednou za rok, tak i když někteří přechází na své značky, já a pár „odvážlivců“ zůstáváme u Krasličáka. Po šestém kousku, z ničeho nic zazní, došlo. Prý už zbylo jen červené. Dávám tedy ještě jedno červené a po Krasličáku se slehla zem. Nebylo to sice nějaké terno, ale to že se toto pivo vypilo za jeden večer, je jasným důkazem toho, že to byl alespoň dobrý obchodní tah. Zbytek těchto svátků jsem zůstal u svého Rychtáře.

Než jsem stačil tento článek sepsat, tak už na PI proběhlo spoustu komentářů k tomuto pivku a se všemi souhlasím, toto je jen mé malé zhodnocení mých Velikonoc po pivní stránce. Jsem technik, ne nějaký spisovatel, ani nejsem nadaný jako Rosťa, raději napíši technickou zprávu, takže pokud tady někdo najde nějakou chybičku...[Luboš Svoboda] [Zobrazeno 9540x] [15. duben 2010]
[Události] [comments: 9] [Verze pro tisk] [Nahoru ↑]


Diskuse k článku

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Elf

sobota, 17. duben 2010
13:03

Elf

Jo, jo, taky musím souhlasit, že tmavá 13° z Kácova je výborná. Zatím co zelená 10° a červená 14° (obě zřejmě z Protivína) byla obě příšerná a nepitelná břečka.


napsal(a): Elf [Odpovědět]

Rosťa

sobota, 17. duben 2010
09:40

Rosťa

A není on celej Krasličák obarvená Baronka a jinak obarvený Platan? Nebo jiná standardní koncernová piva?


napsal(a): Rosťa [Odpovědět]

Adsense

18. červenec 2024
12:53


posted by: Inzerce

píra

pátek, 16. duben 2010
11:55

píra

Já měl krasličáka v ZČ a už nikdy to nezopakuji. Zelené pivo přímo odporné a červené dost sladké. Ještě že tam bylo čím si spravit chuť.

Jedno z nejlepších piv, co jsem vůbec za poslední rok pil, byla naopak velikonoční kácovská černá třináctka u Klokočníka. Už se zase těšim na příští Velikonoce.


napsal(a): píra [Odpovědět]

Henri

pátek, 16. duben 2010
12:42

Henri

to píra: S tou kácovskou černou 13° s Tebou souhlasím, opravdu výborné pivo.
Krasličáka jsem ani nezkoušel, protože takto podle mně pivo nemá ani vypadat a móda těchto přibarvených piv není nic pro mně. Tak nevím, zda takovéto marketingové tahy, které k nám zavlekl Heineken, používá také třeba některý z přemnoha bavorských pivovarů, nebo to padá na úrodnou půdu pouze u nás, stejně tak jako ty jejich maxihnus PET lahve?
Zkrátka pod pojmem Velikonoční pivo si představuji něco takového, jako byla kácovská černá 13° a rozhodně ne zrůdnost jako je Krasličák.


napsal(a): Henri [Odpovědět]

Franz

pátek, 16. duben 2010
21:23

to píra: Krasličák nebylo chutí bůhvíjaké pivo, to souhlasím! Ale cením si toho nápadu, mě se to líbí a přesně to očekávám od malých pivovarů, že budou nosit něco zajímavého. A to co popisuje Luboš ve svém článku potvrzuje, že to úspěch u lidí mělo, a to myslím je také důležité.


napsal(a): Franz [Odpovědět]

jiri.j

pátek, 16. duben 2010
19:49

to píra: to Henri:
Také se přidávám k chvále na kácovskou 13%. Taktéž jsem ji chutnal U Klokočníka na zahrádce a byl jsem naprosto spokojen.


napsal(a): jiri.j [Odpovědět]

Roman Holoubek

pátek, 16. duben 2010
10:53

Roman Holoubek

Zdravím, nenašel jsem chybičku, ale dva rozdíly mezi první a druhou fotkou. Jsem dobrý? :)

Jinak ta fotka s Pašákem je kouzelná - krásná hra světel, to se vám povedlo.


Luboš S.

pátek, 16. duben 2010
13:49

Luboš S.

to Roman Holoubek: Díky moc. Pochvala od odborníka vždy potěší.


napsal(a): Luboš S. [Odpovědět]

Pavel R.

sobota, 17. duben 2010
01:07

Pavel R.

to Roman Holoubek: Ruce a stolní bildboard ? :D


napsal(a): Pavel R. [Odpovědět]


PI podporuje nae zemdlce Reklama na PI